gradovi pobratimi

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

gradovi pobratimi

Post by sinjanin »

ima li ko da se sića pobratimljenog grada sinja iz bifše sfrj ??

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja sada prvi put cujem, da su Sinj i Prnjavor, pobratimski gradovi.

Hvala na informaciji, i dobro nam dosao na prnjavorski forum.

Za sada jedini grad kojim je Prnjavor pobratim, jeste Budisava a to opet nije grad nego MZ. Malo falilo da zaboravim, ima i onaj poljski Bolesavec.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Bio sam u Sinju 3 puta sa tamburasima. Cak imam i par slika od tamo.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

DA !!! Bio sam u Sinju sa harmonikaskim orkestrom davne "83 ili "84-te !!!
Pozdrav za sve Sinjane i sinjsku alku ! Mislim da imam i dan danas koplje i Sinjsku alku !!!
Ako iko ima koju sliku neka postavi na stranicu ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

EH TA DOBRA STARA VREMENA !!! :cry: I JA SAM ISAO DVA PUTA; SLIKE MORAM DA POTRAZIM JER TAD NIJE BILO DIGITALCA :D A NAJVISE SLIKA IMA U VATROGASNOM DOMU JER TU JE OSTALA ARHIVA DJELOM OD TAMBURASA I OD VATROGASACA; SAMO AKO NEKO IMA VREMENA NEK PITA ZIVKOVICA ALI GA ZAMOLITE AKO JE MOGUCE DA TO BUDU SLIKE BEZ BRKATE VEZIRE !!!! :smt005 JOOOOOOOOOJJJJJJJJJJ KAD SE SJETIM NJE U UNIFORMI :D BIO SAM JOS MALI PA SAM MISLIO DA JE TO NEKI CIKO SA BRKOVIMA I DUGOM KOSOM !!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
pantelija
Posts: 37
Joined: 31.07.2002. 12:13
Contact:

Re: gradovi pobratimi

Post by pantelija »

sinjanin wrote:ima li ko da se sića pobratimljenog grada sinja iz bifše sfrj ??

ja se sjecam Sinja i Sinjana,svirao sam tamburu tamo, Kulic Neven i Niksa,Jukic Mate.

sta je sa tim momcima?
Bolje bit` mrtav pijan,nego mrtav trjezan.

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Sjecam se dobro te slike vatrogasaca , glavna fora Djulina Vezira.Bio sam na ALKI dva puta, vise zbog cura nego alki. :smt050

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JESI TI TO ZBOG VEZIRE ISO ILI ZBOG NOSATE MILENE !!! :smt005 E STO JE ONA BILA MRSAVA; REBRA SU JOJ KROZ BUNDU VIRILA !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: gradovi pobratimi

Post by Franz »

sinjanin wrote:ima li ko da se sića pobratimljenog grada sinja iz bifše sfrj ??
Jeste....istina je....u to vrijeme je neka malecka dopala nama da joj budemo domacini....prespavala noc ili dvije.

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

pozdrav svima, fala na ričima dobrodošlice. nisan očekiva da vas ima šta ste bili u sinju,mislio san neko će tek znat po pričama roditelja, prijatelja,...
Hehe, a ko to nevena kulića poznaje? To je stari, nepopravljivi roker... Viđam ga često po gradu..
Inače, je li mi može neko reći šta je to bilo sa vatrogascima, zato jer sam ja član kod njih pa da ih mogu podjebavat hehe...
evo stavit ću vam nekoliko slika, alke, sinja...
pozdrav svima!

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

malo o sinju:
Image
Image
Image
Image
Image

i poneka o vatrogascima, dobili su novi, moderni dom
Image
Image

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

hehe dajte ako ikako možete objavite te slike sa vtarogascima, jer ako je to bilo 80-tih, ima njih desetak sada tamo koji su još aktivni, koji će se 100% sitit toga..e to bi bio šou program hehe

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Potrudit cemo se da nadjemo, pa cemo stviti ovdje na forum.

Pozdrav za Sinj iz Prnjavora :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

A NASI VATROGASCI CE USKORO DA IZGUBE I STARI DOM !!! :lol:
CIM NADJEM SLIKE SALJEM TI DA VIDIS NASE DOBROVOLJKE ( LJEPOTICE) :smt005
JA NEZNAM SAMO :D JEL ZA VAS TO POBRATIMSTVO SA NAMA JOS VAZI ;MISLIM DA NAS SE NISTE ODREKLI PREKO NEKIH NOVINA ? MI SE VAS RADO SJECAMO U PRICAMA I VAS GRB (ONAJ STARI) :D JOS VISI U PROSTORIJAMA VATROGASNOG DOMA A MISLIM I U DOMU KULTURE DA STOJI NEGDJE AKO GA OVI NOVOPECENI NISU NEGDJE SMAKLI !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

KAMIKAZA wrote:A NASI VATROGASCI CE USKORO DA IZGUBE I STARI DOM !!! :lol
:
ža mi je da je tako, jer smatran da vatrogasci vrše jednu izezetno požrtvovnu i humanu djelatnost, na korist čitave zajednice.
CIM NADJEM SLIKE SALJEM TI DA VIDIS NASE DOBROVOLJKE ( LJEPOTICE) :smt005

to legendo :lol:
JA NEZNAM SAMO :D JEL ZA VAS TO POBRATIMSTVO SA NAMA JOS VAZI ;MISLIM DA NAS SE NISTE ODREKLI PREKO NEKIH NOVINA ? MI SE VAS RADO SJECAMO U PRICAMA I VAS GRB (ONAJ STARI) :D JOS VISI U PROSTORIJAMA VATROGASNOG DOMA A MISLIM I U DOMU KULTURE DA STOJI NEGDJE AKO GA OVI NOVOPECENI NISU NEGDJE SMAKLI !!! :wink:
šta se toga tiče, neznam stvarno, triba bi se raspitat, a pošto imam neke veze u općini to ću i učinit. inače, znamo samo da je sada aktualno vamo pobratimstvo sa nekim talijanima, montemarciano.. inače sinj je bio još pobratimjen u ona vrimena sa požarevcom. :wink:

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Svaka cast tebi sinjanin,da si ti dosao i mislim da si vidjeo sam da si dobrodosao medju ove ljude i stanovnike ove Opstine Prnjavor i spomeni tamo kod "Vas" da su ovdje ljudi,a ne azdaje.
Kad smo kod gradova pobratima,trebalo bi napomenuti da je i Osijek grad pobratim Prnjavora.
Mislim da i tu ima lijepih utisaka koji su vrijedni pomena.Mozda bi ovo i trebao biti neki pocetak pocetka koji bi trebao da se obnovi,a i da se napravi neka (revijalna ili) kulturna manifestacija koja bi bila,vjerujem samo od koristi nikakako od zlih namjera.


Kad svi pricaju neki svoj dogadjaj pa da i ja spomenem svoj.
Dosli ovi iz Osijeka,a ja ko gilipter se vozem na biciklu.Ja,pa ja.Niko veci od mene.
-Kad ce ti jedan iz Osijeka:Hoces li mi dati jedan "đir".
A ja ko seljacic:Pa sta ti je to.
Da bi se na kraju ispostavilo da on trazi od mene krug,da se provoza sa mojim biciklom.
Meni to ne bi tesko,kad vec trazi krug,hvala Bogu krede se uvjek krale u skoli,ja onako sidjem sa svog "bajka" i nacrtam mu na asfltu KRUG.
Gleda on,a nista mu nije jasno.
Rekoh:Eto ti krug,kad si trazio.

:smt043 :smt043 :smt043 :smt043
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

hehe, i kod nas se u dalmaciji kaže "đir".. daj đir.. :D
ej nemaj konta, zasad san čuo samo najbolje o prnjavorčanima..još se nisan stiga raspitat u općini kakav je sada status dvaju gradova pobratima, ali buden...
a nemogu virovat da se neki sićaju kulića heheehe..

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Samo zbog tebe sinjanin ovaj put pišem latinicom i to iz " rešpekta ".
Bio sam u Sinju par puta sa tamburašima, ali poslednji put pred rat 1991.

Iako je to bilo " čupavo vrijeme " , meni je bilo super. Taj, poslednji put, moj domaćin je bio Ivo Pletikosić. Njegovi roditelji i brat su bili ekstra domaćini. Stari mu je bio alkarski momak i radnik hidroelektrane Peruća. Jedan dan nas je " prošvercovao" u postrojenje i bilo je ekstra vidjeti proces proizvodnje el. energije.

Kući imam monografiju " Sinjska alka " , pa se s vremena na vrijeme prisjetim starih vremena.

Adio !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

aquarius wrote:Samo zbog tebe sinjanin ovaj put pišem latinicom i to iz " rešpekta ".
Pa ako je rodjen prije "83-ce morao bi znati osnove :lol:
A ako ne zna naucicemo ga ... ,,od glave visak ne boli,, :smt025
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

MAXIMUS wrote:
aquarius wrote:Samo zbog tebe sinjanin ovaj put pišem latinicom i to iz " rešpekta ".
Pa ako je rodjen prije "83-ce morao bi znati osnove :lol:
A ako ne zna naucicemo ga ... ,,od glave visak ne boli,, :smt025
hehhe svaka čast druže na rešpektu :wink: :wink:
Иначе одма да кажен, ми нисмо имали ћирилуцу у школи, али сам ко дјечак био изразито знатижељан и жељан нових спознаја па сам замолио родитеље да ми покажу и тако сам научио. неман проблема са читањем ни писанјем ћирилице :wink: :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ако икада дођеш у Прњавор, јави ми се. Имаћеш за јести и пити колико хоћеш. Свака ти част :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

vrsta8472 wrote:Ако икада дођеш у Прњавор, јави ми се. Имаћеш за јести и пити колико хоћеш. Свака ти част :D
хвала друже! ако ме пут однесе, јавит ћу се, него шта! Исто тако нема разлога да се ви не јавите ако будете ишли на море :wink: :wink:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

vrsta8472 wrote:Ако икада дођеш у Прњавор, јави ми се. Имаћеш за јести и пити колико хоћеш.
Neka nam javi ,,godinu proizvodnje,, mozda mu i smjestaj nadjemo :lol: kao u dobra stara vremena :!:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sinjanin
Posts: 14
Joined: 28.08.2007. 03:05
Location: Sinj, Hrvatska

Post by sinjanin »

MAXIMUS wrote:
vrsta8472 wrote:Ако икада дођеш у Прњавор, јави ми се. Имаћеш за јести и пити колико хоћеш.
Neka nam javi ,,godinu proizvodnje,, mozda mu i smjestaj nadjemo :lol: kao u dobra stara vremena :!:
godina proizvodnje, druga polovica ´83 :wink: :wink:

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

vrsta8472 wrote:Ако икада дођеш у Прњавор, јави ми се. Имаћеш за јести и пити колико хоћеш. Свака ти част :D
Pa Vrsta8472,pokazi covjeku ono sto nikad nisi primjetio,a tom si ulicom prosao najmanje "milion"puta,da je u Prnjavoru nekad postojala Sinjska ulica,koja se danas zove Milosa Kondica,a to je od Srednjoskolskog centra pa sve do Glozica.

Eto ti jos jedan primjer da je Sinj pobratim sa Prnjavorom.

Koliko mog prijatelja iz te ulice sjecanje sluzi,u programu gostiju iz Sinja obavezan je bio defile ulicom posvecenoj nihovom gradu.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Zanimljivo je da me danas posjetio Juraj Eterovic covjek koji je sve to donekle organizovao i vodio !
Iznenadio sam se kada sam ga vidio i morao sam mu se prestaviti jer m e covjek nije vidio 15-ak godina !!!
U kompletnoj ,,frci,, i uzbudjenju zaboravio sam mu reci za ovu temu ali ako ga vidim ponovo necu zaboraviti !!! :P
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply