Rad u inostranstvu

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nesto razmisljam :roll: i cak skoro da funkcionise :lol: u nas nije dobro , vidi i slijep da je lose, bilo bi ludo tvrditi suprotno, al eto ljudi se snalaze, uzivaju jos blagodeti socijalizma,(voze traktore koje su tad kupili na kredit koji se nije vracao, imaju kuce, od takvog istog kredita, stanove za koje nisu izdvojili ama bas nista itd) ali sta poslije, kad sve to dotraje ? :wink:
U svjetu je lose, dobro nekom malo bolje nekom losije, sa 95 % njih se nebi mjenjao ni jedan nas prosjecni gradjanin, mislim , nebi kad bi znao koliko ima kredita ili koliki su mu mjesecni troskovi zivota, a za primjer ovima koji kazu da je negdje tamo u Njemackoj ili Americi super imaju sve :zdravstvo, platu itd, je dovoljno da se navede da samo u Americi 47 miliona ljudi zivi bez zdravstvenog osiguranja, jer ga sebi nemoze da priusti, ti jadnici imaju jedan puta u mjesecu za neki vikend od humanitarnih organizacija , mogucnost da posjete doktora u nekim sportskim salama gdje oni dolaze iz humanitarnih razloga,uslovi su nikakvi ,pregled se vrsi na sportskom terenu i zubi i organa, bez ikakve diskrecije, sve na ocigled ostalih koji sjede na trebinama :shock: , ali mali broj ih i dodje na red ,guzva je kao u nas za licnu kartu !!! :lol:
FAZIT SVEGA JE DA ZA SIROTINJU ;NEMA DOBRE DRZAVE; NEMA DOBROG GRADONACELNIKA :D A NI DOBROG PREDSJEDNIKA DRZAVE ILI PREMIJERA; ONI SU DOBRI SAMO SEBI ; A SIROTINJA JE PREPUSTENA SUDBINI !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sto nije slucaj u Austriji :wink: Kako god, osiguran si; a samim tim imas pravo na pun program zdravstvenih usluga... Socialno ugrozeni ljudi su takodje svi redom podpomognuti, mada ima i onih sto su na dnu, iliti ispod dna; ali su takvi iskljucivo sami sebi krivi..

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Amerika je poseban slucaj jer imaju jedinstven sistem zdravstvenog osiguranja. Hehe, ne bi se mijenjao...naravno da ne bi jer tamo zapravo moraju da rade. E, moj Kamikaza...i nasi su ljudi u kreditima do guse plus sto su krediti u inostranstvu, konkretno u Austriji, povoljniji od nasih. Odrase nas do gole koze a drzave nigdje da nas stiti. :roll:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

U svjetu je lose, dobro nekom malo bolje nekom losije, sa 95 % njih se nebi mjenjao ni jedan nas prosjecni gradjanin,
Ne bi se mijenjao, vec im se pridruzuje. Odavde svako ziv gleda da ode makar do Slovenije da nadje posao a o Austriji i Svabiji da ne pricamo-bubreg bi dali. A po tebi ljudi se ne bi mijenjali :roll:
da samo u Americi 47 miliona ljudi zivi bez zdravstvenog osiguranja, jer ga sebi nemoze da priusti, ti jadnici
Pola od tih 47 miliona ne zeli da uplacuje zdravstveno osiguranja. Naravno da im je zdravstveno go.vno ali da su bas jadnici sumnjam.
naravno da ne bi jer tamo zapravo moraju da rade. E
Sto je izgleda najveci problem :lol: .Ovdje kod nas mozes da jedes za dz ako ti baba gaji povrce i drzi zivinu, mozes da se grijes za dz ako imas sumu, mozes i kod loseg i bezvoljnog drzavnog ljekara ili zubara za dz ako placas nesto sitno. ali sa druge strane nemas prebijene pare u dzepu. Sta znam, meni se vise svidja taj sistem, plati koliko zaradim, odradim, a ja cu svoje troskove sam regulisati.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sta znam, meni se vise svidja taj sistem, plati koliko zaradim, odradim, a ja cu svoje troskove sam regulisati.
Meni je draze da mi "oni" uplacuju direktno od plate za socialno..
Sta, npr, kad ne bi, a ja za te pare pojedem brdo slatkisha... i onda posle nemam para da se lijecim od, zbog tog, dobijenog secera :twisted:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sta, npr, kad ne bi, a ja za te pare pojedem brdo slatkisha... i onda posle nemam para da se lijecim od, zbog tog, dobijenog secera Twisted Evil
Pravi si vukov djak, citas kako je naskrabano :lol: . Nisam mislio konkretno na socijalno iliti zdravstveno. Naravno da drzava treba da placa jedan dio, ucesce, sta znam, ali se ne moze vise od drzave ocekivati da ce sve zivo da obezbijedi, i jeftine kredite i besplatne stanove i radno vrijeme ko kako zeli a da se sa druge strane nista ne proizvodi kako je bilo manje vise u SFRJ.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Zasto ne seliti na Kubu tamo su bolnice besplatne a imaju doktore svjetskog glasa ? :)
Druga je prica sto su plate u projeku 100km:)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Tesko je uspostaviti stabilan sistem zdravstva, pogotovo u zemlji gdje i oni sto rade za recimo 800 km imaju osiguranje na 200 ,kriminal caruje u tome svemu, porezi se izbjegavaju maksimalno, konkurencija je velika, pa razumijem i te vlasnike radnji, ali bez veceg izdvajanja ,tj. regularnijeg, nema ni stabilnog zdravstva a ni skolstva, bez te dvije stvari nema ni buducnosti, znaci nesto mora da se mjenja, pod hitno, jer mi svu tu aparaturu pocev od policije , suda, pa do profesora i doktora , jos uvjek placamo iz kredita, koje neprestano uzimamo. A sto se tice Kube, koju je neko napomenuo, ona bar ima besplatno zdravstvo i skolstvo, iako su plate male oni od njih mogu dobro da zive, Kuba ima 1200 ljudi u egzilu, dok mi iz Bosne imamo milion, a jos toliko bi ih pobjeglo da mogu, Kubu da ne ugnjetava ta je*ena Amerika, ona bi prestigla mnoge, al eto mi nismo oni, oni jedu banane i puse cigare, a mi jedemo g..... i pusimo k.... :lol: iako nemamo sankcije
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

KAMIKAZA wrote: A sto se tice Kube, koju je neko napomenuo, ona bar ima besplatno zdravstvo i skolstvo, iako su plate male oni od njih mogu dobro da zive, Kuba ima 1200 ljudi u egzilu, dok mi iz Bosne imamo milion, a jos toliko bi ih pobjeglo da mogu, Kubu da ne ugnjetava ta je*ena Amerika, ona bi prestigla mnoge
Jest, kad bi se zezali... :roll:
Drzava u kojoj postoje samo mafijasi i sirotinja.. :roll:
Jb tu drzavu (jos ima komunizam) koju njihov "gazda" koci u razvoju.. Zabrana moderne tehnike i sl.
Mislim ne direktna zabrana, vec, da bi npr na svoju kucu postavio recimo satelitsku, moras placati danak i to recimo 150 necega* , a plata ti je 50 necega... da ne spominjem mobilne, kompjutere, itd... :? :?
Sto mi je najsmjesnije, dodje ti Kastrova vojska i prodaje frizider... E, ti ga moras kupiti, pa imao ti vec jedan il ne imao, i imao ti para il ne imao.. :?
Jedino sto tamo valja je besplatno skolstvo, fino more i fine cure (tako kazu)..

*neznam koja im valuta :lol:

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Jebote nikome nije kao meni odem do luke upecam sebi ribe ne platim, vruca voda iz zemlje izvire,nema sunca pa mi se bore ne kupe na licu,cista hava(vazduh) 8) samo da jos pingvini ne lete da i njih mogu zive da hvatam onda bi bilo perfektno zivjeti na Islandu 8) 8) :D
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Moj skolski je opet preduvao ,hoce kuha ribe na gejziru !!! :smt033 :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

[quote="seljak iz skakavaca"]
Drzava u kojoj postoje samo mafijasi i sirotinja.. :roll:

TEMA JE INOSTRANSTVO A NE BOSNA I HECEGOVINA !!! :smt005


*neznam koja im valuta :lol:
U TOJ ZEMLJI GDJE IMAJU SAMO SIROTINJA I MAFIJA VALUTA JE KONVERTIBILNA MARKA !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Idemo opet malo... :)


Kad oduzme dah, svjez miris proljeca,
u meni ljubav, kao da, prosla su stoljeca,
bukti, ne prestaje, i sve vise obuzima
kuca mi mila, tu, u grudima.

Ostalo mi ono, prvo sjecanje
ljubav je to, koja nikad ne prestaje,
kao poljubac prvi, sto zauvjek tu ostaje...
daleko su moje, rodne odaje.

Daleko je baka, sto odhrani
mene u momka, pa u svijet otprati,
daleko su njene, rijeci velike
fale mi, kad mi, od ruke ne ide.

Nedostaje i ono drustvo, iskreno
ovde je sve, nekako, k´o umjetno,
ni osmjeh, nit' prave riječi, nisu im znane,
nisam se navik´o, na ljude strane!
Last edited by seljak iz skakavaca on 11.04.2009. 11:59, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

placipicko
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

E idi Rege u krasni turac.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

seljak iz skakavaca wrote:Idemo opet malo... :)


Kad oduzme dah, svjez miris proljeca,
u meni ljubavi, kao da, prosla su stoljeca,
bukti, ne prestaje, i sve vise obuzima
kuca mi mila, tu, u grudima.

Ostalo mi ono, prvo sjecanje
ljubav je to, koja nikad ne prestaje,
kao poljubac prvi, sto zauvjek tu ostaje...
daleko su moje, one, rodne odaje.

Daleko je baka, sto odhrani
mene u momka, pa u svijet otprati,
daleko su njene, rijeci velike
fale mi, kad mi, od ruke ne ide.

Nedostaje i ono drustvo, iskreno
ovde je sve, nekako, k´o umjetno,
ni osmjeh, nit prave rijeci, nisu im znane.
nisam se navik´o, na ljude prazne!

I SELJAK MOŽE PJESNIK BITI,
SAMO SE MALO TREBA POTRUDITI,
U SLOBODNO VRIJEME KADE IMA VOLJE,
RAZMISLITI ON ĆE MALO BOLJE. :lol:

I DA MISLI VJETAR NE RAZNESE,
ON IH 'EMIJSKOM NA PAPIR PRENESE,
IMA SELJAK RAZNIJE TEMA,
ZBOG SVOJIE RAZNIJE PROBLEMA :P

OPISUJE SELJAK LIVADU MEKU,
ČESTO MU ZBOG NJE SUZE POTEKU,
OPISUJE NEVRIJEME I OLUJE,
I SVE ONO ŠTO U SELU ČUJE.

PREKO ŠUMA I LIVADA,
DO PIVE I 'LADA,
LJUBAVI USKRAĆENE,
DJEVOJKE POLJUBLJENE,
PREKO SVADBI I SLAVA,
MAMURLUKA I KAKO BOLI GLAVA..

U BIJELOM SVIJETU SELJO SE PATI,
MALO PIŠE I PUNO RADI,
DUGA GODINA A MISLI MNOGO,
I ROMAN BI SELJO NAPISATI MOGO. :roll:

NE PIŠE SELJAK DA ZADIVI RAJU,
VEĆ MU MISLI U RODNOM KRAJU,
DA MU ZAUVIJEK OSTANE IME,
I DA SE U SELU VAZDA SPOMINJE.

:lol: :lol: :lol: :P

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ne pise Seljo, da zadivi Skakavce
nit´ da se nadjacava, sa onim iz Mrav´ce, :)
a jos manje, da ´pogodi´ regemana,
njemu su, al´ sta ces, osjecanja strana! :twisted:

Nesto ga tjera da napise stih
razlog... vise je njih,
nije to tuga; ne postoje prave rijeci;
pise, i kad je naklonjen sreci.

Ima tu vise, al´ je intima....
na forum se stavlja, samo obicna rima,
kratke misli, prosto sastavljene
vecinom su to, saljive teme.

Dok ono, sto njemu znaci
na svjetlu javnosti, nikad se nece naci,
il´ bar ne, na ovakve nacine
ljubomorno cuva, za bolje godine! :smt056

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:smt038 :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Rad u inostranstvu

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Rad u inostranstvu

Post by PROLETER »

ima nas, svakakvih !
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Rad u inostranstvu

Post by vrsta8472 »

ХИЉАДЕ РАДНИКА ИЗ БиХ ОСТАЈУ БЕЗ ПОСЛА У СЛОВЕНИЈИ?


Више хиљада радника из БиХ остаће без посла у Словенији, док ће они који су планирали да се запосле у тој земљи морати да потраже нови посао након што је званична Љубљана обуставила запошљавање странаца, међу којима су далеко најбројнији грађани БиХ, пишу "Независне новине".


Инфо
10:11 | 20/02/2010





Извор: Независне новине


У Словенији одлуку о привременој забрани издавања дозвола за запошљавање странаца на сезонским пословима правдају потребом запошљавања властите радне снаге и истичу да је број незапослених у тој земљи порастао на више од 100 000, а да би током године могао бити повећан и за 25 одсто.

Према подацима из 2008. године, у Словенији је било запослено више од 80 000 страних радника, међу којима чак 47 500 из БиХ. Они су били ангажовани на повременим и сталним пословима у грађевинарству, металопрерађивачкој, механичарској и дрвопрерађивачкој индустрији.

Највише страних сезонских радника је на грађевинским пословима, који тренутно трпе због ниских температура и рецесије у тој дјелатности, а више од половине запослених у том сектору су држављани БиХ.

Домаћи предузетници који имају послове и у Словенији, иако још нису упознати с одлуком словеначке Владе, нису изненађени најновијом мјером и истичу да је грађевински сектор у Словенији у тоталном колапсу и да су константно присутна отпуштања.

Економисти оцјењују да би талас повратка радника из Словеније могао значајно утицати на повећање броја незапослених у БиХ.

Предсједник Уније удружења послодаваца РС Ранко Милић сматра да би "притисак" радника из БиХ са словеначког тржишта могао бити толико јак да проузрокује социјалну нестабилност у БиХ и додаје да је одлука Владе Словеније контрапродуктивна.

"Умјесто рјешења проблема незапослених Словенци ће овом мјером направити још већи проблем, јер напросто немају властитих зидара, тесара и армирача, нити Словенци, чак и они који су остали без посла, то желе да раде", тврди Петрушић.

У Агенцији за рад и запошљавање БиХ, која је раније саопштавала број радника из БиХ који се домаћим службама пријавио по основу престанка радног односа у иностранству, сада тврде да не располажу тим подацима.

Б.Т.
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=16687
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Rad u inostranstvu

Post by Mr X »

Ovo je živa istina i baš večeras u 17 sati sam gledao dnevnik TV SLO i upravo su tako rekli kako imaju trenutno oko 100 hiljada nezaposlenih i da neće više odobravati vize za sezonske radove i da će te poslove raditi državljani koji su bez posla.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Rad u inostranstvu

Post by vrsta8472 »

Ако Словенци буду радили као тесари и зидари, ја не бих улазио у те зграде :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Rad u inostranstvu

Post by Mr X »

vrsta8472 wrote:Ако Словенци буду радили као тесари и зидари, ја не бих улазио у те зграде :D
Slažem se Vedrane!
Image

Post Reply