Rad u inostranstvu

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

Post Reply
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Vecina...
Ja kad sam pisao godisnji nisam ni obracao paznju na to... al ispade tako... dobro je zbog okupljanja :D

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Mr X wrote:Hm...80% ljudi sto radi u inostranstvu dolazi za ovaj vikend svojim kucama u rodni kraj zbog Katolickih Uskrsnih praznika,a za nas Uskrs ih dodje 5%.Bas zalosno,ali tako je kako je!
Da, zato sto je u austriji kao i u njemackoj i mislim svicarskoj i ostalim katolickim zemljama, petak i ponedeljak bio slobodan. Naravno da ce svi ici na ta 4 slobodna dana, nego za "obicni" vikend. Jer za nas uskrs nema ovde praznika.

Pored svega, nemoze niko zahtjevati da se postuje vjera i da se mora doci kuci u svoj dom za uskrs, to znaju biti hiljade km koje se moraju prijeci za 2 dana.

:)

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

Austrija: Nedeljom je dosadnooo, ubi se ceo dan :( :x
a i nesto mi je sve ljevo u zednje vrjeme, da hoce da me prime u STRABAG pa da se obogatim...ima li ovde neko iz jake baufirme???

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nedjelja je svugdje dosadna :? . jos mi je gore da nakon nedjelje ide jos dosadniji ponedeljak.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

POLAZAK

Dodje ta subota,
a majka burek nam zamota;
i veli
Sine, putuj; polako samo,
a ti, cuvaj ga damo.
Opet kad mognes a ti mi svrati,
kad se zazelis; ceka te mati.
Il barem sine cesce pozovi,
hajd sad polako,
majka te voli!

A ja ko ja,
nemadoh snage
pa pustih suze kraj majke drage;
pa ljubim obraz stare majke,
drhtavim rukama stiscem joj sake.
E mati moja; ljubljena, draga,
tvoje su mi oci milije od blaga;
tvoje su mi rijeci milije od svega
voli te tvoj sin, voli te do neba...


:D
Seljak

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

seljak iz skakavaca wrote:POLAZAK

Dodje ta subota,
a majka burek nam zamota;
i veli
Sine, putuj; polako samo,
a ti, cuvaj ga damo.
Opet kad mognes a ti mi svrati,
kad se zazelis; ceka te mati.
Il barem sine cesce pozovi,
hajd sad polako,
majka te voli!

A ja ko ja,
nemadoh snage
pa pustih suze kraj majke drage
pa ljubim obraz stare majke,
drhtavim rukama stiscem joj sake.
E mati moja; ljubljena, draga,
tvoje su mi oci milije od blaga;
tvoje su mi rijeci milije od svega
voli te tvoj sin, voli te do neba...


:
Seljak

Svaka cast

vrijeme
Posts: 12
Joined: 04.11.2007. 16:39

Post by vrijeme »

`ajde ne prdi. kakva lakrdija!!!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

vrijeme wrote:`ajde ne prdi. kakva lakrdija!!!
I losha kritika je dio stvarnosti :wink:
tako da je dobrodosla; nudi mi samo podsticaj da uradim nesto bolje...
mada neznam da li imas osnove da budes kriticar... Mozda je problem u tebi - tj. mozda preletis strofu kad citas, ili gutash slova... itd :P :P

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Pomalo me nervirate vi baustelci kao ubi vas nostalgija itd,pa ko vas je tjerao da idete tamo sami ste otisli.Vratite se lijepo ovdje pa necete patiti jednostavno. :smt117

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Jest, tako je Legija, reci ti njemu da ne prdi mnogo!

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

pod a taj shakespear gore nije baustelac
pod b mislim da si vise ljubomoran nego ista drugo

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Jasta je, ljubomoran na nostalgiju i patnju Seljakovu za rodnim krajem, majcinim suzama... Smijesna pjesmica, zaista!

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

pjesmica malo pretjerana priznajem, ali opet...sto jest jest, ljubomoran je

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Nije jedini.. I ja bio ovaj vikend dole i kao uvijek prebrzo proslo vrijeme i zao mi je napustiti opet familiju i drustvo :(

"Ako ti nepase vrati se nazad"......

Svabe nam govore bas isto to! "Ako vam nepase austriski nacin, vracaj te se nazad dole"

Znate sta? Ti svabe i nasi domaci sa takvim komentarima imaju horizont misljenja dalek kao tanjiric od one maljecke solje kafe za 2 marke.

Kako da se vratimo? Da napustimo jednostavno cijeli zivot koji ovde zivimo? Eto samo tako? Ako se zazelimo nasih krajeva i nasih korjena neznaci da ce mo napustiti nase poslove, zivote i krug drustva odavde... Umjesto da nas probate razumjeti koliko toliko, samo dolaze takvi vrlo pametni odgovori "vrati se".... Mi nezivimo ovde "Gastarbajterski" zivot, znaci nije samo da radimo, nego smo uglavnom ovde odrastli i nas zivot je ovde - a srce nam je dole!

Ni tih par dana nemozemo doci kuci bez da permanentno slusamo "djesi svabo p*cka ti materina" ili "vidi ga kako se duva ovuda svabura"

Ali hej, sta fali. Vise bi se cudio da mi neko nepsuje mater zbog austriski tablica :wink:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Malo manje duvanja, sepurenja i kicenja i sve u redu... Zar ne?

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

quatsch...

sibi- TAKO JE
sheki quak quak quak, ima ih mnogo koji se ne duvaju i opet im se isto pise. a ja sam evo kao primer, ljubomorna na tebe sto zivis u svici :-P

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

CrnaSuza wrote: ima ih mnogo koji se ne duvaju i opet im se isto pise.

Bas tako je. Oni koji me znaju, negube rijec o duvanju - foliranju i ljubomori. Oni koji me vide, poderase usta.

Sta moram uraditi da izgleda tako da se "malo manje duvam" ?

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Jao,pa kome se pravdate i objasnjavate ovo ili ono. Znas ko to samo govori,kao vratite se sta placete? One seljacke naj vece usi koje nemaju marku za kafu,a glume velike patriote. Bilo ih je i kod mene koji su probali da kazu po koju na moj racun,samo sto sam im ja zatvorio labrnje prije nego su sta zinuli. Stoka brale stoka,ali ja ih ne j*b*m ni 0,001 %!
Image

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Upravo tako Mister X 8)

:smt023

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

seljak iz skakavaca wrote:POLAZAK

Dodje ta subota,
a majka burek nam zamota;
i veli
Sine, putuj; polako samo,
a ti, cuvaj ga damo.
Opet kad mognes a ti mi svrati,
kad se zazelis; ceka te mati.
Il barem sine cesce pozovi,
hajd sad polako,
majka te voli!

A ja ko ja,
nemadoh snage
pa pustih suze kraj majke drage;
pa ljubim obraz stare majke,
drhtavim rukama stiscem joj sake.
E mati moja; ljubljena, draga,
tvoje su mi oci milije od blaga;
tvoje su mi rijeci milije od svega
voli te tvoj sin, voli te do neba...


:D
Seljak
Kroz cjelu pijesmu se prozimaju emocije, sto je cini jako kvalitetnom...Jako lijepo napisano- SVAKA CAST....
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D AJMO SE SAD POBITI DA VIDIMO KO JE U PRAVU !!! :lol:
Evo ja sam i jedno i drugo i tamo i ovamo ,uz to jos i nostalgicar, kad sam tamo patim za ovim ovdje ,a bogami i obrnuto... :D Ja gastarbajtere uporedjujem sa nomadima, ljudima koji ne mogu da zive na jednom mjestu, naravno ima izuzetaka , oni u stvari i nisu gastarbajteri vec nestooooooo kaoooooo, poturice, eh bas to, to je grupa ljudi koji bi da budu veci Nijemci od njih samih, presrecni su kad im djete nezna maternji jezik ,jer njihov maternji im je sramota i pomenuti, misle da su integrisani u sredinu u kojoj zive, a u stvari nisu ni svjesni da ih mrze i njihovi zemljaci kao i ti stranci za koje oni posebno smatraju da ovi opet ne mogu bez njih i njihove inteligencije, **** se svabi za njih ili ako je lakse za nas, dok imas ledja i rmpas svak te voli, e sad ce pola njih da kaze:" ja ovdje ne rmpam ja sam ovdje neko i nesto, bla, bla ,bla," i mi cemo svima da povjerujemooooo, malo sutra :D ne kazem ja da nema uspjesnih zemljaka, daleko bilo ,ali jako je malo, kap vode u pustinji, ali ja kad citam ovdje ili kad cujem po kafanama, svi su uspjesni, svima je super, a dlanovi poderani kao da na rukama hodaju !!! :D
Budite ono sto jeste, nije sramota biti radnik i posteno zaradjivati svoj kruh, ne vidim razlog da se pise ja sam ovo ili ono,naposletku vazno je da ste ljudi, ja poznajem puno siromasnih radnika, a poznajem i lopove svih kalibara, i mogu vam reci da su mi ovi prvi drazi :D mada od drugih zivim !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

:D kakvih komada budala ovde ima :smt005 :smt005
:D :D
Sheki, proseci se... zaoobidji ako ti smeta kad prdim, mislim.. :roll: :roll: nemoras dodatno gushiti.. :wink:
E ´vak, pjesmu nisam napisao da bih kukao za nekim, nedaj Boze ponajmanje za vama;
osim toga moja majka zivi ovde samnom u istoj kuci, a ne dolje... zatim - ako bi pakovala, onda ne bi burek :smt005 itd..
Pjesma ne nosi u sebi autobiografski motiv (mada sam nostalgicar) ;
Jednostavno sam osjetio potrebu da napisem stih i to onakav kakav sam napisao, a to pravo mi ne moze ukratiti ni kurta ni murta; kao ni da ga postavim ovde gdje sam ga postavio..
Ako nemate osjecaja da na pravi nacin procitate i tako prosudite da li valja ili ne valja (kao stih), onda bolje zaobidjite, jer komentari ovakvog tipa uopste nisu na mjestu!

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Seljak...samo ti piši pjesmice, SUPER SU!
Image

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Joj Crnasuzo na sta da budem ljubomoran pa mogu otici tamo kad pozelim,nemoj se molim te toliko dizati u nebesa znam ja dobro kakav je vas zivot tamo.Cast izuzetcima.
Last edited by LEGIJA on 28.04.2008. 15:41, edited 1 time in total.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Sheki svaka cast tebi razumio si na sta sam mislio i vidi se da nisi opterecen momak kao ova crnasuza,takav i ostani.Pozz Sheki.

Post Reply