Rad u inostranstvu

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Cirus ako nemas nesto pametnije za pisati onda nemoj nista,ko si ti da meni i ovim ljudima govoris mars? :smt117

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Legija ne sikiraj se i samo ignorisi,a ja bas razmisljam kako ova telad sami sebe u startu raskriju ko su i sta su,kakvo je njihovo ponasanje i kolika im je pamet.Obicno volim take da plesnem,ali onu bas zestoku!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Weterinarka wrote:Kamikaza, (s oprostenjem) seres previse!
STOOOOO ???? :D
Samo sam htio da skrenem paznju, kad nas Seljo jednog dana postane neko veliko ime ,neki veliki pjesnik , onda cu ja reci da sam ga branio dok ste ga vi htjeli na lomacu da stavite :D osim toga zar mislite da su Santic i Jesenjin bili cijenjeni u svoje vrijeme ? :D Umjetnik treba da umre ;da bi se njegovo djelo pocelo da cijeni !!! :smt067 :lol:
Samo naprijed Seljo, ima nas koji cjenimo umjetnost !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

POZZ ZA SHEKIJA I OSTALE ANTI NOSTALGICARE :) :)

Post by seljak iz skakavaca »

Napolju zuji zvuk motorke
stari je ust´o da reze okorke,
i to tacno tu pod prozorom mojim,
a ja bih da spavam; jer se umoran puta bojim.

Al nema vajde, navro je ko lud
ustati moram, nema mi kud;
ma bas je jedno veliko smece,
vidi se da mu je sve od mene prece.

Pogledam u kujnu, a ono prazno
majke nema ni pod razno,
otisla negdje da pije kavu
ili koni pomaze pred slavu.

Pa sta cu, kontam, vreme mi ici
valja se kuci u shvicasku stici
valja mi sutra opet u kanal
a glava jos boli, ma bas je banal.

I uzmem tako put pod noge
pa stigoh u zemlju svoje slobode,
i bas mi drago, ovde sam svoj
ne prdi za vratom otac moj.

Ne prdi ni mati, dosadna stara
smrdi iz usta ko dva smecara,
gushi i kuka, pa galami na me
hvata je rakija sve natenane.

Maaaa..
i ovde mi gadno, al dolje je jos gore
barem nedeljom spavam do zore,
a piva prava, nije mi grka
pije se Heineken, tako mi brka..

I ne bih nazad, prosla me kukaza
jebo nostalgiju, bas je gnjavaza;
glupi su ljudi sto kukaju za njivom
za kucom starom, cevapom i HEKTAP pivom.



P.S.
Eee, bas sam pravi
savrseno bice
noge na travi
pisca u zubice.

Pa sudim tekme u ligi morona:
staklenih ociju i piva galona.

Al nije to bitno, bitna je prica
bitno je da sam dio kica.



(nebi ova pjesma ni nastala
da nema ovde tol´ko budala,
da nema ovih sto glume foru
pametni ljudi, tako se zovu.

Tako da im posvecujem napisano
meni je licno, sve to strano
al za njihovu dusu i malo meraka
STIHOVI STIGLI OD SKAKAVACKOG SELJAKA....)
Last edited by seljak iz skakavaca on 29.04.2008. 22:01, edited 2 times in total.

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Re: POZZ ZA SHEKIJA I OSTALE ANTI NOSTALGICARE :) :)

Post by DJ_$rbo »

seljak iz skakavaca wrote:
STIHOVI STIGLI OD SKAKAVACKOG SELJAKA....)
svaka čast seljak :smt023

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Sa ovim stihovima si prevazisao Kamikazu SiS, svaka cast :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D MA VIDI TI NJEGA; A JA GA POHVALIO !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ufff, mora da sam ovog puta "potrefio" cilj :P ili se to kriticari josh nisu stigli oglasiti i reci kako opet pisem autobiografske stihove :D :D mada, i ne mogu - bilo bi glupo jer bi ispalo da zivim dva zivota a ne jedan, a s druge strane sam se malo i ogradio na Shekijev racun... a i da mu malo stanem na zulj zbog prozivke.. :D
Naravno da to nema nista veze sa stvarnim zivotom, barem do P.S.-a :D :D

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Kamikaza, kritika se odnosila iskljucivo na tebe. Ne razumijem zasto mijesas seljaka u tu pricu?! :?
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E mali seljace, velika glavo luda
tako pokazujes da imas muda?
Jadan je onaj koji se ljuti
jer jos mu neko uvali kruti.

Lazes o meni, a nemas prava
pises i mislis kako je strava
slagati rijeci samo na gomile
da bi clanice foruma slinile?

Sve je to lijepo, samo ti pisi
ali budi, molim te, malo tisi
ja nisam ni u cemu tvoje blatio
i nisam takav da bih ti vratio.

Uzgred, mozda moronsku ja ligu sudim
i tvojim rijecima se uopste ne cudim
ali jednoga dana svi ce to znati
dok svinjsku krv sa sebe ces prati
Sheki ce biti FIFA sudija
a ti neko ko kobaje uvija...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D VRLOOOO DOOOBROO SHEKI !!! :wink: ZNAO SAM JA DA KLIMA IMA NESTO SA OVIM PJESNISTVOM; VIDI SAMO KAKO OVI OD KOJIN HANA PA NA GORE; BOLJE STIHOVE PISU OD OVIH ILOVCANA !!! :lol: :wink:
Ah ja Wet ,mislio sam da kritikujes cijelu raspravu i poredjenje Selje sa pjesnicima :wink: A ko tebi u stvari daje pravo da kritikujes starije ljude, stidi se , bas treba da se stidis, tako mlada a okomila si se na starijeg covjeka, sram da te bude !!! :smt005 :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

.....Tobogan je vas!!! :lol:

Sada ocekujem i N.Iliskovica na forumu da udari koju kritiku ispred mnogobrojnih Prnjavorskih knjizevnika...............
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

:roll: Sheki, ja tebi sinoc fino objasnio da to nema veze sa tobom, i da nisam pisao o tebi i tvojim roditeljima itd, vec da sam jednostavno prvobitno imao ideju da napisem nesto nasuprot onoj prvoj mojoj pjesmi - koja vam se zbog "ljubavi majke i sina" ne svidja... reko ajd da sastavim neku krkansku, pa da vam malko ugodim... :)
Ja se izvinjavam ako si se nasao u njoj.. nije mi bila namjera, jer u sustini ne poznajem ni tebe ni tvoje roditelje, a bezzze mi je da tvrdim nesto u sta sam ne upucen..

Drugo, onaj dio ispod sto je odvojen sa "PS", e on jeste namjenjen tebi, al on nema nikakve veze sa prvim djelom... Osim toga, u tom djelu (drugom) nema neistine, mada sam se prilicno grubo izrazio (ne na tvoj racun, vec na racun te lige).. al tako je kako je..
Ja ti iskreno zelim da uspijes kako si i sam rekao, i postanes zastitni znak FIFA;
meni to ne smeta, jer nemam bolestan um- naprotiv, drago mi je kad neko uspje u zivotu, isto kao sto bi mi bilo drago kada bi i ti uspjeo...

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

E seljak vec ovu pjesmu moram da pohvalim lijepo si to sastavio momce :) :smt117

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Slusaj seljak. Jedno je kritikovati necije djelo a drugo je napadati nekome na porodicu i pisati onakve bljuvotine. Ok je sto ti to objasnis meni da nisi mislio ali to ostaje napisano i svako ko to procita drugacije shvati sto ni malo normalno i lijepo nije. Dakle. Ni u jednom trnutku ja nisam uvrijedio ni tvoju majku ni oca. Rekao sam samo da je glupo da nekakva usrana nostalgija bude tema bilo kakvog pisanja. Kukate o nostalgiji nasim ljudima koji jedva sastavljaju kraj sa krajem? Pa kako vas zaboga nije sramota?? I dalje stojim iza toga, da ako vam se ne svidja tu gjde jeste,idite i vratite se, pa onda slusajte bljuvotine takvih kao vi!

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

..evo sad se slazem sa shekiom...tut mir leid ali sad je upravu, pjesmica je bila... bez komentara

samo
onaj sto jedva sastavi kraj s krajem ne nalazi se na netu, a drugo svima su svoji problemi najveci, tako da...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ma ljudovi, samo opušteno.
Pjesnička sloboda i ništa više.
Ko se našao, našao.
Kaže naš narod : " Papir sve trpi "
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Kukate o nostalgiji nasim ljudima koji jedva sastavljaju kraj sa krajem? Pa kako vas zaboga nije sramota?? I dalje stojim iza toga, da ako vam se ne svidja tu gjde jeste,idite i vratite se, pa onda slusajte bljuvotine takvih kao vi!
Не бих да се мијешам, али стварно на сваком кораку чујем од некога ко ради у иностранству приче као:"Ето, отишао сам, зарадио, остао без леђа, проклета туђина, џабе паре кад су људи без душе, благо вама доле, ја немам ни ским попити", итд.. Свако има избор, одлучи шта је најбоље за њега и то је то.
Живјели!!!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E nostalgicari. Kako je, sta se radi? Ide li se kuci? U zavicaj, na ognjiste? Ajde seljak, udri neku pjesmu, lijecis narod!!

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Velika vecina nasih ljudi koji rade u inostranstvu su nostalgicari zato sto u tudjini rade zadnje poslove, zive u bijednim stanovima i nigdje ne izlaze. Kada dodju u rodni kraj onda su "gazde" voze se bijesna kola (kupljena na kredit) i hvale se da su truli bogatasi i lovatori. Tu pricu slusam godinama i ne razumijem koga ti ljudi lazu? To se naravno ne odnosi na sve "strance" ali vecina ih se nazalost ponasa tako. Dovoljno je samo da se ode do tog nesretnog zanatskog centra i moze uvijek vidjeti nekoga od takvih ljudi. Najgore mi je to kad jedan takav brdjanin dodje u neku kafancugu i naruci "viski sa wasser" a jadnik ne zna progovoriti 5 njemackih rijeci :)

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

Spanac wrote:Velika vecina nasih ljudi koji rade u inostranstvu su nostalgicari zato sto u tudjini rade zadnje poslove, zive u bijednim stanovima i nigdje ne izlaze. Kada dodju u rodni kraj onda su "gazde" voze se bijesna kola (kupljena na kredit) i hvale se da su truli bogatasi i lovatori. Tu pricu slusam godinama i ne razumijem koga ti ljudi lazu? To se naravno ne odnosi na sve "strance" ali vecina ih se nazalost ponasa tako. Dovoljno je samo da se ode do tog nesretnog zanatskog centra i moze uvijek vidjeti nekoga od takvih ljudi. Najgore mi je to kad jedan takav brdjanin dodje u neku kafancugu i naruci "viski sa wasser" a jadnik ne zna progovoriti 5 njemackih rijeci :)
ne moj da nam tjeras goste,od cega ce mo mi zivjeti ako ne bude zc :lol: :lol: :lol:

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mislim da je to vrijeme "baustelaca" proslo, tj da je pri kraju postojanja odnosno da polako "izumire" ta vrsta pacenika; al mislim u pravom smislu pacenika (ljudi koji su se veoma napatili).. Ovo se odnosi na ljude koji su davnih godina otisli bez familije u daljinu da bi prehranili ono malo bijede kod kuce.. Vecina njih, takvih, rade po baustelama, spavaju u firminim garsonjerama (po 2-3), sparaju od usta, pa hodaju gladni i poderani a dole kuci dizu vile i dvorove po selima.. Takvih ljudi mi je zao, jbg, nije on kriv sto mu ona Juga nije ponudila nikakve uslove kao seljaku (barem 90% poticu sa sela, Zar je neko vidio gradjanina da ide da radi :-) ) , covjeku iz naroda; i sto je onako needukovan krenuo u svijet, kao ni sto ima dolje djecu koja nimalo ne razumiju njegovu patnju, pa krse i trose sve sto je krvlju zaranjeno ne obziruci paznju ni na sta... Takvi ljudi su pogubljeni u vremenu i prostoru, i ja ih iskreno zalim...
Drugi sloj, sve deblji, cine ljudi koji ovde zive sa porodicama... To su ljudi koji zive drugaciji zivot, normalan; neki manje neki vise (niko nije isti), al uglavnom ljudi koji su se snasli... Vecina iliti veliki broj njih imaju svoje vlastite stanove/kuce, sta je i za domaceg svabu ogroman pojam. E sad, da li je na kredu ili nije, to je njihova stvar... isto vazi i za auto.
Al, naravno da i tu ima "pacenika", jer nekom ni 10000 u mjesecu ne bi bilo dovoljno, a neko sa 1000 zivi; sve je stvar njih samih..
-Vecina, tj svi rado idu "dolje" na godisnji, jer bas u to doba kada su dolje, "svi su dolje"... A dok je stranaca, i domaci zive (Juli, Avgust); tako da se svakom pricini da je to raj na zemlji; jer ipak ne vide sliku situacije kada se razidju... Osim toga, svako voli svoju kucu, svoj zavicaj, i svoj narod; i to mu, ma gdje bio i kako zivio, niko ne moze uskratiti!
Last edited by seljak iz skakavaca on 05.05.2008. 16:58, edited 1 time in total.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Seljak imas pivu!

Nezive svi ko kerovi ovde.. To i jeste to, sto smo par stranice prije govorili.. Oni koji zive svoj zivot ovde, negledaju na zadnji dinar, nego se nosi gucci mucci picci micci, jer je familija i zivot ovde - ne dole. Oni, koji rukaju kredite da bi se u zanatskom mogli pokazati - i oni kad ih vidim da mi dodje da povratim se na bankine mercedese i bmw-ove, e ti uglavnom pucaju baustellu i jedu one stvari "kako je dobar zivot i kako se ima"...

Svako nek zivi kako on misli da mu je najbolje - ali meni ide na klinac da ljudi zamnom galame svaburo jedna - ni kriv ni duzan, samo zbog onih majmuna koji se prave tako pematni a neznaju 3 rijec njemackog..

Na kraj krajeva svako mora proziviti neke stvari da bi razumjeo to sto mi svabure pricamo.. Dosta onih "odozdo" koji su govorili "gle svaburu kako se duva" sad rade takodje za svabure ovde - kupuju Auta na kredu i pate samo da bi mogli otici dole praviti krugove oko zanatskog i raditi bas to, sto im je tako smetalo dok nisu imali "nista" - duvaju se!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

IHHHHHHHHHHHH STO NISAM I JA BAR DVA DANA MLADJI PA DA SE MALO KURCIM PO GRADU !!! :lol: :wink:
KOD NAS SE KAZE STO LJUDI STO CUDI; NIKO NIJE PERFEKTAN !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Spanac
Posts: 36
Joined: 05.05.2008. 10:55

Post by Spanac »

Ljudi zive tamo gdje im je bolje a kako se ko snasao to zavisi od samog covjeka. Znam dosta ljudi u Prnjavoru koji zive bolje od vecine "baustelaca" a da nisu kriminalci ili ratni profiteri.
Tako i preko grane neki zive dobro a neki su bas pacenici koji rade najgore poslove i zive
vise nego jadno dok u rodnom selu prave vile i palace
Dj Buco ne brini taj "nesretni" zanatski nece nikada propasti idem i ja nekada tamo mada
prezirem muziku koja se pusta :) Pozzz svim baustelcima i prnjavorcanima :)

Post Reply