Rad u inostranstvu

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

haha, :lol: ajde...
evo kakav je
pare mi padaju svaki dan s nebesa, nista neradim, nista ne brinem...
daj molim te. isti je zivot kao i dole. nema tu neke velike razlike, samo su uslovi mnogo bolji. zato me i nerviraju izjave kao sto su tvoje. ko radi radi, bez obzira u kojoj drzavi, a ko nece, nece ni ovde ni tamo!

nisi razumeo o cemu se radi...kao sto je vec sibi reko, ne zanima nikog dole kako je on dosao do auta svog, bitno je samo da je dosao i da mu zavide mnogi.
a u ostalom i nije bitno...pricat cemo na msn-u pa mi objasni tu svoju logiku...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

LEGIJA wrote:Joj Crnasuzo na sta da budem ljubomoran pa mogu otici tamo kad pozelim,nemoj se molim te toliko dizati u nebesa znam ja dobro kakav je vas zivot tamo.Cast izuzetcima.
Moze otici svako ko pozeli, turisticke vize nisu takav problem. :wink:

EDIT: Vid tog posla @ Crna Suza! I tebi isto pare padaju s neba? Nema nista boljeg, ha? :D

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Nebitno je Sibi kako ko moze otici,ali ako das komentar na baustelce odmah si ljubomoran pa jel to ima smisla.E nek si ti Sibi sada pokazao da imas stalne papire sada si glavni :)

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

O kakvim baustelcima ti? :D

Ajd malo da izkuliramo, necemo se hvatati za vratove zbog takve teme?

A i necemo sada dublje u tu tematiku sto se tice ko kako zivi u austriji a ko kako dole... Znam da smo zvijeli i jedan i drugi zivot, sta jos znam je da ni jedne jedine marke nije nam niko dao niti smo trazili, i znam da me zaboli uvo kad mi pocne nas narod srati kako "duvam" po gradu - da je sve na kredit blaablaablaaa.....

who cares :D

EDIT: 666 Posting, joj to mora biti neki znak :D

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

covjeku se nije svidjela pjesma i tacka...nesvidja se ni meni, tu se slazemo. ljepi su rimovi, ali text je preteran...

da ga sad nebi drugi napadali: izvinjavam se legiji sto mu uzimam rec baustelac za zlo...maleni nesporazum, ali ne razlog za prepucavanje.

a sibi to je znak da ti nece vise padat s neba, sad ces morat stvarno radit :lol: :lol: :lol:

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

*ebo ti to.. Odo ja kuci :lol: :P :D

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

*ebo dijasporu idem ja kuci za slavu ako Bog da :) :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Hmmmmm , umjetnost je sve oko nas, koliko se to nekom svidjalo ili ne, to je stvar ukusa, ili bolje raci neukusa pojedinca, ako mislite da pjesnik pise bas uvjek ono sto osjeca, onda ste u zabludi, meni licno se svidjela pjesma, e sad dal je to sto se meni svidja ,ukus ili moj licni neukus, to je nesto drugo, mora se priznati da covjek ima dara, a osim toga ni meni se ne svidja bas svaka pjesma od Alekse Santica, zar to njega sad cini losim pjesnikom ? :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Ok Suzo prihvatam izvinjenje a stvarno nisam mislio nista lose,Pozdrav za Suzu,Sibija i sve nase ljude koji su daleko od svoje kuce. :smt117

User avatar
bebaaa
Posts: 1087
Joined: 16.09.2007. 15:17
Location: prnjavor

Post by bebaaa »

CrnaSuza wrote:covjeku se nije svidjela pjesma i tacka...nesvidja se ni meni, tu se slazemo. ljepi su rimovi, ali text je preteran...
da ga sad nebi drugi napadali: izvinjavam se legiji sto mu uzimam rec baustelac za zlo...maleni nesporazum, ali ne razlog za prepucavanje.

a sibi to je znak da ti nece vise padat s neba, sad ces morat stvarno radit :lol: :lol: :lol:
Nije pjesma samo ako se rimuje, valjda je text presudan, svako zna sloziti rimu( neko zna,a neko misli da zna)... Meni se licno Seljina pjesma svidja...
...Ako ti zivot da 1000 razloga za plac,
ti dokazi da imas 1001 razlog za smijeh...

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Ma pjesma ili ne, nebitno, znamo sta je htjeo pisac stime da kaze 8)

Pozdrav nazad za Legiju 8)

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Tako to :D , a da hvala Kamikazi kad nadje prave rijeci da objasni stvar ukusa idt :wink: kao i na podrshci... Ostalima takodje :wink:

User avatar
HOMER SIMPSON
Posts: 94
Joined: 03.02.2008. 11:34

Post by HOMER SIMPSON »

a znatel zasto su ljudi dole ljubomorni??
razlog je jednostavan i krivi su ljudi koji dolaze iz inostranstva ,ako se mogu nazvati ljudima uopste ja bi ih nazvao puno pogrdnije jer nisu bolje ni zasluzili takvi.
dignu platu ili eventualnu posude pare da dodju dole za vikend dva je skrse svaki dan po zanatskom centru i vozikanju sa autima nemilice kroz grad a u vecini slucajeva su to idioti koji kad je dupla plata na kraju godine digun i dodju do le ja sam ja a ti si niko i nista jer nemas para za hajneken ili ti marlboro ,nemas za cascavanje i tako je isto skrse nemilice ,i sta onda dole narod da misli?
prvo da se kurce kao sto se i kurce,drugo da je zapad pun para ,i da svi voze dobra auta imaju para kao u nekoj bajci boga ti,a istina je crnja da nemoze biti ,nit ljudi koji rade vani imaju para nit visde mogu doci do njih,zatrpani kreditima da im djeca mogu imati nova auta ili stanove?
a dal je to moguce sa platom od 1200 eura??
pitam ja vas???
ja zivim u austriji i netreba mi niko od vas pricati sta i kako, se.
zivite normalno normalno se ponasajte dole ,a nemojte se kurciti pa onda pricati kako se ja ne kurcim,jer bi za to kurcewnje trebali imati malo vise para nego sto imate .
zivi i pusti druge da zive

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

E ajd ljudi da malo smirimo ove tenzije koje su nastale mislim da nema potrebe za njima,ja sam prvi poceo i zato vas molim da se ovo ne pretvara u svadju,pricamo jedni o drugima a uopste se ne poznajemo. :smt117

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Bas tako.. :wink:
Uostalom - mrzim kad ljudi generalizuju stvar...

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Ja seljak stvarno nemam nista protiv tvoje pjesme ona mi je samo posluzila da kazem to sto sam rekao,a svaka pjesma je fina na svoj nacin. :smt117

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Vidi vidi kako se Seljak vrijedja? Pa cemu to Seljak? Nema potrebe da pizdis, rekao si da je i negativna kritika korisna? Tema te tvoje pjesmice je definitivno glupa, sadrzaj pretjeran i tako dalje i tako dalje, ali da ne gusim ovako kvalitetnu temu...

Pozdrav

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Alo drug Sheki nesto hoces da kazes sa tim??????? :) :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ma Sheki malko zeki :D svidjela se njemu pjesma , al nece da prizna, sentimentalnost mu nije jaca strana :wink: , mada ovo sve pripada pod temu poezija, al kad smo vec poceli ovdje da i nastavimo, Seljakova pjesma je dobra , tema je super, zasto je recimo Jesenjinova pjesma o kerusi ili o kravi, po vama dobra i sentimentalna neke cak i rasplace ,a pjesma o majci i rastanku glupa ?
Molim odgovor poddddd hitttnnnooooo !!! Ma sta molim narrrrreeeeeedjuuujjjjeeeeemmmmm !!!!!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

U jebote. Nemam rijeci! Poredis Jesenjinove pjesme sa Seljakovim? Jesi ti pri zdravoj pameti? Razlika je kao nebo i zemlja, u kvalitetu teksta, smislu, poruci... Ali prosto mi se gadi porediti...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Kakav si ti lik. Pa pusti budale, vidis da su se rastali s glavom. :wink:

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Kamikaza, (s oprostenjem) seres previse!
Guys with glitz to chicks with kicks.

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Post by cirus »

Serete svi.Totalno promasena tema, mars kuci.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ne pizdim ja Sheki, vec ti :wink:
Pogledaj malo bolje svoje postove, pa mozda skontas..
Zapeo si se za nostalgiju, a ne za pjesmu!
Kako ne skontas da se sprdas sam sa sobom :?
Uostalom, pisi.. Nemam motiva da vodim s tobom raspravu, jer to ne vodi nicemu!
Cisto prepucavanje dvije osobe odvojeno od mase a na javnom mjestu samo vodi spamu foruma; cemu si sklon..

User avatar
DJ_$rbo
Posts: 515
Joined: 11.11.2007. 22:28
Location: tamo negdje ispod neba a iznad zemlje ...
Contact:

Post by DJ_$rbo »

samo opušteno :lol: :lol: :lol:

Post Reply