Smece, odraz nase kulture

Drugim riječima buvlja pijaca.

Moderators: vrsta8472, Hirurg

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Smece, odraz nase kulture

Post by Hunter »

Image

Nisam mogao da ne primijetim da smo jako prljav narod, i pored organizovanog odvoza smeća, koji traje već 2 godine, još se mogu naći ovakve divlje deponije, koliko smo škrti po tom pitanju, i da li će pojedinci radije da istresu smeće negdje u šumi nego da plate 5km, da im ga svaki ponedjeljak komunalci odvezu ispred kuće. Šta vi mislite o tome?
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
IloVa
Posts: 265
Joined: 01.07.2007. 10:26
Location: Austrija

Post by IloVa »

pa vecina ljudi na selu zna da kod nekog komsije ima mjesto u sumi gdje moze da baci smece, pa mu se to bolje isplati nego da plati 5 Km a usput moze i komsiji da nasteti. i sad se moze postaviti opet ono pitanje : DALI SMO MI ZAOSTAO NAROD??

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

pa zbog tog i jesam postavio to drugo pitanje
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Bravo Hunter,želim samo da pohvalim temu i jednu i drugu na SVAŠTARI,jer se da mnogo napisati o ovim problemima.
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

kad sam postavio ovu temu nisam mogao da ne postavim i onu drugu, jer su usko povezane, dok u nekim zemljama za jedan papiric na ulici placaju ogromne kazne, kod nas za zagadjenje okoline jos dobiju i pohvale, prije par dana sam u centru banjaluke zatekao ogromnu gomilu smeca, sto me iskreno iznenadilo, jer je bl poznata kao najcistij grad u bih. Tuzno je samo to sto su nam cigani najveci preciscivaci, jer oni jedini kupe otpad iz suma i potoka.
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Banja Luka jeste cista, to ne mozes da poreknes! Kakva nam je drzava, mi smo jos i dobri!
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Weterinarka wrote:Banja Luka jeste cista, to ne mozes da poreknes! Kakva nam je drzava, mi smo jos i dobri!
Jeste cista, ali sam se zaprepastio kad sam vidio ono, bilo je najmanje dva kamiona smeca na jednom mjestu, rasuto po ulici ispred hotela vidovic
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Terminator
Posts: 76
Joined: 06.04.2007. 21:41

Post by Terminator »

ma i bl je prljava,samo veliki grad pa se malo vise dotjeruje ali ne moze se za ljudima na cistit kad niko ne pazi!
Duvaj te ga!!!! :D

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Ma svaka cast bl komunalcima, ljudi stvarno rade i trude se da ociste, ali ne mogu ni oni sve stici kad je narod nekulturan, pa baca smece na sve strane
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Meni nije jasno kakva je samo to navika bacati u rijeku i sumu otpad.Ajd bilo gdje drugo ali tamo.E to je dno dna.Ima komununununalna policija pa to je njihov posao.Boli me patka za cobanima sto bacaju nek ih kaznjavaju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Samo sto ta komunalna policija ne ide po selima, nego su se zavukli u gradove
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ljudi ne mogu shvatiti da sa takvim budalastinama u sustini pisaju sami po sebe :!: Danas baci smederevca u rjeke a sutra ce mu se djete doci tu kupati :!: A komunalna policija...hm..prica za sebe,bolje da ne pocinjem. :roll:

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Kundacarka mara wrote:Ljudi ne mogu shvatiti da sa takvim budalastinama u sustini pisaju sami po sebe :!: Danas baci smederevca u rjeke a sutra ce mu se djete doci tu kupati :!: A komunalna policija...hm..prica za sebe,bolje da ne pocinjem. :roll:
Upravu si, a za komunalnu policiju nemam komentara
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

hehhe komunalna policija samo udara po kaficima i dere gazde po dzepu a sto smo u govnima na svakom koraku to njih boli uvo 8)

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Trebaju ti komunalci svratiti i na ovaj forum,zna se pojaviti ovde svakakvih "necistoca" :lol:

costa
Posts: 23
Joined: 09.07.2007. 13:20

Post by costa »

šta vi znate o kulturi!!!!
:smt018

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

costa wrote:šta vi znate o kulturi!!!!
:smt018
Pa hajd nam onda ti kazi kad si toliko pametan!!! :smt067 :smt067 :smt067 :smt067
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
proljece83
Posts: 446
Joined: 28.02.2007. 20:46
Location: Prnjavor

Post by proljece83 »

Pa hajd nam onda ti kazi kad si toliko pametan!!! :smt067 :smt067 :smt067 :smt067

Koliko para toliko i muzike! :wink:

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Ipak mislim da bi sta se tice ovog pitanja svako trebo da pocne ispred svoje kuce da resava, pa onda kod komsije. Nije sramota komsiji reci da to tako nemoze da se smece svugdje baca.

Nas naprimjer nema kuci ali svaki ponedeljak se smece odvozi:) ima komsija koji neplacaju pa nase koriste, ali ni to nije problem, bolje i tako neg da bacaju u sumu preko puta.


Sve to moze da funkcionise samo kada mi sami najprije krenemo ispred svoje kuce pa da vide komsije pa da i oni nastave, a pricati..... od toga nema nista.

Zasto se neorganizuje da se ide po sumama i cisti, ima omladine dovoljno.......! To bi naprimjer za mene bio neki pocetak.....


Velki pozdrav
Ceca

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Rode slazem se ja sa tobom, ali nasa omladina ce radije da sjedi po kaficima nego sto ce ici po sumama da skuplja smece, problem je sto neki nece ni tako da odlazu, zajedno sa komsijama, nego cekaju ponoc da bi odvezli u tudju sumu, ali nas tvrdoglavi narod je jako tesko promijeniti, sto svi znaju
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nazalost DIVLJIH DEONIJA ima dosta , to je istina ali ne mozemo se nazvati ,,prljavim narodom,, zbog toga !!!
Nije toliko tesko uci u trag koje napravio divlju deponiju i ,,udariti,,ga po dzepu tako da ce sledeci dobro razmisliti hoce li to uraditi ili ne ... Opet se vracamo na organizaciju vlasti i ko /ne/radi svoj posao ... Naravno prije udaranja po dzepu treba omoguciti deponije gdje se sve to moze i treba odlagati a da ne govorim o jednoj fabrici za preradu odpada ...
Mozda nekada neko od poslovnih ljudi tu prepozna sansu za posao jer takve stvari se naplacuju ali samo da prevazidju onaj kompleks sto ce ga zvati ,,smecarom,, :roll:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Kundacarka mara wrote:Ljudi ne mogu shvatiti da sa takvim budalastinama u sustini pisaju sami po sebe :!: Danas baci smederevca u rjeke a sutra ce mu se djete doci tu kupati :!: A komunalna policija...hm..prica za sebe,bolje da ne pocinjem. :roll:
Ovo me asociralo na nesto sto mi se desilo na odmoru ove godine. Nekoliko nas se pocetkom jula kupalo na ostrvu Ugljan (preko puta Zadra), gdje je voda jako cista, potpuno prozirna. U jednom trenutku ugledamo mi u vodi nesto veliko i kockasto, nas troje zaronimo da vidimo sta je, tek ono na dnu mora stoji sporet. Kao, sve je cisto, sve im je puno onih zastavica sto oznacavaju cistocu, a sporet kulira dole u pijesku. Inace, nedaleko od njega smo nasli i nekoliko gramofonskih ploca (ne znamo koje su bile, posto se izlizao onaj papir sa imenom grupe i albuma).

Poenta ovoga je da nije samo ovdje prljavo, i zemlje koje nas okruzuju su takve, samo se neke trude da urade nesto povodom toga. Valjda cemo se i mi jednog dana opametiti.
You must not know 'bout me...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

slabo se mi nesto trudimo, trebalo bi to mnogo bolje, kad vec postoji organizovan odvoz, zasto bi onda bacali po sumama i potocima?
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Hunter wrote:slabo se mi nesto trudimo, trebalo bi to mnogo bolje, kad vec postoji organizovan odvoz, zasto bi onda bacali po sumama i potocima?
Vratite se na P.Info vijesti gdje imate 2-3 priloga o odvozu i deponiranju smeca u ulici Zivojina Preradovica odnosno u komunalnom preduzecu ,,Park,, !!! Ljudi su ( komunalno ) u nedostatku gradske deponije istresali smece u krugu preduzeca dok se stanovnici iste ulice nisu pobunili ....
Ponavljam vam da bacanje smeca po sumama i gorama nase zemlje ponosne su pojedinacni primjeri i mislim da se oni mogu jako lako rijesiti zakonom o kaznjavanju ... medjutim problem je u vlasti i nesposobnim stranackim direktorima !!!
Na celu komunalnog preduzeca PARK je stranacki direktor i on je tu dok je stranka na vlasti i ne pada mu na pamet da ucini nesto preko dozvole shefova iz stranke ... ako ima viska love dijeli se a ako nema love rasprodaje se ...
Da se ne udaljim sa teme ... kada dodje covjek na celo preduzeca i grada koji misli o buducnosti i dugorocno moce se rijesiti mnoge bitne stvari u Prnjavoru izmedju ostalog i smece !!!
Zivim za taj dan kada budu 3-4 kontejnera na jednom mijestu razlicitih boja i zna se sta se gdje baca ... sada ce mnogi reci ,,ma nema pojma da to funkcionise u Prnjavoru ,, ali mislim da moze samo treba malo vremena i da komunalna policija radi svoj posao kao i sudstvo ... pa da vidim koji ce od konobara npr. iz kafica da baca sve flase u jedan kontejner ... mozda dok ga ne ,,klepe,, po dzepu sledeci put nece sigurno !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Slazem se sa tim, i ja sam siguran da ce to da zazivi jednog dana, samo se pitam kad? Nadam se u skorijoj buducnosti. Veliki problem je pronaci krivce za divlje deponije, kad bi ih pronasli lako bi sa njima, to su ipak ljudi koji kasno po noci odvoze smece u sume da ih niko ne bi uhvatio, ne shvatajuci da tako sami unistavaju svoju okolinu, i okolinu u kojoj i njihova djeca zive
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

Post Reply