NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li ste za otcjepljenje Kosova?

Ne!
78
76%
Da!
15
15%
Ne zanima me...
9
9%
 
Total votes: 102

User avatar
pantelija
Posts: 37
Joined: 31.07.2002. 12:13
Contact:

Post by pantelija »

kosovo ce ostati u satavu srbije,sigurno.nije samo pitanje kosova,znateli koliko madjara zivi u vojvodini?
Bolje bit` mrtav pijan,nego mrtav trjezan.

User avatar
buBa maRiCa***
Posts: 128
Joined: 05.05.2007. 13:46
Location: Prnjavor i Salzburg (Austrija)

Post by buBa maRiCa*** »

ja sam za toju verziju da se neodvaja kosovo....


ali ako se odvoji kosovo od srbije... bilo bih fer da se i RS odvoji od BiH....


sta vi mislite....


poZz
(¯°∂α∂α°¯)- nisam ja od onih koje mole, rodila me mati da me vole!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

buBa maRiCa*** wrote:ja sam za toju verziju da se neodvaja kosovo....


ali ako se odvoji kosovo od srbije... bilo bih fer da se i RS odvoji od BiH....


sta vi mislite....


poZz
Slažem se!
Image

User avatar
buBa maRiCa***
Posts: 128
Joined: 05.05.2007. 13:46
Location: Prnjavor i Salzburg (Austrija)

Post by buBa maRiCa*** »

hehe.. hvala...

drago mi je... mr-x...
(¯°∂α∂α°¯)- nisam ja od onih koje mole, rodila me mati da me vole!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Svakako da ce se u tom slucaju RS odvojiti od Bosne,licno mislim da je vec odvojena,ali onda dolazi do odvajanja Sandzaka i Vojvodine.I to ce opet bit navodna zavjera protiv uvijek napacenog nam naroda.A kojeg vi sami prosudite.U svakom slucaju Srbija je u velikoj agoniji i nevidim zasto bi Srpski narod iz Bosne volio da se prikljuci drzavi koja propada.Ali bespotrebno je vjerujem i pisati vise o necemu sto ni sami vise ne razumijemo.Valjda nas Slavenski duh voli da pati,da malo pogrijesi pa da pedesetak godina popravlja gresku,te Jovo na novo.I mislimo mi da se razlikujemo jedni od drugih,jest ali u panjevima. Mozda bi nam se nova drzava trebala zvat Panjevina ili Kladovina,usvakom slucaju nesto kruto i kabasto jer smo i sami taki. Pozdrav... Seha...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

seha wrote:U svakom slucaju Srbija je u velikoj agoniji i nevidim zasto bi Srpski narod iz Bosne volio da se prikljuci drzavi koja propada.
Od kud ovaj podatak da Srbija propada??Ako može da razložiš malo tačnije seha...
Image

User avatar
pantelija
Posts: 37
Joined: 31.07.2002. 12:13
Contact:

Post by pantelija »

bezveze je pricati o pripajanju ,odvajanju.........judi za deset do petnaest godina ne ce postojati granice u evropi ......EU
Bolje bit` mrtav pijan,nego mrtav trjezan.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

pantelija wrote:bezveze je pricati o pripajanju ,odvajanju.........judi za deset do petnaest godina ne ce postojati granice u evropi ......EU
I sta onda???
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Mr X wrote:
seha wrote:U svakom slucaju Srbija je u velikoj agoniji i nevidim zasto bi Srpski narod iz Bosne volio da se prikljuci drzavi koja propada.
Od kud ovaj podatak da Srbija propada??Ako može da razložiš malo tačnije seha...
podrzavam mog kolegu

Objasni nam nesto sto je nemoguce :lol:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Zeznuli su stvar samo zato što su raspravu o statusu južne Srpske pokrajine tj. Kosovu izbacili iz nazočnosti Ujedinjenih naroda.A,zašto?Pa,zato što je Srbija imala garant u UN-u resoluciju 1244 po kojoj nema šanse da niko mijenja postojuću granicu.Ta resolucija je nešto naj bolje što se moglo dogoditi Srbiji,ali zato su ovo i uradili da ne bi u UN kršili osnovno načelo te institucije i onda su prenijeli raspravu na poznatu trojku van UN-a!Sve je to jako,jako žalosno za Srbiju i Srpski narod!
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Pa dokle vise lagati sami sebe . Pa da mozda Srbija nije blizu Francuske i Engleske.Slusaj buraz,ako si imalo ok treba da se pomiris sa istinom i da vidis da Srbija sama sebi jamu kopa,a sa sobom hoce da povuce i sve druge koji im ludo vjeruju u transu nacionalizma.Budi normalan momak ,nemoj samo pisat o kojekakvim rezolucijama i budalestinama,koga briga sta su rekli oni iz Evrope,kad smo mi sami naucili sebi krojit ruho.Rekli su nam i da ne ratujemo,i mi ih poslusasmo,al na kukovo ljeto. Pozdrav... Seha...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ma,nemoj zezati seha.Srbija kad nije propala za vladavine Miloševića,sad definitivno neće.Trenutna vlast u Srbiji je super i ne vidim taj propast o kome ti govorim,već je ovo samo ispravljanje svih loših stvari za vrijeme Miloševića,a to će trajati još dugo,dugo.
Samo vidjećeš garantujem ti da će Srbija za koju godinu i to u kratkom periodu biti vodeća zemlja u regiji.Sjetićeš se mog posta vjeruj mi,mada može biti da griješim,ali sa ovom politikom i ovom vlasti,ide definitivno u pravom smjeru.
Pozdrav za tebe seha!
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Svakako da ce se u tom slucaju RS odvojiti od Bosne

Seho :!:

Ti si Prnjavorcanka zar ne :?:
Prnjavor pripada RS.
E sad-------Spoje se Srbija i RS,u kojo ces ti zemlji da zivis?
Da uzmes Srpski pasos :lol: ili da se odreknes Prnjavora :lol: ili nesto trece :lol:

Pozdrav za tebe!

Mislim da te nisam uvrijedio :!:
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Ljudi koji su ubili Djindjica vode Srbiju ka Tronu Balkanskih zemalja,to je smijesno buraz moj.Ziviti u zabludi je haos,osvijesti se i probaj biti pozitivac i realan.Nemoj da uzdizes nesto iznad svih drugih samo zato sto je tvoje,to je pak egoizam.Pozdrav i za tebe Mr x...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Salcine ,ja sam Prnjavorcan. A za pasosem me boli ruta Marjanova,nemam ni Jugo ni BiH pa mi ne treba ni taj tvoj. OK...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

seha wrote:Salcine ,ja sam Prnjavorcan. A za pasosem me boli ruta Marjanova,nemam ni Jugo ni BiH pa mi ne treba ni taj tvoj. OK...
Sta se ljutis :lol:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

seha wrote:Ljudi koji su ubili Djindjica vode Srbiju ka Tronu Balkanskih zemalja,to je smijesno buraz moj.Ziviti u zabludi je haos,osvijesti se i probaj biti pozitivac i realan.Nemoj da uzdizes nesto iznad svih drugih samo zato sto je tvoje,to je pak egoizam.Pozdrav i za tebe Mr x...
Ma,kakvo uzdizanje ne pada mi na pamet,a to što kažeš da je moje,niti je kada bilo,a vjeruj mi niti će kada biti.Ja ovo ne govorim na osnovi što ja pripadam tom narodu,već ti govorim nekakvo svoje realno mišljenje.Sad možda i jako griješim,ali moje je mišljenje trenutno teko kakvo jeste,jer ne vidim razloga za drukčije mišljenje,pošto u Srbiji sada vlada nekakav mir i nacionalno jedinstvo za očuvanjem Kosova.
Dakle ništa ja ne uzdižem iznad niti sam uzdizavao,a to da je moje,nije sigurno!
Image

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Nema ljutnje buraz. OK

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Seha nemoj se ljutiti,jer glupost je da se ljutiš,ali mislim da ovo ipak malo na nacionalnoj osnovi tjeraš i ako sam u pravu,vjeruj mi to ti je glupo,jer bar za mene ne postoje nacionalnosti,već samo dobri i loši ljudi i to će ti svako potvrditi ko me poznaje.
Image

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Srbija ne moze potonuti vise nego sto jeste,to je moje misljenje a isto tako mislim da ova BIH kojoj geografski pripadamo ima najmanje sanse za napredak od svih zemalja exyu.....tu je negdje sa makedoncima..................................

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Ljudi, osvijestite se, pa kosovo je davno izgubljeno, zasto voditi bitku u kojoj se unaprijed zna pobjednik?
Slovenija ce kao iduca presjedavajuca EU ponuditi srbiji bezuslovni status kandidata za ulazak u EU u zamjenu za nezavisnost Kosova!
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Hunter wrote:Ljudi, osvijestite se, pa kosovo je davno izgubljeno, zasto voditi bitku u kojoj se unaprijed zna pobjednik?
Slovenija ce kao iduca presjedavajuca EU ponuditi srbiji bezuslovni status kandidata za ulazak u EU u zamjenu za nezavisnost Kosova!
"Којој овци њено руно смета, онђе нема ни овце ни руна..."
Није крај, док Шукер не каже да је крај... :lol:
А то за Словенију...какву ће она корист имати од независног Косова, и зашто би понудили тако нешто??? То су бапсе прие...
Живјели!!!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

Nisu bapske price, prije par dana sam to procitao na hrt txt-u
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Hunter wrote:Nisu bapske price, prije par dana sam to procitao na hrt txt-u
Gledas pogresnu televiziju :lol:
Image

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

Uskoro "Dejton" o Kosovu?

7. oktobar 2007. | 11:26 | Izvor: FoNet, Beta

Beograd, Priština -- Volfgang Išinger najavio mogućnost pregovaračke konferencije, slične "Dejtonu", krajem novembra ili početkom decembra negde u Evropi.

Predstavnik Evropske unije u pregovaračkoj "trojci" za Kosovo je u intervjuu za Večernje novosti kazao da "trojka" radi na svojim predlozima za status Kosova i da već evidentira zajedničke elemente iz srpskog i albanskog predloga, dodajući da je Ahtisarijev plan i dalje na stolu i "da je to jedan od najboljih, ako ne i najbolji plan za Kosovo".

"Mi, kao 'trojka', ne isključujemo da imamo sastanak u konferencijskom stilu, ali ne mislim da će to biti sa Kontakt grupom, verovatnije je da će ta konferenciji biti sa 'trojkom' i stranama u pregovorima", rekao je Išinger.

On je dodao je da je "sigurno da ta konferencija neće biti u Dejtonu, jer mi smatramo da je Kosovo evropski problem i da, ako nam treba konferencijski tip pregovora, onda možemo da nađemo mesto u Evropi".

Išinger je rekao da će tako nešto imati smisla samo ako do sredine ili kraja novembra bude dovoljno raspoloživog pregovaračkog materijala.

Išinger je rekao da pregovarački proces sada prelazi iz "istraživačko-približavajuće faze", koja je trajala do susreta u Njujorku 27. septembra, u drugu "pregovarački usmerenu fazu".

Govoreći o tome da li će i pregovaračka "trojka" izaći sa nekim predlogom koji bi pošao od toga šta je zajedničko u predlozima Beograda i Prištine, Išinger je odgovorio da takve predloge očekuje pre svega od srpske i albanske strane.

"Mi nećemo osloboditi srpski i albanski pregovarački tim od njihove osnovne odgovornosti. Njihov je posao da pronađu dogovor, problem je između njih, i njihov je posao da stignu do sporazuma i naprave predlog", rekao je predstavnik EU u pregovorima o Kosovu.

Na pitanje da li su sada Amerikanci i Rusi fleksibilniji u svojim stavovima nego letos, Išinger je rekao da dokument koji je usvojila Kontakt-grupa u Njujorku 27. septembra "sadrži veoma upečatljiv jezik koji usmerava proces u određenom pravcu i govori vrlo jasno o urgentnosti da se proces okonča".

Koha ditore: "Dejton", samo na prvi pogled

Prištinski list takođe, pozivajući se na evropske diplomatske izvore, objavljuje informaciju da se u nastavku procesa za Kosovo krajem novembra može očekivati i konferencija prema modelu "Dejtona" ili "Rambujea".

"Na prvi pogled konferencija bi ličila na 'Dejton', ali ne bi bila iste prirode. Ona bi se održala posle direktnih sastanaka Prištine i Beograda tokom ovog i narednog meseca", piše Koha ditore.

List navodi da bi konferencija trajala nekoliko dana, da bi bila održana krajem novembra ili početkom decembra ali svakako pre 10 decembra u jednoj od evropskih zemlja, što bi simbolično značilo da je Kosovo pre svega evropsko pitanje.

Koha ditore citira diplomate koji su rekli da "imaju utisak da će 'trojka' ne samo izveštavati generalnog sekretara UN Ban Ki Muna o toku pregovora između strana, već da će izaći i sa svojim predlozima".

"Ni u kom slučaju ne postoji ideja da se predlaže neki različit paket od Ahtisarijevog, ali ako tokom pregovora 'trojka' vidi elemente koje treba predlagati onda će možda to i učiniti", rekle su evropske diplomate.

B92
Но медр хау хард ју трај, ју кен'т стап ас нау!

Post Reply