NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply

Da li ste za otcjepljenje Kosova?

Ne!
78
76%
Da!
15
15%
Ne zanima me...
9
9%
 
Total votes: 102

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Сеха, опемена пред бан!!!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Као што Барба већ рече, немам намјеру да расправљам о овако болној теми.
Сеха, друже, интересује ме Косово јер су моји претци, а самим тим и ја поријеклом са Косова. Највеће православне светиње ( намјерно нисам рекао Српске ) су на Косову.
Косово је колијевка, Косово је мајка !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

aquarius wrote:Као што Барба већ рече, немам намјеру да расправљам о овако болној теми.
Сеха, друже, интересује ме Косово јер су моји претци, а самим тим и ја поријеклом са Косова. Највеће православне светиње ( намјерно нисам рекао Српске ) су на Косову.
Косово је колијевка, Косово је мајка !
izvinjavam se.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Momci razmisljajte kako da rjesavate probleme tu u Bosni a ostavite Kosovo njima dole da ga rijese,to je posteno ljudi moji!!!
Srebrena Krila

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Прочитај шта је написао dogface_gremlin у потпису....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Којим " њима " Сеха ? Један дио њих су ми браћа по крви, вјери и убјеђењу. Ја " такве " не остављам на цједилу.
Проблеме у Босни не правимо ми, него ти ваши послодавци и комшије из иностранства, којима је мало да кењају у својој авлији, па сад оће мало и нашу да засмрде.

А о том шта је " поштено " , а шта не, другом приликом.

Мани се ћорава посла и заобиђи даљу расправу.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Aqua,ohladi decko!!!Moje misljenje o Kosovu sam iznio vec prije,a o tom sto ti bulaznis svo vrijeme ,stvarno nemam zivaca raspravljat jer je bolesno.Zbogom!
Srebrena Krila

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

seha wrote:Aqua,ohladi decko!!!Moje misljenje o Kosovu sam iznio vec prije,a o tom sto ti bulaznis svo vrijeme ,stvarno nemam zivaca raspravljat jer je bolesno.Zbogom!
Тако је најбоље. :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Nisam pratio temu od pocetka...
...jel' ima jos mjesta za odlazak na Kosovo?
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kako je krenulo izgleda da ce biti...

Za sada sam samo ja na spisku...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

А ја? Јест да у Јануар имам испит који спремам 2 мјесеца.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

vrsta8472 wrote:Kako je krenulo izgleda da ce biti...

Za sada sam samo ja na spisku...
Javi na pp kad se ide i da li uopste mogu biti od neke koristi?!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Prvo mi iz SOZ-a, ako bude slobodnih mjesta a najverovatnije da ce biti onda ce te moci i vi doci u obzir. Na put se ne planira prije nove godine, za sada nemam nista drugo od informacija osim da nadjem pet ljudi koji ce ici iz PNJ. Inace nisam onaj Srbin koji voli da srbuje medju Srbima. Muka mi je od takvih. Npr. bio sam u Zenici na Liturgiji, prosle godine i sve je bilo manje vise uredu, samo sto su nas koji smo izasli iz crkve malo mrko gledali, ali to nije nista strasno ili posjeta manastiru Jasenovac, selo gdje ima samo nekoliko Srba...ali ni prvo ni drugo mjesto nije nista naspram Kosova, kazu da se ne smije ni jedna rijec reci na Srpskom ili da se kreces bez oruzane pratnje, inace ode glava sa ramena. Volio bih da ide neko koga znam dobro, jer ako dodje do neke nepredvidjene situacije bice i meni a i tim koji idu samnom mnogo lakse da sve to prezivimo. Inace volim da ta stara istorijska mjesta da vidim kao npr. Gazimestan, Pecku Patrijasiju, Dečani, Prizren grad Srpskih kraljeva itd. Ruta je i vise nego interesantna, da vidim kako zive ljudi koji nemaju ama nikakva ljudska prava u ovoj slobodnoj Evropi, da vidim svestenike koji svoj posao ne obavljaju zbog para vec zbog Hrista, monahe koji se mole po 14h dnevno Bogu, sve ono sto ne mogu da vidim ovdje...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image


Lazarević ponovio da Albanci nisu proterivani


Bivši komandant Prištinskog korpusa Vojske Jugoslavije Vladimir Lazarević ostao je u sredu pred Haškim tribunalom pri iskazu da na Kosovu, tokom rata 1999. godine, nije bilo organizovanog proterivanja albanskog stanovništva.

"Nikavih informacija nisam imao da je neko od organa državne odbrane proterivao Albance", rekao je general Lazarević koji svedoči u svoju odbranu, dok ga je unakrsno ispitivao tužilac Tom Hanis.

Lazarević je optužen za prisilno premeštanje, deportacije, ubistva i progon kosovskih Albanaca u prvoj polovini 1999. On je petooptuženi na sudjenju tadašnjem prededniku Srbije Milanu Milutinoviću, potpredsedniku Savezne vlade Nikoli Šainoviću, generalima Dragoljubu Ojdaniću, Nebojši Pavkoviću i šestooptuženom policijskom generalu Sretenu Lukiću.

Tužilac Hanis podsetio je optuženog da je jedan od tadašnjih pripadnika Prištinskog korpusa, ranije tokom sudjenja, posvedočio da je bio očevidac proterivanja Albanaca krajem aprila 1999. godine.

Lazarević je odgovorio da je to "vidjenje" svedoka i da će odbrana pred sudije izvesti njegovog tadašnjeg starešinu, "pa ćemo bliže saznati da li je govorio istinu".

Hanis je sugerisao i da su VJ i MUP Srbije tokom protivterorističkih akcija na silu pokretali celo albansko stanovništvo iz sela nakon što bi pripadnici OVK utočište potražili medju civilima.

General Lazarević je uzvratio da to nije tačno i da nije bilo sistematske kampanje prisilnog premeštanja stanovništva, kakva je opisana u optužnici.

Optuženi je ponovio i da njegovim korpusom nije komandovala "zajednička komanda" VJ i MUP na Kosovu.

Po optužnici, ta komanda na čelu sa Nikolom Šainovićem, predstavljala je "paralelni lanac komandovanja" preko kojeg su direktno sprovodjeni nalozi tadašnjeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića u cilju trajnog uklanjanja Albanaca sa Kosova.

Tužilac Hanis je generalu Lazareviću predočio jedno od njegovih naredjenja u čijem je zaglavlju natpis "zajednička komanda" i upitao ga zašto je potpisao to naredjenje ako tvrdi da ta komanda nije postojala.

Lazarević je odgovorio da je pominjanje "zajedničke komande" trebalo da podredjenim jedinicama VJ stavi na znanje da će u akciji "sadejstvovati" sa policijom.

"To znači objedinjeno dejstvo, ali sa odvojenim lancima komandovanja", kazao je on, ponavljajući da je telo koje je uskladjivalo dejstva vojske i policije "neko pogrešno krstio" zajedničkom, umesto objedinjenom komandom.

Upitan od tužioca Hanisa ko je to bio, Lazarević je odgovorio da ne zna.

(Beta)
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sejdiu: O statusu Kosova više ne razgovaramo

Predsednik Kosova Fatmiru Sejdiju izjavio je da Priština više ne želi da razgovara o statusu Kosova i da će nezavisnost proglasiti posle 10. decembra u dogovoru sa zemljama koje to podržavaju.

"Sačekaćemo do 10. decembra. Neprestano se konsultujemo sa zemljama koje podržavaju našu nezavisnost. Želimo da to sve bude koordinarana akcija praćena priznanjem medjunarodne zajednice", rekao je Sejdiju u intervjuu koji će u ponedeljak objaviti praški dnevnik "Hospodaržske novini".

Predsednik Kosova izrazio je nadu da će pregovori Beograda i Prištine zaista biti okončani 10. decembra.

"Pokušaćemo da budemo što konstruktivniji. Naša pozicija je da o statusu više ne želimo da razgovaramo. Iscrpli smo sve mogućnosti", rekao je Sjediju i dodao da misli da izmedju kosovskih Albanaca i Srba neće biti ni kakvog dogovora.

On je rekao da je uveren da će posle izvesnog vremena nakon proglašenja nezavisnosti Kosova odnosi sa Srbijom biti poboljšani.

"Otvorićemo novo poglavlje naših odnosa. Garancija za to je prisustvo medjunarodnih institucija", rekao je Sejdiju, ali je upozorio da to ne znači amnestiju za zločine na Kosovu.

"Njima će se baviti medjunarodni sudovi. Naš jezik nije jezik sukoba. Naša budućnost je u Evropi. Želeli bismo da i Srbi idu istim putem kao mi, ali ako žele drugačijim putem, to je njihova stvar", rekao je predsednik Kosova.

Sejdiju je rekao da Priština Srbima na Kosovu nudi ustavne garancije daleko iznad medjunarodnih standarda i običaja, ali da naravno nije u stanju da promeni mišljenje ljudi koji žele "Veliku Srbiju".

Predsednik Kosova je izbegao da odgovori direktno na pitanje kako priprema kosovske Albance na to da nezavisnost neće doneti ekonomsko čudo koje oni listom očekuju, ali je rekao da je siguran da će nezavisnost odmah doneti ekonomsko poboljšanje.

"Biće konferencija donatora koja će Kosovu privući investicije. Kosovo će dobiti šansu da postane član medjunarodnih finansijskih institucija. A strani investitori više se neće plašiti da na Kosovo donesu svoj novac", rekao je Sejdiu češkom listu.



(Beta)
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

sudbinu kosova svi znaju... A pogotovo albanska vecina koja zivi tamo, na zalost.
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

На Косово се иде март - април.

За сада.

Франц
Барба
Мариаана
и наравно ЈА :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Супер, само да не буде крај априла...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kosovo je dusa Srpskog naroda :!:Sta je narod ako mu oduzmu dusu :?:
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Garda cara Lazara poziva u boj na Kosovu
Sreda, 21. novembar 2007. 10:22

Aktivisti takozvane Garde cara Lazara su u utorak uveče u Kuršumliji lepili plakate kojima se gradjanani pozivaju u "Boj na Kosovo".

Oni po kafićima u gradu dele pozivnice za "Odbrambeni rat na Kosovu" i na njima piše "Marš za slobodu srpstva, rat do oslobodjenja".

Kako su rekli aktivisti te organizacije, za 28. novembar planirano je njihovo okupljanje u Kuršumliji u crkvi Svetog Nikole odakle će organizovano krenuti u "Marš na Merdare". na administrativnoj granici sa Kosovom.

(Beta)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

vrsta8472 wrote:На Косово се иде март - април.

За сада.

Франц
Барба
Мариаана
и наравно ЈА :D
Alo Vedrane... o čemu ti ... :smt017 Pa ko treba da ide na Kosovo u toj akciji preko Crkve... :?: :?: Oni koji su radili na pomoći za Kosovo ii bilo ko koga nađeš.... :?: :?: :?: POJASNI MALO BOLJE , NIŠTA TE NERAZUMEM....
ImageImage

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

a vojska ponovo u boj krece, puste price...
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

KIVI76 wrote:
vrsta8472 wrote:На Косово се иде март - април.

За сада.

Франц
Барба
Мариаана
и наравно ЈА :D
Alo Vedrane... o čemu ti ... :smt017 Pa ko treba da ide na Kosovo u toj akciji preko Crkve... :?: :?: Oni koji su radili na pomoći za Kosovo ii bilo ko koga nađeš.... :?: :?: :?: POJASNI MALO BOLJE , NIŠTA TE NERAZUMEM....
Онај који има муда :smt028

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kivi, ko se prijavio za put kada sam pitao NIKO!!! Trebam naci pet ljudi, ozbiljnih koji ce ici. Ne znam drugi nacin osim ovog.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Na zalost, Kosovo je davno izgubljeno.

Post Reply