NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li ste za otcjepljenje Kosova?

Ne!
78
76%
Da!
15
15%
Ne zanima me...
9
9%
 
Total votes: 102

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

Srbi su narod koji živi u prošlosti ,živi u mitovima i uvjek je ulazio u ratove i stradanja nekad i nepotrebna i za tuđe i druge interese, i zato se kaže da Srbi dobivaju u ratu a gube u miru, i to je opšte poznata stvar tome nas uči istorija iz koje nažalost Srbi nikad ne mogu da nauče pravu lekciju i uvjek im se ta istorija i ponavlja,a mi dobro znamo kako prođu ponavljaci istorije.
Tako se stvorio i mit o Rusima kao vječitim prijateljima Srba i Nijemcima kao vječitim neprijateljima sto naprosto nije tačno, odnosno to je u mitu tako ali na terenu i u svakodnevnom životu nema ni ljubavi niti mržnje imaju samo interesi i to Srbi ne mogu da svate
Najveći neprijataelji su Srbi sami sebi jer su u svojoj istoriji imali velike podjele na opštem pogledu, na srpski nacionalni interes koji nije nikad do kraja ni definisan i Srbi naprosto ne znaju šta hoće i kojim putem da krenu.
Danas u Srebiji jedni su za savremenu i modernu Srbiju a drugi su za zatvorenu i konzervativnu Srbiju,a i jedni i drugi zajedno su laka meta za svjetski totalitarizam koji je danas na sceni u svijetu.
Ako su Rusi prijatelji Srba kako neki to vole englenisati,pogotovo kad su izborne kampanje,zašto su dozvolili da Ameri otmu to Kosovo, tu kolijevku Srba.Zašto nisu zaštitili Srbe kad je trebalo,sve ostalo su šuplje priče i obioične bajke, kao što je govorancija ovog pijanog ambasadora koji nam ništa drugo ne radi do stavlja so na ranu sa pričom o ruskim dobrovoljcima kukala mu majka.
Koga su dobrovoljci spasili kad su to obično psi rata i koji su njegova popratna komponenta.
Srbi su izgubili Kosovo i to znaju one bakice što prodaju povrće na Kalinića pijaci u Beogradu samo političari za radi dnevne politike i u nedostatku vizije i hrabrosti i poštenja, to malo Srba na Kosovu jednostavno čereče za svake izbore ma koja politika i stranak bila u pitanju.
Srpska politika o Kosovu je neiskrena i nedovoljna da to pitanje riješi u interesu ne Kosova već ono malo Srba koji egzistiraju na sjeveru pokrajine.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

Naj vise me pogodi kad srbi kazu da je kosovo izgubljeno,ako je istina onda je bar precutite,mada nije prvi put da je kosovo oteto,godine prolaze,ne mora da znaci da neki novi srbi nece imati kao njihovi davni predci po desetoro djece a siptari po dvoje,sve se mjenja i dok srbi bilo gdje na ovoj planeti zive ,kosovo nije izgubljeno.Ako su nase generacije zakazale,ne mora da znaci da ce buduce isto,1950 je bila cista utopija Kosovo kao siptarska drzava ili Hrvatska i Crna Gora kao samostalne drzave,a danas je to cinjenica.Mora se uciti ici sitnim koracima,i beba koja pokusava kad prohodava da pravi velike korake,uvjek padne. :wink:
Ah ja za malo da zaboravim pomenuti istorijsku cinjenicu da su nas Rusi bombardovali u vise navrata a Svabe nam slale paketice i lijekove. :) Coravim Srbima dzaba davati :D svejedno je dal ih bombardujes ili hranis,oni ipak pamte samo poslednju ruku koja ih je pomazila ili pocesala :) po jaj*ma :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by regeman »

o jebli te Rusi kad su tako dobrocudni sto nisi otisao u Rusiju umjesto Njemacke? :D
Pa ladis jaja sada bas zato sto dole Srbi na Kosovu pljuju krv, da bi se namirile teznje velikih sila, znaci i i si kriv :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Naj vise me pogodi kad srbi kazu da je kosovo izgubljeno,ako je istina onda je bar precutite,mada nije prvi put da je kosovo oteto,godine prolaze,ne mora da znaci da neki novi srbi nece imati kao njihovi davni predci po desetoro djece a siptari po dvoje,sve se mjenja i dok srbi bilo gdje na ovoj planeti zive ,kosovo nije izgubljeno.Ako su nase generacije zakazale,ne mora da znaci da ce buduce isto,1950 je bila cista utopija Kosovo kao siptarska drzava ili
Ovo je tipičan primjer srpskog razmišljanja na temu Kosova,koji vodi, a neće da vidi istinu koja je bolna,ali je istina .I najgora istina bolja je od najbolje laži,lako je sa pristojne distance zauzimati ovakve stavove i upravo zbog takvog razmišljanja nekih srpski političara i uopšte Srba, mnogi Srbi sa Kosova su prodavali svoju zemlju u glavnom za dobre šiptarske pare i ljudi su bježali u takozvanu užu Srbiju,a oni koji su se suprostavljali takvoj politici dobili su od šiptara i od nekih Srba razne pretnje i ucjene i oni Srbi koji su Još preostali na Kosovu ovo što kaže Regi pljuju krv i čekaju kad će mu neka šiptarska budala zapaliti kuću ili ubiti djete u dvorištu.To ovi što po Beogradu pale ambasade i priređuju Srbima u svijetu rejtin loših momaka, zabole ona stvar za ovom srpskom sirotinjom koja svako veče omrkava, ali nije sigurna da li će dočekati zoru,tako Kami bilo bi dobro otići jedno mjesec bar dana u Podujevo gdje živi 120.000 hiljada šiptara i 30 Srba pa bih te onda pitao za junačko zdravlje i dali bi ti onda bilo ružno čuti što nećeš da čuješ da je Kosovo za Srbe zauvjek izgubljeno,a kako se Srbi reprodukuju ubrzo i Šumadija biti krataka
Pročitaj na ovu temu opservacije na ovu temu, narodnog poslanika Saše Milenića iz Šumadije pa će ti biti mnoge stvari jasnije
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:tako Kami bilo bi dobro otići jedno mjesec bar dana u Podujevo gdje živi 120.000 hiljada šiptara i 30 Srba pa bih te onda pitao za junačko zdravlje i dali bi ti onda bilo ružno čuti što nećeš da čuješ da je Kosovo za Srbe zauvjek izgubljeno.
Eto ja sam bio par puta tamo.vidio sam neke stvari koje su dale jos 1987 naslutiti da ce doci do ovoga,tj.da ce nestati kosovskih srba ili da ce oni (siptari) biti istrebljeni od nas,da je bilo pameti,desilo bi se ovo drugo a ne ovo prvo.Svasta sam vidio ali nije to za foruma,nije ni nasa politika bila ispravna,mislim prema njima,u stvari pogresna je bila i prema siptarima i prema srbima,naj veci problem je u to vrijeme bio za nas prepoznati neprijatelja,dok je za njih bilo jednostavno,oni su u svakom srbinu i svakom vojniku,vidjeli protivnika,i dok smo mi prebirali lose i dobre,oni su tukli po svima.Tako je naj lakse dobiti bitku,to se desilo nama u BiH,a danas se desava na zapadu,niko ne moze da vodi pola rata,ili ratujes protiv svih ili ne ratujes uopste,Kada sam ja to rekao u prnjavoru 1990 ,i kada sam rekao da pocinjemo nespremni nesto sto ce nas kostati,mene su neki ljudi popljuvali kao prijatelja muslimana,misleci da se brinem za njih,a muslimani su me popljuvali kao velikosrbina,misleci da se moje rijeci odnose na njihovo istrebljenje,a nisam nikad ni pomislio nikome od njih zlo,bio sam samo svjestan cinjenice,da smo mi svi jedni drugima iza ledja,i da je to opasno,jer i mi i oni imamo dosta budala,koji misle samo na sebe,sto se i pokazalo u stvarnosti,vidio sam to jednom i znao sam da nam sledi isto. Ja sam i danas istog misljenja,da iza ledja ne smije biti nesigurnosti,sve sto sam ja trazio je da se ponasamo kao siptari :D ako smo spremni za to,ali nismo mi oni,ili da ne pocinjemo taj cirkus,na zalost nas se malo pitalo tada. :(
Srbi na kosovu su danas u boljoj situaciji nego osamdesetih i devedesetih,jer sad neprijatelja imaju ispred sebe,samo da im mi tj.vlast srbije,ne okrenemo ledja pa da imaju neprijatelja sa obe strane,tek tad ce kosovo biti izgubljeno,da nije ovako kao sto pisem do sada bi stranci postavili zid kao u berlinu nekad i smirili stvar,Oni hoce da srbe okrenu protiv srba,i da imaju i u jednima i u drugima janjicare,koji ce sa jedne strane braniti interese istoka a sa druge zapada. :( .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by aquarius »

Srbi na kosovu su danas u boljoj situaciji nego osamdesetih i devedesetih,jer sad neprijatelja imaju ispred sebe,
Ako je ovo dobro onda fala na takvom dobru. Shvatam ja šta si ti mislio. Situacija je čistija, ali sam si poslije dodao :
samo da im mi tj.vlast srbije,ne okrenemo ledja pa da imaju neprijatelja sa obe strane
Vlast Srbije im je već okrenula leđa. Veći im je prioritet da što prije stave šape na pretpristupne fondove EU tako što će pristati na još jednu ucjenu i indirektno priznati Kosovo, a ako treba i Vojvodinu i Sandžak i ...

Neki ipak ne okreću leđa

http://www.tweetdeck.com/twitter/BorciSrbije/~z4WV0



Nisam za nasilje i nisam za rat, ali nekad se mora reći DOSTA !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

aquarius wrote:Vlast Srbije im je već okrenula leđa. Veći im je prioritet da što prije stave šape na pretpristupne fondove EU tako što će pristati na još jednu ucjenu i indirektno priznati Kosovo, a ako treba i Vojvodinu i Sandžak i ...
Bilo koja vlast danas u Srbiji mora iz temelja promjeniti politiku prema Kosovu, jer sve vlasti u Srbiji do dana današnjeg uglavnom imaju istu politiku prema Kosovu, i u tome jeste problem te konzistentnosti takve politike, koja ne daje nikakve rezultate u tom smislu, i ne rešava problem Kosova.
Mi smo Kosovo definitivno izgubili onog momenta kada smo povukli vojne i policiske snage sa Kosova poslije NATO bobmardovanje i to je samo bila tačka na i jer Kosovo se gubilo svakima danom najmanje zadnjih 100 godina iz razno raznih razloga o tome su knjige napisane.
Od tada kada smo potpisali tu famoznu rezoluciju 1244 prestaje borba za Kosovo a počinje borba za Srbe na i srpske manastire i svetinje, ali još uvjek istom srpskom politikom koja nije ni za jotu promjenjena na date nove okolnosti, koje srpski političari vide ali neće ili ne smiju da vide i javno govore, jer zaboga Kosovo je srpsko i srpsko će ostati,a sto nema Srba na Kosovu,to ovu floskulu i parolu ne čini manje vrijednom jer pun je Beograd zaboga srpski dobrovoljaca i radikala koji su spremni u Beogradu danima činiti razne rušolačka i druga junačka djela i uz put štošta zapaliti a onada sa istim tim šiptarima sa Kosova dilati razni kriminal od cigareta do droge.
Takvo okretanje Srbije prema Kosovu najmanje treba Srbima na Kosovu I to sluzi samo za predizborna laganja i za dobijanje povjerenja izmanipulisanog srpskog naroda kako bi se stolovalo u Beogradu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by regeman »

Mislim da je Rus s maramicom u reveru – navikom koju je poneo tokom službovanja u Parizu – ponašanjem na beogradskom Forumu o bezbednosti prekardašio sva pravila lepog diplomatskog ponašanja. A ona su baš striktna.

Ništa tu nije slučajno. Ambasador zna šta radi. Budi „patriotsku Srbiju“, ubeđen da će je Zapad uspavati i odvesti na stranputicu. Poručuje da će nam biti bolje uz Rusiju nego uz EU i/ili NATO.

Pošto se prikazao kao redak Srbin usred Beograda, prisvajajući patriotizam zemlje u kojoj je ambasador, računa na reakciju u stilu: „Da, da, pored svih ovih europejskih izdajnika zaista je trebalo da nam Rus očita bukvicu i pokaže kako se voli svoja/tuđa zemlja“. Ima takvih.

Reklo bi se da je izaslanik Kremlja izašao i iz okvira zvaničnih stavova Moskve povodom kosovskog problema. Ako me sećanje ne vara, Vladimir Putin svojevremeno je, oštrinom koja može da priliči baćuški ali ne i jednom od najmanje stotinu državnih službenika na ambasadorskom mestu po svetu, poručio da Rusi nemaju nameru da budu „veći Srbi od Srba“. Šta se Srbija dogovori oko Kosova, Rusi će podržati.

Njegova ekselencija prekršila je taj stav. Konuzin je u svojoj serbskoj otečestvenoj besedi jasno pokazao nameru da bude veći Srbin od Srba, da Srbe zabludele idejom zapada Evrope vrati na istočni put panslovenstva i slatkog pravoslavlja – uz ponešto ekonomske dominacije.

To je onaj deo njegovog dubokog razočaranja, ali bez emocija, kada kaže da je Srbija „spremna da proda privredna postrojenja bilo kome, a ne Rusima, iako su svesni da će tako postrojenja propasti“.

U vreme „resetovanja“ američko-ruskih odnosa, ambasador uvodi čistu hladnoratovsku retoriku ostavljajući me da se pitam da li Rusija ne da Srbiju smatrajući je poslednjim adutom za neka nova vremena, ili se radi o neokolonijalnoj navici.

Da li je to Srpska pravoslavna crkva svojim metanisanjem Moskovskoj patrijaršiji ohrabrila Konuzina da misli da je bojar i u svetu srpske politike?

Pošto je održao pledoaje, ne prvi te vrste, ambasador je u znak protesta napustio skup. Ne bih dalje, jer sve je manje-više poznato. Zanima me šta će uraditi srpske vlasti.

Da budem sasvim jasan, što bi rekao Boris Tadić, uvek me je nervirao nedostatak samopoštovanja Srbije prema Srbiji. Ne smatram da Srbija od sebe treba da napravi pačavru – bez obzira koliko joj je manevarski prostor sužen.

Ako imaju iole samopoštovanja, zatražiće „diplomatskim kanalima“ da NJE napusti Srbiju. Bio bi to jedini i pravi odgovor države koja ne dopušta da joj strani ambasadori drže lekcije.

To što ambasadori koriste prostor koji im je otvoren, nije njihova, već naša greška. S tom razlikom da su ambasadori Zapada koristili anesteziju, a ambasador Konuzin radi na živo, na način koji bi priličio vremenima Informbiroa.

Znam, sada će se iznervirati onaj prepoznatljiv deo čitalaca koji koji me drže za zapadnog plaćenika, žbira CIA, Tadićevog poslušnika, LDP-ovog aktivistu – sve sam to imao prilike da nađem po komentarima.

Zašto B. J. nije kritikovao bivšeg američkog ambasadora Kamerona Mantera kada je – nediplomatski ishitreno – najavljivao da će Srbija dobiti „proevropsku vladu“ i pre nego što je ona formirana.

Zašto se B. J. nije oglasio kada je bivši nemački ambasador Cobel rekao da bi Srbija možda mogla da za 20-25 godina razmišlja o članstvu u EU, pod uslovom da se odrekne pretenzija na Kosovo.

Zato što je razlika velika. Prvi diplomata saopštio je čemu se nada, drugi je prerano otkrio šta njegova vlada misli. Zato je povučen.

To pravo, i po cenu greške u koracima, ima i Konuzin, ali postoji tu velika razlika u formi. A forma je suština diplomatije.

Aleksandar Vasiljevič – sem što zna kada da obuče uniformu – pokazao je da na formu ne daje ni kopejku. Mada zna kada da pozove Cecu na prijem – kao odgovor na konferenciju NATO u Beogradu.

Zna da uputi zvanični demarš kada mu se ne dopadnu reči Čede Jovanovića u TV emisiji. Zna i da u novinama polemiše sa autorom ovih redova. Sve on jako dobro zna.

Zbog toga je manje važno šta je Konuzin rekao. Mogao bih lako da se složim da je i Kosovo tema za debatu o globalnoj bezbednosti. Tadić je i o tome govorio. Ne bih nikako mogao da se složim ne samo sa uvredljivim načinom ambasadorove intervencije, već i očitom namerom da se Srbija ponovo deli na Zapad i Istok, na izdajnike i patriote.

Da mu je to bila namera moglo bi da se zaključi iz podatka da je dan ranije, u sredu, u okviru istog foruma održan panel na temu „Rusija i Evropa: Partneri ili takmaci?“ Konuzin se nije pojavio.

Ali, da prekratim nerviranje svih onih koji priželjkuju rusku vojnu bazu na Pasuljarskim livadama, onih koji bi NIS poklonili – a ne jeftino prodali Rusima, onih koji budućnost Srbije vide ispod velike šljive, onih kojima se kosa diže na glavi od reči NATO, onih koji bi da sačuvaju palanačko politikantstvo i opštu muljačinu, onih koji se ne pitaju zašto su svi srećni kada se razvežu od Srbije, onih koji u strahu od zdrave konkurencije kvazinacionalnu superiornost grade na kmetovskim avlijama, onih koji žele da komšiji crkne krava, onih koji vole da misle da će im majčica Rusija konuzinovskom rukom staviti melem na sve rane, onih koji su se – izveštava Glas Rusije – javili sa predlogom da se ambasadoru dodeli odlikovanje za javno iznetu odbranu interesa Srbije od NATO, svima njima obećavam da ću na isti način reagovati ukoliko ovako skandalozno ponašanje bude pokazao bilo koji strani ambasador. Ne zbog njih, već zbog nas.

NJE je, što se mene tiče, promašio ovo ambasadorsko mesto. Gaf za gafom. Bolje bi mu pristajalo da bude gubernator Magdamskaje oblasti.

Dan posle bio je otvoren za reakcije. Moskva je mogla javno da prekori svog ambasadora. Nije. Beograd je mogao barem da uputi oštar demarš. Nije.

Što znači da Rusija stoji iza zažarenog ambasadorovog izlaganja. A Srbija? Iza koga ona stoji? Trebalo bi iza sebe, ali to nije slučaj. Tužno.

Pre nekoliko meseci ambasador Srbije u SAD zatražio je od američke TV mreže da preduzme mere povodom „kleveta“ komičarke Čelsi Hendler protiv Srbije i njenih građana. Oko toga se digla frka. Oko Konuzina država nemušto ćuti.

Za kraj, moram opet kao Švaba tra-la-la. Sve je ovo zbog Kosova, koje je i ruski ambasador uveo u igru obećavajući nastavak odbrane Srbije u UN. Izgleda da ćemo sve prodati, posle NIS-a i samopoštovanje, samo da bi sačuvali ono što odavno nemamo.

I nećemo imati, ne barem onako kako sanjaju svi ovdašnji potvrđeni ili nepotvrđeni nacionalakademici koji budućnost Srbije stalno pokušavaju da kalemare mitovima iz 1389.


Bosko JAksic
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

Nema se šta dodati na opvaj komentar,sem što se ruski ambasador poneo u najmanju ruku neodgovorno i gdje je izašao iz svere diplomatije ,odnosno progovorio jezikom neprimjerenim za jednog ambasadora ,pogotovo jedne velike zemlje kao što je Rusija.
Naravno da zvanični Beograd šuti na ovakvo ponašanje amasadora koji je izašao iz svere zvanične politike zemlje koju predstavlja, jer zvanične vlasti u Beogradu nemaju snage i hrabrosti ništa konkretno uraditi kad je u politika o Kosovu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

Eto opet se ne slazemo :D
Ovaj drcni novimar je u stvari baba koja samo rezumira sve dogadjaje ,ali kako njemu i zapadu pase.
Porediti nekadasnju Rusiju i Jelcina sa ovim danas je smjesno,u njegovo vrijeme je Rusija bila toliko nisko pala kao nikad u svojoj istoriji,postala je i sama ovisna od zapada,on kao sto svi znaju se nije trijeznio kao ni njegovi ministri,i bas u to vrijeme je zapad iskoristio to sve i krenuo u napad na sve sto nije njima po volji ,a prvo na socijalizam ili komunizam.I gdje prvo nego u nas,pa u nas su svi ratovi pocinjali,cak i azijski :D Ne znam samo jel imate vi oci ili ste zaslijepljeni zapadom,ali Rusija je ustala zahvaljujuci Putinu,on je i danas on iako Medo sjedi u fotelji,on je naredio da svaki milioner,koji je stekao lako pare na propasti rusije,mora da izgradi u jednoj republici sve,od skola bolnica i ostalog,ili ima da ga nema,primjer je onaj iz JUKOMA ili kako se vec zvase ,tajkun koji nije htio da plati je danas na sudu i bjednik je.Pa onaj kupac Celsija je pobjegao i kad je vidio da ce glavu da izgubi,prihvatio je dobrovoljnu Kamcatku ili tako nesto,oblast negdje na kraju svjeta i gradi u njoj za narod skole i bolnice.To treba nama,neko ko ce tajkunima reci,imas ali ako ne igras za narod sutra nemas,a mi nemamo mu*a da im kazemo da trebaju da plate struju kao i sav narod.Mi ,mislim pri tome na srbiju ,bh i ove okolo,nikad niko necemo biti drzava dok ne imadnemo nekog ko ima petlju da kaze sad je dosta,sami smo slabi ,ali uz nekoga jakog smo nepobjedivi :D jedini danas ko ima petlju i ko je jak je Putin i kompanija,oni imaju resurse i znaju da rukovode sa njima,ovi ostali su ovisni o nafti,gasu,struji,vodi,uglju.... a vi ih dizete u zvjezde,i za vas su oni sila.Zavrtanjem zimi,samo jednog ventila u Rusiji na 10 dana,u evropi umire vise desetina hiljada ljudi,i sad vi vidite koliko je ko jak,a neka svabo stisne petlju pa ode da ga odvrne.Vrijeme hladnog rata ponovo dolazi, a nama ce da bude jako hladno ako ostanemo uz zapad,iako smo im usli duboko u dupe,ipak ce nam biti jako jako hladno. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

Nije sporno Kami da je Rusija velika i bogata zemlja i da je moćna sila od uvjek bila, i to nema nikakve veze sa pojedincem, pa makar taj pojedinac bio i sam pijani Boris Jelcin kako ti kažeš, iprotiv koga ti imaš nešto, ili Vladimir Putin, eto koga ti hvališ ,jer to može jednostavno biti tvoje lično mišljenje i tvoj subjektivitet, sto nema blage veze sa realnošću i porediti Srbiju sa Rusijom u ovomk slučaju je izlišno.
Rusija da je htjela ona je morala spriječiti bombardovanje Srbije pred njenim nosom,i tu su sve priče završene o tome kako je Rusija veliki prijatelj Srbije .
Mit o Rusiji majčici je velika tragedija srpskog mentaliteta u smislu kako smo sa njom tobože zaštićeni je još jednom pao u vodu,poslije NATAO bombardovanja Srbije,isto kao što je ugušen prvi srpski ustanak na čelu sa Karađorđem za vrijeme rusko-turskog rata,koji su organizovali upravo ti Rusi kako bi razvukli Turke na balkansku pobunu.
Znamo kako je takj ustanak završen i da ne ulazimo u istorisku materiju.
Srpski narod je staari narod, ali je istovremeno i mali narod, koji je kroz vijekove bio predmet pogodbi i trgovine velikih sila i uvjek je ratovao za tuđe interese više nego svoje i to je tako do današnjih dana.
Priča kako je Putin ruske lopove i tajkuna natjerao da prije svega izgrade Rusiju i da dio svog opljačkanog novca od Rusije vrate upravo Rusiji je samo do nekle tačno i koristi se više u propagandne svrhe za radi povratka Putina na čelo Rusije.
I Republika Srpska ima resurse da ovo stanovništva što živi u njoj bi moglo da živi od šipaka što rastu na ostrugama kad bi se uvelo da nema kriminala i lopovije, i i mi imamo svoga Vladimira Putina,pa si ti Kami ipak zagrebao kod švabe,upravo kod tog Švabe koga ne možeš očima gledati,
Mene samo interesuje kad si iskren ili kad hvališ Ruse ili kad kudiš Švabe nisi valjada homodupleks.
Taj ventil što Rusi zimi po nekad zavrnu i ponekad odvrnu, nije to samo radui Srba to je više radi Švaba i niti jedni niti drugi ne dobivaju to dzabe.
Nama Srbima treba novi Miloš Obrenović kako bi nas okupiio i oljudio i kako bi jednom mudrom politikom uzeo sve od Rusa i sve od Švaba i sve od Tutraka i sve ako treba i od ti Amera ne priklajnajući se apriori nikom a istovremeno i svakom,jer nas te raskrsnice sa kime smo i protiv koga smo totalno uništi.
Čujte Srbi Čuvajte se Srba.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by regeman »

Ti prvo kami ne znas ko je ovaj novinar..covjek je najbolji spoljnopoliticki komentator u zemlji. Da citas vidio bi da nije problem u ambasadoru, ovom ili onom vec u tome da kao sto kaze Jaksic Srbija nema samopostovanja. Da ima samopostovanja ovaj bi bio protjeran, kao i onaj Cobel doduse.

Ne znam samo jel imate vi oci ili ste zaslijepljeni zapadom,ali Rusija je ustala zahvaljujuci Putinu,on je i danas on iako Medo sjedi u fotelji,on je naredio da svaki milioner,koji je stekao lako pare na propasti rusije,mora da izgradi u jednoj republici sve,od skola bolnica i ostalog,ili ima da ga nema,primjer je onaj iz JUKOMA ili
kakve to veze sa nama i Kosovom ima....mislim kome se ovde iole normalnom **** za Rusiju...

vi ih dizete u zvjezde,i za vas su oni sila.Zavrtanjem zimi,samo jednog ventila u Rusiji na 10 dana,u evropi umire vise desetina hiljada ljudi,i sad vi vidite koliko je ko jak,a neka svabo stisne petlju pa ode da ga odvrne.Vrijeme hladnog rata ponovo dolazi, a nama ce da bude jako hladno ako ostanemo uz zapad,iako smo im usli duboko u dupe,ipak ce nam biti jako jako hladn
zavrtanjem tog jednog ventila Rusija nece moci da se finansira jer tamo sto se radi to je jedino rasprodaja energenata..tako da ne vidim interes Rusa da zavrcu ventil....drugo hladnog rata nema to i jeste nas problem, resetovali su odnose Rusi sa zapadom i prvi ce oni pustiti Srbiju i Kosovo niz vodu za saku dolara kad im bude odgovaralo a ti onda kukaj za rusijom i dalje.
Opet ne vidim kakve to veze ima sa temom...Rusko ponasanje na Balkanu je iskljucivo i upitno.

a ti posto si na zapadu smrznuces se kod nas je pec na drva glavni artikal sada :smt003
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

[quote="regeman"]a ti posto si na zapadu smrznuces se kod nas je pec na drva glavni artikal sada :smt003[/quote
Neće se Kami smrznuti preko zime ,on dolazi ovamo k nama,čim počne kolinje :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

Imam i ja sporet :D cak i u Njemackoj :) seljak ostaje seljak,A I ZNAM DA CE DA ZAHLADI;PA ZA SVAKI SLUCAJ AKO OVI ZAVRNU DA SE NADJE FURUNA,i ne hvalim ja toliko Ruse,oni su sebi pomogli i hvala bogu da je tako,jer ne mozes se klackati na klackalici ako na drugoj strani niko ne sjedi.
Upravo rece Zmiki ,i mi imamo svoga Putina,i ovdje se slazemo,samo nas Putin sebi kucu kupi u tudjoj zemlji kao i ja,a ovamo kao vjeruje u RS i BiH: :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Upravo rece Zmiki ,i mi imamo svoga Putina,i ovdje se slazemo,samo nas Putin sebi kucu kupi u tudjoj zemlji kao i ja,a ovamo kao vjeruje u RS i BiH: :)
Svi ste vi isti, čim se dočepate para na bilo koji način siđete iz šume napustite hajduke , kupite kuće i stanove, samo se pitam šta će vam sve to kad pop samo što nije došao, da očita svoje, a tamo idemo goli golcati. :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

JA BEZ MALJA NE MOGU DA UMREM :D a maljeva nigdje ni za lijeka,nema ni krava ni kolja a kamo li njih. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:JA BEZ MALJA NE MOGU DA UMREM :D a maljeva nigdje ni za lijeka,nema ni krava ni kolja a kamo li njih. :D
Nije to problem Kami ima macola od tri kile na buvljaku 13 maraka nova novcata,samo što nije kao govnjava motka, kako kaže Šojić, već obična industriska :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

Na Kosovu ništa novo, na jednoj strani naoružasni Ameri i Švabe a na drugoj strani srbadija ljuta.Status Qvo.
Reporteri su javili da zajedno sa sirotinjom rajom na barikadama danaonoćno bdiju Vojislav Koštunica sa svojim beogradskim kriznim štabom.a nedaleko od te lokacije s druge strane puta primjrećena je velika grupa srpskih radikala kako na odjeći nose bedz sa lokom Dr.Vojislava Šešelja kome su odskora pridodali još jedan bedz sa likom Dragana Todorovića ,na njihovim licima vidi se da su srpski radikali prilično nenaspavani i da su gladni.
Nedaleko od hendeka u kome borave srpski radikali na liniji rzgraničenja kd prelaza Jarinje na jednoj obližnjoj njivi kod jednog sijena primjećena je takođe oveća grupa bivši srpskih radikala koje predvodi odbjegli bivši srpski radikal ,a sada naprednjak stanoviti mučenik proteklog uskršnjeg posta Toma Nikolić.
Nedaleko od toga sijena na njivi a koja se opet nalazi nedaleko od tog prelaza, primjećena je jedna grupa veoma nervoznih protestanata protiv NATO pakta, među kojima je primjećen poznati srpski borac protiv svih nepravdi ovog svijeta a koje kose Srbe i srpski narod svugdje u svijetu, znameniti i pomaleni Milanko Mihaljica rodom od Novog Grada u Republici Srpskoj.
Svjetski medi ji su noćas javili da je povodom sukoba stari neprujatelja na Kosovu Švaba a sad ojačanim demokratski ustrojenim Amerima protiv srpske sirotinje raje koju opet predvode sve srpske glavešine,u Beogradu je sa mnogobrojnim svojim pristalicanma LDPa protestovao Čedomir Jovanović,poslije kojih je u crkvi Sveti Sava na Vračaru u Beogradu održao moleban za sve nastradale na Kosovu.

Diljem svih srpski zemalja,javljaju se srpski dobrovoljci koji će dezurati na ova dva prelaza na liniji razgraničenja Brnjak i Jarinje na svetoj srpskoj zemlji .
Posebno je interesantno da je iz Prnjavora jednog gradića na sredini puta Banja luka Derventa svoj dolazak najavila jedna grupa srpskih dobrovoljaca predvođena Kamikazom koji je upravo stigao negdje sa zapada, kako bi bar na simboličan način učestvoa u odbrani svete srpske zemlje Kosova, koju su okupirali no ko drugi nego Švabe tradicionalni neprijatelji srpskog naraoda potpomognuti Amerima, kojim još komamduje Bil Bili Klinton i njegove dvije desne ruke gospođa Hilari i gospođa
Olobrajt koja je istina malo vremešnija ali je još upotrebljiva.
Do zaključenja ovog izvještaja za prnjavorski forum,ja nisam načisto jeli je ovo san ili java ili je malo i jedno i drugo.
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:Na Kosovu ništa novo, na jednoj strani naoružasni Ameri i Švabe a na drugoj strani srbadija ljuta.Status Qvo.
Reporteri su javili da zajedno sa sirotinjom rajom na barikadama danaonoćno bdiju Vojislav Koštunica sa svojim beogradskim kriznim štabom.a nedaleko od te lokacije s druge strane puta primjrećena je velika grupa srpskih radikala kako na odjeći nose bedz sa lokom Dr.Vojislava Šešelja kome su odskora pridodali još jedan bedz sa likom Dragana Todorovića ,na njihovim licima vidi se da su srpski radikali prilično nenaspavani i da su gladni.
Nedaleko od hendeka u kome borave srpski radikali na liniji rzgraničenja kd prelaza Jarinje na jednoj obližnjoj njivi kod jednog sijena primjećena je takođe oveća grupa bivši srpskih radikala koje predvodi odbjegli bivši srpski radikal ,a sada naprednjak stanoviti mučenik proteklog uskršnjeg posta Toma Nikolić.
Nedaleko od toga sijena na njivi a koja se opet nalazi nedaleko od tog prelaza, primjećena je jedna grupa veoma nervoznih protestanata protiv NATO pakta, među kojima je primjećen poznati srpski borac protiv svih nepravdi ovog svijeta a koje kose Srbe i srpski narod svugdje u svijetu, znameniti i pomaleni Milanko Mihaljica rodom od Novog Grada u Republici Srpskoj.
Svjetski medi ji su noćas javili da je povodom sukoba stari neprujatelja na Kosovu Švaba a sad ojačanim demokratski ustrojenim Amerima protiv srpske sirotinje raje koju opet predvode sve srpske glavešine,u Beogradu je sa mnogobrojnim svojim pristalicanma LDPa protestovao Čedomir Jovanović,poslije kojih je u crkvi Sveti Sava na Vračaru u Beogradu održao moleban za sve nastradale na Kosovu.

Diljem svih srpski zemalja,javljaju se srpski dobrovoljci koji će dezurati na ova dva prelaza na liniji razgraničenja Brnjak i Jarinje na svetoj srpskoj zemlji .
Posebno je interesantno da je iz Prnjavora jednog gradića na sredini puta Banja luka Derventa svoj dolazak najavila jedna grupa srpskih dobrovoljaca predvođena Kamikazom koji je upravo stigao negdje sa zapada, kako bi bar na simboličan način učestvoa u odbrani svete srpske zemlje Kosova, koju su okupirali no ko drugi nego Švabe tradicionalni neprijatelji srpskog naraoda potpomognuti Amerima, kojim još komamduje Bil Bili Klinton i njegove dvije desne ruke gospođa Hilari i gospođa
Olobrajt koja je istina malo vremešnija ali je još upotrebljiva.
Do zaključenja ovog izvještaja za prnjavorski forum,ja nisam načisto jeli je ovo san ili java ili je malo i jedno i drugo.
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005


HUMOR BI TREBAO DA NAS ODRZI U ZIVOTU :D
Neovisno dal si sanjao ili je java,ali cast je i u snovima braniti Srpstvo i Kosovo, :smt027
Vas iz SNSDa nema ni u snovima na svetoj Srpskoj zemlji,ostanite vi sa Tihicem i branite granice Turskog carstva skupa sa Dodikom,samo cuvajte cune,oni janjicare sunete. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Vas iz SNSDa nema ni u snovima na svetoj Srpskoj zemlji,ostanite vi sa Tihicem i branite granice Turskog carstva skupa sa Dodikom,samo cuvajte cune,oni janjicare sunete. :smt005
Nema tamo ni iz SNSDa a bogami i ni SDSa,niti kurčeviti radikala koji su veliki kad treba popiti ebati i zapevati .
A nama ako budu sunetili ćune, bar će imati šta u rukama držati, za razliku od vas koji svoje ćune čuvate za promiskuitetne švabice :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

Henry Miller:
"Nemoj biti covjek koji je nagomilanim izdajama potopio sudbinu svoga naroda". :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by ZMIJA »

Čast bi mi bila kad bi se mogla porediti sa Henri Milerom,a što se tiče mene i mog naroda nas je ptopila nesloga,a izdaju pripisuju upravo oni koji su izdali. :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by PIKI »

http://www.youtube.com/watch?v=Iqyc8wHSktQ


Evo covek je to objasnio u 3 minute :) :D :D :D
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Ranjeno 20 Srba, jedan teško

Post by MAXIMUS »

U jutrošnjem incidentu grupe Srba sa pripadnicima kosovske policije na administrativnom prelazu Merdare korišćena je bojeva municija, a jedna osoba je sa teškim povredama opasnim po život kolima Hitne pomoći iz Prokuplja prebačena u Niš, izjavila je direktorka Doma zdravlja u Kuršumliji Ljiljana Arsenijević.....

http://www.bigradiobl.com/vijesti/ranje ... edan-tesko
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by vrsta8472 »

Beogradjani krenuli da oslobode Kosovo!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply