NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li ste za otcjepljenje Kosova?

Ne!
78
76%
Da!
15
15%
Ne zanima me...
9
9%
 
Total votes: 102

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

vrsta8472 wrote:
Ко је Србин и српскога рода, и од српске крви и кољена, а не дошо на бој на Косово, не имао од срца порода, ни мушкога, ни дјевојачкога...
Image
Image

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Cipiripi jel imas nesto da mi kazes??
Jesam rekla nesto pogresno koliko se ja sjecam i sad postoji granica na Drini koju su nam postavili braca Srbi zasta da mi njih u dupe ljubimo kad su nam prvi okrenuli ledja ni nase izbjeglice nisu htjeli da prime vec ih poslali u drugi rat!
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

sena internetusa wrote:Cipiripi jel imas nesto da mi kazes??
Jesam rekla nesto pogresno koliko se ja sjecam i sad postoji granica na Drini koju su nam postavili braca Srbi zasta da mi njih u dupe ljubimo kad su nam prvi okrenuli ledja ni nase izbjeglice nisu htjeli da prime vec ih poslali u drugi rat!
Da li si svestan/na koliko u Srbiji ima izbeglica iz Bosne? Mislim, ajde nemojte pisati bezveze, samo da se piše, ajd malo razmislite pre nego što otkucate nešto.
Image

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

SVIJESNA sam i te kako da su udarili barikade i poslali jadne ljude iz krajine na kosovo raspitaj se malo
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
lisnato_testo
Posts: 758
Joined: 12.11.2007. 11:23

Post by lisnato_testo »

Nemam razloga da se raspitujem, vrlo dobro znam šta se tada dešavalo.Nije da branim odluku S.M.
i SPS-ovske vlasti, ali u trenutku kada su stizale izbeglice iz RSK u Srbiji je bilo preko 800.000 izbeglica što iz Bosne što iz Hrvatske...čuj ti ćeš meni raspitaj se malo...ccc,svašta.
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Bravo janezi !!!
Словенија - Косово - протест

02-03-2008 15:51:19
АПЕЛ СЛОВЕНАЧКОМ ПАРЛАМЕНТУ ДА НЕ ПРИЗНА НЕЗАВИСНОСТ

ЉУБЉАНА, 2. МАРТА (СРНА) - Испред Српске православне цркве у центру Љубљане данас је одржан протестни скуп против независности Косова са кога је упућен апел словеначком парламенту да не призна једнострано проглашење независности јужне српске покрајине.

Учесници скупа позвали су словеначки парламент да схвати забринутост српске заједнице за будућност свијета, који, како су навели, аргументима силе узима најважнији дио територије Србије и тиме насилно мијења границе у модерној Европи.

Са митинга у Љубљани словеначком парламенту је поручено да се у име пријатељства, разумијевања и солидарности међу државама, понаша мудро и промишљено и да на ванредној сједници 5. марта одбаци приједлог словеначке владе о признању независности Косова.

Скупу се обратио и Андреј Магајна, представник странке Хришћанских демократа Словеније, који је рекао да је на митинг дошао да изрази солидарност са повријеђеним осјећањима народа коме су грубо погазили права, одузели територију и земљу њихових дједова и прадједова.

"Државе које данас безобзирно газе међународно право, руше међународни ред, саме ће једном осјетити посљедице тога", рекао је Магајна и позвао српски народ да иде "поносно и усправно" напријед.

Учесницима скупа обратили су се представници српских заједница, који су говорили стихове српских пјесника.

Протесни скуп, који је почео у 12.44, организовала су српска друштва и српске културне организације у Словенији.

Учесници скупа носили су српске и грчке заставе, као и транспаренте на којима је писало "Словенијо откуд (с)лепоте твоје", "Вето за гето", "Док живимо Косово не дамо", као и велики плакати на којима су биле фотографије спаљених косовских цркава и рањене дјеце.

Скуп су обезбјеђивале јаке полицијске снаге, међу којима је била и полиција на коњима и специјална полиција.

Улица у којој се налази америчка Амбасада била је све вријеме затворена и чувана.
/крај/тп
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Barak Obama je najavio da ce promjenuti spoljnu politiku USA, a po izjavama u vezi Kosova vidi se da je najmanje zainteresovan za istu. Bio bi red tome da se okrenemo, naravno, ako isti dodje na vlast, i tu da nas kokus odradim maksimalno moguce. Ovo ostalo je puvanje.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Evo malo nesto i od nas; naime, kako sam vec i najavio - danas se u Innsbruck-u odrzao Protest u znak nezadovoljstva jednostranog priznavanja jednog djela srpske teritorije tj Kosova...
Organizacija navrat na nos, mada se mnogo vise nije moglo ni ocekivati s obzirom da su odobrenje za odrzavanje istog dobili pre dva dana... medjutim, gradska vlast je obecala da ako demonstracije prodju mirno i bez incidenata - da imamo pravo da organizujemo novi Protest za dvije sedmice; sta ce naj vjerovatnije i biti uradjeno.. Nadam se da ce tada biti vise naroda..

Danas je, po slobodnoj procjeni, bilo prisutno oko 500 dusa, a jaka vecina istih je sa teritorije Republike Srbske.. Cudi me jako slab odziv Srbijanaca...
U nekim djelovima miting govora mi je sve izgledalo manje-vise poput "Strajk Vlade" od Nadrealista.. Smjesno je da se ljudim obracaju osobe koje nemaju potkovanu pricu, koji ne uspjevaju ni da procitaju sta su napisali za govor.. jedan od bisera rece "Evo sad ce nam se obratiti gospodjica ......... koja je drzala govor i ´99 za vrijeme bombardovanja, a koja je tada MOZDA bila mladja" :shock: ili "sakupite ove transparente pa cemo ih sacuvati za neka, NEDAJ BOZE, bolja vremena" :shock: :shock:
Sve u svemu, ipak je OK bilo, bez ijednog incidenta...
Za dvije sedmice ponovo...

Image

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

Protest u Innsbrucku

Image


Image


Image


Image


Bilo je super, ali od ovih 11.000 srba u tirolu, moglo je da bude i vise... tako da su se cak i policajci smijali da ih ima vise nego nas srba... steta, jer bilo je super

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

CrnaSuza wrote:Protest u Innsbrucku

Image
Одлична вам је застава.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Лажни мост пријатељства

--------------------------------------------------------------------------------

ОБЈАВА да је врховни поглавар Римокатоличке цркве папа Бенедикт XVI одбио да призна једнострану независност Косова, само је наизглед дала нову наду за екуменски дијалог

ОБЈАВА да је врховни поглавар Римокатоличке цркве папа Бенедикт XVI одбио да призна једнострану независност Косова, само је наизглед дала нову наду за екуменски дијалог. Међу првима који нису поверовали у овакво тумачење папине поруке био је епископ рашко-призренски Артемије. Као добар познавалац прилика на Косову и Метохији, нарочито у последње три деценије, он је одбацио уверење да такав став Ватикана одражава историјску подршку Србији, јер је, како је навео, "сведок другачије стварности".

У прилог овој тврдњи иде и изјава призренског бискупа Дода Ђерђија, који је на скупу "Црква у невољи" у Минхену истакао да је "независност за Косово једина опција". У Ђерђијевом говору, који су пренели католички портал "Католик њус ејџенси" и Радио Ватикан, пише:

- Самосталност ће побољшати односе Римокатоличке и Српске православне цркве. Ми желимо да имамо посредничку улогу у постизању дијалога различитих етничких група и религија на Косову, а после катастрофа рата Католичка црква себе подразумева као "мост пријатељства".

Коме је тај "мост" намењен, Ђерђи није прецизирао, али је неколико пута досада смело изјавио да му долазе "делегације из разних села, молећи да их крсти и врати старим коренима". Он је истакао и изузетно добре односе са "криптокатолицима" - хришћанима који су у доба Турака примили ислам, а сада желе повратак у католичанство.

Бољи познаваоци унутрашње политике Ватикана тврде да се бискупи морају придржавати строгог правила да не дају изјаве које нису у складу са званичним ставом Свете столице. Ипак, Ђерђи се, попут свог претходника Марка Сопија, оглушио о то правило, па говори као близак сарадник државног врха Косова.
Овакве опречне изјаве и још нејасан став Ватикана митрополит црногорско-приморски Амфилохије, за "Новости", коментарише:

- Изјава папе Бенедикта XVI о Косову, ако је заиста тачна, онако како су је новине пренеле, јесте нешто што нас је изузетно охрабрило и обрадовало. Његов став о питању Косова и Метохије, опет кажем, ако је адекватно пренет, нешто је најзначајније за унапређење истинског екуменизма и дијалога између Православне и Римокатоличке цркве.

Подсећајући да се дијалог води континуирано, владика Амфилохије сматра да је ово реалан увид, хришћанско далековидо вредновање проблема, не само српског народа: - Косово није само наш, него и европски проблем, којим је угрожена европска баштина, биће једног хришћанског европског народа. С те стране, такав став, заиста, охрабрује.
Он подсећа да, нажалост, постоје и такве изјаве, као што је Ђерђијева, које овакав став поричу:
- То запрепашћује, изненађује. Да ли је могуће да постоји таква нека противречност између онога чија је реч суштина за Римокатоличку цркву и некога чија изјава нема и не може имати такву тежину?!

ПРИЗРЕН ГЛАВНИ ГРАД

Док је култна Православна богословија из Призрена 1999. године премештена у Ниш, исусовци су нашли низ разлога за своје постојање у призренским крајевима. "Гласник" бележи:
- Призрен је, историјски, главни град Косова, а једна класична гимназија деловаће као важан симбол који појачава улогу јавног живота. Као бискупско седиште, уједно је својеврсни центар албанских католика на Косову, који чине три одсто у већинском муслиманском становништву. Гимназија "Лојола" треба да буде узор у суживоту народа и религија, јер се деца овде образују како би постали људи за друге, кадри за европску и међународну сарадњу.

ПРОФ. ДР ДАРКО ТАНАСКОВИЋ
ПАПИНА ЈЕ ПОСЛЕДЊА


КАДА је реч о Ватикану, меродавно је оно што изјави папа и треба се тога придржавати. Подразумева се и анализа неких других изјава, али мора да се зна да је од почетка прошле године, приликом првог обраћања дипломатском кору, папа Бенедикт XVI поставио координативни систем званичног става Ватикана према Косову и Метохији и, у суштини, тај став се до данас није променио.

Проф. Танасковић подсећа да су за спољну политику Ватикана карактеристични доследност и прагматизам и да је скорашња папина изјава у том духу.

- Света столица помно прати ситуацију на Косову и Метохији и жели да се проблем реши мирним путем, инсистирајући на заштити људских, мањинских и нарочито верских права. Садашњи развој ситуације на Косову и Метохији Ватикан узима с резервом и претпоставља се да ће косовском проблему опрезније приступати.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

EU će podeliti Kosovo i Metohiju


BEOGRAD - Raspoređivanje Euleksa u severnom delu Kosmeta i potpuno preuzimanje nadležnosti od Unmika do 14. juna samo je san šefova diplomatije pojedinih država, jer ne samo da generalni sekretar UN Ban Đi-mun nije dao mig za slanje Euleksa, već tri nedelje kasnije potvrđuje da Unmik ima mandat. Senku bacaju neke januarske uredbe šefa Unmika Joakima Rikera, kojima se nagoveštava ostanak misije samo do juna, ali ako Srbi na Kosovu i dalje budu pružali otpor Euleksu i zahvaljujući efikasnom delovanju Rusije i Srbije i dalje će se kočiti prenos nadležnosti.
- I Brisel je toga svestan. Prekjuče su priznali da imaju dva problema: srpski narod ne prihvata misiju i UN ne daju nikakve znake da hoće da se upuste u prenos ovlašćenja. To zabrinjava Solanu i zato ovih dana šef Euleksa Iv de Kermabon pokušava da izlobira kod Đi-muna da uđe u igru oko prenosa nadležnosti. Ali druga strana „zna za jadac“, pa Rusi generalnog sekretara drže na oku i pritiskaju ga da ne popusti Vašingtonu i Briselu - kazao nam je juče Aleksandar Mitić sa Instituta 4S u Briselu.

Evropskih optimista, kao što je šef diplomatije Luksemburga Žan Aselborn, biće i dalje, pretiće smenom Unmika do isteka 120 dana koje je predvideo Ahtisari, ali šef diplomatije Švedske Karl Bilt ih je već demantovao i konstatovao da će rok biti probijen, podsetio je Mitić. On je dodao da je teško oceniti kada i da li će Euleks zameniti Unmik, ali da je „ključno da li će se Srbi upustiti u kontakt sa misijom koja crpi mandat iz samoproglašenih institucija“. Solana je, podseća, zato i pomenuo međurešenje kojim bi na severu ostao da deluje Unmik. U Forumu za međunarodne odnose Evropskog pokreta pridružuju se oceni da Rusija i Srbija rade sve da spreče prenos nadležnosti i kažu da je problem EU to što je nejedinstvena i što ne može da istera Unmik koji ima daleko veću pravnu osnovu. Član Foruma Jova Ilić još dodaje:

- Brisel pominje 14. jun, nadajući se da će do tada dobiti veći broj glasova za priznavanje Kosova, dovoljno ubedljiv za Đi-muna da omogući instaliranje misije. Nadaju se Konferenciji islamskih zemalja, sredinom marta, koja će u vrhu tema imati Kosovo i očekuju sređivanje političkih prilika i novu vladu Srbije. Ali, kako je evropski blok već odbio Euleks, a ministar spoljnih poslova pridobija nove partnere u UN, jasno je da Rusija i Srbija nastaviti da prolongiraju i sprečavaju tu misiju - ocenio je Ilić.

Pravni savetnik srpskog pregovaračkog tima Duško Čelić istakao je juče za Glas da je ključna uloga kosmetskih Srba. Ako pruže organizovaniji i trajan otpor, Unmik neće moći odmah da prepusti nadležnosti Euleksu.
- Postoje neke naznake da će vremenom ipak doći do smene, odnosno da su planovi zaista takvi. Šef Unmika u nekim uredbama daje instrukcije koje ukazuju da misija ne bi trebalo da ostaje duže od juna. Takođe, indikativno je i to što su SAD baš u junu predsedavajuće u SB UN. Međutim, Unmik ne može da se povuče, a da to ima pravnu osnovu jer SB u ovom odnosu snaga ne može da donese novu rezoluciju. Ako se Srbi budu jače opirali, smena će ići fazno, što će podelu Kosmeta koje je sada „de fakto“, uvesti u neku vrstu formalne podele - istakao je Čelić.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Makedonija: DPA izlazi iz vlade
12. mart 2008. | 15:43 | Izvor: FoNet
Skoplje -- Učešće Demokratske partije Albanaca u vladi Makedonije već je završeno, izjavio je lider partije Manduh Tači.

Tači je posle razgovora s američkim ambasadorom Džilijen Milovanović, kako javlja Makfaks, rekao da će predsedništvu DPA večeras podneti predlog o napuštanju vlade i nada se da će ga predsedništvo prihvatiti. Kao razlog naveo je šest zahteva premijeru Nikoli Gruevskom koji ih nije prihvatio.

"Dešava se jedna neozbiljnost u funkcionisanju državnih institucija u ovim mnogo važnim i istorijskim momentima za Makedoniju. Ne bih želeo da moja partija bude deo te neozbiljnosti", kazao je on.

Tači je podvukao da DPA "neće uploviti u neke druge vode, ekstremne i radikalne", a u vezi sa sporom s Grčkom oko imena, makedonskoj vladi je preporučio da "sluša reč SAD i EU".

Pocelo je, pocelo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Још црногорци да добију по гузици... ! 8)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: Ма добиће врло брзо.... не брини се.....
ImageImage

Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Post by Kum_Ruzvelt »

Ljudi moji,
popušićemo mi i Vojvodinu ako Rusima ne prihvatimo cijenu NISa...
Budemo li se dusali i marketinški loše radili ode Voša za Mađu...
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nece Vosa nigdje, em tu Madjara ima svega 10 odsto, em Madjarskoj ne pada na pamet da osim personalne autonomije tj podrske Madjarima u Srbiji, daje bilo kakvu podrsku njima. Imaju dovoljno svojih problema, sam premijer je rekao da se Madjari u Srbiji dogovaraju sa Srbima. Sta znam, nikad nisam povezivao Kosovo sa Madjarima i Vojvodinom.
Још црногорци да добију по гузици... !
Jedva cekam, toliko kenjaju o demokratiji u CG da me bas zanima kako i sta ce im dati. Sestra od druga mi radi kao prevodilac u skupstini BiH i bio im Krivokapic, predsjednik Cg skupstine, kaze napisali su ustav tako sto su skinuli Hrvatski sa neta i zamijenili Hrvatska sa Crna Gora. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

Pogledajte kako albanci gube razum kad se umješa srbin na njihove spotove :D
Ako neko ima volje neka doda koji komentar, ja obožavam nervirati šiptare :D

http://www.youtube.com/watch?v=2u_sdcHKsbU#m_A3tz5ACkg
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Hahahahahha.... A budala..... Pa neće ih biti nigde posle sledećeg rata..... Treći svetski rat ima da ih izbriše sa zemaljske kugle.... :lol: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

Kivi nemoj da širiš mržnju, za to sam ja zadužen ;)


@ Sena internetusa : Kad misliš da imaš nešto pametno reći, reci to bez dogmi i metafora...ako ti je već forum dostupan da izneseš svoje mišljenje iznesi ga u cjelosti...ovako mi liči kao da si aljbanka (nije uvreda) već jednostavno tako mi srblji ne pišemo ;)
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

a repko ludace jedan, pa sta radis onim siptarima :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Suzavac i šok bombe protiv Srba u Severnoj Mitrovici
Tanjug - Pre 39 minuta

KOSOVSKA MITROVICA - Više stotina Srba revoltiranih jutrošnjom akcijom Kfora i Unmik policije, okupilo se u višse grupa oko zgrade suda u severnoj Kosovskoj Mitrovici u nameri da onemuguće odvođenje njihovih uhapšenih sunarodnika.

Policija je u nekoliko navrata protiv građana koristila suzavac i šok bombe.

U krugu zgrade suda i policijske stanice, stacionirano je preko 50 pripadnika specijalne jedinice Unmik policije, a ispred kruga zgrade stacionirane su jake snage Kfora, koje ne dozvoljavaju pristup okupljenim Srbima.

Jedno vozilo Kfora i jedno vozilo Unmik policije su zapaljeni.

U Severnoj Mitrovici su se čule sirene za uzbunu, a helikopteri Kfora

nadleću grad.

Pripadnici specijalne jedinice UNMIK policije, u iznenadnoj akciji koja je počela jutros u 5.30, uhapsili su više Srba koji koji su se nalazili ispred i u zgradi opštinskog i okružnog suda u severnoj Kosovskoj Mitrovici.

Policajci su zauzeli zgradu suda i sa nje uklonili dve srpske zastave.

Prilikom lišavanja slobode Srbi, među kojima je bilo i žena, nisu pružali otpor dok su im na ruke stavljane lisice, a za sada nije poznato da li je unutar objekta prema njima primenjena sila.

Radnici pravosudnih organa srpske nacionalnosti proveli su sinoć i treću noć za redom u zgradi opštinskog i okružnog suda u severnoj Mitrovici, koju su zauzeli u petak ujutro, odlučni u nameri da tu ostanu, i pored zahteva predstavnika Unmika da oslobode prostorije.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Неће ово изаћи на добро. Ево пар " свјежих " агенцијских вијести о јутрошњим нередима у Косовској Митровици:

ПОЛИТИКА
  • adžić: u akciji unmik policije povređeno deset srba
    Politika - Pre 45 minuta

    KOSOVSKA MITROVICA - Upravnik bolnice u severnoj Kosovskoj Mitrovici Vladimir Adžić izjavio je da je u tu bolnicu primljeno desetak Srba povređenih u jutrošnjim neredima u tom gradu.

    "Pacijenti koje smo primili zadobili su povrede od šok bombi, suzavca i eksplozivnih sredstava. Jednom od pacijenata uklonili smo metalnu kuglu iz predela slepoočnice, dok smo kod drugog pronašli gelere po celom telu", rekao je Adžić Tanjugu.

    On je rekao i da su svi povređeni van životne opasnosti.
СРНА
  • Србија - Косовска Митровица - хапшења

    17-03-2008 09:05:26
    СРБИ ОСЛОБОДИЛИ ШЕСТОРО УХАПШЕНИХ

    КОСОВСКА МИТРОВИЦА, 17. МАРТА /СРНА/ - Група Срба препријечила је пут возилима међународне полиције који су превозили ухапшене бивше раднике суда у сјеверној Косовској Митровици и из њих ослободила шесторо ухапшених - јавља дописник Срне.

    "Они су извучени из возила и само захваљујући присебности полицајаца није дошло до директног сукоба" - рекао је Срни портпарол косовске полиције Бесим Хоти.

    Хоти је прецизирао да је више возила запаљено и упозорио да је ситуација алармантна.

    "Међународна полиција за сада не употребљава силу, али је спремна да узврати силом пошто демонстранти настоје да пробију кордон УН полиције и КФОР-а и поново уђу у зграду суда" - рекао је Хоти.

    Више десетина међународних полицајаца потпомогнутих патролама КФОР-а упало је јутрос у 5.35 часова у зграду општинског и Окружног суда у Косовској Митровици и ухапсило 53 лица српске националности. /крај/вр/да
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Rojters: UN policiji naređeno povlačenje iz K. Mitrovice
Tanjug - Pre 21 minut

PRIŠTINA - Policiji UN naređeno je da se povuče iz severnog dela Kosovske Mitrovice, dok stotine Srba koji se protive jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova protestuje u tom gradu, prenela je agencija Rojters pozivajući se na zvaničnike iz sedišta UN misije u Prištini.

"UNMIK policiji je izdato naređenje da se povuče iz severnog dela Kosovske Mitrovice zbog nasilnih nemira", rekao je Rojtersu neimenovani poptrparol u Prištini.

Portparol francuskih snaga u okviru Kfora tvrdi da su NATO trupe bile izložene vatri iz automatskog oružja u Kosovskoj Mitrovici. On nije naveo druge detalje.

Svedoci su potvrdili Rojtersu da se čula paljba tokom sukoba Srba sa NATO snagama i UN policijom u gradu.

Posle toga, UN policija je dobila naredbu da se povuče iz grada.

Neredi u severnom delu Mitrovice izbili su rano jutros, nakon akcije UN policije čiji su pripadnici oko 5, 30 sati upali u zgradu Suda u kojoj je više desetina bivših radnika te ustanove nekoliko dana protestovalo, zahtevajući da budu vraćeni na radna mesta, sa kojih su proterani 1999. godine.

Uhapšeno je više od 50 civila, a većina njih je odvedena u Prištinu i prema najavama iz policije, protiv njih će biti pokrenut krivični postupak.

Ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić zatražio je da uhapšeni odmah budu oslobođeni a da kriza bude rešena razgovorom sa predstavnicima UNMIK-a.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply