NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li ste za otcjepljenje Kosova?

Ne!
78
76%
Da!
15
15%
Ne zanima me...
9
9%
 
Total votes: 102

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

seljak iz skakavaca wrote:Kako god, oni su mentalno zaostali :D
Naravno da ima svih tih ducana, itd, ali.... ipak to sve cjelokupno izgleda totalno bijedno i ruzno... kao i u svakoj drzavi u kojoj je islamski narod većina.... Ja ih kolko tolko postujem, ali...
pozz
Skakavac iz Seljaka ti si ko biva u Tirolu i radis u Austriji ok.
Jesili bio u Dubaiu,Kairu itd hotelima,restoranima,ducanima nisi....prema tome :roll:
Pricati o karanju a biti nevin je isuvise bezobrazno :evil:
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Maxcar!
Srebrena Krila

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

seha wrote:Znas kako,ima i njih svakakvih.Ja neznam jesili bio u Pristini ili Peci ili urosevcu,carsije su to buraz,svasta ima tamo,dosta nih su bogati,imaju zlatare,slasticrne i raznorazne male privatne obrte.

jest pa imaju zato sto su prije svi zaposleni u SFRJ davali od svoje plate onim siptarskim govnima na kosovu zato sto nisu imali nista, e sad kad su se obogatili kad smo im dali dovoljno, sad su nas sutnuli...
www.kkmladost76.freeforums.org

KK MLADOST 76'= PONOS GRADA

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Srbija se usrala sa Kosovom. Trebala je problem sipaca rijesiti kada je mogla. Sada je previse kasno da se ista uradi.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

A kad je to mogla :!:
Za vrijeme TITA ili
Image

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Izmedju Tita i ovog zadnjeg rata

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Kostakurta wrote: Skakavac iz Seljaka ti si ko biva u Tirolu i radis u Austriji ok.
Jesili bio u Dubaiu,Kairu itd hotelima,restoranima,ducanima nisi....prema tome :roll:
Pricati o karanju a biti nevin je isuvise bezobrazno :evil:
Neznam kakve to sad ima veze gde sam ja to "ko biva" i gde radim, itd.....
A Dubai je izuzetak :D
Ja se iskljucujem iz ove rasprave, ne bih o tome vise a posebno ne danas.....

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

nek rade sta hoce
Take me home united road!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Samo ne znam kako misle adrzati 2 miliona Siptara u Srbiji kad bi 2 miliona Srba u Srbiji sutra smugnulo vani samo da im neko da vize.
fala kurcu nasi politicari kad god nemaju sta narodu da ponude prde o istoriji koja se dole desila.a toj istoriji na zapadu koji odlucuje o svemu je mjesto po muzejima i lokalnim skupovima penzionera.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Kosovo: Još daleko od konačnog rešenja

Pomoćnik američkog državnog sekretara Danijel Frid i potpredsednik vlade Srbije Božidar Djelić snažno su podržali, na sastanku u Vašingtonu, nastavak procesa pregovora o budućem statusu Kosova koji se vodi pod okriljem posredničke "trojke" medjunarodne Kontakt grupe, rečeno je agenciji Tanjug u Stejt departmentu.

Sastanak Djelića i Frida pokazao je, prema istim izvorima, "privrženost" strana nastavku procesa rešavanja statusa Kosova i Metohije, koji je bio "centralna tačka" susreta dvojice zvaničnika u Vašingtonu.

Zvaničnici Stejt departmenta su susret s potpredsednikom srpske vlade ocenili kao izuzetno koristan, pre svega jer je "Vašington dobio uveravanje da će Beograd nastaviti konstruktivan pristup" pregovorima o statusu Kosova i da "ni u kom slučaju neće rasplamsavati tenzije u pokrajini".

Istovremeno, američki zvaničnici najavili su "intenziviranje" pregovaračkog procesa izmedju Srbije i kosovskih Albanaca, pri čemu će se, kako se očekuje, do 10. decembra Beograd i Priština sastajati bezmalo svake sedmice.

Potpredsednik srpske vlade rekao je, posle sastanka s Fridom, da su SAD "snažno" podržale proces pregovora pod okriljem "trojke", tražeći, istovremeno, kreativan pristup obe strane, što bi moglo dovesti do definisanja obostrano prihvatljivog rešenja.

I iz Djelićevog kabineta u Beogradu je saopšteno da su čelnici administracije u Vašingtonu, tokom razgovora s potpredsednikom srpske vlade, apelovali na obe strane u pregovorima o Kosovu i Metohiji da se uzdrže od bilo kakvih jednostranih poteza i da se za rešenje bore isključivo diplomatskim sredstvima.

Djelić se sastao i sa savetnicom predsednika Džordža Buša za Evropu Džudi Ensli.

Posle dana razgovora o kosovskoj krizi, Djelić i ostatak ekonomskog tima srpske vlade će od subote učestvovati u radu godišnjeg sastanka Medjunarodnog monetarnog fonda (MMF) i Svetske banke.

Djeliću će se pridružiti ministar finansija Mirko Cvetković, ministar ekonomije Mladjan Dinkić i guverner Narodne banke Radovan Jelašić.

Image

Suštinski pregovori o Kosovu tek počinju?

Suštinski pregovori o statusu Kosova i Metohije tek počinju, a realan rok za definisanje rešenja je kraj 2008. godine, izjavio je državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Dušan Proroković.

"Pregovori su proces koji će potrajati. Ako pogledate šta se sve dešavalo u BiH ili u Makedoniji, pre nego što se završilo u Dejtonu, odnosno u Ohridu, videćete da su procesi trajali i nekoliko godina. Ponavljam, ovo je tek početak pregovaračkog procesa", rekao je Proroković u intervjuu za "Novosti".

On je kazao da je interes Srbije da "do rešenja dodjemo što je moguće pre" ali da će, kako je naveo, morati da se održi još mnogo sastanaka.

"Iluzorno je očekivati da do 10. decembra imamo konkretan predlog za budući status. Ja bih voleo da se to desi, ali je nemoguće, kada imate u vidu koliko su slični problemi rešavani. Pomenimo samo Kipar ili Palestinu", naveo je državni sekretar za Kosmet.

Proroković je naveo da od predstojećih razgovora u Beču "ne treba očekivati ništa spektakularno, osim da se iz sastanka u sastanak ide napred u odnosu na Njujork i Brisel, da se što je moguće više tema otvara i da se povede dijalog izmedju naše i albanske strane".

On je kazao i da posrednička "trojka" i Kontakt grupa treba da sankcionišu ljude koji čine sve da razgovori ne uspeju.

"Jedan od njih je i Agim Čeku. On je nekoliko puta do sada davao izjave o jednostranom proglašenju nezavisnosti posle 10. decembra. To direktno utiče na neuspeh pregovora", kazao je Proroković.

Državni sekretar za Kosmet je naveo i da ako neka treba da privoli kosmetske Albance da počnu da pregovaraju, onda su to SAD. "To je sasvim jasno, pogotovo od jula, kada su se pojavili predlozi rezolucija u Savetu bezbednosti UN".

"Ekonomist": Kosovo još daleko od nezavisnosti

Kosovo je još daleko od nezavisnosti i Albanci strahuju da bi se pregovori mogli nastaviti i iduće godine, ocenjuje britanski "Ekonomist".

Na Kosovu, podseća nedeljnik, mnoga dosadašnja obećanja nisu ispunjena pa kosovski Albanci strahuju da i zapadno obećanje o nezavisnosti neće biti ispunjeno.

Britanski list ističe da je malo verovatno da će sadašnja faza diplomatskih pregovora doneti bilo kakvo rešenje za status Kosova i Metohije i medju Albancima vlada zabrinutost da bi se pregovori mogli nastaviti i iduće godine.

Neki albanski političari, podseća se, najavljuju da će posle završetka ove faze pregovora, 10. decembra, jednostrano proglasiti nezavisnost ali, ukazuje britanski nedeljnik, to će proglašenje biti bezvredno ako ga ne prizna dovoljan broj zemalja, pre svega Evropske unije.

Medju zabrinutim liderima kosmetskih Albanaca se, saznaje "Ekonomist", ukazuje na primer Bosne i Hercegovine iz 19. veka kada je 1878. godine upravu preuzela Austro-Ugarska ali je Otomanska imperija zadržala suverenitet nad tom teritorijom.
Moguće je tako, primećuje nedeljnik, da aktuelni pregovori dovedu samo do toga da Evropska unija preuzme upravu nad Kosovom od Ujedinjenih nacija ali da pokrajina i dalje ostane pod suverenitetom Srbije. Barem, precizira list, narednih nekoliko godina.

Albanci očekuju da će pritisak velikih sila ići u tom pravcu. Srbija treba da zadrži suverenitet čak i ako Kosovo bude samostalno funkcionisalo, navodi list.

Lideri kosmetskih Albanaca tvrde da to neće prihvatiti i u tom svetlu britanski nedeljnik podseća da već postoji njihova nova oružana grupa.
Image

User avatar
4-ever
Posts: 487
Joined: 23.09.2007. 15:05
Location: tamo negde iza duge,gdje su vjecna proleca...

Post by 4-ever »

evo jedna "slika" za sve one koji nisu za otcjepljenje Kosova i koji Kosovo "nose u srcu"

Image


ja licno nemam komentar na ovu temu-politika(ovakva tema) je zadnje sta bih komentarisla...
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sandej tajms: Paravojne grupe prete miru na Kosovu




Dok se Kosovo približava odluci o statusu, što će verovatno izazvati sukob sa Srbijom, u pokrajini iz senke počinju da izlaze paravojne formacije, ocenjuje list.

Ponovo se pojavila albanska nacionalna armija (ANA), vojna formacija koju su UN označile kao terorističku 2003. godine i koja mašući snajperima i kalašnjikovima obećava da će štititi osetljivu severnu granicu Kosova od srpske agresije.

U očekivanju jednostranog proglašenja nezavisnosti pokrajinske vlade, naoružava se i srpska manjina na Kosovu, pa se 16.000 vojnika Kfora može naći usred konflikta koji bi mogao da uvuče i Rusiju.

Prošle nedelje, "Sandej tajms" sastao se sa trojicom članova ANA na tajnoj lokaciji udaljenoj sat i po vožnje od Prištine.

"Situacija na Kosovu u poslednje vreme primorala nas je da ponovo uzmemo oružje jer smo uvideli neuspeh međunarodne zajednice", rekao je jedan od članova te formacije, koji se identifikovao kao Astriti.

On je kazao da je ANA već organizovala patrole i postavila noćne kontrolne punktove u blizini granice sa Srbijom i opštine Podujevo.

"Koncentrisali smo se na severu Kosova jer stanovnistvo tamo ugrožavaju srpske bande i regularne vojne snage. NATO snage i kosovska policija su ih zapostavili", dodao je Astriti.

Odlaganje odluke o statusu Kosova izazvalo je nezadovoljstvo stanovništva, pogotovo kod nakadašnjih pripadnika Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), rekao je jedan od bivših komandanata OVK Avdulj Muškoljaj.

"Ovo je konačni kraj, nećemo dopustiti dalje igranje našom sudbinom... Ako odluka o statusu bude odložena postoji velika opasnost da situacija izmakne kontroli. To će verovatno početi protestima koji će se pretvoriti u nasilje. Niko od naših političara nema dovoljno podrške da umiri pobune", kazao je.

Muškoljaj je ukazao da, iako nema "apetita za rat", strukture, hijerarhija i oružje OVK i dalje postoje i mogle bi se brzo mobilisati. "OVK je živa, njeni pripadnici su živi i spremni na još jedan rat, ako je potrebno", upozorio je.

Političari na obe strane priznali su da bi neizvesnost mogla voditi obnavljanju vojnih akcija, pa čak i ratu koji bi zahvatio veći deo regiona, podseća "Sandej tajms".

"Ako na Kosovu postoji mala vatra, Srbija će doliti ulje na nju", ocenio je za list ministar unutrašnjih poslova Kosova Blerim Kući.

Kući je upozorio da bi bilo kakvo odlaganje odluke o statusu stvorilo plodno tle za ekstremističke elemente i vodilo nasilju na ulicama.

"Pojavila bi se nova politička snaga koja bi koristila nasilna sredstva. To bi pratili i protesti i napetost", ocenio je.

List prenosi i upozorenja člana srpskog pregovaračkog tima Marka Jakšića da Beograd neće mirno posmatrati otimanje teritorije i da će u slučaju proglašenja nezavisnosti "početi bitka za reintegraciju Kosova u Srbiju".

Izvori bliski policiji u Kosovskoj Mitrovici rekli su da vlasti dele oružje onima koji se boje da će doći do obnavljanja nasilja, navodi list.

Mladen Vukićević, 36-godišnji humanitarni radnik koji radi u severnom delu Mitrovice, rekao je da su "ljudi nervozni" i da će se on pripremiti da koristi oružje.

"Sigurno ću se boriti kako bih odbranio sebe i svoju porodicu. Ne verujem UN i Kforu. Moram da verujem samo sebi", kazao je on.

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Jedna veoma interesantna prica o nama Srbima.

Zavrsena akcija prikupljanja pomoci za Srbe na Kosovu, i sada smo dobili ponudu da iz svakog mjesta gdje je skupljana pomoc, ide na Kosovo pet ljudi 3 dana. Organizovan prevoz iz BL. I sad ja danas na sastanku kazem to da trebamo izabrati petoro da idu. Svi hoce, ono dzaba je, sto ne bi isli.

I tako dok su se Srbi prepirali koje vise radio i zasluzio ja im kazem da se ne garantuje za sigurnost (misli se na put od administrativne granice Srbije sa Kosovom do Gracanice), kad malo po malo pocinje da se stisava situacija, oni koji su najvise galamili i busali se u prsa, sakrili se u misiju rupu. Tako da za sada ima samo dvoje prijavljenih. Ako ne bude niko od ovih mojih Srba skupio hrabrosti da ide dole na Kosovo, imace priliku neko od vas da "nosi tri dana glavu u torbi" :D

Gracanica, manastir Banjska, Pristina, Gazimestan 8)

Cak je i stari Srbin Che, vadio se na đedovu slavu, sta ce ako slava bude bas tada kad se bude islo, mada se jos uvijek ne zna termin.

Takvu turu necete naci ni u jednoj turistickoj agenciji :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Причао сам са једним љидима који су ишли у прошлој тури. Кажу да на јавним мјестима није препоручиво причати српски а остало је било у реду. Сад је све тежа ситуација, искрено волио бих видјети сва та историјска мјеста. Ал да ризика има то је сигурно....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

I ja tako mislim, ako ne odem sada ko zna kada cu opet imati priliku. Rizik volim, da te stavim na spisak ako bude slobodnih mjesta...ipak si ti dosta posla odradio u BL u studenskom domu oko pomoci proljetos.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Prava tura,nema sta!
Srebrena Krila

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Шта да ти кажем, кад се иде и ко све иде? Ако гинемо, гинемо заједно - све за мајку Србију...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ljudi, pamet u glavu... mislite na sebe i na svoju porodicu pre svake brze odluke...
Meni je to za porediti sa sedam dana "odmora" u Iraku...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ne znam jos termine, ovi su tek danas otisli na Kosovu, treba sve to organizovati a i sam znas kako to kod nas sporo ide. Jednom se zivi, ljudi se drogiraju, skacu iz bandžija i sta vec sve ne rade da osjete adrenalin, a mislim da nema veceg adrenalina kada se nocu Kosovom vozas u busu punom Srbetine na kome pise npr. autoprevoz Banja Luka :D

Da imam sta pricati unucima, samo se sikiram ako mi se nesto desi ko ce ovaj sajt da odrzava :wink:

Eh da, prije nego li krenem moracu za svaki slucaj da napravim kog sina, da mi se šjeme ne zatre :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Ајде не прди у ладну воду. Причаћемо о том још јављај шта буде.

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

mene kosovo kao zemlja ne zanima. zemlja kao zemlja. smatram da bi drzava srbija trebala da zastiti srbe sa kosova. nebi dozvolio da ni jedan srbin bjezi sa kosova: tu si rodjen, i tu imas pravo da zivis. a sto se tice zemlje (tj. geo-politika) uopste me ne zanima. naj zadnji problem.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Не би сад било фино да расправљамо о овом. Ако ти је земља ко земља и ако ништа не осјећаш према нашој светој земљи то је твој проблом...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Zujo wrote:kosovo kao zemlja
Косово није земља, Косово је територија Србије, према Уставу Србије и међународном праву.
Ако те не интересује, онда немој разбијати своју главу ставрима које не разумијеш.

А ако нас провоцираш, добићеш по пичици. :evil:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

A sto vas iz Bosne toliko interesuje to Kosovo?
Srebrena Krila

User avatar
Zujo
Posts: 200
Joined: 22.02.2007. 09:54

Post by Zujo »

barba, aquarius, nije ovo provokacija.
naj prije: izvinjavam se obojici, pa i svima sto bi se nasli uvrijedjeni. niko me ne placa da ikog provociram, tako da bolje ne baviti se besplatno o onome sto neznas.

hocu samo da kazem, da je to moj stav. nije mi zao zbog zemlje. zao mi je zbog klinca od sedam godina, ili babu od 70, sto ce sutra biti stranac na kosovu. to mi je zao.

mislim da bog prasta politicke nepravde. ne prasta ljudske...

Post Reply