NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Da li ste za otcjepljenje Kosova?

Ne!
78
76%
Da!
15
15%
Ne zanima me...
9
9%
 
Total votes: 102

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by aleksandar76 »

juli 2013 izjava Putina:
RUSIJA će i dalje dosledno podržavati Srbe u pravednoj borbi da sačuvaju svoju teritoriju, stanovništvo i hramove na Kosovu i Metohiji. Moskva neće priznavati samoproglašenu državu Kosovo koja je nastala kršenjem rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN kao svih normi međunarodnog prava.

Kako "Novosti" saznaju, predsednik Rusije Vladimir Putin ovu poruku je u četvrtak uveče preneo srpskom patrijarhu Irineju, sa kojim se sastao u Kremlju.

Prvi čovek najveće države sveta preneo je poglavaru Srpske pravoslavne crkve da će Moskva i dalje na međunarodnoj sceni zastupati principijelni stav da je Kosovo i Metohija pravno - srpska teritorija.

mart 2014 izjava Putina:
Putin je situaciju na Krimu uporedio sa Kosovom, navodeći da stanovništvo tog poluostrva ima pravo na samoopredeljenje, kao što je to prethodno dozvoljeno kosovskim Albancima, a i u mnogim drugim delovima sveta.



nažalost, ovakvu politiku kroje moćnici poput Putina i Obame a mi ovce blejimo za njima!
Image

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by svraka »

Osjeca se lagani i nenametljivi povjetarac demokratije i pravdoljubivosti, sa aromom licemjerstva iz zapadnih oblasti Ukrajine.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by aleksandar76 »

svraka wrote:Osjeca se lagani i nenametljivi povjetarac demokratije i pravdoljubivosti, sa aromom licemjerstva iz zapadnih oblasti Ukrajine.
taj povjetarac je davno puhnuo iz kuhinje zvana Ruska federacija, samo što su to neki osjetili kao buđenje nakih medvjeda - čečenija, gruzija, abhazija,moldavija (vjerovatno su to neke tamo državice kojima ljudi još uvjek vise na drveću kao majmuni),
, raja je to objeručke prihvatala kao da i sami ratuju tamo protiv nekih , talibana , ustaša, fašista, a kad je zakucalo na vrata - rusija je svesrdno pomogla(????)
i danas onaj putin kao da dohaka Americi spominje Kosovo koje apsolutno nema nikakve veze sa Kosovo( osim da je na kosovu pravo većine nad manjinom)
pomalo, ako ne i malo više vrijeđa odnos Srba prema Kosovu, s tim da aminuje ono što se tamo desilo.

Meni je bezveze da pričam o Kosovu kao nečemu što me dira (što bi rekli u srce) al nije mi bilo svejedno kad su Nato bombe padale po Srbiji i građanima, kao što mi nije bilo svejedno kad su tukli i po nama u Bosni, a ta doza licemjerstva što mi kačite nije moj proizvod nego besmislica u kojoj mi živimo i kako gledamo na stradanja ljudi oko nas!
Image

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by svraka »

Мене се судбина Украјине јако дојмила. Жао ми је судбине и народа и државе. Украјинце које познајем, који живе у овој нашој средини, листом су вриједни домаћини и људи који се могу везати за ријеч. Због тога ми је још жалије.

Украјинска самосталност не би смјела долазити у питање. Очијукање украјинске опозиције са Америком је подло Директно је усмјерено слабљењу свеславенског корпуса, и Русије посебно. Ниједан славенски народ не би себи смио дозволити да буде увучен у НАТО пакт. Јер се ради о највећем злу које тренутно постоји. Ради се о најгорем облику колониијализма. Мени је несхватљиво срљање појединих славенских народа у НАТО. Украјинска опозиција ми је несхватљива. Долазим у искушење да одем у Украјину и оном Кличку опалим двије-три васпитне.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:Кличку опалим двије-три васпитне.
:D Cusni ga par puta i u moje ime. :D
Ovo si dobro rekao ,Nato je najvece zlo na svjetu,a posebno za Evropu i nas slavene u njoj,ameri stalno tudjim rukama hvataju vruc krompir,ako zakuha najebat ce Evropa a oni ce samo da ostvare dobit od tih sukoba.Moje misljenje je da bi kontinenti svaki za sebe trebali da imaju neku vrstu Nata,i da se sami bore sa problemima i interesima svoga kontinenta.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by grlica »

Teško je gledati kako se krve slovenski narodi, Posebno ti tužno dođe kad shvatiš da si pola života učio o sveslovenskom zajedništvu ; od bogova , staroslavenskih knjiga , praslovenskog jezika , Jugoslavije ...prve, druge, treće ....
a drugu polovinu života, savremenik si potpunoj razjedinjenosti slovenskih plemena.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

NE! nezavisnosti Kosova i Metohije

Post by vrsta8472 »


Image

О Косову је данас мучно и мислити, а камоли писати, па сам и ја увек у муци када хоћу да о Косову било шта кажем или напишем. Дође ти пре да јаукнеш од бола, или да тихо плачеш из дна душе, онако како су плакало многи православни Срби на Косову и Метохији приликом јесењашње посете Руског Патријарха нашим светињама и вернима на том ,,страшно судишту" нашем, како би рекао владика Његош. Плаче ти се, јер плач у човеку укрепљује трпљење, а и решеност да се истраје у страдању Бога ради и правде ради.

О Косову је данас мучно и мислити, а камоли писати, па сам и ја увек у муци када хоћу да о Косову било шта кажем или напишем. Дође ти пре да јаукнеш од бола, или да тихо плачеш из дна душе, онако како су плакало многи православни Срби на Косову и Метохији приликом јесењашње посете Руског Патријарха нашим светињама и вернима на том ,,страшно судишту" нашем, како би рекао владика Његош. Плаче ти се, јер плач у човеку укрепљује трпљење, а и решеност да се истраје у страдању Бога ради и правде ради.

Владика Атанасије 1.фебруар 1985.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply