Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

:D Jeste vi zajeban narod samo bi se tukli :D polako nije Vrsta rekao da ste vi fasisti ,vec tamo neki...misljenja su uvjek razlicita a i statistika se mimoilazi sa nasim pogledima na vlastitu istoriju,i mi kazemo da su cetnici bili cvjece,a svi kazu suprotno. :wink: Da je Ukraina podjeljena na vise tabora to stoji,i kao takvi nikad nece moci da izaberu nekoga sa kim ce biti svi zadovoljni,a to ce ih nakon ovoga lako voditi u neke nove demonstracije i sukobe.Krim je izgubljen i ako se pod hitno ne dogovore nesto,ode jos stosta,Nato je pozvan,i sta sada,oni su se usrali kao mala djeca ,danas slusam nekog nihovog glavnog koji kaze da ne vidi razlog zasto bi se mjesali,i navodno ima neka klauzula u ugovoru Nata i Ukraine koja njih iako su potpisali ne obavezuje na intervenciju,ma izblamirao se covjek kao majmun.Kaze nisu oni tu da izazivaju sukobe i kao oni postuju suverenitet drugih drzava,a kad ga je neki novinar upitao kako su napali Jugoslaviju.Irak,i ostale,on je zamucao i rekao da on nije nadlezan za takve odgore. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ne znam odakle tebi kami da bi se ja tukao sa nekim, ako nekom kažem da ga sram bude.
A tamo "neki" su moj narod i ja saosjećam sa njima a posebno kad se nekom kao "otme" opaska na vjerskoj osnovi.
Mislim da su prnjavorski Ukrajinci zaslužili da se izuzmu ovakvih da ne kažem provokacija a šta će da bude u Ukrajini neka bude, valjda su dovoljno pametni da ne nasjedaju na Ruske provokacije, a ako nisu ebaji ga -ode mast u propast-
Da i glupi su ako misle da će im Eu i Nato pomoći!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by vrsta8472 »

Каква је тамо подјела ако није по вјерској основи?

И не знам што се одмах ложите на то. Ако неко подржава фашизам за мене је најгоре зло. Ако знаш да су унијати прогањани и за вријеме Царске Русије и за вријеме комунизма тј. Стаљина када су за вријеме Другог Свјетског рата сарађивали са Њемцима. И да их је због тога Стаљин убијао и слао у логоре и да су опет неким чудом опстали сву ту голготу и сада стављају слику Адолфа Хилтлера на зграду Украјинског парламента - Раде.

Да ли ти то као грко-католик оправдаваш?

Нигдје ја нисам споменуо прњаворске Украјинце. Ако си се ти ту нашао прозваним, твој проблем.

И послушај ово:


„Не знам како је мајка могла да отхрани човека који је данас припадник Партије региона! То нису деца мајки, то су кучкина деца“- могло се чути на проповеди из уста унијатског „свештеника“ Михаила Арсенича (служи у Коломијском рејону Ивано-Франковске области). „Са непријатељем не може бити другачијег разговора сем мецима! Са непријатељем не може бити другог језика, сем звука шуме- звука конопца за вешање како су вешали комунисти! Звук, који сваком срцу говори- узми оружје у руке и одбаци страх! Није време за страх! Чекамо 20 година! Хоћемо да будемо сигурни да ниједан кинески жућа, ни Јевреј, ни Московљанин неће доћи у моју кућу! Само од нас самих зависи да наше руке не задрхте пред непријатељем, да држимо на оку садашњу власт. Нека нашу руку ојача кундак! Слава Украјини!“ (груби превод суботње проповеди изговорене 7. децембра 2013.)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Ova ilustracija nadam se govori sve,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Vidim vrsta da je tebi samo jedna stvar na umu, al od tebe i ne očekujem nešto bolje!
Tema zvana fašisti i neonacisti je malo veća i kad bi pričali o saradnji i kolaboraciji sa istima moglo bi se daleko toga puno reći.
a ovaj video još više potvrđuje tvoj odnos prema grkokatolicima, kad već stavljaš ovakve stvari onda ubaci i onaj kad se šalju škorpioni u akciju !
U svakom žitu ima kukolja kako lijevo tako i desno- ali globalizovati stvari kao što ih ti predstavljaš je znak samo mržnje i ako nastaviš u ovakvom svjetlu samo potvrđuješ to!
očekivao sam drugačij odgovor od tebe nešto malo taktičnije !
i znaš dobro zašto sam reagovao ovako i pronašao Prnjavorske Ukrajince, nemoj se praviti naivan!
Image

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svjedok.saradnik32 »

Шта пјевају Украјинци
Ukrajinska vojska na Krimu masovno prelazi kod Rusa, ruska vojska zauzela terminal za trajekte
Više pripadnika ukrajinskih oružanih snaga raspoređenih na Krimu prešlo je na stranu lokalnih vlasti i uskoro bi trebalo da polože zakletvu, izvestile su ruske novinske agencije.
Ukrajinska vojska na Krimu masovno prelazi kod Rusa, ruska vojska zauzela terminal za trajekte
Proruske trupe jutros su zauzele terminal za trajekte u gradu Kerč, najistočnijoj tački Krima, sa kojeg kreće većina trajekata ka Rusiji, javlja AP.
Preuzimanje tog terminala u Kerču, oko 20 kilometara udaljenom morskim putem od Rusije, podstaklo je strahovanja da zvanična Moskva planira dovođenje dodatnih snaga u ovaj strateški važan crnomorski region, dok Zapad razmatra moguće reakcije na te ruske poteze, preneo je AP.
Od jutros tim terminalom upravljaju vojnici, koji nisu želeli da se predstave, ali su govorili ruski, a vozila kojima su se prevozili su imali ruske registarske tablice, navodi američka agencija.

Trupe za koje zvanični Kijev navodi da se sastoje od ruskih vojnika su dosad zauzeli aerodrome na Krimu, uništili opremu u jednoj vazduhoplovnoj bazi i zauzeli bazu ukrajinske pešadije na tom poluostrvu, podseća AP
"Danas je većina ukrajinskih oružanih snaga raspoređenih na Krimu prešla na stranu vlasti autonomne oblasti Krim. Tranzicija je bila apsolutno mirna, bez ijednog ispaljenog metka bilo od vojske ili snaga za samoodbranu", rekao je neimenovani izvor agenciji RIA Novosti, a prenosi Raša tudej.
Isti izvor je rekao da su neki vojnici prebegli dok su neki podneli pisane ostavke.

Lokalna vojska nije plaćena mesecima, kazao je taj izvor.

Komandant ukrajinske mornarice Denis Berezovski priklonio se juče proruskim vlastima na Krimu, a u televizijskom obraćanju iz krimskog sedišta Ruske crnomorske flote poručio da se zakleo na vernost narodu Krima, preneo je AP.

Izabran je za komandanta noformirane Ratne mornarice Krima.
Kijev: Rusija nagomilava oklopna vozila na svojoj granici
Ukrajinska pogranična služba je jutros izvestila da je na ruskoj strani granice, odnosno uskog morskog prolaza koji deli Rusiju i ukrajinski region Krim, uočeno nagomilavanje većeg broja oklopnih vozila.

On je je takođe rekao da ruski brodovi dolaze i odlaze iz luke Sevastopolj, pomorske baze ruske Crnomorske flote, kao i da su ruske vlasti blokirale signal mobilne telefonije na određenim mestima uz granicu.
Izvor: Tanjug
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ovo je čista okupacija, a Rusi i čekaju da neko zapuca na njih iz ovih kasarni da bi imali povod da odreaguju,Krim je ionako etnički (a što bi vrsta rekao i vjerski)očišćen već davno(petokraka ), tako da bi bilo ludost da ulaze u konflikt !
Ne znam do koje granice će da idu Rusi sa okupacijom ili onaj nato u podršci Ukrajincima - nadam se da do eskalacije sukoba neće doći!

I kako komentarisati ovu izjavu premijera "Ruski premijer Dmitrij Medvedev objavio je u nedjelju navečer na svojem Facebook profilu da su ukrajinski čelnici na vlast došli nelegalnim putem te da će njihova vladavina završiti "novom revolucijom" i novim krvoprolićem."
ako ne prijetnjom! pa jači su i od Amera u svojim izjavama- neoimperijalisti!
Jesu li ih izazvali Ukrajinski trenutni čelnici izjavama da će pobiti Rusku manjinu ili šta već!
Image

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ruski specijalci su ilegalno ušli na teritoriju gdje je ukrajinska mornarica i pokušali zaplijeniti oružje i oklopna vozila. Taj pokušaj je uspješno spriječen i Ukrajinci su blokirali odvoz oružja.

Ukrajinski vojnici su napravili živi štit ispred naoružanih Rusa. Uprkos činjenici da su ruski vojnici dva puta ispalili rafanu paljbu u zrak, Ukrajinci ipak nisu podlegli provokaciji i ostali su mirni.

Ruski vojnici su se kasnije navodno povukli. Na snimku se vidi kako ukrajinski oficir staje ispred naoružanih ruskih vojnika i govori im: Ovo je moja teritorija.

" ovako ruski specijalci provociraju"
mislite da su Ukrajinski vojnici tek tako prepustili dijelove baze- a da nisu bili prisiljeni da to urade!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Nebi sad da puno pametujem ,jer vidim da su neki emotivo vezani za Ukrainu i Krim,mozda jednako kao i mi za Kosovo,ali mora se shvatiti da je stvarnost takva kakva jeste,veliki kroje sudbinu nas malih i treba izbjegavati svaki sukob sa njima jer i na Kosovu da je bilo pameti danas bi Srbi bili vecina,i albanci bi bjezali sami,ovako nasih tamo skoro da i nema,a tako ce sutra biti i u Ukraini,mislim pri tome na djelove koji su interesantni rusima.
Ne treba zaboraviti,(sto vi ovdje radite) :) a i zapadni mediji isto tako,da je Krim oduvjek bio ruski,znam da cu izazvati sad negodovanje,ali tako je,1954,ako ne grijesim ali i ako grijesim onda je to samo u godini,ali cinjenice ostaju,je Krim poklonjen Ukraini,nisu ni tada Rusi bili sretni ,ali bila je zajednica pa se nije ni gledalo,a tada je predsjednik bio Ukrainac,Nikita Cruschtschow,sto znaci poklonio je sam sebi jedno poluostrvo,u stvari svojima.Kod raspada je to bilo svjetski priznato,i Rusi su samo cekali ovakav trenutak da to vrate sebi.To je stvarnost,a kako vi sada gledate na to to je nesto drugo. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:Каква је тамо подјела ако није по вјерској основи?

И не знам што се одмах ложите на то. Ако неко подржава фашизам за мене је најгоре зло. Ако знаш да су унијати прогањани и за вријеме Царске Русије и за вријеме комунизма тј. Стаљина када су за вријеме Другог Свјетског рата сарађивали са Њемцима. И да их је због тога Стаљин убијао и слао у логоре и да су опет неким чудом опстали сву ту голготу и сада стављају слику Адолфа Хилтлера на зграду Украјинског парламента - Раде.

Да ли ти то као грко-католик оправдаваш?

Нигдје ја нисам споменуо прњаворске Украјинце. Ако си се ти ту нашао прозваним, твој проблем.
propustas jednu bitnu cinjenicu a to je da je Staljin pobio 7 miliona Ukrajinaca 1932, 1933, i naravno da ce Hitlera docekati kao oslobodioca i identifikovati se dio ljudi sa njim, zaboravljas da je i na nasim prostoram u BGu jedna takva vlada sjedila.
A zapadni dio UKr je tad bio u sastavu nekih drugih zemalja.
Ovo jeste geopoliticki rat, na stetu Rusije, alu Ukrajina je priznata i velika zemlja, i cijepanje i rat bi daleko odjeknuli.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Jeli Ukraijna pred krvavim građanskim ratom

Post by regeman »

grlica wrote:zašto mlad čovjek priželjkuje rat :?: ajde objasni mi molim te :shock: ja ne mogu vjerovati (po ko zna koji put od tebe) šta sam pročitala
ne mislim na lassea konkretno ali to ti je posljedica zatvorenosti ove zemlje, gdje se sve licne, porodicne, drzavne, ekonomske frustracije ovog naroda u umiranju reaktuju tako da veliki Rus najasi sve po redu i usranim amerima da lekciju. Nase vidjenje svjetske politike je kao da crtani film gledamo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Pa rusi hoce da odjekne,ekonomija je u pitanju,trenutno ce imati mali minus ali hoce da pokazu da oni mogu bez svjeta ali svjet bez njih nemoze,OMV je prosle godine zaustavio svoj najveci proekat koji je trebao da snabdijeva Evropu bez dodira sa zemljama koje su pod uticajem rusa,Sirija (radi sigurnosti),im je jos sam trebala i sve bi bilo rijeseno,Turska-Bugarska.Rumunija-Madjarska -Austrija,tu je trebao da okonca gasovod i naftovod koji je startovao direktno u S.Arabiji koja je najveci izvor gasa,imaju ga vise nego nafte.Dok su se oni borili da ostvare san i naprave gasovod,rusi su pokupovali izvore i oni su pukli americke novce koji se ne mogu izreci u ciframa,Ekonomska kriza je djelomicno prouzrokovana i sa tim samoubilackim ulaganjem u unistavanje Rusije kroz unistenje njihove ekonomije.Nisu uspjeli i sada moraju da plate ceh za pokusaj,iduca zima ce biti jako hladna,jer hladna je ako nema grijanja,a nece ga biti,jer ce Rusi pokusati da ispitaju svoje granice,ako im ovo oproste,oni ce ici dalje.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by regeman »

mali minus? u proteklih par dana prodali su 10 milijardi evra da stabilizuju rublju..jer je rat los drug jos u komsiluku...a u Ukraijini im je zarobljeno 25 mlrd dolara..koji mogi da ispare..do petka kosta ce ih ovo vise nego Soci.
Evropa cuti, bas zbog gasa. mislim, ovo je kao pijaca sad..grabi ko sta stigne od Ukrajine..na zapadu grupa fasista divlja, ovamo Rusi..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Pa to je lagani minus i kao sto rekoh samo kratkorocno gube,jer sad ce da podignu cjenu gasa i namire sve to za mjesec,mislim da ih se moglo uslovljavati nekad za vrijeme Jelcina,ali danas se igra druga igra,oni raspolazu sa 4 000 000 elitnih vojnika,mislim da se protiv njih moze samo atomskim oruzjem,a i tu su oni jaci od amerike i evrope,znaci bolje da ih ostave na miru.Oni nikoga nisu dirali do sada,sve sukobe je izazivala amerika i ova evropska g*vna koja im vire iz guzice,cjelo vrijeme su kopali i nebi me iznenadilo da sada dobiju malo zesce po nosu,ali evo vidi se ko je se povukao ,zasto sada ne napadnu ruse,pa ovo je sada gore nego sve predhodno za sto su napadali oni suverene drzave zbog unutrasnjeg uredjenja,ovo sada je upad u tudju teritoriju,okupacija,i nista.Lako je po slabijima tuci i ispitivati oruzje na njima,neka sada pokazu da su demokrate i da nema izuzetaka kao sto su u Natu rekli,malo sutra ce to da urade.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by julija »

KAMIKAZA wrote:Pa rusi hoce da odjekne,ekonomija je u pitanju,trenutno ce imati mali minus ali hoce da pokazu da oni mogu bez svjeta ali svjet bez njih nemoze,OMV je prosle godine zaustavio svoj najveci proekat koji je trebao da snabdijeva Evropu bez dodira sa zemljama koje su pod uticajem rusa,Sirija ...Nisu uspjeli i sada moraju da plate ceh za pokusaj..
Slazem se sa tobom.
Sve sto si napisao je zaista tacno, jer comp. za koju radim OMV-Austrija je jedan od strateskih saradnika..i stvarno su im Rusi napravili nesagledive gubitke. Zasigurno je sve sto se desava sada takodje do tancina razradjeno u Kremlju, tako da Rusija uopste ne izvodi nijedan ishitren potez. Uotsalom jasno je da je rec o siroko demografski i ljudski, "ruskoj zoni" - prirodna granica, gde je Nato duboko zalutao..
Sa ek. stanovista, zamislite da Rusija odluci da zameni svoje devizne rezerve u dolarima za evro...eto udara na dolar
ili da Kina odluci da proda američke državne obveznice sa kojima raspolaže..potopili bi američku ekonomiju.
Treceg sv.rata biti nece, jer slabiji obicno mora da se povlaci pred jacim od sebe

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Rusi izdali naredbu da se podje sa pripremom pravljenja mosta koji ce povezati Krim sa Rusijom ,oko 4 kilometra duzine.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by regeman »

Idi kami pa nema jeftinog rata. Ima tu i drugog biznisa sem gasa. Na kraju ne mozes ti ucjenjivati danas nikog. Kad bi kinezi izbacili dolar Kina bi se raspala jer sva kineska roba seu usa prodaje. Nema hladnog rata vise samo biznis.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Pa evo vec sada je Gazprom najavio da ce podici cjenu gasa Ukraini,jer su danas izgubili 12% akcija na berzi i ostalo im je 2 milijarde nenaplacenih u Ukraini.Posto se Merkel dobrovoljno javila da plati taj dug sa kvartalom u martu,oni su rekli da vec razmisljaju da podignu cjenu i zapadnim zemljama,vec razmatraju ugovore i takvu mogucnost.Na slobodnom smo trzistu i ovo je sve moguc scenario,konkurencija im je spavala kad su oni ulagali i sad moraju da placaju.Mislim, na kraju cemo mi mali sve to da platimo,ali veliki moraju da posreduju. :wink:
regeman wrote:. Nema hladnog rata vise samo biznis.
Pa hladni rat je najveci biznis. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by regeman »

da, ti mislis da je to sa gasom moguce vjecno ucjenjivati, pa nije i znaju to Rusi..na kraju krajeva, mogu ga dici, cijenu, ali sav protok ide preko Ukrajine..mislim, ovo ima veze sa svacim pomalo a ni sa cim..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Pa nije bas tako,pogledaj kako su ih rusi nategli sa juznim tokom,kao sto sam rekao OMV radi gasovod a rusi im presjeku tok sa tim juznim i jos im pred nosom kupe izvore,sad imaju gasovod,bar dio njega jer nisu zavrsili,a nemaju gas.EU je ucjenila bugare,ali kad su im rusi ponudili 20% jevtiniji gas oni su odma potpisali sve ugovore ne obaziruci se na urlanje ministara iz EU,i to dugorocne,Rumuniju i Bugarsku su primili u EU samo da ometu sve te ruske planove ali nije uspjelo.Amerika je navukla EU sa tim sto je garantovala liferovanje tecnog gasa tankerima,iz arapskih zemalja,ali ne ide bez Sirije,obecali su da ce do 2015 godine oni biti najveci liferanti gasa,veci i od rusa,sad su nijemci uvidjeli da su ih slagali,oni isporucuju zavidnu kolicinu i jevtiniji je ali nije nista u odnosu na potrebe.Svi ovi zapadni mocnici rade sve da se otrgnu od te ovisnosti ,ali ne ide,rusi su danas pametniji i nisu kao nekad okupirani sami sobom vec prate i presjecaju sve te koji im rade o glavi.Njbolje bi bilo da se EU okane amerike i da ih otkaci od sebe,jer ovako srljaju u propast,a za ruse se ne treba sikirati,oni nemaju pretenzije za sirenje,mozda samo ako im se bude tjerao inat,a to ce se znati uskoro,nije iskljuceno da granicu pomaknu do Kijeva,a ako bude dugorocnog natezanja ili slucajne intervencije,ja granicu ponovo vidim u Berlinu.Mada ne prizivam djavola. :wink: .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by vrsta8472 »

aleksandar76 wrote:Vidim vrsta da je tebi samo jedna stvar na umu, al od tebe i ne očekujem nešto bolje!
Tema zvana fašisti i neonacisti je malo veća i kad bi pričali o saradnji i kolaboraciji sa istima moglo bi se daleko toga puno reći.
a ovaj video još više potvrđuje tvoj odnos prema grkokatolicima, kad već stavljaš ovakve stvari onda ubaci i onaj kad se šalju škorpioni u akciju !
U svakom žitu ima kukolja kako lijevo tako i desno- ali globalizovati stvari kao što ih ti predstavljaš je znak samo mržnje i ako nastaviš u ovakvom svjetlu samo potvrđuješ to!
očekivao sam drugačij odgovor od tebe nešto malo taktičnije !
i znaš dobro zašto sam reagovao ovako i pronašao Prnjavorske Ukrajince, nemoj se praviti naivan!
Ти и ја можемо у недоглед да расправљамо о унијатима. Ту сам толико добро поткован, да би се изненадио. Углавном, запитај се зашто су данашњи фашисти у Украјини углавном унијати? Има ту дуга генеза проблема. И никога ја не мрзим. Као прво немам разлог да некога мрзим ако је друге вјере, већ имам свој став према нечему. И он је такав какав је. И ја сам да се разумијемо на страни Русије, ако већ морамо да бирамо стране!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

ovako zvuči vjernik odgojen komunistički --čist primjerak!Moja vjera je najbolja i prva ...

Za mene je grkokatolička vjera gotovo savršena u hrišćanstvu --spaja najbolje elemente obe crkve .
Unijati su bili i Srbi , ne mnogo ali to nije ni nas mašilo --Žumbrek u Hrvatskoj npr.
Ne moraš ti nikog mrziti --samo nas poštedi tvoje "potkovanosti " .
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by vrsta8472 »

Мени је моја вјера, најбоља. Као што је унијатима, грко-католичка или можда сада римо-католичка. Све зависи ко се гдје налази и из ког угла све то гледа. И шта то грко-католичка спаја најбоље од обе вјере?

Знаш ли ти какав је став Ватикана за тзв. цркве "Оријента" и које ту цркве спадају. На који начин дјелују и шта им је углавном крајни циљ?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ne želim da brani nacionaliste u Ukrajini - onii su takvi kakvi su, ako ih uporedim sa nacionalistima u srbiji i rep.srpskoj ne vidim razliku.
Posebno da demonstracije i sva zbivanja u Ukrajini prišivaš neonacistima i fašistima, zar tamo nije nikog drugog bilo? ili je cijela nacija zapadno od Kijeva fašistička ?
Površna tvoja konstatacija ne znači da si "potkovan" , već da imaš "posebno" mišljenje o Grkokatolicima jer to već na par mijesta vjerno napominješ- i nije slučajno baš od tebe te konstatacije idu!

Izvini vrsto , ako ja kažem da je tvoja vjera fašistička(i ostale konstatacije da ne nabrajam) , mislim li ja o tvojoj vjeri sve najbolje?????- ne pravi se glup i naivan , jer to od čovjeka koji je u dosta stvari vjerskih (svojih) uključen najbolje zna!
I mislim da bi se trebao sam banovati jer kršiš pravila foruma, pravila ponašanja, i prava na vjeru , jezik i nacionalnost!
ili ti misliš drukčije?
A budi bolan na strani koga hoćeš, ebe mi se, možeš i ti da razviješ rusku zastavu u prnjavoru u podršku napaćenih rusa, al u vjeru mi ne diraj.
Image

Post Reply