Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

A znam i ovu,ali manje je obradila danasnje teme,jer je izdana 2001,a ova 10 godina kasnije.
Najzanimljivije je oko 376-7 strane gdje je mislim povezao stanje u Siriji,tu postaje puno razumljivije zasto je u stvari amerika toliko skrvila na Siriju.Ovaj u prvoj knjizi je mogao samo predpostaviti sta ce da bude u Avganistanu i kakav cilj ce imati na kraju ameri,ali ovaj je vec imao dokaze za to.Sirija ,Iran i Irak su potpisali ugovor o kupovini Iranskog Gasa i gradnji gasovoda preko Sirije,sto je omelo americke snove da iskoriste Katar koji je treci u svjetu po kolicini gasa ,ali ne izvozi ga jer Sirija neda da grade gasovod preko njih.Osim toga 2011 godine je u Siriji otkriveno najvece nalaziste gasa do sada,koje ju je preko noci svrstalo u najjace zemlje sa tim resursom,jos kad se doda ovaj Iranski dogovor,oni su mogli da naskode cak i rusima,ali americke snove su srusili skroz.
Osim toga ameri imaju san da izbiju na Rusko - Kinesku granicu,gdje im opet smeta Sirija,Afganistan je vec kupljen,Turska i ostali takodje,znaci rat za Siriju i sve ostalo sto ovi iz Nata tumace kao zastitu ljudskih prava,je u stvari samo jedno veliko porobljavanje i opkoljavanje Rusije u cilju da Evropu rastave od Azije.................
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

aleksandar76 wrote:Nemoj da pališ siritinju ovdje, diće se , samo da bi nekog srušili za 1000 dolara dnevnice kad preračunam to oko 30 dana -minus nedelje(neradne) ja sam ti dobar 25 000 dolara pa tu paru neću zaraditi ni za 10 godina , a oni tamo 3 mjeseca (novi "naci" tajkuni)
ajd ti mene poveži sa amerima ako može!
Na ukraijnskoj krizi konačno će biti raskrinkana američaka igra duplih standarda,kojom oni pokušavaju urediti novi svjetski poedak u kome bi oni bili dominatna i jedina svjetska sila u svakom pogledu.
Samo krajnje neobavješten čovjek neće skontati ovo šta se dešavalo u Ukrjini zadnih par mjeseci, gdje su strani plaćenici i zapadne ovaještajne službe na trgu MAJDAN u Kijevu potpomgnuti prije svega od Amera i njihovih evropskih skutonoša ,organizovali takozvane spontane demostracije koje su se pretvorile u krvavi pir, a sve u cilju svragavanje legitimne vlasti u ovoj zemlji.
Mora se priznati da Putinu treba dodjeliti nobelovu nagradu za mir,ako uspije ovu nametnutu i isprovociranu krizu od zapadnih sila u Ukrajini pokuša riješiti bez prolijevanja ničije nedužne krvi.
Sve mu činjenice idu u prilog,vi za vi trule politike zapada koja je brže bolje ,skora ga proglasila ratnim zločincem i ako još ni jedan metak nije ispaljen u ovom svojevrsnom buretu barauta.
Ruski i ukraisnki narodi su bratski nrodi, i nadati se je da se neće desiti ono šta se desilo u bivšoj Jugoslaviji, jer kombinacijom politike ,diplomatije,vojne i ekonomske apsolutne nadmoći Rusije,kriza u Ukrajini bi mogla biti bar za sada prevaziđena.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ajd ti meni reci kako je Dodik došao na vlast?(ima li zapad umiješane prste)
što prostije ako može, a ovog mirotvorca Putina (hitlera) koji ide Američkom putanjom sila jačega Nobel bi prevrnuo se u grobu, kao i za mnoge koji su tu nagradu primili!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Aco najvažnije je da se u Ukrajini ne prolije nečija krv ne računajnući ono na trgu MAJDAN,a Dodik je došao na vlast na demokratskim izborima, što niko ne spori da se na izborima izabere i vlast u Ukrajuini, i koga ukraijniski narod izabere neka bude na valsti, i neka se sve rešava demokratskim i mirnim putem i neka svima budu jednake šanse i ništa više.
Mislim da o ovom problemu treba u Ukrjini treba malo dublje razmisliti, i ne mislim da je ulica mjesto gdje se bira vlast, i na način kakako je trenutno uspostavljena isdtinaprivremena .ali zato treba dati šanse demokratiji ako je to ikako moguće i ne samo Putinu, već svakaom onom ko spriječui prolivanje krvi u Ukrajini,eto sreća da ja i ti nismo ratovali ,ja te pitam zašto smo ratovali,jesi li ti ratujući zadovaolajn na karaju balade .
Ovdje osnovno pitanje da se izbjegne krvoproliće,bar mi koji smo ratovali, znamao šta to znači.
Bolje je pregovarati 100 godina, nego jednu godinu ratovati
Nemoj porediti Putina sa Hitlerom ,ni Dodika s Putinom ,ovo je malo dublje razmišljanje i Putina ne mrzi sav Ukrajinski narod,niti Rusi mrze Ukrajince,to su dva bratska savenska naroda,a ovi crvatori sa strane što uvode demokratiju tenkovima,avaksima i tomahavcima su fašisti oni isti što su i nas ovdje zasipali bombama sa osiromašenim uranijem.
Vrlo brzo će se razotkriti prava istina o dešavanjima u Ukrajini,jer nije istina ovo što zapadna propaganda nas svaki dan bobmarduje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Морам признати да ми је недокучива, и добрим дијелом неразумљива мржња коју Украјинци испољавају према Русима. Наравно, моје познавање историје, а чији су догађаји (историјски) неминовно умијешани, није таквог нивоа да бих све могао одмах да схватим. Тим прије што мислим да су Германи нанијели далеко више зла Украјинцима него што су то учинили Руси. Али та патолошка мржња је толико очигледна да избија на сваком кораку, у свакој изјави било којег украјинског званичника, обичног човјека Украјинца... Зашто Украјина трчи у загрљај Њемачкој? Њемачка је и Украјинцима, као и многим другим народима, била џелат. Откуда онда ово трчање у загрљај свом џелату? Једини логичан разлог за то је патолошка мржња према Русији. Али зашто та мржња? Ја заиста не могу докучити. Прагматично гледајући, Украјина може имати, а руку на срце и има, далеко већу корист од Русије него од Њемачке. Када емоције надвладају економску рачуницу, једино објашњење је болесна патолошка мржња. Подргијана са запада, наравно.

И онда, сасвим логично, поставим себи питање: зашто Хрвати мрзе Србе? Ако искључимо овај последњи рат који може послужити као оправдање (Србија агресор исл бла бла бла...), ко ми може објаснити патолошку мржњу коју су Хрвати испољавали према Србима и прије овог несретног рата. Деценијама. Довољно је прочитати било који Загоркин роман. Добро, није то ни близу романа, али управо та чињеница да Хрвати славе Загорку као списатељицу, говори све. Осим националног набоја и омаловажавања Срба, ничег више.
Јасеновац је само мали вентил који је попустио и на који је избила сва нагомилана мржња и нетрпељивост. А ја се и даље питам зашто? Питам се шта су то Срби згријешили да Хрвати побију пола милиона недужних људи? Пола милиона Срба?! Питам се шта су то Срби урадили па да их управо Загорка онако пљује у својим "романима"? И зашто цијела хрватска јавност подржава такво смеће од литературе? А с друге стране скоро да игнорише Ујевића, Ковачића, Шеноу...

Не разумијем ову нашу балканску мржњу, како онда да разумијем Украјинце. Браћо Украјинци, Славени, не разумијем вас, нити желим да вас разумијем. Ваше право је да полетите у загрљај Америци и њеним дупелисцима. Сретан пут.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Dali uopste postoji mrznja izmedju Rusa i Ukrainaca,mislim da ne postoji,mozda regionalno tamo gdje je neko nekome ucinio nazao,ali to onda nije mrznja dva naroda,isto vazi i za Hrvate i Srbe,ja znam da najveci dio Srba ne mrzi Hrvate,a i najveci dio Hrvata ne mrzi Srbe,isto je kao i kod Rusa i Ukrainaca,i u nas se radi o regionalnoj mrznji,ogranicenoj.Po meni je tu u pitanju strah,propaganda je i u nas izazvala rat,ne Hrvati,Srbi ili Muslimani,ta propaganda je stizala od sila moci i domacih izdajnika,koje je nasa zemlja uspjesno u velikom broju na vrijeme eliminisala,cak i u inostranstvu,ali nije sve i tehnika je preovladala pa se nije moglo sprijeciti kao ni sada u Ukraini,da informacije (citaj dezinformacije) prodru do uplasenog naroda.Licno sam 1990 vidio strah ljudi oko Knina,strah od ponavljanja istorije,ali moram priznati da sam vidio i strah u druge strane,da im istorije ne vrati naorano,da ne bude zabune bilo je i Srba koji su strahovali da im neko ne vrati naorano,niko tamo nije bio neduzan.Ali bez propagande bi strah samo tinjao,nikad nebi eskaliralo,bilo je steceno kakvo takvo povjerenje,strah se vidio u svih a ne mrznja,1991 sam u Hrvatskoj bio par puta,nisam vidio mrznju iako su znali da sam Srbin.Da je mrznja takva kakvu je vi prikazujete,izmedju dva naroda ,zar bi se mi ovako slobodno i danas kretali jedni kraj drugih ? Mislim da nebi,mrze se Palestinci i Izraelci i oni se ne boje jedni drugih,vec se samo mrze,a mi se samo bojimo jedni drugih i mi i ovi jadni Rusi i Ukrainci.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Mržnja o kojoj pričaš nije bolesna već generacijska. Mogu li Srbi voljeti Hrvate poslije Jasenovca , Oluje ... odgovor znaš . Mogu li Ukrajinci voljeti Ruse poslije Staljina , ruske dominacije u svim sferama života ... odgovor je jednak. Zašto netrpeljivost dovoditi u nivo bolešćine - nema potrebe , odgovori su jasni. Ja tu vidim jedan drugi faktor koji ti nisi ni spomenuo. I Srbi i Hrvati su prve komšije kao u Ukrajinci i Rusi -- kad su se mogle prve komšije u običnom svakodnevnom životu a kamoli narod kraj naroda različitih kultura i tradicija.
Takvi smo ... ne meremo onog prvog komšiju pa sve dA NAM JE ROĐ ROĐENI.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Pa gdje si ti to odrasla lutko moja :D ja nebi dao ove svoje komsije Galcijane za po Srbije,na zalost sve ih je manje kao i nas,ali mi se stvarno volimo,u nas nema ni zavisti ni mrznje,niti je kad bilo,2 rata skupa i ni jednog incidenta,isto su nam takvi bili i Poljaci i Hrvati,koji su se na zalost raselili,ali eto dosli vrovci pa se i sa njima slazemo dobro.A ti zapela ,komsije se mrze,ma nema pojma. :wink: Dodji u pravi kraj da se opustis bez opojnih sredstava. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Ne znam svrako zašto ovakav ton na kraju tvoje poruke ? Volim čuti tvoje mišljenje ali ne volim taj tvoj ton kojim daješ pečat isključivog čovjeka (bar na ovim temama) ,svojoj priči.
Moja majka je suze lila kad sam vjenčana u grkokatoličkoj crkvi. I to baš u tom trenutku --nije se mogla suzdržati : EMOCIJE , su čudo! :? Bila je ubijeđena da sam ja primila "tuđu " vjeru. Kako ću ja primiti vjeru kad se vjera i nacija ne biraju -to se stiče rođenjem?! Al aj ti objasni :|
Kako se to stiče rođenjem kao što rekoh , tako i moja djeca postadoše UKrajinci :shock: malo sam se zaprepastila kad na rodnom listu ne viđoh Srbina u sopstvenoj djeci :oops: Ako ćemo po vjeri i naciji ispade da su mi rođena djeca neprijatelji --kad ih staviš u današnji politički trenutak.
Život je splet ironija i apsurda , ja sam to davno naučila ....
No, ne treba uzore tražiti U Putinu , Obami , Dodiku , VUčiću , treba ih tražiti u umjetnicima , pacifistima , naučnim radnicima... političari su najcrnja sorta od svih sorti.
Sjetimo se Dositeja , Vuka , Nušića , Matoša , Ujevića kao što kažeš. U prevodu ; ne vjerujem da ću djecu odgajati na Zagorki , Tomsonu il Baji malom :D :wink:
Sve je stvar emocija ---pa čak i politika :smt002 :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

kami mijenjam mišljenje o tebi --tvoja zloba je suvisla i bezobrazna
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: Nemoj porediti Putina sa Hitlerom ,ni Dodika s Putinom ,
Tako je ,zasto zaobilazis,poredi odmah Dodika sa Hitlerom. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote:kami mijenjam mišljenje o tebi --tvoja zloba je suvisla i bezobrazna
Ma nisam mislio nista lose,samo sam te pozvao u prirodu :D ,znam ja da se ti sada vrdas,vjdjela si da mrvim kuruze pa se bojis rada.E i ovi satelitski snimci,vise nikoga ne mozes da zeznes. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Franz »

Sve su to visi interesi bolesnih umova.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Dr.Vukadin »

aleksandar76 wrote:Ajd ti meni reci kako je Dodik došao na vlast?(ima li zapad umiješane prste)
što prostije ako može, a ovog mirotvorca Putina (hitlera) koji ide Američkom putanjom sila jačega Nobel bi prevrnuo se u grobu, kao i za mnoge koji su tu nagradu primili!
Dodik je iz početka bio američki miljenik, svako malo je išao u američku ambasadu u Sarajevo... i onda je postao neposlušan....i počeo je da bude mali tajkunčić....
što opet ne znači da je ostao poslušan....da možda ne bi postao malo veći tajkunčić...ne bi bio Mile Ronhill, nego Mile Marlboro :)

Problem Ukrajine je sledeći: Ukrajina nije našla snage da se samostalno bori za svoje interese, nego je postala meta tuđih interesa.

Nije slučajnost da je upravo za vrijeme olimpijade u Sočiju počeo ogromni nemir u Kijevu, i da su u biti sumnjivi faktori sa sumnjivim metodama
oteli vlast u svoje ruke. Ti isti faktori nisu samostaln, ne odlučuju u svoje ime, ne odlučuju u ime ukrajinskog naroda, nego su zainteresovani da
Ukrajina potpiše što prije sporazume u ulazak u EU i pogotovo što prije ulazak u NATO....

Ovi potpisi su trebali da budu urađeni prije 25.05.14, no, Merkelova je prepoznala potencijal opasnosti i njenim angažovanjem je ovo trenutno zaustavljeno.

Ukrajina ne treba dozvoliti miješanje Rusije? OK, ima pravo na suverenitet, ali isto tako ne smije dozvoliti da postane alatka prozapadnih snaga itd...
jer svako gleda svoje interese, ne tuđe....

Na kraju krajeva, Ukrajini prijeti ne samo odvajanje Krima, nego i podjela na zapadnu i istočnu Ukrajinu....ako nastave ovako....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Cjeli sistem je narusen priznavanjem Kosova od istih ti koji danas kritikuju cjepanje Ukraine.Sutra kad sve ovo prodje i kad se prizna Krimu samostalnost,jer ja mislim da je to jedini nacin da se oni uopste prikljuce legalno Rusiji,bez predhodne samostalnosti je sve to nelegalno,ako se uopste danas iko i obazire na medjunarodno pravo,buknut ce u Evropi bar 5 istih takvi zarista,mozda jos i opasnijih,zapad je sve zakuvao ali ce se i njima obiti o usi jer ni u njih svih nisu uredjeni odnosi kako treba.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Sjecam se kao da je juce bilo, kada se raspadala Jugoslavija, moja domovina. Kada su Slovenci i Hrvati zakljucili da im je zivot u zajednickoj drzavi teret. Da su u toj drzavi ugnjetavani, obespravljeni... Bilo mi je tesko uopste prihvatiti tako nesto. Neshvatljivo. Neobjasnjivo. Ne sjecam se da sam se ikada osjecao tako lose kao tada. Kako je moguce, pitao sam se, da neko ko je od ulaska u zajednicku drzavu vidio samo korist, sada razbija tu drzavu, pod opravdanjem da je u istoj zivio u ropstvu?

I onda, u jednom trenutku, kada je racio prevladao emocije, rekoh sebi - zazeli braci sretan put. Samo neka za sobom zatvore vrata na koja izadjose. Eto Grlice, otuda moja poruka i akterima aktuelnih dogadjaja u Ukrajini.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

O tome ti i govorim, kad zatreba podrška obraćaš se nekim od moćnika da uspostaviš svoj sistem, mržnja prema rusima ne bi bila u toj mjeri da se ne ponašaju onako kako se i Amerika ponašala prema Srbiji, s tim da je Amerika imala podršku skoro svih pa uključujući i Ruse (jer im je pravo veta bio beskoristan) a ovdje Rusi imaju podršku sami sebe i svojih tajkuna(čak se i Kina distancirala-kako sam primjetio).
a poredeći Hitlera sa putinom sam htjeo da povučem dijagonalu - kad je hitler braneći nezaštićenu plavu krv napao Poljsku (a prije toga anektirao jedan nje dio) i tako redom Čehoslovačku ... a poslije mu nije trebao razlog za daljnje akcije .... - ako Putin u ovo njegovo gospodarenje Rusijom ne anektira dijelove samostalnih država na uštrb ruske zaštite (a kojih ima već određen broj) - šta on ustvari radi--- kao udara kontru Americi??? Amerikanci hoće Aphaziju?- il Gruziju? ili Čečeniju? sad im je nacionalni odnos da zaštite se od mrskog neprijatelja Amerike? kome šuplju ?
Jest da će uspjeti u namjeri, ali zapitajte se , da ste kojim slučajem komšije sa Rusijom- i da recimo Kosovo (Albance)zamjenimo sa Rusima -- dali bi ono ostalo u sastavu Srbije!
Čitavo vrijeme pokušavam da objasnim kako Rusija i Amerika imaju veoma dosta slično u svojim politikama, stvar je samo kako kome odgovara njihova politika, a meni se trenutna politika Rusije baš ne dopada! Bila je i prije prozapadna vlada u Ukrajini (i tada se htjeo odma poslije izbora odcijepiti Krim) al nije bilo velike podrške od Rusije. Davno je bila podjela na slovene, germane , franke - sada postoje države i one trebaju da se poštuju uzajamno!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Samo u praznoj kuci je uvjek svadja.

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Tako je ,zasto zaobilazis,poredi odmah Dodika sa Hitlerom.
Tvoj smisao za crni humor je neizostavan,pa ti se pola oprašata.
Ako porediš Dodika s Hitlerom, sa kim porediš Radovana Karadžića ,tipično za Srbe, kakako bi rekao Ivo Andrić: ,,Stisneš ga pišći ,pustiš ga krišći''
Ukrajinska kriza,je sudar veliki igrača svijeta,a Ukrjinci će u tom sudaru ispasti koleteralna šteta,kao što su ispali i Srbi poslije krvavog rapoada Jugoslavije.
Nažalost koleteralana štaeta su i Hrvati ,i Slovenci, i Makedonci i Bošnjaci i Crnogorci i na karju i Sejdić i Finci.
Sve ove državice nastale poslije razbijanja Jugoslavije su bjeda i jad,žrtve sopstevne zablude i tupavosti ,jednom riječju postali su robovi,kakao sopstvenih vlastodržaca,tako i svjetskih porobljivača na čelu sa Amerima,odnosno politike koju u ime amaeričkog naraoda provodi,nevidljiva ruka jedne manjine oličena u Velikom Bratu i MMF- u
Rusi nisu za bilo kakavu kavgu u Ukrejini,da Ameri njima nisu pod prozor stigli, i sasvim logično ,na silu se odgovara silom,a najebati mogu i Rusi i Ukrajinci,kakao su stradali napred navedeni Slaveni u bivšoj Jugoslaviji.
Činjenica je samo jedno, da će na Ukrjini biti raskrinkani amaeički dupli standaradi i metoda zavadi pa vladaj.
Bemti demokratiju koju širom svijeta uvode Ameri ,a one koji se toj sili suprostavljaju na bilo koji način nazivaju ratnim zločincima.
Ameri priznaju i poznaju samo silu,ali će im silom biti i uzvraćeno,ako se bude baš moralo,samo onda neće biti ugroženi samo Ukrajinci,pa i Rusi,već čitav ovaj svijet,ako s slučajno uhvate nukleranog oružja koje i jedne i druge ,izgleda žulja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ajde zmija pa gdje sam ja to uporedio Dodika sa Putinom? Samo sam te pitao kako je Dodik osvojio vlast poslije SDS-a!
Amerika je već dugo pod prozorom Rusije(Poljska, Litvanija, Turska i ostale da ih ne nabrajam, a ima ih ) kao i što su Kuba i neke države oko Amerike. Rusiji je samo bitan Krim kao baza (koji nisu mogli povratiti legalnim putem- nego ovako, čekao se povoljan trenutak nestabilnosti da se djeluje).Druga stvar koja im je važna a to je Donbas ( taj lijepi bazenčić) a i njega će pokušati ali ovaj put ne povratiti nego (što bi rekli hrvati) otuđiti. Zabole njih za braćom i slovenima kad je interes u pitanju. Gdje je kraj kad bi se svaka država ponašala tako (ustvari to je predodređeno za veće zvjerke).
A naša draga Juga je bila sklop više republika, al smo mi u njoj živjeli kao da je isklesana od jednog kamena, kad se ukazala prilika svaka od tih republika je brže bolje fatala maglu a ljudi koji su ostajali u takvim državicama osjećali su se iznevjereni što je Juga pukla!Zapad je uveliko pomogao da do toga dođe al bi se i bez njih rastali. Smatram da i da do podjele nije došlo 90-tih sigurno bi došlo kroz 5-10 godina. Jednostavno je previše nacionalizma bilo a para sve manje!
Koja država je poslala vojsku u Jugu da se ona raspadne?
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

aleksandar76 wrote: Koja država je poslala vojsku u Jugu da se ona raspadne?
Nisi u pravu oko ovoga,u nas je postojala sluzba za pracenje stranih obavjestajaca,i samo oni znaju koliko je dnevno ulazilo i izlazilo iz nase zemlje tih i to sa legalnim dokumentima kao diplomate,koje nije smio svako da zaustavi.Zabiljezen je strasan porast u osamdesetim godinama,tako da je policija morala da zatrazi i pomoc vojske koja je indirektno bila i prije ukljucena ali nije radila na terenu.Znam direktno za reon na kome sam bio u ispomoci,a to je relacija gore iznad Pirana I Kopra preko Ucke i Rupe prema Rijeci,tu smo imali pravu invaziju diplomata,a vjerovatno i u drugim reonima isto tako,nekad su ti vojnici opasniji od uniformisanih,svaki izgubljeni je mogao cudo da napravi,na kraju su oni i kumovali Jugoslaviji.Zanimljivo je da je jako mali broj,vise kao maska ,ulazio preko Divace prema Postojini ,ili uopste od smjera Austrije,sto je bio znak da se nesto sprema u Hrvatskoj a ne u Sloveniji,Slovenci su samo istureni od Hrvata u prvi plan,da vide kako ce vojska reagovati,ali nisu imali neku veliku podrsku sa strane kao Hrvati.
Sto se tice Ukraine,Amerikanci su navukli svoje brodove i nosace aviona tajno u Tursku,koliko se to uopste danas moze uraditi tajno,ali vec duze vrijeme dolaze i ostaju brodovi u Turskim lukama,sto navodi na pretpostavku da su vec duze vrijeme cekali na nesto.To nesto je bila Ukraina,spremali su da sa dolaskom nove vlasti koja bi ih automatski pozvala u pomoc,jer su ih oni nametnuli,oni kao Nato uskoce i osiguraju mir,a samim tim istisnu Ruse,medjutim malo su se zajebali,nisu samo oni podmukli ima ih jos,zato je Ruska armija izvela ovako brz upad i po cjenu sukoba sa Natom.Oni nazad ne idu,mogu ici samo naprijed,jer svaki korak nazad bi znacio pobjedu amerike,bar na TVu,a svaki korak naprijed ce znaciti novi samar amerima,a ne Ukraincima,jer u Ukraini ce se raspasti puno saveza,a mozda i EU i Nato.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

....samo da rata ne bude.....
imam moćno pero - jezik srpski

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:
u Ukraini ce se raspasti puno saveza,a mozda i EU i Nato.
daj boze da se EU i NATO raspadnu!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

grlica wrote:samo da rata ne bude.....

Naravno da rata neće biti,a ako bi ga slučajno bilo imali bi ga svi ,a ne samo u Ukrajini.
Neće ga biti, jer se lagano uspostavlja ravnoteža straha,jer je Putin odlučno reagova pa su se škevrad razbježala.
Sukob sa Rusima bi podrazumjevao neminovno treći svjetski rat,a u treći svjetski rat se nikome ne ide,jer taj eventualni rat bi svi izgubili.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Jeli Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aquarius »

Шредер упоредио Крим са бомбардовањем СРЈ 1999.

Герхард Шредер
БЕРЛИН - Бивши немачки канцелар Герхард Шредер изјавио је да оно што се дешава на Криму јесте кршење међународног права и признао да је и напад НАТО на Србију 1999. године био, такође, кршење међународног права.

"Оно што се догађа на Криму је кршење међународног права", рекао је Шредер у Хамбургу на једном скупу недељника "Цајт", не желећи притом да критикује руског председника Владимира Путина.

Шредер је, међутим, рекао да је он као немачки канцелар у југословенском конфликту кршио међународно право.

"Тамо смо ми послали наше авионе... на Србију и заједно са НАТО снагама бомбардовали једну суверену државу, а да при том није постојала одлука Савета безбедноснти УН...", рекао је Шредер и нагласио да је он зато опрезан са "подизањем кажипрста" и да се у оба случаја формално ради о повреди Повеље УН.

Шредер је показао скепсу, када су у питању мотиви бившег шефа украјинске владе Јулије Тимошенко и, указујући да се не зна какве материјалне интересе она има, упозорио на постоји опасност да новчана помоћ, за коју се он залаже, оде погрешним каналима.

У украјинској кризи Шредер је поново критиковао Европску унију и рекао да вођство Европске комисије није схватило да је Украјина једна културолошкси подељена земља.

"Питам се да ли је било исправно једну културолошки подељену земљу, као што је Украјина, ставити пред алтернативу - споразум о асоцијацији са ЕУ или царинска унија са Русијом", рекао је Шредер.

Танјуг
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Sre ... 99.sr.html
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply