Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Upravo tako kako si napisao- blago receno!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

aleksandar76 wrote:Mek Kejn ti dođe nešto kao Žirinovski i ruski narodni deputati u Donetsku
A šta je tražio taj američki deputat u Kijevu,odnosno, šta bi mogao recimo ev. tražiti Žirinovski u nekoj latinsko američkoj državi, poređenja radi.Što njega boli ona stvar da li će Ukrajina krenuti u EU, ili će i dalje da dobija energente iz Rusije po povoljnim cijenama.Šta je to ko dobio od EU,od EU se ništa ne dobija na lijepe oči.Evo Slovenije i Hrvatske u EU, pa pocrkaše od dobrote.Pa Rumunija i Bugarska su u EU, pa se znoje od dobrote,plate do muda male.Ti mene ne čitaš sa razumijevanjem,ali svatit ćeš jednog dana. Svatit će i oni Ukrajinci i Rusi u Ukarjini da su bili koleterralna šteta velikh igrača i njihovi interesa.
Svatit će kao što su sada svatili , Srbi ,Hrvatai i Muslimani u BiH,ada se nacionalizam ne može kao džem pomazati po šniti hljeba, i dati gladnom djetetu da doručkuje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote:Politika Ukrainske vlasti prije demonstracija je bila pomalo cudna,oni nisu htjeli ni sa Rusijom ni sa EU,ali su po malo htjeli i sa jednim i sa drugim,sto se kaze htjeli su da se ****a da im ne ulazi,kao sto je to nekad radila Titina Jugoslavija,istinski receno nije to losa politika,pogotovo ne u vrijeme hladnog rata,dok se svi smrzavaju taj u sredini se ubi od toplote. :D Kako je to moguce,pa prosto i jedni i drugi ti daju i kapom i sakom samo da igras za njih,i sto duze pogadjanje traje to je cjena veca,medjutim neki glupani pocese da od biznisa prave haos.Da se ostalo pri ovome danas bi Ukraina imala besplatnu energiju,para na pretek,i sve ostalo a svoje bi zito i energente prodavala nama budalama po ogromnm cjenama,jer moc Ukraine je u resursima i zitorodnim poljima.Neko je tu debelo zabrljao prizivanjem nacionalizma pa i nacizma,umjesto da su imali zajednicki cilj a to je istovremeno deranje EU i Rusije,do iznemoglosti istih.Ne treba zaboraviti da je Ukraina naj veca zemlja od evropskih zemalja,mislim pri tome na zemlje koje se prostiru samo na teritoriji evrope,tu je njena moc,nekad u staro vrijeme su oni bili Rusija,i sada neki Ukrainu zovu stara Rusija, ona je bila centar moci.Zato se Putin i plasi jer dvije Rusije su previse,jos ako jedna pruzi pipke i u EU i u njegovu Rusiju,i podje naglo da izvlaci mlijeko iz obadvije komsinske krave muzare,dok ovi gladuju,onda se da predpostaviti i ko bi za kratko nabio kilazu,a ko omrsavio do kosti. :)
Ovo je ekonomski sukob,ne brani tu Rusija granice ni Ruse u Ukrajini,i ne napada ona Ukrajince,ona napada ekonomiju,prvo su pokusali da je kupe,a kad ne ide hoce da je uniste,tako je i sa EU,ako ne mognu da ih kupe,opalit ce po njima svim sredstvima,kao sto su to uradili i sa drugim zemljama,jer danasnji hladni rat neda nikome da bude neutralan, ili si sa njima ili si protiv njih,tu je kljuc sukoba u Ukrajini,a ne u nacionalizmu ili nacizmu,oni su samo isplivali ka ***** na povrsinu kad je neko zamutio vodu.
Onako njegoševski :wink: :smt006 Najčistiji narodni jezik na forumu :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Narod to sam ja.. :D
Vidi se da sam odrastao medju galcijankama, :D sve sam skontao za cas. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

ZMIJA wrote:
aleksandar76 wrote:Mek Kejn ti dođe nešto kao Žirinovski i ruski narodni deputati u Donetsku
A šta je tražio taj američki deputat u Kijevu,odnosno, šta bi mogao recimo ev. tražiti Žirinovski u nekoj latinsko američkoj državi, poređenja radi.Što njega boli ona stvar da li će Ukrajina krenuti u EU, ili će i dalje da dobija energente iz Rusije po povoljnim cijenama.Šta je to ko dobio od EU,od EU se ništa ne dobija na lijepe oči.Evo Slovenije i Hrvatske u EU, pa pocrkaše od dobrote.Pa Rumunija i Bugarska su u EU, pa se znoje od dobrote,plate do muda male.Ti mene ne čitaš sa razumijevanjem,ali svatit ćeš jednog dana. Svatit će i oni Ukrajinci i Rusi u Ukarjini da su bili koleterralna šteta velikh igrača i njihovi interesa.
Svatit će kao što su sada svatili , Srbi ,Hrvatai i Muslimani u BiH,ada se nacionalizam ne može kao džem pomazati po šniti hljeba, i dati gladnom djetetu da doručkuje.
Ti Zmijo kao da spavash kad su ruje aktivne, za ovo dalje sto si pisao u pravu si al da Rusi ne cackaju po svijetu to nisi u pravu, pa ko Asadu prodaje oruzje- imas li pojma koliko je naroda do sada izginulo tamo -cifra prelazi 5godishnje ratove u bivshoj Jug ;). Volio ili ne volio ruje istu igru igraju kao ameri samo to rade iza ociju javnosti i to je za mene jos jedan minus za njih!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

aleksandar76 wrote:Ti Zmijo kao da spavash kad su Ruje aktivne, za ovo dalje sto si pisao u pravu si al da Rusi ne cackaju po svijetu to nisi u pravu, pa ko Asadu prodaje oruzje- imas li pojma koliko je naroda do sada izginulo tamo -cifra prelazi 5godishnje ratove u bivshoj Jug . Volio ili ne volio ruje istu igru igraju kao ameri samo to rade iza ociju javnosti i to je za mene jos jedan minus za njih!
Pa naravni da čačakaju Aco, gdje sam ja to ustvrdila da kako ti kažeš Ruje ne čačakaju.Ali Ruje čačakaju u svom, i oko svog dvorišta, radi sopstvene bezbjednosti i spostvenih interesa.Nisu Ruje ko' Ameri nigdje izvršili invaziju u svijetu, kako to rade Ameri.Naravno i Ruje brane svoje interese i zone uticaja kao velike svjetske sile. Nisu Ruje došle u Meksiko da parave narandžaste revolucije, i da se bor protiv narko-kartela i da zaštite američku omladinu od droge i nedemokratije,gdje policija i mafija zajedno sa državo recimo pobije po četrdesetak studenata i pobaca ih u neku masovne grobnice, recimo.
Što taj Mek Kejn nije otišao u recimo u susjedni Meksiko, pa tamo malo na ulicama meksički gradova govorio o ljudkim pravima i demokratiji, borbi protiv kriminala i droge.Šta će Mek Kejn u Kijevu koji ***** i njemu slični ,koji gdje se god pojave nastardaju nedužni ljudi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

O Zmijo ti opet spavao čitav vijek, pa jel Avganistan ruska grobnica, jel Kuba bila aktuelna, pa Venecuela , zapravo većina tih malih državica (odiše komunizmom -naravno ruskim), Iran ne spominješ - jesu li u Vijetnamu više rusi ili kinezi pomagali?
Može li jedan prost odgovor a konstatovao sam ga u postu prije a tebi to nije bilo bitno jer su rusi umiješali prste: SIRIJA - po tvom dali bi manje ljudi izginulo u toj zemlji da je svrgnut Asad ranije tj. kad se to raspravljalo u SB?- Nemoj odgovore kao Irak i libija jer se tamo i prije svrgavanja lidera dešavala sranja (sjeti se Kurda )!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Aco ti ne razlikuješ SSSR - od Rusije,Avaganistan je bio Sovjetska grobnica a ne kako ti kaže Ruska.To sa Kubom i Venecuelom je bila Sovjetska politika a ne Ruska.Valjda razlikuješ današnju Srbiju od bivše Jugoslavije.Aco brkaš elementarne stvari .Za seve što nije valjalo u Jugoslaviji krivili su Srbiju i Srbe,a sve što je bilo ''dobro'' pripisivano je ostalima koji su živjeli u Jugoslaviji.Tako je i sa Rusijom, sve što nije valjalo u bivšem SSSR u,krivili su Ruse, a sve št je bilo ''dobro'' pripisivano je ostalima.To je taj Novi Svjetski Poredak koji uspostavljaju Ameri sa svojim globalistima, i ništa im krupno i nesalomivo na tom putu uspostavljanja ne odgovara,a to je trenutno Rusija,kao što je bila i bivša Jugoslavija koja kao peta oružana sila u Evropi,morala uz pomoć Amera prije svega, i njenih evropskih satelita da se razbije po svaku, cijenu.Nažalost to se i desilo,većinski narod je platio najveću cijenu,a to su u bivšoj Jugi Srbi, kao što su i u bivšem SSSR u Rusi.Samo što se razbijanje SSSR a desilo sa odloženim krvoprolićem,a Juga je kao mala izgorjela ka šibica na tom putu izgradnje Novog Svjetskog poretka, a onda u poslije na na red došle i mnoge druge zemlje, poput Iraka ,Avganistana,Libije, Sirije , a neke su se samo djelimično okrznule/opekle/ kao Tunis Egipat i još neke, a ternutno gori Ukrajina.Nemoj Aco postavljati nesuvisla hipotetička pitanja,ako je za tebe noramalno da neko dolazi u nečiju zemlju da svrgava njgovog legalno izabranog predsjednika, i po nekoga da objesi, zbog njegove nafte i njegovih prirodnih resursa, nazivajući to uvođem demokratije i ljudskih prava,poserem im se na tu demokratiju i na ta ljudska prava.
Last edited by ZMIJA on 21.11.2014. 11:13, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Aco-braco,ne pominji i ne poredi Libiju,Irak ,Siriju,Egipat i ko zna na sta si sve pomislio sa tackicama,jer njima ma kako lose bilo sa Gadafijem,Sadamom,Asadom,Mubarakom i ostalim,njima je ipak milion puta bolje bilo tada sa njima nego danas u demokratiji,koju im je donio zapad.U svakom sistemu postoje ljudi kojima ne pase taj sistem i ta vlast,evo u njemackoj kad bi se postavilo pitanje bar 40 % njih bi se izjasnilo tako,ali ko su njih 40 % da namecu onima 60% svoju vlast.Mislim da si me razumio,ali ipak da objasnim,jel bolje da je 60% zadovoljnih a 40% nezadovoljnih ili je bolje obrnuto.Danas u zemljama koje su dozivjele zapadni preporod je, bar po meni, zadovoljno 10% naspram 90 % nezadovoljnih vlascu,i niko nema pravo da se buni jer to je zapadna demokratija.Zelite li vi svojoj Ukrajini to isto,nastavite ovim putem,a ako zelite da bude obrnuto onda zamjenite oruzje za olovku i papir i svi skupa za sto na pregovore.Vase oruzje nikad nece pomaknuti Ruse iz Donjecka niti ce ih njihovo pomaci prema Kijevu,ali pregovorima je i jedno i drugo moguce,sad je svejedno koliko ce da traju,bitno je da se ne rusi i ne ubija,dogovor i za 100 godina je super rijesenje,naj losiji put je rat,ali kod nas kazu,kad seljak krene probijati put kroz planinu ,on ne ide prvi vec pusti magarca pa kud on prodje to je put za naredne generacije.Nemojte dozvoliti da idete stazom koju vam je magarac izabrao,jer po obicaju to je naj tezi put.Ja jednako volim i Ruse i Ukrajince,zato me jednako boli nepravda koju vi nanosite Rusima u Ukrajini i ona koju Rusija nanosi vama,zato vi morate da pregovarate,radi vas,radi svih nas Slavena,radi krsta,jer ako ne uradite tako,vrijeme ce vam suditi i jednim i drugima,kao sto ce suditi i nama balkancima za nase medju-hriscansko krvoprolice.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Ko kaze da Ukrajinska vlast ne zeli da pregovara sa separatistima- dogovor u Minsku? A sta se desava poslije toga? ustvari citav scenario je da se po kratkom postupku otkine sto vise, i gdje su rusi ukrajinskog drzavljanstva tu-na celu svih tzv. Institucija su gradjani Ruske federacije ;). Zasto nema pregovora upitaj rusku stranu, koja bi rado do Kijeva prosirila teritorij! Pitaj jastrebove iz Ruske dume- dace ti interesantan odgovor.
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Zasto da se pita Ruska Duma,vi treba da pregovarate sa tim ljudima koje nazivate separatistma,njima morate ponuditi uslove koji zadovoljavaju njihove prohtjeve,jer samo sa njima mozete dogovoriti dugorocni mir,sa Rusijom vi nemate sta da se dogovarate.Kad bi se dogovarali sa "separatistima" Ukrajina bi ostala cjelokupna,a to sto kazes da Rusi sa ukrainskim drzavljanstvom drze funkcije,to je samo suplja prica,ista kao nasa kad kazemo da su nam izbjeglice zauzeli sva mjesta,prije njih smo govorili da su nam sva mjesta zauzeli muslimani itd.Ja mislim da nije problem u Rusima,izbjeglicama,Muslimanima ili nekom drugom,problam je u nama i u nasem pogledu na te stvari,ali duga je to prica. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Drug Zmile, Ceceniju je sravnila sa zemljom Ruska federacija,ko je oteo Gruziji Osetiju i Abhaziju, nako malu Moldaviju? Ti narodi tih drzava nisu Sloveni, nemaju nikakve veze sa Ruskom federacijom osim da su bile nekad dio onog giganta Sssr-a. A to sto danas Ruska federacija nemoze da parira kao bivshi Sssr ne umanjuje njihovu ulogu na svjetskom trzistu mira.Kako se sada moze staviti veto na napad na Siriju a napad na Srbiju je prosao bez velike pompe- Putin je i tada bio predsjednik ;) , poletili su za zajmom i lijepoj svoti i ostavili Srbiju na nemilost. Jeste danas su drugaciji vole srpsku naftnu industriju a nije im samo to na umu.
Znash li koliki je dug prema Republici srpskoj od strane vlasnika brodske rafinerije?
Kad vec toliko grdis amere -pohvali nam Ruse ,kako su donijeli profit ovdje -koliko smo sad u minusu! Ili je to javna tajna- bar su plate redovne ;) a para u drzavnoj kasi od poreza nema!
Image

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

KAMIKAZA wrote:Zasto da se pita Ruska Duma,vi treba da pregovarate sa tim ljudima koje nazivate separatistma,njima morate ponuditi uslove koji zadovoljavaju njihove prohtjeve,jer samo sa njima mozete dogovoriti dugorocni mir,sa Rusijom vi nemate sta da se dogovarate.Kad bi se dogovarali sa "separatistima" Ukrajina bi ostala cjelokupna,a to sto kazes da Rusi sa ukrainskim drzavljanstvom drze funkcije,to je samo suplja prica,ista kao nasa kad kazemo da su nam izbjeglice zauzeli sva mjesta,prije njih smo govorili da su nam sva mjesta zauzeli muslimani itd.Ja mislim da nije problem u Rusima,izbjeglicama,Muslimanima ili nekom drugom,problam je u nama i u nasem pogledu na te stvari,ali duga je to prica. :wink:
Ti stvarno si neinformisan, u stvari to tebe i nije ni zanimalo- do sada vodje su se smjenjivale svaki vikend i ne znam dali je ijedan bio drzavljanin necu da kazem te zemlje vec bar sto bi rekli mjestanin Donbasa- pa zar ideja preuzimanja institucija nije ideja mjestana tih regiona a ne tamo neke rostovske il moskovske regije,ili nema adekvatnog kadra? Pusti price izbjeglica i mjestana! Jesi li cuo za dogovor u Minsku? Vidim da nisi pa zato i tako pricas, dali je separatistima cilj mirovno rijeshenje ili vojno ti sam prosudi!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

aleksandar76 wrote:rug Zmile, Ceceniju je sravnila sa zemljom Ruska federacija,ko je oteo Gruziji Osetiju i Abhaziju, nako malu Moldaviju? Ti narodi tih drzava nisu Sloveni, nemaju nikakve veze sa Ruskom federacijom osim da su bile nekad dio onog giganta Sssr-a
Druže Aco Rusija je svjetska velesila.Posjeduje ogrmna prostranstava, i kao takva ima velika granična područja, ima i imala je u svojoj istorij mnoge ratove, prije da bi ta svoja velika prostranstva i bogastva odbranila,a ne da bi napadala i otimala,kao što to su to radile velike kolonijalne zemelje u Evropi poput, Englseke,Španije, Frncuske, Portugalije i još nekih.
Rusija nije Srbija, pa da joj tek tako lako otimaju srce, kao što su to uradili sa Kosovom Srcem Srbije,koju su bombardovali uništili ovi iz NATAO pakata.Nije Ukrajina u ratu sa Rusijom, več u ratu sama sa sobom,sa svojim građanima koji su slučajno Rusi,kao što su i građani Hrvatske slučajno Srbi,ali su iz Hrvatske protjerani, u kojoj su bili narod,a sada su nacionalana manjina,kojoj čak ne dozvoljavaju ni ćirilično pismo da se upotreblajava.Mislim da ima mnogo toga sličnog danas u Ukrajini kao što je to bilo u bivšoj Jugoslaviji,poslije čijeg su raspada mislim Srabi platili najveću cijenu.
Pibližno sličan scenarijo se odvija i u Ukajini, i u ukrajinskim Rusima,kolko god ti to negirao,suviše je očigledno da bi se moglo preneberći druže Aco. Danas neke zemlje koje su postale čak i čalanice EU,lagano okreću glavu Zapadu i EU ,jer su njihova očekivana od EU manje više iznevjerena. EU ima svoje mnoge sistemske vrijednosti,ali imaju manjka energenata,tržišta,jeftine radne snage i ostalih prirodnih resursa,s kojima se EU nadomiruje iz novo pridošlih svojih članica,koje se moraju odreći velikog djela vlastitog suverniteta radi EU, i prije svega njenih interesa.
Kažeš Ukrajina je došla u problem zbog svog eventualnog puta u EU, što je samo do nekel tačno/ili može samo biti povod/,ona je došla u sukob jer se našala na trenutnoj geopolitičkoj rsakrasnici,prije svega interesa velikih igrača ,Amera EU I Rusije. Valjda se oko toga možemo složiti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

ZMIJA wrote: Druže Aco ,
Kažeš Ukrajina je došla u problem zbog svog eventualnog puta u EU, što je samo do nekel tačno/ili može samo biti povod/,ona je došla u sukob jer se našala na trenutnoj geopolitičkoj rsakrasnici,prije svega interesa velikih igrača ,Amera EU I Rusije. Valjda se oko toga možemo složiti.
Možemo, drug-Zmija , jedino još ne možemo da se usaglasimo koje su bolje piroge: --- posne il mrsne ?! :wink: :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Ja sumnjam da moj Galcijan uopšte zna naparaviti piroge.odavno on voli nešto na šišu i žaru.Piroge neka jedu ovi što nisu Galcijani :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Druže zmijo, ti vazda nešto sumnjaš u ove moje Galcijane -- evo upravo žvaćem te prekrasne galcijanske piroge , Kami me naložio... a kako ih ja ne znam napraviti ... zna se ko zna :wink: :) :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Za malo da reknem bem te smotanu,ali necu ja sam kulturan :D kakva si ti galcijanka kad neznas piroge da napravis,ja sam ih naucio praviti medju vama a ti jos nisi. :D
E sad si me napovranjila,sutre za rucak su pirohe :D jojjj kad se sjetim babe Marije Scur ,kad ona iznese piroge,neke sitne i kiselo mlijeko iz ambara,drzala ga u nekim zemljaim cupovima,pa hladnooooooo,a napolju +30 stepeni,a one onako male ne treba ih ni zvakati,samo ubacujem kao snopove u vrsalicu. :D E dobra stara vremena. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aleksandar76 »

Slažem se sa tobom Zmijo da je Rusija velesila i da ima ogromna prostranstva ali ta prostranstva nije dobila u amanet od boga nego je osvajala (ako su tebi Mongoli, Kirgizi, Tukmenistani,Gruzijci i još mnogo naroda u rubnim dijelovima koji nisu ni Sloveni a kamo li Rusi po nacionalnoj pripadnosti). Španija je imala kolonije isto tako skoro sve i jedna evropska zemlja (latini) ali su te kolonije ako ne sve al većina sada samostalne države i veoma mali uticaj imaju na njih bivši kolonizatori što nije slučaj sa Rusijom!
Ma, vrtimo se u krug Zmijo, znam da voliš Rusiju zbog starog dobrog komunizma il kod nas socijalizma al to je doba prošlo i nije mogao dalje da živi zbog raznoraznih "Šojića" i sličnih njemu - danas su nam ti ljudi ugledni biznismeni , tajkuni i ko zna šta već al su najmanje jednostavno- otimači državnog dobrog!
Gdje su Kinezi u svemu ovom ludom svijetu? Ljudi rade posao, kupiće čitav svijet za koju godinu i rade najmudrije od svih nazovimo ih "silama" vazda neutrala i rade sa svima i sa svačim!
Ne želiš Zmijo, da priznaš da je Rusija postala malo više grabežljiva prema prirodnim bogastvima koja nisu na njenim trenutnim teritorijama i taj čin oduzimanja istih čine na isto tako agresivan način kao ameri a što za mene predstavlja neokolonijalizam našeg doba! Amerikance baš briga za neko tamo pleme iz Afrike ili Azije a isto tako Ruse ne brinu tamo neki Gruzijci il Ukrajinci(nazovimo ih braća) il Čečeni ili bilo ko drugi u njihovom okruženju!
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Pa, evo Aco po nekim najnaovijim itraživanjima nekih ''mudraca'' kojih dans ima više nago nekad ćlanova Saveza komunista Jugoslavije, i cijelog SSSRa,a koji kažu da mi Srbi nismo Slaveni,da smo autohtona vrsta na ovim prostorima, i da smo Nebeski Narod, od koji su svi narodi nastali, ili bar vuku neke genetske korijene.Samo se nezna kad smo s Neba sišli, i na koji način. Čak imamo i svog Adama,još ako Pndurevićka bude htjela biti Eva,a ne Hanaka Pladum.Mogao bi svijet da počne iz početka.
Da Rusija nije dobila ta prostranstavu u amanet je upravo matrica po kojoj se sve vrti ,jer ta ogromna prostranstavi ogromne priroden resurese treba ''ravnomjerno preraspodijeliti''/prvo od Rusa oteti/kao što se otima od Arapa/nafta prije svega/a to je strateška politika Amera, koji smtraju da su oni današnji Gospodari Svijeta, i da ga trebaju uređivati prema svojim normama.
aleksandar76 wrote:Ma, vrtimo se u krug Zmijo, znam da voliš Rusiju zbog starog dobrog komunizma il kod nas socijalizma al to je doba prošlo i nije mogao dalje da živi zbog raznoraznih "Šojića" i sličnih njemu - danas su nam ti ljudi ugledni biznismeni , tajkuni i ko zna šta već al su najmanje jednostavno- otimači državnog dobrog!
Šojići su Aco došli poslije komunista i socijalizma, i neznam zašto bi ja nešto posebno voljela Rusiju ,mislim da je to tvoja predrasuda o mojoj malenkosti,ja pokušavam da realno sagledam stvari,a kad bi morala birati između ovog današnjeg turbo kapitalizma, radije bi uzela onaj satari ''truli'' socijalizam u kome je bilo više nasmijanih ljudi nego dans.
Dans imamo samo na jednoj strani, dvije vrste nesrećnih ljudi, takozvane grešnike i mučenike.
Grešnici se znoje da pored jednog miliona ukradu još jedan, pa da ''upare'',a na drugoj strani, mučenici rove po jednom kontejneru, a drugi su privukli bliže da ga neko ne otme.
Ne mogu se još porediti Rusi i Ameri,Rusi su amateri za Amere,oni brane svoje, dok Ameri otimaju tuđe.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Srbi su uvijek gledali sa simpatijama na Rusiju. Bez obzira da li su Srbi iz Srbije, iz Republike Srpske, iz Hrvatske, ili bilo kog drugog dijela Svijeta. Ne bih da ulazim u detalje zašto je to tako. Tako je. Naravno da postoje razlozi, ali kao što rekoh, ne bih sada o tome. Sa druge strane, Hrvati po rođenju ne podnose Ruse. Zašto je to tako, ne bih o tome, mada postoje razlozi, naravno. Ali ono što je sigurno, to je, da je živjeti među Srbima, a pričati protiv Rusije, teško prihvatljivo, nerazumno čak.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by просвјета »

Да, баш...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Ovo što su sad Svraka i Prosjeta izjavili to je poenta cijele ove priče i košenja sa Acom. Eto trebalo im je čak i nekoliko stranica pa da to kažu.
Ja to stvarno ne razumijem : - ne možeš živjeti sa Srbima ako ne voliš Ruse :shock: Šta to znači :?: Zašto Srbi vole Ruse , zašto? Možda bi Srbi već jednom trebali reći : e nama je malo da budemo Srbi hoćemo sad da budemo Rusi :( U ovoj priči tako zvuče vaše izjave .... kao što nekad Srbi rekoše da ne žele više da budu Srbi već hoće da budu Jugosloveni. Davno smo ustanovili da su Srbi bili najbolji Jugosloveni.
Tako su bili dobri ,u toj svojoj novoj vjeri i naciji , da ih je jedan stari i izopačeni Latin uspio žedne preko vode prevesti , onomad kad je srpsku zemlju nazvao pokrajinama... Eto kakvi ste vi Srbi , ja stvarno nemam riječi :( Al bilo mu je lijepo u Beogradu zaista , i danas je najljepše ušće Save u Dunav od svih SFRJ gradova.
Za mene je Beograd centar svijeta , i volim što sam Srpkinja baš zbog Beograda al nije me ništa vuklo u zemlju gdje se ne priča moj maternji ijekavski jezik a šta Srbe sad vuče u Rusiju meni nije jasno . Mnogo puta su nas izdali a mi i dalje majčica pa majčica. Pravoslavlje :idea: pa i Grci su pravoslavci pa su priznali tačniji kalendar i ne vjerujem da su manji pravoslavci od nas.
U čemo vi više pričate , okrenite se životu , evropskim standardima , manite se čupavih glava , šubara , mačeva i čojstva . Od para se živi a ne od junaštva.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by grlica »

Šta prosječan Srbin zna o Rusiji , zna da je -- Njegoš dva puta išao u Rusiju :D

PUNE dve godine Njegoš je radio da dobije vladičansku titulu od strane Rusije.

Godine 1831. i 1832. Rusija odbija Njegoša, a dozvola stiže tek 1833. kada su se ruske vlasti uverile u njegovu privrženost ruskom dvoru i ruskoj politici. Treba naglasiti da je Njegoš u Rusiju otišao na osnovu preporuke i izveštaja Vukotića koji nije bio baš tako obični ruski avanturista, nego agent ove zemlje u Crnoj Gori, sa specijalnim zadatkom i specijalnom misijom. Njegoševa navodna "nezainteresovanost" svetovnim poslovima i poslušnost i odanost Jeremiji Gagiću i ruskim interesima, postali su dobra preporuka za njegovo zavladičenje u Rusiji.

On u junu napušta Crnu Goru, ostavljajući Vukotića da vlada i upravlja Senatom, gde glavnu reč vode njegovi ljudi koji ne trpe toliko strano tutorstvo i strane običaje.

Nešto pre Njegoševog odlaska na put, 23. maja (po starom kalendaru) 1833. godine Vukotić donosi "Zakone otačastva", koje, kako se po svemu vidi, ne potvrđuje niko. Ovi "Zakoni otačastva" bili su Vukotićevo, a po Ivačićevim rečima i Gagićevo delo, stračunato s namerom da podignu ugled Vukotiću dok se mladi gospodar nalazi na putu.

Eto , u podvučenoj rečenici je mnogo toga rečeno ...
Kamikaza , nije grlica još zapala u takvu nevolju da kad nema ništa u kući, sem brašna i krompira , peti dan zamota kropmir u tijesto. Imamo mi naš burek mjesto njihovih piroga :wink: i dok ima za bureka dobro je , kad grlica počne praviti piroge (naka smotana) znaj da je vrijeme da se selim makar u Švedsku ---- da se našim Bošnjacima tamo predstavljam kao prava Galcijanka :smt002 :smt001
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply