Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Naravno da Rusi nisu imperijalisti, oni su u situaciji da se bore da sačuvaju ono što im gegrafski i istoriski pripada, i što trenutno posjeduju i kontrolišu iz oblasti prirodnih energenata kao što su ugalj, gas i nafata prije svega,što mnogi politički krugovi na zapadu ne smatarju da to istorisko pravo na raspolaganje imaju samo Rusi, i da bi to na neki način trebalo podjeliti raspodjeliti,a akao treba i oteti od Rusa.

Ukrajina kao jedna poslije Rusije od najvećih sovjetskih Republika,Rusima je od posebnog značaja, i nemože se nikako porediti sa Letonijom ,Litvanijom i Estonijom, a i njihove granice na kojima je NATO dakle nisu granice što su granice Ukrajine i Rusije iz više razloga.

Ja sam več rekla da za interes trebaju partneri i zato uveliko u mnogim ''slastirčarnama'' kolače jedu kako američe.engleske, njemačke i ruske firme kako bi se reklo na čistoj ekonomskoj politici,ali Putin je upravo na vrijeme povukao crtu i nekom ruskim oligarsima naredio da se vrate u zemlju kako bi zaštitio ruski kapital,dakle povukao jasnu crtu između političke ekonomije i ekonomseke politike,jer te dvije stvari idu zajeno i nadopunjuju se.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Lasse »

svraka wrote: /Da li se podrazumijeva, ako se ja recimo osjecam kao Kinez, i tako se izjasnjavam, da cu biti prihvacen od okoline i zvanicnih institucija, kao Kinez? Iako recimo, samo pukim slucajem nemam zutu kozu i kose oci? Kineski jezik mi je maternji, i ni ja ne mogu objasniti kako ga ne znam. Hipnoza, amnezija, nemam pojma...
Без обзира на лош покушај ироније, карактеристичан за већину Ваших постова, као и банализовање на нивоу десетогодишњег дјетета, ипак ћу покушати да Вам одговорим. Уколико не припадате жутој раси, физиономијом не изгледате као Кинез, не посједујете кинески менталитет који је резултанта њиховог миленијумског историјског искуства, па чак и не познајете кинески језик, а поред свега тога се ипак осјећате као Кинез, обећавам да ћу поштовати Ваш осјећај припадности и уважити Вас као Кинеза.
svraka wrote:/Kako se cesto smije mijenjati osjecaj pripadnosti nekom narodu. Jedna nasa sugradjanka je u desetak godina bila Srpkinja, Ukrajinka i Hrvatica. Poklopilo se sa izborom funkcija u pravosudju, da su po nacionalnom kljucu konkursom trazili bas ono kako se ona trenutno osjecala. Cista sreca!
Мој осјећај припадности није промјењива категорија, а што се конкретно овог случаја тиче, то бисте морали питати или дотичну суграђанку или надлежне у правосуђу.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by regeman »

Zmile, ogroman broj Ruskih kompanija posluje u SAD. Prosto, Rusija je drukcija zemlja nego kako je ljudi dozivljavaju, pa nisu oni napamet odbacili komunizam, niti je to neka nova nacija i blentava. Ne vidim ovde nista drugo sem ekonomske trgovine, i to je to. pa sto bi im Ameri prilazili sa ove strane kad mogu sa druge u komsiluku su im :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Neznam na osnovu čega ti zaključi da ja i približno aludirama da je u Rusiji na cijeni komunizam,odnosno da me opominješ, da čak i ogroman broj ruskih kompanij sa Amerikom posluju/trguju/na ekonomskim osnovama.Možada ti nepraviš nikavu razliku između Političke ekonomije i Ekonomske politike,ili smo to mi malo stariji pogrešno učili u školi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Lasse wrote:Мој осјећај припадности није промјењива категорија, а што се конкретно овог случаја тиче, то бисте морали питати или дотичну суграђанку или надлежне у правосуђу.
Ocito je moj komentar naisao na nerazumijevanje. Moj neuspio pokusaj da budem duhovit tebe je mozda malo naljutio, ali u principu ne mijenja nista od onoga sto sam htio reci. Kao djecak od 10 godina izjasnjavao sam se kao Jugosloven. Danas ne zamjeram nikome sto sam bio prevaren. Danas ja ne zelim nikoga da prevarim, kao sto sam ja bio prevaren. I mogao bih o tome nasiroko i nadugacko, ali mislim da nema potrebe. Ono sto sam kroz salu pokusao reci proslim postom, evo ovaj put bez neumjesnih sala, sasvim ozbiljno-sloboda vjeroispovijesti, sloboda izbora posla, sloboda izbora mjesta stanovanja, sloboda seksualnog opredjeljenja, izbor nacina ishrane...sve ovo su stvari koje bi svaki pojedinac trebao da ima pravo da bira sam. Nacionalna pripadnost nije spojiva sa ovim slobodama. Jedinka se moze odreci svojih predaka (iz bilo kojih razloga), no time nece izmijeniti svoje gene. U narodu se kaze da se otac ne moze birati. Istina.

Ne sumnjam da tvoj osjecaj pripadnosti nije promjenljiva kategorija, to nisam ni tvrdio (kod nekih ljudi ocigledno jeste). Ali tvoj stav da prihvatas svakoga onako kako se taj neko **osjeca i izjasnjava**, otvara mnoga pitanja i nedorecenosti, zbog kojih se nerijetko desavaju konflikti. Nekada su ti konflikti velikih razmjera i sa tragicnim epilogom. A zloupotrebe ove slobode koju zagovaras su uobicajena pojava. Iz najbolje namjere da se postuje ova **sloboda** pojedinca, otvara se Pandorina kutija.

Sloboda zauzimanja vlastitog stava takodje ne treba biti upitna. Ti imas svoj stav po ovom pitanju, postujem, iako se sa istim ne slazem. Ja sam, po istom principu, iznio svoj stav, prije svega jer mislim da ako se nesto pogresno odasilje u javnost, kao tvoja poruka o slobodi izrazavanja nacionalne pripadnosti, potrebno je na tu gresku javnosti i ukazati. Ovaj put bez ironije i neprimjerenih sala.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Lasse »

У реду, покушаћу да ти објасним свој став на примјеру који навео за себе. Замисли да те неко са твојих 10 година убјеђивао како ниси Југословен, како је погрешно изјашњавати се тако и слично. Вјероватно би га гледао са подозрењем, као и онога који би ти данас сугерисао да се не изјашњаваш као Србин. Дакле, претпостављам да се то што си промјенио своје изјашњавање није десило због тога што ти је неко сугерисао да то учиниш, већ прије свега усљед твоје менталне еволуције, сазнања да је претходно изјашњавање било погрешно или слично.
Хоћу да кажем, порицати некоме његово национално осјећање и очекивати да се због тога промјени, није баш најсрећније рјешење. На конкретном примјеру Црногораца, обојица смо свјесни да они поријеклом припадају српском националном корпусу, да причају српским језиком, али бисмо исто тако требали знати да имају и српски менталитет (укључујући тврдоглавост и инат) што значи да бисмо било каквим порицањем могли произвести само контраефекат и учврстити њихову црногорску "аутохтоност". Мада и иначе, поред овог примјера, сматрам да евентуални "повратак корјенима" и у случају неких других народа може бити посљедица само менталне (р)еволуције и да не постоји никаква цивилизована алтернатива томе.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by bičbožiji52 »

CAMERON :EU spremaju da uvedu oštrije sankcije Moskvi
Lomdon -EU spremna da uvede oštrije sankcije ako Moskva nepretane da podržava proruske aktiviste na istoku Ukrajine,izjavo je dans britanski premijer David Kameron.Britanski premijer je ,uoči sutrašnjeg satanka ministara
spoljnih poslova u Briselu,zatražijo da Rusije radikalno promijeni svoj stav o Ukrajinskoj krizi.

Čitajući ovakve vijesti čovjek nemože a da se ne zapita u kakvom se mentalnom stanju nalaze visokopozicionirani političari EU,pa makar to bio i britanski prmijer,kad polaze sa ovakvog stanovišta gole prijetnje jednoj svjetskoj velesili kao što je to Rusija, onda male zemlje poput Srbije su i dobro prošle,neračinajući razorene arapske zemlje kojima je ovakava bagra uvodila demokratiju i poštovanje ljudskih prava.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Rekao sam ja vec da EU vode glupani koji su na daljinski dirigovani od strane USA,u jednom momentu ce nestati baterija amerima i kad se oni nadju sami suceljeni sa problemima,a ovisni o energentima iz USA po duplo vecim cjenama nego sto su im bili iz Rusije ili recimo nafte sa istoka,onda ce poceti lupanje glavom o zid,ali bit ce kasno,IDEM JA DA KUPIM DRVA I PAR KANISTERA NAFTE DOK JE VRIJEME. :D
Njemacka je jedva prezivjela jedan takav udar,i to bas zahvaljujuci politici amera,ali tada su oni navodno bili pod njihovim protektoratom,danas je to cista igra lobija,i niko nema pravo da kaze poslije da su im Rusi krivi,a bit ce tako.
Do sada sam redovno ujutro pratio vjesti,sad gledam crtani,onaj Spuzva Bob rekne vise istine nego ovi njihovi politicari,ne mogu da gledam kako neko hvali politiku izraela koji je za dva dana ubio 570 ljudi,zena i djece,i jos taj isti uziva podrsku EU i amera,na sva usta ih hvale,kao da gadjaju glinene golubove.Ne opravdavam terorizam,ali ni ovo sto oni rade,jer sa time podstices na jos veci,juce gledam nekoj zeni su ubili troje male djece,i onda se cude kako je neko sposoban da se opase eksplozivom i ode medju njih da se ubije,mene vise ne cudi.
Politika u ukraini je ista,ne zele da vide druge mogucnosti,ako zelis da stvoris objektivnu sliku onda moras krenuti od nule i bez predrasuda,mozda je neki dundjer i pogodio slucajno taj avion,ali kako bas tu i tada da budu i 2 lovca iz ukraine,mozda je i to slucajno,mozda nisu stupili u kontakt sa njim pa su ga morali skinuti,mozda je i namjerno,mozda su rusi ili NATO,sve je moguce,mozda je i defekt,terorista...... ali ameri znaju kako je gdje sa cime i zasto gadjan jer oni znaju sve unaprijed,a neznaju koliko imaju gladnih u americi.Politika duplih arsina ce unistiti svjet,neko moze sve neko nemoze nista,a za sve navodno vaze ista medjunarodna prava,rusi nemaju pravo da stite svoj narod na svom pragu ,a ameri imaju pravo da stite neke tamo u iraku ili avganistanu od nekih koji su jednako njihovi,jer oni navodno ugrozavaju sigurnost amerike.Bas me zanima kako su ta tri djeteta koji su svi bili mladji od 5 godina,iz palestine, ugrozavala sigurnost amerike. Zalosno..
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

E vidite kako covjek kod dugog posta zaboravi sta je htio u stvari da kaze. :D
Mene zanima samo,kako moze Njemacka,Belgija ,Amerika ili bilo ko drugi sada da polaze pravo na ovu crnu kutiju narandzaste boje.Oni prijete kao da je to njihova djedovina koju je neko ukrao i mora da se vrati bas njima.Ako je neko vlasnik aviona ,valda on mora da dobije to i da ocita a ne oni koji su ga gadjali.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Lasse wrote:Мада и иначе, поред овог примјера, сматрам да евентуални "повратак корјенима" и у случају неких других народа може бити посљедица само менталне (р)еволуције и да не постоји никаква цивилизована алтернатива томе.
Лијепо си ово све срочио, и заиста не могу а да се не сложим с тобом. Постоји само мала разлика у, (немам праве ријечи тренутно), рецимо начину реаговања неутралног корпуса на небулозне изјаве појединаца о својој националној припадности. Неутрални корпус смо нпр. ти и ја, а појединац из ове приче је Србин који се изјашњава као Црногорац, као Крајишник, као Херцеговац, као Бошњак, као Иловчан... Ти реагујеш демократски, ја иронично. Ти си за опцију да свакоме треба дати за право да се изјашњава како хоће. ОК. И ја сам за то. Међутим, та слобода у изражавању националној припадности је толико апсурдна, да је једини начин указивања на ту апсурдност била моја тврдња да сам Абориџин. Ето, ја тако се осјећам. И ти ћеш то прихватити!? А моја тврдња да сам по националности Кила Соли? И то ћеш прихватити? Хоћу рећи: гдје је граница ове непотребне и штетне слободе? Да ли је то уопште слобода? Мени више личи на добро осмишљен план манипулисања читавим народима.

Резиме: Никоме нећу оспоравати да се изјашњава како год хоће. Што ти рече:"како се ко осјећа". Мислим да је коректно да и мени нико не може оспорити право да изнесем своје мишљење, да је ова слобода изражавања националне припадности апсурд. По мени, не можемо бирати националну припадност, као што не можемо бирати ни своје биолошке родитеље. Једноставно, нисмо постојали када је о томе одлучено.

А штета о којој сам причао? Ево, види тренутно стање: данас се Срби изјашњавају као Срби, као Бошњаци, као Црногорци и још увијек као Југословени. Сутра ће бити и Херцеговци, Козарчани, Шумадинци... По мени је штета која се чини српском националном корпусу очигледна. На "слободу изражавања националне припадности" не реагујем негирањем, него подсмијехом. Ја сам Абориџин!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

I odlazeći prvi čvjek EU Barozo,skoro prijeteči se obraća Rusiji oko i u svezi ukrajniske krize poslije obaranja meleziskog putničkog aviona,gdje je zapadna propaganda već izvršila istragu i donijela presudu,kao da je Rusija Sirija i Levant.a ne jedna svjetska velesila sa nuklearnim kapacitetom da raznese zemaljsku kuglu, i mahanje prstom Rusiji ispred nosa tih evropski činovnika djeluje skoro smiješno i jadno,kad se vrlo dobro zna da Ameri od njih čine obične političke pajace.
Zar takvi da govore o međunarodnom pravu, pravdi , slobodi,demokratiji i ljudskim pravima kad smo mi Srbi na Balakanu verlodobro iskusili te njihove duple standarde oko kvalifikacija i rata i ranih zločina.
Za njih demokratiaja kad u jednoj zemlji silom svrgneš demokratski izabranog predsjednika/Viktor Janaukovič/i onda pošalješ vojsku da zavodi red u toj istoj zemlji, i ako neko pokuša da se brani, on je seperatista, pobunjenik, agresor,pijani Rus i neznam šta več u vlastitoj zemlji.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Lasse »

svraka wrote:Ти реагујеш демократски, ја иронично. Ти си за опцију да свакоме треба дати за право да се изјашњава како хоће. ОК. И ја сам за то. Међутим, та слобода у изражавању националној припадности је толико апсурдна, да је једини начин указивања на ту апсурдност била моја тврдња да сам Абориџин.
Мој став је тај да не можемо никоме негирати његов национални осјећај. Знаш, за разлику од твоје тврдње да си Абориџин или Кила соли, онај брђанин са Ловћена се заиста осјећа као Црногорац. Да ли је то етноинжењеринг и цијепање српског националног бића? Наравно да јесте. Многи ће рећи да је и југословенствно било производ етноинжењеринга усмјереног против српског народа. Па да ли би ти онда уважио то, да ти је неко рекао прије 30 година? Да ли би ти уопште био релевантан такав аргумент?
svraka wrote:По мени, не можемо бирати националну припадност, као што не можемо бирати ни своје биолошке родитеље. Једноставно, нисмо постојали када је о томе одлучено.
Слажем се донекле, односно мислим да не би требало да можемо. Међутим, уколико је један Бошњак на примјер, чији се дјед изјашњавао као Србин, данас у стању да теби скине главу због тога што си Србин, онда је то прилично реалистично и заиста не видим како можемо да оспоримо тај његов лични осјећај.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by regeman »

I odlazeći prvi čvjek EU Barozo,skoro prijeteči se obraća Rusiji oko i u svezi ukrajniske krize poslije obaranja meleziskog putničkog avion
a sta ce drugo reci, nego malo da pokaze sile u medijima, paljenje iz prazne puske, ovo je cisto diplomatski da se veli i ide dalje, jer im je to obveza sa obzirom da je Ukrajina kandidat za EU, ali neke reakcije nema, ja bar nisam vidio, ipak, kao sto rekoh..after all business is business, treba sutra prodavati gas i naftu ovamo a tamo mercedese i citroene!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

LAZANISKI :Moskva i proruske snage nemaju motiv za rušenje aviona.

Bnja Luka -Vojno politički analitičar Miroslav Lazanski rekao je da Moskva i proruske snage na istoku Ukrajine nemaju apsolutno nikav motiv za rušenje maleziskog aviona i produbljenje ukrajinske krize.

On je naveo da uzroci pada maleziskog aviona u kome je život izgubilo 298 putnika i članova posade,nikad neće biti otkriveni zato što mnogima neodgovara da se to dogodi.

'' Ovo odgovara Kijevu i Zapadu da bi zadržali tenzije prema Rusiji i njenom predsjedniku Vkadimiru Putinu'', rekao je Lazanski za Press Republike Srpske.

On je rekao da je u zabludi i naivan svakao ko misli da su proruski pobunjenici mogli da lansiraju raketu iz sistema BUK,bez zvaničnog odobrenja Moskve,te podsjetio na izjavu ukrajinskog tužioca Vitalija Jerme koji je rekao da pobunjenici neraspolažu sistemom ''BUK''.

Osnovna stvar je u tome,ako Zapad ili ukrajinske vlasti znale da pobunjenici raspolažu ''BUK''ili ako su imale saznaja da Rusi prebacuju ''BUK''na to pdručje,zašto su dozvolili da se leti iznad tog područja,zašto nisu zatvorili područje i zabranili letove''rekao je Lazanski.

Prema njegovim riječima,nakon ovog događaja,ukrajinsak kriza nemože da eskalira ni u šta,nego da će biti samo nova faza haldnog rata,koja je već počela.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Lasse wrote: Међутим, уколико је један Бошњак на примјер, чији се дјед изјашњавао као Србин, данас у стању да теби скине главу због тога што си Србин, онда је то прилично реалистично и заиста не видим како можемо да оспоримо тај његов лични осјећај.
Rekao sam da su male nijanse u mojoj i tvojoj interpretaciji. Ali su zato posledice dijametralno oprecne.Ja ne osporavam taj licni osjecaj nacionalnoj pripadnosti. Samo mu se smijem u lice. Kako? Eto tako, tvrdim da sam Aboridzin! Neko ce se od tih upitati, zbog cega se ova budala smije. Zagrebace malo u ne tako davnu proslost i vidjeti sta je po srijedi. Nacije se ne formiraju preko noci, nekim dekretom ili odlukom. Zar ne dijelis moje misljenje da ce se odredjena grupa ljudi (losih ljudi) dobro ukalkulisati kada se bude formirala nova nacija Vojvodjani? A na teret cega? I koga? Ti ces za to vrijeme stajati po strani i demokratski izjaviti da prihvatas slobodu izjasnjavanja nacionalne pripadnosti. Ja cu takodje stajati po strani i ismijavati se ovoj nebulozi tvrdeci da sam Aboridzin. Obojica smo u pravu, imamo pravo na slobodno iznosenje svog licnog stava.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

A kakve ova nasa izmjena misljenja ima uopste veze sa temom?

Nikakve!

A ima li veze sa krvavim vjerskim ratom u BiH?

Ma nikakve.

Osim sto je ova teorija slobode izrazavanja nacionalne pripadnosti, koju ja ismijavam, bila osnovna poluga pokretac oba ova krvava nesretna sukoba.

Moja poruka je jednostavna-postujem cinjenicu da je neko po nacionalnosti Crnogorac, Vojvodjanin, Roljan, Cocan,... ocekujem da se postuje sto sam ja Kila Soli.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by Lasse »

svraka wrote:Rekao sam da su male nijanse u mojoj i tvojoj interpretaciji. Ali su zato posledice dijametralno oprecne.
Да, посљедице су неупоредиве. Уколико прихватиш нечији национални осјећај, српски етнички корпус ће се разбити на стотине нових квазинација, али ако им се пак будеш подсмијавао, сасвим сигурно ћеш их навести на то да се врате корјенима! Не сјећам се да сам у скорије вријеме прочитао нешто овако наивно.
svraka wrote:Osim sto je ova teorija slobode izrazavanja nacionalne pripadnosti, koju ja ismijavam, bila osnovna poluga pokretac oba ova krvava nesretna sukoba.
Мислим да на крају ове конверзације ипак ниси схватио поенту. Изражавање националне припадности је само посљедица, а не узрок. Право питање јесте због чега је неко изгубио осјећај припадности српском народу, на примјер, и почео да се осјећа као Црногорац рецимо. То су права питања и њима мора да се бавимо. Оног тренутка када изгуби осјећај припадности српском народу и почне да се изјашњава на други начин, онда можемо да га исмијавамо колико хоћемо, ништа нам неће вриједити. Дакле, морамо да се бавимо узроцима тог феномена како нам се сутра не би дешавали Херцеговци, Шумадинци, Крајишници, а не да чекамо да се то деси, па да онда глумимо неки патриотизам или мудрост тако што ћемо им се исмијавати.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Lasse wrote:Уколико прихватиш нечији национални осјећај, српски етнички корпус ће се разбити на стотине нових квазинација, али ако им се пак будеш подсмијавао, сасвим сигурно ћеш их навести на то да се врате корјенима! Не сјећам се да сам у скорије вријеме прочитао нешто овако наивно.
Dragi moj prijatelju, nemam ambicije da navodim bilo koga na bilo sta. Samo sam izjavio da sam Aboridzin, i molio bih da mi se zbog toga niko ne smije.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by svraka »

Poslednje informacije koje sam dobio govore da je malezijski putnicki avion oborila ukrajinska vojna avijacija.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

NEMAMO DOKAZA DA JE MOSKVA UMJEŠANA U OBARANJE AVIONA

Istaknuti amaerički obavještajni zvaničnci saopštili su danas da nemaju dokaze o direktnom učešću ruske vlade u obaranju maleziskog aviona,navodeći da su avion greškom oborile proruske snage u Ukrajini.

Oni su kazali da je najvjerovatnije putnički avion oboren raketom zemlja -vazdu SA- 11 koju si ispalile proruske snage na istoku Ukrjine i da je ''Rusija stvorila'' uslove za obaranje aviona.

Obavcještajni amaerički zvaničnici su dodali da neznaju da je neko od Rusa bi na mjstu lansiranja rakete,prenijela je agencija AP.

Zvaničnici ,čija imena nisu saopštena,smatarju da je objašnjeje najvjerovatnije da je avion oboren greškom.

Nešto ranije Stejt department najavio da će objaviti,obavještajne podatke koje potvrđuju tvrdnje Vašaingtona da je aviona '''Malaeziaja erlansa''u četvrtak oborila raketa ispaljena sa dijela teritorie Ukrajine pod kontrolom pro ruskoh snaga.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

Nikad se nece saznati prava istina oko tog aviona,malezijske vlasti su ustupile crnu kutiju holandjanima koji su je dalje dali na ispitivanje britancima,nebi me iznenadilo da sutra objave kako je bila ostecena i da nije bilo moguce da se ustanovi sta se desilo.Ako na snimku bude pominjano bilo sta sto ne pase NATU nestat ce sve kao i uvjek,jedino kao bude bilo moguce da se izmanipulise i da se pokaze da su to uradili separatisti,onda cemo cuti vise. :)
Smjesno je da se mora ovako setati ta kutija i da niko na svjetu nema opremu da je ocita osim lagara iz nata,ili eventualno njihovih piuna,iako se zna da svaka malo ozbiljnija avio kompanija pa i ta malezijska ima tu opremu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by KAMIKAZA »

http://www.youtube.com/watch?v=BrhEzecC ... tu.be&t=8s
Ameri i ukrajina pokusali od rezanaca da naprave snimak :) dokazi su vidljivi ,na snimku kod 13.40 se vidi raspored svi aviona koji su u to vrijeme bili na radaru,osim jednog koji se pojavljuje samo na sekunde,neki vojni.Na kraju se vidi iz cega je napravljen snimak navodnog transport BUKa za pobunjenike.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by aquarius »

Lasse wrote: Право питање јесте због чега је неко изгубио осјећај припадности српском народу, на примјер, и почео да се осјећа као Црногорац рецимо. То су права питања и њима мора да се бавимо. Оног тренутка када изгуби осјећај припадности српском народу и почне да се изјашњава на други начин, онда можемо да га исмијавамо колико хоћемо, ништа нам неће вриједити.
Управо то и јесте кључ проблема. О том сам покушао писати али нисам схваћен. Постоји сијасет разлога који доводе до "рађања нација" али један од најјачих је свакако "страни утицај" који се у последњих неколико деценија огледа у америчкој државној администрацији и европским сателитима. Раније перфидно и индиректно, а у скорије вријеме бахато и више него директно.
svraka wrote:Poslednje informacije koje sam dobio govore da je malezijski putnicki avion oborila ukrajinska vojna avijacija.
О том сам писао 19.07.2014 г. ,а на линку имаш твитове шпанског контролора лета :

https://web.archive.org/web/20140717190 ... /spainbuca
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by julija »

Ova užasna nesreća je dokaz više, da su zapadne sile na čelu sa Amerikom spremne da potpuno sruše međunarodnopravni poredak.. i svoje inicijative nemilosrdno rešavaju golom silom.
Civilizacija se vraća svojim korenima x

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li je Ukrajina pred krvavim građanskim ratom?

Post by ZMIJA »

Međunarodni prvni pordak je već uveliko srušen od kada je Amerika uzela sebi za pravo dežurnog svjetskog policajca koji treba da uređuje i jedini posreduje u ''demokratizaciji'' i gllobalizaciji svijeta sa Amerima na njegovom čelu.

Rušenje putničkog avina nad zaraćenim prostorom u Ukrajini nemože se nikaoko nazvati nerećom, već terosrističkim činom i zločinom protiv čovječnosti, a koji je u mračnim kuhinjama svjetski moćnika do perfekcije isplaniran,što ima samo jedan cilj da se u jednom opsanom svjetskom geoplitičkom konfliktu optuži jedna strana, što je u ovom slučaju Rusija i njen predsjednik Vladimir Putin.

Vjerovati je,da se nikad neće utvrditi, odnosno reći, ko je srušio ovaj putnički avion, i stavio na panj 298 nevinih ljudskih života kao žrtve uspostavljanjna novog svjetskog poretka u ovom dijelu svijeta, napadajući Rusiju kao najveću prepreku na tom putu, ne korsteći nikavo ni konvencionalno ni nekonvencionalno oružje,već moćnu zapadnu propagandnu mašineriju koja nepreže ni od dobro isplaniranih masovnih pogubljenja ljudi u te svrhe. Sjetimo se samo Marakala u građanskom ratu u Bosni,ubijanje nevine omladine u Tuzli,a sve u svruh dnevene propagande ,kako bi se satanizovao protivnik.

Ameri/moćnici iz sjene/ su ubili svog predsjdnika Kenedija gdje je i dan dans ostalao misterijom to ubistvo,samo zato što se predsjednik Kenedi počeo ''mješati'' u svoj predsjednički posao, i koga je Amerika kao takvog voljela.

Američaka politika u 21 vijeku je prefinjeni fašizam koji sprovode otuđene američke vlade i američki centri moći u ime američke nacije.
Nebi me iznenadilo da su u nametnutom/od strane Zapada/ građanskom ratu u Ukrajini,da za proruske ,pobunjenike,separatiste,pijanih Ruse i kako ih sve zovu, /ove još uvjek zvanične građane Ukrajine/,ne počnu optuže i za neko eventualno ogranićno upotreblavanje nukleranog oružja, a koje bi moglo negdje ''neko'' na zaraćenom prostoru da upotrijebi, kako bi se satanizovala Rusija i njen predsjdni Vladimr Putin.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply