Evropska unija!!! Za ili protiv

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Evo sad citam da su Obama i USA stali na stranu Grcke,garant im treba neka vojna baza,i Malta se izjasnila da je na strani Grka u konfliktu sa EU,Rusi su vec ponudili pomoc,moze da se desi da sad svi podju da im pumpaju pare samo da budu neutralni. :D Kao Juga su sada. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by regeman »

Pa vidjećemo, svakako zanimljiva situacija, mislim da se neće ništa spektakularno desiti u Grčkoj niti da će ova vlada bilo šta senzacionalno uraditi, dugo je Grčka u tom sistemu. Primaće tako cistacice itd i brzo će se taj balon ispuhati.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

propao kao grčka
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

УТОРАК, 03. ФЕБРУАР 2015.
СИРИЗА ЈЕ
ПОСЉЕДИЦА
ТОТАЛИТАРИЗМА
AЛИ НЕЋЕ СВАКИ
ТОТАЛИТАРИЗАМ
ПОКЛОНИТИ
СИРИЗУ


Тоталитаризам није више што је некад био. Идеологија Државе која се мијеша у све и која је све, а која је за то добро организована и која то постиже силом.
Савремене масовне, ултрафреквентне и глобалистичке тенологије постигле су то да и саме масе, државни поданици, учествују у продуковању Тоталитаризма и његовом проширењу на све, чак и на оне области које у његовом првобитном значењу нису биле ни трећа резерва.
Тоталитаризам је данас најприсутнији када га нема, кад није видљив.
Његова особина је особина гуштеровог репа. Коликогод се сијече, он поново израста.
Слободан Милошевић је у Србији креиао један занимљив облике Тоталитаризма. У томе му је помогао рат, криминализација државе и права, и национална шаторско-циркуска масовна запјенушеност.
Тај Тоталитаризам је пропао, као што се и очекивало. Реп је одсјечен.
Али нико није чекивао да се један од важних сегмената Слобиног Тоталитарима прекомпонује у Напредњаке и наметне још већи и још софистициранији Тоталитаризам.
Вучићев Тоталитаризам је специфичан зато што је то Тоталитаризам 21. вијека. У њему учествују, превасходно га продукују и омогућили су га, грађани, становници и бирачи Србије.
Не требам даље распредати.
И овај ће Тоталитаризам пропасти. Утопиће се у нешто теже, јаловије и горе. Не мора то обавено бити нови ТТ-ризам.
Тоталитаризам се данас претворио у све осим Идеологије и Државне принуде.
Постоји спортски, културни, мултинационални, интеграцијски, кичевни, шундски, неконцептни, тоталитаризам невладиних организација и цивилног друштва, тоталитаризам тржишта, нарочито неолиберализма, банкарски тоталитаризам, међународни финансијашки, кредитни тоталитаризам, тоталитаризам европске уније, тоталитаризам приватизације, антисуверенитетни тоталитаризам, тоталитаризам губитка културног, националног и вјерског идентитета.
Све у што погледате, посумњајте и у Тоталитаризам.
У Грчкој се догодила Сириза. Неки су у чуду, неки се праве да су у чуду а неки и не разумију.
Грчка је, међутим, деценијама живјела под неколико велова Тоталитаризма. Од унутрашњих до спољних.
Посљедњих година ТТ-ризам ЕУ и Берлина претворио се у иживљавање над нацијом и земљом. Тројна смјена тоталитаризама, двију грчких странака и Еуберлинског Женског Бизмаркизма, дошла је до краја. Избила је Сириза.
Претходно је у Хрватској забиљежен случај Керум. Због тога што се ради о класичном плитичком будалашу, нико то није озбиљно схватао. Послије се догодила Мирела Холи и неки Орах. Они су добили непокривено и неочекивано много гласова. Исто се догодило неком момку, недавно, на предсједничким изборима.
Све је то посљедица Тоталитаризма. Политичка плућа траже спас у сламки чистог зрака.
Ну. То нужно не значи да ће се сваки Тоталитаризам завршити Сиризом. Чак је вјероватније да ће Сириза проћи као Аљенде, ономад.
Али све то што се догађа у нашој близини и што је довољно видљиво за анализу, указује да је свијет премрежен невјероватно лаганим а непробојним бројним мрежама и покровима тоталитаризама. И да неће још дуго моћи тако да издржи.
Да ли ће се убрзано јављати мјестимичне Сиризе или ће се то расплести Трећим Свјетским Ратом, мање је битно.
Битно је да се процес уништења Држава Нација неће моћи остварити онако како то главни ТТ-ризми намјеравају. Држава Нација је једно од највећих достигнућа људске цивилизације, ратова, крви и истребљења. И чим је то тако, јасно је да се ради о нечему свијету потребном и вриједном.
ТТ-лизатори немају ни изблиза тако вриједне циљеве и вриједности.
А у рукама им је остало све мање и мање алатки.
Развој процеса Сириза, у наредним годинама, биће изванредан лабораторијум за мегадруштвену анализу.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Ako EU ne popusti i ne zaigra Sirtaki,Grci bi za financijsku pomoc mogli da zamole Rusiju i Kinu,sto bi bio poraz za EU,i ujedno gubljenje konaca iz ruku.Ako se podje od te cinjenice da je EU u stvari jedna ekonomska zajednica,bar tako je planirana,onda se lako moze doci do zakljucka da bi to bio pocetak kraja EU ,bar kao ovakve tvorevine kao sto je sada.Nakon toga se moze desiti da se EU podjeli u dva djela,na Sengenski dio i ostale,sto bi znacilo granice unutar EU i jos veci gubitak za te ostale,jer bi tako prema EU imali samo obaveze a nikakvu korist.Ovako ja to vidim,vrijeme ce pokazati dali sam bio u pravu. :) Druga solucija je otpis dugova Grckoj,bar 50 %,i dalja agonija za sve zemlje koje ce da snose posledice pogresne politike,jer EU je pod direktnim protektoratom Amerike,a neko ko ti je konkurent ne moze da ti bude savjetnik,ili sto je jos gore tutor. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Sneza »

KAMIKAZA wrote:Ako EU ne popusti i ne zaigra Sirtaki,Grci bi za financijsku pomoc mogli da zamole Rusiju i Kinu,sto bi bio poraz za EU,i ujedno gubljenje konaca iz ruku.Ako se podje od te cinjenice da je EU u stvari jedna ekonomska zajednica,bar tako je planirana,onda se lako moze doci do zakljucka da bi to bio pocetak kraja EU ,bar kao ovakve tvorevine kao sto je sada.Nakon toga se moze desiti da se EU podjeli u dva djela,na Sengenski dio i ostale,sto bi znacilo granice unutar EU i jos veci gubitak za te ostale,jer bi tako prema EU imali samo obaveze a nikakvu korist.Ovako ja to vidim,vrijeme ce pokazati dali sam bio u pravu. :) Druga solucija je otpis dugova Grckoj,bar 50 %,i dalja agonija za sve zemlje koje ce da snose posledice pogresne politike,jer EU je pod direktnim protektoratom Amerike,a neko ko ti je konkurent ne moze da ti bude savjetnik,ili sto je jos gore tutor. :wink:
EU neće popuštati jer nije ni jednoj pa ni korumpiranim Grcima. Mogu oni da zamole Rusiju ali u ovom periodu kad USA i Saudijska Arabija odlučuju o cijenama nafte, Rusija samo može da sjedi i gleda. Kina će dati novac ako ima koristi može uložiti, a da sebi stvara neko neprijateljstvo sa svjetskim igračima zbog Grka, ona to neće uraditi.
Jeste ekonomska zajednica, ista ona koja je Grčku osamdesetih godina podigla nakon diktature. Druga je stvar što su Grci kao i mi halapljiv narod pa nam je glavna deviza: gdje sam tu ja i koliko mogu da ukradem.
U nekom narednom periodu lako je očekivati da se EU prekomponuje u Evropu dvije brzine, što se po mom mišljenju davno i trebalo uraditi.
Politika koje je dovela Grčku do bankrota je 70% a samo 30% EU. Na kraju krajeva, neka izadju ako misle da će se bolje snaći... Neka eto i BIH političari ponude opciju da se odustane od EU ali me onda interesuje koja je druga opcija. Znam da bi ove naše tri političke grupe ( ne mogu reći elite, jer to nikako nisu) voljeli da što duže ostanemo u ovom statusu, da se uspiju sve pare izvući iz države.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

У Грчкој су бирачи, недавно, одустали од двије традиционалне породично-партијске династије и дали гласове Партији Сириза која је у западњачкој медијској радијацији, јер друга и не постоји, означена као Радикална Љевица. И као нешто што је пало с неба, неки социјални цунами и антиевропски црвени политички шеријат.
А Сириза је, у ствари, процес који траје петнаест година а сама Партија је формирана прије десет. У почетку су, према Википедији, ту били:
· Синаспизмос (СИН);
· Обновљена комунистичка еколошка љевица (АКОА);
· Интернационална радничка љевица (ДЕА);
· Покрет за заједничку акцију љевице (КЕДА) (фракција Комунистичке партије Грчке);
· Активни грађани;
· Остале независне љевичарске групе и активисти;
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Пошаљи ово имејлом
BlogThis!
Дели на Twitter-у
Дели на Facebook-у
Дели на Pinterest-у

3580.
ТУРСКА,
МАЂАРСКА,
ГРЧКА,
ТРИ ДИЈАГНОЗЕ
ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ


Док Вучић трчи на Загребачку Инаугурацију, турски парламентарци су отказали састанак са истим таквим европским званичицима. Заузети смо.
Грчка, пак, иде на преговоре са деветнаесторицом министара финансија. Али је прије тога рекла Ни корака назад. Док ово пишем, стигла је вијест да су разговори завршени без договора. Грчка је одбила да продужи Пакет помоћи.
Мађарски Премијер Виктор Орбан изјавио је да ће пооштрити законе о имиграцији. И да не прихвата економске миграције јер су оне зло а да мањине нису баш прихватљива ствар јер Мађарска треба да остане мађарска.
То је само посљедњи у низу мађарских ратова против бриселских јуришника. Један од мањих.
Јебу Турци, јебу Мађари, ал јебе и Варуфакис. Министар Финансија Грчке. Еуропљанима и интелектуалцима одржао је получасвни говор без помињања једне једине бројке. Апсолутни Цар. Александар Македонски. Грчке и цијелог Брисела.
Светри ове државе воде борбу против Европске Уније. Светри су понижене.
Грчка је и упропаштена.
Турска је 2005. почела приступне преговоре и никуд се није помакла. Да би, недавно, Ердоган рекао Ви треба да гледате своја посла. Задржите вашу мудрост за себе. У мом преводу, Јебите се.
Мађарска је уласком у ЕУ постала перионица веша за њемачке ланце хотела. Застрашујућа економска интеграција. Јевтиније је возити веш шлеперима и прати га у Мађарској него у Њемачкој. Какви Будалаши.
Након тога, појавио се Орбан и почео да земљу дистанцира од Бриселкратије.
Ради се о потпуно различитим земљама.
Турска је регионална економска, политичка и војна сила. Грчка је земља са обода пропасти. Мађарска је из срца Европе и само наизглед има много мање разлога за непослушност.
Међутим, светри земље, државе, нације, имају потпуно исти положај у односу на Брисел. Боље речено, Брисел има исти однос према њима.
Тај однос није само понижавајући.
Тај однос је однос тоталног уништења НДД Сфере. Мада се то у случају Турске не види на први поглед јер је она још далеко од стварног уласка и јер је већа и важнија од Грчке и Мађарске.
Та три поптуно различита културолошка, геполитичка, национална, вјерска и економска пункта, који су данас несавладиви ровови отпора Европској Унији, разлог су за озбиљну забринутост Брисела и Берлина. Коју они још не показују.
Штагод да уради, и штагод да се догоди, у било ком случају од ова три, ЕУ ће изгубити. И у Мађарској, и у Грчкој, и у Турској. Државнација ће бити главни циљ борби у овом вијеку. Тај циљ, на много мјеста, једини може да буде квалитетна брана Америчком Стаљинизму, Америчком Тоталитаризму, Америчком Територијализму и Америчком Финансијеризму.
Да ли то нама, Овдје, и у Србији, нешто говори.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by bičbožiji52 »

ГРЧКА
МОРА
ДО КРАЈА НЕДЈЕЉЕ
ДА НАЂЕ 1,5 МЛРД
ЕУРА ИЛИ ИДЕ
У ГЕПЕК


Просто је невјероватан данашњи свијет.
Можда је такав био одувијек. Само ми нисмо никад видјели шта је иза брда. Нити се на њега пели.
На домет дрона, од Србије, којој Вучић поручује Први Пут у Историји, не знамо где да потрошимо паре, налази се Грчка, која до краја седмице мора да скрпи милијарду и по еура, да врати рату Емемефу.
Емемеф је међународна финансијска институција за уништавање земаља. Грчка је један од њених најбољих производа. Мада још није до краја финализиран.
Милијарда и по, у тим њиховим размјерима, и није нека лова.
Али. За Грчку јесте.
Није само ММФ у питању. Да будем реалан. Ради се о Тројци, која је у документима и преговорима замијењена стварним актерима, Европском Централном Банком, Европском Комисијом и нареченим Емемефом.
А иза свега стоје Америчани.
Када изузмем Нато Пакт, и њихове практичне активности, и апстрахујем геостратешке најезде Збигњева и Финансијаша, опет остају Еунијске Интеграције као неразмрсиви лавиринт црног ада и непрекидних сцила и харибди.
Мада се ни то не може засебно гледати. Јер се стално оперише синтагмом евроатлантске интеграције.
То је, отприлике, двоглави, двотјелни, ђаво. Један ти уврће муда а други те потапа у воду и дави.
Мале земље, мале државе, мале нације, мале економије, наме културе, немају никакве шансе против овог механизма.
Свијет је дошао до апсурда да је у најтежој хладноратовској подјели, нека земља била сугурнија, стабилнија и суверенија у Варшавском Пакту него данас, на слободној демократској интеграцијској вјетрометини.
БиХиС је пуна хвалоспјевача Бриселу, ЕУ, интеграцијама, Нато пакту, Европском Путу и еунијском капуту. У Србији поготово. Тамо се не зна да ли су луђи за Вучићем или за ЕУ.
ЕУ, пак, овдје, у те вукојебине насеобинског типа, шаље Филанце или Могеринке, као лутке на маскенбалу. Да им се неуки и зачуђени абориџини клањају и пристају на све.
Никада та ЕУ, и ти пропагатори Евроатлантских Интеграција, нису рекли шта је годишња или петогодишња међусобна обавеза. ЕУ и БиХ. Шта кога чека на том путу. Осим што они које погрдно називају Еуроскептицима, и који су колико толико релани, виде да их на крају пута чека Грчка Трагедија.
Са ЕУ, Бриселом и тим Могерињачама, треба прекинути сваку такву неозбиљну сарадњу.
Потребно их је позвати на Партнерски Однос јасних намјера и циљева. Транспарентно. Да се то објави. У Документу, преко улице и у таблидима.
И опет, при томе, бити опрезан.
Свијет више, па ни мала земља, нема луксуз да може да буде Наивни Горбачов. Неће Нато до руских граница. Нити да наивно вјерује у Хелсинки. Границе у Европи су неповредиве.

Ко у БиХиС, и у Србији, има снаге за то.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

U Mainzu (Hechtsheim) na novoizgradjenoj Dzamiji pored Njemacke zastave sa jedne strane stoji Bosanska a sa druge strane bjela zastava bivse Armije BiH.I to vec mjesecima,policija je upozoravana vise puta od gradjana,sutra slike idu Pegidi i ostalim radikalnim nijemcima samo moram da napravim bolje,jer se iz ovog ugla ne vidi bas naj bolje ta treca ,sa auto puta se vidi super.Eto sta je Evropa i demokratija kad se u nju uvuku konji.
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by bičbožiji52 »

ПОЛИТИЧКА ШЉИВА
НЕ ПАДА,
ИЗЛАЗИМО ИЗ КРИЗЕ
ПОСЛИЈЕ СИРИЗЕ


Зашто је Свијет изгубио Креативност. Аутентичнст. Убједљивост.
Како је Кафка, у оно Глуво Доба, могао да напише Процес а ми, данас, смислимо да свежемо жену за кревет и умишљамо да смо јебственици. Педесет нијанси сиве маште.
Зашто су Рекламне Поруке, Таблоидне Информације и Политички Прогласи, све сличнији, све безличнији и све безначајнији.
Кадгод видим лијепо женско у џинсу, сјетим се Поруке млађане Брук Шилдс. Између мене и мојих фармерица нема ништа.
Данас, у рекламама, неки билмез музе жирафу. Гдје се жирафе музу, јебем их у вратове. Други лаже да хигијенски улошци упијају пола Бајкалског језера за два сата. А жена при томе вози оне бицикле и плива, екетремни спортови. Трећи убија сваког дана. Афричка Шљива не пада. Откуд шљива у Африци. Да је тако шљива моћна, ми би овдје ходали лежећи на леђима а главићи би нам се сударали у висини Ајфеловог торња.
Ни једне увјерљиве поруке.
Велики је маркетиншки домет нека снаша која рекламира неки детерџент. А она, кадрови, сценографија и режија изгледају као да су из Румуније и доба кад је Чау био млад.
Није боље ни у свијету. Само је много скупље. И неријетко глупље.
Гледао сам рекламне спотове који су приказивани на оном Супер Жаре Боул, у Америци.
За оне огромне паре, они понављају кадрове, сјецкају, немају ритам, немају причу. Немају Поруку.
Поруку немају ни медији. Новинарство. Информације. То не треба, надам се, ни да објашњавам.
Порука је универзална биљка из конретне клице.
Не можеш сјести и одлучити да креираш универзалну поруку.
Порука је Ромелова вијест њемачким војницима у Африци, када су почеки да губе од Енглеза. Вратио сам се.
Порука је Дегол.
У Политици, све је, непримјетно, почело банализацијом, када несретне Мисице, успију да , на енглеском, науче и изговоре да су За Мир у Свијету.
Сви смо насјели на то да неко жели да Мисице изгледајуа паметно и да пошаљу Поруку.
А циљ је био да се Мир у Свијету банализује. И да се пошаље Антипорука.
Тако је нестало Великих Политичких Порука.
Од Поруке Дегол, о једној Европи, дошло се до Шојблеовог ултиматума Грчкој.
Прије тога, ми смо овдје имали Милошевића, Нико не сме да вас бије. Или Ђинђића Треба прогутати жабу. Или Алију Изетбеговића са џихадистичким покличем За БиХ ћу жртвовати мир. А Мисице ко јебе. Мисице су, у реченици Срби, Хрвати и муслимани.
Шта је дакле, довело до Једначења По Празнини.
До изједначавања рекламних, информативних и политичких порука.
Окупација.
Ми смо окупирани.
Свијет је окупиран.
Негдје се то виче Глобализација, негдје Слободно Тржиште, негдје Људска Права, негдје Еуроинтеграције.
Суштина је у лажном убрзању и високотехнолошкој хомогенизацији појединачне и колективне свијести. Из те фине микронске прашине, нема честице која ће се издигнути до Креативности. А о Храбрости, Снази, Далековидости, што су све особине које су у темељима Креативности, не може се ни зборити.
Ну. Могу и ја једну да пукнем. Није, мада ће сви мислити да је празна.
Излазимо из Кризе послије Сиризе.
Када НДД,
Нацију, Државу, Друштво,
Наду, Добра, Душу,
Новац, Добит, Далековидост,
вратимо Људима.

Немој, послије, да неко каже да сам рекао да је то могуће
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

U Frankfurtu jako veselo rostilja se na sve strane,slave dolazak Marija Dragog i otvaranje EZB. :)
Image
Image
Prve petokrake su stigle i u njih,sa malim zakasnjenjem. :)
SVJETSKO A NASE. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by просвјета »

Чувај се регрутовања у евровојску...
Чујем да ће прво купити потомке крајишника... :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Pobjegao od dzamija ,demonstracija,vojske,rata,trule politike i svega ostalog,i vidi sad,sve me ponovo stize,dobro je onda rekao Siptar,bjezi jos dalje da te ne selimo dva puta. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by просвјета »

Но сикирики, кад те склептају и шиљну на бојишницу остаје ти само да препливаш... :)
Ил' да даш петама вјетра одма'

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Mislio sam da ce ovamo da me docekaju neke druge demonstracije :D gej parade roze frizure a vidi sad ovo,zalud sam se radovao. :D
Image
Do prvog mraka od policije ce ostati samo pjesadija. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by bičbožiji52 »

18. 03. 2015
PRESS
KRITIKA (NE)ZDRAVOG UMA - BORIS KNEŽEVIĆ
Svetla budućnost
Eto, dočekasmo i to da nam ovakvima, ubogima kakvi jesmo, Evropska unija pokuca na vrata! Čekajući nove kredite MMF-a, dočekali smo aktiviranje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, što nam, sudeći prema prvim reakcijama domaćih političara, nekako dođe na isto.

Zanimljivo je da se u komentarima domaćih vlastodržaca na prekjučerašnje odmrzavanje SSP-a za BiH, kao najvažni detalj, ističe to što će nam Evropljani, kako sada vele, odmah odmandaliti kapije za pristupanje bogatim IPA fondovima. Ako je krpljenje budžetskih deficita zapelo zbog oklevanja MMF-a da nastavi s kreditiranjem krajnje nepouzdanog dužnika, kome ozbiljno preti bankrot, stupanje na snagu SSP-a palo im je baš kao kec na desetku ili melem na ranu.
E sad, to što gotovo niko ili vrlo retki iz vlasti govore o tome kako aktiviranje SSP-a, samo po sebi, ne znači ništa bez sprovođenja brojnih reformi koje, u konkretnom slučaju, predstavljaju eufemizam za bolno stezanje kaiša i novo šamaranje sirotinje, predstavlja posebnu temu. A i kako će, o svome se jadu zabavili, uspeti da objasne narodu da je zarad svetle evropske perspektive neophodno da pozatvaraju i ovo nešto malo preostalih javnih preduzeća, otpuste armiju partijskih vojnika zapošljavanih posle svakih izbora, još više smanje već mizerne penzije i plate i poslodavcima dopuste da i ono malo radnika, koji zadrže svoj posao, tretiraju kao stoku?
Evropski put nema alternativu, mantra koju su ponavljali i ponavljaju sve vlasti iz zemalja nastalih raspadom bivše SFRJ, postala je najbolji alibi za hohštaplere i nesposobnjakoviće koji su vlastite države i narode doveli do prosjačkog štapa. Kada više nije preostalo ništa da se pokrade i uništi, najjednostavnije je posao eutanazije umirućeg bolesnika prepustiti nekom drugom.
Bunite se što ste nakon dvadeset i kusur godina staža ostali bez posla, firma vam je ugašena i nemate čime da prehranite decu? Nije to do domaćih vlasti. Radi se o zahtevima EU kako bi svima vama za 10, 20 ili 50 godina bilo bolje. Čudite se što su skoro sva uspešna preduzeća, banje i prirodna bogatstva vaše zemlje završili u rukama stranaca? Ništa ne razumete. To je od nas tražila Evropa.
Vaše je samo da ćutite i trpite. Kao što ste to, blago svima, i do sada više nego uspešno radili.
P.S.
ССП је само легализација једног неуређеног игралишта на коме струје ЕУ, поједине јаче земље и њихови лобији, практична бриселска бирократија, туземни национални интереси, Сарајевски Политички Круг, Унитаристи, Једногласци, Боснаши, и сва сила тајних служби и ангажованих спавача на важним и најважнијим мјестима, добијају могућност за дјеловање.
Last edited by bičbožiji52 on 18.03.2015. 10:09, edited 2 times in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

НА ПУТУ ЗА ЕУ,
НЕ ГЛЕДАЈ
У БРИСЕЛ,
ВЕЋ У ГРЧКУ


Западноевропска пропаганда жели да представи да је Грчка једна неодговорна заједница, да је то народ који не ради ништа и устаје из ладовине само кад треба отићи по плату, да се држава таквих неодговорних људи непрестано и неодговорно задуживала и да је дошла до 320 млрд еура дуга, када Европска Унија не може више да толерише стање и мора да наложи окрутан систем мјера.
Систем мјера је усмјерен ка сиротињи, оној која не ради ништа, ладује и узима тринаесту и четрнаесту плату.
Та политика је прије свега њемачка. Шпаргресе.
Иако сва сила врхунских економиста годинама говори о томе да систем мјера, назван Штедња, не може донијети опоравак и напредак, јер је либерални и тржишни капитализам и финансијеризам саздан само на потрошњи, сталној потрошњи и све већој потрошњи, Берлин Меркел не одустаје од штедње.
Иако више никоме није јасно шта људи у Грчкој још могу да уштеде.
Ну. Чак и да се прихвати да је све што се догађа искључиво у кривици Грчке и Грка, то је тешко одрживо, пошто има још земаља које су у тешкој ситуацији. Нису баш пропале као Грчка али су доста близу.
Све те земље смјештене су по ободу ЕУ.
Када се успореди механизам функционисања једне државе и ЕУ, лако је установити да је ЕУ државама чланицама узела многе прерогативе државног маневра и тако их осакатила а себи, ЕУ, није прибавила довољно полуга да би могла да рјешава проблеме који сада нису ничији.
ЕУ је узела валуту земаља чланица. То је сада ЕУ валута.
Чланице више немају валуту и не могу преко ње да маневришу у сложеним економским и међународним финансијама. Нпр девалвација. Што појевтињује домаће робе и повећава профитност извоза.
ЕУ, пак, добила је валуту али нема могућност да њоме помогне појединим земљама чланицама. Пошто се не може штампати заједничка валута, нпр само за Грчку. Односно девалвирати.
У таквој ситуацији мед лиже онај ко држи кашику. Онај који је најбогатији.
Еуро је алатка Берлина за покоравање, исцрпљивање и сиромашење других земаља ЕУ.
То је, дабоме, пројект САД. И сама Заједница за угаљ и челик, била је то. Прије тога, вртоглаво постратно јачање Њемачке.
Грчка, и земље Еурозоне, доведене су сада у безизлазну ситуацију. Њихова сувереност практично не постоји и потпуно су у вољи ЕУ и Нато Пакта. Бирачи могу да одлучују како им воља, то неће помоћи. Пошто на самом улазу у ЕУ увијек стоји једно велико Најн.
Други битан једносмјерни колосијек Њемачке у који је Берлин претворио цијелу ЕУ, јесте Политичка Недовршеност.
Земље чланице су остале без многих политичких прерогатива, без права на многе одлуке. Оне су премјештене у Централу ЕУ. Али не у класичне демократске и бирократске институције него у неке Тројке и невидљиве лавиринте. А политичка архитектура ЕУ је намјерно остала недовршена и неефикасна. Па тамо негдје, у Стразбуру, може да се декларацизује и гласа до миле воље, то неће стићи до конкретног економског и политичког потеза.
У таквој ситуацији, а то је само скица ЕУ Монструма, Грчка, или нека друга Грчка, мора пропасти.
Она је, и све земље чланице, сведена на територијалне јединице које више не могу никуда.
Та парализа убија европске нације, убија Европу.
То треба да буде наук свима које сада ЕУ и Нато колијенче и припремају за тамничење у ЕУ. Називајући то еуроатлантским добровољним интегративним путем.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Prije par dana sam cuo naj gluplji komentar na TVu,cjeli dan su trubili kako u grckoj penzioneri imaju vece penzije nego u njemackoj.Na kraju sam se potrudio i nasao podatak,koji nije dostupan onoj masi koja gleda televiziju i formira svoje misljenje prema njihovim izjavama.Uzeli su podatak da covjek koji je radio u njemackoj 40 godina i pred kraj svoga radnog vjeka poslednjih par godina ostao bez posla ,kao recimo i takvog grka,njemu se umanjuje ovdje zbog tih poslednjih godina a grku ne,i ovdje poreska politika u poslednjih par godina,ne vidi razliku izmedju penzionera sa dobrom penzijom i radnika,tako da im deru poreze,dok je to u grka manje,pa tako grk od 1500 dobije 1400 a nijemac od 1900 dobije 1300,ovo sad bubam, uglavnom je razlika u porezu,a ne u startnoj penziji,ali ko jos ima da je radio u grckoj 40 godina i da ima 1500 penziju,oni su to uzeli samo teoretski,ali narod se uzbudio i samo o tome prica kako grk ima vecu penziju od njih.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Najmoćnije oružje takozvanog Zapda je upravo ta savršena propaganda.Ona nije od juče, ona je jedan kontinuitet u kome se dograđivala do savršenstva.Gledano u geoplitičkim podjelama i razmjerama,ona je moćnije oružje od ovih najsvaremenijih ruski borbeni aviona, koji se ovih dana najavljuju kao najsavremenije leteće borbeno sredstvo ikad stvorno, sa dvjesta tona eksplozivnog tereta i brzine preko 2.000 km na sat.
Stvoren je mit o Grcima kao neradnicima,što na Zapadu ,te i takve EU, izaziva odeđeno podzrenje, kako Njemačka radi a Grčka se paradi.

GRČKI POLITIČARI SU GODINAMA LAGALI SVOJ NAROD, ČESTO UPOTREBLJAVAJUĆI TAKOZVANO KREATIVNO KNJIGOVODSTVO NE BI LI ULEPŠALI STATISTIČKE PODATKE, A PRI TOM IZBEGLI PROBLEME SA BRISELSKIM TEHNOKRATAMA I OSTALIM PARTNERIMA U EVROZONI. KAD JE "ŽURKA" ZAVRŠENA I KADA JE DOŠLO VREME DA SE PLATI RAČUN, A DESILO SE DA TO BUDE USRED NAJGORE SVETSKE EKONOMSKE KRIZE U POSLEDNJIH NEKOLIKO DECENIJA, OTKRIVENA JE SUROVA STVARNOST

Ništa manje nisu lagali ni njemački političari svoj narod, govorći kako treba ukinuti moćnu njemačku valutu, Maraku, koja je u osnovi imala razvijenu njemačku industriju, kad se uvodio Evro kao jedinstvena evropska moneta.
Čuj,takozvano'' kreativno knjigovodstvo''za koje treba okriviti grčke političare,one iste političare koji su u Briselu više slušali i sprovodili briselske direktive, o svemu i svačemu, i za riječ su se mogli javljati samo kako riješavati Evrounijseke, a ne grčke probleme.Nešto poput ovoga šta sad radi Aca Vučić u Srbiji,a kad od Srbije naparvi Grčku.onada će i za njega reći da je lagao svoj narod, jer je uveo takozvano kreativno knjigovodstvo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Koliko se samo demagogije ovdje prosipa, to je zaista zadivljujuce. Pri tome se stalno zanemaruje da je svrha pristupanja EU upravo taj proces pristupanja kako bi se svi sistemi drustva i zajednica napravili funkcionalnijim i efikasnijim za gradjane. Dakle, cilj ne bi trebao biti sam ulazak u EU, nego taj proces promjene drustva pa i svjesti gradjana. Prihvatanje tih standarda u raznim oblastima, od ekonomije i poljoprivede, do demokratskih vrijednosti i zastite okoline je ta civilizacijska vrijednost kojoj treba stremiti a ne milioni eura koji (kao) cekaju na nas. Jednostavno receno, Evropa treba uci u nas prije no sto mi udjemo u Evropu. Sada ce sigurno mnogi naostriti tastaturu i oplesti po svim nedostactcima i manama trulog zapada, kao da je do njih a ne do nas da prihvatimo ono sto je dobro a odbacimo ono sto je lose. Naravno da ima svega na zapadu, ali uredjenje drustva i drzave, od sociajalne i sindikalne sigurnosti do nauke i obrazovanja, to je prosto neuporedivo. A oni koji misle da neki segmenti drustva i drzave funkcionisu bolje u BiH/RS nego u EU, neka to argumentovano brane, taj cu megdan rado prihvatiti.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

Post Reply