Evropska unija!!! Za ili protiv

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by aquarius »

julija wrote:Ako bih zanemarila uvredljive komentare, sve se svodi na dobre zelje i lose mogucnosti.
Danas je svuda, pa i kod njih izbio na povrsinu intelektualni polusvet. U zdravo utemeljenom drustvu, to nije nepremostiv izazov. Kod nas koji smo pretrpeli visedecenijsku izolaciju, to je ozbiljan problem. Moramo se menjati. Neophodan je socijalni i politicki dijalog, koji moze biti izlaz iz zacaranog kruga.
Duga ek. kriza i nepovoljan sticaj okolnosti ozbiljno je narusio stub privlacnosti EU. Ali posto "sve tece, sve se menja" ..vreme moze biti nas saveznik, jedino ako uspostavimo sistem, sto pre krenemo da primenjujemo zakone i osamostalimo sudstvo.
Potpisujem od prve do zadnje riječi.
Socijalni dijalog bi u tom slučaju morao obuhvatati jako širok krug ljudi koji bi morali suštinski, a ne samo deklarativno da mijenjaju
način razmišljanja.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by corkan »

Ovako izgleda dolazak u eu,zmile je dosta u pravu stara dama treba sve više pudera!
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Mislim da je nepotrebno prepucavati se i gubite vrijeme na pokusavanje ubijediti sve i svakoga da je EU pravi put, ili obrnuto. Ja sam pokusao procitati strategiju razvoja opstine (jos jednom hvala Vrsti na linku!!!), a potom i strategiju EU prema Bosni i Hercegovini za period 2014-2017. Mislim da postoji jedan zavidan stupanj podudarnosti, prije svega jer i EU a i opstina zele promovisati razvoj malih i srednjih kompanija, te razvoj poljoprivrede. Osim toga, EU izricito kaze u svojoj strategiji da zele investirati u lokalne zajednice a ne u vise nivoe vlasti (entitete i drzavu koji su se, kako se navodi u strategiji, pokazali nefunkcionalni). Dakle, postoje ta otvorena vrata i lokalne zajednice bi trebale to sada iskoristiti da se kolac napravi vecim a ne da se stalno krvimo oko malog kolaca. Puno od danasnjih problema bi nestalo kada bi samo uspjeli stvoriti bolji standard svima, bez obzira na nacionalnu ili stranacku pripadnost. Ako neko zeli sam da prouci detaljnije EU strategiju, evo link:
http://ec.europa.eu/enlargement/pdf/new ... art1v1.pdf
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

julija wrote:Ako bih zanemarila uvredljive komentare, sve se svodi na dobre zelje i lose mogucnosti.
Danas je svuda, pa i kod njih izbio na povrsinu intelektualni polusvet. U zdravo utemeljenom drustvu, to nije nepremostiv izazov. Kod nas koji smo pretrpeli visedecenijsku izolaciju, to je ozbiljan problem. Moramo se menjati. Neophodan je socijalni i politicki dijalog, koji moze biti izlaz iz zacaranog kruga.
Duga ek. kriza i nepovoljan sticaj okolnosti ozbiljno je narusio stub privlacnosti EU. Ali posto "sve tece, sve se menja" ..vreme moze biti nas saveznik, jedino ako uspostavimo sistem, sto pre krenemo da primenjujemo zakone i osamostalimo sudstvo.
Gdje je nama zdravo i utemeljeno društvo.Mi još nismo ni društvo u nasatajanju,tako da razlika između želja imogućnosti svakim danom je sve veća i veća.Dok imamo ministarstva za izbjegla i raseljana lica, umjesto Ministarstva za kulturu,imat čemo i intelektualni polusvijet.Danas nije vijest, i predmet analize neka inovacija nekog mladog profesora tehnički nauka,već golo Stanijno dupe, kako voli reči moj kolega Rajko Vasić.Ne može zdravo utemeljeno društvo biti,društvo u kome je medijska dikatatura kiča i sikrivljenih vrijednosti.Ne može zdravo utemeljeno društvo biti,društvo u kome se kupuju fakultetkse diplome, i gdje se gleda seks u živo, i gdje Saša Popović predvodi turbo-folk industriju.
Sve društvene grupe moraju prvo proći katarzu,ne samo političari i tajkuni, već hodže i popovi,doktori i profesori,posebno intelektualci, ako ih još uvjek uopšte ima.Pored ekonomske krize,mi smo u dubokoj krizi morala,jer smo duboko kriminalizovano društvo.Džaba je nama donositi zakone,ako te zakone nećemo sprovoditi.I najlošiji zakon je dobar ako se sprovodi.Reforme i evropske vrijednosti, ne smijemo prihvatati kao besuslvni ulazak u EU,već ih trebamo ,urtaditi za radi sami nas.Evropu ne možemo varati i folirati,kao što lažemo sami sebe i sebe foliramo.
Nažalost mi još nismo završili prekinuti rat,ne rat u pojedinim usijanim glavama,već stvarni rat, koji je samo odložen na duži vremenski period,jer zacrtani ratni ciljevi i zvanično tinjaju na terenu, i potrebna je jedna varanica, i nečiji mig iz štaba ''okupacionih snaga BiH'' i rat može da se nastavi,samo u drugim oblicima nego je to bio onaj predhodni.
Mi imamo teritorije na tlu ove BiH koje ne kontroliše vlast ni oni u Sarajevu,a kamo li oni u Bnajalici ili Mostaru,a želimo ići u EU.O čemu mi ovdje pričamo.BiH je tranziciona baza, svjetskog tereorizma iz koje se mobilišu plaćenici za rat u kriznim područijima, i mi kao takvi nikad nećemo ući u EU u to budite više nego sigurni.
Last edited by ZMIJA on 29.03.2015. 12:53, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by corkan »

Zmijo svaka ti je na mjestu,na kraju si malo prekrdašio,ja te razumijem.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by julija »

ZMIJA wrote:Mi imamo teritorije na tlu ove BiH koje ne kontroliše vlast ni oni u Sarajevu,a kamo li oni u Bnajalici ili Mostaru,a želimo ići u EU.O čemu mi ovdje pričamo.
I ja se isto zapitam, posle Vaseg posta :D
Iako je medju prvima zapocela proces pridruzivanja Uniji, BiH je jedina zemlja sa ovih prostora koja jos uvek nema zvanicno medijsko predstavnistvo u Briselu.
ZMIJA wrote:BiH je tranziciona baza, svjetskog tereorizma iz koje se mobilišu plaćenici za rat u kriznim područijima, i mi kao takvi nikad nećemo ući u EU u to budite više nego sigurni.
Ima li komandosa medju forumasima?
Kamikaza i Spile, svojim cestim odsustvima stvaraju senku sumnje ..da operisu u nekoj ratnoj zoni i indirektno ucestvuju u opstrukciji projekta, BiH na putu ka EU :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Poslije ove tragedije u francuskim Alpama Kmikazi će biti oduzeta letačka dozvola,jer se sumnaj da je zajedno sa njemačkim kopilotom Andreasom Lubitzom pohađao letačku školu za obuku pilota samoubica.Kami se specijalizirao za uništavnje i obaranje vojnih zrakoplova,ako nedajbože dođe do trećeg svjetskog rata.Malo sam surovu stvarnost zloupotrijebila za predaparilsku šalu,nadam se da mi nećete zamjeriti.
A što se tiče Spileta on juče nije prisustvovao molitvenom doručku u Tesliću,izgleda da ga je Kalabić namjerno izostavio sa spiska, jer neće da obrije bradu,a svi oni iz SNSD a što u poslednje vrijeme puštju bardu,sumnjiviji su od onih iz Gornje Maoče.
Zabaranjeno je u SNSD a nositi bilo kave brade.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by corkan »

Vidi vidi pa zbog brade nije bilo ni Radojčića!!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Image
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Ako neko poznaje nekoga u nabrojanim opstinama: http://www.ba.undp.org/content/bosnia_a ... d-poplava/
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

Da nam bude kao što je Hrvatima. A ovaj Crnadak izgleda kao neki lokalni proplup. Ko i sta sve bude ministar to je sramota.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Koliko god su Hrvati u nezadovoljavajucoj situaciji, za nas bi dostignuce njihovog polozaja bilo napredak. Oni mogu da izvoze u EU, mogu traziti EU-fondove, imaju zakonsku legislativu koja je kompatibilna sa EU itd itd. Ne treba ocekivati nikakve revolucije, hajmo probati sa evolucijom. Na kraju krajeva, konja mozes dovesti do vode, ali on sam mora sageti glavu i piti.
Suditi o nekome po izgledu nije moj obicaj i mislim da je pogresan nacin postavljanja stvari. O Crnadku i svim ostalim treba suditi po njihovim djelima ili nedjelima.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

ЉЕТОПИС Рајка Васића
ЧЕТВРТАК, 16. АПРИЛ 2015.
АМЕРИЧКО СТОЉЕЋЕ
И
СТОЉЕЋЕ АМЕРИЧКЕ
НЕСРЕЋЕ

Да би се разумио Савремени Свијет, а под тим појмом подразумијевам 20и и 21и вијек, није потребно разумјети ратове, војске, велике битке, финансијске кризе, концлогоре и соцлагере, диктатуре и револуције, Кину, Русију, Африку, Ислам, Хришћанство.
Потребно је разумјети америчку Политичку Моћ Капитала.
ПМК, Политичка Моћ Капитала, је у класичном марксовом капитализму једна уобичајена и друштвено прихватљива појава. Али овдје се већ одавно не ради о класичном капитализму.
Ђаво се изродио.
ПМК, са америчке тачке гледишта, нешто је сасвим друго. Пред њом падају једнако и хришћанске и исламске земље, једнако колонијалне и нове, горде и покорне.
Америчка ПМК тешко се објашњава и презентује због изванредне медијске и јавносне обланде у коју се пажљиво умотава од првог дана деветнаестог стољећа.
Људи су склони да величају улогу Гебелса у некаквој пропаганди. А то је потпуни лаицизам у односу на оно што је у Америци настало када је Вудроу Вилсон формирао ЦПИ. Одбор за јавно информирсање, у коме су два вијека испред свих техника и технологија, ишли Џорџ Крил и Едвард Бернејз. Овај други је иначе из Фројдовског гнијезда пошто му је стари лав психоанализе био ујак.
У свим земљама Политика се бира и доноси законе. Који се проводе и важе, мање или више, и за ситорињску пару и за крупни капитал.
Само у Америци, Јунајтид Стејтс, Капитал бира Политику, бира предсједнике, креира Стратегију и доноси законе. Што излази изван оквира америчких граница.
Америчка ПМК креирала је оба свјетска рата.
Америчка Политичка Моћ Капитала креираће и трећи Свјетски рат.
Као поткрепу, изнијећу само један низ голих чињеница, које ће ми, на крају, омогућити образложење горњег закључка.
1.
Абрахам Линколн је успио у нечему што је епохално. Укинито је црначко ропство, иако црни људи у Америци нису постали равноправни ни до данас. Али је изгубио у једној прозаичној ствари. У боју око новца.
Он је, да би финансирао рат пртив робовласничког Југа, штампао своје, независне, државне доларе, такозване Зелембаће. Тиме је сам себи донио пресуду коју ће извршити глумац у атентату.
Линколн није дозволио да се грађанским ратом богате они који већ имају богатство. Вјероватно је схватио да се, кад земља једном падне под Црну Руку Капитала, никада више неће извући.
Случај Линколна и Зелембаћа био је знак крупном америчкм капиталу, да се организује, и да никад више не дозвли да неко други влада у Америци.
2.
Џ. П. Морган је већ био изникао као водећи свјетски банкар када је креирао кризу на почетку деветнаестог вијека, познату као Паника 1907.
Морганови и Рокфелерови, и други, мањи, чланови невидљивог новчаног труста, схватили су да не треба дозволити држави, Влади, да тражи рјешења кризе, већ рјешења усмјерити ка циљу преузимања надлежности америчке владе и Конгреса у издавању новца, ка стварању Народне Банке Америке која би била у њиховим рукама.
Тај циљ су, послије, ефикасно и остварили.
3.
1912е, куће Морган и Рокфелер су одлучиле да Вилсона изаберу за Предсједника Америке. Створена је и трећа странка за изборе, вјештачка, прогресивна, коју је водио Теодор Рузвелт, који се, након избора и распада те странке, Bull Moose, тихо вратио у Реубликанску странку.
Вудроу Вилсон је и изабран. А само један час по уласку у Бијелу Кућу, потписао је тзв Овенов закон којим је основан систем банака за савезне резерве чије одлуке нису подлијегале ратификацији Ам Предсједника нити Конгреса.
Ствар је била готова за тих божићних празника 1913.
И никад се више није вратила назад.
4.
Одбор за Јавно информисање, злогласни ЦПИ, разаслао је 1918. реченицу Ово је рат који се води како би свијет био сигуран за демократију.
Фенеменално. Та Амерчка Реченица одзвањаће свијетом, још сто година. Све до данас.
Суштина је била посве друкчија.
Џ. П. Морган је увео Америку у рат да би преузео царевање Енлеском, јер колонијална Енгл издисала, и другим земљама богатог западног свијета.
У ту сврху је Вилсон, који је изборе добио на мирољубивој политици, То није наш рат, само за годину дана окренуо ћурак и увео Америку у Први Свјетски Рат. По налогу Хаус Морган и осталих.
Да би се Морган, и ПМК, ширили по свијету.
То су, теоретски, у својим књигама уобличили Брукс Адамс и Фредерик Тарнер, који су говорили да је стално геополитичко ширење резултат експанзијске моћи Америке која је Американцима прирођена.
5.
Циљ Моргановог, и дружине, увлачења Америке у Први Свј Рат био је не тако једноставан као што је ПМК. Циљ је био срушити Велику Британију, онемогућити Њемачку, која је већ донијела одлуку о градњи пруге од Берлина до Багдада, а, онда, и заштитити своје велике кредите које је Морган дао Великој Британији и Француској, за финансирање рата.
Тим ће парама да се развију моћни амерички ратни лиферанти и постану корпорације којима, ускоро, нико неће моћи ништа. Оне и данас живе.
6.
Почетком 1941. девет мјесеци прије Перл Харбура, Хенри Лус, издавач Тајма и Лајфа, написао је уводник, 17ог фебруара, под насловом Америчко стољеће.
То је био есеј о плану Рокфелера, који је финансирао Студије о рату и миру, обимни и многоауторски документ који ће му омогућити да преузме вођсво у ПМК и да се Америка у свијету понаша по његовим интересима.
Лус је написао: Тираније могу захтијевати велики животни простор, али слобода захтијева и захтијеваће далеко већи животни простор од тираније.
ПМК схватила је да је прескупо имати колоније и држати државе и територије окупираним, са скупим страним и домаћим апаратом. Потребно им је слагати Слободом а проводити једнаку Тиранију.
Тада су у Америци употребљавали синтагму, прековану из Њемачке, Америчи Економски Лебенсраум, која је убрзо напуштена а замијенило ју је Америчко Стољеће.
7.
Овдје нема простора да се образложи. Али, у троглу британски Округли Сто, Хилеров Лебенсраум и Рокфелер, само Рокфелер није стратешки погријешио. Управо зато што је финансирао Студије о рату и миру. Али као документ Државе и Владе.
8.
Рузвелт, Рокфелер, Самјуел Буш, праотац свих Бушева до данашњих дана, и Вијеће за иностране односе, а иза сваког овог фактора стоји широк круг повезаних и преплетених моћника, разрадили су будућу америчку ратну стратегију којој је био циљ да Америка, као побједник, иако још није била ни ушла урат, изађе као владар свијета а да Њемачка буде гурана у рат тако да саму себе уништи јер је постојала велика опасност да израсте у европску економску силу коју Америка неће моћи контролисати.
Америка је чак помагала Њемачку у рату. Рокфелер јој је давао бензин за авионе. Сарадња се наставила и након америчке објаве рата Њемачкој. Послије су биле и конгресне истраге и саслушања али АМК, Америчка Моћ Медија скоро је једнака америчкој ПМК.
8.
Након Другог Свј Рата, све је познато. Бретон Вудс, ММФ, Свјетска Банка, напуштање Златног Важења за Долар, којим је Морган, на почетку стољећа уништио Британију, укидајући сребро као банкарско покриће за новац.
9.
Познато до Кенедија.
Који је убијен из истих разлога као и Линколн.
Мало ко зна о Уредби 11110 али сви знају ко је Ли Освалд и Џек Руби. То је АММ.
Кенеди је том уредбом, коју је увијек прекривала медијска слобода у облику шутње, поново одштампао америчке бескаматне доларе и тако заобишао Систем банака за савезне резерве.
На том долару је стајало Новчанице Сједињених Држава а не Новчанице Савезних Резерви.
Пуштено је у оптицај 4,3 млрд у апоенима од 2 и 5 долара.
То је била самосмртна пресуда.
План о другим апоенима није остварен због атентата а насљедник, Линдон Џонсон, одмах је повукао те Кенедоларе. Уредба 11110 је прекривена као Чернобил.
9.
1968. година. Данијел Кон Бендит. Студентски протести. Све је то кулиса за дисциплиновање Француске и рушење Де Гола.
Француска је изнијела идеју о монетаној реформи свијета. А Вол Стрит је узвратио ударац. Њујоршке банке су нагло повукле своје депозите из француских банака и купиле њемачке марке, натјеравши њемачке банке да их слиједе. Стејт Депармент је ограничио увоз француске робе.
Даље је све познато. Де Гол је одступио. А Француска, много касније, укључила и у војне структуре Нато Пакта, што је дуго избјегавала.
10.
1971е Никсон је, по савјету Кисинџероваца и Рокфелероваца, донио једнострану одлуку о конвертибилности Злата. Долар више није морао имати златну подлогу у противвриједности.
То је значило да су САД сада могле издавати долара колико су хтјеле. Свијет се хранио празњикавим доларима а иза тога стајала је америчка војна сила, слобода и демократија.
Од тога су, јасно, корист имали они приватни банкари који су држали Систем банака за савезне резерве. Али не и америчка економија и амерички народ.
То је био почетак рокфелровског Кисинџера који ће послије постати и Савјетник за националну безбједност и Министар иностраних послова, истовремено.
Кисинџера је лансирао Дејвид Рокфелер.
11.
ОПЕК и криза нафте.
Као што је за Морганову Еру Моћи био пресудан тајни скуп на Острву Џекил, тако је ра Рокфелерову Еру Моћи, био пресудан релативно тајни састанак 84 Билдербеговца на шведском острву, у Салсјоебадену, на имању банке Валенберг.
Тада је рокфелеровски труст издејствовао договор о скоку цијена нафте за четири пута. Од тога нису имале користи земље ОПЕК-а. Иако је тако изгледало. Јер, за четири године од 74е, земље ОПЕК-а зарадиле су 185 млрд долара. Три четвртине тог новца прошло је кроз финансијске институције Зпада. Банка Чејз Менхентн. А из тога, су између осталог, кредитиране земље у развоју и тако добиле омчу око врата из које се нкад нису извукле. Дужничка слобода је један од најбољих начина финансијерског управљања свијетом.
12.
1976е, на америчким изборима побиједио је Џими Картер, познатији као Кикирики Картер. Он је био, у почетку, мали штићеник Дејвида Рокфелера.
13.
Неолиберализам је проналазак браће Рокфелер и не вуче коријене из Кејнзијанског либерализма већ из ортодоксије о ултра слбодном тржишту Милтона Фридмана са Свеучилишта Чикаго. Које је, јебига, осам деценија прије тога, основано парама компаније и породице Рокфелер.
14.
Чак је и неубједљиви и смијешни Роналд Реган играо улогу епизодисте у Финансбастеру Рофкелер и ПМК.
Он је уништио америчку индустрију, направио револуцију за узак круг богаташа. Јавности је то спиновано као Реганомика. Као посебна врста генијалне Економике. Пол Волкер је тада креирао новчану нуклеарку али зато нема овдје простора.
15.
Ствар се вуче преко четири Америчка Предсједника, све до коначног слома. Преко Регана, G. W. H. Buša, Клинтона и G. W. Buša.
То се може окарактерисати као уништење америчке економије шпеклативним кредитима.
16.
Обама, Црни Љевичар, Демократа, чим је дошао у Бијелу Кућу, окупио је око себе на десетине моргановаца, волстриташа и рокфелероваца. Само Мишел није ни на који начин везана са тај Новчани Труст.
17.
Политика према ЕУ, Русији и Кини, наставак је Морганрокфелеровског виђења Свијета оптиком Студија о рату и миру и оптиком америчког економског лебенсраума.
Ну. Свијет се промијенио.
Не постоји више једна Њемачка као главни ратни играч који може послужити за обављање радова ширења ПМК. Сада су на сцени Кина, Брикс, Русија, која је побједник у рату САД против ње (Украјина).
Долар је пао као систем.
Америка је изашла из Америчког Стољећа и ушла у доба Америчке Несреће.
Коначно је јасно да њена улога водеће економије, коју је сада прузела Кина, није настала поштеном тржишном утакмицом већ закулисним крвопролићима у којима је страдало и педесет милона људи, спрам чега је истребљење туземних Индијанаца, само мало већи инцидент.
Знајући да је то тако, Америчка Политичка Моћ Капитала, посегнуће за оним што једино зна. За новим Свјетским Ратом.
Што ће при томе страдати пола америчког живља, ако буде требало, то није битно. Као што није било битно оних скоро 2.000 жртава у Перл Харбуру, за који је Америка, онај ко треба, знала да ће се догодити, али су Јапанци навучени да то ураде како би Слобода имала изгвор за улазак у Рат.
Мале земље, нације и теритрије, велики, ваљда, умију, морају да се крајње разумно поставе и понашају у складу са овим мојим предвиђањем.
Да чувају НДД Сферу, Нацију Државу Друштво.
И да, барем, не помажу концепту Трећег Америчког Рата туђом крвљу, уласком у Нато Пакт и слично.

У шта укључујем и ЕУ.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

Ili ovo...
http://www.pravda.rs/2015/04/16/dnevnic ... h-radnika/
Dan 150 € radi se 10 sati ima sat pauze a satnica 8.5 €,pitam se dali ovi novinari ponekad procitaju sami svoje tekstove. :)
Osim toga Bugari i Rumuni rade taj posao po 3 € na sat,danas sam gledao njemacku reportazu,pa ako vam neko slaze da znate da nije ovako kako pisu nepismeni novinari. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by vrsta8472 »

Keyser Söze wrote:Koliko god su Hrvati u nezadovoljavajucoj situaciji, za nas bi dostignuce njihovog polozaja bilo napredak. Oni mogu da izvoze u EU, mogu traziti EU-fondove, imaju zakonsku legislativu koja je kompatibilna sa EU itd itd. Ne treba ocekivati nikakve revolucije, hajmo probati sa evolucijom. Na kraju krajeva, konja mozes dovesti do vode, ali on sam mora sageti glavu i piti.
Suditi o nekome po izgledu nije moj obicaj i mislim da je pogresan nacin postavljanja stvari. O Crnadku i svim ostalim treba suditi po njihovim djelima ili nedjelima.
Ти стварно мислиш и вјерујеш да ми овакви какви јесмо, потребни ЕУ? Шта ће од нас. Ионако смо протекторат ЕУ!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

vrsta8472 wrote:
Ти стварно мислиш и вјерујеш да ми овакви какви јесмо, потребни ЕУ? Шта ће од нас. Ионако смо протекторат ЕУ!
Vec sam vise puta napisao da je za nas vazniji proces pristupanja nego sam akt pristupa. Da li smo im potrebni ili ne, to se moze raspravljati, ali njima je svakako bolje imati koliko-toliko uredjenu zemlju u komsiluku nego neko krizno zariste. Osim toga, svrha pristupnog procesa su promjene, stoga ni mi necemo biti "ovakvi kakvi smo", ako prezivimo proces :D.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by KAMIKAZA »

O kakvom procesu pridruzivanja mi mozemo da govorimo ,kome treba neko ko je izdao sijaset pasosa ekstremistima,pa nas treba ograditi kao Auschwitz.U nas se jos uvjek ,cim nestane argumenata prijeti ili odcjepljenjem ili ratom,mislim da je evropi lakse da nas gleda kraj sebe kako se krvimo ,nego da se krvimo u srcu EU.Da su oni nas htjeli mi nikad nebi ni zaratovali,jer nije ovaj rat ni bio nas,vec njihov,da nas hoce u nekoj skorijoj buducnosti,nikad Dejtonski sporazum nebi bio potpisan u ovakvoj formi,ovo je samo odgadjanje pokolja na neodredjeno vrijeme,i u nas i u Srbiji.Zasto nisu u Hrvatskoj sprijecili pokolj (Oluju) ili njih izolovali zbog toga,zasto nije EU kao uslov ulaska stavio autonomiju Srba u Hrvatskoj,a stavlja priznanje drzavnosti Kosova od strane Srbije kao uslov.Ni mi ni oni nismo dobrop prosli,jer ovo je kao sto sam rekao odlaganje sukoba,koji je neminovan,pitanje je samo kad ce to nekoj od svjetski sila zatrebati neko novo zariste,a mi kakvi smo sretni prvi cemo biti na tapetu.EU treba pod hitno zaboraviti i pokusati napraviti naj bolje od ovoga sto imamo,bez zabluda bi mozda mogli i zivjeti skupa,sa zabludama nam rat ne gine.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Ja sam zestoki protivnik negativnog nacina razmisljanja i demagogije tipa krivi su drugi, nema nam spasa, zivot je samo cekaonica smrti, ne valja ovo, ne vrijedi ono. To pasivizira, i ako ovdje ima mladjih ljudi, zelim da im kazem da to nije tako, da uvijek postoji alternativa, da covjek (i necovjek) uvijek ima izbor. Svaka promjena polazi od samog sebe, ne dozvolite da budete ogorceni, ljuti, beznadni, nikakvi, da vam mrznja odredjuje zivot, da vam dan kvare politicari, jer dan po dan prodje i zivot. A jos manje dozvolite da vam pesimisti pa cak i tzv realisti guse snove i nadu u bolji zivot. Ako je moja generacija i pretpostavljam generacije mnogih forumasa ovdje grijesila i bila gresna, patila i nanosila patnju, nedajte da vas uvjere da je to neizbjezno, da nema druge. Nego svoju sudbinu u svoje ruke, svojom pamecu i sposobnoscu mozete stvoriti zajednice koje ce svima biti komotne. I opet cu ponoviti, pristupni proces ka EU daje jednu listu kako drzavu promijeniti nabolje, uciniti je boljom za gradjane, smanjiti korupciju, postaviti standarde u mnogim oblastima. Nema nista lakse nego reci da je sve beznadezno, to skida odgovornost, ubija inicijativu, stvara "ne talasaj" atmosferu koja pogoduje onima kojima je i sada dobro i ne bi nista mijenjali. Ako je svima dobro, onda nista!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by corkan »

Nije mi jasno kako možete tako da pišete EU se sva zasniva na laži i prevari pogledajte samo pad njemačkog aviona, što se tiče korupcije je isto kao i u BiH samo tamo ima više novca pa se manje primijeti,pogledaj ovo u Španiji.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by просвјета »

Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by ZMIJA »

Keyser Söze wrote:Ja sam zestoki protivnik negativnog nacina razmisljanja i demagogije tipa krivi su drugi, nema nam spasa, zivot je samo cekaonica smrti, ne valja ovo, ne vrijedi ono. To pasivizira, i ako ovdje ima mladjih ljudi, zelim da im kazem da to nije tako, da uvijek postoji alternativa, da covjek (i necovjek) uvijek ima izbor. Svaka promjena polazi od samog sebe, ne dozvolite da budete ogorceni, ljuti, beznadni, nikakvi, da vam mrznja odredjuje zivot, da vam dan kvare politicari, jer dan po dan prodje i zivot. A jos manje dozvolite da vam pesimisti pa cak i tzv realisti guse snove i nadu u bolji zivot. Ako je moja generacija i pretpostavljam generacije mnogih forumasa ovdje grijesila i bila gresna, patila i nanosila patnju, nedajte da vas uvjere da je to neizbjezno, da nema druge. Nego svoju sudbinu u svoje ruke, svojom pamecu i sposobnoscu mozete stvoriti zajednice koje ce svima biti komotne. I opet cu ponoviti, pristupni proces ka EU daje jednu listu kako drzavu promijeniti nabolje, uciniti je boljom za gradjane, smanjiti korupciju, postaviti standarde u mnogim oblastima. Nema nista lakse nego reci da je sve beznadezno, to skida odgovornost, ubija inicijativu, stvara "ne talasaj" atmosferu koja pogoduje onima kojima je i sada dobro i ne bi nista mijenjali. Ako je svima dobro, onda nista!
Nema veće demagogije nogo ovo šta vi pišete.Ovo je čista politička misa.Prvo se postavlja pitanje šta je u stvari negativno razmišljanje, a šta je to pozitvno gruntanje.
Krivi su drugi, nemam nam spasa,život je čekaonica smreti,ne valja ono ne valja ovo,je u stvari naša realnost,koju po vama treba da zanemarimo,da bi pozitvno počeli razmišljati, te kako bi nas Gosod primio u svoje Rajsko naselje.
Nekima je poput vas uzalud podstirati argumentovanu stvarnost, kroz koju svi skupa prolazimo ili možda svi ne.Ona je nažalost za mnoge surova i kao takava upravo je uzrok mnogim frustracijama i traumatizacijama koje naprosto ne dozvoljavaju da se ta vaša političak misa primi k znanju.
Vi se pozivate na malde ljude da im kažete da postoji alternativa,valda bi ona trebala postojati za sve ljude, a ne samo za mlade, i mi smo mnogi već jednom bili mlada generacija,kojima su isto tako govorili da postoji alternativa,pa evo nakon 25 godina od Velike promjene, gdje smo mnogi stigli.
Ne možemo ni pozitivno razmišljati.
Vi se pozivate na san i ideale,bravo.Nada umire poslednaj.Slažćem se.A šta je naša alaternativa ? EU.Njene vrijednosti.Možda, za nekoga, ali ne za sve.
Dans u to isto EU kao bastionu i idealu za ''spas duša naših'',dešavaju se strašne stvari,kroz koje je čovječanstvo mislilo da je za njega davna prošlost.Mi samo trebamao da zamžmurimo i pozitvno mislimo, i sve će da bude u najboljem redu.To je moto moćne zapadne propagande.
U EU kolijeci demokratije ljudskih prava,na njenim marginama vladju nezapamćeni robovlasnički odnosi.
Kako je moguće da u toj EU neki poslodavac uveze radnu snagu iz vanevropske zone,istim da takozvanu privremenu radnu dozvolu,iste nesretnike smjesti u neku radničku nastambu ( radnički logor) a one koji se ne budu ponašali mimo stroge robovlasničke procedure, svaremeni robovlasnik istog može protjerati odakle je i došao.To kad se desi u nekom Azerbejdžanu ili na dalkom istoku Rusije,gdje robove ( radnike) čuvaju i naoružani stražari do nekle je i razumljivo, ali da se to dešava u srcu Evrope, za mnoge nesvatljivo ,ali je nažalost istina.
Državana zajednica BiH ,ovakva kakva, je nikad neće ući u EU jer EU ne treba u svom članstvu zemlju u kojoj pored kriminala i korupcije caruje i terorizam na eksteritorijama u koje ne zalazi ni vojska ni policija ove Državne zajednice.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Pa da, posto nam je argumentovana stvarnost surova, a EU ocito nije dovoljno dobra, ne preostaje nam nista drugo nego da legnemo i umremo, samo nek se nista ne talasa...
"Ко ?! Ко , болан ? Зар да се ја дигнем у буну ?! Драго моје дијете , видим паметан си и учеван си , али немој ме , тако ти царског крува , мусаведити и биједити код овог царског суда ! Зар да се ја дигнем у буну ? Болан , болан , ја би главу своју положио за ' вај суд !... Него , преклињем те , главати господине , да овог лопова што теже осудиш . Свега ме упропастио . Скини ми га с врата , тако ти царске службе ! Нас је , сељаке , кажем вам , овај славни суд од млого чега ослободио . Не ричу нам више са пландишта задригли бакови нити нам боду чељади ; не тару нам више силне волованице плотова и ушјева ко у оно старо , блентаво , турско вријеме . Данас не мереш виђети у свијета жировне и баковите сермије . Што нам је славни суд оставио , то је мирно , ћудевно , паметно ; истина мало мршаво и слабо , али за нас , блентаве Бошњаке , и није друго !"
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Evropska unija!!! Za ili protiv

Post by Keyser Söze »

Danas stupa na snagu Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju s Bosnom i Hercegovinom
Brisel, 1. juni 2015. Godine

Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) između EU i Bosne i Hercegovine (BiH) danas stupa na snagu. SSP uspostavlja blisko partnerstvo između EU i BiH i produbljuje političke, ekonomske i trgovinske veze između dvije strane sporazuma. Od sada će SSP biti glavni okvir koji uređuje odnose između EU i BiH, sa ciljem da dodatno pripremi zemlju za buduće članstvo u EU.

“Današnje stupanje na snagu Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju je korak na putu Bosne i Hercegovine ka EU. Počinje novo poglavlje. Politička jasnoća, odlučni potezi i pravo, koordinirano djelovanje institucija na svim nivoima su sada potrebni za razvoj i provedbu reformi. Opipljivi rezultati će biti od temeljne važnosti kada Vijeće bude razmotralo budući zahtjev za članstvo. Ogromna većina građana BiH želi da se njihova zemlja pridruži EU i vodstvo zemlje treba da udvostruči svoj ​​angažman i ispuni očekivanja građana”, rekla je Federica Mogherini, visoka predstavnica za vanjske poslove i sigurnosnu politiku i potpredsjednica Evropske komisije,

“Stupanje na snagu SSP-a pozdravljam kao definirajući trenutak u odnosima između EU i Bosne i Hercegovine i kao sporazum koji čvrsto stavlja BiH na put pristupanja EU. U isto vrijeme, SSP donosi nove odgovornosti koje proizlaze iz provedbe i koje trebaju ispuniti vlasti BiH. Evropska komisija neće štedjeti napore da pomgne vlastima ove zemlje u provedbi potrebnih reformi, ” rekao je Johannes Hahn, komesar za evropsku politiku susjedstva i pregovore za proširenje.

Dodatne informacije

SSP će konkretnije nadograditi odnose između EU i BiH kroz uspostavu namjenskog institucionalnog okvira: Vijeća za SSP, Odbora i sektorskih pododbora SSP-a; Parlamentarni odbor za SSP će biti uspostavljen između Evropskog parlamenta i Parlamentarne skupštine BiH. Stupanje na snagu SSP-a će, također, povećati povjerenje domaćih i stranih investitora u zemlji. To će bosanskohercegovačkim preduzećima omogućiti pristup tržištu EU, a preduzećima iz EU tržištu BiH, što će stvoriti uslove za bolje poslovne mogućnosti za sve poslovne subjekte iz EU i BiH te će potaknuti privredni rast i zapošljavanje.

Konačno, SSP će također doprinijeti progresivnom usklađivanju bh. standarda i zakonodavstva sa zakonodavstvom EU, od čega će građani BiH imati vidljivu korist kroz kvalitetnije, zdravije i sigurnije proizvode. Dio SSP-a u pogledu trgovine je već stupio već na snagu 1. jula 2008. godine, u okviru Privremenog sporazuma. Taj dio i dalje treba prilagoditi da uzme u obzir tradicionalnu trgovinu sa BiH prije ulaska Hrvatske u EU.

Prvi sastanak Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje treba biti održan u drugoj polovici 2015.

Više informacija

Tekst SSP na web-stranici Delegacije Europske unije u Bosni i Hercegovini: http://europa.ba/documents/delegacijaEU ... 686eng.pdf

Odluke Vijeća: http://www.consilium.europa.eu/en/press ... agreement/

Web-stranica DG NEAR:

http://ec.europa.eu/enlargement/countri ... dex_en.htm
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

Post Reply