Srbija

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Srbija

Post by julija »

Ašikuju..koga briga što su braća iz Srbije u problemu :wink:
Urnebesna situacija, jer rasprodaja je u toku.
Godišnji promet koji naprave četiri firme malo je niži od cene za koju su iste prodate londonskom invest.fondu. To su "bunar"poslovni aranžmani, velemajstora igre x

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Srbija

Post by KAMIKAZA »

Ja mislim da ameri trebaju da razmotre ,dali Gornjoj Maoci treba da se dodjeli status Republike,ili eventualno da ih priznaju kao drzavu isto kao Kosovo,i ovi imaju zastavu,grb,himnu,teritoriju policiju i vojsku,po tome su vec drzava u drzavi,pa zasto ne i samostalna,nebi bili prvi kojima su ameri pomogli u samostalnosti,samo im jos aerodrom fali za treninge. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Podignuta optužnica protiv žandarma zbog napada na Andreja V

Post by vrsta8472 »

Е Србијо, земљо међу шљивама



''NOVOSTI'' SAZNAJU Podignuta optužnica protiv žandarma zbog napada na Andreja Vučića

Image

Protiv osmorice pripadnika Žandarmerije, koji se terete za napad na Andreja Vučića, brata premijera Srbije i Predraga Malog, brata gradonačelnika Beograda, kao i dvojicu pripadnika ''Kobri'', tokom parade ponosa, Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu, saznaju ''Novosti''.

Protiv ''Kobri'' odbačena je prijava, saznaju ''Novosti''.

Uskoro opširnije...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Srbija

Post by julija »

ZMIJA wrote:Рајка Васића
Такво друштво се споро и тешко гради.
Не гради се у Фекетићу, у Маочи, у Бутмиру, у Пицином Парку, у Тузланској Паљевини.
Ovi svojevrsni neurotransmiteri za sada ne daju ocekivani rezultat.
Na istorijskom porazu moguce je osmisliti manje-vise solidan nacin postojanja, za razliku od poraza na ideji izdaje mogu se graditi samo kule od karata. U temelje takve gradjevine polozena je politika, ekonomija i kultura..i time izdati sustinski interesi srpskog naroda.
Kriza civilizacije u kojoj zivimo vece mogucnosti daje goroj alternativi, nego postojecem stanju..tako da ce u buducnosti i najmanji vetrovi kao od sale rusiti te kule nastale iz spilova, nakon kartanja x

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

Ideja je bila i 1918 ,kada se nije ni znalo za neurotrnsmitere,pa se pobjeda prtvorila u poraz,ako ćemo o istorijskim porazima i poraženim idejama.Ipak nešto važnije od politike,ekonomije i kulture, je činjenica da su u sve građavine ugrađivane srpske glave.ideja je zvijezda na nebu ( ne mislim crvena) i sve dok je zvjezada, bit će i neporaženih ideja,jer i ideje i zvijezde ponekad nestanu,ali se ponovo rađaju.Poraženi su obično ljudi, pogrešni nosioci ili tumači tih idaja.
Srbi su kroz istoriju,uglavnom tražili izdajnike,a da nisu ni znali šta je to suštinski njihov interes,ili što bi rekao pokjni Brana Crnčević,nikad nisu htjeli priznati da su kurvini sinovi.
Kriza civilizacije je pernanantna pojava,nekad veća nekad manja, i ne mislim da je trenutno najgora za Srbe,ali Srbi ko' Srbi znaju često bit'' kvarana roba,''u svojoj nedosldnosti i neslozi, pa im uvjek vjetar bilo šta da naprave,sruši, kako ti reče njihovu kulu od karata.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Srbija

Post by julija »

Poraz moze biti castan. Za mene je prihvatljiv kao rezultat, pokazuje stanje posle borbe u kojoj smo dali sve od sebe. Nekada ni hrabrost nije dovoljna, ako je suprotna strana spremnija.
Izdaja je sraman cin, dostojan svakog prezira. Predstavlja udarac koji ne ocekujes, a koji najvise boli. I Dante je deveti krug Pakla predvideo za izdajnike.

Ruku na srce, u pravu ste..mi jesmo pred ozbiljnim iskusenjem postizanja srpskog jedinstva i sloge. Samo je problematicno sto tako podeljeni..i dalje uzaludno kucamo na sirom zatvorena vrata Evropske unije x

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

Srbi su sve svoje bitke izgubili, i u ratu i u miru,s tim dok su ratovali nisu nisu ni znali zaprvo za čije interse ratuju,što ne znači da u tim ratovima nisu gorjele njihove kuće i ognjišta.Mit o pobjedi Srba u ratu, a poraz u miru,prvi je mit koji treba razbiti kod Srba.Poraz je častan, ako si svjestan za šta si se borio,ali je tragično ako je bio samo da se pronađe izdajnik.

Apsolutno jedinstvo ne postoji i ne treba očekivati tu vrstu utopije, nigdje pa ni kod Srba,ali postoji neka crvena linija koju niko ne bi smio prelaziti.Nažalost Srbi najviše vole da se ''igraju''oko te crvene linije,pa su istorijska prtrčavnja perko te linije sasvim evidentna.

Takođe jedan od mitova kod Srba je i hrabrost kao istoriska karakterna osobimna, koja je bez sumnje mnogim bitkama i istorijski potvrđena,ali hrbrost bez mudrosti (pameti) sama po sebi može da bude i barabarski čin.

Po mom skromnom mišljenju širom zatvorena vrata Evropske Unije ne treba po svaku cijenu provaljivati, ali ima ona narodna: ''Ko kuca i otvorit će mu se''
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Srbija

Post by bičbožiji52 »

Presjednik Dodik jasno i glasno je rekao šta je za Republiku Srpsku proritet u odnosu na evropski put.Dakle ovo kad se ima u vidu dovljno je, sve ostalo je u domenu špekulacija.Srbija je za Republiku Srpsku Mataica, ma da se šta u njoj dešavalo.
Lako će Srbi sa Srbima u Beogradu,ali je veliko pitanje kako će Srbi sa Srbima u Sarajevu.Proobpšnjačka politika Mladena Bosića. i drugova,najveći je udrac za Republiku Srpsku od njenog postanka.Valajda je to svima već sasvim više nego jasno.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Srbija

Post by julija »

BB, jasno je da jasnije ne moze biti!
Manjak morala i visak ambicija dozvoljava Miloradu Dodiku da..
etiketira Mladena Bosica neistinama i jeftinim polit.fazonima,
a sa druge strane daje podrsku Vucicu i razularenim srpskim ministrima, kojima ne smeta Blerova uloga u bombardovanju Srbije, osiromaseni uranijum i neoliberalna propaganda.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Srbija

Post by vrsta8472 »

Вечерас на Б92 у 23 часа

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Srbija

Post by bičbožiji52 »

julija wrote:BB, jasno je da jasnije ne moze biti!
Manjak morala i visak ambicija dozvoljava Miloradu Dodiku da..
etiketira Mladena Bosica neistinama i jeftinim polit.fazonima,
a sa druge strane daje podrsku Vucicu i razularenim srpskim ministrima, kojima ne smeta Blerova uloga u bombardovanju Srbije, osiromaseni uranijum i neoliberalna propaganda.
Evo i ja se slažem da je jasno da jasnije ne može biti.
i Milorad Dodik i Mladen Bosić nemaju Tonija Blera u opisu svojih poslova iradnih zadataka,ali zato imaju Šefika Džaferovića s jedne i Mirsada Kebu s druge strane.Mnajak morala u plitici je u mnjim kolčinama dozvoljeno, pa čak i preporučljivo, za razliku manjka patritizma koja može biti apsolutno pogubna za cijelu naciju i jedan narod.Za izdaju se ide pred prijeki sud,ne javnosti već pred streljački vod.
Bler je dronirao nad Beogradom,kao refleks sile i ucjene,pa je donekel i razumljivo : ''Gdje sila pritisne pamet,prdi''kaže narodma poslovica. Džaferović će da sjedi i prdi cijeli mandat u fotelji tik Mladen Bosića.
Bler nas je bobardovao ,na slobodnom Srpskom nebu,a Džaferović klao i odsjecao glave, istina, oštrom sikiricom,dok su nam ruke bile vezane.Ako je za tebe neistina Bosićeva prfofoteljaška- bosanka politika jeftini politiički fazoni,a šta su onda oni drugi markirani i skupi,bar za ove sa viškom ambicija,kako ti reće Julija.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

ЗАШТО ЈЕ
ЈЕДАН ХЕЛИКОПТЕР
СЛИКА СРБИЈЕ
ИЛИ ПРОПАЛЕ
ДРЖАВЕ УОПШТЕ


Не може у људску душу да стане вијест о непотребној, неизнуђеној, трагедији у којој је страдало седам живота. Од најчистијег дјетета до држави најоданијих војника.
Али то не може да прође и политички неопажено и страначки неомражено.
Јер, такво је вријеме дошло. Кад једном викнеш Вучићу Педеру, нећеш више никада затворити прозоре. Можеш да идеш уназад и да кривиш Вучића што се појавио, што се унапедњачио, такав да му се може рећи Педеру, можеш да кривиш политичку и страначку сцену која је таква каква је, са мозаиком у коме су каменчићи, нерезани, неједнаки и све прљавији и прљавији, можеш да идеш и од националног непрограма... а ништа нећеш ријешити.
И тај несретни хеликоптер, и седам драгоцјених живота, као и јучерашња отмица двогодишње цурице, покушај, не могу остати неупрљани политичким презлама.
Осим тога, Власт која је спремна да за било шта окриви људе, елиту, запослене, лијени народ, свеједно, мора да буде спремна да ће људи да је окриве за све. И за Смедерево у води и за Железару у Смедереву.
Шта је проблем са Хеликоптером, који је однио седам живота у прљву, магљиву, кишну ноћ.
Тај војни хеликоптер је судар два свијета.
Једног организованог, са војском, линијом процедура и командовања, организацијом, функционалношћу и задњег портира по целој Србији.
И другог, разореног, са уништеном војском, пониженом, материјалнотенички девастираном, општом дезоријентацијом и дезорганизацијом.
Једног хуманог, људског, бившег, да се помогне по сваку цену.
И другог окрутног, бриселског, европског, емемефовског, одметнутополитичког, ауторитарног, кнезовског, диктаторског, медијског.
Нећете ме разумети. Знам.
Србија је, као и сва друштва и државе, полудруштва и полудржаве, у окружењу, а и Шире, потпуно неорганизована а диктаторизована, апсолутизована, деспотизована.
Неко се сетио хеликоптера да пренсе дете са пута који је блокиран. Неко је некога назвао, неко некога, па тако неколико пута. Док није дошло до надлежног старешине војног. Који више није смео да размишља о томе да нешто пита, да скрене пажњу, да се позове на процедуре.
Јер, ако Диковић иде на насип, ја ћу отићи директно у раку.
Наређено је, мимо свих процедура и потребног времена за планове, да се дигне хеликоптер. Војници су спремни да помогну детету. Они су увек спремни. Они не питају ништа. Они наредби не гледају у зубе. То је, нажалост, искориштено у општем хаосу, уместо у општој организацији.
Није нико смео да каже да је хеликоптер слабоманеварска летелица. Нарочито овај тип, нарочито тешки војни хеликоптер, осим неколико изузетних јуришних који постоје у свету. А које Србија никад није видела.
Написао сам на Твитеру да је требало да се процени однос снага, наших и непријатељских. Наше снаге су војници и хеликоптер а непријатељске су време, ноћ, дезорганизација, непостојање линије командовања, непостојање плана лета, непостојање логистике за план 1, 2, 3.
Нажалост. У таквој ситуацији губитак живота је потпуно очекиван.
Али у данашњој Србији, и у свакој другој полудржави, то не сме нико да каже. Јер ће бити оптужен за националну издају. И политичку, што је још главогубитније.
У ту Неорганизовану Србију спадају и Медији.
То се подразумева.
Сматрајте да нисам ништа рекао.
Осим што ми је жао детета и војника.

И што ми је жао што се Србија, какогод погледам, састоји још само од деце и нешто војника.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

Slobodan i Zoran
Zanimljivo je videti šta spaja, a šta deli Slobodana Miloševića i Zorana Đinđića, osim datuma njihovog tragičnog kraja. Obojica su izabrana aklamacijom, bili su najdragocenije ikone Srbije, kojima je posle na brutalan način istekao rok upotrebe. Zbog političkog slepila i državne nepameti obojica su polomili zube na kosovskom mitu. Bili su služinčad Zapada, a na kraju su odbačeni kao potrošni materijal.

Nijednom srpskom vladaocu kao Miloševiću nije s ushićenjem data apsolutna vlast. U nakaradnom sistemu Srbi su otkrili novu religiju, da bi je u poslednjem činu razbili u paramparčad. Bio je tiranin, emocijama, lažima i demagogijom rešavao je ekonomske probleme, a svoju "novu demokratiju" začinio je atentatima, progonima, torturom i ekonomskim kolapsom. Njegov politički učinak je ravan Lazarevom porazu 1389. Srbi su izgubili petinu teritorije, saveznike iz dva velika rata, nacija je anatemisana i ponižena, a zemlja bombardovana. Srbi je trebalo da mu sude, a Đinđić ga je isporučio Hagu. Opet je Miloš ubio Vožda.
Zoran Đinđić bio je političar modernog kova, dinamičan, obrazovan, sujetan, stravično ambiciozan i bez emocija. Na vlast ga je doveo ružičasti puč i Miloševićevi zločini učinjeni Srbima. Krenuo je prečicom, umesto da gradi sistem, preskakao je državne institucije i pravni poredak, Vladu je pretvorio u gerilski štab. Ubijalo ga je saznanje da je Vojislav Koštunica 5. oktobra činio 50 odsto revolucije. U tom političkom obračunu s obe strane bila su u upotrebi sva sredstva, pa i ona s Divljeg zapada.
Zoran Đinđić nije bio svetac. Njegova vlada donela je pljačkaški zakon o privatizaciji, Srbi su izgubili svoje banke, preduzeća i cementare, a dobili liberalni kapitalizam, bedu i beznađe. Nije dirao Slobine tajkune, proizveo je svoje. Legija, Čume i "zemunski klan", zaslugom njegovih ljudi, imali su radnu dozvolu. Ubili su ga Srbi uz stranu pomoć. Iza njega je ostalo mnogo nerazjašnjenih ubistava, uključujući i njegovo. Zoranovi najbliži saradnici učinili su sve da se sudski proces za njegovo streljanje pretvori u farsu. Srbiji neće biti napretka dok se taj zločin ne razjasni.
Niko Srbima ne može zabraniti da kopaju po tuđim grobovima, ali bilo bi lekovito da ova vlast i sve buduće upišu bar jednosemestralne studije kako ne bi posegle za pogrešnom praksom Miloševića i Đinđića.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Srbija

Post by julija »

Obzirom da je danas svetski dan poezije, nadovezacu se na prethodni Zmijin tekst Ducicevim stihom iz pesme "Ave Serbia"

.. Ti si znak u nebu i svetlost u noći,
Kolevko i grobe, u kolevki sunca;
Ti si gorki zavet stradanja i moći,
Jedini put koji vodi do vrhunca ..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Srbija

Post by KAMIKAZA »

Pa ako je tako :D a jeste ,da i ja stavim nesto sto je meni ostalo drago od cika Oskara,ali ne ovog danasnjeg poete koji pjeva o zmijama i zabama,vec onog naseg starog.


Srbija - Oskar Davičo

Ja znam sva tvoja lica, svako šta hoće, šta nosi,
gledao sam sve tvoje oči, razumem sta kažu, šta kriju.
Ja mislim tvoju misao za čelom ti u kosi,
ja znam tvoja usta šta ljube, šta piju.
Ej, piju od tuge, od znoja, od muke,
od noći, od sijerka koji se teško melje.
Ja sam u mlinu, sred buke
žrvnja, čuo sve tvoje želje
i brige tvoje, oj, Srbijo među pesmama među šljivama
oj, Srbijo među ljudima
na njivama,
oj, Srbijo među pesmama, među stadima,
oj, Srbijo, pesmo među narodima.
Pesmo tužna, meka si milošta
što plače kao krv grožđa, kao suza mosta,
kao onaj poljubac, onaj miris perja što utka
u gugutanje svoje gugutka.
Oj, milošto meka, klik si divlje plovke
nad jarom iz koje stasa
crveni ugalj sunca
u zrnu svakog klasa,
ali bosa pesmo gluve žalopojke,
kad prestaju pesme, kad počinju psovke?
Gladna ruke, slepe jadikovke,
kad će hajduk bune iz tebe da grune?
Psovke i psovke, ej, u čije zdravlje
zalud je oranje, zalud je letina?
Kletve i kletve, za čije je truplo kravlje
nabrekla Mačva od žita, oteklo Pomoravlje,
bure u bune, za čije se zube lavlje
dimi od mleka ovca i dimi planina,
kad Mačva nije sita, kad Mačva nije sita?
Kroz mukle lance dana, koža suvonjavih.
Svu su je proderali duboki rovovi bora.
Od rovovskog rata od zemlje poplavi
i skori se lice preko gladi - kora;
to lice što nije lice, ti dani što nisu dani,
ti dani ranjenih lica, ta lica kao tabani;
trnje im ne može ništa i ništa - udari…
A svako od tuge za dan
kao vek čitav ostari

I zbrčka se, oj, Srbijo među bunama, među šljivama,
oj, Srbijo među ljudima
na njivama,
oj, Srbijo među pesmama, među brdima,
oj, Srbijo,
pesmo među narodima.
Tužna pesmo, majko stara,
brat nam je u taljigama dovukao iz grada
kamenu ploču, kamenog dinara,
za med našeg znoja, vino našeg rada.
A đikaju deca u lazigaćama, pod kosom,
u blatu, među svinjama, među patkama,
hraniš ih, Srbijo, druže, više prosom, više postom,
više bajkama, uspavankama, više gatkama,
i pokrivaš ih mrakom što tako teško pada
da gnev po cele noći do oblaka pali
bunom iz koliba, polja, vinograda,
pevajući srcem što sebe ne žali
niz sedmu rupu na krajnjoj svirali,
oj, Srbijo među bunama, među šljivama,
oj, Srbijo među ljudima
na njivama,
oj, Srbijo među pesmama u grudima,
oj, Srbijo,
buno među narodima.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

OTADŽBINA
I ovaj kamen zemlje Srbije,
Što preteć suncu dere kroz oblak,
Sumornog čela mračnim borama,
O vekovečnosti priča dalekoj,
Pokazujući nemom mimikom
Obraza svoga brazde duboke.
Vekova tavnih to su tragovi,
Te crne bore, mračne pećine;
A kamen ovaj, ko piramida
Što se iz praha diže u nebo,
Kostiju kršnih to je gomila
Što su u borbi protiv dušmana
Dedovi tvoji voljno slagali,
Lepeći krvlju srca rođenog
Mišica svojih kosti slomljene, -
Da unucima spreme busiju,
Oklen će nekad smelo preziruć
Dušmana čekat čete grabljive.
I samo dotle, do tog kamena,
Do tog bedema -
Nogom ćeš stupit možda, poganom!
Drzneš li dalje? ... Čućeš gromove
Kako tišinu zemlje slobodne
Sa grmljavinom strašnom kidaju;
Razumećeš ih srcem strašljivim
Šta ti sa smelim glasom govore,
Pa ćeš o stenja tvrdom kamenu
Brijane glave teme ćelavo
U zanosnome strahu lupati!
Al jedan izraz, jednu misao,
Čućeš u borbe strašnoj lomljavi:
"Otadžbina je ovo Srbina!
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

СРБИЈА.
ИЗБОР ИЗМЕЂУ
ВАЗДУШНИХ КОЉАЧА
И ЗЕМАЉСКЕ РУСИЈЕ


Ако Србија буде инсистирала на неутралности, поделиће је.
Делиће је и комадати све дотле док не пристане да јој се Запад обраћа као псу у синџиру.
Треба се надати да није касно да се одустане од смешне политичке игре и практике која прича о неутралности а крадом и кришом, намерно и ненамерно, предаје земљу у загрљај Нато Пакта из кога се неће више никада ишчупати.
Данас се Србија, углавном, сакривала. Сама од себе. И од датума који говори о годишњици варварског антихуманог и нецивилизацијског бомбардовања земље и људи, само зато да би им се отео један њихов и њен део.
Вучић био у илегали у Бечу. Па кад је видео да је то смешно, причао своје патегирике. И објављивао сточетрдесетке на Твитеру.
Николић је положио цвеће у Алексинцу.
Србија се данас орамотила.
Србија је данас у страху.
Она не сме да каже ништа о себи а што је тачно, тужно и неопходно за памћење.
Србија је из фазе самопроглашеног косовског губитништва, иако тај Бој није изгубљен, дошла у фазу да убрзано заборавља дивљаштво над њом.
Србија дошла у стање даје буде срамота што је бомбардована и уиштавана. Што су јој деца убијана.
Бомбардовање и уништавање Србије, од стране Нато Пакта и САД, обавило је своје вишеструке и дугорочне задатке.
Србија је понижена.
Србија је отрована уранијумом.
Србија разлуђена и нема вођство.
Србија разљуђена.
Србији је трајно промењена свест.
Извјесни, тамо познати, твитераш Крле, написао је да треба рећи које су то властите грешке које су довеле до бомбардовања Србије а не кукулелекати над тим датумом.
То је неразумљиво.
Осим као дијагноза да Србија не треба да постоји.
Јер само њено постојање захтева бомбардовање.
Пошто је притисак на Србију енорман. Да призна Косово, да уведе санкције Русији и с њом прекине све везе занавек, пошто ће се тражити самосталност Војводине и Санџака, и пошто је она у ситуацији да се определи, мада ја мислим да је тај уски временски међупростор већ ишчезао, крајњи је час да Србија престане са игром Аске и Вучића. Где је Аска Србија.
И да се окрене Русији, разумно, интересно и прагматично.
Не постоји стање да Србија бира између Нато Пакта и Русије. Под Нато Пактом подразумевам и ЕУ.
Јер Нато Пакт тражи промене живота, људи и ствари у Србији. Постављају ултиматуме у виду фамозних Поглавља, тражи да командује војском, да Србија распрода све што домаћин у кући има, тражи да Србија за њега ратује кад затреба. Тражи да земља буде потпуно покорна а на крају ће завршити као Грчка и провидног дана неће бити ни за њено стото колено.
Русија ништа од тога не тражи. Дабоме, да има интересе. Али без тога нема савременог света.
Интереси Русије неће Србији узети Слободу, Душу и Будућност.
Нато Пакт и ЕУ хоће.
Да ли може, Србија, и да ли има времена, да се врати и окрене у Будућност. Русији. Кини. Свету рада а не Свету мрака.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

СУДБИНА СРБИЈЕ
У РУКАМА
ЗБИГЊЕВА,
НАКУПЦА
СИТНОМ СТОКОМ


Збигњев је мој поп-арт симбол ААЗ, Америчког Агресивног Запада.
Накупац Ситном Стоком посебна је политичка технологија која траје деценијама а у којој се купују политичари, интелектуалци и јавносници уопште. То није класична куповим, Шуштећом Валутом. То је резервисано за изузетне капиталце. Куповина је и узимање душе, узимање традиције, културе, историје, вјере, колективтета, што се изводи кроз цијели спектар, у Србији дуго присутан и очигледан. Као и на другим просторима.
У случају Шешеља и његовог повратка у Хаг, могуће је анализирати спектраријум купљене Ситне Стоке по Србији. То је цијели један покрет, популизам, идеологија. ССС. Ситна Стока Србије. За најкрупнију, рачунам да је видљиво да је купљена. На овај или на онај начин.
Когод покуша реално погледати документарац Назад У Хаг, когод покуша погледати шта је са Србјом у том Влаку без возног реда, бива оптужен, проскрибован и маргинализован. Као, нпр, Чедомир Антић.
Та умјетност Збигњева, Америчког Агресивног Запада, да покупује све и да не мора да ради ништа јер се све само од себе ради, завређује дубљу социолошку, политичку и историографску анализу, на основу дужег периода.
Тродеценијско каламарење по Србији, мада се ту може додати још која година, скоро је дошло до финала.
Србија само што није испоручена ААЗ. Нато Пакту.
Када се то догоди, пијаца се затвара. Ситну стоку више неће нико откупљивати јер ће постојати прецизни механизми властог узгоја. Топле Леје, СТЈ.
Посљедњи отпор Србије стрмоглављивању у Нато Пакт јесте дилема, коју неки одржавају још на површини, а која се више одржава сама него туђом помоћи неких здравих и трезвених снага НДД Сфере Србије, дилема, дакле, о томе опредијелити се или се не опредијелити. Окренути се ка Русији или окренти гузицу Западу. Или остати Неутралан. Као Тито и Несврстани.
Србија не може да остане Неутрална. Србија не може да буде Мала Несврстаност.
Услови у свијету више нису такви. Није Тито створио Несврстаност већ су је створили услови Биполарног Свијета.
Збигњев и ААЗ траже да се Србија одмах опредијели. Не само за Нато већ Против Русије. То је погубно за Србе. Не само за Србијанце.
Република Српска је, у том случају, у тешкој ситуацији. Чекајући опредјељење. Што га буе дуже чекала, Сарајево ће, уз помоћ Колаборациониста За Промјене, радити свој посао. А када Србија уђе у Нато Пакт, Република Српска постаје катанац који ће се обити на силу.
Политика опредјељивања Србије, чиме Србија купује вријеме, или, у најбољем случају, чека да Парови и Пинкови умртве и омаме масовну свијест, у мјери да она одумре и атрофира, опасна је за Србију јер ће изазвати, и већ изазива, даље комадање Србије. Писао сам о томе некидан.
Није Барбикина Тетка Колинда грешком поменула Војводину ономад. Не униформише се Санџак узалуд.
Збигњев и ААЗ ће комадати Србију док се и посљедњи Шумадинац не попне на бријег, скине шајкачу, и каже Мртва Браћо Срби, Ја, Крстивоје, идем у Нато.
Бивши амерички амбасадор Вилијам Монтгомери, један од посљедњих из фине америчке амбасадорске господе, иначе су скоро сви дивљаци и кретеноиди попут Питера Галбрајта, некидан је, у београдској Политиици, одмах послије моје тезе о Дугом опредјељивању и потпуном комадању, дао интервју гдје је савјетовао Србију да се не опредјељује, да сачува своје везе са Русијом, да иде у ЕУ, да не прави галаму око тога у јавности, али да прекине сваку војну сарадњу са Русијом.
Другим ријечима. И Комадање и Нато.
Тај интервју старог доброг Монтгомерија треба студирати.
Он је учествовао у Напредњачењу Србије.
И његов посао није завршен. Војна парада за Путина и заједничке војне вјежбе му добро дођу за тај савјет Србији.
Не бих искључио да су и та парада и те вјежбе биле дио савјета Србији. Да би јој се, послије, могло да каже, и савјетује, Немојте то да радите.
Нато Пакт је ушао у Скупштину Србије.
Свар изгледа завршена.
На политичкој сцени нема снаге која може да се одупре трендовима.
Нема онога ко може да окупи јавност и каже Да Србија жели у ЕУ, на партнерским основама, а да ЕУ мора да отвори своја поглавља економске помоћи Србији, и да остаје у политичкој, историјској, економској и војној вези са Русијом. И Кином.
Нема. Јер је Куповина ССС обавила свој посао. Нема Опозиције. Напредњаке више није могуће трансформисати. Једном сте од навијача Партизана тражили да обуку дресове Звезде. Сад их не можете наговорити ни на Барсине.
Како се ССС, увијек Три С, Сумрак Савременог Свијета, над овдашњим просторима појављује као непогода са ноћном грмљавином без свјетлица и муња.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

ПАДОМ
ХЕЛИКОПТЕРА
ПОЧЕО ЈЕ И ПАД
ВУЧИЋА


Само, треба имати на уму да ће дуго да траје
Србија је умртвљена. Србија није под шљивама већ под земљом, плитко укопана, баш толико да могу да је запишавају белосвјетске протуве, ушта урачунавам Блера али и амбасадора Кирбија. Србија једва дише. Србија је, у одмаклом прољећу, сланина у пшеници, барено месо у масти, јабука у курузу. Још увијек је јестива али лако може да се уцрва и засмрди.
Та силазна путања све лошије и све ненародније власти, у Србији, почела је са првим данима Милошевића.
Неким гријехом, Србија стално себи бира политичке болеснике за вође. Неки од њих су на власти а неки поред.
Несрећа је што ти болесници себи постају и болесници Србији.
Сада је та силазна путања лоше и ненародне власти скоро стигла до тачке гдје је пао Ракијски Хеликоптер.
Ну. Кад га поменух, треба се сјетити колико дуго је падао Милошевић.
Неће Пад Вучића да дође брзо и буде кратак.
За то још, осим смјене јавних фарси и јавних трагедија, јер Фекетић је био фарса а Хелкоптер је трагедија, других предуслова нема.
· Опозиција у Србији не постоји
· Десница је разорена, без националних шипова и програма
· Љевица је изрезбарена усраном демократијом, бриселизацијом и неолиберализмом и не представља више никога осим саму себе јер се само тако зове
· Елита, интелектуалци, одавно се не пита ништа и тешко да ишта о ичему зна а већ деценијама се не обнавља
· Број манипулативних малих странака, за дјеловање приручним средствима на скоро трајно заузетој територији енормно је велики
· Српска Напредна Странка такође не постоји као артефакт политичке артикулације и потуно је потчињена и разорена
· Страни фактор је ушао у Србију и запосјео је до мјере да то никад није било тако високо понижавајуће по цијелу НДД Сферу
· Шешељ нити помаже Вучићу нити му одмаже. Смијешни напади на Тому и Томину жену, на приче о томе како Колинда прди, бесмислено је трошење златних полуга које је донио из Хага. Шешељ је увијек био у завјетрини и из те сјене разарао около за туђи рачун или градио себе и своју ракову дјецу. Али никад није имао систем и није био способан да води и управља
· Јавност, Грађани и Бирачи су умртвљени. Они су усољени, ко купус ујесен, притиснути камењем и остављени у тами. Србија се претвара у Подрум. А њени тешки камени покрови су медији и испирање мозга које не престаје већ се, чини ми се, тек захуктава.
У таквом стању Вучић је и даље чврсто на власти и у власти. Он је феномен који није само Премијер. Он је Цар, Краљ, Кнез и жандарм, порезник и архитект истовремено. Он је на власти али он је и директно врши, као државни сужбеник. У скоро свим сферама.
Он може да манипулише реконструкцијама Владе и ванредним изборима, да натјера људе на изборе и на галсање за себе, да купи, отме, слаже и фалсификује.
Све је то Србија већ видјела.
За квалитетан Пад Вучића, потребна је много виша радна температура политичке свијести бирача и грађана.
Потребно је артикулисати Национални Политички Програм и на разумљив начин га саопштавати јавности.
Потребно је избјегавати импровизације јер оне само јачају Ненародну Власт.
Потребно је означити оне који сарађују са Амбасадама и страним фактором уопште и избјегавати са њима пактове. Јер ће такви разорити и деформисати сваку компактност.
То подразумијева да је потребно да се појави нова Политичка Снага. Што не може напречац и не може без свјесне јавне жртве многих појединаца.
Треба узети у обзир да Србија умије да буде потчињена и да не воли да буде потчињена кратко.
Треба узети у обзир и то да Србија умије да се самозавара великим протестима и да масе по Београду сматра демократијом а багер потомком краљеве династије.
Ако би се релативно брзо догодили велики и агресивни протести, то би значило да је страни фактор умијешао прсте и да ће опет управљати, и газити, Србијом нових десет година.
Стога се од мислећих јавних и политичких људи очекује прибраност, разумност, темељитост и одлучност. Без обзира колико то идеалистички звучи.
Република Срска треба да се одмане од Србије и од њених процеса. И садашњих и који слиједе.
Национално је укопништво на тај начин срљати под чизму Брисела и Нато Пакта.
Осим тога, ненародност режима, што је много тежа клетва и стварност од криминала и корупције, може да се почне прелијевати у Српску, у значајнијој мјери. Што, у крајњем, може послужити као изговор за њено улично и уставно спаљивање.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Srbija

Post by просвјета »

Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Srbija

Post by KAMIKAZA »

Gdje ti iskopas sve ove ludake ? :D
Kad su partizani suradjivali sa nijemcima ? Nemojte izvracati istoriju zarad pranja necijih usranih gaca. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Srbija

Post by просвјета »

Сарађивали, мој брајко, и те како... :)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

MO'Š MISLITI - ANTONIJE KOVAČEVIĆ
Rehabilitacija, dan posle
Srbija je nesrećna i nakrivo nasađena zemlja, u to valjda niko više ne sumnja. Sudije Višeg suda, koje su rehabilitovale đenerala Dražu Mihailovića, samo su umetnuli još jedno parče staklića u mozaik naše kolektivne dijagnoze. Koja, ako mene pitate, najviše vuče na šizofreniju, s elementima teške depresije, praćene izlivima besa i napadima paranoje. Usput, psihijatrijski zapuštene.

Jer, 'ajmo pošteno, šta smo kao društvo dobili ovom zakasnjelom rehabilitacijom koja to zapravo nije, i vraćanjem građanskih prava čoveku čijim se kostima gubi svaki trag još pre 70 godina? Hoće li ga to vratiti među žive? Neće. Hoće li pomoći pronalaženju njegovih posmrtnih ostataka? Teško. Da li će promeniti sliku o ulozi četničkog pokreta u srpskoj istoriji? Ne. Hoće li Srbiji dati spokoj i dugo čekano, tzv. istorijsko pomirenje? Jok more, svako će ostati tamo gde je bio, a retki koji uopšte mare za taj praistorijski vodvilj mrziće se još više.
Mrzim što moram da priznam, ali sam se, kao retko kad, složio sa Čedom Jovanovićem, koji je ovu ujdurmu okarakterisao "potvrdom hroničnog gubitka odnosa prema prošlosti i dokazom potpunog gubitka ideje šta bi trebalo da budemo u budućnosti".
Da se razumemo... Nije tragedija to što smo još pre nego što se slegao asfalt posle parade na Crvenom trgu i proslave godišnjice pobede nad fašizmom odlučili da rehabilitujemo vođu pokreta čiji je dobar deo tokom Drugog svetskog rata kolaborirao s nacistima. Nije najstrašnije ni to što smo dali povoda liderima evropskog naroda kod kojeg je fašizam doživeo najveću metastazu i nad čijim su se zločinima u Jasenovcu i Gradišci zgražavali čak i SS oficiri da zbog toga šilji onu stvar na nama i preti blokadom pregovora sa EU. A pogotovo nije problem fingirani sukob dve Srbije koje, da se ne lažemo, odavno ne postoje, osim u iznimnim situacijama kada političari osete priliku da se ušlihtaju preživelim ratnim veteranima jedne i druge strane. A ti vam ionako odavno žive na slamci, i teško da će dočekati sledeće izbore. Dobro, i šta posle?
Najveći je problem, dragi moji, što mi, kako pre tako i posle ove nesrećne i nespretne rehabilitacije, uopšte nemamo ideju šta bi trebalo da piše u udžbenicima iz kojih će istoriju učiti buduće generacije naše dece. Ili nam to i nije mnogo važno, što da trošimo hartiju kad znamo da nas neće još dugo biti t
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Srbija

Post by просвјета »

Политика wrote:Нема сличности између Драже и Павелића
На немачком плакату из 1943. Тито и генерал Михаиловић су уцењени на исту суму


Дража Михаиловић са америчким пилотима
Image
Бука која се у региону, надасве у Хрватској, подигла око рехабилитације ђенерала Михаиловића има неколико узрока. Први је жеља да се тај догађај изједначи са рехабилитацијом правих фашиста, која се увелико одвија и Хрватској већ 20 година. Ако гледамо број срушених споменика НОБ-а у Хрватској или називе улица по сарадницима окупатора, никаква се паралела између Србије и Хрватске не може повући.

Други узрок је политика братства и јединства у СФРЈ. По тадашњој званичној слици историје, сви народи и народности су дали подједнак допринос борби, а имали су и подједнак број издајника. Хрватски партизани су заиста дали велики допринос антифашизму, али су хрватски колаборационисти дали и велики допринос фашизму. У пролеће 1945. године још се 150.000 Хрвата бори за Немце, што је пропорционално највише у Европи. А о квалитету сарадње да и не говоримо.

Павелић није био обичан сарадник окупатора као други квислинзи у Европи. Многи проучаваоци Другог светског рата (Чикеринг и Ферстер, на пример) кажу како су усташе спровеле једини аутономни холокауст изван самог Рајха. Њихови злочини су ужасавали и саме Немце. Већ од лета 1941. године, немачки официри шаљу ужаснуте извештаје о усташким злоделима и врше притисак на Павелића да обузда „дивље” усташе, не толико због хуманизма колико због тога што им се није свидео потпуни хаос који је завладао у НДХ.

Анте Павелић са Адолфом Хилтером
Image
„Усташе су полуделе”, јавља војни представник у Загребу Глез фон Хорстенау. Међутим, политичари међу Немцима, као Зигфрид Каше, стари нациста и посланик у НДХ, далеко су благонаклонији према усташама, као и сам Хитлер, који је већ 6. јуна примио Павелића и посаветовао га да, ако жели истински стабилну хрватску државу, мора да педесет година води национално нетолерантну политику. Са Павелићем се не може поредити чак ни Недић. Хитлер и нацисти су имали тако мало поверења у Недића да му никада нису дали ни озбиљно наоружање. Није се случајно Недићева војска звала Српска државна стража. Дакле, НДХ је била призната држава и до краја одани сарадник.

Вратимо се на Дражу. Знамо за онај чувени плакат из 1943. године на коме су и Тито и Дража уцењени на исту суму. Све до 1944. године у централној Србији Немци стрељају и шаљу у логоре скоро подједнак број равногораца и партизана. Међутим, изван Србије је другачије. Четници интезивно сарађују са Италијанима. Додуше, Италијани су у јесен 1941. године обуставили усташка клања на територији под својом контролом.

Ни до данас није јасно да ли су четници од Британаца добили прећутни миг за ту сарадњу, не би ли се тако наоружали, а можда и припремали Италијане за промену страна. Сарадња ДМ четника са Немцима је била сасвим спорадична. Они четници који су се сликали са Немцима углавном су присталице Косте Пећанца, кога су сами равногорци ликвидирали. Злочине, поготово према муслиманима, вршили су локални заповедници, често сумњиви људи изван контроле, на челу сеоских банди и „парамилиција”, који су се проглашавали војводама. Остаје дилема да ли је Михаиловић могао више да учини на спречавању тих злочина у име Југословенске војске у отаџбини, мада ни то није било лако (сетимо се ратова деведесетих).

Предраг Ј. Марковић
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... ca.sr.html

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Srbija

Post by bičbožiji52 »

Nema tu nikave rehabilitacije Đenerala Draže,treba samo ''pametno'' proučiti presudu Višeg susda u Beogradu,koji je samo poništio sudski proces i proglasio Đenrela neosuđivanim,jer sa današnje dstance,ladno se može suditi i američkom predsjedniku Trumanu za bacanje atomske bobme na Hirošimu i Nagasaki.
Kad u Srbiji Četnici budu primali penzije,kao što Ustaše i Domobrani primaju u Hrvatskoj,onda se moše frfljati o nekoj rehabilitaciji Četničkog pokreta.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply