Srbija

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

vrsta8472 wrote:Нађох на ФБ

Image
Не бих рекао да је ово тетоважа. :? А и ако јесте тотално лоше урађена.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Хахахаха Бетмен-ее луд си :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Ma Njego ja bi rekao da je ovo flomaster, sumljam da je tetovaza.
POSMATRAM VAS

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Naravno da nije tetovaza! Uostalom, bila bi jako neukusna..!!!

Sminka ljudi, sminka..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

4 S :D Samo Sisaj Sisu Srbine :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

KAMIKAZA wrote:4 S :D Samo Sisaj Sisu Srbine :D
ma jok,skrati sisu stavi silikone :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

SUPA
SARMA
SVINJETINA
SALATA
:lol:
:lol:
:lol:
:lol:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

A koje su ovo dvije drzave svijeta ispod srbijanske zastave?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Katalonija i Bavarska
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

regeman wrote:Katalonija i Bavarska
A da,mene je vuklo vise na Srpsku republiku Tirol i ujedinjeno srpsko kraljevstvo zemalja Beneluxa

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Srbija

Post by regeman »

a bombama ušao u Predsedništvo
Beograd -- Dragan Marić ušao je u zgradu Predsedništva na Andrićevom vencu sa dve ručne bombe, uz pretnju da će ih aktivirati, ukoliko ne dobije "sudsko poravnanje".


Dragan Marić tokom štrajka glađu 2004. (Beta, arhiv)
Predsednik Boris Tadić nije u zgradi Predsedništva. Marić je, prema najnovijim saznanjima, u zgradu Predsedništva ušao kroz sporedni ulaz sa Andrićevog venca. Oko zgrade Predsedništva su policajci, vatrogasne jedinice i kola Hitne pomoći. Ulica kralja Milana je zatvorena za saobraćaj i građanima je zabranjen prolaz oko zgrade Predsedništva.

Prema poslednjim informacijama, Mariću je oduzeta jedna bomba, a poseban tim MUP-a Srbije i dalje pregovara sa njim.

Ispred zgrade Predsedništva, došao je i ministar odbrane Dragan Šutanovac, u pratnji nekoliko oficira.

Marić je od ranije poznat policiji, a početkom godine pretio je da će iz istih razloga da se zapali, a jutros je, prema nezvaničnim informacijama, na 11.000 adresa poslao poruku da će da se raznese.

Marić je inače 2004. godine 80 dana štrajkovao glađu ispred Skupštine Srbije.

Ko je osoba u Predsedništvu

Dragan Marić ima dvoje dece Saru i Vladimira. Završio je osnovnu školu i gimnaziju u Valjevu. Studirao je Prirodno-matematički fakultet, odsek turizam.

Osamdesetih godina je radio u Radio Valjevu, a 1983. godine je osnovao svoju privatnu firmu “Sito štampa”.

Od 1984. godine je prvi u staroj Jugoslaviji počeo proizvodnju sira mocarela. Njegovi poslovi su zatim varirali od proizvodnje insekticida do proizvodnje malih šibica.

U Valjevu je bio poznat i po prodaji tehničke robe, a osnovao je i “Grand Inter Leasing Ltd.” 1989, jednu od prvih “joint-venture” firmi osnovanih u bivšoj Jugoslaviji.

Devedesetih je počeo sa proizvodnjom betona, pa izvoz malina.

Imao je firme po Lihtenštajnu, Hong Kongu, Teheranu, kao i mešovite firme sa desetinama najvećih državnih preduzeća: Fabrika cementa "Popovac", "Jumko", ŽTP "Beograd", "Luka Bar", "Beko"...

Na svom sajtu je svojevremeno objavio da je imao ukupan promet od dve milijarde dolara, a u svojoj biografiji je Marić navodio i to da se popeo na vrh Mon Blan 1973. godine.

Dakle, čovek koji je radio sve i svašta je 2004. godine 80 dana štrajkovao glađu ispred Skupštine Srbije.

Tokom 2007. javno nudio bubreg na prodaju, a nedavno je pretio i da će da se zapali.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re:

Post by Dzukela »

Mr X wrote:Image
Srbija treba da se osveti i bombarduje sve clanice NATO !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Srbija

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 04:10, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Srbija

Post by vrsta8472 »

ПОСЛАНИЦИМА ВЈЕРУЈЕ САМО РОДБИНА


БЕОГРАД, 6. АПРИЛА /СРНА/ - Повјерење у Скупштину Србије није се повећало ни након формалних промјена које је донио нови Закон о Скупштини, довођења гарде и хора, а углед и рејтинг креће се око 15 одсто и нижи је од рејтинга Европске уније, војске, цркве, па чак и од Владе Србије и Хашког трибунала, пише београдски дневник "Блиц".

Истраживачи из Центра за слободне изборе и демократију /ЦеСИД/ и "Стратешког маркетинга" рекли су овом листу да повјерење у посланике има тако мали број грађана „да се то своди само на њихову ближу родбину“.

"Ниско поверење у Скупштину грађани имају зато што виде и осећају да се у њој води страначка борба и да сукобљавање није конструктивно, у корист државе. Виде да није у питању сукоб идеја већ страначких интереса", рекла је листу директорка "Стратешког маркетинга" Светлана Логар.

Програмски директор ЦеСИД-а Ђорђе Вуковић рекао је да је углед Скупштине "на нивоу статистичке грешке" и да се "у принципу тако котирају све институције које се директно везују за политичке странке".

"Посланици за већину грађана представљају политички систем о коме имају лоше мишљење. У истраживањима ЦеСИД-а свега три, четири одсто испитаника каже да има потпуно поверење у Скупштину, а делимично поверење се не пење изнад 17 одсто и та ситуација траје годинама", каже Вуковић.

Пораст повјерења у Скупштину догодиће се, кажу истраживачи, када се посланици осамостале у односу на партијске врхушке и почну да заступају интересе грађана који су их бирали, а не странака и њихових финансијера, пише лист./крај/јн/мир
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Srbija

Post by vrsta8472 »

Ratko Mladic pilot serija.Studenti FDU-a snimili pilot-epizodu "Mladić", sitkom o najtraženijem srpskom beguncu. Lik generala Ratka Mladića, koji živi u Beogradu, u Bulevaru umetnosti broj 10, tumači Aleksandar Hrnjaković.
Iako je serija bazirana na fikciji, nijedna TV stanica u Srbiji (uključujući B92 i RTS) nije želela da emituje pilot-epizodu. Razlozi koje su naveli variraju od "skupe produkcije" (što nije istina), do toga da bi "tema naljutila gledaoce", što bi moglo da bude istina - navode autori odrednice na "Vikipediji




Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Srbija

Post by KAMIKAZA »

:D Pa dobro ,nije tako ni lose prikazan, :D Sad svi pjevaju Mladic Ratko kresno ju je slatko :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
trucker
Posts: 118
Joined: 14.02.2010. 07:39

Re: Srbija

Post by trucker »

ШУГАВА ''креација'' још шугавијег б92!
24сата wrote:
Екстремни десничари прете смрћу дечаку од 12 година
Р. Булатовић - 27.04.2010. - 00:12

Image

О претњама овом дечаку известили су и западни медији, међу којима и ББЦ...
Растку Поцести (12) националистичке организације у Србији преко интернета прете смрћу због тога што се отворено залаже за независност Косова и улазак Србије у ЕУ и НАТО. Овај блогер и најмлађи борац за људска права у нашој земљи каже да упркос претњама неће одустати.

ДЕТИЊСТВО - Претње Растку упућене су на форуму „Образа“, где се „препоручује” да „ако га неко сретне на улици... нека га поздрави”, као и на форуму „Стормфронта”.
- Са Фејсбук профила вође „Образа” Младена Обрадовића стигла ми је порука да је боље да ме лече у Лази Лазаревићу него да ме они убију. Прошле године имао сам проблеме у школи са седмацима и осмацима који су ми претили, али онда је дошао неки дечак и рекао да ме оставе на миру јер ће момци из „Образа” да ме убију - каже за „24 сата” Растко Поцеста.
На свом блогу он цитира и реченицу са форума „Стормфронта“.
- Другари са Стормфронта тврде да сам јеврејин и анти-Србин који жели да уништи србски народ. И наравно бићу убивен - преноси Растко поруку десничара у оригиналу, са свим правописним грешкама.
И Фејсбук је затрпан порукама који указују на то да му је безбедност угрожена, а постоји и страна „Сви који мрзе Растка Поцесту”.
Забринута за живот свога сина, Расткова мајка Сузана је случај пријавила полицији.
- Вређали су га по питању физичког изгледа, стила, порекла, а онда је стигла та претња убиством и то нисам могла да занемарим. Случај сам 10. априла пријавила полицији - каже за „24 сата” Расткова мајка.
Она истиче да би волела да свог сина спута због његове безбедности, али да је то тешко.
- Вређали су га да блати српско име и рекли су да је боље да смо га назвали Реџеп или Анте - каже она.
Растко напомиње да неће одустати од онога што је јавно рекао.
- Ако бих то урадио, значило би да су надвладали слободу говора - каже Растко, који је због свега што му се догађа под будним оком школског полицајца.
О претњама овом дечаку известили су и западни медији, међу којима и ББЦ.

Полиција прати Растков профил на Фејсбуку
У одељењу за Високотехнолошки криминал МУП Србије потврдили су за наш лист да прате активности овог 12-годишњака на интернету. „Ми смо 15. априла добили налог од Тужилаштва да пратимо активности на Фејсбук профилу овог дечака, као и да прикупљамо податке да би се евентуално доказало постојање кривичног дела. Ко год прети Растку, требало би да се забрине. Тренутно радимо на идентификацији лица која му прете“, каже за „24 сата” Драган Јовановић, заменик начелника за Високотехнолошки криминал.

Ставови због којих Растко добија претње
Ја сам Србин, али...
признајем Косово као независну државу
признајем Ратка Младића и Радована Караџића као ратне злочинце
признајем да се у Сребреници догодио геноцид
волим ЕУ и НАТО
Новак Ђоковић ми НИЈЕ омиљени тенисер
не занима ме наша „славна” прошлост, занима ме наша БУДУЋНОСТ!
сматрам да се све друштвене поделе требају превазићи како би се постигли виши циљеви
противим се сваком облику насиља
српске девојке ми НИСУ најлепше на свету!
Београд ми НИЈЕ најлепши град на свету!
поштујем културу и традицију сваког народа или државе
не мрзим
националност, раса, вера, пол, сексуална оријентација или било шта слично не убраја се у разлоге зашто да се дружим с неким или не!
Чини ми се рођаче, да је стандард покварио људе...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Srbija

Post by vrsta8472 »

Дјечија машта може свашта!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Srbija

Post by regeman »

Ladno ima intervju o njemu na BBc-ov stranici.
I lici na her Flicka iz alo alo :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Srbija

Post by MAXIMUS »

Dijete od 12 godina razmišlja o ovakvim stvarima !?
Uzmi loptu igraj se sa drugarima i uživaj u djetinjstvu !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Srbija

Post by KAMIKAZA »

Privuci paznju po svaku cijenu,pa makar i sranjem na javnom mjestu, :? mogu da zamislim mamu kako je srecna i kako ga savjetuje,kao i one koze kad dovedu djecu da bi postali modeli,pa onda se tamo mame iza bine ubise pokazujuci djetetu sta da napravi,a na kraju kazu,ma ne znam sta mu je danas,inace je nadprosjecno inteligentan. :? a u stvari normalno dijete,od nenormalnih roditelja.Tako je i sa ovim malim seronjom :D cijelu noc uci na pamet sta su mu mama i tata napisali,i sta treba da kaze,odijelo mu mama bira,a cudno se oblaci, jos se upisava u krevet a bistri svjetsku politiku :smt005 Srbijo sta si docekala,a ovi novinari treba da se stide,ako nemaju nista pametnije da pisu,bolje da prodaju prazne novine,jadno je ovo Kosovo,kad su i djeca pocela da trguju sa njim. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Srbija

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:07, edited 1 time in total.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Srbija

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:05, edited 1 time in total.

User avatar
trucker
Posts: 118
Joined: 14.02.2010. 07:39

Re: Srbija

Post by trucker »

Српски пасош "уз провизију" - 4.000 евра
05. септембар 2010. 12:27 > 12:46

Албанци са Косова пријављују боравак у Србији и плаћају велике суме да би дошли до српског биометријског пасоша, пише дневник Косова сот.

Image

Биометријски пасоши Србије на црном тржишту коштају од 3.000 до 4.000 евра а заинтересовани се претходно пријављују у градовима Србије, што су потврдили и представници српских власти у Грачаници који наводе да су управо Албанцима издали више хиљада пасоша Србије, пише данас дневник Косова сот.

"Пре тога они се морају регистровати као грађани неких градова у Србији, јер је то био и услов Европске уније", наводи дневник и преноси изјаве грађана који су већ узели српске пасоше.

Један грађанин из Подујева је рекао да је узео пасош Србије у Новом Пазару, "али је пре тога било потребно да постане грађанин овог града".

"Посредници за узимање српских пасоша су бивши радници МУП-а Србије који су од 1990. до 1998. радили на Косову, као и бивши српски званичници са Косова који сада живе у Србији", рекли су извори дневника Косова сот.

С друге стране, дневник преноси и изјаве представника српских власти у Грачаници да су од почетка ове године (регуларно) издали 5.000 до 6.000 српских пасоша за Албанце.

"Осим старе или нове српске личне карте они треба да имају и извод из матичне књиге рођених и уверење о држављанству. Сва ова документа треба да издају српске службе, без обзира да ли је реч о новим или раније извађеним документима", навели су службеници Скупштине у Грачаници.

Према њиховим речима, за добијање биометријског пасоша Србије Албанцима је потребно око месец дана, преноси Косова сот.

У општини Мерошина на југу централне Србије јуче је био протест због тога што је око 50 Албанаца са Косова недавно добило документа о сталном пребивалишту у тој општини, након чега су уписани и у бирачки списак.

Због нелегалног издавања документа Албанцима са Косова већ је било случајева хапшења у општинским администрацијама почетком године.

(Бета/МОНДО)
Чини ми се рођаче, да је стандард покварио људе...

Post Reply