Srbija

Svjetska politika a i šire

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Srbija

Post by Lasse »

regeman wrote:pa probao je Toma i da silji patku na Briselu pa je dobio po labrnji vise puta..onda se ponaprednjacio..pa sad moze bar nesto da popravi iz stete od 90ih.
Уз дужно поштовање реге, ако ти као професионални политичар политику поимаш дуализмом холивудских филмова и сматраш да не постоји никаква средина између политике подаништва коју Србија спроводи неких 10ак година и политике "шиљења патке" како је називаш, онда се заиста не чудим због чега као држава и друштво свакодневно тонемо све дубље. Мудрост једног политичара или државника и јесте у томе да интересе своје државе прилагоди савременим токовима, а не у томе да их се одрекне зарад тога што ће га неки неизабрани бриселски бирократа због тога помиловати по глави као послушног авлијског кера.
svraka wrote:Srbija ide naprijed, to je moje mišljenje. Svi pokazatelji to govore.
Дајте ми те показатеље, молим Вас! Најсрећнији ћу бити када их видим, стога Вас још једном молим да ми их у најкраћем могућем року доставите.
svraka wrote: Definitivno nisi radikal, a nisi ni ekstremista. Nisi ni huligan, daleko bilo. Ja mislim da si ti mali akcionar.
Да Вам је аргументација на оном нивоу на коме је смисао за (квази)хумор, можда бисмо и могли озбиљно дискутовати.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Srbija

Post by regeman »

Lasse, politicar treba stabilnost da obezbijedi..to je sad moguce samo u EU.uz puno naseg truda i rada, treba presjeci jednom i gotovo...pa nije valjda da iz 90ih nismo nista naucili, Pa i ta Rusija i Kina i Indija na koje se svi pozivate saradjuju sa EU kao da su njen clan. _Koja je to alternativa u siromasnoj i neobrazovanoj, staroj zemlji? ja eu ne posmatram sa politickog, vec ekonomskog, tehnoloskog, istorijskog aspekta.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Srbija

Post by Lasse »

Наравно да и ја посматрам са економског аспекта. Па коме је то ЕУ донијела економску или социјалну стабилност, поготово земљама источне и југоисточне Европе? Колико су те земље биле задужене прије уласка у ЕУ, а колико су данас? Узгред буди речено, изузетак је Мађарска која покушава повратити суверенитет и скинути са врата међународне финансијске кредиторе, међутим због тога и јесте на удару Брисела у посљедње вријеме.
Поткрепљујем:
http://www.advance.hr/vijesti/viktor-or ... ruxellesa/
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html
http://srbin.info/2013/04/eu-kampanja-p ... ce-rusiji/

Разумијем ја твој и не само твој став у вези евроатланских интеграција. Заиста смо се опекли због тога су наше вође игнорисале пад Берлинског зида, мислећи да ће након тога још већи бити саграђен. Међутим, свјетски токови су динамични и ово више није онај свијет који је био прије 20 година. Страдали и јесмо између осталог због тога што нисмо разумјели вријеме у коме живимо. Тако нешто нам се не би смјело поновити. Елем, никада нисам рекао да не треба да сарађујемо са ЕУ. Далеко од тога.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Srbija

Post by grlica »

Vučić se u Areni rukovao s gostima-Dodika preskočio!
Uzalud molećivi smiješak, džaba podvijanje repa, Dodik nema prolaza kod novih vlasti Srbije. Nikakvog sem formalnog, jer ga pozivaju zbog pozicije koju obavlja, a nikako zato što žele da ga vide.

Srpska napredna stranka proslavila je petogodišnjicu osnivanja u beogradskoj “Areni” – desetine hiljada pristalica u dvorani, isto toliko ispred nje.U prvom redu Tomislav Nikolić, Aleksandar Vučić, Milorad Dodik…

Krajem maja prošle godine, u “Areni” sličan ambijent, ali sa Borisom Tadićem i Demokratskom strankom (što su tada bili nosioci vlasti) u glavnim ulogama.

U prvom redu takođe Milorad Dodik, a onda i za govornicom.

Dodik se tada baš napričao, i pokazao svu “političku širinu” i “vizionarstvo”, nazivajući Tomu Nikolića političkim pobačajem i idiotom. Bio je ubijeđen u Tadićevu pobjedu. Pogrešna procjena. Politički kretenizam. Životna greška.

Godinu i nešto poslije toga čini sve kako bi “popeglao” taj “trenutak iskrenosti”, kako bi se dodvorio “Pobačaju”, još više Vučiću; na licu mu neprekidno titra udvorički osmijeh, što svjedoči da je od onih koji su silni nad nemoćnima i podvijaju rep pred snažnima.

Uzalud molećivi smiješak, džaba podvijanje repa, Dodik nema prolaza kod novih vlasti Srbije. Nikakvog sem formalnog, jer ga pozivaju zbog pozicije koju obavlja, a nikako zato što žele da ga vide.

Da mu nije mjesto tu gdje je u “Areni” sjedio i da nije rado viđen gost, decidno mu je saopštio upravo Vučić, i to pred cijelom “Arenom” i širokim TV auditorijem. Krenimo redom.
Negdje na početku događaja, Dodik je pozdravljen kao “premijer RS”. I nije neka greška, jer on suštinski obnaša i tu funkciju. Nakon toga redali su se govornici, pa je došao red i na Vučića, predsjednika SNS-a.

Dodik je među prvima ustao da ga pozdravi. Ustali su i ostali. Cijela Arena. I Vučić, koji je zagrlio Nikolića. Dodik se ponadao da će zagrliti i njega, što je slika koja bi značila da mu je sve oprošteno.

Međutim, Vučić je prošao pored njega kao “pored kioska”, ni ne pogledavši ga. Na oči svih u Areni i ispred TV ekrana (malih, srednjih, LCD, plazma…).

Neprijatno. Vrlo neprijatno.

Vučić za govornicom. Pozdravlja prisutne, ističe goste. Pozdravlja i premijerku Željku Cvijanović. Čeka se pozdrav za Dodika. Uzalud. Nije ga ni pomenuo.

Dodiku se tako “Arena” obila o glavu već drugi put u nepunih godinu i po dana. Kako stvari stoje, treći put se u njoj neće pojaviti, bar ne u kapacitetu koji trenutno ima.

Dodik nema podršku zvaničnog Beograda, to je sada sasvim jasno. A bilo je jasno i ranije. To je situacija koja ga čini vrlo vrlo ranjivim i jako slabim, a izborna godina je uveliko počela. To je situacija koju on nikako ne može okrenuti u svoju korist – ni parama, ni nasiljem, ni lažima.

Dodik je nepovratno nasukan na Beogradskom rtu.

(S.Vasković)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Srbija

Post by regeman »

svjetski tokovi jesu dinamicni, samo ne znam na koju bi stranu Srbija..pa ovaj prostor je oduvijek koristio kredite i kreditore, nije valjda da mislis da je mmf natjerao nekog da uzme kredit? pa mmf dolazi po pozivu, a domace pol.snage su te koje obicno zabrljaju sa kreditom i spickaju ga u javnu potrosnju.
Kad si vec pomenuo Madjarsku znas li da je tamo trecina osoba u radnoj dobi u nekoj vrsti penzije? Sta mislis ko im je dao penziju, mmf ili Madjarska vladA?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Srbija

Post by bičbožiji52 »

Vidim pratiš ovog debila od čovjeka i novinara Slobodana Vaskovića koji po svaku cijenu želi da omalaovaži predsjednika Republike Srpske ,a taj isti lupež ništa bolje ne misli ni o Srpskoj, jer je klasičan kurva, i to svi imalo politički obrazovani i informisani ljudi vrlodobro znaju.

Ta priča iz Arene može da se isčitava i sasvim na drugi način sem što ju je isčitao ovaj lupež i majstor spina.
Eufoije u Srbiji nije nikad manjakalo,ni za vrijeme Tite ,Miloševića,pa ni sada za vrijeme Nikolića i Vučića.

Velika je priča trenutno u Srbiji, o njenom spasavanju od strane onih koji su je graničili sa Karlobagom ,Karlobagom i Viroviticom a dans taj isti Vučić ne smije ni prismrditi na Kosovo, a u Areni beiogradskoj prepunoj svijeta u kojoj se kliče ,samo se pitamo kome i zašto se kliče,da nije tužno i ružno bilo bi za smijanje.
grlica wrote:Godinu i nešto poslije toga čini sve kako bi “popeglao” taj “trenutak iskrenosti”, kako bi se dodvorio “Pobačaju”, još više Vučiću; na licu mu neprekidno titra udvorički osmijeh, što svjedoči da je od onih koji su silni nad nemoćnima i podvijaju rep pred snažnima.
Iskreno mislim da sve što je tada Dodik rekao ,ako je rekao, da je bio u pravu,vrjeme će zasigurno pokazati,a na stranački skup Dodik nije došao nepozvan i prema stranačkim skupovima apsolutno nije obavezan prisustvovati po funkciji koju obavlja, valjda bi toliko taj lupež morao znati kad,
grlica wrote:Dodik nema podršku zvaničnog Beograda, to je sada sasvim jasno. A bilo je jasno i ranije. To je situacija koja ga čini vrlo vrlo ranjivim i jako slabim, a izborna godina je uveliko počela. To je situacija koju on nikako ne može okrenuti u svoju korist – ni parama, ni nasiljem, ni lažima.
prodaje naivnima ovakve laži i insinuacije.

Nije Dodik imao zvaničnu podršku zvanaičnog Beograda ni za vrijeme Miloševića,pa se postavlja logično pitanje gdje su sada ti beogradski zvaničnici, a gdje je Dodik. :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Srbija

Post by svraka »

Србија иде напријед. То се осјећа у сваком контакту политичког врха Србије са европским политичарима. Осјећа се у зраку. Не дувам у једра тренутне власти у Србији, само кажем да Србија иде напријед. И то ми је драго. За разлику од нас, и РС и ФБиХ, ми тонемо. И Хрватска тоне. Само што Хрватска увијек има могућност, због своје обале, да буде банана држава која ће опстати на рачун туризма. Опстати, наравно, као колонијално одмаралиште. Ништа више. Није ми драго због тога. Али Србија се покренула, то ме заиста весели! Може се рећи да сам југо-носталгичар. Волио бих да све новонастале државе из бивше Југославије учину нешто што ће њиховим житељима донијети квалитетнији живот. Како видим, од тога нема ништа. Једино Србија!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

Dobro bi to bilo da Srbija ide napred,pogotovo kako bi mnogi željeli,ali Srbija nažalost još ne ide nikud.
Srbija je bankrotirala i knačno došla na dno,ali i dno nešto znači, ne tone se više, jer se došlo do kraja ,a onda po logici stvari amplituda bi morala promjeniti smjer ,i ako je to uspjeh mislim da si u pavu.

Politika Srpskog rukovodstva na sprarm evropskih političara je priča slona i miša u pustinji, kad miš kaže slonu:,,Kada nas dvojica idemo zemlja tutnji'' tako bi se mogao opisati taj naprdaka srpskih političara na spram evropskih.
Ako Hrvatska tone, koja j 10 godina ispred Srbije ,glede njenog puta ka luci spasa EU,šta onda reći za Srbiju koja je po priči Vučića tek 2020 planira da uplovi u tu luku, kako bi evo, kako ti kažeš potonula kao i Hrvatsaka,ovdje nešto ne štima, sa logikom koja je rastezljiva do idiotizma.

Ima i Srbija svoje puste oranice, kao pandam hrvatskome moru Jadranskome,ali nažalost ona ih ne ore Srbiju ni petinu kako ih je nekad orala, i njena najveća šansa je oranje I i sijanje po Srbiji, sigurno preče nego evropski put koji ja ne sporim.
Naravno ne želim spekulisti o Kosovu i najnovijim poniženjima srpske politike kad je Kosovo u pitanju, i ova vlast naravno nije odgovorna za Kosovo,ali su odgovorni za svoje obećanje da će istinu i samo istinu govoriti narodu,da li slučajno ili namjerno, ovdje su svi prešutjeli istinu, pustili su da to sam narod zaključi,što je opet korištenje laži kao metoda da bi se ili došlo ili opstalo u vlasti u Srbji.
Ova vlast ima dobru priču ispričanu na jedan onako diskretan način,kao što je borba protiv kriminala i korupcije,uhapšen Mišković, i još se neki kao hapse,dok se jedni hapse, jedni se iz zatvora oslobađaju da bi se branili sa skobode,i opet na čelu sa Miškoićem , zvuči mi nešto poznato.

Onda dolazi velika priča o nekom arapskom šeiku kome ime izgovoriti nezna ni 99 ,9 % Srba koji če nam donjeti neke velike pare ,gluho bilo kako su nama donijeli neki litvanci.
Ima još jedna priča rasplakanog političkog sina Tome Nikolića o nadaleko poznatom avijonu sa 120 sjedišata i 5 članova posade u kokpuitu,sa krštenim imenom Novaka Đokoviča ,rođenog od nekadašnjeg oca JATA i novovječne mladae Er Srbije,koji se dugo vremena spremao da poleti i evo ovih dana je poletio svaka čast Vučiću ok, ali nije valda to sve od najavljene i nove Srbije u kojoj ništa više neće biti šta je do sad bilo.
Priča se priča i o kanalu Beogard Solun od 15 milijardi dolara Moravom i Vradaraom, ako je to neko od Kineza mogao tačno da izračuna ,ali to je za sad samo neka futuristčka sapunica u koju ne vjeruju ni oni koji ju pričaju kao srbijanski ministar na primjer.
Ne bi da dužim ,možda je Srbija pred vratima da doživiu katarzu, i ako tu katarzu prođe, i to će biti sigurno uspjeh, jer prvi korak i ako mali, ipak prvi korak unaprijed velik, a ne unazad, nadam se i ja lično hoću da u to povjerujem ,mada sam se milion puta prevarila u dobro ispričanu priču.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

Dobro bi to bilo da Srbija ide napred,pogotovo kako bi mnogi željeli,ali Srbija nažalost još ne ide nikud.
Srbija je bankrotirala i knačno došla na dno,ali i dno nešto znači, ne tone se više, jer se došlo do kraja ,a onda po logici stvari amplituda bi morala promjeniti smjer ,i ako je to uspjeh mislim da si u pavu.

Politika Srpskog rukovodstva na sprarm evropskih političara je priča slona i miša u pustinji, kad miš kaže slonu:,,Kada nas dvojica idemo zemlja tutnji'' tako bi se mogao opisati taj naprdaka srpskih političara na spram evropskih.
Ako Hrvatska tone, koja j 10 godina ispred Srbije ,glede njenog puta ka luci spasa EU,šta onda reći za Srbiju koja je po priči Vučića tek 2020 planira da uplovi u tu luku, kako bi evo, kako ti kažeš potonula kao i Hrvatsaka,ovdje nešto ne štima, sa logikom koja je rastezljiva do idiotizma.

Ima i Srbija svoje puste oranice, kao pandam hrvatskome moru Jadranskome,ali nažalost ona ih ne ore Srbiju ni petinu kako ih je nekad orala, i njena najveća šansa je oranje I i sijanje po Srbiji, sigurno preče nego evropski put koji ja ne sporim.
Naravno ne želim spekulisti o Kosovu i najnovijim poniženjima srpske politike kad je Kosovo u pitanju, i ova vlast naravno nije odgovorna za Kosovo,ali su odgovorni za svoje obećanje da će istinu i samo istinu govoriti narodu,da li slučajno ili namjerno, ovdje su svi prešutjeli istinu, pustili su da to sam narod zaključi,što je opet korištenje laži kao metoda da bi se ili došlo ili opstalo u vlasti u Srbji.
Ova vlast ima dobru priču ispričanu na jedan onako diskretan način,kao što je borba protiv kriminala i korupcije,uhapšen Mišković, i još se neki kao hapse,dok se jedni hapse, jedni se iz zatvora oslobađaju da bi se branili sa skobode,i opet na čelu sa Miškoićem , zvuči mi nešto poznato.

Onda dolazi velika priča o nekom arapskom šeiku kome ime izgovoriti nezna ni 99 ,9 % Srba koji če nam donjeti neke velike pare ,gluho bilo kako su nama donijeli neki litvanci.
Ima još jedna priča rasplakanog političkog sina Tome Nikolića o nadaleko poznatom avijonu sa 120 sjedišata i 5 članova posade u kokpuitu,sa krštenim imenom Novaka Đokoviča ,rođenog od nekadašnjeg oca JATA i novovječne mladae Er Srbije,koji se dugo vremena spremao da poleti i evo ovih dana je poletio svaka čast Vučiću ok, ali nije valda to sve od najavljene i nove Srbije u kojoj ništa više neće biti šta je do sad bilo.
Priča se priča i o kanalu Beogard Solun od 15 milijardi dolara Moravom i Vradaraom, ako je to neko od Kineza mogao tačno da izračuna ,ali to je za sad samo neka futuristčka sapunica u koju ne vjeruju ni oni koji ju pričaju kao srbijanski ministar na primjer.
Ne bi da dužim ,možda je Srbija pred vratima da doživiu katarzu, i ako tu katarzu prođe, i to će biti sigurno uspjeh, jer prvi korak i ako mali, ipak prvi korak unaprijed velik, a ne unazad, nadam se i ja lično hoću da u to povjerujem ,mada sam se milion puta prevarila u dobro ispričanu priču.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Srbija

Post by grlica »

I ja vjerujem u Srbiju , vjerujem u onu priču što je svrakac napisao , čim je Vučić počeo da siječe po onim šavovima koji nas npr. ubiše , koji nas onesposobljvaju od kraja rata na ovamo --tu mora krenuti na bolje. Evo danas krenuh u grad .... idu specijalna vozila (čitaj guzonje) .... --molim zaustavite vozila čuje se glas ! Potez ukidanja "političara specijalaca" samo na dobro može iznijeti. Bahatost nije uzela maha kod nas samo među političarima već i među onim mnogo manjim - onim priljepcima . Sjetih se kad sam jednom prilikom ustopala vozača predsjednika .... ma veći je precjednik od precjednika --bar na putu.
A kako na putu tako postaju i u životu... Ubi nas krkanluk i bahatost --da rezimiram!
Zmile nije Vučić ni Nikolić dao Kosovo , već mnogo, mnogo malih Srba . Isti slučaj bio je sa postdejtonskim Srbima - ljepša vam jelika od Alije :smt005 i šta bi?! . Danas njima Konjević Polje, a mi , gdje smo mi ? što bi rekao Bane Sunshine :D :?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Zmile nije Vučić ni Nikolić dao Kosovo , već mnogo, mnogo malih Srba . Isti slučaj bio je sa postdejtonskim Srbima - ljepša vam jelika od Alije :smt005 i šta bi?! . Danas njima Konjević Polje, a mi , gdje smo mi ? što bi rekao Bane Sunshine :D :?
Ja to nisam nigdje ni rekla ni napisala, očito ne čitaš moje postove sa pažnjom,ja sam samo rekla da i oni lažu o Kosovu .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Srbija

Post by dkrajina »

Zmile sigurno je tako,kosovo je zavrsena stvar samo niko to nece da prizna,daleko od dobrog je Srbija ,a i ovo trckaranje Eu-Rusija razbice im se o glavu.Miskovica uhapsili ali Subotica amnestirali tako da se vrto u krug sve.
Jedino sto su pozitivno napravili je privukli su par stranih firmi da otvore pogone.Izuzev Fiata tu je drzava pukla.
zivot je surov

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Srbija

Post by svraka »

Ја вјерујем у добре намјере и квалитетне потезе који се у Србији повлаче од стране актуелне власти. Видим и очигледан напредак. Критике на могуће неправилности у Србији не одбацујем априори. Само ми те критике тренутно не личе на нешто објективно, већ на злонамјерно политикантство. Наравно, нико није рекао да сам ја свевидећи. И да не гријешим у процјени. Могуће је. Нисам једном погријешио у процјени. Ипак, да сада промијеним мишљење и за јот, требао би ми неко, као прво, аргументовано доказати како се челници актуелне власти у Србији богате као што су то радили и раде политичари из ранијег и садашњег периода, са ових простора, типа Додика, Санадера, Милошевића, Калабића, Шпирића, Ђукановића, Изетбеговића... Докажите ми да се Вућић, Дачић или Николић, по питању "лапиђоре", не разликују од напријед наведених персона, и ућутаћу истог трена.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Srbija

Post by dkrajina »

svraka wrote: Додика, Санадера, Милошевића, Калабића, Шпирића, Ђукановића, Изетбеговића...
Ovima fale Krajisnik,Vasic,Karadzic....
E sad je ekipa u punom sastavu
a Srbijanska trojka nije u rangu sa ovom ekipom,
zivot je surov

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Srbija

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Ја вјерујем у добре намјере и квалитетне потезе који се у Србији повлаче од стране актуелне власти. Видим и очигледан напредак. Критике на могуће неправилности у Србији не одбацујем априори. Само ми те критике тренутно не личе на нешто објективно, већ на злонамјерно политикантство. Наравно, нико није рекао да сам ја свевидећи. И да не гријешим у процјени. Могуће је. Нисам једном погријешио у процјени. Ипак, да сада промијеним мишљење и за јот, требао би ми неко, као прво, аргументовано доказати како се челници актуелне власти у Србији богате као што су то радили и раде политичари из ранијег и садашњег периода, са ових простора, типа Додика, Санадера, Милошевића, Калабића, Шпирића, Ђукановића, Изетбеговића... Докажите ми да се Вућић, Дачић или Николић, по питању "лапиђоре", не разликују од напријед наведених персона, и ућутаћу истог трена.
Da malo polemišemo nije na odmet.
Ovdje je Lasse koliko se sjećam inistirao argumente kako se nešto u Srbiji za veijeme ove vlasti konkretno pokrenulo, semo retorike i nekih pokušaja,što su manje više svi na početku isto pričali,nemojmo biti kratke pameti, što je kakarktersistično za Srbe .
Lujepo su pričali i Slobo Milošević,i Rašo Karadžić,Vojo Koštunioca,Vojo Šešelj da ne nabarajam u ranijem periodu.
Sjetimo se petoktobarske revolucije u Beogradu, kako je to narod prihvati, i gdje su sada petoktobraši i šta su onii to u Srbiji poslije Slobe dobroga uradili.
Nisu ništa.
Zar ovo nij objektivno bilo tako, i koji je to razlog da više tako ne bude ?
A to o lapiđorstvu što je postao kolektivni kompleks svih hdoajućim i živućim ljudi na ovim prostorima,je jednostavno još rano o tom govoriti,kad je trenutna vlast u pitanju.
Pitali su cigu šta to cigo radiš, dok je u tami noći pilio bravu na nekom dućanu,a on im odgovori, sviram ,ama kako sviraš ne čuje se muzika ,e čut će se ujutro kad gazda dođe u dućan ,odgovori cigo.
Ja ne da sam sumnjičava prema ovoj vlasti u Srbiji,već sam sasvim sigurna da u vrijeme kad Srbija bude na nogama ove vlasti neće nigdje biti,a neki njeni promoterei daj bože da dočekaju zdravu smrt,to me nas na kraju i istorija uči u Srbiji posebno,ne zaboravimo poslednj žrtvu u liku pokojnog premijera Đinđića
koga Vučić u nekim detaljima pokušava replicirati,jel i Đinđić je htio neku drugiu novu , ljepšu i drugačiju Srbiju ,ali nažalost Srbija nije njega željela ili ga nije razumjela.
Dobro reče Dikrajina ti u svom konkretnom nabarajanju lopova, zaboravi neke, da li namjerno ili slučajno ostaje da nagađamo, jeli to objektivno , zlonamjerno ili politikantski, ostaje ipak na nivou kritike.
Sačekajmo hapšenje Šariča, možda on nešto više o tome zna od nas običnih smrtnika.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Srbija

Post by regeman »

S
jetimo se petoktobarske revolucije u Beogradu, kako je to narod prihvati, i gdje su sada petoktobraši i šta su onii to u Srbiji poslije Slobe dobroga uradili.
Nisu ništa.
ipak nije tako..za vrijeme slobe su ljudi nestajali preko noci, a plata se u pudingu isplacivala.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Srbija

Post by svraka »

Слажем се са допуном листе. Ставио сам три тачке приликом набрајања. Караџић, Крајишник, Хашим Тачи, Лагумџија (опет три тачке), свакако су ликови са те листе. Али, интересантно, рецимо Шешеља се ту, опет, не може сврстати. Заиста занимљиво. А Бориса Тадића? Ма наравно да, прва постава! А презимењака Огњена? Нема појма, смијешна помисао! А Млађана Динкића? Ма наравно да! Капитен екипе! А Перо Ђокић? Ха-ха, без њега би ова листа заиста била крњава.
Не би било лоше анализирати из којих политичких опција долази највише криминалаца и лопова који су се окористили политичким положајем.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Srbija

Post by svraka »

Ево моје листе:
1. СНСД, апсолутни регионални шампион у свим облицима криминала
2. ХДЗ (у Хрватској)
3. СДА
4. СДС
5. ДС (у Србији)
6. ХДЗ (у БиХ)
7. ПДП
8. СП (у РС)
.
.
.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Srbija

Post by CHEJK »

svraka wrote:
Lasse wrote:http://www.nspm.rs/hronika/evropska-kom ... atske.html

Уништавање сопствене привреде по директиви из Брисела и потпуни економски колонијализам. Је ли и ово онај прави пут Србије који спомињете?? И да, јесам ли ја сада радикал, екстремиста и хулиган због тога што сматрам да се ова врста поданичке политике званичног Београда коси са здравим разумом?
Definitivno nisi radikal, a nisi ni ekstremista. Nisi ni huligan, daleko bilo. Ja mislim da si ti mali akcionar.
Ćale mu "zamjenik direktora Banje Kulaši" pa se pomamio, Dalton Buco, ili kako ga neki zovi "pozadinac"(da oprostite na izrazu) direktor i dobri su ortaci, razumiju se i na istom su intelektualnom nivou. Malo mu još nedostaje pa da i diplomira, pokušava dokazati i opravdati postupke poluretardiranih ljudi i time se još i hvali, a uz sve to dečko je u usponu i pokušava prikazati da je inteligentan, načitan, pametan i uskoro obrazovan. Zato svraka, ne obaziri se na komentare isfrustriranog mladog gospodina.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Srbija

Post by VJESTICA »

Nije da se brinem ali opet si ofulao temu. :D Tebe bas muce neki problemi...ccc
Last edited by Moderator on 05.11.2013. 07:16, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Srbija

Post by просвјета »


User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Srbija

Post by CHEJK »

VJESTICA wrote:Nije da se brinem ali opet si ofulao temu. :D Tebe bas muce neki problemi...ccc
Tebe muči citiranje na forumu to definitivno, a sa druge strane savjetujem da ne spavaš sa metlom sve češće širiš noge i usta čak i bez potrebe. :lol: :lol: :lol:
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Srbija

Post by VJESTICA »

:smt023 :smt005 :smt005 :smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

dehar2
Posts: 6
Joined: 10.08.2013. 18:14

Re: Srbija

Post by dehar2 »

svraka wrote:Ево моје листе:
1. СНСД, апсолутни регионални шампион у свим облицима криминала
2. ХДЗ (у Хрватској)
3. СДА
4. СДС
5. ДС (у Србији)
6. ХДЗ (у БиХ)
7. ПДП
8. СП (у РС)
.
.
.
Zaboravio si oprobane majstore SPS, mada ni ovi mlađahni (SNS) ne zaostaju puno.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Srbija

Post by bičbožiji52 »

-SDS šampion svih vremena,van svake konkurencije, začetnik svih mogućih kriminalnih radnji,što je Real u fudbalu, to su domačini u kriminlu,SNSD još nije po tom pitanju još nije izašao ni iz regionlne lige.
:smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply