Сијенке прошлости...

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

Историја коју у наслеђе прими генерација васпитана од стране КПЈ-е и која тек послије овог, отаџбинског, рата скида копрену, добија ново лице!
Комунисти спремно дочекали НДХ и потписали уговор са њом
Само седам дана по прогалшењу злочоначке НДХ, хрватски комунисти потписали су уговор са њом, ексклузивно је открио београдски НИН.
Image
Уговор, коме је претходила тајна дипломатија, потписаи су Миле Будак и Младен Лорковић у име усташке власти,
те Андрија Хебранг и Владимир Бакарић у име комуниста.
...
http://www.frontal.rs/index.php?option= ... vost=50440

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

А Тито наш, рецимо онај из читанки, који се воли "више од мајке и оца", највише...
Ето култа на коме смо расли.
И да не би баба дједова да, колико толико, провјетре ту мемљиву собу одрастања, било би још страшније... данас!
Тито је био педофил, своје жртве је уваљивао ратним друговима...
Image
У недељнику Нин Мило Глигоријевић објавио је обимна сјећања на разговоре са брозовим најславнијим биографом, Владимиром Дедијером.
http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... vost=50439

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

КОЧЕВЈЕ… јавности мало познат догађај
(Други светски рат, Комунизам)
Image
Данима је трајало иживљавање Брозових бандита, у коме је на разне начине убијено око 3500 српских младића, углавном припадника Српског добровољачког корпуса и више стотина четника.
Поубијана Српска национална омладина била је највреднији део српства, која је годинама покушавала да се одупре злоделима агената Коминтерне у Србији.
Ова „операција“ била је највећа „борбена“ акција словеначких партизана у II Светском рату.
...

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Сијенке прошлости...

Post by arrow »

просвјета wrote:Историја коју у наслеђе прими генерација васпитана од стране КПЈ-е и која тек послије овог, отаџбинског, рата скида копрену, добија ново лице!
Комунисти спремно дочекали НДХ и потписали уговор са њом
Само седам дана по прогалшењу злочоначке НДХ, хрватски комунисти потписали су уговор са њом, ексклузивно је открио београдски НИН.
Image
Уговор, коме је претходила тајна дипломатија, потписаи су Миле Будак и Младен Лорковић у име усташке власти,
те Андрија Хебранг и Владимир Бакарић у име комуниста.
...
http://www.frontal.rs/index.php?option= ... vost=50440
Učo kako si nas zajebao sram da te bude......stajao si ispod njegove slike kao mlad nastavnik i gledao ga sa velikim poštovanjem i mlade istom učio.....on te odškolovao i zaposlio i dao primanja i benificije kao da si u najmanju ruku neko veliko m/čudo a ti sad tako !

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: Сијенке прошлости...

Post by otpor »

Svaka cast za ovaj odgovor velikoj prosveti...
I ja ga odavno gledam i cudim se cudom.
U onom "režimu" se besplatno školovao koliko je htio, obnavljao godine i ponavljao pa završ fakultet u ovom sada režimu. Valjda mu je zato ovaj novi režim dobar.
Stari mu bio veliki direktor a on veliki sin tog direktora imao sve privilegije a sad glumi velikog "Srbina".
Doduše, žena i kamen promjeni pa tako i njega nije bilo teško prevaspitati...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

Није важно али ипак!
Учо, ако сам то ја, је учо само у Републици Србској за коју је заложио мрву крви...
У мојој кући је тито истјеран од 1977-е...
А тај тито и тај систем су оставили траг на мојој породици, али ружан...
Ако дозвољавате да је било такввих случајева...
И какви су то одговори са личним нападима, немате нешто друго у вези теме? :D
Никада не бих члан те црвене гамади, питајте тадашње партијске руководиоце, ваше другове, како су давали негативне карактеристике за уписе на факултете дјеци дисидената...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Сијенке прошлости...

Post by grlica »

Nema ništa ljepše nego jutrom se spremati za novi radni dan , tačnije za posao. Umiješ se , nabaciš neko lijepo odjelo , namjestiš frizuru / pogled ... onaj komadić odjeće, nakita , kozmetike kupih od zadnje plate ... na kraju mjeseca čeka te finansijska injekcija i jovo nanovo. U takvoj dobrini , ne znaš šta ćeš od sebe , postaješ veliki ovaj ili onaj. Onda ti padaju na ume neke sjene , neka prošlost , đedovi , prađedovi pa se prosto osposobiš -- s duhom sučeljavaš (uzvišena je to rabota) ... a sve od dobra ! Klanjaš, moliš, huliš --jutrom se spremaš za novi radni dan i tako iz dana u dan ... na kraju te čeka boca , redovna boca od koje truniš izgubljenoj generaciji koja nema ni idola ni mučenika!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

Није зар тако депресивно?
Али постидјела си ме... :)
Само остају те сијенке у којима се крије неосвијетљено зло, тихо пулсира нагонећи заборав...

otpor
Posts: 47
Joined: 03.05.2013. 11:00

Re: Сијенке прошлости...

Post by otpor »

Moze samo jedan odgovor od uvazene Prosvjete:
Kako to da u ovom vremenu blagostanja on ne kupi stan ili napravi kucu od plate prosvetnog radnika a njegov otac u onom vremenu "tame", kako ga on naziva, od te iste plate prosvetnog radnika napravi kucu u kojoj on sada zivi?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

То ми знамо... :(

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Сијенке прошлости...

Post by ivan78 »

Put trnovit al siguran, prvo pozicije a onda sve po redu ko na slavi, lova, veca fotelja, stambeni prostor, posao djeci i sl....

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

А између дискредитовање неистомишљеника... 8)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

Тема...
просвјета wrote:КОЧЕВЈЕ… јавности мало познат догађај
(Други светски рат, Комунизам)
Image
Данима је трајало иживљавање Брозових бандита, у коме је на разне начине убијено око 3500 српских младића, углавном припадника Српског добровољачког корпуса и више стотина четника.
Поубијана Српска национална омладина била је највреднији део српства, која је годинама покушавала да се одупре злоделима агената Коминтерне у Србији.
Ова „операција“ била је највећа „борбена“ акција словеначких партизана у II Светском рату.
...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Сијенке прошлости...

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Сијенке прошлости...

Post by grlica »

... opet Dugme okupio Brega :wink:
Moj Bog nije Srbin , prosvjeto! Moj Bog nema ; ni vjeru, ni naciju ,ni ime ,ni prezime . Nije sjenka, niti sjena -- već je svjetlo i put. Tako ga bar ja osjećam. Moja sjenka je Latinska ćuprija , npr. Moj rahmetli đedo ga svojevremeno renovirao , tad je bio Principov most ---danas nema principa , princip se preselio u park bez hladovine koji je koštao milione a djeca se pitaju -- mama ko je bio Princ?! Djeca postavljaju najteža pitanja. Šta da im odgovorim ?! To je naš Princ -- i nema dalje. Zbog njega navukosmo šuhu na sebe u Sarajvu, pa ispadosmo : " srpski fašistički agresor" , "srbo - četnici" , "srpski zločinci" ... Ne razumije svijet da je naš tor bio na brdu a osmanski u šeheru.
Draga Prosvjeto , lako je biti paša u svom pašaluku .
Treba tragati za svjetlom , put suživota, mira i tolerancije u osnovi je svake religije . Koliki smo zaista vjernici ?!. Koliko smo spremni prihvatati različitosti , koliko smo spremni boriti se protiv mržnje?!
Treba izgraditi svijet u kome će se skinuti table koje imenuju mržnju .... svi su ginuli , svi su stradali --- nema dalje !
Jedino tako možemo opstati , jedino tako garantovali bi budućnost generacijama. Ne treba nam Tito , samo bratstvo i jedinstvo .

A šta smo drugo nego braća ( "Via Romana" )
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Сијенке прошлости...

Post by grlica »

Nema veće zadaće za državu i njene narode nego zaustaviti krvnu osvetu , tačnije ---- OSLOBODITI SE SIJENKI PROŠLOSTI
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

А како се ријешити сијенки до расвијетљавањем...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

Oсталим водећим југословенским комунистима, док је 2008. године прегледао 11 кутија из Стаљиновог архива о Титу, а прегледао је и неке Дедијереве архиве о Титу, у Словенији, будући да је Дедијер своју архивску заоставштину оставио у Словенији. На основу свега тога, откривене су 2 највеће тајне непознате до краја Титовог живота. О Титовом мистериозном доласку на чулу КПЈ, баш у периоду када је ликвидирано 800 водећих југословенских комуниста. Симић је о томе причао раније са много више детаља, док овде детаљније износи Титову дуго скривану тајну, да је био коминтернин коордонатор тима, који се бавио саботажама и ликвидацијама у Шпанији за време грађанског рата, а када је реч о ликвидацијама, тај тим је учествовао у ликвидацијама ШПАНСКИХ ДОБРОВОЉАЦА, а не ФРАНКИСТА!! Поводом овога се мора знати и то, да је "комуниста" Тито, до краја свог живота негирао уопште да је био у Шпанији током грађанског рата, а сад видимо не само да је био, него и да је координирао, надзирао и контролисао ликвидације шпанских добровољаца! Још једну битну чињеницу је истакао Симић, а то је да су амери после Титовог разлаза са Стаљином 1948., да би га одржали на власт, из интереса - због хладног рата са СССР, доделили Титу и његовом режиму 102 милијарди долара бесповратних кредита! Ето, како је "комунистичка" СФРЈ имала "јааакуу економију", са туђим капиталистичким парама!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

Тито поклањао Космет Албанцима још 1946. године
Усвајањем амандамана на Устав СФРЈ почело је распарчавање Југославије и одвајање Косова и Метохије од Србије, а све под диригентском палицом Јосипа Броза Тита!
26. децембра 1968. године у Савезној народној скупштини усвојени су амандмани на Устав СФР Југославије, којима се шири аутономија покрајина и оне добијају статус сличан републикама.
Покрајине су добиле покрајински Уставни закон, чиме је отворен пут готово потпуно самосталној законској, извршној и судској власти.
Син наших народа и народности и доживотни председник СФРЈ Јосип Броз Тито је још крајем 1946. године “поклонио” Косово и Метохију, као и све друге територије са већинским албанским становништвом Албанији и Енвер Хоџи!
Тито је, када је о Косову реч, Асошијетед пресу рекао следеће: “Уколико комунисти дођу на власт у Албанији оно може бити под ингеренцијом Тиране“.
Албански шеф државе Енвер Хоџа је увек истицао да му је маршал Тито крајем јуна 1946. године “лично обећао” да ће Косово бити у саставу Албаније, као и други крајеви где су Албанци већина, јер их је волео.
Ипак, овим изјавама се није баш придавало на важности, јер су односи Тиране и Београда увек били “ход по жици”, па и тада.
http://www.jadovno.com/intervjui-report ... VAzePntmko
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Сијенке прошлости...

Post by aquarius »

'Tito je bio žena s mudima!'

"...je bio posvojeno dijete punokrvne Kolumbijke i nasljednika kralja Karla XXL..."

http://radiosarajevo.ba/novost/188443/t ... a-s-mudima
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Сијенке прошлости...

Post by bičbožiji52 »

Nema veće zadaće za državu i njene narode nego zaustaviti krvnu osvetu , tačnije ---- OSLOBODITI SE SIJENKI PROŠLOSTI
°°_Misliš_°°
Misliš da je lako živjeti s tugom
i sanjati snove o sreći..
I svaki put kad oči otvoriš
nadati se da će se svijet promijeniti,
živjeti u nadi..

Isto je kao čekati voljenu osobu
da dođe i da te zagrli,iako ne baš
tako duboko u sebi znaš
da neće doći...

Misliš da je lako živjeti u
prošlosti i gledati kako život
pored tebe prolazi,kako za sve
što si se borio,za sve za što si živio
tone i propada a ti si jednostavno nemoćan..

I nakon svega shvatiš da više nisi
čovjek već samo sjena one osobe koju
ljudi poznaju..Sjena koja se bori za opstanak!
A zašto? Sve zbog jedne obične tuge..

Misliš da je lako živjeti s tugom
i da se s vremenom navikneš na to..?
Ako misliš da je tako,dođi i pogledaj
me baš tako duboko u moje oči,
jer ja odgovor već znam.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

bičbožiji52 wrote:
Nema veće zadaće za državu i njene narode nego zaustaviti krvnu osvetu , tačnije ---- OSLOBODITI SE SIJENKI PROŠLOSTI
То и јесте поанта... :D
Освијетлити сијенке прошлости да би се кренуло даље...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Сијенке прошлости...

Post by aquarius »

  • UZ PROTEST PRISTALICA I PROTIVNIKA, POSLE 69 GODINA
    Rehabilitovan Draža Mihailović


    "Sudija Aleksandar Trešnjev rekao je da je sud usvojio zahtev za rehabilitaciju i poništio presudu kojom je Mihailović 15. jula 1946. godine bio osuđen na smrt, a dva dana kasnije streljan. Na ovu odluku, shodno Zakonu o rehabilitaciji ne postoji pravo žalbe, tako da je ona konačna."

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... Mihailovic
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Сијенке прошлости...

Post by Keyser Söze »

Koliko se moze zakljuciti iz napisanog, sud je proglasio sam postupak iz 1945 pravno nevazecim, zbog nedostatka pravne procedure, advokata itd. To je vjerovatno i tacno, tadasnji euforicni pobjednici vjerovatno nisu puno marili za pravnu sigurnost mrskih im neprijatelja, ili pravnu sigurnost uopste. Tad je glava letila zbog sake brasna. Sa druge strane, ja nigdje ne vidim da je sud uopste i razmatrao Mihailovicevu krivnju ili nevinost. Mislim da se ovo sada politizuje i u ovu presudu koja u sustini pravno jedino vraca gradjanska prava Mihailovicevim potomcima sada "utrpava" mnogo toga sa cime pravo nema nista.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Сијенке прошлости...

Post by просвјета »

И ово су Сијенке прошлости...
''Писмо'' је краткометражни филм ученика ОШ ''Вук Караџић'' из Крушевца, на тему кршења људских права. Такмичи се у категорији филмског фестивала, Тик-Так фест.
Маринина трагична судбина и патња милона другигих жртава, наводи нас да осудимо сваку људску бездушност и рат.

Post Reply