Порез

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Порез

Post by bičbožiji52 »

Ne terba stvari generalizovati, i netrebamo se dijeliti na one koji rade vani, i one koji nerade kod nas,odnosno pozivati se kao na našu domaću kulturu, i nekulturu onih koji nam povremeno svrate i potroše deviza.
Izuztaka ima na obe strane,kako kod domaći tako i kod stranih platiša državnih obaveza.

Tačno je da su naši penzioneri najdisciplinovanija kategorija po tom pitanju plaćanja obaveza državi,ali tačno je da mnogi domaći biznismeni gdje god mogu državu zakinu momački,pa čak i oni za koje smo doskora laički vjerovali kako pošteno zgrću svoje milone, a ono izgleda ispade da su varali državu u milionskim iznosima, a onda ti isti lopovi se pojavljuju u narodu kao ktitori i spasioci,đoja praveći crkve,pa i kompletne škole,jer ih progoni noćna mora i nesanica.

Kod nas su političari proskribovani ka najveći lopovi /što je apsolutno tačno jer posjeduju vlast i moć/ali ništa manje nisu lopvi naši mnogi sugrađani koje svaki dan susrećemo,kako divljaju na cestama u bijesnim limuzinama,apsolutno nepoznati,kako su nepoznati ni putevi njihovog bogsatva i porijekla njihovog prljavog novca,bilo da se bave nedozvoljenim i mutnim radnjama poput šverca droge,zelenaštvom,zloupotrebom službenog položaja,mitom ,korupcijom,mobingom i čime sve ne.
Tužno je gledati kad ovi momci sa parkinga ,a ne samo oni veći policajci obilaze oko nagženih crnih džipova i limuzina na našim trotoraima i pješačkim prelazima kojima naprosto nemogu i nesmiju ništa.
Ali se zato obraduju nekoj izdrndanoj golf dvojci koja se usudi da vozi preko 60 km i da se parakira gdje netreba.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Порез

Post by Cipiripi »

Uvesti ponovo onaj ratni porez….bice da fali u dzepovima. Ovo za trotare i ostala pametovanja….neka naplacuju kazne oni sto prave deponiju smeca u centru grada pored djecijeg vrtica….ali po redu! Kamikazi,meni,opstinskom sluzbeniku i svima ostalima….i obavezno zabraniti svima koji dobijaju plate od tog poreza bitisanje po kafanama u radno vrijeme:)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Порез

Post by svraka »

Ципириказа. Или Камикарипи.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Срећа за нас све, па не постоји правне државе. Да је има, пола нас би било у прдекани!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Сада чујем да је неко организовао, неку петицију тј. скупљање потписа против овог новог пореза на напокретности?

Зна ли ко шта о томе?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Vjerovatno Pero Dusanic :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Сада сам добио ПП и кажу прњаворски привредници који су добили по неколико десетина хиљада марака пореза.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Trebalo bi privrednike osloboditi 1% poreza po svakom zaposlenom radniku,koji ima normalnu platu od bar 800 KM i prijavu. :wink:
Tako bi firma koja zaposljava 50 radnika imala 50% rabat,ili 75 radnika 75%,to bi bio stimulans da zaposljavaju i osiguravaju radnike,onaj ko vise zaposljava i privredjuje ovom gradu treba da ima neke povlastice.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Порез

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:Сада сам добио ПП и кажу прњаворски привредници који су добили по неколико десетина хиљада марака пореза.
To su ova dvojica što nisu podržala SDS ,njim treba maksimalana stopa od 0.50 % :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Порез

Post by просвјета »

Порез на имовину код других...

Image

Порез на имовину у ЕУ:
http://bib.irb.hr/datoteka/553855.Blazic_Grdinic.pdf

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Rekao sam vec mi iz evrope uzimamo samo ono sto nama pase,evo ova nije navela da bi covjek sa nasom platom u njih dobijao od drzave pomoc,a ovdje mu ona uzima porez.Tu je razlika izmedju nas i njih,osim toga pricati u bosni o realnom porezu je suludo,jer 90 % ljudi zaradjuje daleko ispod visine potrosacke korpe,u nas ovdje jos nije zvanicno ukinut danak u krvi,a mi uvodimo nesto novo,kao pratimo zapad. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Порез

Post by просвјета »

Слажем се да треба раздвојити пореску обавезу у зависности од вриједности имовине...
Значи како год ти си надрљ`о... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

:D Neko mora da najebe,ja sam kao onaj u grupnom sexu sto je nakon pola sata poceo da urla:"Ljudi ,ajde da se malo reorganizujemo ja vec peti put pusim." :D
Ali nema veze za mene,najeba sirotinja po ko zna koji put,jer na sirotinji svako onu stvar ostri,pa i poreznici. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Порез

Post by просвјета »

Мен` се чини да највише закукаше они са највише... :D

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Порез

Post by mungos777 »

zox007 wrote: Dakle,riječ je o malom nekomercijalnom poljoprivrednom imanju,približno 26 dunuma,od čega 3,5 dunuma šume i kuća 8x9, broj članova familije 7...prošle godine 0,90km....ove godine 40km :?: :smt067
Ovde nesto nestima. Porez se povecao 4,5 puta u odnosu na proslu godinu. Znaci da je bio 9,00 KM prosle godine ili je sad 3,15 KM ako je bio 0,90 KM.

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Порез

Post by mungos777 »

aquarius wrote:Наставак слиједи ->

Мој колега пензионер је упутио приговор крајем марта на порез за непокретности и данас му стигао одговор :

Image

.
Iz racuna vidi se da tvoj kolega ima nekretnine u vrijednosti preko 100.000 KM u Prnjavoru. Opstina Prnjavor je donijela stopu poreza 0,45. Mozda ce sledece godine da smanje tu stopu. Sada ne postoji ta mogucnost jer zakon to ne dopusta. Primjer kao sto je uradila opstina Doboj prosle godine je digla stopu na 0,50 a ove je smanjila na 0,25.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote:Порез на имовину код других...

Image

Порез на имовину у ЕУ:
http://bib.irb.hr/datoteka/553855.Blazic_Grdinic.pdf
Обрати колики је тај порез у најбогатијим земљама ЕУ :smt002

Image

И онда пореди нас. Још када нам Влада уведе онај порез солидарности :smt006 Зрело је вријеме за коалицију СДС-СНСД!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

mungos777 wrote:
Iz racuna vidi se da tvoj kolega ima nekretnine u vrijednosti preko 100.000 KM u Prnjavoru.
Opstina Prnjavor je donijela stopu poreza 0,45. Mozda ce sledece godine da smanje tu stopu. Sada ne postoji ta mogucnost jer zakon to ne dopusta. Primjer kao sto je uradila opstina Doboj prosle godine je digla stopu na 0,50 a ove je smanjila na 0,25.
Колико на нашој општини има некретнина а да су испод 100.000 КМ? Та је цифра смијешна и 95% људи има некретнине од 100.000 КМ па нагоре. Лијепо признајте да сте појели го*но, и на годину смањите ову срамоту!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

U prevodu to izgleda ovako:Pred lokalne izbore ce lokalna vlast,lokalnom stanovnistvu smanjiti lokalni porez,da bi lokalno stanovnistvo opet glasalo za ovu lokalnu vlast,koja ce im nakon tih lokalnih izbora,ponovo povecati lokalni porez........... :D ovo je kao ona nasa pjesmica koju smo pjevali u izvidjacima,ide jedna kamila,ide druga kamila....... pjesmica koja nama kraj. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Порез

Post by mungos777 »

Image

[/quote]

Ovo nije porez na nepokretnosti vec udio poreza na nepokretnosti u ukupnim poreskim prihodima tj. koliki je odnos tog poreza u odnosu na druge poreze kao sto su porez na promet, porez na oruzje, porez na prihod, porez na licni dohoda, porez na...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Како год, али тај удио у у најбогатијим државама најмањи. У оним најсиромашнијим, највећи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Порез

Post by zox007 »

mungos777 wrote:
zox007 wrote: Dakle,riječ je o malom nekomercijalnom poljoprivrednom imanju,približno 26 dunuma,od čega 3,5 dunuma šume i kuća 8x9, broj članova familije 7...prošle godine 0,90km....ove godine 40km :?: :smt067
Ovde nesto nestima. Porez se povecao 4,5 puta u odnosu na proslu godinu. Znaci da je bio 9,00 KM prosle godine ili je sad 3,15 KM ako je bio 0,90 KM.
Ako se razumiješ,stvarno,gdje da provjerim da se nije ko zezno za decimalu? Jer račun je stvarno toliki,jest da sam ja zaokruživao cifre...u pitanju je 39 i nešto feninga,nemam sad računa,ili da se zezno nebi pisalo ono dva puta po 19 i nešto.... Ako je 4,5 puta povećan onda bi trebalo da bude 0.9x4,5=4.0 :?:
Onda i nebi bilo strašno,stvarno,popizdio sam,da izvinete :roll: :smt006

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Порез

Post by mungos777 »

Najbolje bi bilo da se obratis u Poresku upravu kod Jelene Mikic ona ce ti pomoci ako je neka greska u racunu. Ove godine se samo promjenila stopa poreza sa 0,10 na 0,45 a trzisna osnovica je ostala ista. To znaci onaj koji je imao porez prosle godine 100 KM sada ima 450 KM.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Порез

Post by svjedok.saradnik32 »

Из личног искуства!!
На П.Л додати посједи који никада нису били дио власништва тог домаћина, уз љубазно мољење раднице П.У. да провјери то или да што би било стварно супер оду и искољче те две парцеле небих се човјек бунио уредно би платио порез. Дакле госпођица је рекла добро провјерила и ревидирала уговор са 249 КМ порез је умањен на 39. Дакле неко врло вјешто опструише и манипулише са податцима.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Mrsko mi je sada da trazim papire,ali u njemackoj je porez,u stvari sve dazbine za kucu 150 kvadrata,(stambeni prostor) zemlje 680 kvadrata,sa slivnim vodama i jos kojekakvim peripetijama,2 garaze,2 parkinga, 54 € kvartal (216 € godina) ,ne zanima ih ko zivi i koliko ih zivi u njoj.
Za stan 65 kvadrata ,godisnje 33 € +19 € za neki cirkus.Ima razlike od mjesta do mjesta.
Znaci sve sto dobijem vise u bosni ja cu da se sudim,pa kom opanci kom obojci. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply