Порез

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

Čuj maloooo :D Porez se plaća svuda. Ovaj porez je usvojen za ovu godinu i nije trajna kategorija, za sva vremena. Pritom on ne ugrožava siromašni sloj stanovništva i socijalno ugrožene kategorije. Osećam da ti je sve kristalno jasno, ali i dalje besomučno razmenjujete bajkovite postove..što iskreno ne razumem iz kojih pobuda i zbog čijih interesa.. Da li je moguće da si uzeo u zaštitu ove najimućnije? Misliš li da je to slaba karika koju bi trebalo po svaku cenu sačuvati?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Порез

Post by ZMIJA »

Porez treba uvesti još veći,šta će pojedincima dva tri stana, par kuća i očevina na selu koja uglavnom zjapi prazna,i mnogima koji imaju zemlju treba oduzeti ako je ne obrađauju,a slažem se ovo sa Kamaikazom da treba osloboditi privrednike koji legalno posluju i zapošljavaju, jer oni i pune budžet, i treba im stvarati takozvani povoljniji ambijent,za stvaranje novih radnih mjesta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

julija wrote: Ovaj porez je usvojen za ovu godinu i nije trajna kategorija, za sva vremena. Pritom on ne ugrožava siromašni sloj stanovništva i socijalno ugrožene kategorije.

Јулија, ви сте особа која има мало "шире видике" или барем то ја тако видим кроз ваше постове. Онда не знам како не можете да примјетите ово што ћу вам написати, или како ја видим све ово са овим порезом.

Прва ствар која је глупља од толиког пореза, јесте та да се порез уводи у изборној години. То је само један од доказа, да овим што су увели порез не мисле ништа, већ како коме шта падне на памет тако и ради. Порез свако нормалан повећа у години након избора а не пред изборе. На овај начин, правите лавовску услугу старом и искусном политичару Калабићу којем је ово пенал, да га није могао ни сањати. И сада стави се ти у кожу једног обичног страначког војника "на терену" (од кога иначе код нас и зависе избори, али срећом па тај страначки војник тога није ни свјестан) и сада он на терену мора да скупља гласове, а ти гласачи добили и пореске колико ко да плати. И сада замисли како ће њему бити убједити, било кога да опет гласа за СДС-СРС-НДП-СПС и не знам ко је још гласао за повећање пореза. Толики минус да нисте тога ни свјесни.

Друга ствар. Није мала ствар ако амбасадор једне земље и то не било које, већ једне од најбогатијих на свијету Швицарске, каже да је то терористички чин према једној од фирми у Прњавору гдје је страни инвеститор, има већински удио у капиталу. Замисли каква је то слика, коју шаљемо осталим инвеститорима. Па од нас сада има да бјеже сви, који су мисли улагати да су из Прњавора а не тек неко са стране. Да је неко сада најрођени треба да отвори овдје било какав привредни погон, не би то урадио. И ово мало привредника што је остало, сигурно размишља како да бјежи одавде и још битније да финансијски не помаже странке које су ово изгласале. И тако привреда одумире, а са њом култура, спорт, било каква друга врста грађанске инцијативе и овај град постаје сабласно мјесто које није погодно за живот, нормалног људског бића. То нас чека у скоријој будућности а Локални избори све ближи и ближи.

Трећа ствар. Шта мислиш јулија колико ће бити пуњење буџета на ставци од овог пореза? Ја мислим 50%, и дође се на исто као и прије подизања пореза. И онда чему сва ова гангула око тог пореза? Нико од када постоји Прњавор, и политичке странке није својим трудом привукао неког страног инвеститора, нити ће. Ми се требамо базирати на локалне снаге и привреднике који живе на нашој општини и њих да стимулишемо на све могуће начине. А не да стимулација буде та од стране општине, да могу радити за Дан Републике Српске, Велики петак, Васкрс, први мај итд.

Четвртка ствар коју бих ти хтио написати јесте ова. Мени јако блиски двоје пензионера. Брачни пар који живи сам у кући од неких 220м2 коју су правили од 1979 до 1982 и који имају заједно пензије до 400КМ. Добили су за кућу порез од 485КМ. Тако да ако икако можеш дођеш у Прњавор, и све ово окусиш на својој властитој кожи. И није баш све онако како ти "неко" шапне на уво :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Mislim da bi bas obrnutim putem,dobila opstina puno vise para,mislim pri tome na smanjenje poreza na oslobadjanje novih firmi od nameta,na davanje svega onog sto opstina moze da da za dzabe,cemu sanjati industrijsku zonu koja bi nam donijela milione,kad mozemo jednim potezom zaklati ideju u samom pocetku.Nije samo u pitanju ovo danas,ja sam siguran da ce se ovaj poreza,ako ne ukinuti,onda bar prepoloviti,ali nepovjerenje u opstinu Prnjavor ce ostati,svaki pametan privrednik ne gleda stanje u zemlji ili gradu samo danas,on se informise o proslosti da bi predvidio buducnost,u nas proslost nije zlatna kao ni sadasnjost,vodile su nas i vode diletantske grupe,i doveli su nas tu gdje jesmo,na rub propasti.Jednom sam slusao kad kazu da danas imamo vise u prnjavoru zaposlenih nego prije rata,zamisli samo kako je to glupo zvucalo u usima naroda,onog istog koji pamti:Pionir, Unis, Slogu, Metalku, Jelsingrad, Kozaru, Standard ,Promet, Gradip,Cer...........ti si mladja pa mogu da te zeznu,mene nemogu jer pamtim kad se ujutru u sest probudim od radnickog stampeda,danas mogu da me probude samo konobari koji se u zoru vracaju kuci iz kafana,niz brdo niko ne ide.Da bi sutra ponovo imali taj stampedo,trebalo je misliti na privredu i privrednike,ma kako ih mi obicni smrtnici mrzili zbog nacina na koji su stekli imovinu,mi moramo znati da bez njih nece ni nas biti,oni su nakupili i dok njima dodje do guse nas ce odavno trava da prekrije.Ako im se ne spusti porez oni ce da odu,a ako oni odu opstina ce moci da raspusti i ono malo naroda sto je na budzetu,koje vi danas racunate u radnike,jer bankrot nam ne gine. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Vrsta, nisam do kraja procitala, vec nakon prve recenice gdje si napisao da je porez uveden u izbornoj godini, na koji ti to porez i izbore mislis? Koliko se sjecam porez na nepokretnosti postoji od 2012.god.
Vjerovatno ti onda mislis na ove nove namete koje nam drzavna vlast uvodi da bi kulturno punila budzet i ta sredstva usmjeravala znamo svi gdje i kome, a sve pod izgovorom poplave.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Порез

Post by grlica »

Iris wrote:Vrsta, nisam do kraja procitala, vec nakon prve recenice gdje si napisao da je porez uveden u izbornoj godini, na koji ti to porez i izbore mislis? Koliko se sjecam porez na nepokretnosti postoji od 2012.god.
Vjerovatno ti onda mislis na ove nove namete koje namt i ta sredstva usmjeravala znamo svi gdje i kome, a sve pod izgovorom poplave.
drzavna vlast uvodi da bi kulturno punila budze

e ovako -- ja sam def. čitav dan pod utiskom filma --paranoja, slikar , pjesnik , ljubavnik , sanatorijum - duše ...

od kako sam počela pisati ( volim Prnjavor-info -- najjačiu dnevnik) shvatila sam da se sve vrti u isti krug samo se pitamo ko će nas više a ebat. Ljudi su može biti zli a možda nisu -- SVI MI NOSIMO KLICU GLEMBAJA il što reče Zigi --nagon destruktivnosti ...

Za mene je ovaj porez i Evropa i Prndža iz evropskog Prnjavora i svaki iskorak iz bijede nezamisliv --sve isti klinac --

KENGURE razmišljam o tebi , pozdrav Vučku -- maskoti Prnjavor - infa :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Iris wrote: Koliko se sjecam porez na nepokretnosti postoji od 2012.god.
Ирис, како се само понашаш наивно као француска собарица. Тај порез постоји од када постоји Пореска управа РС и још прије. Локалним заједницама је дато на слободу да одреде висину тог пореза. Да би се та стопа усвојила, потребно је то предложити годину дана раније, па да се усвоји за следећу годину и да имамо онда "она пуњења буџета". Да ти сада не пишем, тј прецртавам све што сам прије постављао на форум. И ти што су то усвојили, схватили су али тек сада да су појели, велико го*но и да нема назад. Ови што сада скупљају потписе против пореза, исто тако млате празну сламу јер то не могу да ураде до следеће године. Зачарани круг. И на овај порез добићемо и онај порез солидарности. Можемо само да накривимо шешир и да запјевамо од муке!
Last edited by vrsta8472 on 17.06.2014. 22:53, edited 1 time in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Порез

Post by schwabo No1 »

Само да се разимијемо, Врста. Порез служи да се плаћа, и ту нема дилеме. Сваки грађанин је дужан да поднесе пореску пријаву и на основу рјешења плати своје пореске обавезе. Ту нема дилеме. Држава је дужна да према онима који не испуне своје обавезе примјени законом прописане мјере. Према томе, нису тачне тврдње да ће бити 50% наплативост пореза. Наплатит ће се разрезано, макар плијенидбом.
То што је у Прњавору највећа стопа пореза на непокретности имамо захвалити нашим делегатима у Скупштини, а не Начелнику општине. Ми смо их бирали и дали им компетенције. Никакве петиције ту не помажу. Помаже само гласачки листић. Па изволте.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Kad su mogli da nadju resenje za svoje smanjenje plata uz povecanje dobiti onda vjerovatno mogu i da smisle nesto sto ce izgledati kao uvecanje poreza sa smanjenjem placanja. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

/za Vrstu/ Ako postoji nesto sto ne volim, onda su to: pretpostavka, generalizacija i nepravda.

I - pretpostavka ..Obzirom da je osn.svrha oporezivanja finansiranje budzeta, pretpostavljam da odbornici skupstinske vecine nisu mogli uklopiti budzet bez donosenja ove odluke. Jasno je da doneta poreska stopa nije nepromenljiva kategorija, ali u narednoj godini pri kreiranju budzeta. Razlozi su tekuci i naravno kreditna prezaduzenost koja dodatno opterecuje. Ekonomska destrukcija ispratila bi tvoj pogled iz cisto stranacke i politicke perspektive. Vrsto, nisam politicar i bliza mi je varijanta finansijska od politicke kalkulacije.

II - generalizacija..Svajcarska je istinski lepa zemlja, vise puta sam boravila u njoj..ali ne bih se slozila sa ambasadorom da je doneta mera uvecanja poreske stope teroristicki cin i da je bolje ici ka bankrotu, nego primenjivati zastitne mogucnosti. Barem bi njemu trebalo da je blizak ovaj princip.

III - nepravda ..Nemam uvid u budzet opstine da bih javno pisala o tome, ali ova prasina koja se podigla na ovu temu je tendenciozna i u funkciji stava II - politike, neutemeljena na cinjenicama i bazirana na pogresnim pretpostavkama. Ovo u vezi radnog vremena ne bih da komentarisem posto sam danas na poslu bila od 08h-21h..

IV - Dragi Prnjavor, istinski lep grad :wink: , bila sam vise puta i planiram da dolazim i dalje ..i stvarno mi je zao sto si pogresio u proceni vezano za saputanje x

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

/za Kamikazu/ Da bi se krenulo obrnutim redosledom, trebalo bi da postoje adekvatni uslovi za to. Verujem u procene ljudi iz sopstvene struke, koji su imali blanko fin. sliku ispred sebe. Saglasna sam da ce najverovatnije pri planiranju narednog budzeta imati prostora da se snizi ta 0.45 stopa.

Slazem se i da Republiku Srpsku vode diletanti. Vlada ne ume da posluje sa imovinom javnih preduzeca, ne ume da upravlja nacionalnim resursima, iza ledja poplave zeli da podigne jos jedan skupi bankarski kredit, ne zna da odrzi elementarnu infrastrukturu koja bi gradjanima obezbedila civilizovan zivot, urusava lokalne zajednice u kojoj nije snsd na vlasti..ukratko pokusava da citavu RS pretvori u stecajnu masu. Zato i postoje izbori, da narod kazni ili nagradi po zasluzi.
Gresis u mom slucaju, a posto ego nije gazda ni u sopstvenoj kuci..necu da te uveravam u suprotno.

I nemoj da mracis, neka izgine bankrot..a sto se tice trave davno smo je prevazisli :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Nije samo sadasnja vlast gluva,to je u nas tradicija,nekad sam sanjao da ce doci pametan covjek,kao onaj u Indjiji,i da ce lupiti rukom o sto,ali ni stola ni covjeka.Kako bi bilo lijepo da je tada Darko imao sluha,necu o Vladi on je gluv,ali Darko, kad je dosao mislio sam da ce slusati glas naroda,pa i moj,eto ja sam predlagao da se da mladim ,perspektivnim ljudima ,djeci koja su zavrsila skole, zemljiste za gradnju nekih malih firmi,i sva odobrenja,na odlozeno placanje,rok 10 godina,znaci prva rata tek za tih 10 godina,da ih se oslobodi svih poreza i nameta koje su u nadleznosti opstine na 5 godina.Tada je bilo zemlje na pretek,ali dadose je tajkunima.Zamisli od tada je vec proslo 7 godina,koliko bi sada ulazilo para u kasu opstine da postoje stotinjak malih preduzeca,a koliko bi ulazilo za 3 godine kad bi doslo za naplatu to zemljiste,(po sadasnjoj cjeni od uspjesnih mali preduzeca),koliko bi ljudi bilo zaposleno kod tih privrednika.Ovako zemlju je poklopio Raso,i na njoj raste korov,nase kase su prazne,punimo ih pljackom invalida i penzionera jer oni jos jedino imaju nekakva primanja,i dalje svako ko dodje samo grabi sebi i samo hoce da ima danas,boli ga briga za sutra.MLADI LJUDI,TI ISTI KOJE SMO MOGLI PRETVORITI U USPJESNE PRIVREDNIKE,JER SU IMALI ZNANJE I IDEJE,SU OTISLI I PERU TANJIRE PO ITALIJI I AUSTRIJI,zar to nije za zaljenje i za kukanje,jeste,i kukat cemo na sav glas,nase danas i sutra su nam unistili ovi i ovakvi za koje se i danas bore pojedinci,nema dobre stranke i dobre stranacke politike,nama treba domacin i domacinska politika.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

julija wrote:/za Vrstu/ Ako postoji nesto sto ne volim, onda su to: pretpostavka, generalizacija i nepravda.
Јулија, још далеке 2006-те смо отворили тему Прњавор 2010, гдје је свако од нас дао свој приједлог како види наш град за 4 године. А сада већ тако далеке 2010-те. И ако будеш имала воље прочитај колико смо ствари погодили, нису нам равни ни ТЛН са оним својим погађањима. Све је било ан основу претпоставки. Тј оно што ти не волиш.

Тако ћемо нажалост погодити и све ово, што сада пишемо. Мени лично није драго због тога, али шта ћу таква нам је ваљда судба клета.
julija wrote: I - pretpostavka ..Obzirom da je osn.svrha oporezivanja finansiranje budzeta, pretpostavljam da odbornici skupstinske vecine nisu mogli uklopiti budzet bez donosenja ove odluke. Jasno je da doneta poreska stopa nije nepromenljiva kategorija, ali u narednoj godini pri kreiranju budzeta. Razlozi su tekuci i naravno kreditna prezaduzenost koja dodatno opterecuje. Ekonomska destrukcija ispratila bi tvoj pogled iz cisto stranacke i politicke perspektive. Vrsto, nisam politicar i bliza mi je varijanta finansijska od politicke kalkulacije.
Ја сам још мање и политичар а још мање неки финансијски стручњак. Овај свој кућни буџет што радим, буде такав да плату не могу потрошити до следеће плате :smt005 Углавном, да се вратимо овим ведријим и интересантнијим темама као што је наш драги порез. Добро претпостављаш да се нису могли уклопити. Нису се могли уклопити ни они одборници прије ових па су дизали кредите. И ови да могу, радили би то исто али не могу. Зато постоји задња солуција да се подигне порез, што дође исто као и кредит. Само што га не даје банка, већ овај народ што не зна шта ће од пара. Наравно да ће промјенити следеће године. И сами су схватили шта су урадили, а избори иду. Само нису свјесни, шта ће се десити када га на смање следеће године. Како ће то фино да искористи Калабић. Шта год да ураде, иде њему плус и чине му такву услугу какву му не чине они његови најближи сарадници у странци. Сада не могу да све објасним, овако јавно преко форума. Али живи били па видјели. Зато код нашег народа постоји она пословица: "Сам пао, сам се убио".
julija wrote:II - generalizacija..Svajcarska je istinski lepa zemlja, vise puta sam boravila u njoj..ali ne bih se slozila sa ambasadorom da je doneta mera uvecanja poreske stope teroristicki cin i da je bolje ici ka bankrotu, nego primenjivati zastitne mogucnosti. Barem bi njemu trebalo da je blizak ovaj princip.
Јесте јако "лепа и богата земља". Па ти мени реци, када си задњи пут чула да је амбасадор једне земље дао такву изјаву. Имаш прилог на порталу па га преслушај још једном. Немој да банкротира, шта ћемо онда са предсједником синдиката те фирме (ради се о једној нашој форумашици) :smt001
julija wrote: III - nepravda ..Nemam uvid u budzet opstine da bih javno pisala o tome, ali ova prasina koja se podigla na ovu temu je tendenciozna i u funkciji stava II - politike, neutemeljena na cinjenicama i bazirana na pogresnim pretpostavkama. Ovo u vezi radnog vremena ne bih da komentarisem posto sam danas na poslu bila od 08h-21h..
Ево ти Буџет општине Прњавор, па напиши коју јавно :wink:
julija wrote:IV - Dragi Prnjavor, istinski lep grad :wink: , bila sam vise puta i planiram da dolazim i dalje ..i stvarno mi je zao sto si pogresio u proceni vezano za saputanje x
Да заиста лијеп град, али за доћи на пар дана и отићи. Мислим да нисам погријешио у вези шапутања. Ипак није твој инсјадер, нека ситна риба. Већ онај прави сом капиталац са преко 100 Кг :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Порез

Post by ZMIJA »

julija wrote:Slazem se i da Republiku Srpsku vode diletanti. Vlada ne ume da posluje sa imovinom javnih preduzeca, ne ume da upravlja nacionalnim resursima, iza ledja poplave zeli da podigne jos jedan skupi bankarski kredit, ne zna da odrzi elementarnu infrastrukturu koja bi gradjanima obezbedila civilizovan zivot, urusava lokalne zajednice u kojoj nije snsd na vlasti..ukratko pokusava da citavu RS pretvori u stecajnu masu. Zato i postoje izbori, da narod kazni ili nagradi po zasluzi.
Daleko veći diletanti vode našu opštinu,nego su ovi što vode Republiku Srpsku, to se na bezbroj primjera takstivno može komparirati i dokazati,ali vješto izrečena laž koja se ponovi više puta postaje za neobaještene istina ,i to je suština ove tvoje kvalifikacije draga Julija.
Vlada nije ni zadužena da umije ili neumije da vodi javna preduzeća, već je zato zadužen menadžmenti istih,valda bi to tebi trebalo biti savršeno jasno i neznam zašto u svkoj temi prefereiraš političke parole i stavove.
Ako se sjećaš predizborne kampanje SDS a u Pranjavoru i priče o stvaranju povoljnog ambijenta i stvaranju novih radnih mjesta,prvesnstveno u realnom sektoru,ond je podizanje predhodne stope o oporezivanju nepokretnosti sa 0.10 % na 0,45 % totalno u suprotnosti te priče koja se evo ispoostavila lažnom.
Žao mi je što te mora razočarati načelnik je ovom političkom pa onda i faktičkom odlukom sam sebi skočio u usta i neodgovorno je kritikovati švicarskog ambasadaora,s kim sam lično razgovarala,koji je ovaj potez lokalne vlasti možda i pregrubo okarakaterisao ,a to što je načelnik odbio se sa njim satati je vrhunski diletantizam.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Pa ko je rekao da se sa ovim porezom nisu otvorila nova radna mjesta,znate li vi koliko ce ljudi biti zaposleno na evakuaciji opreme i sredstava firmi kad budu bjezali iz naseg grada,ili koliko ce novih poreznika trebati da utjeraju sva ta sredstva od gladnog naroda. :D
Bice kao u pjesmi:


Sta se bjeli u gori zelenoj,
il je snijeg il su labudovi,
da je snijeg vec bi okopnio,
labudovi vec bi odletjeli
,.......
nit je snijeg nit su labudovi
vec satori Gataric Sinise,
sto na narod porezom kidise
,uveo im previsoku stopu,
pa nemaju vise ni za klopu.

Poreznike na njih salje svoje
,da kokosi po njivi prebroje,
da zavire u prazne obore
jer volova treba za izbore.

Da zaplijene sto se plijenit moze,
i sve pare povade iz stroze,
da jogije izvrate u raje,
i da otmu onom ko ne daje. :D

Bog´t ubio Gataric Sinisa,
na narod se tako ne jurisa,
janjicare turci su nam slali,
pa su zato nako najebali,

Zovi nazad te svoje handzare,
da se narod ne lati tandzare,
krvav danak ubracete jadni,
mjesto raje bicete vi gladni.

Nije vakat,pokazivat lakat,
svom narodu uoci izbora ,
bez naroda,izborne godine,
oticete u tri materine. :D

Malo sam sebi uzeo pjesnicke slobode i doradio neke detalje.[/quote]
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Порез

Post by mungos777 »

Kamikaza :smt023

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

Pitam se na kakvom ste dopingu od rane zore??
Crvena zastavica, korida..a vi bi da se zalećete. Nema snage u podrugljivim stihovima, uvredama i ispraznim naklapanjima. Zzzzzzujite u prazno bez smisla i sadržaja.
Nadam se da će se u budućnosti uvesti porez na dokoličarenje..gde bi ste bili u najužoj konkurenciji za najunosnije poreske obveznike :smt001

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Opaaaaa poceli smo se i persirati... :D pa nije dotle doslo :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Порез

Post by ZMIJA »

Svi smo izgleda isti i mašemo crvenim zastavicama, i još smo na dopingu,ovo bi uvrijedilo konja, ipak si pretjerala Julija.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

Nismo svi isti, samo je Julija drska..ona je jedina preterala :(
Moje izvinjenje oko današnjeg angažmana na vređanju dragih forumaša, koji su diskutovali o preskim stopama.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Порез

Post by ZMIJA »

Prihvata se,idemo dalje. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Порез

Post by ZMIJA »

Šta se ono u gori crveni,
Il' je ,požar il' se sunce žari.
Nit je požar nit se sunce žari.
Da je požar,već bi ugasnuo,
Da je sunce već bi preminulo.

To je čador Klabića Drage,
Skupla potpis, zbog velkog harača,
Ovo raja, izdržat ne može,
Mundiri se moraju da slože,
Svaki mundir dvadest potpisa
Iz Štrbaca Dragi poručuju.
O haraču neće ni da čuju

Haračlije pritežu kolane
Kreću rano dok zora ne svane
Da zateknu još dok spava raja,
Budna raja napravit' će belaja
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Пореска управа је објавила Списак пореских обвезника који имају дуг по основу доприноса и пореза на лична примања, стање на дан 30.06.2014. године

Из Прњавора највећи дужници.

"ЈЕЛШИНГРАД" Фабрика машина и дизалица - Акционарско друштво Прњавор -568,228.95
Грађевинско предузеће "ГРАДИП" Акционарско друштво -235,687.24
ДОО за производњу и услуге "КОМПАНИЈА ДУШАНИЋ"-221,466.83
"Прњавор експрес" Акционарско друштво за превоз путника у друмском саобраћају-199,710.33
"ЕКОЛ" ДОО за производњу, грађевинарство, промет и услуге Лишња-Прњавор -79,659.43
Угоститељска радња "СКВЕР" Драган Тошић ,с.п. Прњавор -47,484.26
Јавна установа "Туристичка организација општине Прњавор"-42,012.27
Јавно предузеће "РАДИО ПРЊАВОР" -35,754.78
"Ferrostil-MONT" ДОО Прњавор за пројектовање, производњу и продају челичних конструкција и машина -27,552.57
Угоститељска радња "СУВИ" Милица Сувајац ,с.п. Прњавор-24,743.81
Студио "МПМ" Бојан Вељковић, с.п. Прњавор -23,049.67
Ауто школа "ВОЛАН" Далибор Млађеновић,с.п. Прњавор-13,750.07
Занатско-услужна радња "ЦЕНТАР" Ранко Гатарић,с.п. Прњавор -13,461.57
Угоститељска радња "PIZZETA 5+", Горан Кордовскиј, с.п., Прњавор -13,334.30

http://www.poreskaupravars.org/SiteCir/ ... rzajid=551
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Порез

Post by CHEJK »

ZMIJA wrote: Ako se sjećaš predizborne kampanje SDS a u Pranjavoru i priče o stvaranju povoljnog ambijenta i stvaranju novih radnih mjesta,prvesnstveno u realnom sektoru,ond je podizanje predhodne stope o oporezivanju nepokretnosti sa 0.10 % na 0,45 % totalno u suprotnosti te priče koja se evo ispoostavila lažnom. Žao mi je što te mora razočarati načelnik je ovom političkom pa onda i faktičkom odlukom sam sebi skočio u usta i neodgovorno je kritikovati švicarskog ambasadaora,s kim sam lično razgovarala,koji je ovaj potez lokalne vlasti možda i pregrubo okarakaterisao ,a to što je načelnik odbio se sa njim satati je vrhunski diletantizam.
Da se ovaj post NE zaboravi!!!

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Ево почиње R'N'R
ИЗМИРИТИ ПРВУ РАТУ ЗА ПОРЕЗ НА НЕПОКРЕТНОСТИБАЊАЛУКА

30. ЈУЛА /СРНА/ - Пореска управа Републике Српске позива пореске обвезнике пореза на непокретности да измире прву рату обавезе по пореском рачуну за 2014. годину, као и евентуално још увијек неизмирене износе по основу пореза на непокретности за 2012. и 2013. годину.
Свим власницима непокретности у Српској који нису платили доспјеле обавезе пореза на непокретности износ ће бити увећан за трошкове поступка принудне наплате и камате.

Пореска управа позива власнике непокретне имовине који у протеклом периоду и приликом покушаја уручења рачуна нису били на пријављеним адресама, те им рачуни нису уручени, да исте подигну у подручним јединицама Пореске управе и одмах плате ову законску обавезу.

Обавјештавају се сви који још увијек нису пријавили своју непокретну имовину, да ће власницима непријављених непокретности које идентификује Пореска управа, такође, бити уручени порески рачуни са обрачунатим каматама за 2012, 2013. и 2014. годину.

У Пореској управи упозоравају да ће бити изречена новчана казна у износу од 500 КМ до 1.500 КМ за физичка лица, те од 1.000 КМ до 3.000 КМ за правна лица, по непријављеној непокретности.

"Крајња мјера за наплату ове пореске обавезе је упис хипотеке на имовину", саопштено је из Пореске управе.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply