Порез

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Порез

Post by grlica »

A..
Last edited by grlica on 11.01.2015. 14:05, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:Ево почиње R'N'R
ИЗМИРИТИ ПРВУ РАТУ ЗА ПОРЕЗ НА НЕПОКРЕТНОСТИБАЊАЛУКА

30. ЈУЛА /СРНА/ - Пореска управа Републике Српске позива пореске обвезнике пореза на непокретности да измире прву рату обавезе по пореском рачуну за 2014. годину, као и евентуално још увијек неизмирене износе по основу пореза на непокретности за 2012. и 2013. годину.
Свим власницима непокретности у Српској који нису платили доспјеле обавезе пореза на непокретности износ ће бити увећан за трошкове поступка принудне наплате и камате.

Пореска управа позива власнике непокретне имовине који у протеклом периоду и приликом покушаја уручења рачуна нису били на пријављеним адресама, те им рачуни нису уручени, да исте подигну у подручним јединицама Пореске управе и одмах плате ову законску обавезу.

Обавјештавају се сви који још увијек нису пријавили своју непокретну имовину, да ће власницима непријављених непокретности које идентификује Пореска управа, такође, бити уручени порески рачуни са обрачунатим каматама за 2012, 2013. и 2014. годину.

У Пореској управи упозоравају да ће бити изречена новчана казна у износу од 500 КМ до 1.500 КМ за физичка лица, те од 1.000 КМ до 3.000 КМ за правна лица, по непријављеној непокретности.

"Крајња мјера за наплату ове пореске обавезе је упис хипотеке на имовину", саопштено је из Пореске управе.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Порез

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Порез хитно смањен због лова на гласове

Image

Скупштина општине Прњавор усвојила је одлуку којом ће порез на непокретности у 2015. години бити смањен за пет пута са актуелних 0,45 одсто, а с обзиром на то да су одборници пожурили са доношењем те одлуке јасно је да је њихов мотив додворавање бирачима уочи предстојећих општих избора.

Одлука о смањењу пореза донесена је на посебној сједници Скупштине општине Прњавор заказаној с намјером да се верификује извјештај општинске Комисије за процјену штете од августовских поплава. Скупштина је, међутим, добила и "продужетак" накнадним уврштавањем одлуке о висини пореза на непокретности за наредну годину. Устаљена пракса је да се о стопи пореза на непокретности одлучује крајем децембра, али је овај пут направљен изузетак. Прњавор је тако постао прва општина у РС која је већ утврдила стопу за наредну годину.

Представници опозиционог СНСД-а раније су тражили да стопа буде смањена на 0,10 одсто, док је власт отишла корак даље и смањила порез на 0,08 одсто. Ни власт ни опозиција не крију да смањењем пореза желе да се додворе грађанима уочи октобарских избора.

Предсједник Скупштине општине Прњавор Борко Лукановић сматра да је стопу на непокретности било потребно усвојити и да ће она у великој мјери растеретити пореске обвезнике. Он, међутим, каже и да ова одлука има извјесну политичку позадину.

- Не може се побјећи од закључка да је ова одлука о новој стопи тијесно повезана са октобарским изборима. Предлагач је додуше био Клуб одборника СНСД, а скупштинска већина је прихватила и усвојила приједлог опозиције да се разматра ова идеја - каже Лукановић.

За нову стопу, која ће износити 0,08 одсто, гласали су одборници оба скупштинска блока.

- Није потребно некакво посебно расположење због ове одлуке, јер би се тек наредне године могли ухватити за главу због мањег прилива новца у буџет с обзиром на то да ће стопа бити умањена за више од пет пута у односу на овогодишњу - истакао је замјеник начелника општине Божидар Ивановић.

Еуфорично коментаришући "максимално разумијевање према народу", одборници су по страни оставили повод за сазивање посебне сједнице. Утврђена је штета у висини 667.000 марака, причињена падавинама од 5. до 7. августа.

Тужба
Одборник прњаворског СРС "Др Војислав Шешељ", Милорад Кондић, поднио је тужбу против општинске Комисије за процјену штете од мајских поплава, која је утврдила да је Рибњак "Прњавор" оштећен за 3,3 милиона марака, а чији је власник Радојица Ратковац.

- Никоме није јасно како је вода током поплава могла однијети пријављених 130 тона товљеног шарана. Насипи на базенима нису нигдје попустили, па испада да је риба имала крила када је бјежала у ријеку - објаснио је Кондић.

Б.Р. - Глас Српске

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Vratite nam porez nazad,uduplajte nam ga ako treba,ali idite svi u tri lijepe,da se malo odmorimo od lazi i trule politike. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Порез

Post by spile_86 »

Е нека си се и ти вратио "круам" је било досадно без тебе... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Ma tu sam ja stalno, ali mi zabranili da pisem :D kazu ,unosim nemir medju pucanstvo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Порез

Post by spile_86 »

Ма само удри по свима, чим ти завадиш народ овдје супер буде... :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Порез

Post by murgo »

Koliko sam ja razumio: za najveci dio poreskog duga "krivi" su vlasnici koji stalno borave u inostranstvu!?
Pa zar u poreskoj upravi rade takvi glupaci da ne znaju da adresiraju racun na adresu sa stalnim mjestom boravka? Ili im je zao postarine koja je malo skuplja nego za pismo koje se 2-3 puta pokusava dostaviti na adresu u mjestu gdje se nalazi nekretnina!
To mi nikako ne ide u moju tikvu!
nema zabave bez zena i rakije

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Порез

Post by čiča »

Kako će poreska uprava znati adrese građana koji borave u inostranstvu?

Da li je zakonom uopšte predviđeno slanje obavještenja na adrese u inostranstvu od strane poreske uprave?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Не ради се овдје само о вама у иностранству, већ и о нама домаћима који нисмо платили оно што нас је СО Прњавор "нелегално ослободила". Па постоји правна заврзлама, да се туже они који су изгласали једну пореску ступу у једној фискалној години, па у истој је смањили! Биће ср*ња, рече мртва баба и затвори сандук!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

Poreska uprava je krenula u prinudnu naplatu zbirnog duga od 6.000 000, napravljenog u poslednje 3 godine!! Pravna zavrzlama, tužba i sumorna predviđanja nisu baš blisko povezani..osim ako se doda "putera", koji se u sve meša.
Pre će biti, što je babi milo to joj se usnilo :wink:

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Порез

Post by murgo »

čiča wrote:Kako će poreska uprava znati adrese građana koji borave u inostranstvu?

Da li je zakonom uopšte predviđeno slanje obavještenja na adrese u inostranstvu od strane poreske uprave?
moram da citiram ;-) kad od nas traze nase mjesto boravka u opstini, tj. maticnom uredu, onda je to njihova stvar da proslijede dalje! ako ne znaju kako onda neka nauce!
nema zabave bez zena i rakije

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Vrsta lupeta kao i obično!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Драга Ирис, шта није тачно од онога што сам написао?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Vrsta, drži se postavljanja linkova to ti dobro ide, a čim ubaciš neki komentar ti ga ubrljaš do kraja :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Као нпр.?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Ja platio da se ne zamjerim sa drzavom :D 205 KM,neznam jel u redu ali valda ce mi vratiti kusur ako bude nekog oslobadjanja. :D Porez ima svaka drzava i tu nema sta da se komentarise,poreska stopa je takva kakva jeste,nije nas niko tjerao da pravimo stambene zgrade koje zvrlje prazne,za one zainteresovane,nudim jevtino usluge rusenja. :D
Ah za malo da zaboravim,niko nece da juri nikoga po inostranstvu,doci cete vi sami,sad ce oni na tu sumu da stave zateznu kamatu i pustiti da se kupi,a kad dodjete po pasos ili kad htjednete prodati imovinu ,onda cete platiti sto puta vecu sumu.Ovo se njima samo sada trenutno zuri jer nemaju sa cime da plate penzije i plate ,a niko vise neda kredita,cim dobiju kredit oni ce ponovo da se smire. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Порез

Post by čiča »

Puno je to kume Kamikaza, da se nisu oni zeznuli u obračunu?

Možeš podnijeti žalbu na odluku, a razliku uplati za pivo u tamo vašoj zadruzi mrakovičkoj redovnim posjetiocima, pametnije da ljudi popiju nešto nego da ide "državi".

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Image
Ma nema veze, srusit cu ispred ovu verandu,da bar usparam tih 5 KM iduce godine,za pivo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Ma ima Kami šumu i tako to! :D :D :D Samo ipak me razočarao jer ja imala više poreza od njega :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Ками, то 205КМ пореза си платио по некој стопи од 0.01 КМ :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Meni su tako rekli i dali onaj papiric,ja sam nepismen covjek ,samo sam platio,gdje da sumnjam u postenje drzave i njenih institucija. :D
Ja svaki put pred novu godinu pitam tamo da nisam nesto duzan,nebi bar njima da dugujem u novoj godini,vuku na baksuzluk. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply