Порез

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Порез

Post by zox007 »

mungos777 wrote:Najbolje bi bilo da se obratis u Poresku upravu kod Jelene Mikic ona ce ti pomoci ako je neka greska u racunu. Ove godine se samo promjenila stopa poreza sa 0,10 na 0,45 a trzisna osnovica je ostala ista. To znaci onaj koji je imao porez prosle godine 100 KM sada ima 450 KM.
Hvala.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Порез

Post by zox007 »

svjedok.saradnik32 wrote:Из личног искуства!!
На П.Л додати посједи који никада нису били дио власништва тог домаћина, уз љубазно мољење раднице П.У. да провјери то или да што би било стварно супер оду и искољче те две парцеле небих се човјек бунио уредно би платио порез. Дакле госпођица је рекла добро провјерила и ревидирала уговор са 249 КМ порез је умањен на 39. Дакле неко врло вјешто опструише и манипулише са податцима.
Jel i ovo vezno za moje pitanje?Ako možeš da mi malo obrazložiš,stvarno nisam skonto,kakvo kolčenje?

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Порез

Post by svjedok.saradnik32 »

Кажем да одеш и провјериш , да ови из пореске манипулишу са податцима.
Но 1. На кућним листама умањују број чланова тако да би се порез повећао.
2. Видјео сам примјер баке која има кућу од 64 м2 , у њеном случају платила би порез на вишак стамбеног простора од 14 м2 пошто као носилац има право на 50 м2 а они јој обрачунали свих 64 м2.
3. Стамбене и пословне просторе процјењују по слободној вољи, пр. мој пријатељ платио посл. простор 68 000 КМ а они му обрачунали да вриједи 128 000 КМ.
ИТД.. иди и жали се
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Sta sam ja rekao kad je uveden porez,da bi se ovo radilo mora se imati realna vrijednost objekata,i tu je se ostavila rupa za spekulacije,neko ce imati hotel i placati par maraka a neko ce da placa zestoko za udzeru.
KAMIKAZA wrote: da bi ja nekome uveo namet moram mu procjeniti imovinu,i njegov prihod,dali je neko izasao i procjenio imovinu .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Порез

Post by regeman »

Onak ko nije prijavio porez nece ga ni placati, jer poreskih inspektora nema. Takoreci nedostupan je organima i moze da uziva.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Порез

Post by aquarius »

mungos777 wrote: Iz racuna vidi se da tvoj kolega ima nekretnine u vrijednosti preko 100.000 KM u Prnjavoru. Opstina Prnjavor je donijela stopu poreza 0,45. Mozda ce sledece godine da smanje tu stopu. Sada ne postoji ta mogucnost jer zakon to ne dopusta. Primjer kao sto je uradila opstina Doboj prosle godine je digla stopu na 0,50 a ove je smanjila na 0,25.
Колега нуди ПУРС, Општини Прњавор или било коме ко је заинтересован да му исплати процијењену вриједност (која је далеко од реалне), а он ће драге воље ту понуду прихватити. :smt006

Доста људи је пријавило дворишне куће, помоћне и друге објекте, а као да видим да ће догодине 90 % тих објеката бити порушено.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Има ли казна за оне који нису пријавили?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Порез

Post by regeman »

Ima, samo nema ko da utvrdi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Порез

Post by spile_86 »



Прегледа ли ко овај снимак? Шта човјек рече за порез.... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Има ли казна за оне који нису пријавили?
Ovo je prvi put da me drzava zajebe, :D stari navalio kao da ce na voz zakasniti,poslao sve i sad moram da placam,dzaba sam mu pomjenjao sve naocari za suncanice :lol: misli da mu se navukla neka mrena na oci,sad hoda kao onaj iz Rokera s´Moravu, :lol: ali opet je uspio nekako da popuni sve te citapije,i ako je pogrijesio garant je to bilo na moj racun. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Порез

Post by raspaduci »

Promjenjena je i osnovica na koju se obračunava porez, a ne samo stopa. :D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Порез

Post by просвјета »

http://www.rtvbn.com/309023/Vladina-rac ... lidarnosti
Дамир Миљевић wrote:...Kad ovo malo presložite, onda dobijete sljedeću situaciju – solidarnost će se iskazati tako što će se od građana, po raznim osnovama, direktno uzeti 41,1 milion KM, a od privrede i budžetskih korisnika 52,3 miliona KM, što čini ukupno 93,4 miliona KM za godinu dana.

A štete od poplava sama vlast procjenjuje na preko milijardu konvertibilnih maraka. To znači da čitav „paket mjera“ ne pokriva ni 10 % od procijenjenih šteta. Toliko o serioznom pristupu problemu.
...

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Ma da i sve uzmi od naroda pa i od onih koji su u poplavi izgubili i stan koji je još uvijek u kreditu pod hipotekom!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Порез

Post by vrsta8472 »

Петиција за нижи порез

Порески обвезници у Прњавору огорчени су због повећања стопе пореза на непокретности са 0,10 на 0,45 одсто, због чега је организовано потписивање петиције којом ће грађани тражити враћање старе стопе.

Рекао је то у петак на конференцији за новинаре предсједник Општинског одбора СНСД-а Прњавор Драго Калабић, нагласивши да власт наставља са новим штетним потезима.

- У Прњавору се ништа не ради мјесецима. Једина инвестиција коју су водили било је водоснабдијевање сјеверног дијела општине, али захваљујући томе што им је 2,5 милиона остало послије одласка СНСД-ове власти – рекао је Калабић.

edin-dacicПредсједник управе Фабрике намјештаја „Стандард“ Един Дацић критиковао је висину пореске стопе. Упоредио ју је са непријатељским чином према швајцарској компанији, која је власник прњаворске фирме у којој плату зарађује 330 радника.

- Уз овакву политику локалне власти пријети опасност да неки привредници напусте општину – истакао је Калабић. Предсједник Извршног одбора СНСД-а Прњавор и шеф Клуба одборника ове странке у Скупштини општине Горан Земун истакао је да је предсједник парламента Борко Лукановић усклађивањем плата свој новчаник подебљао за 430 марака мјесечно. Представници СНСД- а су указали и на лоше стање у „Водоводу“, наводећи да је више од 400.000 марака, које су становници издвојили као учешће у изградњи водовода, потрошено за намирење старих дугова, а да су радови заустављени.

Б.Р. – Глас Српске

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Porez ljudima nikad nije bio mio i nikad nije dovoljno "mali" u skladu sa njihovim primanjima!
PODRZAVAM BORBU DA SE POVECAJU PRIMANJA pa da se svaki porez lakse podnese!
Nikako nisam za smanjivanje poreza u ovoj godini u nasoj opstini zato sto znam da ce biti upotrijebljen u prave svrhe, ZA RAZVOJ NASE OPSTINE!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Порез

Post by bičbožiji52 »

Kako izgleda ta borba da se povećaju primanja ljudi, pa da proglasimo opštu mobilizaciju za borbu, kako bi ljudi išli sami u poresku da im se poveća porez :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

Svi znamo kako izgleda "borba" za poboljsanje primanja zaposlenih, penzionera....i svih kategorija.
Samo tebi BB i slicnima moze biti smijesno sto imamo jadna primanja.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Порез

Post by Iris »

P.S. Problem su niska primanja a ne visok porez!!!
Svako normalan bi se borio da mu se povecaju primanja te da uredno moze placati poreske obaveze!!!!
Tako je u sve i jednoj drzavi svijeta!!! U drzavi gdje su primanja adekvatana niko i ne pominje visinu poreza koji je daleko iznad naseg poreza.
Ilustrativno: Kod bakterijeske upale pluca necemo lijeciti pacijenta snizavanjem temperature vec sistemski davanjem antibiotika.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Порез

Post by sifra »

Povećanje poreza i "uspješno" vođenje opštine ide samo na štetu građana.
Može opština da se vodi pozitivno ali to ne može bez poreza, parkinga, povećanja cijene vode i sl. stvari koji idu na štetu građana.
Ako je to poenta, hajde da onda proglasimo kraljevinu Prnjavor. Bićemo poznatiji po tome nego po kotliću.
Alea iacta est!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Порез

Post by bičbožiji52 »

Iris wrote:vi znamo kako izgleda "borba" za poboljsanje primanja zaposlenih, penzionera....i svih kategorija.
Samo tebi BB i slicnima moze biti smijesno sto imamo jadna primanja.
Meni su smješni tvoji komentari i postovi, a ne male plate i penzije ako si socijalno osjetljiva,za socijalno ugrožene kategorije, zašto nisi u Soacijalističkoj partiji a ne u SDS u
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Порез

Post by grlica »

Iris wrote:P.S. Problem su niska primanja a ne visok porez!!!
Svako normalan bi se borio da mu se povecaju primanja te da uredno moze placati poreske obaveze!!!!
:smt005 Ovo mi je jače od one reegeove : Plate su porasle al su primanja manja" :smt005 (ponekad se pitam šta bi ja bez vas , niko me ne uspije tako nasmijati :D
Ma da mi je biti na jedan dan samo - TAJKUN :o pa da obrnem jeden te iste pare --narodne :)

Još da upitam Iris --a šta ćemo ako primanja ne postoje :shock: odakle ćemo onda odguliti , može li se go skinuti ?!
Može li odgovor na ovo pitanje :?:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Порез

Post by bičbožiji52 »

Iris wrote:P.S. Problem su niska primanja a ne visok porez!!!
Svako normalan bi se borio da mu se povecaju primanja te da uredno moze placati poreske obaveze!!!!
Tako je u sve i jednoj drzavi svijeta!!! U drzavi gdje su primanja adekvatana niko i ne pominje visinu poreza koji je daleko iznad naseg poreza.
Ilustrativno: Kod bakterijeske upale pluca necemo lijeciti pacijenta snizavanjem temperature vec sistemski davanjem antibiotika.
Kako to zaključi bez naočara Iris,pa to svako zna na našem džematu da su kod nas male plate i penzije,i da će država sebi putem poreza obezbjeđivati egzistiranje po cijenu da oporezuje i udisnje čistog zraka po našim šumama.
I te kako se u uređenim državama/ ne svim, već samo uređenim/ ,svijeta vodi računa uglavnom o porezima i poreskim stopama i raznim državnim izdvajanjima, na kojima se dobijajuili gube izbori,a ne kao kod nas na srpstvu i bratstvu i jedinstvu.
Mi odavno imamo kao kolektivitet upalu mozga, a ne pluća, jer smo dozvolili da nas jedni te isti već četvrt stoljeća +ebu u sad već u bolesni mozak,a tu nam neće pomoći nikakvi ni antibiotici.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Ja hocu jossss,hocu viseeeee,hocuuu porezzzz na porezzzzz,dajte mi jossssssssss,podignite ga jos milion postoooo ,dajteeee gaaaaaaaaaaaaa. :P Postao sam poreski ovisnik. :D Ta moja bolest se moze izlijeciti samo nepovratnim kreditom od pet miliona eura. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Порез

Post by julija »

bičbožiji52 wrote:Mi odavno imamo kao kolektivitet upalu mozga
KAMIKAZA wrote:Ja hocu jossss,hocu viseeeee,hocuuu porezzzz na porezzzzz,dajte mi jossssssssss
Vi ste u svakom slučaju ekstremi..mislim da se to što piše Iris nije odnosilo na vas dvojicu :smt001

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Порез

Post by KAMIKAZA »

Ma ja se malo zezam :D ko ne moze da placa porez na vile i kule ,njemu ni ne trebaju,neka ih da drzavi,samo sam za to da ljudi koji zaposljavaju korektno radnike i koji im daju platu ,placaju redovno dazbine i sve ostalo,treba za to da budu nagradjeni a ne osteceni,treba im se dati olaksica,jer to je u rukama nase opstinske vlasti,koja bi sa tim mozda izgubila neku paru,ali bi automatski dobila vise sa druge strane.Znaci za postene privrednike treba dati popust,ali treba prvo da se ustanovi ko je posten, (da ne bude stranacki popust :) ),i naravno populacija stanovnistva koja je socijalno ugrozena i invalidi treba da budu oslobodjeni poreza,ostalo sve kolji dok ne pocrka. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply