Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Ove Jugoviće svakodnevno gledam na tv i sastancima,sastanci su preko potrebni kad neželite ništa raditi.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Pa ako ti smeta sto gledas Jugovice,ti prebaci kanal,a sto se tice sastanaka tu ti pomoci ne mogu-zazmiri!Nego nisu Jugovici jedini u ovoj prici.Zanima me,eto,recimo zna li neko sta su za vrijeme rata radili ovi nasi privrednici sto nas spasavaju tako sto otese sve od jadnog,postenog,bespomocnog naroda.I ovaj veseli ciko(lazo tomic)bas me zanima gdje je on bio dok su moj otac,brat,muz,djever nosili pusku?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by murgo »

Vjestice, pitanje je na pravom mjestu! Samo sto prozvani nece stisnuti petlju i dati iskren odgovor!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Znam ja gdje je ko bio za vrijeme rati i cim se bavio i kako je stekao novac sa kojim danas "hara"drzavom koju su mu "moji"stvorili.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »



Image

А могао је и овај познати прањаворски неимар да купи бању.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Ovo je sve tačno šta si napisala ali nisi ti jedina većina je oštećena.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Зашто компанију Стандард АД Прњавор која мјесечно извози 1,3 милиона еура кочи држава у њеном још већем развоју ?



Един Дачић основао је Daccomet AG 1990 док је био студент након што је прочитао чланак у најугледнијој Швицарској новини „Neue Zürcher Zeitung“ приликом посјете премијера Југославије Анте Марковића Швицарској. Новина је хвалила спектакуларне економске реформе и назвала Југославију у том контексту новим економским тигром који се рађа на Балкану.

Един је толико био увјерен у блиставу економску перспективу Југославије и обавезно хтио да учествују у том успону, те је хтио да прекине студије на најчувенијем Економском факултету на Универзитету у St.Gallen-u HSG и да започне да тргује са партнерима које је нашао у Југославији. Распад Југославије који је започео почетком 90-их година је натерао Едина да прилагоди своје планове.

У 1999. години је Един почео да путује по Босни и Херцеговини са циљем да нађе партнере са којима би могао да ради на исти начин као што је је већ радио у Хрватској. Привукла га је успјешна прошлост и традиција извозно оријентисане производње у БиХ и очекивање да ће након Дејтонског споразума са доласком међународних трупа држава бити сигурна и са најавом разних програма од стране развојних организација почети бржи успон. У прва два мјесеца је посјетио преко 40 фабрика у цијелој БиХ. Преко првог партнера кога је Daccomet AG почео финанцирати, Един је упознао свјетски број у сектору покућства Шведску ИКЕА-у.

У 2000. години је Daccomet AG био у БиХ привремено био укључен у чак 7 пројеката кооперације са ИКЕА-иним добављачима у оба ентитета. Стандард АД Прњавор је био задњи пројекат који је започет у БиХ и то крајем 2000..

Данас је компанија Стандард АД једна од успјешнијих компанија у Босни и Херцеговини, која мјесечно извезе 1,3 милиона еура.

facetv.ba


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

Standard a.d. Prnjavor je među rijetkima prnjavorskim bivšim državnim kolektivima koji je uspješno privatizovan, i danas zapošljava više radnika nego je to bilo prije rata, i prije privatizacije.
Nažalost daleko pespektivnije predprivatizacione državne firme u Prnjvoru nego što je to bio a.d. Standard,završile su na bunjištu pljačke, i slobodno se može reći državnog kriminala.
Jedna tvornica lanaca Metalka, daleko je bila nekad najuspješnija prnjavorsaka tvornica sa perspektivom, kako na domaćem, tako i na stranum tržištu.
Nažalost za veliki kriminal u pljačkaškoj i postprivatizaciskoj eri prnjvorskih privrednih kolektiva nikad niko neće odgovarati.
Gdje bi danas Prnjvor bio da ima još desetak proizvodnih fabrika, koje zapošljavaju po 300 i više radnika.
Nažalost najodgovorniji ljudi u bivšim državnim prnjvorskim firama,dans nam drže predavanje o moralu i poštenju sa pralmentarnih govornica, bilo da je u Srajevu, bailo da je u Bnjalauci./Momčilo Novakoviči Miladin Stanić/
I bivši direktor koji je učestvovao u uništavanju prnjvorskog Unisa, iz koga je vani izneseno preko 50 miloina km,mirno životari na istom mjestu privrednog zločina u Toplingu, koji je otkupio to mjesto najveće postprivatizacione pljačke u Prnjvoru.
Dobro je da imamo bar jedan svjetao primjer iz doba pljačkaške privatizacije u Prnjvoru,a to je, STANDARD a.d.Prnjvor.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Nicky »

Ne znam ni kako sam dosao na ovu temu, ali kad vec jesam, ne mogu da ne napisem nesto nakon sto sam procitao ovaj zadnji post...cak sam i password bio zaboravio ali sam se potrudio da nadjem samo da napisem ovo...

KAKO TE NIJE SRAMOTA VISE ???????????????????????????

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by nenad 10 »

Nemaju oni ni obraza a i ni kulture.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by aquarius »

Svaki cigo svog konja hvali
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

Samo onaj, koji svoga konja odrao za kožu nije. :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

TUZLANSKI
RADNICI
SAMI SEBI
NA SPROVODU


Samo kad izađu na ulicu,Rdnici postanu vijest.
Dabogda imao pa neimao.
Nekad su Rdnici imali Rdnička Prva,Zbora Radnika,Radnički Savjet,Radnička Odmarališta,Sindikat,Partiju,Socijalistički Savez Radnog Naroda,Rdničko Samupravljanje,Radnički Dispanzer,Hateze,Rdničku Menzu

Danas imaju Ranku Mišić.Svako svoju.
Tuzlanski Radnici misle da im je ostalo samo Orašje.
Ta tužna,a istovremeno i groteskna,smiješna i vještačka ,Kolona Protesta,u stvari je samo jedna od zakašnjeli javki Protoka Vremena i znakova njegovog nesvatanja.
Tuzlanski Radnici još nisu svatili da je Vrijeme prošlo.Ne tako što nema njihove države,njihovih fabrika,njihove partije,već nisu svatili da nema ništa.
I u toj koloni,dabome,nema Radnika koji su imali ono šta sam nabrojao,I još svašta.
Protok Vremena je jedna od najopasniji neelementarnih nepogoda za ljude.Pojedinačno i zajedno.
Sitne varke ih dovedu u zabludu da oni učestvuju u tome,da oni odlučuju o nečemu,da se sve radi zbog njih.
A kad učine neku od tih učesničkih sitinica,vrlo brzo svate da je Protok Vremena namjenejn nekom drugom, da je okrenut u neku drugu stranu,da se ljudi,pojedinačno i zajedno,ostali negdje ne odronjiivim obalama i smrdljiivim vrbacima i da više nikoga ne mogu stići.Niti koga ima na vidiku.
Sitno je objašnjenje da su svi iz Tuzlanske Gorteskne Kolone,ili njihovi,glasali za Protok Vremena.Na Prvim Slobodnim Demokratskim iIzboirima.

To mogu da im,sada uputim,kao jeftin podjeb.
Eto vam,nije vam valjo Tito i Socijalizam, jugoslovenski pasoš i velike fabrike.Nije vam valjala Aida,neka vam sad valja Nemaida.
Jer ,Aida je postojala i prije rata.
Kao što sam pred rat ušao u banjalučki autobus.A vozač,ogromni Brko,ne kao ova današnja prcmoljčad od vozača,vidjevši da niko neće da izlazi na stanici,prođe ne smanjujući brzinu.Za koga ste glasali,pizda vam materina.
Poslije sam godinama razmišljao o toj Političkoj Rečenici.Nisam moga mnogo da zaključim.Nije Brko ništa više reako,a izašao sam na onoj sledećoj.
U Socijalističkom Samoupravljanjum Radnici su crnčili ko robovi.Ali su živjeli dobro.Živjeli su redovno.I sigurno.Imali su Prvaobranioca Samoupravljanja.A od zakonske zamjerke Radniku samo je gore bilo u kafani ****** mater Titi.
Danas Radnici nemaju priliku ni da crnče.
Nekad su imali Četverobrigadni Sitem.
Danas nemaju ništa.
Nekad je neko drugi mislio za njih,oni su samo trebali da budu Radnička Klasa.
Danas niko ne misli za njih. Ni na njih.
Moraće sami to da rade.I da,kad smisle,crnče sto put gore nego u Socijalističkom Samoupravljanju.
Da li bi bilo drugačije,da su drugačije glasali,ne umijem da odgovorim.
Ali da su se dobro zojili,i krv proljevali,da sruše sve šta ih je držalo ko malo vode na dlanu ,jesu.
Bez obzira što Tuzlanska Kolona ima pravac i smijer,i određen cilj.Orašje.Odlazak.
To je samo Kolona lutajuće Svijesti.Na prostorima bivše Jugoslavije.A i šire.
I nije ta haotična svijest samo u glavama radnika.
U svim je glavama.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »


MALI
AKCIONARI
AKCIJI


Da nema Mlai Akcionar i Okružnog Suda u Banjaluci, ovaj svijet nebi nikad saznao kako smo opljačkani u Pljačakaškoj Privatizaciji, koncem prošlog, i početkom tekućeg stoljeća.
U nekom, tamo budućem vremenu,kada ne bude ni nas ni Mali Akcionara,na nekim Viskim Šklolama u nekoj budućnosti, izučavat će se ovaj fenomen opšte tranzicije i preomjene titulara svojine.Privatna svojina nastala je onda kad su se u Prvobitnoj ljudskoj zajednici, dvije ljudske jedinke različiti spolova,počele odvajati od plemenskog socijalizma.
Svega ovoga ne bi bilo, da nas onaj bradati Karl Mraks i Fridrih Engels,a kasnije i Drug Lenjin sa radničkim kačketom nisu poveli u Revolucije,te poveli u svijetli Komunizam,u kome je trebalo da se 8 sati radi ,8 sati spava a 8 sati zajebava.
Na tom putu u Svijetli Komunizam stvorena je Društvena Svojina,koja je uglavnom opljačkana od veleposjednika,industrijalaca.gazda i pojedinaca, pa su tako sredstva za rad i predmeti rada postali predmetom kolektivnog titulara, ili ti Društvene Svojine,koju su evo Mali Akcionari svim silama pokušavaju vratiti u nekakv prvobitni položaj nesvaćajući da su vremena samoupravljača i akcionara u ovom istoriskom kontekstu i vremenu već odavno prošla.
Svijetom dans ne vladaju mali Akcionari, već Masoni i Multinacionalne Kompanije čiji se vlasnici ne nalaze u tim kompanijama,a gazde nisu više oni trbutani iz prdmarsističko lenjinističkog vremena.
Dobro je da još ima ljudi koji maštaju o istini i pravdi, u ovom posranom svijetu,pa makar to bili i Mali Akcionari
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Magyar »

Ako je deseti dio istinit od onoga sto prica Margetic, mnogo je.

Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Teško je normalan bit' kad je prevelik apetit.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

U pravu si!Vidi se i po pogledu gospodina da nije bas dobar...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Sad cete vidjeti kako je nase sudstvo brzo i efikasno,kad se treba zastititi Petar,ima da u rekordnom roku odrade sve,a ne kao do sada sto su predmeti stajali godinama u ladicama.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

Gdje je svekrva kurva,snaja nema šanse !Zna to vrlo dobro Dušanić u konkretnom slučaju.Najbolje je sam sebi nešto prodati,pa i ako kupiš sam od sebe mačka u vreći, nit je tvoja vreća, nit' je tvoj mačak.Konkretno !Apsurdi su dio našeg života.Kako se nešto može prodati na deset godina.I to sam sebi sunce ti kalisano jebem.Čula sam da se cura može udati na šest mjeseci, i da djeca idu u predškolsku.Valjda je to neka proba.Da se lagano prebrodi ''metamorfoza'',ali deset godina je predugačak period.Mnogi neće ni dočekati ovu konačnu ''udaju'' iz jedne kuće u drugu kuću.Tako da je sam sebi prodavao MLINPEK,Miladin Stanić nikad ne bi postao milioner.Bio bi vlasnik one male baračice zvana BISPROM To se tako ne radi.
Treba odmah napisati osmrtnicu za bivše trgovačko preduzeće PROMET, i osmrtnice polijepiti po kestenju,pa ko želi doći na đenezu neka dođe,ručka za pokoj duše neće biti jer, je pokojnik godinama u agoniji,i dobro je da su mu Jugovići dušu primili u Rajsko naseleje u Nojevoj barci, ili kako se to već moderno zove,gdje počivaju ovakvi pokojnici.
Dobro je da su konačno i maske pale, i da se vidi ko je ko.Ko kosi, a ko vodu nosi, u ovoj pljačkaškoj privatizaciji.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Neko je zakonom omogucio takve prodaje,ne racunajuci na to da bi i posten svjet mogao da se koristi tim zakonom.Zasto se nije podigla tolika prasina kad je Dusanic radio isto i mnogi drugi?Ne sikiraj se ti Bicu za Promet dok ga vode Jugovici,jer kao sto vidis Prometovi lokali su jos uvjek onakvi kakvi su bili prije pljackaske privatizacije,i rade,dobro rade,a Jugovici se samo bore da na mjestu tih lokala zgrade ne niknu.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Jeste tako ali i nije tako. :D
Ako bi se Jugovici i okoristili ovom akcijom,ja bi im precutao,jer nudili su nama svima da ih podrzimo,ali nekako je laganije vaditi vruce krompire iz zara njihovim rukama,mi smo odustali prije nego sto je pocelo,njihov rad je do sada nailazio na jednu vrstu podrske u narodu ali samo dotle dok ne trebaju direktnu,onda se sve svodi na precutno odobravanje ili ignorisanje.Kazem ako bi se sada i okoristili nebi im zamjerio,pokusali su da se u ime nas bore protiv lopova i ako smo mi odbili da ih podrzimo a oni uspiju nesto da otmu tim lopovima,trebalo bi nas svih da bude sramota, bilo sta i da im trazimo,jer nismo bili uz njih kad su nas trebali.Sjecam se kad su nekad davno,ima od toga preko deset godina,mene licno nasli na njivi i objasnili mi sta je cilj svega,kako bi i ja mogao da im pomognem a ujedno da razvijem svoj posao,i ja sam da ne kazem odbio ali eto prolongirao odluku da se pridruzim,jer sam bio nepovjerljiv,ne prema Jugovicima nego prema sistemu u cjelini,i danas sam nepovjerljiv i ne ulazem tamo u posao,ali danas na Jugovice gledam drugacije,znali smo se iz djetinjstva,da tako kazem povrsno,danas ih postujem kao istrajne borce za svoja prava i ucitelje nekim mladjim generacijama,jer bez ovakvih kao oni bi nasa djeca postali konji koji masu glavama,samo u jednom smjeru.Oni ih uce da ima i drugi smjer mahanja,da zivot ne gubi smisao zato jer je neko tamo ugrabio sve sebi,a ti nemas nista,eto ako uspiju da otmu bar jedan kiosk za nas ili sebi,to ce biti signal narednim generacijama da ima smisla svaka borba pa cak i ona protiv Golijata.Oni su okupili ljude koji su izgubili sve,koji su izgubili pravo na rad,pa i pravo na zivot,ti ljudi su isli u rat dok je neko njihove kuce i firme pljackao taj Boro koga pominje Dusanic je njegov zemljak,ako se to moze tako nazvati,iz istog su sela :D samo sto je Boro postenjacina,drug, ja ga znam isto godinama cak i ne pamtim od kada ga znam,uvjek je bio spreman da pomogne svakome,da tako kazem ali bez uvrede:"posteni siromasni mali covjek sa velikim srcem",na zalost takvi su postali zrtva sistema,ZRTVA RATNIH I POSLIJERATNIH PROFITERA,danas neko kao Pero ,koga isto tako znam malu vjecnost,sebi za pravo daje da kaze njemu da je lagao,ili da je nesto zloupotrijebio,covjeku koji je cjeli zivot covjek.Zalosno. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Bio je i Pero nekad čovjek ali su ga pokvarili ovi iz porezke uprave,nije on za to kriv omaklo se.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Da su ga odmah kod prve mucke strpali par mjeseci u zatvor on bi i danas bio covjek. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply