Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

UMJESTO VEĆEG PARKINGA, NA PARKINGU JEDNOG IZGRADIŠE NEŠTO, JOŠ UVIJEK NE ZNAMO ŠTA, A KAD ĆE NI TO NE ZNAMO, ZNAMO SAMO DA PIŠE NA ULAZU „HOTEL CITY“
I kao što je već rečeno u prethodnom postu, jedina mana prnjavorskog hotela „Nacional“ je bila ta što je imao mali parking, čak i za 70-te, kad je u Prnjavoru bilo desetak auta, a kamo li kada se kasnije broj auta znatno uvećao.
Vjerovatno bi parking i proširili da nije udario rat.
U ratu je većina prnjavorčana dobro stradala, a mali broj njih je stekao ogromno bogatstvo i počeo da hoda po nebesima i „prva“ i da ostvaruje čak i svoje najluđe perverzije. I ti naši sanjari su nastavili sanjati i poslije rata i danas sanjaju – moraćemo malo da ih prenemo, kako ih čitav život ne bi prošao u snu, a nas u patnji.
:smt015 i tako jedan od najvećih prnjavorskih sanjara, Branimir Gero Bijelić usni da bi on na parkingu prnjavorskog hotela „Nacional“ mogao napraviti nešto, nije važno šta , samo da je veliko, nije bitna namjena, nevažno je da li će to biti zgrada skupštine opštine, da li će tu biti stanova za prodaju, da li će napraviti još jedan hotel, ništa to nije bilo važno, jer je on razmišljao ovako : daće neku crkavicu na ime naknade i rente, a šta god napravi, u centru je grada i dobro će to moći unovčiti. Ima on dosta svojih drugova sanjara u vlasti i neće biti nikakvih problema, uz to je znao da se nakotilo i mnogo dobrih profiterskih vila koje jedva čekaju da im sve snove prevore u javu. A to što će se uništiti prnjavorski hotel, ponos grada, jednu od najljepših prnjavorskih građevina, to što bi desetine ljudi moglo izgubiti posao, to što bi Prnjavor gušenjem hotela mogao ostati i bez ono malo duše, ništa to nije brinulo ni Geru ni ostale sanjare. I tako naš Gero fino pajki, kad se ono iznenada pojavi u snu san i to ružan : sanja Gero diglo se 140 budala radnika, koji mjesecima ne primaju platu, koji ne znaju da sanjaju, koji samo znaju da rade, koji su sav „Cer“ izgradili iz ničega i oni hoće velikog sanjara Geru da spriječe u njegovom naumu da gradi tamo gdje to drugima nikako nije moglo pasti na pamet, kao da su ljubomorni na njegovu genijalnost. I sanja tako Gero da su ti bezveznjakovići uspjeli punu godinu dana da njega, ostale sanjare i njihove dobre profiterske vile onemoguće u „neimarskom“ pothvatu vijeka. Sanja Gero da su se ti klošari žalili čak i OHR-u http://www.scribd.com/doc/28339530/Buco-Zabrana-OHR-A . Organizovali su ti radnici čak i dvomjesečna danonoćna dežurstva, lijegali pod bagere, ulazili čak i u bagerske kašike, skupljali potpise građana opštine Prnjavor.
Sva je sreća da te traume naš Gerica nije doživio tako intenzivno, jer se berući jagode ubo na trn i postao Trnoružan.
Iz sna ga je mekim i nježnim poljupcem probudila ratnih i poslijeratnih profitera najdraža vila – Vojislavka Gatarić, koja mu je rekla : „Samo ti spavaj mirno čedo moje, ja sam dala građevinsku dozvolu za izgradnju poslovnog lučnog objekta svojim rješenjem broj 04-360-302/01 od 28.12.2001. godine, http://www.scribd.com/doc/28339489/buco ... City-str-1 , 14.12.2001. godine sam ti dala urbanističku saglasnost, priložili smo i neke ostale saglasnosti, tamo gdje stoji da si trebao priložiti dokaze o uplati doprinosa, taksi i naknada, tamo ti nisam stavila ništa, ali nemoj da se brineš, nisi ti običan narod da mora svaku paru uplatiti unaprijed, http://www.scribd.com/doc/28339363/buco ... City-str-2 vidjeću i sa ostalim sanjarima i naći ćemo neki modus, koristim priliku da ti kažem za onaj ružan san – nemoj više da se brineš, to je naša država riješila, radnici su ostali bez posla i svih svojih prava, preduzeće im je protivzakonito privatizovano, i još malo pa ću ja tvom šegrtu Milovanu Belom Malinoviću omogućiti da sruši i stari hotel, tako da će sada i ostali sanjari moći bezbrižnije i lakše da nam šalju svoje hrkove (vibracije), kako bismo mi vaše dobre vile profiterske, mogle realizovati vaše genijalne ideje“.
Ovdje se i bukvalno „iz aviona vidi“ da je tu trebalo samo malo proširiti parking (fotogragija iz arhiva Foto Habijanec).
(Za one koji nisu iz Prnjavora : zamislite kako bi bilo lijepo da je ona žuta zgrada sama i da ju nije ugušila ona plavo-bijela azdaja )

Image
[Youtube][/Youtube]
Last edited by Ognjen Buco Jugović on 20.03.2010. 10:10, edited 1 time in total.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 09:47, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by radnik »

E Buco baš se ti ispriča. Da ti nisi savjest našeg grada. Najavi nam ko su sledeća gospoda o kojoj pišeš pa da to možemo pratiti kao "Dinastiju". Ima li osim Vas poštenih ljudi u Prnjavoru. I brate što se kačiš porodica ljudi koje javno prozivaš. Da li si kao "čestit" građanin sa svim tim informacijama bio u tužilaštvu? ili su i oni na redu za jedan "dobar" tekst.
u radu je spas

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Rece covjek vec negdje da tuzilastvo ima sve informacije,samo mu treba par godina da starta,oni pale na guranje,sto im vise guras (u dzepove) oni sve sporije pale ili jednostavno sacekaju da zastari slucaj :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by radnik »

KAMIKAZA wrote:Rece covjek vec negdje da tuzilastvo ima sve informacije,samo mu treba par godina da starta,oni pale na guranje,sto im vise guras (u dzepove) oni sve sporije pale ili jednostavno sacekaju da zastari slucaj :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sve je to tako ali da bi nekoga zvali lopov, zločinac ili slično trebalo bi ipak da to neko ko je nadležan da utvrdi, a onda mi dato prihvatimo. Sutra će nekoga nazvati lopovom ko to stvarno nije a onda taj jadnik neka se pere koliko hoće, ne opra se nikad. A to sve zbog toga što pojedincima dajemo za pravo da nekog naziva lopovom (pa makar svi mi i da znamo da je to tako) a da to SUD nije potvrdio. Pogotovo ako zbog nečijeg lopovluka prozivamo i cijelu porodicu a da djecu i ne spominjemo. To je krajnje nemoralno i više govori o onome ko se time služi, nego o onome o kome je pisano. Ja mogu biti lopov ali moja djeca ne moraju biti lopovi ako sam to ja.Ili dajmo to ovom našem stručnjaku što optužuje da i SUDI.
u radu je spas

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by BETMEN »

Covjek je iznjeo dokaze i sta vise hocete, ma sta i ja lupam nema u ovoj drzavi lopova sta je vama, Gero, dusanic i ostali su sve to nasljedili od djedova koji su prije drugog svjeckog rata bili bogati i ovi su sad samo to bogadstvo uvecali za 100 puta ovo je postena drzava
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Za Radnika :D kako to gordo zvuci :D
Ovo za djecu stoji,ne moraju djeca losih roditelja biti losa,kao sto ni djeca dobrih roditelja ne moraju uvjek da budu dobra,tu se slazem u potpunosti sa tobom.
Po pitanju ostalog ,da neko nije kriv dok se ne dokaze ili dok nadlezne institucije ne odluce da je tako,to je isto tacno,ali samo u pravnim drzavama,sad ako ti ovo u nas mozes nazvati pravnom drzavom i ako mozes gledati da pocev od premijera pa do sofera svi kradu,i mi to svi vidimo,ali ne vjerujemo papirima,svjedocima ,pa cak ni rodjenim ocima,onda je to druga stvar.
Ako mi kao skolovani ljudi koj smo naucili racunati,citati i pisati prije 30 i vise godina,dobro ja sam jedan od ovog vise, :D
ne mozemo sebi konacno da priznamo da su ovi dokazi koje Buco pokazuje,dovoljni da i konju dokazu da se radi o mucki,jer 1400 km za zemlju u centru od Nemanje ako nisu mucka onda dajte i meni u gradskoj zoni da kupim nesto takvo ili gradjevinska dozvola za dzabe,ili ,ili,ili.... sve to je neko dobio a ja trebam 18000 km za odobrenja ako pravim supu,i u 3 zoni ako hocu da kupim zemljiste od opstine ono kosta preko 30 km kvadrat,onda se sa pravom pitam nisu li i oni gore koji sude lopovi i trebam li ja njima vjerovati da su ovi posteni dok ih oni ne osude.
Za mene su lopovi,i jedni i drugi,imam pravo da sudim ako je sud zakazao,isto to pravo imas i ti i Buco a i svaki slobodni gradjanin ove drzave,jer tamo gdje nema suda,gdje nema savjesti,gdje nema morala,ne mozes ocekivati od naroda da bude pokoran.
Neznam ko si ali mogu predpostaviti da si ,ili jako mlada osoba bez iskustva ili osoba koja je i sama upletena u nesto slicno pa branis nemoral laznim moralom,iskreno se nadam da si ovo prvo,jer iskustvo se moze steci ali izgubljeni obraz u ovako maloj sredini kao nasa je zauvjek izgubljen.
Puno pozdrava :wink: dobro nam dosao i dugo sa nama ostao. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Magyar »

A da je meni vlast mjesec dana u ovoj drzavi!Gestapo mi ne bi bio ravan! Kupio bih sebi streljacki vod i poredao sve ove profitere pa taka, taka, tak pa u Lisiciji potok :smt005 Ko je ziv, ko se jos mrda pa opet taka, taka, tak :smt005 Vjerovatno bi i mene posle strijeljali ali u narednih deset godina nikom ne bi palo napamet da pomisli da nesto muva! :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
oko_sokolovo
Posts: 89
Joined: 30.07.2009. 10:06

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by oko_sokolovo »

Ognjen Buco Jugović wrote: Zahar reče doktoru : „Baš Vam dobro auto gospodine“. „Dobro, dobro“, odgovori doktor i ode prema robnoj kući (tadašnja nova robna kuća-sada Šoping centar)
Nekada jeste to bila Nova robna kuća, pa Šoping centar, al sada je to Bucin Kineski centar.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by vrsta8472 »

radnik wrote:
KAMIKAZA wrote:Rece covjek vec negdje da tuzilastvo ima sve informacije,samo mu treba par godina da starta,oni pale na guranje,sto im vise guras (u dzepove) oni sve sporije pale ili jednostavno sacekaju da zastari slucaj :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sve je to tako ali da bi nekoga zvali lopov, zločinac ili slično trebalo bi ipak da to neko ko je nadležan da utvrdi, a onda mi dato prihvatimo. Sutra će nekoga nazvati lopovom ko to stvarno nije a onda taj jadnik neka se pere koliko hoće, ne opra se nikad. A to sve zbog toga što pojedincima dajemo za pravo da nekog naziva lopovom (pa makar svi mi i da znamo da je to tako) a da to SUD nije potvrdio. Pogotovo ako zbog nečijeg lopovluka prozivamo i cijelu porodicu a da djecu i ne spominjemo. To je krajnje nemoralno i više govori o onome ko se time služi, nego o onome o kome je pisano. Ja mogu biti lopov ali moja djeca ne moraju biti lopovi ako sam to ja.Ili dajmo to ovom našem stručnjaku što optužuje da i SUDI.
Радниче, постоји правна држава. Постоје судови. Постоји тужба типа клевета, пресавијеш табак и оплети. Овако самог себе оповргаваш. Онда као Буцо, скенираш пресуду, поставиш је на скрибд и "мирна Босна".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by radnik »

Nisam ja advokat prozvanih. Vjerovatno mi i ne znamo ni pola onoga što se dešavalo i radilo. Ali pustimo nadležne da odrade svoj posao i naravno pomozimo ako možemo. Ali nismo mi bogom dani da nekom lijepimo etiketu "POŠTEN" ili "LOPOV", naravno nije problem da se piše i priča o "DJELIMA" nekih ljudi, ali ako ih osude i kažu da su pokrali (Lopovi) onda možemo to LOPOV dodati ispred imena.
u radu je spas

User avatar
trucker
Posts: 118
Joined: 14.02.2010. 07:39

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by trucker »

Мала Европа великих ЛОПОВА !
Чини ми се рођаче, да је стандард покварио људе...

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

OD PODERANIH GAĆA DO BAZENA U KUĆI I SLIČNIH PERVERZIJA
Neki od forumaša su moje pisanje pogrešno shvatili.
Ja nemam ništa lično protiv bilo koga od prnjavorskih ratnih i poslijeratnih profitera koje spominjem (Nemanja Vasić, Radivoje Radivojević, Branimir Gero Bijelić, Žika i Nešo Krajišnik, Petar Dušanić...), nemam ništa protiv boje njihovih očiju ili kose, oblika njihovih očiju ili nosa ili njihovih porodica.
Ja sam protiv toga što su oni pljačkali i pljačkaju imovinu svih nas, što su blokirali prnjavorsku privredu, što uništavaju prnjavorski trg, prnjavorsku autobusku stanicu, prnjavorske ulice, što od pogona za proizvodnju obuće prave sportsku dvoranu - koja ne ispunjava osnovne uslove da to bude, što onemogućavaju stvaranje ambijenta za bolji život...
Opet ponavljam da je za mene sasvim normalno da ljudi koji su vodili narod dožive sudbinu naroda kojeg su vodili. U ovih zadnjih 20 godina znamo ko nas je vodio i znamo šta smo doživjeli, red je da i naše vođe podijele narodnu sudbinu : da stradaju, da izginu, da izgube dijelove tijela, da se razbole, da osiromaše, da im porodice stradaju. Ne vidim što su njihova djeca bolja od rođene i nerođene djece poginulih boraca, invalida, ljudi koji su radi rata morali napustiti svoje domove i svih ostalih stanovnika opštine Prnjavor i otvoreno sam protiv toga da se djeca ratnih i poslijeratnih profitera neosnovano favorizuju u bilo čemu.
Vidjeli ste da većina mojih izlaganja nije bila po sistemu "Jedna žena (Bjelica)", već sa konkretnim dokazima.
Neko poredi to pisanje sa "Dinastijom", osnovna razlika je u tome što se u "Dinastiji" nije znalo ko koga, a ovdje se sve zna i to je prevršilo svaku mjeru, 50-tak naših sugrađana punih 20 godina vrijeđa osnovnu ljudsku inteligenciju nas 50.000?!
A sada opet nešto konkretno.
Mika Šestić je bio dugogodišnji predsjednik Nadzornog odbora "Gradip"-a, kao i predsjednik Skupštine akcionara tog preduzeća. Ovo pišem , naravno, uz njegovo odobrenje . Mika mi ispriča da je početkom 1994. godine vozio Branimira Geru Bijelića u Beograd, na poslovne razgovore. Tom prilikom su odsjeli u hotelu "Slavija" i spavali su u dvokrevetnoj sobi. Gero je tada bukvalno bio poderanih gaća, a sada ima bazen u kući i ko zna šta još.
Mika Šestić mi kaže da je kao predsjednik Skupštine akcionara prisustovao sjednici Upravnog odbora "Gradip"-a pred izbore 2004. godine, kada je na inicijativu podpredsjednika OO SDS-a Branimira Gere Bijelića, "Gradip" za finansiranje kampanje SDS-a izdvojio na tom sastanku =20.000,00 KM. Mika mi je takođe rekao da je te godine razgovarao sa nekoliko ljudi iz gradskog obora SDS-a, koji su rekli da ih je Gero tada spasio, jer im je "Gradip" za te izbore dao =200.000,00 KM. Kada mu je Mika rekao da je to favorizovanje jedne strane i da postoji i druga strana, dobio je Gerin odgovor : "Kada oni dođu na vlast, davaćemo njima"?!
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 09:47, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

OBAVJEŠTENJE
Obavještavamo Vas da su dana 15.03.2010. godine predstavnici Saveza udruženja malih akcionara Republike Srpske prisustvovali sastanku Odbora Narodne skupštine Republike Srpske za praćenje sprovođenja procesa privatizacije državnog kapitala u preduzećima , na kome je, jedna od tačaka dnevnog reda Odbora bila i razmatranje Zahtjeva za konkretnim djelovanjem na zaustavljanju i saniranju pogubnih posljedica procesa privatizacije, koji je Odboru dostavio Savez UMA RS .
Odbor je donio zaključak da je , vezano za ovu problematiku, potrebno organizovati tematsku sjednicu, na kojoj bi , sem predstavnika Saveza udruženja malih akcionara Republike Srpske bili pozvani i predstavnici : Vlade Republike Srpske, Investiciono-razvojne banke RS, Komisije za hartije od vrijednosti RS, Banjalučke berze, dok bi se od sudova i tužilaštava tražilo dostavljanje potrebnih informacija.
U pomenutom zahtjevu http://www.scribd.com/doc/28454590/buco ... vatizacije su navedene stvari o kojima se pisalo na ovom forumu. Konkretno smo tražili da se u okviru najavljene promjene Ustava Bosne i Hercegovine, u cilju efikasne borbe protiv kriminala i korupcije preuzimanje ustavnih odredbi iz Ustava Republike Irske, koje glase :
1.1. Niko nema pravo da uživa plodove kriminala
1.2. Kriminalni način života je kažnjiv
i dodati novi član Ustava BiH koji glasi :
1.3. Krivična djela proistekla iz privrednog kriminala , a pogotovo iz procesa privatizacije ne zastarijevaju,
zatim smo tražili da se izvrši kontrola rada Komisije za hartije od vrijednosti Republike Srpske , kao i zahtjev za smjenu predsjednika KHOV RS Miodraga Jandrića.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Magyar »

Utopija :!: :!: :!: Ko ce priznati da je kurvin sin :?:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 09:47, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Dobio sam vise postova koji se ticu ove teme,ali dio jednog cu da objavim,post je od jedne nase javne licnosti,vise je pitanje za Bucu,ali dobro je i za nas ostale da nekad pogledamo i na ljude koji misle isto kao mi,samo malo drugacije,pa mozda im neko od vas i odgovori na postavljena pitanja. :wink: Naravno osoba ce ostati anonimna,do sada nikad nisam izdavao nikoga,pa necu ni od sada,znaci ako neko nece da se kompromituje ,neka posalje meni sta zeli da kaze i ja cu uz punu diskreciju proslediti dalje. :wink:

Post:
MALO DRUGACIJE GLASNO RAZMISLJANJE
.................................................................................................................
................................................................................................................
Ovo sto cu napisati u daljnjem tekstu mozes objaviti,cak bi ti bio zahvalan ali se potrudi da ostanem anoniman a i sam znas zbog cega.

E,a sada ono sto ja nikako ne mogu da svarim,pocecu od rata u Iraku isvrgavanja Sadama Huseina sa vlasti.Nakon ulaska koalicionih trupa u Irak krenula je hajka na Sadama i njegovu porodicu. Nisam mogao da vjerujem sta se tada dogodilo i pitao sam se a i danas se pitam kakav je to MENTALNI SKLOP .Naime svima nam je poznato i gledali smo na TV-u kada su americki vojnici prikazali kako su ubili Udaja Huseina,Sadamovog sina,slikaju se pored njega,ubjedjuju nas kako je to stvarno on (kao da su ubili medvjeda iz Bugojna) itd.Ponovo se pitam kakav je to MENTALNI SKLOP koji se hvali kako je nekoga ubio.Ja sam to tada,a i danas posmatrao na ovakav nacin:Hvalis se da si ubio necije dijete ili si ubio necijeg oca itd.,po mom ubjedjenju nenormalno-idiotski.
Evo sta me u ovoj temi oko privatizacije ponukalo da ti napisem ovaj PP.Kao prvo pridruzujem se svima onima koji smatraju da je u privatizaciji uradjeno niz malverzacija.Neki dokazi koje je ponudio Buco (skenirani dokumenti) ne slazu se sa onim sto je pisao i najavljivao u naslovima (bombasticno) ili ja nisam citao sa vecom paznjom,tipa Nemanja Vasic oteo Prometovu zemlju za izgradnju kafica (vjerovatno i jeste);pa pise kako je od Prometa oteto oko 2,5 dunuma zemlje,a skenira dokument gdje se pominje nekih 140 kvadratnih metara (dozvoljavam i da sam pogrijesio jer se ne razumijem u te skice iz katastra).Nesto se ovdje ne uklapa koliko ja znam matematiku.A sada ono sto me ponukalo da ovo napisem.Kao prvo nemam pojma da li autor ovoga sto cu citirati ima porodicu.Pa dragi Buco ako imas porodicu,a prije svega djecu i pogrijesis nesto (posto sebe stalno svrstavas u sportske radnike);a smatram da ti to jesi npr.ukrades 1000 fudbalskih lopti ili dva fudbalska igralista ili... Razmisli treba li da se dogodi ovo sto vec u nekoliko postova ponavljas,a to je:"da stradaju,da izginu,da izgube djelove tjela,da se razbole,da osiromase,da im porodice stradaju."Zaista se kao i kod Amerikanaca pitam kakav je to MENTALNI SKLOP-sportski radnik koji bi i djecu tih lopova trenirao za clanarinu koju je odredio,a istovremeno zelio bi da im se desi sve gore navedeno.Meni je to malo cudno,mozda sam poranio ili okasnio da se rodim pa i ne razumijem sve bas najbolje.
Jos cu nabaciti par teza pa lomite koplja oko njih,a i ja bi zaista zelio cuti odgovor i shvatiti svu ovu ujdurmu,posto ja i nisam iz te branse,
Da li je "Promet" i sve ostale firme bio drzavno preduzece (ja mislim da jeste) ako je drzavno preduzece pitam se ko raspolaze tom imovinom Buco i radnici ili (do obavljene privatizacije) opstina kao dio drzavnog aparata.Da li je bilo koje preduzece u Prnjavoru gradjeno a da je zavodjen mjesni samodoprinos,ja mislim da jeste.Da li je robna koca izgradjena na Prometovoj zemlji i ako jeste skeniraj dokument gdje se vidi da su radnici Prometa kupili odnosno platili tu zemlju ili im je kao i mnogo godina kasnije tajkunima,opstina dodjelila tu zemlju.Imam li ja kao gradjanin Prnjavora pravo na tu zemlju,a ne samo radnicí Prometa koji su tolike godine na toj istoj zemlji zaradjivali svoje plate i hranili porodice(ja mislim da imam) tako da Buco ta ekskluziva ne pripada samo tebi.
I na kraju da li su za ovakvu privatizaciju krivi oni koji su iskoristili pogodnosti pa kupili ili dobili pojedina preduzeca (za sada na legalan nacin) ili je kriv nakaradno postavljen sistem koji im je to omogucio.Iz svega proizilazi da treba mjenjati... (koga) ???
Nebi zelio da neko ovo moje pisanje shvati kao svrstavanje na jednu ili drugu stranu,mislim da je kao i uvjek istina negdje na sredini.
P.S.
Znam da ce se sada oplesti kako sam ja neki tajkun,branim ovog ili onog,da sam jedan od njih,da sam u ovoj ili onoj politickoj partiji itd.itd.Samo cu kratko reci nista od ovo nije tacno,u zivotu se samo trudim da razmisljam svojom glavom e sad koliko se to nekom svidja to je drugi padez.
Volio bi kada bi dobio odgovore na ovo moje glasno razmisljanje koje ce nadam se tok pisanja usmjeriti u pravom smjeru (kako prevazici i rijesiti nastalu situaciju)
Neka su svacija djeca ziva i zdrava,sve sto sto su im roditelji pokrali treba oduzeti kako bi i oni stanovali u studentskom domu,do fakulteta isli autobusom,a ne u skupocjenim autima,da se hrane u studentskoj menzi,a ne u hotelu"Bosna" ili..... Zelim im da zavrse fakultete postanu korisni clanovi ovog drustva i svu imovinu koja je oduzeta njihovim roditeljima oni u svom zivotu steknu ali na legalan nacin.
POZDRAV ZA SVE KOJI PISU I DOPRINOSE DA OVO JEDNOM POSTANE GRAD U KOME CE VRIJEDITI ODGAJATI DJECU !!!
..........................................................................
..........................................................................

Bio je to dio posta jednog naseg forumasa,ostatak koji bi mogao eventualno ukazati na njegov identitet sam odstranio.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 09:48, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Magyar »

Znas sta povjerljiva ako mislis da u Prnjavoru ne vrijedi da se radjaju i odgajaju djeca onda se odseli iz njega. Predstavljate Prnjavor kao crnu rupu? Alo koji vam je??????
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by radnik »

Magyar wrote:Znas sta povjerljiva ako mislis da u Prnjavoru ne vrijedi da se radjaju i odgajaju djeca onda se odseli iz njega. Predstavljate Prnjavor kao crnu rupu? Alo koji vam je??????
kod nas je super jer izgleda da ovi lokalni ili nisu ništa muvali ili je to sitno. Nismo zavrijedili ni pažnju RTRS-a, o FTV i 60 minuta da i ne pričamo.Pa ovaj (Vidović aktuelan) u BL smuva više nego svi ovi naši zajedno. :lol: :lol: :lol:
u radu je spas

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

PUČE KOPLJE NA ČETIRI POLE
Ni naš narodni pjesnik ponekad nije bio dobar matematičar, ili to nije htio biti (mogu biti samo dvije "pole"). TP "Promet" je 1988. godine bio posjednik 6.631 m2 zemljišta vezanog za robnu kuću "Prima", da bi 20 godina poslije imao 4.117 m2 (oduvijek je 6.631 - 4.117 bilo 2.514). Takođe "naša javna ličnost" je u pravu kada kaže da nije baš pažljivo čitala postove, jer se iz njih vidi da nije samo Nemanja Vasić sanjar, :smt015u tih 2.514 m2 se Nemanja ugradio sa 140 m2, sanjala je i "Kristal banka" :smt015 , sanjali su i drugi :smt015 i tako , malo po malo :smt015.
Vezano za mentalni sklop, navešću neke činjenice : činjenica je da Prnjavor nema trg, činjenica je da je "isparilo" 140 m2 parkinga ispred RK "Prima", a profesionalni vozači kažu da im nedostaje tih 10 -15 m po dubini da okrenu šleper, činjenica je da je opština Prnjavor u obavezi da po izgubljenim sudskim sporovima plati milione KM (o čemu će takođe biti riječi) radi toga što su prnjavorski "sanjari" izuzimali zemlju od prnjavorskih Muslimana - naravno protivzakonito, ljudi su se žalili i sada taj novac umjesto "sanjara" plaća i tek treba da plati nas 50.000 budala, nabrajanja rušilačkih osobina naših sanjara bi baš potrajalo i očigledno je da oni imaju destruktivni mentalni sklop.
Navodi se kako ja želim nešto loše djeci ratnih profitera, što je pogrešno protumačeno, ja stalno govorim drugu stvar : da je normalno da oni koji vode narod dožive najmanje istu sudbinu kao taj narod ili 10 puta više. Valjda je svima očigledno da je narod u ovih 20-tak godina stradao, izginuo. izgubio dijelove tijela, razbolio se, osiromašio i sve navedeno se najgore odrazilo na djeci tog naroda. Ja sam imao nesreću da davno prije rata ostanem kao dijete bez majke i znam da to nije nimalo ugodna pozicija i u potpunosti razumijem poziciju djece palih boraca - koja je mnogo gora od moje, normalno je da je onima koji su na ratištu izgubili dijelove tijela i oboljeli nije baš svejedno što je to tako i normalno je da oni svoju negativnu energiju prenose i na svoju djecu, valjda je svima očigledno da najveći broj stanovnika nigdje ne radi, a da većina onih koji rade nemaju redovna primanja, valjda se osjeti da je narod na rubu egzistencije i valjda se i ta neimaština negativno odražava najviše na djecu, valjda djeci treba najviše zaštite?!
Ima i drugačijih slučajeva, gdje su ljudi na vlasti omogućili da im je narod zaposlen, socijalno zbrinut, uticali su na razvoj privrede, što je za sobom povuklo i napredovanje u kulturi, sportu i svim ostalim sferama života.
Zar nije normalno da se sudbina naroda prenese i na sudbinu onih na vlasti. Ovdje je bitno istaći da se to dešava, htjeli mi to ili ne, jer se na neke stvari, a pogotovo na pozitivne ili negativne vibracija ne može uticati, sem na način da se napravi pozitivan ili negativan ambijent.
Sva ova pisanja idu ka tome da se u Prnjavoru napravi bolji ambijent za život.
Ovdje anonimna javna ličnost spominje da su preduzeća građena od sredstava mjesnog samodoprinosa, a sredstva mjesnog samodoprinosa su korištena u sasvim druge svrhe - prije svega rješavanje infrastrukturnih i sličnih problema, što bi ličnost, ako je javna trebalo da zna.
I u socijalizmu je bilo preduzeća koja su poslovala dobro i loše. U Prnjavoru je najbolje poslovao "Promet" i on je sve svoje objekte napravio iz vlastitih sredstava, dok je bilo firmi koje su poslovale loše i njima je pomagano iz sredstava budžeta opštine Prnjavor, republike BiH i SFRJ. Primjer gdje je u izgradnju poslovnog objekta najveći dio sredstava uložila opština Prnjavor je naša autobuska stanica (nekada naša, a sada Dušanićeva ?!) - jer su oni koji su tada bili na vlasti pravilno procijenili da Prnjavoru treba autobuska stanica.
Ja sam i ranije, kad god bih uhvatio vremena, čitao pisanja na Prnjavor info Forumu, ali na žalost, radi silnih gluposti oko Petra Dušanića i mnogih drugih problema oko TP "Promet" , nisam imao mogućnosti da se oglasim. Bilo je raznih komentara i na naše aktivnosti, kako vezano za "Promet", tako vezano i za sport . Neki komentari su bili zlonamjerni (što radi nedovoljnog informisanja, što zbog zle namjere), a neki su bili i dobronamjerni.
I sada situacija po pitanju slobodnog vremena nije bolja, ali sam odlučio da pišem na Forumu, kako bih dao sve od sebe da se situaciju u Prnjavoru popravi. Smatrao sam da mogu doprinijeti poboljšanju situacije ako prije svega ako : 1) Informacije kojima raspolažem podijelim sa drugim građanima opštine Prnjavor (što malo po malo i radim) 2) dobijem povratne informacije ( iznenadio sam se koliko sam i od koga dobio dokumentacije koja nesporno potvrđuju ono što smo svi mi znali - da je u Prnjavoru činjen i da se čini kriminal ogromnih razmjera koji ima sve oblike organizovanog kriminala)
3) zajednički utičemo na poboljšanje ambijenta za normalan život na području opštine Prnjavor.
Da bih svoju priču potkrijepio i dokumentacijom, potrebno je da postojeća dokumenta skeniram i postavim na Forum , što oduzima mnogo vremena. Iz tog razloga vršim selektivan pristup i javnosti prezentujem najupečatljivije slučajeve. Što se tiče skeniranja rješenja kojima je "Promet" platio zemlju oko robne kuće, kada dođe vrijeme, sva dokumentacija vezana za "Promet" će biti dostupna na Forumu, mi smo to planirali uraditi ranije i zato smo napravili TP "Promet" web stranu, ali za to treba mnogo vremena.
Sve anonimne javne ličnosti, kao i sve ostale koji se ne boje javnog predstavljanja, mogu za sve informacije da se obrate na adresu koju sam stavio u potpisu, ili da dođu u upravu TP "Promet" a.d. Prnjavor, koja se nalazi u ulici Svetog Save broj 23 u Prnjavoru i sa zadovoljstvom ćemo im pokazati traženu i svu ostalu dokumentaciju.
Možda anonimnoj javnoj ličnosti ne znači ništa kada Nemanja sam sebi dodijeli "Promet"-ovih 140 m2 za kafanu i onemogući prilaz šleperima na istovrnu rampu robne kuće, možda će drugačije misliti ako se na Forumu prezentuje kako je Namanja Vasić omogućio da jedna ugledna prnjavorska privatna firma dobije preko 9 dunuma zemljišta ?
Kada bi javna ličnost javno obznanila svoj identitet, kao i Radnik i Oko sokolovo, možda bi se utvrdilo da su imali koristi od nekih ljudi koji se ovdje spominju u negativnom kontekstu.
U Prnjavoru ima 10-tak krupnih kriminalaca, oni naravno imaju svoju rodbinu i prijatelje, imaju širok krug ljudi kojima su učinili određene usluge i ti ljudi imaju interes da zaštite prnjavorski kriminal. Jedna grupa njih se otvoreno i javno stavlja na stranu kriminalaca, dok su drugi mudriji i oni to ispoljavaju najčešće u blažoj formi - u smislu - mi prnjavorčani sami ocrnjujemo Prnjavor. Od jedne javne ličnosti sam čuo takav stav, na šta je moj odgovor bio kroz pitanje : "Da li ja to trebam afirmativno pričati o ljudima koji su opljačkali preduzeća u kojima više niko ne radi, da li ja to afirmativno trebam pričati o ljudima koji su bezočno pljačkali tuđu imovinu, a sada mi građani Prnjavora tu pljačku trebamo debelo plaćati kroz izgubljene sudske presude opštine Prnjavor, da li ja to afirmativno trebam pričati o situaciji kada je ugrožena egzistencija naroda, da li ja trebam lagati da u Prnjavoru nema ljudi koji se hrane iz kontejnera!? Naravno, nisam dobio odgovor, opet sam ispao glup, naravno, kako i ne bih, kad je ta javna ličnost za vrijeme i poslije rata stekla taj svoj status.
Vezano za djecu, ja nisam želio da djeca završe fakultete i postanu korisni članovi našeg društva, već sam svojim djelom (bez lažne skromnosti značajnim) uticao da djeca koju sam trenirao završe fakultete, da neki od njih postanu i profesionalni sportaši, da postanu korisni članovi našeg društva.
Složićemo se sa time da svi ne moramo misliti na jednak način, ali se ipak vidi težnja svih nas da pokušavamo stvari pomjerati ka boljem, a to je dobro i to je osnovni cilj mog pisanja na Forumu.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by radnik »

Ognjen Buco Jugović wrote:PUČE KOPLJE NA ČETIRI POLE
Kada bi javna ličnost javno obznanila svoj identitet, kao i Radnik i Oko sokolovo, možda bi se utvrdilo da su imali koristi od nekih ljudi koji se ovdje spominju u negativnom kontekstu..
Radnik da je imao neke spominjane koristi vjerovatno bi sebi pri registraciji dao neko kreativnije ime npr. HIRURG, DOKTOR, INTELEKTUALAC itd. al dade sebi ime radnik zato što to jeste i što mu je najlakše pisati i iznositi svoje mišljenje kao radnika.
I mi radnici imamo glavu kojom mućnemo pa nešto i napišemo, naravno da se to ponekad neće svidjeti ni prozivanima ni direktorima. Što se tiče priče o djeci prozivanih iz Vaših tekstova dala se naslutiti neslućena mržnja i prema prozivanima ali i prema njihovoj djeci i porodicama. Mi roditelji bi branili svoju djecu i vlastitim životom, pa me čudi kako Vam ne pade na pamet da bi to neko uradio i od prozvanih.
I šta Vi u stvari pokušavate postići sa ovim tekstovima, kao da smo nas 50 000 ovce pa im treba reći šta rade prozvani ali i Vi lično i Vaša ekipa. Vi ste isti kao i prozivani samo što ste zakasnili pa je kolač ostao mali, ali iako je mali debelo ste zarili zube u njega. Naravno nismo mi (50 000) ni glupi ni slijepi, vidimo mi sve.
u radu je spas

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Franz »

radnik wrote:Naravno nismo mi (50 000) ni glupi ni slijepi, vidimo mi sve.
Mozes ti i u svoje ime baljezgati, ostalih 49 999 nece se buniti.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by murgo »

Ognjen Buco Jugović je napisao:
...da se situaciju u Prnjavoru popravi. Smatrao sam da mogu doprinijeti poboljšanju situacije ako prije svega ako : 1) Informacije kojima raspolažem podijelim sa drugim građanima opštine Prnjavor (što malo po malo i radim) 2) dobijem povratne informacije ( iznenadio sam se koliko sam i od koga dobio dokumentacije koja nesporno potvrđuju ono što smo svi mi znali - da je u Prnjavoru činjen i da se čini kriminal ogromnih razmjera koji ima sve oblike organizovanog kriminala)
Bravo! Ako su prisustva na forumu pocetak promjena, onda samo naprijed!
nema zabave bez zena i rakije

Post Reply