Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by radnik »

Kakve promjene? Oni dolaze i odlaze (odlaze bogatiji). Najveći njihov kritičar je isti kao i oni, samo što je malo više frustriran.
Valjda je zakasnio pa sad kupi mrvice i naravno da je ljut. Kao on nešto zna a mi glupani pa ne znamo. BUDALAŠTINA
u radu je spas

User avatar
oko_sokolovo
Posts: 89
Joined: 30.07.2009. 10:06

ОПУШТЕНО!

Post by oko_sokolovo »

oko_sokolovo wrote:
Stefany wrote:STANOVI U NOVOM SADU:

1. Prodajem nekoliko stanova, na I, III i V spratu, kvadrature 46/47 m2. Zgrada će biti gotova u krajem jula 2010. Vlasnistvo nad nekretninom, moze i povratak PDV za prvu nekretninu u Srbiji. Cena po dogovoru,u blizini centra, spensa, fakulteta.

2. Iznajmljujem dva (42 i 46 m2) nova, de lux, ne useljavana stana u elitnoj zgradi pored Spensa - pogled na plato Spensa. Centar, fakulteti, sud,...sve na par minuta, sa kuhinjom komplet opremljenom, klima, internet, interfon, kablovska, lift. Stanovi pogodani za office: advokaturska kancelarija, knjigovodstvo, agencija, ordinacija i slične tihe delatnosti. Može dogovor i na duže vreme i sa komplet nameštajem.

Za sve informacije na: zora.bozic@energy-bsd.com ili tel. Srbija +381 63 755 81 30

Koja li si sad ti?

BUCO brate, znadeš li ti o kome se ovdje radi?

oko_sokolovo wrote:
Ognjen Buco Jugović wrote: Zahar reče doktoru : „Baš Vam dobro auto gospodine“. „Dobro, dobro“, odgovori doktor i ode prema robnoj kući (tadašnja nova robna kuća-sada Šoping centar)
Nekada jeste to bila Nova robna kuća, pa Šoping centar, al sada je to Bucin Kineski centar.



Ово су једина два поста која је oko_sokolovo писао у овој теми и Мали огласи. Шта ту не штима?
Опуштено, Буцо.
Свако од нас је, понекад нечим оптерећен у животу, али на срећу, ни најмање, нисам оптерећен тобом.
Опусти се мало, наспавај. Сутра долази шеф.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 09:48, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

ja+
Posts: 33
Joined: 29.01.2010. 21:37

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by ja+ »

Povjerljiva vjerovatno nije dobro čitala tekstove. Radnik je rekao da ONI nisu nešto uradili već cijelo vrijeme kritikuje nedolično pisanje vezano za djecu i porodice ONIH. I ja podržavam takvo mišljenje i slažem se sa RADNIKOM da su i autori nekih tekstova u stvari ONI.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

JAVNA LICNOST wrote:Kamikaza prijatelju evo morao sam poslati odgovor posto me ocigledno gospodjica ili gospodja nije shvatila, odnosno ne dozvoljava da neko misli svojom glavom i na drugaciji nacin. Pronasla je detalje gdje ja prozivam Bucu, sto svakako nije tacno, tacno je jedino kada citira moj post kako ga je ona citirala izvlaceci iz konteksta. Necu vise pisati na ovu temu da me jos neko nebi shvatio na drugaciji nacin, a Povjerljiva ako hoce neka ti se javi i ja cu vrlo rado sa njom izmijenjati iskustva po ovoj temi. Ako smatras da nema potrebe ovo objavljivati slozicu se sa tobom, jer stvarno vise necu napisati ni slova o ovome.


Evo pokusacu da odgovorim i to radim samo jos ovaj put. Upravo iz ovih razloga nisam zelio da se registrujem i pisem na forumu, trebao bi u nedogled objasnjavati povrsnim i pristrasnim ( vjerovatno pod uticajem emocija ) ljudima sta sam mislio i sta sam napisao. Neko procita pocetak recenice tako ga i kopira i onda razradi svoju teoriju. Pokusacu da odgovorim na svaku stavku za koju me Povjerljiva optuzuje i to na nacin sto cu ispod njenog odgovora kopirati dio teksta koji sam ja pisao (plavom bojom ) a ispod komentar. Vjerujem da bi neko mogao i drugacije zakljuciti od nje ( jer ce procitati do kraja recenicu i misao )

Evo pošto vidim da stvarno nisi pažljivo čitao sve što je napisano ja ću ti reći da pročitaš ponovo. Drugo, zašto se bojiš sam nešto napisati ovdje, kao i mi ostali, pa moliš druge da to rade u tvoje ime? U našem narodu ima jedan naziv za takve ljude.
Dakle, prvo pročitaj ponovo sve što je napisano a onda ako hoćeš naše poštovanje sam napiši šta msiliš. Pa ako pogineš, bar znaš da si bio hrabar i da iza tebe nije ostao balav trag (postoji jedna izreka ovog tipa a smisao je u tome).

Vjeruj da bi volio cuti nazive za te ljude, znam dosta narodnih izreka ali ne mogu da naslutim sta hoces da kazes. Zasto sam pisao Kamiju. E upravo zbog tako povrsnih i pristrasnih ljudi kao ti Povjerljiva. O hrabrosti nebi sa tobom raspravljao posto tvoje poimanje hrabrosti i moje nije ni slicno. Ja ne smatram da je hrabrost napisati sta mislis i zbog toga biti izlozen sikaniranju, u nekoj mjeri mozda i jeste ali je to zanemarljivo. Ja sam ponovo pregledao drugi post na drugoj stranici gdje je najvise skeniranih dokumenata i situacija je sledeca : Prvo je skeniran dokument- skica gdje se vidi da je posjed 6631 metar kvadratni, zatim drugi dokument- skica gdje nedostaje 2514 metara kvadratnih i niko ne objasnjava gdje je tih 2,5 dunuma, Zatim su skenirani dokumenti gdje je Nemanji Vasicu opstina prodala 127 kvadrata po cijeni od 6159,50KM i dokument gdje mu prodaju jos 30 kvadrata za 1455 KM. Meni i dalje nije jasno gdje je 2357 kvadrata zemlje, nema dokumenta koji to pokazuje ima nesto oko Jugobanke nekih 500 kvadrata ali opet nedostaje objasnjenje za 2 dunuma. Matematika je cudo, obozavam je :)

Dalje, da bi zaslužio pravo da prozivaš Bucu ili njemu slične trebaš zaslužiti respekt. A to možeš na način kako sam već napisala. Čovjek je sve dokazao "papirima" i nije njegova greška što neki imaju baš takav mentalni sklop da to ne mogu shvatiti.

Ja stvarno ne vidim po cemu si ti zakljucila da ja prozivam Bucu, dapace. Ja samo drugacije razmisljam od tebe i Buce. Meni je preko glave jednoumlja. Ovo tvoje pisanje ja shvatam na sledeci nacin, ako ne mislim kao ti onda ne zasluzujem tvoj respekt, zaista divno.

Pored toga ostavi se poštenja tipa da nisu djeca kriva što su roditelji lopovi. Prvi ti prozivaš nekoga i njegovu porodicu. Buco je istaknuti sportski radnik i to ne krije. Voli djecu i dosta snage i energije ulaže u njih. Nikad nikoga nije naveo na krivi put. Ako ga poznaješ lično onda bi se trebao zastidjeti svojih riječi. Ako ga ne poznaješ upoznaj ga. I on i njegova porodica su vrijedni poštovanja i svakog respekta. Za razliku od mnogih drugih.

Pa dragi Buco ako imas porodicu,a prije svega djecu i pogrijesis nesto (posto sebe stalno svrstavas u sportske radnike);a smatram da ti to jesi npr.ukrades 1000 fudbalskih lopti ili dva fudbalska igralista ili... Razmisli treba li da se dogodi ovo sto vec u nekoliko postova ponavljas,a to je:"da stradaju,da izginu,da izgube djelove tjela,da se razbole,da osiromase,da im porodice stradaju."Zaista se kao i kod Amerikanaca pitam kakav je to MENTALNI SKLOP-sportski radnik koji bi i djecu tih lopova trenirao za clanarinu koju je odredio,a istovremeno zelio bi da im se desi sve gore navedeno.Meni je to malo cudno,mozda sam poranio ili okasnio da se rodim pa i ne razumijem sve bas najbolje.

Draga Povjerljiva ja Bucu poznajem izuzetno, izuzetno, izuzetno dobro i njega i bracu mu a poznavao sam mu i roditelje, malo sam ga ispustio iz vida u poslednje vrijeme a i rat je ucinio svoje pa ne znam ima li suprugu, djecu zato sam napisao da ne znam ima li porodicu. O Buci ti ja mozda mogu reci mnogo pozitivnijih strana nego sto ih ti znas i zaista mi nije bila namjera prozivati ga, ako nisi shvatila ja mislim da on radi jednu izuzetnu stvar ali samo daj Boze da to da rezultata osim cira na zelucu, Mislim da je on konstataciju da treba da im se dogodi svo to zlo napisao ishitreno ne razmisljajuci o tezini napisanog.


Roditelji koji sreću svoje djece grade na nesreći djece drugih ljudi ne mogu se porediti s nekim, ko je sve što je stvorio stvorio samo svojim radom i svojim rukama. A Buco i njegova porodica to jeste.

Neka su svacija djeca ziva i zdrava,sve sto su im roditelji pokrali treba oduzeti kako bi i oni stanovali u studentskom domu,do fakulteta isli autobusom,a ne u skupocjenim autima,da se hrane u studentskoj menzi,a ne u hotelu"Bosna" ili..... Zelim im da zavrse fakultete postanu korisni clanovi ovog drustva i svu imovinu koja je oduzeta njihovim roditeljima oni u svom zivotu steknu ali na legalan nacin.

Ja razmisljam ovako nisam sklon razmisljanju da treba da se osakate, da se razbole ... Ja sebe smatram krscanom, a krscanski je prastati. Poslije ovoliko zlobe Povjerljiva preporucio bi ti da postis bar jednu sedmicu i odes u crkvu na pricest ali prije toga da se ispovidis i izbacis tu netrpeljivost prema ljudima koji drugacije razmisljaju od tebe.

Dakle, istaknuti ili kako su te već nazvali, uhvati se u koštac ali argumentima a ne praznom pričom. I ostavi se vrijeđanja onih koji vrijede mnogo više od svih nas. Prve mene pa onda mnogih koje poznajem u Prnjavoru.

Evo sta me u ovoj temi oko privatizacije ponukalo da ti napisem ovaj PP.Kao prvo pridruzujem se svima onima koji smatraju da je u privatizaciji uradjeno niz malverzacija.


I pored ovog teksta Povjerljiva kaze kako ja napadam Bucu, a ja samo pitam jer sam manje upucen u tu problematiku od Buce,
Nebi se slozio da sam bilo koga vrijedjao tvoje misljenje koliko vrijedi Buco ili koliko ti vrijedis to ti znas najbolje. Vjeruj da se ja ne osjecam bezvrijednim, cak naprotiv.

Jedino ti odajem priznanje na posljednjoj rečenici i nadam se da će Prnjavor jednom ponovo biti vrijedan da se u njemu rađaju i gaje djeca.
Eto dobro je da bar na necemu odajes priznanje vidis da nije sve crno kao si u startu pisala crvenim slovima.
Kad vec pises kako sam ja ljigav, pretpostavljam da si to mislila jer sam poslao Kamiju post da ga objavi i da nemam petlju da se predstavim, za razliku od mene ucini to ti, pa se nemoj kriti iza nika. Kazes kao Buco jasno i glasno ko si, sta si, a ja te onda pronadjem ako si u Prnjavoru, popijemo kafu, porazgovaramo pa vidis da sam u pravu sto necu da se javno predstavim, A da li ce post objaviti Kamikaza ili ja pod nekim nikom sasvim je nebitno. Pozdrav do skorog susreta, posalji kamiju PP ko si pa da se nadjemo na kafi i razmijenimo iskustva ali samo pod jednim uslovom da i poslije susreta ostanem anoniman. :D :smt006

Upravo sam procitao i Bucin odgovor, nadam se da cemo konacno razrijesiti nesporazum a on se ogleda u sledecem.
Kao prvo ja sam ipak dobro citao pa sam procitao i naslov tvoga posta koji glasi "KAKO JE NEMANJA VAŠĆ SAM SEBI DODIJELIO "PROMET"-OVU ZEMLJU"
Dalje tekst ide kako je promet imao toliko zemlje pa je nestalo toliko, a Nemanja kupio koliko je kupio. Evo u cemu se ogleda nesporazum ja sam zbog naslova i pocetka posta bio ubijedjen da je Nemanja uzeo tih 2,5 dunuma Prometove ( nase ) zemlje, kad ono skenirani dokumenti iz kojih se vidi da se radi o nekih 157 kvadrata, razmisli malo ali to je zbunjujuce jer se nigdje u postu ne spominje osim Jugobanke gdje je nestalo oko 2 dunuma. Nadam se da smo sada to razjasnili.
DRUGO:Kao covjek i pored tvog objasnjenja ( da su invalidi frustrirani i da negativnu energiju prenose na svoju djecu ) ne mogu se sloziti da pozelim nekome pa ni Nemanji, Nesi i inima da i oni ostanu invalidi da izgube dijelove tijela ( vidis to se kosi sa mojim krscanskim ubjedjenjima i sa mojim mentalnim sklopom ). Sumnjam da ( i pord gore navedenog ) ima puno invalida koji bi im pozelili to sto ti navodis i pored toga su oni najugrozenija kategorija ljudi u nasem drustvu cesto nemaju ni za minimalne zivotne potrebe. Sumnjam da bi bilo koji invalid koji je bez noge ili nekog dijela tijela pozelio ili cak kleo da se to dogodi i njima, ja sam takvog ubjedjenja, mozda grijesim. Ja jos uvijek mislim da je mnogo vise ljudi koji u sebi nose pozitivnu energiju nego onih drugih, mozda sam utopista.
Zelim ti da sve to istjeras na cistac i zaista bi kao covjek bio zadovoljan da ljudi koji su pocinili krivicna djela bilo koje vrste zavrse tamo gdje im je mjesto - Tunjice ili Foca, a naravno da im se nelegalno stecena imovina oduzme i vrati vlasnicima ( molim se za taj dan ).
TRECE:Sto se tice samodoprinosa neznam zasto bi ja morao znati za sta su oni koristeni. Svi me zbog Kamikaze nazivate javnom licnoscu pa pretpostavljate da se i ja bavim politikom ( pa bi onda kao morao znati da se samodoprinos koristio za vodovod itd. ) u krivu ste, javna licnost moze biti i profesor u skoli, direktor banke, nacelnik nekog odjeljenja u opstini i dr.( i Buco je sada javna licnost ). Vjerujte da nemam veze sa politikom, cak mi se gadi zato sam i pokusao ovdje malo drugacije razmisljati ali vidim svi ste iskljucivi.Zahvaljujem se Kamikazi na objavljivanju ova dva posta. Nema potrebe da bilo ko sta polemise o ovom sto sam napisao jer necu vise odgovoriti na bilo sta.
CETVRTO:Kad se smire tenzije, kad malo ohladite uzavrelu krv potrazicu vas pa cemo razgovarati o svemu, mozda vam mogu i pomoci. Vidjecete da i ja radim sa djecom,( u zivotu sam zajedno sa suprugom othranio i skolovao i jedno tudje dijete - nisam siguran da se neko od vas moze pohvaliti sa ovim ) da nemam veze sa politikom i da mi Nemanja niti bilo ko drugi nije bilo sta pomogao ni meni ni mojoj porodici. Ako sam bilo koga uvrijedio izvinjavam mu se nije mi to bila namjera.
Ja sam spreman da za svako zlo koje sam bilo kome ucinio odgovaram pred Bogom jer njega se jedino bojim i njemu se jedino divim. Pozdrav od " javne licnosti "
P.S
Da nisam slucajno svesteno lice ??? Nisam !!!
POZDRAVLJAM vas i zelim vam svaku licnu i porodicnu srecu, mnogo zdravlja i da svakako uspijete vratiti nelegalno oduzetu imovinu, pomoci cu vam u tome !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by vrsta8472 »

JAVNA LICNOST wrote: P.S
Da nisam slucajno svesteno lice ??? Nisam !!!
POZDRAVLJAM vas i zelim vam svaku licnu i porodicnu srecu, mnogo zdravlja i da svakako uspijete vratiti nelegalno oduzetu imovinu, pomoci cu vam u tome !!!
Колико си пута употребио ријеч "кршћанин", већ сам помислио да велечасни Лукенда, шаље Камију ПП :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by regeman »

Koliko je krscana, dobrih roditelja i savjesnih gradjana u ovoj drzavi prosto se covjek zapita otkud mi u ovakvom sosu. Svjacarska u malom.
Buco jedini pogadja u metu, direkt- zamahne stapom a sarancici se prackaju..hehe
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

voskar-ka
Posts: 11
Joined: 18.03.2010. 19:37

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by voskar-ka »

uh,uh,uh......
bez komentara.ostavite nadlezne da rade svoj posao a pocnite kreativnije pisati.I buco i svi ostali(osim Kamija :D )
pa Buco nije nista pokrenuo osim sto je sve iznajmio i beru kiriju.sta mislite da iznajmimo kinezima RS mozda od kirije prezivimo koju godinu.
Ostavite ,sapirajuci svoje ruke, porodice palih boraca(ne zapinjite za bolne tacke ljudima)mozda ni sami niste nikad nista ucinili da im pomognete.....
Nego Kamikaza,posto sam i ja krscanka,koliko godina imaju ovi forumasi mozda bih se i ja nekome mogla ispoviditi :D
I ja grijesim....... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

JA ISPOVJEDAM ONE DO 40 GODINA;OVE STARIJE SALJEM KOD POPA RADE :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by vrsta8472 »

Немој опет да ми кукаш, како те је жена ударала :mrgreen: ))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by murgo »

regeman wrote: otkud mi u ovakvom sosu.
Regeman kulturan si pa ne pises istinu...
narod je u govnima do guse a mnogi politicari i drugi kriminalci uzivaju u luksuzu...
zalosno ali istinito....
ajd Kami imas sada razloga da brises post...
pozdrav iz komsiluka!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

:D Radi se o rijecima koje su postale osnova naseg jezika :D one ne spadaju vise u psovke :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Немој опет да ми кукаш, како те је жена ударала :mrgreen: ))
Ja sam gazda u kuci :D dok je zena na poslu :lol: Da mi ju je zaposliti negdje gdje se radi 24h. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 09:48, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Pa ako svi prestanete da pisete,sta cu onda ja da radim sam ovdje,da pisem i da brisem svoje postove :D ,hajde hajde,nema odustajanja,jos ce neko pomisliti da je sve receno u par postova o lopovima i lopovlucima u Prnjavoru od 1990-2010. :D
Ako je ovo sto ste do sada naveli ,sve sto su ovi nasi lopovi pokrali u tom periodu,onda da im oprostimo grijehe i da krenemo iz pocetka,ali ja mislim da nije :D pravi lopov toliko ukrade za sat. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Magyar »

Povjerljiva, nisam ja rekao da je Prnjavor crna rupa, vec ga ti tako predstavljas. I rekao sam da ako ti ne valja da se odselis. A ako ces iskreno j... mi se ko ce ostati, a ko otici. Ja znam da ja ostajem! Na kraju krajeva, je...i vas profiteri, vi ste im omogucili to sto imaju a sad ih nesto pljujete. Sutra kad i Dodik ode reci ce te pokrao je, uradio je ovo ili ono, a vi ste ga izabrali.
Navorucenije : Dok je ovaca, bice i šišača!
Sve što možeš danas, uradi juče!

voskar-ka
Posts: 11
Joined: 18.03.2010. 19:37

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by voskar-ka »

Gdje me nadje Kamikaza :D
samo Radi na ispovijed ne,imam jak razlog :D
Sad malo ozbiljnije,tema je zaista prava!
Savjetujem obicnim smrtnicima da sa manje tenzija pisu za radi licnog zdravlja.
kako mi domen premasi kamikazinu nazocnost za ispovijed zasigurno sam nesto i naucila bilo u proslom bilo u ovom sistemu.
A to je,sa rogatim se jako tesko bosti.
Slazem se,sve ih treba razotkriti,sve ih treba prozvati,svima nama bi bio zivotni san ostvaren kad bi im nekad bilo oduzeto sve sto su "drzavno" pokupili.
Ali.....
dok njima izgore prsti,nama ce i ruke izgorjeti.
Sretan je i bice sretan samo onaj ko ne bude direktno zavisio od njih licno.sretan ce biti samo onaj ko im bude prodavao znanje i bude to znao naplatiti,a rad.....rad oni nece platiti i uvijek ce naci nacina da radniku odbiju "od ledja" i plate.
zato se ne trebamo mi obicni smrtnici trti na temi izmedju sebe,trebamo traziti nacin kako jedni drugima olaksati ovaj zasada mukotrpni zivot,a ako ne mozemo jedni drugima pomoci ne treba odmoci,ponekad je i to dovoljno.
Mislim da dovoljno dugo rabe to sto su prisvojili i da je u vecini slucajeva tesko tu bilo sta napraviti osim prihvatiti da je to ipak "to"
prije ce se nadlezni(sud,policija,inspekcija) poubijati ili biti svrgnuti nego sto ce njima neko na rep stati.
Prema tome,povjerljiva,javna licnost,buco,murgo..........ko prezivi pricace :roll:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

voskar-ka wrote: Prema tome,povjerljiva,javna licnost,buco,murgo..........ko prezivi pricace :roll:
EVO JA SE DOBROVOLJNO JAVLJAM DA ISPRICAM MLADIM NARASTAJIMA KROZ NEKIH SEZDESET-SEDAMDESET GODINA;KAKVI STE BILI !!!! :smt005 CIM IM ISPRICAM NEK UMREM ODMAH :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by murgo »

Kami, mozes nastaviti pricati na "onom" svijetu...ja ti se necu pridruzivati, jer onda vise ne bi ti bio u centru paznje...
nema zabave bez zena i rakije

voskar-ka
Posts: 11
Joined: 18.03.2010. 19:37

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by voskar-ka »

KAMIKAZA wrote:
voskar-ka wrote: Prema tome,povjerljiva,javna licnost,buco,murgo..........ko prezivi pricace :roll:
EVO JA SE DOBROVOLJNO JAVLJAM DA ISPRICAM MLADIM NARASTAJIMA KROZ NEKIH SEZDESET-SEDAMDESET GODINA;KAKVI STE BILI !!!! :smt005 CIM IM ISPRICAM NEK UMREM ODMAH :lol:

Znas sta,nemam nista protiv,al za svaki slucj ti zapisi na forumu,mozda neko za 70 godina zaviri u arhivu,sto je sigurno...sigurno...
prnjavorinfo....za 70 godina :D ,istorija u malom prstu......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Kao juce je bilo , kad smo nagadjali kako ce biti 2010,a evo je dosla,tako cemo se nekad za 70 godina,smijati kako smo bili djetinjasti sa cetrdesetak godina. :smt005
Nisam ja vama pricao da sam odlucio da budem najstariji covjek na svjetu, :shock: ma jesam,sjecate se kad je onaj djedo sa sto i nesto bio gost veceri na forumu :D e onda sam ja vama obecao da cu postaviti novi rekord,a ja nikad ne lazem. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !


User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by MAXIMUS »

KAMIKAZA wrote: - JAVNA LIČNOST - .... jer stvarno vise necu napisati ni slova o ovome....]
povjerljiva wrote:....O površnosti se još da raspravljati ali ni ja više neću pisati na ovu temu....
K L A S I K A :!:
U nedostatku argumenata tj. ,,miriše,, na situaciju da je i druga strana u pravu šta se desi !? ,,ja neću više pisati,, :!:
Ipak je ovo forum , niko nije savršen , hiljadu ljudi a hiljidu ( a možda i dvije hiljade ) ćudi ... po meni je upravo to ljepota foruma gdje možemo iznijeti svoje mišljenje ( bez vrjeđanja , naravno ) i polemisati , postoji čak i nekakva mogućnost da se nešto pozitivno izrodi iz svega !

Da se vratim na temu.
Nisam pisao određeno vrijeme ali sam pratio razvoj situacije i drago mi je da je još ljudi odreagovalo na ,,pozive na linč,, ( možda malo grubo rečeno )
Ali možda o tematici o privatizaciji treba pristupiti na drugi način !?
Činjenica je a i vrabci na grani znaju da je država ( grad po grad ) pokradeni , rasprodani i da su se samo pojedinci dobro ,,omastili,, a radnicima čije je u suštitni i bila imovina ( ona što im je SFRJ ostavila ) nisu dobili ništa ili su u najboljem slučaju dobili mizerne otpremnine ...
Odrekli smo se socijalizma i većina ( ne svi ali većina da ) odlučili da pređemo u kapitalizam ! Šta je kapitalizam ... sama riječ kaže - K A P I T A L kao osnovno mjerilo i vrijednost ! Uljuljani u kakvu takvu socijalnu sigurnost koja nam je ostala od SFRJ , nošena na krilima nacionalizma stvara se nova klasa koja shvata da dolazi vrijeme kapitalizma i ljudi stvaraju KAPITAL !
E sad ! Zašto ovoliki uvod !?
Jednostavno ... niste valjda toliko naivni da mislite da su ti ljudi radili ( doduše mutne ) poslove bez ikakve pravne podrške ! Ne mogu a da se ne sjetim slučajeva iz prošlog sistema gdje je ljudima oduzimana imovina i danas im se vraća ali ... ima jedna CAKA !
Ako je na ime oduzete imovine naplaćen i jedan jedini dinar ( mada je npr imovina vrijedila milione ) i taj ,,dinar,, je potpisan od strane ,,prodavača,, on nema pravo na povrat imovine jer je ,,isplaćen,, Naravno , postajala je mogućnost da ne prihvatiš dogovor tj. ponuđenu novčanu naknadu , imovina bi u ime države bila ipak oduzeta ali današnji nasljednici polažu pravo na tu imovinu i biće im vraćena !
Tako je i danas ... novi kapitalisti su iskoristili rupe u zakonu , potkupljive ljude na položajima i ako je npr. PROMETU isplaćena 1 KM za zemljište a tadašnji direktor ili upravni odbor procjenio da je to realna vrijednost te prodao zemlju po toj cijeni , potpisali i opečatili dokument. ... gotova stvar !
Međutim , postoji varijanta ... tužiti i zakonski goniti ljude koji su rasprodavali tu imovinu ispod cijene jer su ZLOUPOTRIJEBILI POLOŽAJ ...
Možda bi to trebala biti ideja vodilja za istjerivanje bar dijela pravde ali više kao nauk budućim ,,vladarima,, da ničija nije do zore sjala,, i da nisu ,,bogom dani,, ali da će silne nepravde biti ispravljene ... sumnjam !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by vrsta8472 »

MAXIMUS wrote:
KAMIKAZA wrote: - JAVNA LIČNOST - .... jer stvarno vise necu napisati ni slova o ovome....]
povjerljiva wrote:....O površnosti se još da raspravljati ali ni ja više neću pisati na ovu temu....
K L A S I K A :!:
U nedostatku argumenata tj. ,,miriše,, na situaciju da je i druga strana u pravu šta se desi !? ,,ja neću više pisati,, :!:
Ipak je ovo forum , niko nije savršen , hiljadu ljudi a hiljidu ( a možda i dvije hiljade ) ćudi ... po meni je upravo to ljepota foruma gdje možemo iznijeti svoje mišljenje ( bez vrjeđanja , naravno ) i polemisati , postoji čak i nekakva mogućnost da se nešto pozitivno izrodi iz svega !
Човјек помисли да ово пишу неке пубертетлије :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

VOJISLAVKA GATARIĆ - DOBRA VILA RATNIH PROFITERA
Kao što sam u ranijim postovima najavio, pripremili smo zahtjeve :
1. za davanje otkaza ugovora o radu Vojislavki Gatarić
2. za pokretanje krivične odgovornosti Vojislavke Gatarić i
3. za podnošenje inicijative Glavnom republičkom urbanističko-građevinskom inspektoru RS za nadzorom rada Odjeljenja za prostorno uređenje administrativne službe opštine Prnjavor za period kada je načelnica pomenutog odjeljenja bila Vojislavka Gatarić.
Pomenute zahtjeve ćemo dostaviti načelniku opštine Prnjavor, gospodinu Darki Tomašu, a u nešto izmijenjenoj verziji i Glavnom republičkom urbanističko-građevinskom inspektoru RS.
Iza ovog zahtjeva stoje desetine hiljada stanovnika opštine Prnjavor i Repulike Srpske i jedan je u nizu konkretnih koraka u borbi protiv ratnog i poslijeratnog profiterstva.
U dokumentu se spominju konkretna rješenja za građenje izdata od strane Vojislavke Gatarić - koja sva imaju jednu zajedničku osobinu - nisu urađena u skladu sa regulacionim planom ( a odnose se uglavnom na nastrožiji ili širi centar grada) i imaju niz drugih manjkavosti.
O nekima od tih rješenja smo ranije pisali, dok o ostalim tek planiramo pisati.
Radi toga što smo izuzetno zadovoljni povratnim informacijama od strane građana opštine Prnjavor (kao i Doboj), koji su nam donijeli veliki broj dokumenata koja dodatno i nedvosmisleno potvrđuju obim ratne i poslijeratne pljačke, odlučili smo da na forumu objavimo radnu verziju pomenutih zahtjeva : http://www.scribd.com/doc/28671871/buco ... tari%C4%87 .
Koristimo priliku da se još jednom zahvalimo forumašima i građanima opštine Prnjavor na podršci i izuzetnoj saradnji.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

Post Reply