Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

VJESTICA wrote:Neko je zakonom omogucio takve prodaje,ne racunajuci na to da bi i posten svjet mogao da se koristi tim zakonom.Zasto se nije podigla tolika prasina kad je Dusanic radio isto i mnogi drugi?Ne sikiraj se ti Bicu za Promet dok ga vode Jugovici,jer kao sto vidis Prometovi lokali su jos uvjek onakvi kakvi su bili prije pljackaske privatizacije,i rade,dobro rade,a Jugovici se samo bore da na mjestu tih lokala zgrade ne niknu.
Taj neko je sigurno Dodik.On je jedini lopov na ovim prostorima.A poslije njga je sigurno Petar Dušanić.Ovi zakašnjeli lopovi se ne računaju.Oni su lopovi u skladu sa zakonom.To su pošteni lopovi,što je na neki način novina na našem tržištu lopovluka.
Oni mnogi drugi, zajedno sa Dušanićem, su dizali prašinu mnogo prije,još za vrijeme rata,kad se za lopovluk mogla i glava izgubiti.Neki su svoje lopovluke i galavom plaćali.Eto, naš Pero je preživio, ta strašna vremena profiterstva.Živio naš drug Pero!
Ratni profiteri i lopovi su ipak klasa za ove mirnodopske,potonje,prikrivene i podmukle,što pravdu gledaju, a meso vade.
Ja se ne sikiram Vještice za pokjnicima,za pokjnike sve najbolje .Sve najbolje i za one koji pokojnike žele da ožive, i da im spomenik podignu za života ,i da na tim spomenicima napišu svoja imena,mada je to ružno pisati imena živi, na spomenke mrtvima.Spomenici se podižu mrtvima, a ne živaima.Ali naši su adeti takvi.Selo nstane,običaji ostanu.Žandari odu ,kokošari svoja posla gledaju.Sve je to naša okrutna stvarnost.Moramo kolektivno da jedemo ******,ali nemoj Vještice da se od nas traži da hvalimo kuvare.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Treba se prilagoditi novome vremenu i novome jelovniku,a jeli istina da je i Vrsta neki kuhar.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Ni meni se cesto ne svidja sto je na meniju,ali biram kuvara koji sa ljubavlju servira pa makar i pomijeBicu,nije samo Dodik kriv i apsurdno je vise raspravljati o tome.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
Fataliti
Posts: 16
Joined: 13.07.2007. 14:57

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Fataliti »

Jeb.... ti, koji su ovi Jugovići krimosi, a nama šuplju prosipaju sve za narod.

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by arrow »

corkan wrote:Treba se prilagoditi novome vremenu i novome jelovniku,a jeli istina da je i Vrsta neki kuhar.
Daj corkane ne lupetaj ...jeste kuhar ko sto si i ti u sds-u dajete sebi za pravo da velicate i ponizavate samo zato sto vi licno mislite da ste nesto...... a u stvari samo promjenljivi lajavci !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Fataliti wrote:Jeb.... ti, koji su ovi Jugovići krimosi, a nama šuplju prosipaju sve za narod.
Reci ime,prezime i dokaze!!!


Postod KAMIKAZA » 22.03.2015. 14:03

Jeste tako ali i nije tako. :D
Ako bi se Jugovici i okoristili ovom akcijom,ja bi im precutao,jer nudili su nama svima da ih podrzimo,ali nekako je laganije vaditi vruce krompire iz zara njihovim rukama,mi smo odustali prije nego sto je pocelo,njihov rad je do sada nailazio na jednu vrstu podrske u narodu ali samo dotle dok ne trebaju direktnu,onda se sve svodi na precutno odobravanje ili ignorisanje.Kazem ako bi se sada i okoristili nebi im zamjerio,pokusali su da se u ime nas bore protiv lopova i ako smo mi odbili da ih podrzimo a oni uspiju nesto da otmu tim lopovima,trebalo bi nas svih da bude sramota, bilo sta i da im trazimo,jer nismo bili uz njih kad su nas trebali.Sjecam se kad su nekad davno,ima od toga preko deset godina,mene licno nasli na njivi i objasnili mi sta je cilj svega,kako bi i ja mogao da im pomognem a ujedno da razvijem svoj posao,i ja sam da ne kazem odbio ali eto prolongirao odluku da se pridruzim,jer sam bio nepovjerljiv,ne prema Jugovicima nego prema sistemu u cjelini,i danas sam nepovjerljiv i ne ulazem tamo u posao,ali danas na Jugovice gledam drugacije,znali smo se iz djetinjstva,da tako kazem povrsno,danas ih postujem kao istrajne borce za svoja prava i ucitelje nekim mladjim generacijama,jer bez ovakvih kao oni bi nasa djeca postali konji koji masu glavama,samo u jednom smjeru.Oni ih uce da ima i drugi smjer mahanja,da zivot ne gubi smisao zato jer je neko tamo ugrabio sve sebi,a ti nemas nista,eto ako uspiju da otmu bar jedan kiosk za nas ili sebi,to ce biti signal narednim generacijama da ima smisla svaka borba pa cak i ona protiv Golijata.Oni su okupili ljude koji su izgubili sve,koji su izgubili pravo na rad,pa i pravo na zivot,ti ljudi su isli u rat dok je neko njihove kuce i firme pljackao taj Boro koga pominje Dusanic je njegov zemljak,ako se to moze tako nazvati,iz istog su sela :D samo sto je Boro postenjacina,drug, ja ga znam isto godinama cak i ne pamtim od kada ga znam,uvjek je bio spreman da pomogne svakome,da tako kazem ali bez uvrede:"posteni siromasni mali covjek sa velikim srcem",na zalost takvi su postali zrtva sistema,ZRTVA RATNIH I POSLIJERATNIH PROFITERA,danas neko kao Pero ,koga isto tako znam malu vjecnost,sebi za pravo daje da kaze njemu da je lagao,ili da je nesto zloupotrijebio,covjeku koji je cjeli zivot covjek.Zalosno. :(
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

Fataliti wrote:Jeb.... ti, koji su ovi Jugovići krimosi, a nama šuplju prosipaju sve za narod.
Ljudi samo spašavaju preduzeće,koji paradoks,načelnik je slab trgovac u poređenu sa Jugovićima.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by arrow »

I sve po zakonu
tu su paragrafi
pa zagrabi posteno
i za veru i za neveru

Red je red
sve ja to postujem
jer vise bilo bi ubica
nego ptica koje odlecu
ka severu

Ne lomite mi bagrenje
bez njih ce me vetrovi oduvati
pustite ih, moraju mi cuvati
jednu tajnu zlatnu kao dukati

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svraka »

Skidaju se maske. Robin Hud nam pokaza ud.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Image
Kako?

Najčešće bi kupac državnog dijela kapitala poslovao sa povezanim licima, prihode bi knjižio na svoje privatno preduzeće, a troškove na akcionarsko društvo, čime bi preduzeća doveo u apsolutnu zavisnost, potom bi za izmirenje fiktivnih ogromnih obaveza knjižio imovinu akcionarskih društava na povezana lica ili gotovinu (nezakonito) prisvojio.

Samo da se podsjetimo !

Pa kaže:Mi planiramo da stvarne vlasnike preduzeća – interne dioničare, male akcionare, radnike koji su stvarali privredu Republike Srpske , borce VRS, ratne vojne invalide i članove porodica poginulih boraca VSR na bilo koji način uvesti u njihovu imovinu – njihova preduzeća, kako bi zaštitili njihov kapital, pokrenuli privredu i ostvarili profit.

Marks je mrtav, živio Marks !
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Gospodine svraka,maske su davno pale,samo sto vas to tad nije mnogo sekiralo.Ne brinite se,pravda je Jugovicima mnogo interesantnija nego novac(na zalost).
Last edited by VJESTICA on 23.03.2015. 19:51, edited 1 time in total.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by svraka »

Ја се не бринем. Има ко треба да се брине. Ко је наор'о, тај ће и да побрна. Тај ће и да се брине. Не ја! Мене нигдје у тој причи нема. И онда ја да се бринем? Због чега? Или, због кога? Заиста се не бринем.

А сутра, када би ми неко понудио, да укњижим на своје име некретнине које ћу платити тек за десет година (ако не платим, вратим их лагано, и ником ништа), захвалио бих се, и рекао: далеко вам лијепа кућа од моје.

Толико о Робин Худу и Супер Хику.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Mozda bi i ja tako razmisljala da nisam toliko upucena u sva desavanja i da nisam svjedok nepravde i kriminala koji se desava ne samo u Prometu...Cesto,da bi odagnala ogroman bijes,ubjedjujem da nije narod kriv,i da nisu krivi neki pojedinci koji ih optuzuju,jer prosto narod ne vjeruje nikome.Necu se ovde vise prepucavati,jer ne vodi to nicemu i necu promijeniti nicije misljenje kao sto niko nece moje,samo se nadam da ce doci vrijeme kad ce svako odgovarati za ono sto je pocinio i da ce kazne biti u skladu sa tezinom onoga za sta odgovara.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Odmah Vještice da te demantujem, to vrjeme o kome govoriš neće nikad doć, neće jer su to iluzije,koje više ne prosipaju ni trećerazrednih političari.Ko je jamio, jamio je.Pljačkaška privatizacija je globalni fenomen našeg doba.To šta sad pokušavaju braća Jugovići, je deža vi na ovim prostorima,zakašnjelo nepoštenje, ili pljačka u ime ''rdnog naroda'', koga više nema.
Jedna stavr je sigurno u svemu ovome pozitivna. Pale su maske.Nema se više na čemu okupljati, takozvani Mali akcinarai.Priče o pravdi i poštenju su pale u vodu.To je od početka, bila nemoguća misjia,ja sam to svojeveremeno objašnjavala Ognjenu.Teško se okupati u prljavoj vodi i ostati čist i pred Bogom i nrodom,a istovremeno oženiti kćerku neke propale firme,kao što se to sada pokušava u bivšem PROMETU koga faktički nema.
Neko napisa,gdje je svekrva kurva, snaja nema šanese.Dušanić neće dozvoliti poznati scenaraijo, pljačke matične firme od strane njene kćerke,ne radi pravde u ime ''radnog naroda.''već naprosto on se osjeća Alfa mužjakom među krimosima na ovom prostoru.Jedno !Drugo, Dušanić je globalni misionara Novog svjetsskog poretka i operativac Zbignjeva i ostale svjeteske masonerije,koji stoje iza velike pljačke naroda,ekonomskog fašizma i ropstva, kako država, tako i naroda.

BANJALUKA, Predstavnici Saveza malih akcionara RS podnijeli su u petak krivičnu prijavu protiv biznismena iz Prnjavora Petra Dušanića i njegovih saradnika zbog uništavanja više od 20 preduzeća, čime su nanijeli milionsku štetu buyetu RS, a hiljade radnike ostavili na ulici.

PA ZAISTA VISE SE NISTA NEMA SMISLA KOMENTARISATI..NITI SUDOVI RADE SVOJ POSAO NITI KO HOCE DA KAZE JO JE TIH 10 TAJUNA KOJI VLADAJU SRPSKOM.IMA LI SMISLA UOPSTE O TOME SADA PISATI KADA JE PRIVREDA UNISTENA.VISE NITI MOZES VJEROVATI NIKOME .SVI SU POVEZANI.NEMAS SE KOME ZALITI..KADIJA TE TUZI KADIJA TI SUDI.SVE VISE STECAJEVA CE BITI. A I OVI U SKUPTINAMA PO ONOJ NARODNOJ TRLA BABA LAN DA JOJ PRODJE DAN.SAMO ZNAM JEDNO DA GLADNIH IMA PUNO A DA CE IH BITI JOS VISE IZ DANA U DAN.NE VJERUJ NIKOME.A SAMI SMO ZA SVE KRIVI ZA OVO STO NAM SE DOGADJA I STO CE SE TEK DOGADJATI.MI ROBOVI ONI ROBOVLASNICI.

Ovo su samo vapaji ''očajnika'' u nedogled,sa ipak, političkom osnovom i pozadinom, nažalost.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

:D Ja bi nesto rekao ali naljutice se neki :oops: ma hajde da kazem :D
Od kada se Jugovici udruzise sa SDSom u koaliciju i njima lopovluk poce na um da pada. :D Izgleda da je ovo ipak nesto prelazno. :D
Ovo je bio vic,nisam mogao da odolim :D
Borba za banju je pokazala da se nemoze nista postenim putem postici,sa lopovima se mora igrati lopovski,kako nekad Kalabic znade reci,sa ciganima ciganski a sa gospodom gospodski. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by arrow »

Nebojsa Jugovic je preko zemunovog ortaka primio 73000 km za smirivanje strasti a u vezi kupovine banje Kulasi !!! Napominjem da se necu prepucavati dalje a dalje gledajte razvoj situacije !!! Pitanje br 1. Ko ce biti ditoktor banje Kulasi ?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Da se htjelo pošteno,prvo ne bi bilo rata,to se za razliku od Pljačkaške privatizacije, ipak moglo izbjeći.Mogli su nas opljačkati i bez rata,kako su uradili u drugim tranzcijskim zemljama.Ali nisu.Strani drotovi nisu bili apriori za rat,rat su tražili Domaće Patriote,najlakše je opljačkano i opeljušeno sakriti iz grobaova.Tako su radili i u onom sistemu dok su bili Komunisti,krili su se iza 1.7000.000 žrtava iz drugog svjetskog rata, u ime naroda su pljačkali privatnu imovinu,a sad su to isto radili u ime jedne druge, nacionalne ideologije,pljačkali su društvenu imovinu.Tako im je rečeno,projektovano, daleko od javnosti, obučnog smrtonje,koji ne vidi dalje od nosa.E onda, kad ste već htjeli rat, dobili ste ga ,posložilo se i sa Amerskim planovima,koji u prvi mah i nisu bili za rat,al' kad su već vidjeli da to pije vode ,Ameri su sjebali dava evropska mirovna plana ,Kutiljerovi i onaj Oven -Stoltenmergov.a onda su tek 1995 nametnuli svoj Dejtonski mirovni plan.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

arrow wrote:Nebojsa Jugovic je preko zemunovog ortaka primio 73000 km za smirivanje strasti a u vezi kupovine banje Kulasi !!! Napominjem da se necu prepucavati dalje a dalje gledajte razvoj situacije !!! Pitanje br 1. Ko ce biti ditoktor banje Kulasi ?
Reci,brate,svoje ime,prezime i daj dokaze za to sto si naveo.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by arrow »

Zna se gdje se to daje i kome !!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Још ће испасти како се Петар Душанић бори за правну државу и права радника :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Pero je nova Rosa Luxemburg. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Sada sasvim legitimno i Dušanić može da organizije ''protestna okupljanja'' i više će doći ljudi nego onih što su se okupljli oko Mlaih akacionara.On ipak ima više para,a ko ima pare kontroliše situaciju i na terenu.Još ako Miladain Stanić pozove svoje botove,tražit će se mjesto više na Trgu boraca u Prnjvoru :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Ovako je izgledao Pero prije sukoba sa Malim akcionarima.
Image
Ovako izgleda danas. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Изгледа као и његова фирма - пропало!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by zox007 »

Ja od ovog čovjeka ne bih uzeo ništa, ni da džaba dijeli, njegovoj pohlepi je kumovala partija kojoj pripada, i koja trenutno kumuje Bakiru Izetbegoviću...neka im je na čast...svima...s kim se druže ni pakao im neće teško pasti :!: :evil: :smt006

Post Reply