Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Posto je politicka tema i privatizacija,odlucio sam da otvarim ovu novu temu na kojoj ocekujem dobru posjetu :D narocito nasih sugradjana,koji su jedni od naj aktivnijih po ovom pitanju u RS :wink:
Hajde sad da vidimo ko sta zna o ovome :D istinu na vidjelo.... :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by BETMEN »

Dovoljno je samo procitati izjavu one fukare Dusanica u danasnjijm novinama i sve ti je jasno o privatizaciji, ljudi nesmiju traziti svoja prava, dusanica treba streljat to je pseto al ono sugavo, dok su drugi ginuli on je sa kompanjonom radivojevicem svercao naftu i prodavao je po 5 maraka izbjeglicama. Ova privatizacija je veliki lopovluk.
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Hajde ako je moguce,da neko objavi ovaj taj tekst.
Citao sam onau izjavu od Jandrica,covjek je sam sebe ubjedio,ali nikoga drugog :D ,da je sve bilo regularno,pa i njegov konto u svicarskoj. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by čiča »

Privatizacija je dobro uigran sistem. Prvo direktor/uprava srusi kompaniju do daske, obogati sebe i svoje najblize, pa se onda proda firma za dugove ili simbolicno za jednu KM.

Primjer je rudnik "Stanari":
-U toku i posle rata zvanicno nestalo 10 miliona DM, a vjerovatno ista odnosno dupla kolicna oprana kroz gradnju nepostojecih stadiona, sponzorisanja seoskih fudbalskih klubova, placanja poslovnih putovanja
-Direktor je skoro cjelo vrijeme (osim dvije zadnje godine prije prodaje) bio Mladen Krsic, sadasnji poslanik u skupstini RS i presjednik SDS-a u Doboju
-Radnici nisu primali platu ponkad i po 12-13 mjeseci
-Nagomilalo se puno dugova, tako da je drzava poprilicno jeftino prodala kompaniji EFT, cini mi se iz Engleske.
Jedina koliko toliko pozitivna vjest je, da je novi vlasnik osposobio proizvodnju i radnici primaju redovno pristojne plate za nase uslove. Ali odgovorne za propast i pronevjeru milionskih iznosa niko nikad nije tuzio. Jedan drugi problem je da firma iako posluje dobro ne zaposljava nove radnike, odnosno ulijece se po nekim semama kome nikome nisu jasne. Vec par godina se priprema zemljiste za gradnju termoelektrane, ali i da babama das gradjevinske masine, do sad bi izgradile i nukleranu elektrano, a ne samo "ispitivali zemljiste" i "vrsili pripreme zemljista".
Sve ostale firme koje su bile u drzavnom vlasnistvu na opstini Doboja su takodje vecinom propale. Bivsi direktor autobuske stanice pod sumnjivim okolnostima postao vlasnik malo veceg broja autobusa i osnovao privatnu kompaniju "Trebava Ekspres" a recimo autobuska stanica predstavlja najvece ruglo grada. Ono sta je ostalo je manje vrijeno nego recimo jedna bezinska pumpa. I vidi cuda, sada ta "Trebava Ekspres" pokriva skoro sve linije na opstini. Ovo su samo mali primjeri, ne sjeti se covjek svega.
Sada idemo malo do opstine Teslic. Drvna industrija "Borja" koja je prije imala poprilicno dobro poslovanje je unistena kroz djelovanje nesposobnih direktora, koji su samo sebi dzepove punili. Firma potpuno propala, jedan od bivsih direkotora je i sadasnji presjednik opstine Kasipovic(SNSD).
Banja Luka, od giganata poput Incela i Cajevca danas nista nema. U dobra vremena se tamo zaposljavalo vise desetina hiljada radnika. A ima i dosta drugih manjih fabrika koje su dobro poslovale, ali zbog nesposobnosti i lopovluka propale i prodavane za dzabe, odnosno za dugove. Jedina napredna firma na laktaskoj (nije vise BL glavna :lol: ) regiji je "Integral" Laktasi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

U nas u prnjavoru nemamo takve probleme kao okolne opstine, :D imamo mnoooogo vece :D ,covjek ne zna od koje bi firme poceo,nekad su pred rat,Sloga,Pionir,Kozara,Standard,Metalka,Jelsingrad ,10 Juli,Autoprevoz,Komunalno,Promet,Vucijak,Ratar,Cer,Mlinpek;Gradip,....,oprostite ako sam nekog zaboravio ,zaposljavali hiljade radnika, plate su bile uredne,naravno tada je bilo i preduzece za pendrecenje stabilno, :D pa su se morali cuvati,kad je pendrek oslabio,zavladase razni mesetari i sve ode u PM. :D
Mada to sa drpanjem drzave i njenog kapitala a samim tim i naroda,nije secificno samo za nas,drpaju svi,valda se ta opaka boljka koja razara nasu privredu :D sto bi rekao Sojic :D prosirila i na ostale,tako da danas drpa svako,i bogati i siromasni,dok jednog dana ne dodje zuta minuta ,sve ce tek tad da ode u PM,gazde su mislile ako rastjeraju sirotinju i sve pograbe sebi ,da su napravili posao,napravili su i sebi i narodu samo zlo, medju sirotinjom je lakse biti siromak nego gazda. :wink: Uvjek se rado vezem za njemacku :D valda zato,sto sam strasno volio marke :D i oni pucaju po savovima zbog nekolicine lopova kao sto su ti nasi,u njih je 1986 godine bilo ukupno 63 000 nezaposlenih,a danas radi 100 000 ljudi na biroima za nezaposlene,broj nezaposlenih u njih nezna ni Vanda :lol: Tako je sada i u nas,ljude su otjerali kucama da bi pograbili imovinu, i sada imaju svuda sirotinju,koja je jako opasna za svaki sistem,pa i za nas,a najopasnija za gazde i njihov kapital. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Cipiripi »

Ja bih da ipak pisemo Srpski a ne Hrvatski pa tako i ovo stoljece da se obrise.....cisto iz postovanja prema sebi samima.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Gledas u sitnice,sve je to nase,sve je to velika Srbija
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:nekad su pred rat,Sloga,Pionir,Kozara,Standard,Metalka,Jelsingrad ,10 Juli,Autoprevoz,Komunalno,Promet,Vucijak,Ratar,Cer,Mlinpek;Gradip,....:wink:
Da nekad su pred rat.... Tito je to bio dobro uredio. Nazalost dosli su neki drugi Titovi puleni udarajuci se u prsa i pricajuci o nekom patriotizmu, i na brzinu sjebali sve sto je godinama stvarano. Da se pogresno ne razumijemo, i Titov sistem je imao svojih mana i nedostataka, ali u odnosu na ovo sto imamo danas, bio je za desetku.

Da ne ispadne da ja branim Dusanica ( i ne branim :D ) , ali ko je njemu dozvolio da to sve pokupuje??? Cini mi se da je problem mnogo dublji! Covjek je iskoristio ono sto mu je drzava dozvolila. Pa ljudi kako jedna Metalka moze da ne uplacuje 10 godina socijalno i penziono za radnike, a i dalje radi???? Gdje je drzava??? Ko je zakazao????

Radovan je pogrijesio sto nije u ratu strijeljao par Srba cisto za primjer drugima! Danas ne bi imali ovo sto imamo!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Pa strijeljali su oni ,nije da nisu,naravno ne ove velike lopove ,vec ljude koji su ponijeli televizor sa ratista ili busilicu,kao sto su Talic & Co, strijeljali Peulice,takvih primjera je bilo na stotine, a isti taj Talic je bio u kompaniji sa ovakvima kao Pero,da ih sad ne imenujem,stucat ce im se,pa ce im kravate popadati. :evil:
Kradju su omogucili lopovi iz vise vlasti, tako su nastali ratni profiteri,u stvari ljudi koji su bili samo maska pravim profiterima tipa Kraisnik i Karadzic,ako bi htio njih sve da nabrojim trebao bi par mjeseci,lakse je reci da je jedini ko nije krao bio Ratko Mladic,ovo sve ostalo su bili lopovi,krili su se iza kokosara koji su za njih obavljali prljave poslove,to su ljudi koje mi pljujemo,pricamo kako su krali,a oni u stvari nisu nista drugo nego sluge sistema i vladara.Neki su imali srece da njihov vladar ode u Hag na duze vrijeme, neki da se oni uopste ne vrate, pa ko je imao vise srece i ostao mu je kapital,a ko je imao manje ,daje profit gazdi ili njegovoj rodbini,onaj ko se pokusao izvaditi iz igre i ponijeti nesto sa sobom je zavrsio karijeru.
Svi oni u pljacku oko privatizacije nisu usli sami, iza njih stoji sistem gradjen 20 godina,oni su samo i danas marionete danasnje vlasti,sa promjenom vlasti,mjenja se i nosioc prava na pikslu,danas je to Dodik sa svojima,juce su to bili,Karadzic i njegova elita,mada ,njihovi tragovi se povlace i iza ove vlasti, ali danas je njihov udio znatno manji, jer onaj ko ima sistem i vlast u svojim rukama,on bere kajmak :) nama jedino ostaje da se nadamo, da ce sutra taj kajmak ubirati neko od nas :D jer pored ovakvih ucitelja, nebi me cudilo da neko od nas sutra postane kao i oni. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

Prvi put pišem na Forumu i htio bih , prije svog prestavljanja, da vam se zahvalim na mnogim zanimljivim postovima o kojima ste pisali na temama iz raznih oblasti.
Tema : PRIVATIZACIJA-PLJAČKA STOLJEĆA je zanimljiva i poprilično opasna, radi čega sam odlučio da pišem konspiratnivno, kako me oni o kojima ću pisati ne bi prepoznali :
zovem se Ognjen, nadimak mi je Buco, prezime Jugović, rođen sam u Prnjavoru, kuća mi je u ulici ispod Gimnazije, radim u trgovačkom preduzeću „Promet“ Prnjavor, sekretar sam Saveza udruženja malih akcionara Republike Srpske, predsjednik sam Udruženja malih akcionara (skraćeno UMA) trgovačkog preduzeća „Promet“ a.d. Prnjavor, predsjednik sam Udruženja građana PIN (Prnjavorska inicijativa za društveni razvoj i unapređenje ljudskih prava), sekretar sam i trener u fudbalskom klubu „Prnjavor“.
Ove podatke nisam naveo da bih se folirao, već sa namjerom da kažem kako sam svojim radom „obuhvatio“ gotovo sve sfere života i kako svoja iskustva mogu podijeliti sa drugima, a prije svega zato što argumentima mogu dokazati da su sve svi segmenti bitisanja u Prnjavoru do pred smrt zatrovani od nekolicine naših sugrađana, koji u zadnjih dvadesetak godina gospodare našim životima i koji su direktno ili indirektno mnoge naše sugrađane zavili u crno.
Prnjavor je po mnogo čemu indikator života u Republici Srpskoj.
Prije rata Prnjavor je bio izrazito nerazvijena opština predratne BiH, a sada je izrazito razvijena opštine Republike Srpske ?! Prije rata je imao kakvu-takvu privredu, a sada gotovo da ju i nema. Nekada je u tvornici obuće „Sloga“ radilo oko 1.500 radnika, sada ih je tamo samo nekoliko, održavaju samo ime – a i to što moraju, u konfekciji „Pionir“ je nekada radilo 400 radnika, sada konfekcije nema (ima, radi u Trebinju, ali biće prilike da o tome pišemo detaljnije), u „Metalci“ je nekada radilo 400 radnika, sada tamo jedva kraj s krajem veže njih 10 puta manje, tvornica koža je zapošljavala 400 radnika, sada milionski vrijedne hale iznajmljuje Miladin Stanić ... nekada smo izrazito nerazvijeni svi solidno živjeli, sada izrazito razvijeni smo dovedeni pred prosjački štap i to sve radi nekolicine naših sugrađana.
Mi prnjavorčani smo takođe veliki dužnici stanovnicima Republike Srpske, jer je jedan od najgorih ratnih patenata krenuo iz Prnjavora - radi se o ratnom porezu, čiji su autori opet isti oni naši zemljaci o kojima ću detaljno govoriti kroz ovu temu. Zlodjela koja su oni učinili nama i ostalim stanovnicima Repulike Srpske na obavezuju na pokretanje krupnih pozitivne stvari kako bi se barem malo izvadili.
Odlučio sam da pišem o ovoj temi iz više razloga, a tri su mi najvažnija :
- prvi je taj što želim sa svojim sugrađanima podijeliti veliki broj informacija o ratnom i poslijeratnom kriminalu na području naše opštine i šire,
- drugi je taj što se nadam da ću dobiti mnogo podataka koje nemam (koristim ovu priliku da pozovem sve one koji imaju neke podatke o ratnom i poslijeratnom kriminalu da mi se jave, ili da mi te podatke na neki način dostave – bio bih im neizmjerno zahvalan)
- treći, najvažniji je taj što se nadam da je dovoljno sazrela svijest prnjavorčana o tome da nam se desilo neprijateljsko preuzimanje, da nas je nekoliko naših sugrađana opelješilo u svakom smislu i da su oni truli dio lijepe jabuke koji moramo iskružiti ili ćemo i mi uskoro postati truli.
Takođe se nadam da se moderator i inicijator ove teme neće naljutiti što ću ja pisati i izvan njenih okvira, ustvari ja bih ovu temu nazvao : RATNA I POSLIJERATNA PLJAČKA.
Izvinjavam se na ovako dugom uvodu, a sada bih prešao na konkrene stvari. Većina tekstova koje ću, ako za to bude postojalo interesovanje, „stavljati“ na forum biće po sistemu Copy + Paste.
Namjera mi je da krenem retrospektivno, a onda da se vratimo na početak , na kraj 80-tih. Tako će prvi dokument (za zagrijavanje) biće tekst koji sam čitao pred spomenikom Petru Kočiću u Banjaluci 01.03.2010. godine, a on „ide“ ovako :
http://www.scribd.com/doc/28086518/buco ... a%C4%91ana
Last edited by Ognjen Buco Jugović on 14.03.2010. 14:36, edited 2 times in total.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Buco ,Buco,pa ti znas vise od mene o kriminalu :D
Svaka cast,kad sam postavljao ovu temu i ocekivao sam da ces se javiti,jer imas naj vise podataka,ako ne mozemo promjeniti stvari,onda bar da ih pokazemo narodu onakve kakve jesu, bez uljepsavanja i iskrivljivanja.
Samo naprijed. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Magyar »

:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by vrsta8472 »

Ognjen Buco Jugović wrote:Prvi put pišem na Forumu i htio bih , prije svog prestavljanja, da vam se zahvalim na mnogim zanimljivim temama o kojima ste pisali.
Tema : PRIVATIZACIJA-PLJAČKA STOLJEĆA je zanimljiva i poprilično opasna, radi čega sam odlučio da pišem konspiratnivno, kako me oni o kojima ću pisati ne bi prepoznali :
zovem se Ognjen, nadimak mi je Buco, prezime Jugović, rođen sam u Prnjavoru, kuća mi je u ulici ispod Gimnazije, radim u trgovačkom preduzeću „Promet“ Prnjavor, sekretar sam Saveza udruženja malih akcionara Republike Srpske, predsjednik sam Udruženja malih akcionara (skraćeno UMA) trgovačkog preduzeća „Promet“ a.d. Prnjavor, predsjednik sam Udruženja građana PIN (Prnjavorska inicijativa za društveni razvoj i unapređenje ljudskih prava), sekretar sam i trener u fudbalskom klubu „Prnjavor“.
О здраво Буцо. И добро дошао на наш форум :D

Познато ми је "из повјерљивих извора", а ти знаш којих, да нас редовно пратиш и читаш :smt002

Знам да си пун података. Али пар савјета. Покушај у један пост да ставиш једну област. Како сам тај пост не би био, преопширан а самим тим људи губе вољу да читају нешто што је огромно. Ако имаш нешто посебно, што би хтио да наведеш искористи неку од понуђених ставки на форуму, како би то било истакнутије. Да ли да увећаш слова, да их обојиш у црвено или слично, али да тај дио који је најинтересантнији буде упечатљив.

Исто ако ти треба, било каква помоћ око скенирања докумената, знаш коме да се обратиш.

Угодан и садржајан боравак и што више квалитетних постова :!: :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by aquarius »

Поздрављам тренд разоткривања на Форуму. При том мислим на људе који именом и презименом говоре о стварима које нам свима представљају трн у оку, а тичу се егзинстенцијалних питања. Иако пишем под алијасом, већина редовних форумаша зна мој идентитет. Ови нови ће ме, надам се, брзо упознати, или да се тачније изразим, разоткрити. ;)

О приватизацији, тачније пљачки, некадашњег општег добра многи су написали сијасет коментара, али нико до сада није конкретно износио конкретне податке. Иао не сумњам у тачност Буциних навода, мислим да није озбиљно износити оптужбе без доказа.
Ведран/врста је то добро примјетио и навео начин како сва ова прича може имати тежину. Дакле, потребно је скенирати пар докумената који потврђују тачност изречених навода.

Мислим да су истина и прихватање одговорности једини начин како изаћи из ове туробне ситуације у којој смо се затекли. Јесте да смо земља у транзицији, али то никако није оправдање за криминал који спроводе поједини " успјешни бизнисмени ".
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by KAMIKAZA »

Ma ima Buco podataka,pustite covjeka samo malo da se prilagodi na sve to oko skeniranja,kopiranja itd.,ima da se nacitate. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by PROLETER »

sve pohvale
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 02:14, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by MAXIMUS »

Ovo Bucino bi direktno u centar :!:

Složio bi se sa VRSTom i AQUARIUSom !
Već je manje-više pisano na ovim stranicama o ,,javnim tajnama,, prnjavorskih ,,vodećih poslovnih ljudi,, i njihovom ,,umjeću u ekonomiji,, ali nikada ovako direktno ! Kao što rekoste par papirića kao dokaz bi trebalo pokrenuti pojedince u akciju čišćenja terena zdravim snagama koje bi iskoristile ovo malo što je ostalo i zaposlili koliko god je moguće ljudi a vjerujte svaki čovjek je dragocjen !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

JEDNA ŽENA (BJELICA)
Za sve podatke koje sam neveo, imam obimnu dokumentaciju. Ne znam da li na forumu smijem dati svoje kontakt podatke, ako ne smijem, izbrišite ih, a ako smijem (i dalje u duhu konspirativnosti) Vam ih predočavam :
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor,
mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169
Ja sam svakako htio kontaktirati Vedrana vezano za pomoć oko rješavanja tehničkih problema i oko dogovora gdje da se „smjesti“ obimna skenirana dokumentacija koja govori o prijeratnom, ratnom i poslijeratnom kriminalu, te da mi se ( a nadam se i pokretu koji bi iz ovog mogao proizaći) pomogne oko skeniranja ostale dokumentacije i one koju bi tek trebali dobiti. Moj prijedlog Vidanki je bio da ti podaci budu smješteni na web strani TP „Promet“, a da se onda linkom forumaši „vode“ do njih.
Dakle, podatke iza kojih stojim, iznosim direktno, a podatke za koje nemam dokaze i podatke koji bi mogli ugroziti one koje su mi ih dali ću pisati u staroj dobroj srpskoj formi : jedna žena (Bjelica), jedan čovjek i slično.
Ovo : Jedna žena (Bjelica) , moram da objasnim : svi likovi iz priče su istiniti i svi su prije rata radili u „Promet“- u :
Milijašević Bosa, bila je naša čistačica, vrijedna i poštena žena , koju smo svi izuzetno poštovali , ona je dolazila na posao prije svih, očistila bi sve kancelarije, a onda je dijelila poštu. Imala je uhodane obrasce ponašanja i po njoj smo mogli navijati sat. Nakon što bi raznijela poštu, od oko 13,00 do 15,00 sati bi svaki dan odlazila u prodavnicu kod Bjelice (majka od Kockice), koja je uvijek bila zanimljiva i duhovita žena i Bosa se kod Bjelice punila pozitivnom energijom. Uvijek kad bi odlazila Bjelici , Bosa bi nas izvijestila : „E, sad sam sve uradila, odo` ja kod jedne žene“, na šta bi ju uvijek, naš („Promet“-ov) šeret, Zilho pitao : „ Da nije ta jedna žena Bjelica“? I uvijek bi slijedio isti odgovor-pitanje : " A odkud ti to znaš" ?
Ovo navodim kao primjer stroge konspiracije.

KAKO JE POČELA PLJAČKA NA MOM OTOKU

Nakon prijeratnog popisa, postalo je jasno da su nacionalne stranke pobijedile i krenuo je proces "preobraćivanja" najvećih komunista u velike Srbe, kako bi zadržali ili zasjeli u udobne narodne fotelje. Kad su to odradili, trebalo je organizovati proces „pretvaranja društvenog vlasništva u privatno“.
Jedan čovjek mi je ispričao kako se to desilo u Prnjavoru : novoizabrani ratni sudija je pozvao sve direktore prnjavorskih firmi i rekao im sledeće : „Ljudi, mijenja se društveno-ekonomski sistem, nema više socijalizma i društvene imovine, sada je kapitalizam i sve treba privatizovati. Ovaj sastanak ima za cilj da se dogovorimo kako ćemo tu imovinu prisvojiti mi i svako onaj ko se sa ovim ne slaže, nek odmah izađe iz kancelarije“. I dalje priča kaže kako su svi direktori ćutali, samo je jedan progovorio : „Znate, još uvijek su na snazi socijalistički zakoni i mogli bi odgovarati za krivično djelo“, na šta je dobio odgovor novoizabranog sudije : „Dobro, ti nećeš u tome da učestvuješ, onda izađi“. Taj direktor koji se pobunio nije služio vojni rok, ali nije došao od „bijele zgrade“ (ili suda – sad se više ne sjećam) do svog preduzeća, već ga je čekao vojni poziv. Bio je mobilisan i kad je vidio da bi mogao biti otići, kako su ratni političari često govorili – „ tamo odakle se ne vraća“, promijenio je priču i postao im lojalan. Smijenjen je sa mjesta direktora te firme, a prebačen na drugo direktorsko mjesto.
Ova priča je ispričana u našem tradicionalnom starom srpskom konspirativnom duhu, ali je činjenica da je gotovo sva prnjavorska privreda uništena.
Nastavci koji će slijediti će „dobrano“ potkrijepiti navode o ratnom i poslijeratnom kriminalu širokih razmjera.
... nastavlja se
Last edited by Ognjen Buco Jugović on 09.03.2010. 16:14, edited 1 time in total.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by vrsta8472 »

Ognjen Buco Jugović wrote:JEDNA ŽENA (BJELICA)
Za sve podatke koje sam neveo, imam obimnu dokumentaciju. Ne znam da li na forumu smijem dati svoje kontakt podatke, ako ne smijem, izbrišite ih, a ako smijem (i dalje u duhu konspirativnosti) Vam ih predočavam :
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor,
mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169
Ja sam svakako htio kontaktirati Vedrana vezano za pomoć oko rješavanja tehničkih problema i oko dogovora gdje da se „smjesti“ obimna skenirana dokumentacija koja govori o prijeratnom, ratnom i poslijeratnom kriminalu, te da mi se ( a nadam se i pokretu koji bi iz ovog mogao proizaći) pomogne oko skeniranja ostale dokumentacije i one koju bi tek trebali dobiti. Moj prijedlog Vidanki je bio da ti podaci budu smješteni na web strani TP „Promet“, a da se onda linkom forumaši „vode“ do njih.
Буцо, смијеш поставити све своје податке, чак и на свом профилу како би остали ако затреба, могли да те контактирају.

Што се тиче скенирања "обимне документације", то је велики посао, који захтјева много времена. Могу ти само помоћи, на који начин да то презентујеш, како би што више људи било са тим упознато.

Сваки скенирани документ, требао би да пребациш помоћу програма АБИ ФИН РАЈДЕР у Ворд а из ворда у ПДФ. Када пребациш све то у ПДФ, онда све те документе поставиш на сајт http://www.scribd.com/ (на тај начин, сви ти документи би били доступни у електронском формату свима, којима су потребни + што се преко гугла могу лако пронаћи). Знам да ти је то све компиковано, али можеш отићи код Виданке да ти све то објасни. Мислим да ће ти изаћи у сусрет. Када све то поставиш, онда само поставиш линк од тог документа, који се може преузети или само прочитати.

Надам се да си ме схватио и разумио.

Толико

Поздрав
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Sheki »

Buco, samo naprijed. Svaka cast.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Franz »

Iako licno podrzavam ovo sto Buco cini, opste je poznato da u ovom vremenu i na ovim terenima pravde skoro da i nema...pitanje da li ce preokret citave price uopste vratiti stvari tamo gdje bi mozda i trebale da budu, tamo gdje su nekad i bile...kako god, samo kopirajte dokumenta, umnozite u sto vise primjeraka neka idu od covjeka do covjeka...iskoristite mogucnosti koje pruza internet.

Istina nema alternative.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by night eagle »

Samo naprijed treneru! :D

User avatar
Ognjen Buco Jugović
Posts: 96
Joined: 05.03.2010. 11:07

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by Ognjen Buco Jugović »

MALO TRENIRAM
Zahvalio bih Vam se na komentarima i nekim podacima koje nisam znao.
Malo treniram , postupam po sugestijama i pokušavam da zapisnik sa skupštine akcionara u „Prnjavor-ekspres“ a.d. Prnjavor pošaljem na http://www.scribd.com/
Ovo bi sada trebao biti link do tog dokumenta.
http://www.scribd.com/doc/27930953/buco ... %C5%A1tina

SUŠTINA OVE PRIČE JE BORBA ZA PRAVO NA NAŠU IMOVINU
Ne bih htio da ova tema skrene u drugom pravcu i da se doživi kao žal za ranijim vremenima , kao pisanije koje ne može donijeti nikakve koristi Prnjavoru ili kao nešto što ima veze sa politikom.
Ovdje se radi jednostavno o borbi za ostvarivanje prava nad vlasništvom.
Na ovim našim prostorima su glave „letile“ za kvadrat zemlje, a ovdje se radi o milionskim pljačkama koje mi nijemo posmatramo i tako postajemo saučesnici u kriminalu.
Pokušaću da Vam objasnim o čemu se radi vezano za pomenuti tekst : stariji prnjavorčani će se sjetiti da je nekada autobuska stanica bila preko puta starog „Cer“-ovog hotela (koji je srušio prijeratni veliki prnjavorski komunista, a sada veliki srbin – Milovan Bijeli Malinović, uz pomoć korumpirane opštinske službenice – Vojislavke Gatarić – žene koja je od Prnjavora napravila primjer kiča u arhitekturi i o kojoj će se na ovom postu mnogo govoriti ; EKSKLUZIVNA VIJEST ZA FORUMAŠE – ovih dana pripremamo zahtjev za njenu smjenu i najstrožije sankcionisanje, koji ćemo dostaviti svim nadležnim institucijama i medijima) i kako se grad razvijao, taj je prostor postao prnjavorsko slijepo crijevo, a autobuska stanica je premještena kod „Auto –mota“ (sada preko puta „Zanatskog 1“). Nakon nekog vremena i taj je prostor postao pretijesan i opština Prnjavor je odlučila da napravi pravu autobusku stanicu, što je i urađeno. Svjedoci smo da je i dan danas to jedna od najljepših autobuskih stanica u RS. KOMPLETNO FINANSIRANJE PRNJAVORSKE AUTOBUSKE STANICE JE BILO U REŽIJI OPŠTINE PRNJAVOR I ONA JE VLASNIŠTVO SVIH NAS
:smt015
... i usnije tako jedne prilike Petar Dušanić kako će on prevariti nas 50.000 budala i svu državu i kako će ukrasti i "Prnjavor ekspres", sutradan ispriča svoju priču, a Prnjavor pun dobrih vila profiterskih i stvano tako i bi.
U izvodu iz zapisnika sa skupštine akcionara „Prnjavor-ekspres“ a.d. Prnjavor, može se vidjeti da se Petar Dušanić lažno predstavio kao vlasnik najviše glasova – 18. Uvidom u Knjigu akcionara preduzeća , te trgovanje preko banjalučke berze, vidjeće se da je Petar Dušanić na svoje ime počeo sticati akcije tek 2006. godine. U stvari je Petar Dušanić poturio protivzakonite punomoći za prodaju akcija kao punomoći za zastupanje akcionara i tako na prevaru došao u poziciju da formira Upravu preduzeća – koja na žalost i dan danas radi za njega i uništava ono što su generacije poštenih prnjavorčana mukotrpno gradile.
Kada je postao „najveći akcionar“ preduzeća, nastavio je sa svojim bombanjem, a u tabeli koja slijedi, navešču šta je Skupština akcionara usvojila Programom revitalizacije i proširenja djelatnosti, a šta je stvarno urađeno :
http://www.scribd.com/doc/27933836/Buco ... res-Tabela
Last edited by Ognjen Buco Jugović on 13.03.2010. 07:37, edited 2 times in total.
Jugović Ognjen, Kralja Petra Prvog 27,78430 Prnjavor, mobilni telefon : 065/665-005, fiksni telefon : 051/665-005. e.mail : tppromet@teol.net, telefaks : 051/660-169

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: PRIVATIZACIJA-PLJACKA STOLJECA

Post by murgo »

3 x Bravo Buco!

ostajem bez rijeci, mada sam znao da je u prnjavoru uvijek bilo nezakonitih mahinacija
Nije ni cudo kad je na vlasti mnogo onih koji imaju kupljene diplome.., iz moje generacije maturanata gimnazije ima cak jedan sudija sa kupljenom diplomom a bio je najgluplji ucenik u razredu...nije vazno da li se radi o muskoj ili zenskoj osobi...mnogi iz mog razreda, cijelo vrijeme glupani...provlacili se sa dvojkom...sad su menadzeri ili profesori u srednjoj skoli u Prnjavoru sa kojekakvim kupljenim diplomama... po ovome i po Bucinom pisanju svi mi koji smo studirali i tako stekli diplome smo budale kao i oni koji su svoju imovinu stekli na posten nacin.
Sto se tice Prometa... koliko kapitala je otislo u dzep Momira S. dok je njegov brat Sveto bio direktor? otkud im lova da obojica naprave nove kuce na sprat? otkud Momiru lova da otvori prodavnicu? a koliko prodavnica ima sada? a koja slucajnost da Svetin ujak (č.R)dobije stan u Prnjavoru iako ima kucu u Donjoj Mravici? koja slucajnost da supruga bivseg sefa Prnjavorske policije (M.J.) ima invalidsku penziju iako joj ne hvali nista? Ali on je bio ratni sef policije...mi iz dijaspore saljemo humanitarnu pomoc a gdje je ta pomoc zavrsila? vozilo koje je bilo namijenjemo za Ambulantu bolnice vozikale su privatne osobe po Prnjavoru... koja slucajnost da Milorad Zivkovic za vrijeme mobilizaije u Prnjavoru i rata, seta dupe po Prnjavoru u maskirnoj NOVOJ uniformi a nasi borci (mjesec februar) idu na ratiste u ljetnim starim uniformama...sramota! za koga su nasi najdrazi ginuli ili ostali invalidi? po ovome sta se dogadjalo ispada da su se borili za prnjavorske lesinare...
nema zabave bez zena i rakije

Post Reply