Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

tehal , ufati se te lopate i razguzlaj.... razvedri se dan .... veli kuštrinović! Svaka čast Jugovićima al teško njima kad ih ti braniš!

PS . prevazilazim samu sebe , he he
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Iod koga ih brani :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

od dugogodišnje razmjene stolica zmile ,pa nije tvoj šef paglu , neko sa kandiduje da uzme glasove , a neko da izgubi... tako se to talasa ..a narod na četeresnice ... koje se serviraju... da se zamezi ...
bio je to lijep brod , dvadeset godina se ulagalo...u jednom malom krugu ... između.......... sad je zovu koalicija (imate na temi zajednički kanditat - ime i prezime odgovornog vrha)
il što bi reko pjesnik kami za Stanićku ---- koštaće vas ta koalicija... sve to imamo na našim temama INFO
samo :P treba pratit
bok :smt017 zmile!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Imam ja Grlice, takozvanih više šefova, i neznam na koje takozvane šefove misliš,a u suštini zmija nema šefa, i to jest ,,najveći'' zmijski problem,jer ja ni Svevišnjem ne vjerujem, ako postoji,a da bi imala političkog šefa to je za zmiju prevaziđena kategorija ,ja poštujem samo ljude, kolko oni poštuju mene, i ni milimetra više, jer ja se nikom ne ulagujem,ali to ne znači da ne pratim šta se u ovom grmu, /koji je već gorio i dalje tinja/dešava, i tačno je da nekad pribjegavam taktičkim promjenama, ali moja strategija se ne mijenja, kad su u pitanju grmska dešavanja.
Klimatske su izazvane ,uz pomoć stare dame koja se zove politika, i sve se dešavanja u ovom našem grmu/kupleraju/su proizvod te stare kurve,koji neki misle da je to neka ljepotica, što ona na prvi pogled i jest, i mnogi su poželjeli sa starom damom otplesati neki svoj ples, i zaista je to nekima i pošlo za rukom, da ne kažem nogom, ali mnogi su sakupo platili tu igranku, i jedna od tih sam i ja, i ti i mnogi drugi,ali ima među nama, i onih koji su sa klimatskim promjenama, a uz pomoć ove stare dame dobro profitirali, i ako nisu bog zna kako lijepi momci i djevojke,ali oni vole ići na igranke, i svi trebamo ići na te igranke, jer ako se koilo igra bez nas,mi možemo pisati duga ljubavna pisma, i ljubavne pjesme, i tugovati u srcu,ali kurva čeka tamo gdje je navikla,jer to je bilo od pamtivjeka i tako će ostati. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

мудро збориш , бистра ријеко , тј. змијо ... на игранке , на игранке , слаже се и птичица гледе грмља и игранке... кад буде нешто онако посебно , за све генерације зовите и рају , та немој те крити ноге од грађанства
чула сам да и ти имаш титулицу директорчета , то је похвално , да ли због те твоје позиције и даље стандард се котрља како - тако , питам се још.
а што се тиче те даме у црном , ил ти политике , ја би јој прво мало писала , драме , похвале , разне епистоле јел ... и све тако док стара курва не потражи мене ..
било је то мало ћаскање за почетак форумашког дана
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Grlice Grlice,probudi se, stara dama te je već dodirnula svojim čarobnim velom,ona ne voli niti ohole niti pametne ,niti ponosne ni lijepe,niti bogate a niti siromahe,niti mlade niti stare,niti pjesnike niti prolaznike, ona je ko' rijeka, bez izvora i uvira, bez kraja i početka ona je sviju i nije ničija.
Neće ona nikog pozivati, nit će kurva za kim tugovati, nije ona ponosna monahinja, i ako se nekd lijepa kao sami anđeo i mnogi su umirali gledajući u to čarobno lice ,koje ih je opilo da su sa smiješkom na licu zauvjek odlazili.
Lijepo je čuti, da je neko nešto lijepo čuo o nekome, kao što si ti čula o menei, ali čuti i vidjeti nikad isto nije bilo zato, ti i pišem da se spustiš na najnižu granu, pa da vidiš šta valja a šta je prelijepo.
I ja sam čula da si i ti kesten premjestiti htjela, jer je bio na nezgodnom mjestu u perivoju,ali znam iz iskustva da si ti smo jedna ptičica, koja želi da slobodno leti iznad našeg grma i da bude daleko od moje zmijske perspektive, i daleko od mog zmijskog pogleda, ali ne zaboravi Grlice da ima i ptica grabljivica,raznih sokolova i jasterbova,kobaca i lešinara, i nemoj čekati da mi dođeš, kad ptice grabljivice mojim čeljustima u grmu približe ,sa slomljenim krilom, jer onda zmija padne u iskušenje, da li da te pojede ili da te liječi.
Piši ti pjesme ,piši i prozu ,jer i ja sam nekd pjesnikom željela postati, ali mi je umjesto muze na vratima srela ona dama u crnom kurva.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

:smt024 управо си Змиле испјевао једну прелијепу епистолу , нашој црној дами! И како смо ми змиле тек пјесници залутали у ту мутну воду , нама је најбоље да се бавимо оним што и најбоље и знамо - да пјевамо и пјевамо , и то ја и ти као протагонисти ....
и зато је боље да не будемо на истој страни , како ћемо онда пјевати?!
ја се клањам вашем таленту , а питање чије пјесме ће бити крунисане ловоровим листом у октобру... је пред нама... отворено ... сви смо помало стиснутих шака
ех , змиле баш је интересантна ова тема стољећа , чим смо ја и ти ту наравно :smt014 :smt019 :smt020 :smt020
imam moćno pero - jezik srpski

Wałęsa
Posts: 16
Joined: 17.07.2011. 12:19

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Wałęsa »

Dugo najavljivani veliki skup predstavnika banjskih centara, njih oko 200, koji je trebao da se odrzi 20, 21. i 22. aprila u banji Kulasi, menadzment HUTP Cer AD Prnjavor uspio je da pretvori u obicnu lakrdiju kojoj je prisustvovalo 15ak predstavnika nekih anonimnih centara.
Ovo je jedan u nizu poslovnih promasaja clanova uprave pomenutog preduzeca na celu sa Nenadom Tomovicem, predstavnikom nekada vecinskog vlasnika Zepter fonda a sada obicnog malog akcionara, zatim nezakonito izabranog VD direktora Bojane Kojic i "velikih eksperata" za banjski turizam brace Ristic iz Nisa koji odavno mesetare po Ceru gledajuci samo svoj iicni interes i koliko ce novaca staviti samo u vlastite dzepove. :(
Ocigledno je da direktor Zepter fonda ima preceg posla od nekakvog skupa u selu Kulasi a to je brojanje izmedju 2,5 i 3 miliona maraka dividende koliko je Zepter fond dobio u Telekomu RS.
Sto se tice Bojane Kojic, od nje se nije moglo nista bolje ni ocekivati oko organizacije ovog skupa iako joj je ustupljen veliki medijski prostor, kako na K3 tako i na lokalnom radiju. Ona je u praksi dala prioritet maltretiranju radnika i narusavanju medjuljudskih odnosa u banji Kulasi a ovako veliki skup je ocigledno za njen mentalni sklop preveliki zalogaj.
Kada se uzme u obzir ko joj je sve bio podrska u ovoj organizaciji, pomenucu samo gospodjicu ili gospodju Slobodanku Vasic koja je tu trebala da izvrsi promociju "na daleko poznatih vina" iz vinarije Vasic. Uspjeli su, na zalost, da upropaste jednu ozbiljnu manifestaciju koja je trebala istovremeno da se odrzi u banji, kao prateci dogadjaj a to je likovna kolonija Peyo koja ima dugogodisnju tradiciju u Prnjavoru.
Ovakav postupak rukovodstva HUTP Cer Prnjavor je nanio ogromnu stetu samom preduzecu, zatim BRC Kulasi kao i turistickoj ponudi Prnjavora a i svim gradjanima Prnjavora sto je za svaku osudu. Svim gradjanima Prnjavora, koji se iole razumiju u ovu oblast poznato je kako je lako izgubiti a kako tesko povratiti izgubljeni imidz.
Zato i ne cudi sto je od Cera kao velikog ugostiteljskog preduzeca ovakvim desetogodisnjim rukovodjenjem ostala samo oronula banja Kulasi koja i pored ogromnog potencijala ne moze pozitivno da posluje i svake godine ima sve veci i veci gubitak, koji samo za proslu godinu iznosi preko 400 000 KM.
Ovdje jos treba napomenuti da radnici banje mjesecima nemaju nikakvih primanja, svakodnevno dobijaju nezakonite otkaze a pojedinci koje sam gore naveo pune samo vlastite dzepove.
Bruka i sramota za cjelokupan Prnjavor i njegove gradjane! Ali nadam se ne za dugo!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Мислиш на ово?

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Evo još jedne priče,tužne priče koja se krije kao posledica klimatskih i drugih promjena 90 godina prošlog stoljeća,a to je priča o banji Kulaši.Samo se ovdje ne govori o uzrocima, več se priča o posledicama, i spisku želja, koje se spominju najmanje toliko dugo koliko i sama banja postoji, kao dar božiji čovjeku a ne nečovjeku.
Zar vas dragi SLUŠATELJI i GLEDATELJIi ova priča o banji Kulaši ne podsjeća na sagu o Ergeli Vučijak i pitomim konjima koji godinama na očigled vas svekoliko cijelog svijeta ,malte ne crkavaju od gladi, u urušenim i tršnim zgradurnama koje nas posjećaju na neko pred klimatsko vrijeme.
Ovaj skup organizovan u Kulašima/ ne jedini do sad po svom/karakteru me podsjeća na četrdesetnicu, ili u najmanju ruku godišnjicu, nekom pokojniku, koga evo svi prisutne hvale i sve najljepše o njemu govore,a niko niti hoće, niti želi da se podsjeti, zašto je on ako je već bio takav dar božiji morao da umre.
Ovo govorim kao svoju spoznaju i svoje viđenje ove rujine dara božijeg, po cijenu da se javi opet neki telal,koji će reći evo zmija brani lopove i tajkune, i napada čestiti svijet, koji evo gore u Kulašima želi prosperitet ovog dara božijeg, koji može biti prepoznatljiva destinacaija, ne samo Prnjavora već i šire,može salžem se, samo ne na način kao što nas je Ergela Vučijak predstavila ovih zadnjih postklimatskih godina naravno.
Neki profesor umna glava spomenu državu kao mogućeg spasioca ove posledice klimatskih promjena,skoro profo nacilja GLEDE države kao takve, samo promaši kontekst i smisao svoje poruke naravno.
Država je naravno odgovorna ,ne zato što ne donosi pare i ulaže u božiji dar, da kao takav božiji dar koji se zove banja može pomagati državu, a ne država njega,država je da li svjesno ili ne, prerano ovaj božiji dar dala na upravljanje /privatizovala/nekim skorojevićima koji su mislili da je samo se dovoljno dokopati vlasničkih papira, i onda uzjaši belog konja i pjevaj niz selo,to je filozofija onih koji su banju jamilai ,kad su se jamili,i ostali prnjavorski kolektivi i bukvalno propali, i oni koji naprosto propasti nisu mogli, i nisu smjeli.
Ovo je samo još jedan detalj ,da bar priča o velikoj pljački naroda zvana privatizacija, nije završena i ako ne možemo točak istorije pomaknuti nazad ,podmažimo ga da ne škripi uz nepodnošljive krike onih jadnih radnika koji su gore već odavno ostali bez posla, a da toga ni svjesni nisu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

grlica wrote:и зато је боље да не будемо на истој страни , како ћемо онда пјевати?!
Odličan zaključak Grlice,ptičice prelijepa,oprosti mi što sam grešna bila GLEDE,ovih tvojih strana, i spominjanih mojih grana,pa makar i najniže bile,samo i ti se varaš nećemo mi pjevati već ćemo prije plakati.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Jugoviće sam spominjao naravno jer ono što je zmija pisala o njima je totalno nekorektno.
Što se tiče tebe grlice i tvog pisanja,to ti je samo loša imitacija filozofije a filozofija za tebe je Špansko selo.
Jugoviće nisam branio jer je zmijica slaba da se nadmeće sa njima,oni su suviše dobri da trebaju pomoć u vidu pisanja.
Ti se grlice ne brini nećeš im se dopasti oni cijene samo prave vrijednosti a ti to nisi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Ne trebaš ti Teal potrebe braniti braću Jugoviće ni od koga, a posebno od kako ti kažeš inferiorne zmijce u odnosu na njih ,i neznam o kakvom ti nadmetanju pričaš,kad se ja s tim momcima nikad ni u čemu nisam nadmetala, niti imam potrebe za tim ,a ne vidim potrebe ni da budeš njihov advokat jer s takvom odbarnom samo si im od štete, a ne od koristi,a ja zanm da se i djeca prepadaju zmijom i cigankom,ali braća Jugovići odavno nisu djeca.
Malo si preambiciozana u procjeni ljudi ko koliko zna i može,ko koliko vriedi i kako izgleda,spominješ čak i filozofiju,srećom zaobiđe medecinu, drži se teme pravde i istine,politika je kurva oprosti što psujem.....
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by SIVI SOKO »

jugovici moraju svatiti kao i neki forumasi da je vreme kad je robin hud ziveo davna proslost pisati je beskorisno menjati sa tim ne mozete nista zmia i kompanija su tu iz cistoh interesa a vrsta regman kamikasa i neki jos iz ludila ili hira nema tu konstruktivne rasprave samo pljuvanje na sve zivo znamo mi sta smrdi ali nema resenja vec sam pomenuo da se ovo konfuzno stanje ne moze promenuti bez nekog novog oruzanog sukoba sve je uvezano i svaki dan uvezanije sistem je pao u ruke pojedinaca ne samo u nas vec i u svetu a ko smo mi da ni moglo od nas krenuti bilo sta mada su svi ratovi u stvari i kretali od bosne mozda krene i neki novi za bolje sutra
Budi sam svoj gospodar

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Душанић купио "Металку"

Прњаворско предузеће "Душанић производња" купило је имовину Фабрике ланаца "Металка", која је тако, послије трогодишњег стечаја, на добром путу да обнови производњу.

Нови власник фабричких погона и економије на 26 дунума земљишта је млади прњаворски привредник Славиша Душанић, власник фирме "Душанић производња", који је био једини кандидат на осмој лицитацији.

- "Металка" је продата за 1,360 милиона марака, а нови власник се обавезао да ће се основном дјелатношћу фирма бавити најмање три сљедеће године, при чему мора да запошљава најмање 35 радника. Тако су створени услови да се измире велика дуговања, која су ово предузеће одвела у стечај - А рекла је за "Глас Српске" ш стечајни управник предузећа Зора Кременовић - Булатовић.

Оваквом исходу највише су се обрадовали бивши радници "Металке", јер су створени услови да добију заостале плате.

Б.Р. - Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

meni su najjaci ovi bivsi radnici koji ocekuju plate...i cime je ovaj kupio metalku..sporetima...covjek ugasio firmu koja duguje stotine miliona i osnovao novu i opet kupuje...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

i ja često dolazim u napast da: pljujem, prozivam , pričam ono što znam ,vidim osjećam .... da ubacim u rječnik i majmuna i jajaru i šupka i još mnogo mnogo pogrdnih riječi , jer mi smo svi Srbi (skoro), bez obzira kojoj stranci (struji) pripadamo ili ne pripadamo , mi smo svi isti po jednom pitanju ---najjači smo na psovkama , primitivizmu i ne kulturi!
Ako se ja budem tako ponašala (da pljujem , blatim i prozivam) , to će samo da govori o meni kakva sam ja ...
i zato ću stalno da se trudim da ne padnem u tu napast . . .
Tehal , ako te ugledam na nekoj listi moj glas pripada samo tebi! ( evo raste mi nos , udari u monitor) :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by nenad 10 »

Moze li mi neko reci ko je Slavisa Dusanic?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Син од Петра Душанића.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Suština nije u prepucavanju slažem se,ja sam iznosio samo argumente da se ne slažem da se blate ljudi koji jedini nešto pozitivno u gradu rade.
Što se tiče ove nelegalne kupovine metalke,ona neće proći jer slino slaviša je nelegalno osnovao firmicu odnosno nije platio porez,što znači da kompanija a ni ta firma nisu mogli biti strana učesnici u licitaciji.
Draga grlice neću ja na listu,svoj glas daj nekom poštenom umjesto nekom ko će vjerovatnije biti pobjednik.
Tebi zmijo kažem ono za jugoviće ti mislim nije bilo u redu,ali za stranku domaćina jeste.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Син од Петра Душанића.
Sjasi Kurta pa uzjase Murta,ima li ovdje zakona i drzave ,balavac se pojavi sa 1,3 miliona i niko ne pita od kuda mu,porodici Dusanic je jedina perspektivna djelatnost otvaranje privatnog zatvora,mislim da bi se tu jedino nasli svi na okupu,skupa sa kumovima,ali to tek kad ovdje bude drzava,a bice je pa makar i turska,samo neka stanu za vrat ovoj bagri samozvanih srba. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by samuraj »

Jel ti sokole pišeš radi pisanja a ne vjeruješ u svoje stavove,kad kažeš da je nemoguće nešto poboljšati,pa makar minimalno.
Robin hud je danas svako ko vjeruje da treba nešto mijenjati na bolje,a ako ima stav da treba mijenjati to znači da i može,naravno sa pravim predvodnikom.
ima pravih ljudi samo napred glavu gore

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by SIVI SOKO »

kamikaza opet na dopustu znaci dobro vladanje sva vrata otvara :) koliko jos :)
veru ne treba gubit ali ne treba biti ni preteran ioptimist u stvari ko moze u ovakvon drustvu biti optimista tata unisti da bi sin kupio za bagatelu a mi govorimo o drzavi sta sedimo svi tu i raspravljamo o ovom i onom slepac vidi da su lopovi uzeli sve pod svoje i da se iz ove rupe treba bezatikako kaza ljubisa samarzic u onom filmu 3 karte za holivud deco kad vam porastu krila bezite iz ove sredine :)
Budi sam svoj gospodar

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »


Штрајк због неисплаћених плата



Радници изражавају незадовољство, јер руководство није испунило обећање да ће им до 10. јуна бити исплаћене мартовска и априлска плата.

Директор "Јелшинграда" Едо Вулетић позвао је раднике да се сутра врате на посао и обећао да неће бити санкционисани због обуставе рада.

СРНА

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply