Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Naj jaci su ovi iz moga komsiluka, :D kad oni stanu stane cjela privreda u BiH a bogami i sire. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote:Da nije Cece u tangama sto mi se svaki put pojavi u snu, poslije toga sto sanjam Dragojla,naravno Dragojlo je bez tangi,onako u pantolama :D ja nebi smio vise ni da zaspim :D uvjek prvo dodje on :smt031 pa Ceca :smt061 pa malji deca :D ,neznam sta znaci ovaj san :smt017 Razmisljao sam dugo, i skontao da to sto sanjam ludog Dragojla,znaci da cu dobiti mito i biti bogat bez rada :D hajde i Ceca u tangama,skontao sam i to,kad dobijem te pare ,san mi je da otvorim Sex sop u Prnjavoru i da prodajem zensko rublje svjetske klase :smt003 evoooooooo sad ti mislis da se ja zajebavam,ozbiljno kazem ,hocu da otvorim Sex sop u nasoj metropoli,i da pomazem zenama oko izbora i probe :D Sve mi je jasno ali onoliko male djece sto trce iza mene,eeeeee to mi nije jasno nikako,Jedino da mozda nisu neki Liliputanci :shock: .Ko bi ga znao... :roll:
A ovo za tanker ,ma kakav sam ti ja tanker,samo se zezam,ja sam obicna bacva koja pluta okeanom :D koja ce kad tad da potone,zelja mi je da plutam sto duze,jer se nadam da ce ovi nasi politicari,otici pre mene i blokirati ulaz u pakao,koliko ih ima nece biti mjesta ni za stajanje,pa cu ja onda kao neka dobra dusa dobiti kartu za raj. :D
BAŠ SI ME NASMIJAO,ALI I ZAINTERESOVAO!
imam moćno pero - jezik srpski

Wałęsa
Posts: 16
Joined: 17.07.2011. 12:19

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Wałęsa »

nenad 10 wrote:Jedan u Prometu,jedan u Ceru.Jeli to Jugovici volontiraju?
Dragi prijatelji, bez namjere da budem bilo čiji advokat, toplo vam preporučujem da uzmete sve zakone u ruke od '98 do danas i da se bacite na posao, da bar jedno preduzeće, po uzoru na Jugoviće, istrgnete iz kandži tajkuna i kriminalaca, koji su pokupovali na 100tine preduzeća u RS-u. Za početak vam dajem smjernice: "Metalka", "Prnjavor Expres", "Sloga", "Unis", "Konzum", "Banjalučka pivara", "Metal", "Fabrika duvana BL" itd. itd. U ta preduzeća zaposlite svu svoju bližu i dalju familiju, od direktora do čistačice, a ja ću zajedno sa Jugovićima doći da vam čestitam i zajedno ćemo proslaviti. Za uspješan posao, mi donosimo pečenog vola i snosimo ostale troškove proslave. Nadamo se da to neće biti mukotrpan posao, s obzirom da vi sve što drugi rade veoma dobro poznajete i mislite da je to jednostavno, što se može zaključiti iz vaših komentara. Dosta više te demagogije, uhvatite se posla! Srećno!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

aravno ne treba taržiti krivca zbog povećanja nezaposlenosti,već treba raditi na tome da se ta nezaposlenost smanji.
Povećanje broja nezaposleni nije samo karakterističan za našu opštinu ili Republiku Srpsku, već je to problem regiona pa i šire.
Čak je mrtav i liberalni kapitalizam,ostali su samo bankarski lihvari na opovršini.
tu sansu smo propustili. Lova, tj milijarde od privatizacija su otisle u gluposti i plate cinovnika bespotrebnih, tako da sad ostaju samo krediti da se krpe rupe. Realno, kako povecati zaposlenost kad svaki mjesec novi nameti stizu.
cini mi se da je procerdano 5 milijardi km. A dobiti osim drustvenih domova i igralista po Derventi i Crvenoj zemlji nema :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Pa kolko se ja sjećam, sem Telekoma ,od privatizacije nisu dobivene nikakve milijarde, mislim da se ukupan izmos iz privatizacije državni preduzeća neznam tačan iznos,mjeri desecima miliona ,a nikakvim milijardama,milijarde su opljačkane i prešle u ruke pojedinaca kroz lopovsku privatizaciju ,tako da mi građani, tj.država nismo imali ni približno od onoga šta se očekivalo od privatizacije, već samo afere kao dio zabavnog programa ,a nova očekivana nova radana mjesta od privatizacije je ostalo na nivou simbolike.Odoh s teme ,vratimo mi se na mogućnost zajedničkog kandidata za načelnika opštine na sledećim lokalnim izborima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
TEMPLAR
Posts: 163
Joined: 02.08.2010. 22:23

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by TEMPLAR »

Sem TELEKOMA RS? Pa malo li je majku mu 1,6 milijardi su sprdili u case i pepeljare po 1200 KM po komadu,namjestaj je
skuplji nego u Luvru,na stolovima i stolicama zavidi im i Kacavenda a na hiurgiji im lezi po 15 pacijenata u jednoj sobi?

Sto je najgore prodali bi oni i zeljeznice i sume al nece niko-POKRADENO JE STO JE VALJALO .
O SDS-oj privatizaciji sve je već rečeno -PRIVATIZACIJA PLJAČKA STOLJEĆA

I ti kao razuman građanin mislis da ce neko da podrzi njihovog zajednickog kandidata????
I od tebe je al je previse.
Last edited by Moderator on 01.02.2012. 17:08, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

telekom plus naftna industrija plus krediti mmfa plus prihodi od pdva po prvi put. sve je to u jednom momentu bila lijepa lova na gomili. opstine od toga nisu dobile nista, i ako jesu otislo je na krpljenje. pricamo konkretno o investicijama u radna mjesta.pola te love su dobili integral, kaldera itd..
na zapadu jeste kriza za posao, po njihovim standardima, ali kod nas ga nema nikako.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Što se tiče naftne industrije i stavljanje rafinerije u Brodu ,tu se nakon dugogodišnjeg nateuzanja dogodilo nešto poziotivno u smislu očuvanja i otvaranja novih radnih mjesta,a sredstva od Telekoma su otišla dobrim djelom u izgradnju infrastrukture,ali je malo privatizovanih tvornica sačuvalo postojeća i stvorilo nova radna mjesta, sem časnih izuzetaka naravno.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

slazem se za rafineriju, naravno, ali eto moras da se slozis da radnih mjesta sa obzirom na kolicinu love nije otvarano uospte. I kad su pare spickali tajkuni, njih 10ak krenuli smo da se zaduzujemo. takoreci ovde bez debelih rezova napretka nema.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by Highlander »

ZMIJA wrote:Što se tiče naftne industrije i stavljanje rafinerije u Brodu ,tu se nakon dugogodišnjeg nateuzanja dogodilo nešto poziotivno u smislu očuvanja i otvaranja novih radnih mjesta,a sredstva od Telekoma su otišla dobrim djelom u izgradnju infrastrukture,ali je malo privatizovanih tvornica sačuvalo postojeća i stvorilo nova radna mjesta, sem časnih izuzetaka naravno.
Ti izgleda voliš da sama sebe lažeš, ili jednostavno nećeš da vidiš šta se dešava oko tebe, što je želja pola mladih ljudi da idu odavde, što bi rekao regeman:" put austrijskih suma i italijanskih sljivika", a pola ih je na birou. Kakva crna pozitiva, umijesto da su pare od Telekoma uložili u tu rafineriju, a ne prodali je rusima one su isparile u onu zgradu Vlade, šta imamo od te infrastrukture, od 32 km autoputa koji je najskuplji u evropi, od Integrala, Kaldere koji malo malo dobiju 7 pa 15 miliona? Opet se sjetim kada se spomenu pare od Telekoma one izjave Dodikove:" Šta hoćete, jesam dao sinu 3.000.000 bolje njemu nego nekom narkomanu", joj daj ih meni neću biti narkoman Boga mi! Daj mi 2-3 primjera, gdje su pare od Telekoma iskorištene za otvaranje 100 radnih mijesta (a da nije zgrada Vlade :D )? O kreditima MMF-a neću ni da pričam, RS se zadužila da ne može više. Volio bih da pogledam samo podatke koliko je bila zadužena prije SNSD-a a koliko sada.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Ja prvo ne želim da lažem ni sebe ni tebe,i nemožeš ti biti veći katolik od Pape,niko živ ne može biti zadovoljan sa trenutnim stanjem u svim segmentima društvenog života,što ne znači da brkamo babe i žabe,mi govorimo, mada mimo zadane teme o novim radnim mjestima ima lih ili nema i zašto ih nema, a ti odma na zgradu vlade,ako ćemo tako zašto sam i ja ratovala i zašto su toliki ljudi izguinuli, koji ne mogu nageti nikud van već leže u grobovima, pusti tu svakodnevnu neozbiljnu političku švarglu ,sad su svi generali svi ekonomski eksperti i svi prepričavaju šta bi bilo kad bi bilo.
Da su pare od Telekoma uložene u rafineriju ti onda rekao što je nismo prodali Rusima, a sa parama napravili bolnicu ili školu i ta trakavica je beskonačna moj sokole sivi.
Kad bi za vješanje tri lopova na trgu u gradu doveli na stolicu da ih objesimo, pitanje je ko bi prvi izmako stolice, ako već idemo prema toj pravedaškoj doktrini i morališemo.
Stanje je loše i ne trebaš ti mne u to ubjeđivati i da mladi odlaze i toi znam ,da je korupcija i kriminal na sve strane i to znam,da sam živjela nekad bolje i to znam, za razliku od mnogih koji to ne znaju, mislim na mlade ali spremni su se sa mnom ubjeđivati i teorisati na osnovu pokupljene šprehe onih masona koji idu logikom zavadi ,zamuti dezinformiši pa vladaj.
Ja jednostavno nisam pristalica kuklekanja,jesam za oštru kritiku svega što ne valja i rijetka među mnogima spremna za to platiti sopstvenom kožom,ali isto tako prezirem šund u tom smislu pogotovo stranački šund.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

pa nije to neozbiljna prica...na administrativnom centru, autoputu i onom dole tunelu u Hercegovini je zavrnuto brat bratu 100mil. evra..pa ne moze pepeljara od 2000km biti dnevna svargla u politici..pobogu, pojedinci su totalno pogubili niti u ovom cumezu ovde a da nemaju koristi..
gdje nestao zdrav razum unutar samih stranaka, pa osIm vrha stranke I tajkuna od vas clanova i vojnika stranke niko cvonjka nije dobio a vi ih branite jer su vasim parama dali vama vase radno mjesto? kazem vasim generalno ne tvojim
od tih sto mil evra moglo se dovesti kompanija i kompanija, palatiti ih zivim kesom da ovde zaposle ljude.
5000e je Vlada Srbije davala za investitore pa ti vidi koliko je to radnih mjestA.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Nisam ja ni rekla da je to neozbiljna priča, da bome da je ozbiljna,ali ja govorim da to postaje stereotip ,i nisamja nikad rekla da narod na ovaj ili onaj način nije opljačjkan, da bome da je opljačkan, i dok su jedni ginuli jedni su se bogatili, a treći su osiromašili ,ali te pepeljare iz zgrade vlade su brate dosadile i bogu i narodu, i to je postala neuvjerljiva priča,ko se još na to trza naravno da se niko ne trza.
Zgrada vlade je politička priča,krađe na izfgradnji puteva su javna tajna,svi to rade, i svi su to radili, i svi će to još dugo raditi,ako ciljaš na stranački šund.
Ovo je jednom riječju društveni sistem gdje je sve obezvrijeđeno i nije to samo kod nas, tako je i u okruženju još i gore.
Vidiš sad to oko smederevske željezare,koja su tu lopovska gibanja i pljačkanja jedne države,a rekli su tamo da su poslije rušenja Miloševića 5. Oktobra u srbiji teći med iu mlijeko prošlo je toliko godina demokracije i ekonomskog napretka a još nema ni surutke ,pa šta sad ko je kriv?Sutra će tamo doći neki drugi na vlast, ali stanje će se teško promjeniti, mi jednostavno trčimo u začaranom krugu.Ja još malo vjerujem u Milanovića i ovo što se desilo u Hrvatskoj ovo kukurijekanje ,poslije bi možda moglo da zarudi neka zora.
Ovdje se Dodik bori sa zjalama ,jer još nismo završili taj nesretni rat,još uvjek se udara u ratne talambase,jednom riječju drži se nož pod grlom i nije nam do bilo kakvog kreativnog života.
Vidiš danas je morao ići u Beograd na noge onom marginalcu koji tvrdi da sam ja i ti agresor, da smo nastali na genocidu svataš li ti tu vrstu poruke.
Sve dok je tako na ovim prostorima nema zore onaj još uvjek fikcija,Ovi političari su se oko svega podjelili i iskopali ratne sjekire, kao samo što nije počelo i nikome ne smeta relativno stabilan kurs km i monetarni sistem takav kakav je, svima odgovara jer je to vještačka priča nekoga sa strane zar ne.
Naravno da ćemo još dugo dugo morati birati od dva zla manje zlo,a ko nagne vani srećan mu put, mada i vani ne cvjetaju ruže. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
TEMPLAR
Posts: 163
Joined: 02.08.2010. 22:23

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by TEMPLAR »

Dodikova borba sa vjetrenjacama neopravdava sto su tolike pare ON i njegovi pitomci iz Laktasa stavili u privatne NJEGOVE dzepove ako na to ciljas
Njemu svaka cast sto je prodao tu foru narodu o ukidanju RS-a al naravno svaka fora se placa a ova bogami je PRESKUPA,cuo sam cak i da mu Koperfild zavidi.
a sta reci sto je otisao Cedomiru, sem da je funkciju Predsjednika RS-a doveo da nekom mulcu se pravda a da ironija bude veca da su se pitali i Ceda i Dodo u vrijeme kada se stvarala NASA REPUBLIKA SRPSKA mi bi odavno bili zelena travica.
Last edited by Moderator on 01.02.2012. 17:08, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
Moderator
Posts: 128
Joined: 24.01.2008. 20:38

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Moderator »

Postovi sa teme Zajednicki kandidat za načelnika opštine koji imaju veze sa privatizacijom u RS, prebačeni su u ovu temu.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

rekla da narod na ovaj ili onaj način nije opljačjkan, da bome da je opljačkan, i dok su jedni ginuli jedni su se bogatili, a treći su osiromašili ,ali te pepeljare iz zgrade vlade su brate dosadile i bogu i narodu, i to je postala neuvjerljiva priča,ko se još na to trza naravno da se niko ne trza
pa naravno da se ne trza kad je sludjen narod i osiromasen, ima posla oko prezivljavanja..a kazem ti clanovi partija su totalno sludjeni kad im ovakve stari ne smetaju...ej 2000km za pepeljaru...pa jbt to je iz istog dzepa ukradeno. Od autoputeva i termoelektrana dosli smo do pepeljara...svaka cast.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Pa da plate pepeljaru 2000 KM i sada da bi ispunili uslove za ulazak u EU moraju da zabrane pusenje u javnim ustanovama :D Nije li to bacanje para ??? :P
Mogli su svi iz vlade da nam puse za te pare bar 4 mandata. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Moderator wrote:Njemu svaka cast sto je prodao tu foru narodu o ukidanju RS-a al naravno svaka fora se placa a ova bogami je PRESKUPA,cuo sam cak i da mu Koperfild zavidi.
Nije Temlar nikakva fora to o ukidanju Republike Srpske,i nije tu Dodik nikom ništa prodao,gdje se pokupio taj spin zaboga.Republiku Srpsku odavno ukidaju i da nije bilo Dodika ona bi već bila obesmišljena,to znaju iole politički obavješteni,a Templari o tome pojma nemaju. :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

ona bi već bila obesmišljena
ona je vec obesmisljena, ekonomski i demografski..tako da je pitanje kad ce politicki neko staviti katanac na nju, da ne bude vise nego sto jeste. Zemlja bez ljudi nema smisla, to nikako nismo naucili.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
TEMPLAR
Posts: 163
Joined: 02.08.2010. 22:23

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by TEMPLAR »

ZMIJA wrote:
Moderator wrote:Njemu svaka cast sto je prodao tu foru narodu o ukidanju RS-a al naravno svaka fora se placa a ova bogami je PRESKUPA,cuo sam cak i da mu Koperfild zavidi.
Nije Temlar nikakva fora to o ukidanju Republike Srpske,i nije tu Dodik nikom ništa prodao,gdje se pokupio taj spin zaboga.Republiku Srpsku odavno ukidaju i da nije bilo Dodika ona bi već bila obesmišljena,to znaju iole politički obavješteni,a Templari o tome pojma nemaju. :smt005 :smt005 :smt005
Seoski dzukci neka nam znaju sve i vode RS pa ćemo vidjeti dokle

POZDRAV IZ ROVINJA ZMIJO,NEKA NAM ZIVI TVOJ SEF

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

TEMPLAR wrote: POZDRAV IZ ROVINJA ZMIJO,NEKA NAM ZIVI TVOJ SEF
Hvala Templar.čuvat ćemo ga ,neka bog poživi i tamo ,,vašeg'' Zorana :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Свему дође - крај!
Prnjavorski biznismen Petar Dušanić prodaje svu imovinu

Poznati prnjavorski biznismen Petar Dušanić odlučio je da proda svu pokretnu i nepokretnu imovinu Kompanije Dušanić, čije je vlasnik. Imovina se prodaje u `viđenom stanju`, po početnoj cijeni od 35.200.989,72 konvertibilnih maraka, navodi se u oglasu objavljenom u jednoj od bh. dnevnih novina.

Prva licitacija će se održati u subotu 4. februara, a druga i treća 8. i 12. februara 2012.

Petar Dušanić za portal eKapija kazao je da imovinu prodaje "zbog otežanih uslova poslovanja", a nije želio reći kojom tačno imovinom raspolaže Kompanija Dušanić.

"Svi koji žele da dobiju više informacije o imovini, neka dođu u kompaniju", poručio je Dušanić.

Kompanija Dušanić registrovana je kao srednje predezeće čija je glavna djelatnost `posredovanje u trgovini raznovrsnih proizvoda`. Nema javno dostupnih informacija o kojim tačno proizvodima je riječ.

Prema podacima bonitetne kuće Bonline, kompanija je u prva tri mjeseca 2011. godine imala aktivne račune u četiri banke, dok su dva bankovna računa blokirana. Ukupna aktiva kompanije Dušanić u 2010. godini iznosila je 52.277.016 KM.

Petar Dušanić poznat je i kupac nekoliko preduzeća u procesu privatizacije u Republici Srpskoj, koja su kasnije većinom završavala u stečaju.

Protiv Kompanije Dušanić, njegovog vlasnika Petra Dušanića te njegove supruge i direktorice kompanije Mire Dušanić 2006. godine vodio se sudski proces u kojem su optuženi priznali krivicu za utaju poreza i carinsku prevaru, potvrđeno nam je u Sudu BiH.

Prema presudi, Kompanija Dušanić i njen vlasnik kao direktor i lice ovlašteno za donošenje odluka u periodu od 1.1. 2002. do 31.12. 2003. izvršili su utaju poreza na promet, tako što su podnijeli lažne informacije Poreskoj upravi RS navodeći u kvartalnim poreskim prijavama prodaju u iznosu od 21,591.923 KM fiktivnim kompanijama, iako nije bilo stvarnog prometa između Kompanije Dušanić i i pomenutih firmi, već je roba prodavana na crnom tržištu i u maloprodaji koja podliježe oporezivanju. Na taj način utajen je porez na promet u iznosu od 2.159.192,3 KM uključujući glavni iznos i kamatu.

Sud je također ustanovio da su Kompanija Dušanić u periodu od septembra do oktobra 2003. i direktorica Mira Dušanić u Prnjavoru i u drugim mjestima u Bosni i Hercgovini, s ciljem izbjegavanja plaćanja carine, organizovali podnošenje carinskih deklaracija i drugih relevantnih dokumenata Carinskoj upravi RS, lažno navodeći da su dva autobusa kupljena na osnovu strane investicije u Kompaniju Dušanić, a potom je dalje organizovao prenos vlasništva na Prnjavor ekspres protivno odluci Carina RS od 26. 09. 2003. godine, izbjegavši na taj način plaćanje carine i obaveza.

Pravnom licu "Kompanija Dušanić" određena je novčana kazna od 810.000 KM, dok je Petar Dušanić osuđen na izdržavanje zatvora u trajanju od šest mjeseci i plaćanje novčane kazne od 450.000 KM. Mira Dušanić je osuđena na uslovnu kaznu zatvora od jedne godine i na plaćanje novčane kazne u iznosu od 50.000 KM.

N.Voloder - Ekapija.ba
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

kakav crni kraj, ako proda za upola cijene treba u dupe od srece da se udara....
kraj bi bio da je to konfiskovano a on u prdekani zavrsio.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by aquarius »

regeman wrote: kraj bi bio da je to konfiskovano a on u prdekani zavrsio.
+ da svi oni koji su godinama prali pare preko njegove firme dožive takvu sudbinu.
To bi bio pošten kraj.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply