Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

vjeverica
Posts: 32
Joined: 01.11.2013. 20:53
Location: drvo

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vjeverica »

Zdravo zdravo opet ja. Bila sam na putovanju pa se nisam stigla pre zahvaliti gospodinu BICU za onako pretecu dobrodoslicu. Hvala vam puno, zbog vaseg tona pazicu sta pisem. Ostala sam zgrozena na komentare gospodina CHEJK mislim da ovo nije mesto za takvu vrstu uvreda i ja cu ovakve stvari izbjegavati prvenstveno zbog gospodina BICA. Jos cu malo da procitam sta se ovde desavalo u mom odsustvu pa cemo se uskoro opet cuti...

vjeverica
Posts: 32
Joined: 01.11.2013. 20:53
Location: drvo

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vjeverica »


Cestitke mojoj dragoj prijateljici Nikolini na odlicno odradjenoj prezentaciji...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

vjeverica wrote:Zdravo zdravo opet ja. Bila sam na putovanju pa se nisam stigla pre zahvaliti gospodinu BICU za onako pretecu dobrodoslicu. Hvala vam puno, zbog vaseg tona pazicu sta pisem. Ostala sam zgrozena na komentare gospodina CHEJK mislim da ovo nije mesto za takvu vrstu uvreda i ja cu ovakve stvari izbjegavati prvenstveno zbog gospodina BICA. Jos cu malo da procitam sta se ovde desavalo u mom odsustvu pa cemo se uskoro opet cuti...
Neznam u čemu se ogleda ta moja preteća dobrodošlica, mi ovdje svi od prilike trebamo slobodno da iznose svoje stavove i mišljenja na odrđene teme po mogućnosti bez vrijeđanja i sa argumentima.
Ne treba izbjegavati i oštre polemike, naravano boreči se za sostveni stav i mišljene na osnovu argumenatai,i samo argumenata.
Dakle još jednom dobro nama došla za sad, jedina vjeverice na forumu :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

bičbožiji52 wrote: Ko o čemu ti o milinom sinu,svako ko može pokrenuti neki zdrav biznis 3-4 miliona su normalna kreditna sredstva ,.
:roll:

samo da prebacim ovu glupost na ovu stranu da ne ostane neprimjeceno
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

vjeverica
Posts: 32
Joined: 01.11.2013. 20:53
Location: drvo

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vjeverica »

Ja se slazem da je iznosenje misljenja svacije pravo ali mislim da se ovaj forum pretvara u nesto cemu nije prvenstveno namijenjem stalnim uvredama i pominjanjem porodice i djece mislim da je na to svako vrlo osjetljiv i da nema potrebe za tim valjda se mi znamo prepirati i ubjedjivati i na kulturan nacin. A sto se tice gospodina BICA ja sam se malo salila nadam se da mi ne zamjera jer ja sam ionako n aovaj forum usla iz znatizelje i da vidim sta se radi u mom gradu tako da ja necu nikoga ni preterano napadati a kamoli prozivati.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by bičbožiji52 »

Dobro si ovo uradio, narod kaže:;

-KLIN SE KLINOM IZBIJA-
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

http://youtu.be/Xsk2vdV24tQ?t=1m4s
Лазо Томић преузео стечај

Image

Уз јаке полицијске снаге, Лазо Томић је данас (четвртак) и званично преузео вођење стечајног поступка у Бањи Кулаши, код Прњавора.

Стечај је покренут средином јула, на захтјев једног повјериоца, али су се тек јуче створили услови да Томић преузме дужност. До тада, односно у протеклих четири мјесеца Бању су водили мали акционари, који су формирали руководство и своје органе, али поступак избора није потврђен у надлежном суду у Бањалуци.

Увођење у објекте бање протекло је без инцидената или било каквог отпора малих акционара.

- И даље се противимо увођењу стечајног поступка, јер сматрамо да је тај поступак покренут без правог повода. Неко има намјеру да кроз стечај, за мале паре дође до једног овако вриједног природног богатства, рекао је предсједник Скупштине малих акционара Републике Српске, Небојша Југовић.

Бања у Кулашима је затворена у децембру прошле године,након што је објектима искључена електрична енегије, јер су дуговања за струју достигла 150.000 марака. Љетос су мали акционари одлучили да уђу у објекте и активирају два бањска базена са љековитом термалном водом. Дневно су имали приход и до 3.000 марака, а зарада би, како истичу, била и већа да умјесто струје нису морали користити агрегате. Акционари су организовали и неколио акција на уређењу запуштеног дворишног простора и уређењу корита оближње ријеке Укрине, па је економија Бање добила љепши изглед.

Стечајни управник Лазо Томић није данас (четвртак) био расположен за изјаве, али је наредне седмице најавио конференцију за новинаре, на којој ће говорити о затеченом стању и дубиози која овај колектив прати већ година.

Већински пакет акција у бањи имао је Цептер фонд, али су акционари оспорили валидност акција тог фонда, истичући да су приликом приватизације преварени.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by dkrajina »

Sta je prava istina u vezi banje?
zivot je surov

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Pitaj,sada vec bivse,radnike banje!Oni ce ti najbolje objasniti.A do tad vjeruj onome sto procitas,a i osoba koja mnogo siri noge ima vrlo uvjerljivu pricu.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by dkrajina »

Do sada se uvijek pokazalo da ono sto se pise nema veze sa istinom
zivot je surov

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Franz »

Vlast u sluzbi destruktivnih snaga, reklo bi se.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by regeman »

sad cemo vidjeti sta zakonski vlasnici mogu uraditi, za vakta njihovog tamo su se zmije skupljale. Ako upola zapnu da srede tamo i budu agresivni njihovi predstavnici u banji kao na forumu bice banje :smt002
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Zmije su njamnji problem u banji Kulaši,ne krivite zmije nizašto.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

Једно питање, за ове упућеније.

Шта ради бивши директор, са стечајним управником у Бањи Кулаши? Када се прогласи стечај, нема више директора. Само стечајни управик.

И још нешто. Убрзо ћемо имати прилику да видимо, какве су овима намјере са Бањом Кулаши. Ако бања буде радила са 50% капацитета, биће то напредак ако не онда знамо да су браћа Југовићи били на правом путу, али изгледа несхваћени у овом времену.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote: Шта ради бивши директор, са стечајним управником у Бањи Кулаши? Када се прогласи стечај, нема више директора. Само стечајни управик.
Po zakonu direktor mora da izvrsi primopredaju,u ovom slucaju Bojana,ali kao sto sam vec rekao,ona ce biti izuzeta od svakog pravnog gonjenja ,jer je nasilno iskljucena iz kolektiva prije par mjeseci.To je ono sto sam ja govorio,i na sto sam upozoravao,ona ce sad da se vadi na to da nije bila u mogucnosti da izvadi dokumentaciju i na osnovu toga danas nije u mogucnosti da podnese izvjestaj,a bez njega i dokaza o pronevjeri i nezakonitom poslovanju ,od tuzbe nema nista.Predpostavljam da su dokumenta nestala. :D Njoj je ucinjena od strane malih akcionara ona medvjedja usluga. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by CHEJK »

Privatizacija - pljacka stoljeca
Postod CHEJK » 06.08.2013. 14:08
.....Grlice evo samo za tebe i nevjerene tome(ostatak tima odbrane dalton brother's-a), neću ovo komentarisati više, da Vam ne kvarim utisak koji formirate za čitaoce(očigledno namjenski), sve dok ZAKON, SUD I POLICIJA ne izvrši svoju obavezu.
PRIJE SVEGA SAM KOPIRAO OVAJ DIO POSTA ZBOG TOGA ŠTO SAM REKAO DA SE NEĆU JAVLJATI NA OVOJ TEMI DA NE BUDE DA DRŽIM BILO KOJU STRANU PO PITANJU BANJE KULAŠI DO KRAJA PRIČE.
Sada bih prije svega htio reći da sam bio upravu i da će radnici Banje ispaštati zbog Braće Jugovići, jer ako je stečaj otvoren nekada u julu mjesecu imali su mjesec dana da se prijave na biro, zauzimanjem banje ovi Daltoni su onemogućili ljudima ostvarivanje radničkih prava te se pitam ko će snositi odgovornost za to, jer koliko znam stečajni upravnik nije dužan vratiti ni jednog radnika na posao i ima pravo zaposliti nove radnike.

Ako Banja nastavi sa radom, a koliko sam shvatio hoće, ko će odgovarati za izgubljenu dobit u sezoni jer je tada banja mogla raditi u stečaju, imati struju sa legalnom upravom, stečajnim upravnikom te samim time zaposliti i više ljudi. Sada ide zimski period kada u banjama ne cvjeta cvijeće, sigurno će na posao biti vraćen znatno manji broj radnika zahvaljujući Daltonima ponovo, a ovi sa knjižicama zaključenim u julu mjesecu neće moći ni na biro, opet zahvaljujući Daltonima.

Šteta koja je nanesena nestručnim i nesavjesnim vođenjem ove seoske bune (poput napuniti bazen visokoalkalnom vodom i ostaviti da stoji da se kupaju ljudi, što apsolutno nije zdravstveno prihvatljivo, a tek o posljedicama će korisnici usluga vidjeti, te podnijeti možda i tužbe, izdavanje fiskalnih računa putem kase koja je odjavljena otvaranjem stečaja, uključivanje agregata i korištenje pumpi....) jeste i nanesena OPET zahvaljujući Daltonima.

Kamikaza je u jednom dijelu upravu, Bojana je vjerovatno bila tu jer mora izvršiti primopredaju kao zakonski zastupnik koji predaje stečajnu masu stečajnom upravniku , ali budući da se ne zna šta je zatečeno vjerujem da će se praviti popis, možda čak i procjene i vještačenja štete ili angažovanje arhivara i sl. Možda se baš zato nisu ni ona ni stečajni ni izjasnili u medijima jer ko zna šta je tamo zatečeno. Sve u svemu, sada mogu samo da ih žalim jer će ipak morati odgovarati po raznim osnovama krivičnog zakona (provala, krađa, lažno predstavljanje, obmana....), a još ako ih i radnici tuže e onda.....
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

samuraj
Posts: 279
Joined: 09.05.2012. 17:15

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by samuraj »

Moram priznati da sam iznenađen,nisam baš ni malo vjerovao da će mali akcionari tek tako da se povuku....sem ako to nije neki taktički potez,meni nevidljiv.
Mišljenja sam u ovom trenutku da su mali akcionari imali protiv sebe mnogo krupne ribe - čim je angažovana čitava vojska da osvoji nešto što bez sumnje nije trebalo silom osvajati,već sudom i to po svim prijavama - svih strana.
Ovoliko policije je poruka države narodu da ima na umu ko je ko,što mali akcionari možda nisu shvatili.
I ako je jasno da je banja namjerno gurana u stečaj - ispada da suprostavljanje stečaju iz ugla države se tretira gore od krađe...naravno ako je tačno to što mali akcionari tvrde da su tužili za pronevjere još prije 6-7 god.
OVO ŠTO CEJK PIŠE o pravima radnika je nek izvini čista glupost,jer su radnici prije malih akcinara svi otjerani kući i ne mogu na biro bez uplaćenog i povezanog staža - a koji im prethodna uprava nije uplatila.Radna mjesta su izgubili dakle i pripisivati sad malim akcionarima to jeste po meni biti uz one koji su banju zatvorili bez razloga a radnike otjerati uz mnogo neizmirenih plata.
NARAVNO i period dok su mali akcionari vodili banju i naplaćivali kupanje treba isprovjeravati u finansiskom smislu!
politika vjerovatno ima i te kako prste ovdje,ja to nisam vjerovaoali kad sam vidio snimak vojske gore...pa toliko nije angažovano kad su ganjali vehabije....ispada da su akcionari veći problem od vehabija - ma stvarno ništa ne kontam.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

Bojana Kojc je dosla na mjesto direktora,tako sto je direktor,koji je sa njiom u autu bio,pogionuo.Ona je trebalo da zaglavi zatvora ali eto,smjesti se u direktorsku fotelju.To svi znate.Znate i da je izdala poslovni prostor(cerov)svom momku.I sad ona prica o krivicnom gonjenju nekoga.Zalosno je sto se ovde pominju Jugovici a radnici koji su opet ostali bez nade da ce se ista rijesiti u bjihovu korist se ne pominju.Te ljude je Ta sto "voli da siri noge"(nazvala bih je drugacije ali cete mi ukloniti post)unistila,i njihove porodice i djecu(znam da svi imaju djecu).Ako njena utroba uspije da iznjedri nekakvo dijete,ikad,nedao joj Bog da je stignu kletve tih ljudi koje pominje u svoju koris i prica u njihovo ime.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vrsta8472 »

За све оне који се сикирају за раднике Бање Кулаши, нека погледају овај прилог ТВ Канал 3 од 22.02.2013



И ово:

http://youtu.be/rrbCx_12cZE?t=7m16s

Откази радницима!
- Naš zdravstveni dio ne radi, smještajni kapaciteti su prazni, kao i ugostiteljski sektor. Ostali smo bez struje, pa se radnici sami organizuju da povremeno obiđu i obezbijede objekte. Ukoliko hladnoća potraje moglo bi doći do havarije sistema za zagrijavanje. Radnici su prepušteni sami sebi, potražujući plate za posljednju godinu i uplatu doprinosa za nekoliko godina. Firmi prijeti blokada računa zbog neizmirenih poreza - kaže radnik "Banje Kulaši" Borko Subotić.

Ово је било прије само девет мјесеци, и СНЕЈК реци ми да су за то стање криви браћа Југовић и мали акционари. Поготово за данашње стање радника?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

vjeverica
Posts: 32
Joined: 01.11.2013. 20:53
Location: drvo

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by vjeverica »

Mislim da su ovakve reakcije ocekivane.Ipak smo mi takav narod,u stanju smo popljuvati svakog ko nam pokusa pomoci.Ne sumnjam da bi radnici banje imali ista ruzno reci o malim akcionarima jer koliko sam vidjela iz tv priloga svi su bili uz njih i zahvalni sto su ima omogucili nadu bar tih par mjeseci koliko je banja radila da ce sve da se sredi i vrati u stare dane.Sto se tice CHEJKA ocigledno je da je deckoo gospodjice vd. direktorke veoma neobavesten a zakonom nimalo potkovan pa su njegovi postovi u najmanju ruku zabavni.Razumem da mora braniti svoju draganu ali smatram da se ovde svi relativno poznaju pa ne razumem zasto se sam izlaze podsmehu ostalih forumasa. Nadam se da banja nece propasti ma kome pripala i ma kako se zavrsio ovaj sudski proces. Ako nista drugo, ono bar zbog tih radnika koji su tu ostavili svoje godine i koji od banje prehranjuju(tj. prehranjivali) svoje porodice.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by KAMIKAZA »

Jedino dobro u svemu ovome je to sto su mali akcionari skrenuli paznju na ovaj kriminal oko banje .bez njih bi vec odavno bilo po onoj ,ujeo vuk magarca ili ono prosao voz kroz kukuruze.Ako u ovoj zemlji ima zelje da se uspostavi red i zakon,(do sada ih nije bilo na vidiku) onda je ovo sada idealna prilika.Sve je na tanjuru,samo mora da se razabere,mali akcionari su servirali dokaze,ovi neka pokazu sta su negativno oni napravili za ovih par mjeseci i sud neka nekoga zatvori.Ako niko ne ode u zatvor,bit ce to jos jedan dokaz da mi nikada necemo biti drzava,i da cemo dok zivimo i mi i nasa djeca ovdje imati javasluk i kriminal.Dosta je bilo one ko je jamio jamio,kod nas je bilo i ko je ubio ubio je,i jos stosta,na redu su oni koji primaju platu sa budzeta,ako nisu u stanju da uvedu red i da istjeraju sve mucke na cistac,bar u ovoj jebenoj banji,onda neka im bog bude na pomoci jer ce biti prvi koje ce masa da pobije ako dodje do necega,a doci ce kad tad,jer ovako ne moze dugo da traje,ili ce narod da se opameti i pobije gamad ili ce ovo malo gamadi da podavi narod,ja licno mislim da ce ovo prvo prije da se desi. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by CHEJK »

Kao prvo pitajte vrstu ko sam.

Kao drugo vještice ovo što pišeš u krajnju ruku je bolesno i nenormalno, pa ću i ja pokušati ispratiti tvoj bolesni um i reći da ništa bolje nije ni za očekivati od osobe koja je tvog kalibra i koja liježe sa poluretardiranim ljudima i istima i djecu čak rađa. Slično je pisao i Nebojša u vezi udesa, pa da li ste Vi uopšte normalni? Kakav bolestan um može neko biti pokazuje samo to kakvi "brane" Jugoviće(koje niko i ne napada), poput tebe. Ja ih nisam ni napadao iznosim činjenično stanje. Vjerujem da te ista može i tužiti za ovo jer si ostavila i svoj identitet tako da bi baš bilo i zabavno da pobijedi još pripadnika Jugovića.

Kao treće lijepo je od vrste što opet vodi politiku na forumu kontra Bojane Kojić ali Bože moj ne može on da to ne radi kada ih podržava a sve ovlasti na forumu njemu i pripadaju direktno ili indirektno.

Kao četvrto otvaranjem stečaja stečajni upravnik riješava na zakonit način status radnika kao i njihove neuplaćene doprinose te im omogućava prijavljivanje na biro za one neupućene.

Peto vjeverice da ti se obratim kao članu uvaženog okruglog Dalton stola, mašiš ko sam kao i Daltoni tu direktorsku fotelju u Banji Kulaši!

Ovde i dalje vrijede pravila da pojedinci manipulišu temama poput vrste i skreću ppažnju sa realnog stanja.

Toliko od mene. SVOJ identitet ću otkriti onima koji budu zainteresovani kada odem u posjetu Daltonima na Tunjice ili u Foču, čujem da je tamo kao u banji....

:smt006 :smt006 :smt006
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by VJESTICA »

aahahhahahahahah pa vjerovatno si punca obilazio u tunjicama pa znas kako je tamo :smt005 :smt005 :smt005 jesam li i to slagala?aaahahhahhahhahahhahah e mukice skloni se dok jos mozes! A POMENUO SI MI OPET DJECU,STOGA ME OCEKUJ PREKOSUTRA U SVOM LOKALU.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Post Reply