Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Neznam Kuzmo da li me z .......ili ozbiljno misliš,meni ne treba nikkav spomenik,ja sam zadovoljna što do dana današnjega, radim i primam kakvu takvu platu, inače da nije bilo kako je bilo, vjerovatno bi bila tamo gdje su i ovi nesretni radnici koji su ostali bez posla, poslije velike pčljačke njihovih kolektiva.To je naprosto činjenica.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

Tako lijepo sto se tice teme Privatizacija -pljacka stoljeca moze se izatvoriti. Za obicnog covjeka si dao sve odgovore na desavanja u nasoj opstini .A ovo sto si dosad pisao neznam da li je ikome dalo nekog objasnjenja,a ovdje si to rekao u dvije recenice sto ljudi koji nisu uspjeli da ostanu bar kao i ti zaposleni i da primaju kakvu takvu platu :wink:

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by povjerljiva »

Pozitivci i negativci? Liči na dječiju igru u kojoj se dijele na partizane i one druge. Tu važi pravilo rat dok je poslednji na nogama. Međutim, da nije možda sve, zaista uvijek onako kako izgleda, potvrđuje i Dobrica Ćosić u jednoj od svojih, ne znam kako se to stručno zove, ali recimo kolekcija, mislim da je «Vreme zla» u kojem postavlja dilemu da li su veće patriote partizani ili četnici. Čini mi se da je i danas aktuelna ta dilema i nisam baš sigurna da ćemo ikad dobiti pravi odgovor.

Zapravo, svaka ideologija je na neki način u pravu. Ima svoje ideje i ciljeve, ili što bi rekli viziju i misiju, pa u skladu s tim i djeluje. Problem je možda veći u tome što ektremisti svake ideologije ili možda čak «ubačeni elementi» na kraju pokvare i ono što je u istoj bilo dobro ili se bar tako većini činilo.

Naše vrijeme je izbacilo na površinu, čini se, previše ideologija koje u pojedinim trenucima nastoje negirati sve ono što je možda čak i pozitivno u nekoj drugoj. Tu važi ono pravilo ko nije samnom protiv mene je i tako nastaje nepopravljiv razdor.

Naše vrijeme je donijelo i još nešto. Željni valjda nekog svjetskog blaga (koje nam ipak niko neće pokloniti!), ili svjetskog sjaja kako je predstavljen u medijima (mada mislim da je dosta toga samo «naduvano» jer nigdje nema hljeba bez rada), pohrlili smo needukovani i nespremni u tzv. usklađivanje svih segmenata našeg društva sa evropsim i svjetskim standardima. Nismo pitali koliko i šta košta već kad ćete nas konačno primiti u tu svoju zajednicu? Odgovorili su kad budete isti kao mi, a to je značilo dosta toga našeg uništiti ili približiti propasti zarad neke grupne pripadnosti. Jer tamo negdje je stvorena zajednica čiji su članovi morali takođe dosta toga da se odreknu iz svog nacionalnog blaga da bi postigli ikakav sporazum i da bi zajednica mogla nastati i opstati. Oni su u većini i narvno da se većina nikad neće prilagođavati pojedincu ili manjini. Zato su postavili zahtjeve u skladu sa svojim ciljevima i rekli uzmi ili ostavi.

Tako smo uništili našu privredu. Rekli su nam da je potrebna privatizacija jer navodno (a s tim se slažem!), vlasništvo bez titulara nije vlasništvo. Ono što je bilo svih nas zapravo nije bilo ničije. Međutim, neko nije baš dobro sagledao naš koncept i procijenio šta će se sve desiti i koje će posljedice imati privatizacija po cijelo društvo, već je bukvalno sjeo i prepisao nečiji koncept. I tako je urađeno šta je urađeno. Npr. zabranili smo proizvodnju i upotrebu plastične ambalaže a da nismo malim porodičnim preduzećima koja se tim bave, ostavili dovoljno vremena i dali im podsticaje da se pripreme na ovu promjenu.

Najveća greška u svemu tome je, što da bi se pred narodom «opravdao» proces privatizacije rečeno da ćemo svi njom nešto dobiti. Dobili smo vaučere ili akcije, kako god, ali nam nisu objasnili šta to zapravo znači. Trebalo je reći narodu da je to naše vlasništvo, a svaka iole ozbiljna država garantuje pravo vlasništva i ono je neprikosnoveno! Nama to nije rečeno, već je poslana pogrešna poruka da su mali ili sitni akcionari samo piunčići koji nemaju nikakvo pravo glasa. Sami nismo shvatili da je naše udruživanje u interesu svih nas te smo te akcije pustili kraju i objasnili sami sebi da one ne znače ništa. Međutim, ako Dušanić razmišlja na način da je njegovih 10 pfeninga njegovih i ničijih više, onda je i svi mi imamo pravo da razmišljamo da je naših 1000 ili koliko već akcija mojih/naših i ničijih više. U tom smislu imam pravo da znam koliko je preduzeće dobilo s tih mojih 1000 akcija ili izgbilo, svjedno. Imam pravo glasa i hoću da se čuje.

Oni koji ovako razmišljaju su na pravoj strani i mislim da se njihova pozitivnost neće nikad dovesti u pitanje od strane ozbiljnih i dobronamjernih. Samo nezbiljnima i nedobronamjernima je u interesu da sve propadne!

Pošto znam da je Zmijina supruga nekad radila u TP «Promet» AD Prnjavor i njeno razmišljanje o ovoj temi, da tako kažem, ne čudi me njegov stav. Ipak, kao ozbiljan čovjek, intelektualac trebao bi malo samo da se izdigne iznad ličnih stavova i pogleda malo dalje prema horizontu. Možda ugleda Sunce a možda i samo šumu u kojoj se jako teško snaći i iz tog razloga nas plaši. :smt006
Život je samo jedan.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

povjerljiva wrote:Pošto znam da je Zmijina supruga nekad radila u TP «Promet» AD Prnjavor i njeno razmišljanje o ovoj temi, da tako kažem, ne čudi me njegov stav. Ipak, kao ozbiljan čovjek, intelektualac trebao bi malo samo da se izdigne iznad ličnih stavova i pogleda malo dalje prema horizontu. Možda ugleda Sunce a možd
Ta činjenica je tačna ,ali me frapira konstatacija da sam ja pala pod uticaj đoja te nesretne supruge, pa od te muke ne vidim horizont, i sunce na horizontu, to je nešto što nije kakarakteristično zmijskom rodu, i ja bi se stvarno tužno i ružno osjećala da ja pišem o velikoj pljački naroda ,u takozvanoj pljačkaškoj privatizaciji samo iz tog razloga.
Zaboga u velikoj pljački naroda zvanoj privatizacija, sa kojom se većina nas slaže na ovoj temi, besmisleno bi bilo da je moj motiv,/samo još reći jedini /je taj jel je ostala moja supruga bez posla,što je na kraju krajeva notorna činjenica, ali bez posla su ostale mnoge supruge ,sester ,braća ,rođaci sviju nas, koja su nekad radili u tim opljačkanim prnjavorskim kolektivime.
Ja neznam šta sam ja to zabrljala ako sam ustvrdila između ostalog, i za nekad veliko i jako preduzeće T.P. Promet, da je prvo stradalo nastankom klimatskih i drugih promjena 90 godina prošlog vijeka,što je takođe notorna činjenica ,jer čak se i danas neki ljudi nosioci tog pljačkaškog čina, mirno šeću našim ulicama kao ugledni građani ovog grada,a onda poslije Prometa stradali su svi sledeći da ne ponavljam ko švabo trajlala.
Ja sam poslednja koja eto zagovara pokrenuti točak istorije u na zad, i ja sam bezbroj puta ponovila onu rojsovu .,,Ko je jamio jamio je''
Ja takođe tvrdim da najveća iluzija, koja se s vremena na vrijeme plasira narodu poslije velike iluzije 90 kad se je obećalo med i mlijeko narodu/ne računam kravu prodanu za pušku/je priča o reviziji pljačkaške privatizacije,jer to je najveća prevara svih vremena, osmišljena kad su izbori, da se narod sladi i srećnije zaspi kad se vrati sa glasčkog mjesta.
Dakle da bi mogli vidjeti horizont i sunce na horizontu, ovakvih poput mene,koja sam se davno prije, mnogih upravo izdigla iznad ličnih stavova, i kad su svi gledali ispred sebe, zmile je gledala na horizont koji je bio sasvim pomračen,najavom klimatskih i drugih promjena 90 godina prošlog stoleća i za to imam i matrijalne dokaze.
Ko ne nauči , i svati svoju prošlost, ma kakva je ona bila nema pravo na budućnost.
Napisao je Dobrica Ćosić i,, VRIJEME ZLA'' I ,,DALEKO JE SUNCE'' iščitala sam većinu njegovih spisanija ,ali klimatske i druge promjene 90. godina prošlog stoljeća još nisu ni načete u tom smislu,a još se bavim četnicima i partizabnima,to je bar lako, ali šta ćemo u klimatskim nema ni četnika ni partizana.
Ovo je vrijeme Velikog brata ,teror manjine nad većinom,teror šačice bogatih na većinu siromašnih,i mi ne možem tek tako dignuti glavu, kao kad se brijemo kod brice ispod vrata ,trebamo ponosno dignuti glavu, ako mislimo vidjeti horizont i sunce na horizontu.
Dostojanstvo čovjeka šta ono bješe? :?: :?:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by povjerljiva »

Nisam imala namjeru da prozivam nikoga. Čak mi se čini da smo skoro sličnih stavova, ako se izuzme da je kasno za bitku! Ja ne mislim da je kasno jer bitka još niko nije proglasio kapitualaciju. To bi možda bilo najlakše i kako i sam kažeš, nastaviti "poštovati" one koji su nam uništili živote, ugasili radna mjesta i td...

Bitka se još vodi. Na sreću, milim da ovo što govorim je sasvim argumentovano, dolazi vrijeme kad će se morati svesti računi. Možda smo izgubili dosta vremena na kojekakve probe i avanturizme ali vrlo brzo će doći vrijeme polaganja računa i ispitivanja "poštenja".

Revizija zaista jeste priča za malu djecu, ali u onom smislu u kom se nama plasira. Svi znamo da firme nije mogao kupiti bilo ko. Oni isti što su napravili model privatizacije unaprijed su znali za koga ga prave i još su tu na vodećim pozicijama i štite "svoj plijen". To je činjenica. S druge strane (medalje :D ) sami smo za dosta toga krivi. Svako od nas mogao bi i trebao da se zapita i da pita odgovorne šta (se) to radi/e. Mi sjedimo i ćutimo kao i kad je jedan od naših vođa javno izjavio da ako ne bude na čelu jedne naše institucije RS neće postojati. Samo se jedan pametan tad našao da pita, zar smo mi svi ostali stanovnici predrage nam RS idioti i ne bismo znali voditi RS! Tako i to. Sjedimo, prihvatili smo da nas gledaju u oči i lažu, klimamo im glavom, poštujemo ih? I onda pričamo o dostojanstvu! :idea:

Ma hajde! Dostojanstvo nam treba garantovati država putem najviših stnadarda i obezbjeđenjem prava na život dostojan čovjeka i rad! Ko može biti dostojanstven i neće doći u iskušenje da proda vjeru za večeru ako je gladan?

I još u nečemu se ne slažemo, dragi druže Zmija, a to je da s takvim nipodoštavanjem odnosiš prema supruzi i to javno iznosiš. Ne mislim da je u redu. S druge strane mislim da nije tako loše biti pod nečijim uticajem, pa ni vlastite supruge, samo da ponekad treba sagledati i širi kontekst i naravno shvatiti da je masa takvih supruga, sestara, braće, očeva, nosioca domaćinstva ostalo bez posla baš zato što je neko krojeći nekakvu politiku vido samo svoj vlastiti interes. :D

Meni se nekako čini da ma s koje strane pogledaš medalju ona treba da je napravljena od istog materijala. Ne bi valjalo da je s jedne trane zlato a s druge neki manje plemeniti metal. :wink:
Život je samo jedan.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by povjerljiva »

I, evo iskreno, ne znam kojim redom su uništena preduzeća u Prnjavoru. U vrijeme kad se to dešavalo nije me baš puno interesovala ova tema. Mislila sam da nisam dovoljno pametna da shvatim o čemu se tu radi. I, istini za volju, pogriješila sam kao i mnogi drugi! Ismijavali smo se kad su banke prodavali za 1 Evro i misli da se to nama neće desiti. Nekako smo svi mislili da su na čelu naših preduzeća baš moralni i odgovorni ljudi koji znaju šta rade. A ono par godina samo kasnije ispostavi se da su mnogi od tih naših «moralnih» vođa jedino sebi spremili alternative (ugovarali nova radna mjesta), a ostale ostavili na milost i nemilost onima poslije njih. Poslije njih redom ali ne i moralnošću. Pokazalo se da su isti!

I ne znam da li su za to krive klimatske promjene. Nekako me, izvini, ta, kako bismo rekli «kovanica» baš asocirala na tog advokata za kog te vezuju i njegovu samoosnovanu grupu. Ne kritujem i nemam ništa protiv tih ljudi ali nešto me baš podsjeti na njih. :D

Nešto me baš i privatizacija podsjeća na njih. Znaš ono, uđi u kafanu, zauzmi centralni sto i započni galamu ne bi li se svi ostali pokupili i otišli. To su nam upravo uradili. Otjerali nas s radnih mjesta, uzeli nam dostojanstvo, izigravali i izrugivali se s našim poštenjem, stvarali nova zatvorena društva koja je istorija davno prevazišla. Npr. Dušanićeva zamisao je bila da stvori firmu koja je sama od sebe živjeti (i proizvoditi i prodavati i pakovati i sve), a za njega će raditi mali robovi, gladni ali srećni kad vide njega takvog kakav jeste. Taj isti Dušanić je ulaskom u preduzeća koja je takoreći «pokupovao» zauzimao centralna mjesta, dizao galamu, zavađao radnike i stvarao tabore kako bi lakše odradio posao. U tom se s tobom u potpunosti slažem. Ali ovaj dio priče ima nastavak. Oni koje je imenovani u početku «potkupio» da li nekim manjim materijalnim interesom ili lažnim obećanjima, kasnije su doživjeli istu, ako ne i suroviju sudbinu od onih koje je odmah «izigrao» i otjerao. Eto vam dokaz da jedan od tih i takvih sad čisti ulice, mada ima trgovačku školu. I srećan je što je dobio i taj posao. Mada ja s druge strane mislim da mu ga nije ni trebalo dati jer i taj posao je častan kaoi svaki drugi i njega treba da obavljaju pošteni i dostojanstveni ljudi. Jer ko mi garantuje da će on sutra počititi moju ulicu a neće ga neko potkupiti da donese nečije tuđe smeće i prospe pred moja vrata!? Naravoučenije: «Kako siješ tako ćeš i žnjeti!»
Dakle, tako je to. Sve je istina o tome šta se dešavalo. To smo već apsovirali sad trebamo smisliti šta dalje.
Život je samo jedan.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

povjerljiva wrote:Ma hajde! Dostojanstvo nam treba garantovati država putem najviših stnadarda i obezbjeđenjem prava na život dostojan čovjeka i rad! Ko može biti dostojanstven i neće doći u iskušenje da proda vjeru za večeru ako je gladan?
Ova mi se sjenica tvoja rečenica nešto dublje ureza u razmišljanje i postade pravi šlagvort, na napišem nešto u vezi tvojih razmišljanja koja su slična mojim ali nisu ista.
Dobro ,naravno nismo blizanci i ne moramo se u svemu sližiti.
Najbolji odgovor na ovu tvoju konstataciju glede dostojanstva i države i pojedinca, dao je u svom govoru, jednom od poslednjih govora pokojni Zoran Đinđić ,baš sam ga neki dan odslušala dok sam u autu pičila, kroz ovu našu napaćnu Republiku Srpsku.
Ko to nam može naše dostojanstvo garantovati ako mi sami ne stoiimo čvrsto na u zaštiti istog .
Da li je to država koje nemamo ,mislim da se sa mnom tu slažeš,a sama si priznala da su te neke stvari zatekle, kako prije tako i u toku ajd recimo mopjih klimatskih.
Ja sam bila budna, i pri zdravoj pameti u oči velikih promjena, u kojima nam je prvo stradala država koja je koliko toliko brinula o nama, pa samim tim i o našem dostojanstvu.
A ta država je izgorela u plamenu, i mi smo došli ovdje dokle smo došli,ali moraš priznati nestala je naša država, ali su u glavama mnogi ostale navike na nju ,a mi smo svi manje više,na ovaj ili onaj način prizivali promjene, na bolje, a dobili smo klimatske i druge,dakle ,sad se moramo kako to Đinđić kaže zasukati rukave umiti se hladnom vodom i upitati se svako za sebe, šta sam ja dao ovoj državi, prije nego ona dane nešto meni,to je pokojno Zoran parafrazirao na neki način Kenedija
Naravno ove moje razmišljanje je prevaziđeno, za ove koji sad niti znaju gdje idu, niti znaju odakle su pošli, oni samo tumaraju u ko guske u magli, i samo se čuje po neki krik koji prolama ovu ledenu i neizvjesnu kako sadašnjost, tako i još neizvjesniju budućnost.
Vidim mniogima se ne rasperavlja o klimatskim ,kao da ih možemo tako lako zaboravuti,ne pričajmo šta se ovo dogodilo ,ovi mlađi o tom pojma nemaju, a ovi stariji su se umorili,oni se bore da okončaju, bar kao ljudi, i nemaju zaista nemaju snage da se uhvate u koštac sa pravim istinskim promjenama, jer klimatske su donjele i neka hronična obolenja kao što je mržnja prema drugom i drugačijem i svi se bore za svoje i svi su junaci svojih ulica.
Veliki brat nas posmatra i mi smo samo miševi sa kojima on ekspremetiše,tu prije svega mislim na globalne prilike koje su i te kako uticale i utiču na ovaj naš grm pun neživota tuge i razočarenja.
Dakle i ova velika pljačka naroda nije naš izum ,mada smo se mi se brzo od uzornih samoupravljača pretvorili /neki/u najokorjele moderne eksploatatore,a ova sirotinja raja, nisu najamnici, već modrni robovi.
A ovo šta nam treba garantovati država, koje faktički nema, je samo pusti sanka još po nekog nepopravljivog nostagičara kojem je ,nestalo selo a ostao samo običaj.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Osnovni cilj zmiji je da ubjeđuje ljude,vlasnike akcija je da je za sve kasno,da onaj ko je "jamio" 22% kapitala ima pravo da jami sve,to se kao podrazumijeva.Javim ti zmijo da u svakom A.D.mali akcionari imaju najmanje 30% kapitala i da se trebaju boriti za svoju imivinu,zmija kaže kasno.znači ona govori kako priželjkuju profiteri,gotovo je.Ova povjerljiva zmiju izgleda identifikovala,ipak nemoj to nije u redu.Prnjavor cijeli zna,da su neki koji imaju "prijateljske"odnose sa onom vlasti koja nikad nije oprostila prometovcima što umjesto njih,nisu uletjeli u preduzeće da ga raskrčme i kažu propalo prije,klimatske promjene šta ćeš ko je jamio jamio je.Zato zmija stalno ponavlja gotovo je.Taj krug ljudi iz standarda je mogao mnogo da pomogne prometovcima,dali je.
naravno prije dolaska dušanića,ali komletna "nova vlast" i njihovi poslušnici su tada tvrdili ma propao je promet. znam pedeset ljudi koji su tad imali uticaj,sve su ih prometovci molili da pomognu,naravno nisu.
Neko ko sam sebe zove zmijom,nebi trebao da citira Dobricu Ćosića jer je to uvreda.
Nije slučajno zmija krenula da piše i to neargumentovano protiv prometovaca,i nije zbog jednog radnog mjesta već ima veliku želju da promet prođe kao i ostala preduzeća.i pitanje jeli radnik standarda ili navodi na" pogrešan" trag navodeći standard jer se zna da su poslije otjerivanja dušanića neki postali političari,a to znači da pripada onom "rukookrvavljenom" starom taboru.dakle i predizborna kampanja.
I nijemci su upisali štrpce u svoje vlasništvo,ali privremano svakoj sili dođe kraj pa će i ovoj.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by povjerljiva »

Ne bi ni valjalo da svi razmišljamo isto. To bi značilo sve samo ne da postoji šansa za razmjenu ideja i bilo bi jednoumlje koje nikad nikome ništa dobro nije donijelo.
:D
Slažem se da treba krenuti od toga šta sam ja dao državi pa onda očekivati da ona nama nešto garantuje. Međutim, suština stvari je da u ovoj našoj maloj ali lijepoj državici postoji ogroman broj časnih i poštenih građana koji su državi dali mnogo i još uvijek daju putem izvršavanja svojih obevza. S druge strane, država je negdje tamo napisala da ona baš takvim građanima garantuje ostvarivanje svih ljudskih prava u punom obimu i bez ograničenja. Ograničenja je formalno postavila za one koji po, opet standardima države, nisu baš nešto posebno dali državi već su čak od nje uzeli ili uzimaju od drugih. Dakle, postoje norme ili standardi koje je država sama postavila i napisala da bi mogla da opstane. Ko poštuje norme trebalo bi zauzvrat da ima poštovanje od same države i njenog cijelog aparata. Ko ne poštuje trebalo bi da bude sankcionisan. Meni se počesto čini da je situacija upravo obrnuta. Zato mislim da su mnogi od nas mnogo dali i daju državi a zauzvrat od nje ne dobijaju ništa pa ni zaštitu ličnog dostojanstva.

Ako mi država ne garantuje pravo na život, rad, život dostojan čovjeka, imovinu i sve ono što je negdje tamo sama potpisala, onda je sasvim normalno da i ja njoj ne dugujem ništa. I, gdje smo onda? Anarhija! Da li je to rješenje? Za neke jeste (vidi se i koje). Dakle, to nije nostalgija već, kako bi se reklo otvoreno i bez onih altruističnih priča o patriotizmu, ugovorni odnos. Jer zašto bih bilo šta ulagala u nešto ili nekoga ako zauzvrat ne dobijam ništa? Ako imam državljanstvo i iz njega određena prava ali i obaveze, zašto bih pristala na samo obaveze bez ikakvih prava kad uvijek ima opcija uzeti drugo državljanstvo, ili u prevodu, sklopiti novi ugovorni odnos. :?:

Nisam ja Zmiju „identifikovala“ već mi se činilo da i ona sama na dosta mjesta na ovom forumu bez okolišanja iznosi neke lične podatke o sebi. Tačnije, ne krije baš svoj identitet i da joj ne smeta što se zna ko se krije iza „Zmije“. Ako jesam nečim doprinijela njenoj bilo kakvoj dodatnoj „viktimizaciji“ izvinjavam se. :D

Sila nikom nije mila i svakoj jednom dođe kraj. Nikad nije kasno za neki početak i naprednije razmišljanje. Konačan kraj je onda kad pamet zaćuti ili kako ono bijaše: „Kad pametni zaćute, budale progovore... „

Još nas ima koji mislimo nadam se samo da nas neko pogrešno ne identifikuje i svrstava u ovu drugu grupu :D .
Život je samo jedan.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

Pa jel vam trebalo Zmijinih 2ooo i jos nesto postova pa da ga prepoznate.Postao je on prepoznatljiv sa svojih prvih 20 postova :wink:

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Jeli ovdje problem Zmija, ili pljačkaška privatizacija, izgleda ipak bi zmijurinu trebalo jednostavno ubiti da ne prepada narod
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

немој тако змиле опет да си на крај срца. Ево док ја исписујем неке своје догађаје из дубоке архиве пратим и на теми стољећа шта се дешава.
ОД ДАВНИНА У НАРОДУ ПОСТОЈИ ВЈЕРОВАЊЕ ДА СВАКА КУЋА ИМА ЗМИЈУ , И ТО ДОБРУ ЗМИЈУ , ТАКО БАР КАЖЕ СТАРО ВЈЕРОВАЊЕ!
imam moćno pero - jezik srpski

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

Neka tebe Zmiki ko zna zasto si ti dobar :D

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by corkan »

kuzmo wrote:Neka tebe Zmiki ko zna zasto si ti dobar :D
ZAŠTO DRUO NEGO ZA NOVOG NAČELNIKA,pa neka prorijedi ove žabce u skupštini.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

tehal wrote:snovni cilj zmiji je da ubjeđuje ljude,vlasnike akcija je da je za sve kasno,da onaj ko je "jamio" 22% kapitala ima pravo da jami sve,to se kao podrazumijeva.Javim ti zmijo da u svakom A.D.mali akcionari imaju najmanje 30% kapitala i da se trebaju boriti za svoju imivinu,zmija kaže kasno.znači
Neznam na osnovu čega si izvukao ovu konstraciju,sem ako nisi jedan od onih kioji su se prepoznali u nekom lopovluku, pa makar možda i sitnom, jer ja nisam srela trapavijeg neistomišljenika u svojoj dugogodišnjoj praksi do tebe , a imam ih poprilično u svom repertoaru .
Ti to što tvrdiš, za mene zmiju/gleda akcija i glede đoja nekog ubjeđivanja/ isto je kad bi ja tvrdila,da se za vrijeme ramazana u Sarajevu rasprodala, i da se traži dodatna kolčina prehrambenog artikla, koje je razgrabljen u gradu, a to je šarena i obična slanina.
Samo se vi izborite za prava malih akcionara ,ispravite ovu veliku nepravdu koja je nanesena u pljačkaškoj privatizaciji,vratite radost onim obespravljenim i otpuštenim radnicima prnjavorskih kolektiva,ja ću skinuti sliku svoga Arađela krilonje, i staviti vaše portrete mjesto njega .
Ako možete dovedite mi te lopove i tajkunne,na trg boraca u Prnjavoru ,koje ja po vašoj visokoumnoj procjeni, ko branim i ko zastupam te lopove , ja ću svakom ubrizgati zmijski otrov direktno u srce, naočevid cjelog prnjavorskog gledateljstva .
Nikakv Robin Hud i nikakva robinhudacija neće povratiti ono šta je već davno,uništeno opljačkano i transverirano, ja to govorim, što je to notorna činjenica,a ne što imam nešto da se eto šta je preostalo, pa makar to bilo i fikivno u smislu matrijalne vrijednosti,naknadano spase od ruku pljačkaša i domaćih lopova .
U javnosti se često operiše sa raznim fikcijama ,čak te fikcije koriste i visoko pozicionirani činbenici kao na primjer Ranka Mišič koja nasjeda na priču, kako nekom nisu isplaćene 33 plate,ja istog momenta kad čujem, tu svinjariju iz njenih usta, idem se olakšati i ispustiti višak zmijskog otrova u gradsku kanalizaciju.
Trebalo bi mi par stranica da opišem ovu bezskurpuloznu i notornu laž,ja jednostavno pitam šta je jela ta budala 33 mjseca, ako nije primila za to vrijeme platu, pod uslovom da je radila,znate li vi šta je plata, a šta je evidencija,te dvije stvari se ne mogu poistovjećivati,ali pošto je naš sindikat, uvjek režimski bio i ostat će, nažalost još dugo vremena ,i čelnik sidikata neće da kaže da su ljudi prije 33 mjeseca ostali bez posla, a analogno tome i bez plate, i da za to traže odgovorne već ona kaže da se nisu isplatile 33 plate, jer neko je radnike vodio na evidenciji, a oni su možda, ne možda, već većina snalazila kako je znala i umjela po buvljacima koje su donjele klimatske.
Tako i vaša priča o akcionarima i akcionarskim društvima me malo podsjeća na ovu priču,jer sitni akcionari u procesu pljačke zvana privatizacija, nisu ništa do svojevrsni dekor, kao što su naekad bili, i mnogi si se na tu asocijaciju kačili sa početka velike pljačke ,radnici samoupravljači.
Koliko vam broj skupština sitnih akcionara i odmah ću ti reći dijagonozu, ne koliko kapitala imaju, već koliko ima tih akcinara sitnih u skupštini, i kako funkcioniše takva skupština.
ja vam želim puno sreće i uspjeha u borbi sa vjetrenjačama ,ali se plašim da ste tu neravnopravnu bitku u startu izgubili,ne zato što to zmja želi, iz ovih ili onih razloga ,pa čak i ovih koje mi ti kačiš na zmijska leđa,već jednostavno i najgora istina je bolja od najbolje laži.
Najbolje su prolazili direktori koji su se jagmili za propala preduzeća, u vrijeme velike pljačke, jer i u propaloj firmi nije sve propalo ,nađe se za direktora što šta,a odgovornost nikakva ,teško je biti u preduzeću koje napreduje i razvija se i tu direktora zaboli glava, a u propalim, direktori i stečajni upravitelji su već jedan dio takozvane stječajne mafije, koja obavlja pokop i zakazuje sedam i 40 dana nakon smrti preduzeća.
Još mi teal reci da imam vikendicu na moru i najnoviji đip ,jer zaboga radim za mafiju :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

zmile blago tebi , pa ti čak imaš i gradsku kanalizaciju!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Da grlice, mi zmije imamo kanalizaciju, a vi ptice imate granu :smt005
Last edited by Moderator on 18.04.2012. 19:08, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by SIVI SOKO »

cudna si ti zmia po balegi bi pre rekao da si konj :lol:
Budi sam svoj gospodar

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Franz »

Konj je plemenita zivotinja, ne vredjaj. :)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Pa vi balegari to najbolje znate :lol: :lol: :lol:
Last edited by Moderator on 18.04.2012. 19:08, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Pošto zmija piše zbrda zdola,predlažem joj da se vrati malo unazad i pročita šta je pisala,ali i drugi pa možda se izvini za uvrede izrečene prometovcima.Ona za neka svoja pisanja pominje dokumenta,ja je evo više od mjesec od kad pišem na to pozivam.
A.D. su u većini slučajeva ovakva. 23% lopovi, 20% fondovi(građani vlasnici tih akcija,oni samo upravljaju) 15% državni fondovi a na osnovu uplate doprinosa građana(znači stvarni vlasnici građani) ostalo su imenom i prezimenom vlasnici bivši radnici i ostali građani.Da se bavimo malo sa ovih 40% Pa se tu uzme recimo Promet,Pionir i sva ostala preduzeća i evo ja pitam zmiju koliko vrijedi 40% robne kuće,magacina 2 (kod bolnice) bio ga jamio onaj dervenćan što je jamio pionir,ali ga prometovci nedavno čujem vratili(izdejstvovali sudsku blokadu 1. 250 000 km) dok se m-2 ne vrati prometu ali i svi ostali objekti zmijo koliko vrijede.
Tu se zmijo drži koliko toliko realne procjene(prva zona samo zemljište ali i objekti) cijeli dulumi u centru
ako ne vrijedi ti reci pa da unajmimo stručnjake,ako vrijedi to ti je odgovor gdje sam ja našao uporište u čijem interesu pišeš.
ja i dalje tvrdim da to što si svrstao prometovce(žene koje nisu ustuknule od bagera dušanićevog na svega pola metra od glave,i dušanića sa one dvije prethodnice kao isto,kažeš svi pljačkali promet.ILI NEĆEŠ da vidiš razliku ili je u pitanju nedaj bože š.........a
Stalno tvrdiš kasno je ko je jamio jamio, a ja tvrdim nije,sad je pravo vrijeme,tvrdiš da više nema vrijednosti pa evo naprimjer koliko vrijedi 40% mlimpeka itd.
Znači zmijo nemoj biti metereolog kao onaj kuštrinović,a nikako da potrefi samo fula,al on fula a meni se čini da ti fulaš smišljeno.Pusti te klimatske de da se služimo argumentima,vrijedi ili ne kasno ili ne.
Što se tiče ono fikcije,ja tvrdim da ti iznosiš fikcije.
Ono o skupštinama akcionara vjerujem kad pročitaš da ni sam nećeš shvatiti šta si htio reći,o kojim je skupštinama riječ.
TvoJI savjetnici te izgleda pogrešno izvijestili ali neka,možda su to oni što su svojevremeno htjeli upravljati prometom u ime klimatskih promjena.Da je ne daj bože tako bilo sad bi promet bio pokojni pa ti nebi govorio da su oni gore isti ko dušanić,jer klimatske su klimatske.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

grlica wrote:zmile blago tebi , pa ti čak imaš i gradsku kanalizaciju!
Imat cemo i mi Grlice ako nam nekad Zmija bude nacelnik

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

tehal wrote:TvoJI savjetnici te izgleda pogrešno izvijestili ali neka,možda su to oni što su svojevremeno htjeli upravljati prometom u ime klimatskih promjena.Da je ne daj bože tako bilo sad bi promet bio pokojni pa ti nebi govorio da su oni gore isti ko dušanić,jer klimatske su klimatske.
Baš fino, sva sam sretna,Promet vaskrsao,eto na moju nesreću a na vašu sreću,pa vratite ove nesretne radnike na posao, ako je Promet živ ,moram reći gospođi da se spremi na posao ,jer joj je firma vaskrsla ,ne moram više da uzzdržavam prometovce ostale bez posla :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Pa zmijo ti malo u ženskom malo u muškom rodu,jel ti imaš suprugu ili supruga.
Ipak hvala ti što me uporno hoćeš da zaposliš i to po mom mišljenju u pravo preduzeće.
RECI MI SAMO VRIJEDE LI PREDUZEĆA ILI NE,KASNO JE ILI NE što stalno izbjegavaš odgovore.
Inače zmijo ja sam nezaposlen neko te laže,jest da ponekad lopata radi ali tamo gore nažalost nisam,a i nisam te struke.
ali vjerujem da će da se izbori ovaj goli narod i zato podržavam i zato što su u pravu ti prometovci,hvale ih radnici i po bl

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

ja ne predpostavljam tvoj identitet,ali nemoj ni ti biti uvjeren da znaš moj,ja sam dargi moj gospodine zbog svog jezika i zbog javnog iznošenja svojih stavova, ne ovdje na forumu skriven iza nika ,već javno u medijma sa punim imenom i prezimenom, kako u dnevnoj tiskovini tako i na televiziji,skupštini i gdje sve ne, i trenutno vodim tri sudska spora protiv lopšova, za koje ti kažeš da ih branim,nisi ti razumio moje pisanije ovdje na forumu jer si malo opterećen predrasudama a ne posjeduješ kvantum važnih informacija slika nije crno bjelau ovom našem složenom životu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply