Privatizacija - pljacka stoljeca

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

ј
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:16, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

nenad 10 wrote:Blago tebi Zmijo ti nemozes ostati bez zaposlenja.Malo u stranci,malo u politici,malo u nevladinim organizacijama,malo u nadzornom odboru.Kako mozes onda da branis rad vlade.Postoji li tu sukob interesa?Svaka cast da sve stignes.
Jebeš Nenade zaposlenje, ja brzo navršavam 40 godina radnog staža,i neka radi ko radio nije,jedino ako me izaberu u ovaj najavljeni antikorupcioni tim Republike Srpske, gdje bi koju kintu tu mogla eventualno zaraditi, ili bombu pod auto pa da zvršimo jednom za svagda :lol: :lol: :lol:
A to što kažeš da samu nekom upravnom odboru,zaboravi nikad bila i ako dokažeš da jesam ,sve ti inkasiram od og šićara.
Ja nisam ni u kakvom sukobu interesa ,sam možda malo sama sa sobom,ali šta se tu može, svi smo manje više fasovali u ovim klimarskim i drugim promjenama 90 godina prošlog stoljeća,neki život, neki dio svoga tjela ,neki zaposlenje i egzistenciju, neki PITIS es/ ili već kako se to obolenje zove/svi ukupno dostojanszvo ,a bogami neki čast i obraz svoj .
Dakle svi smo pomalo stradali, a ako sam i ja malo dehidrirala nije zamjeriti jer sam zmija i bog me odredio da pužem i palacam :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

Zmijo ja sam obicni gradjanin pa zavrsio spor za dvije godine , a ti si ipak neka civija na vise mjesta ti ces to za dva do tri mjeseca :wink:

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by povjerljiva »

Polako, grilice, kad porasteš onda ćeš imati strpeljenja da pročitaš i nešto malo duže od basne. :D Strpljenje dođe s godinama, a i sposobnost da se napiše nešto. :!:

Nadam se da ti ova tri - četiri reda nisu previše vremena oduzela za "razdvajanje" riječi na slogove ili čitanje slovo po slovo. Ako jesu onda bolje nađi neku slikovnicu pa čitaj. :smt006
Život je samo jedan.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

kuzmo wrote:Zmijo ja sam obicni gradjanin pa zavrsio spor za dvije godine , a ti si ipak neka civija na vise mjesta ti ces to za dva do tri mjeseca :wink:
Ja jesam ,čivija ali tamo gdje najčešće čivija puca,pa se zalomljene čivije čivijama izbijaju,tako da si ti ipak u prednosti u odnosu na mene :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

Znaci to je sve jedan sklop necega od nekoliko civija,a svaka ima svoju funkciju u sklopu.A taj sklop ajd da nazovemo muljanje ,e sad kako koja civija ima funkciju u tome jedna mulja ,druga kritikuje ,a treca brani to sve .Ima tu jos funkcija sa civijama ovo su one sto mogu u javnost :smt026 Ne bih se ja sa tobom mijenjao meni je i ovako dobro :smt004

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Samo ti Kuzmo ostani tu gdje jesi ,znaš onu narodnu:,,Disi dasi ni za disi nisi'' :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

Pitam se da li je ovaj Tehal ustvari trebao biti telal pa mu se omaklo slovo.
Ajde Cubi pusti neki film ,ovdje su neki povjerljivi počeli i sa omalovažavanjima , da malo ohanemo - ta ljudi smo!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Ajde Cubi pusti neki film ,ovdje su neki povjerljivi počeli i sa omalovažavanjima , da malo ohanemo - ta ljudi smo!
Grlice Povjerljiva nikoga ne omalovažava ,to je jedna divna ptičica ,zapravo sjenica iz našeg grma, koja i te kako lijepo cvrkuće, da sam se ja u nju svojevremeno zaljubila,dakle suzdrži se od optužbi prema mojoj sjenici :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by Brankica »

Zmijo,ne klepeci nanulama, :-) odgovori mi tamo na temi prosvjete!

Precutis gdje ne bi trebala ili vjesto skrenes temu .
Last edited by Moderator on 14.04.2012. 10:46, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

pročitala sam njenu priču ali sam je čula do sad makar deset puta prošlo ljeto, ja svakako najviše volim priče iz životinjskog svijeta a slikovnice više čitam nego što mislite , imam dva mala djetinjstva ispred sebe tako da smo davno savladale vuka i baku , sad učimo Snježanu i sedam patuljaka :lol: :roll: :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by povjerljiva »

Fino je to što redovno čitaš bajke. "Snježana i sedam patuljaka" je bajka koja u sebi krije mnogo šta, kad bi se analizirala sa nekog "odraslog" stanovišta. Ipak preporučujem da ti (ne moraš dceji ali za sebe), pročitaš malo ozbiljniju basnu "Cvrčak i mrav" ili priču/bajku "Djevojčica sa šibicama". Nekako bolje odgovaraju ovoj temi. Možda ćeš onda moći da shvatiš o čemu se u stvari ovdje radi. :mrgreen: :smt006
Život je samo jedan.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Ima ona kineska poslovica kad živoitinje duže žive skupa one se sprjatelje,a ljudi zamrze.
Ove dvije moje ptičice, što mi iznad glave cvrkuću, u još ne privatizovanom grmu,trebale bi imati na umu ovu kinesku poslovicu, /da kakao i ptice su jedna vrsta životinja/jer ako se ne sporazume ptičice između sebe, kako će onda da se sporazume sa gmizavcem, kakav sam ja ledena zmija :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Znaš grlice ovo što je meni i mnogima oduzeli pravo na rad,egzistenciju i život,tebi je razonoda.Imaš ti pravo da ohladimo,pa dobro,ali direktno vrijeđati prave ljude,kako radi ova zmija,da bi skupila koji poen kod ovih što vedre i oblače,nije u redu jer ja ipak mislim da će pozitivna energija na kraju da pobijedi,a ti.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

ја заиста не знам кога сам директно увриједила , та имам и ја неке очи и видим оно што други можда не!
МИСЛИМ ДА САМ НА ОВОЈ ТЕМИ ЈЕДНОМ РИЈЕЧИ УПАЛА У СУКОБ ГЕНЕРАЦИЈА ,ал ко би то сад могао објаснити,
срећа па ме сјеница спаси својом интуицијом и објасни да је сњежана и патуљци ипак прича за одрасле па ћу вам и ја испричати једну :
(само моја Сњежана има шест патуљака а седми је на путу)

СЊЕЖАНА И ПАТУЉЦИ

сњежана кад се родила , кад је оно Тито умро па мало затим
е тад , сњежана је била најбучнија беба у породилишту , женско другорођено , а уранило није могло сачекати 9. мјесец , па се родила у осмом ---- и тако јако дерајући се да преживи , моја Сњежана је развила своја плућа и већ у раној младости постала страствен пушач.То развијање нагло њених плућа, које је Сњежана доживила по рођењу, много невоља је наметнуло у њеном даљем животу.
Елем , све је било добро док , није ударила криза а цијена цигарета вртоглаво почела расти усљед наглог пробоја европске економије на тврдо ил глинено босанско тло.
Сњежана гдје год окрене: ил је претврдо --не мереш ни закопат себе попријеко , ил је глинено па јој само пролази кроз прсте.
и тако .... што је тло постајало горе а цигарете нормално скупље , Сњежана је мало - помало почела и да лута ... сваки дан је ишла на све даље мјесто да види хоће ли се знати вратити кући ... није никог имала сем два мала патуљка и оног Мргуда старог патуљка...
И ТУ ПОЧИЊЕ ПРИЧА
Један дан је отишла предалеко , и мада је знала пут до куће није више хтјела пат.Мргуду на очи , јер ју је он њен првоизабрани патуљак Мргуд дубоко разочарао , онако како је то најтеже , кад вас најмилији осуди на своју равнодушност према вама.
Цигарете све скупље и скупље , Сњежани је тако постајало све теже и теже... о земљи више није ни размишљала , све се почело ко у пјесми претварати у пепео и дим...
Није знала , више гдје ће - нити је куд имала , и тако се басајући , басајући и не знајући нађе у шуми.

Ако желите да сазнате које патуљке је наша Сњежана открила у шуми великој , притисните лајк , и прича се наставља...
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by aleksandar76 »


rečeno još davno.... sad u praksi...
Image

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

Znaš grlice ostala si u prošlom vremanu,a htjela bi mnogo da se nekom dopadneš,ili te vrijeme pregazilo,oni kojima si se uvlačio te uvijek odbacivali,bilo je padova i biće jer uvijek kad hoćeš da ustaneš kreneš na pozitivce a oni tvoji te odbace i daleko su.mi koji pišemo realno, ti samo ukazujemo da u pravedne ljude nije uredu dirati.Ali grlica ko grlica omakne joj se.................????

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by droplja »

Tehal,jedno pitanje,ko je krivac za tvoju nesrecu i nesrecu ljudi koji su radili u Pioniru i casno zaradjivali ljeb za sebe i svoju porodicu.Nisam te razumio,jel imas konkreno objasnjenje ,fizicka ,pravna lica,iskreno nisam te bas razumio.Zivi zdrav bio.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by aleksandar76 »

greška u koracima--čim čujem za pionir ufati me jeza aj tehal opali za pionir, ja kontao da je tehal pionir al skonta posle da sam pogriješio :lol:
Image

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by grlica »

с
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:15, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

Pa i Haoa je pozitivac, zar ne :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

tehal
Posts: 99
Joined: 17.03.2012. 19:29

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by tehal »

za Pionir sigurno nisu krivi Prometovci koji brane svoje preduzaće, a koje ove zmije i droplje napadaju jer prometovci su baš sve prozvali a ne samo dušanića a to smeta,zmijama i dropljama a najviše onom iz dervente koji je još u toku rata sklopio savez sa "velikim srbima u prnjavoru" i dokopao se pionira.e njima smeta da ih neko proziva,a zmija hoće da ih pokriva. Sretan uskrs svima

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by droplja »

Danas je Vaskrs,najsvetiji dan kod Hriscana,pa odgovor ostaje za sutra,ev prekosutra.

HRISTOS VASKRESE!
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by ZMIJA »

tehal wrote:za Pionir sigurno nisu krivi Prometovci koji brane svoje preduzaće, a koje ove zmije i droplje napadaju jer prometovci su baš sve prozvali a ne samo dušanića a to smeta,zmijama i dropljama a najviše onom iz dervente koji je još u toku rata sklopio savez sa "velikim srbima u prnjavoru" i dokopao se pionira.e njima smeta da ih neko proziva,a zmija hoće da ih pokriva. Sretan uskrs svima
i Pionir, kao i Promet,kao i Sloga,kao i Kožara, i kao Metalka ijoš neke prnjavorske kolektive uništila je jedna politika koju su donjele klimatske i druge promjene 90 godina peošlog stoljeća, s tim što je Promet prvi stradao, a onda za njim ostali kolektivi koji su opljačkani još za vrijeme rata, i neposredno nakon rata, kada su kompletne mašine odnosno prozvodne linije isjećene i iznesene iz navedeni fabrika, i odvožene na druge destinacije od Kakmuža na Ozrenu do Trebinja na istoku.
Najdrastičnija pljačka mašina se desila upravo u Pioniru,predratnoj modernoj tekstilnoj fabrici,koja je imala u to vrijeme savremene linije i najmoderniju tehnologiju.,tako da je na karaju, ova nekad moderna fabrika prodana za cijeli 24.000 km.
Zna se ko je bio u upravnim strukturama u tim preduzećima imenom i prezimenom, tu su žive u Prnjavoru, ljudi koji su bili miljenici stranke dobrih domaćina, koja i dan danas vlada u Prnjavoru/ faktički naravno/neki predvode i neke političke stranke, koji su se u međuvremenu okupali i presvukli draesove i to iole upućeni u prnjavosku zbilju znaju, samo nezna ovaj teal koji proziva zmije i drople, ili je krajnje nedobronamjeran ili totalno neupućen.
Naravno nije Dušanić jedini koji je učestvovao u velikoj pljački naraoda, ima tu još Dušanića, ko je rasprodao Slogu ,Kožaru.kako je kasnije stječajna mafija od moćnog Mlinpeka državne monopolističke firme, koja nije smjela propasti, niti mogla propasti, ali je mala privatna firma Bisprom Miladina don Stanića progutala to nekad moćno državno preduzeće,gle ćuda na čijem je čelu upravo bio don Miladin Stanić.
Droplja je u to vrijema bila mala ptičica, i u osnovnu školu išla, za tvoju informaciju don teal, a zmija je branila svoje stanište, tvornicu namještaja Standard i odbranila od tadašnjih lešinara.
A priča braće Jugovića i njihove borbe sa Dušanićem u Prometu, je samo finale zakšnjele bitke za ovo nekad močno i jako trgovačko preduzeće, koje je za vrijeme rata već bilo opljačkano, svi znaju ko je nosio u to vrijeme hekler, i kome se donosio dnevni pazar ,tada su i brać Jugovići tek bili obični ptići.
Dakle teal mrdni malo svojim vijugama i na osnovu argumenata donesi neku svoju presudbu, prije nego što ti razvrstaš ko su to pozitivni a ko negativni likovi i ko koga ovdje napada a ko koga brani .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Privatizacija - pljacka stoljeca

Post by kuzmo »

Zmile napisao bi ti jedan pozamasan post :smt024 ,al cu ti sve reci u jednoj recenici.Tebi bi trebalo podici bistu na trgu sto si svojom hrabroscu izvukao Standard iz celjusti vukova :smt027 inace bi i on bio na listi sa ostalim kolektivima

Post Reply