"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

regeman wrote: Pa ti si pod udarom, je l prijavljujes to policiji?
Хаха, дај реге молим те.

Оваква врста посла је увијек ризична (мада ја само објављујем потписане текстове и то из новина и агенција које имају репутацију).

Могу тек замислити како је онима који то пишу.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Nije ti lako...
Ipak, postoje vijesti koje su manje i one koje su vise "skakljive".

Objaviti neprovjerenu "vijest" o prnjavorskim muslimanima "koji se naoruzavaju" i spremaju da pucaju po nama nije ni najmanje "skasljivo". To je direktno - OPASNO!

"Skakljiva" su krila leptira, opasan je dinamit! Ova vijest je dinamit! Takva je otprilike i razlika izmedju vijesti da su se "seoski gilipteri potukli pod Ljubicem" i vijesti da se "muslimani u MOM komsiluku naoruzavaju". Leptir i dinamit!

Kako ovakve vijesti djeluju na ljude najbolje pokazuje primjer koji si sam naveo, poziv i prijetnje iz Beca! Srpsko zveckanje oruzjem polako pocinje bas kao i evociranje uspomena na 1991, Plehan i Bijelo Brdo.

Tvojim stricevima zelim sve najbolje! Razmisli jos jednom, ako se njima ili nekom drugom desi neko zlo zbog ove poluvijesti... postoji li mrvica TVOJE VLASTITE odgovornosti u tome i na koji nacin si ti pokusao sprijeciti (ili si doprinjeo) da se zlo (ne) desi. Pazi samo...pitacu te opet za neko vrijeme! Nemoj reci da nisi znao, ni slutio...

Zavrsicu sa osmom Bozjom, nju svi razumiju:
8. "Ne svjedoci lazno protiv bliznjih svojih, ili bliznjega svoga".
Last edited by Dripac on 28.02.2009. 14:18, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

U odbore u Banjoj Luci i Prnjavoru imenovani su efendija prnjavorski, Mehemed Husović, Ibrahim Porča, Elvir Jusić (Švedska), Dževad Halilić, Ibrahim Halilić i Džemal Mujanić (Njemačka). Za odbore džemata Dervente i Bosanskog Broda određeni su Omer Kebić, Esad Tabaković, Mehmedalija Tabaković i Idriz Tabaković.
Ако редовно читаш прњавор.инфо, онда би се сјетио чиме се бавио и за шта је дотични био оптужен и осуђен!

Објављујем све вијести у којој се спомиње ријеч Прњавор. Свидјело се то некоме или не.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

dobar primjer kako se muslimani ponasaju...

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=51
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nazalost, poslije ono malo Srba i Hrvata, ovakvo ponasanje ce rastjerati i sve normalno medju muslimanima..demokratija na djelu, od ovoga preko vehabija, do onih zelenih trotoara..ova bosna je bas zajeb mjesto za zivjeti bilo Rs(mada medj Srbima nema ovakvih vjerskih ekstremisti) ili Federacija u pitanju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Drzimo se teme, rdjavih ljudi ima, u tome se slazemo...

Razgovaramo o sirenju lazi o ljudima iz naseg komsiluka. Vedran se "pere" tako sto kaze da on laz nije sam smislio, nego ju je "samo prepisao i podjelio tih nekoliko hiljada primjeraka texta svim komsijama u Prnjavoru". Ljudi su danas vidno uznemireni, ali on ne vidi svoju odgovornost, on samo prepisuje, a neko drugi, tamo u Banjaluci, smislja lazi...

Ratovi nisu vremenske nepogode. Ratove zapocinju zli ljudi, najcesce uz pomoc obicnih ljudi koji "samo izvrsavaju" ili "samo prepisuju" ili samo... bez da koriste glavu.

Kao vjernik i humanista duzan si da MISLIS SVOJOM GLAVOM i djelujes u pravcu - dobra.

Ili ako vec neces da mislis svojom glavom prati doslovno rijec Bozju - osma zapovjed - one more time!
8. "Ne svjedoci lazno protiv bliznjih svojih, ili bliznjega svoga".

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

А јел тачна вијет да је прије два три дана заустављен комби са дуплим дном а у њему оружије? Локације, Србац? Јел тачно то?
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

murgo wrote:Dripac , pogledaj ovdje!

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... rbije.html
Јел ово јуче изашло у новинама? Да не повјерује човјек.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Njegovan wrote:А јел тачна вијет да је прије два три дана заустављен комби са дуплим дном а у њему оружије? Локације, Србац? Јел тачно то?
Није Србац већ бивша наша бивша "улица шахтова".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

АГЕНЦИЈЕ ИЗ БиХ НЕ САРАЂУЈУ СА МУП-ом РС У ВЕЗИ СА ТЕРОРИСТИЧКИМ ПРИЈЕТЊАМА

БАЊАЛУКА, 27. ФЕБРУАРА (СРНА) - Министар унутрашњих послова Републике Српске (РС) Станислав Чађо изјавио је Срни да оперативни ниво сарадње полиције Српске и других безбједносних агенција у БиХ, који се односи на тероризам, није на потребном нивоу, упркос терористичким пријетњама.

Чађо је навео да МУП РС има различита сазнања која указују да има одређених терористичких пријетњи у БиХ, додавши да је полиција РС тога свјесна, због чега је борбу против тероризма ставила као један од четири приоритета у свом раду.

"Ради се о неадекватној сарадњи, која у себи не садржи довољно спремности да размјењујемо све врсте информација које се тичу тероризма. МУП је, у интересу безбједности РС и цијеле БиХ потпуно спреман за отворену и коректну сарадњу, али је за њу увијек потребно двоје", рекао је Чађо.

Он је истакао да се МУП у свом законском оквиру томе посвећује и чини све да буде довољно "будан и спреман да реагује на било какву непосредну пријетњу или покушај извршења сличног кривичног дјела".

"Није добро што исти такав поглед на ова питања не дијеле све безбједносне агенције у БиХ", рекао је Чађо.

Он је истакао да је укупна безбједносна ситуација у РС добра, што је и наведено у Извјештају МУП-а за прошлу годину, при чему су у обзир узета сва питања, укључујући и она о потенцијалним терористичким пријетњама.

"Глас Српске" данас је објавио дијелове тајног документа исламистичке организације Ел-Ра-Ду који је заплијењен током хапшења вехабија у Санџаку, а у којем се наводи да су се стекли предуслови за терористичке нападе на Републику Српску издвајајући као могуће мете Бањалуку, Бијељину, Прњавор и Градишку.

"Стекли су се предуслови за терористичке нападе на РС и пограничне градове Србије с циљем стварања узнемирености код домаћег становништва, посебно православне вјероисповијести, јер је свијест и безбједоносна структура на ниском нивоу", наводи се у записнику са оснивачке скупштине организације Ел-Ра-Ду која је одржана у Зеници 12. новембра 2007. године.

Финансирање акција обезбијеђено је из средстава Ел Фатаха и муслиманске браће широм Европе, а као матица терористичке организације наводе се Зеница и Беч. /крај//мџ/мс/да
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Dripac wrote:
Kao vjernik i humanista duzan si da MISLIS SVOJOM GLAVOM i djelujes u pravcu - dobra.

!
8. "Ne svjedoci lazno protiv bliznjih svojih, ili bliznjega svoga".
Dripac jesi li ti svjestan sta pises :D sa cim da mislis kad ti je mudzos odsjece :?
Ovo drugo je tacno i ja sam za suzivot i toleranciju, ali ne sa vehabijama i turcima,nas covjek Musliman Prnjavorcan, se po pitanju mene i meni slicnih ,netreba nikad obazirat, ja volim svoje i postujem njegovo, ne smeta mi ako ide u dzamiju, ako klanja, i sve drugo ,ali u svojoj kuci ili u dzamiji, i sve dok to njegovo ne zadire u moju vjeru i u moju sigurnost,ali ovo je sad nesto drugo, isti ljudi koji su bukali nekad bucu i sada, nije ih se onda pobilo jer ih je neko stitio, ali sad se vidi da je pogresno, jer oni danas ne ugrozavaju samo nas Srbe vec sve postene gradjane naseg grada i drzave, a najvise postene Muslimane koji su protiv njihove tiranije.
I nemoj opet kao 1991, da mi govorimo ko tebe kamenom ti njega hljebom, pa da za dva dana oko nas bude kamenolom, bolja je ona ko tebe kamenom ti njega kasikarom, pa ce on onda bolje da razmisli prije nego sto se uhvati za kamen. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

vrsta8472 wrote:
Njegovan wrote:А јел тачна вијет да је прије два три дана заустављен комби са дуплим дном а у њему оружије? Локације, Србац? Јел тачно то?
Није Србац већ бивша наша бивша "улица шахтова".
Али чуо сам и за неки комби у Србцу, а шта се тачније радило у улици шахтова?
Image

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Ako se nastavi sa ovakvim informacijama i ratohuskackom propagandom nebi
me zacudilo da se opet uskoro zarati na nasim prostorima...

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

U potunosti se slazem sa tobom Motajica,
ako ovako nastave a tenzije vec postoje ne gine nam opet da ratujemo...ne daj Boze...
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ovo sto nam se desava je zaista strasno. Ako su moj pradeda, moj deda i moj otac ratovali zar mora i moj brat ili sutra moje dijete opet da ratuje?! Uvijek sam bila pobornik one 'svoj na svome' ali izgleda da je doslo vrijeme da se bjezi glavom bez obzira. Uzas.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Hvala, ana, Motajica, Weterinarka... ima na forumu istinskih humanista i pacifista.

Djelim vasu zabrinutost i cijenim da dizete glas protiv ratnohuskackih tonova koji su sve glasniji!

Ovaj topic je moj pokusaj da dozovem urednistvo prnjavor.info da ne prenose neprovjerene informacije i provjerene lazi i da ne podrze novi rat. Vase postove vidim kao podrsku miru u Prnjavoru, Lisnji, Konjuhovcima.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Svakako da je strasno.. Ko NORMALAN zeli rat? I, kome je opet do rata?
Svi mi smo prosli vec jednom kroz to, na ovaj ili onaj nacin (osim onih koji su poslije rodjeni, ali, oni jos svejedno i ne razumiju nista o tome), i nevjerujem, da je ikome stalo da ide da gine, da ratuje.. Posebno kada covjek pogleda sta se desavalo u proslom ratu i da su obicni ljudi ginuli na linijama braneci svoju drzavu od neprijatelja, dok su tu istu njihovi nadredjeni prodavali, pravili biznis.. I na kraju krajeva, nista danas dan nemaju od toga.. Niko im nista ne priznaje (takoreci), niko se ne brine o njima- a oni su, koji su prezivjeli, ostavili tamo svoje zdravlje, svoje nerve, .... Uzasno!

Sto se clanka tice, ne razumijem zasto dripac dize toliku frku.. Novine, hallooooo :roll:
I, neka sutra "prozvani" naprave halabrku, bice "joj, kako niko nista nije znao, rekao..."..
I, kako to da ti "ZNAS" da to nije istina? Ne razumijem.. Jesi li isao provjeravati?
Zasto se ne bi sluzili onom "Bolje sprijeciti, nego lijeciti"..
Niko ovde nije upr´o prstom na neku cjelinu, u ovom slucaju muslimanski narod, vec na pojedince.. Neka se provjere, pretraze, posmatraju i "mirna Bosna"!

P.S.
Ko rat htio, u kuci mu bio!

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Zivi bili pa vidjeli mislim da ce u Bosni/RS da se zarati u toku sljedecih 10 godina
ako se nastavi sa ovako promasenom politikom. Na sve strane je sve vise extremista
i ludaka koji bi da ginu za neke promasene ideale!
Pogledajte samo sve te silne mudzose i cetnike dajte im malo oruzja napucajte
sa mrznjom i eto novog rata brez problema.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Nisam nacionalista al da kazem < GDJE IMA DIMA BICE I VATRE< MALO SAM PREFORMULISAO.
I da kazem CHE-u da Prnjavor nema 60 niti 70 hiljada stanovnika nego oko 51.000 i to se zasniva na predpostavkama. Buraz precera ga al dobro ga precera
POSMATRAM VAS

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Treba te mudzose sve protjerati iz Bosne jer zbog njih mozda da dodje do rata a
da ne govorim sto sbog njih posten muslimanski narod ispasta.
Ja sam vjecni optimista al sto se Bosne tice tu ne vidim zivota 1000 godina :(

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

ako je stvarno istina da ima puno mudzosa na teritoriji prnjavorske opstine, onda se postavlja pitanje ko im dade dozvolu boravka? ili bolje receno:ako imajunas pasos, kako su dosli do njega? na trznici ga sigurno nisu kupili!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Ma kakvi madžahedini...nisu to ti,ovo su ljetni sa kratkim hlacama :P

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Dripac wrote: Ovaj topic je moj pokusaj da dozovem urednistvo prnjavor.info da ne prenose neprovjerene informacije i provjerene lazi i da ne podrze novi rat. Vase postove vidim kao podrsku miru u Prnjavoru, Lisnji, Konjuhovcima.
Колико знам прњавор инфо преноси вијести из појединих новина. И зашто не објавити нешто ако је то већ изашло у новинама и то све са именима. А и те новине у којима се појавила вијест није жута штампа. Значи није рекла казала. Не контам ја тебе. :roll:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

murgo wrote:ako je stvarno istina da ima puno mudzosa na teritoriji prnjavorske opstine, onda se postavlja pitanje ko im dade dozvolu boravka? ili bolje receno:ako imajunas pasos, kako su dosli do njega? na trznici ga sigurno nisu kupili!
Не говори се о муџахединима већ о вехабијама колико сам ја сконтао.
Image

Post Reply