"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mislim, ali sam malo uprostio ,napisah to na Bosanskom :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

Na kome jezeru???

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Vransko Jezero :wink:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јел то језеро тамо одакле и ове твоје вране од којих ми се манта у глави? :lol:
Image

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Јок! :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Вехабије уз границу

Министарство унутрашњих послова Републике Српске дошло је до сазнања да су радикалне исламске групе селафије појачале активност.

Због ове информације у четвртак се хитно састао Одбор за безбедност Парламента РС, који је разматрао како да се делује у спречавању акција које би могле подузети радикални исламисти.

Селафије су носиоци изворног ислама и они се залажу за “џихад” или свети рат. Против су било какве промене ислама и стриктно се држе изворног ислама. Спремни су у сваком тренутку на терористичке чинове, јер тако се боре за ислам. На подручју бивше Југославије за њих је прихваћенији израз вехабије.

Председник одбора Петар Ђокић каже да МУП РС не може сам да се бори против селафија и да је потребно хитно обезбедити финансијска средства да би се МУП РС додатно опремио.

- У РС засада није видљиво њихово деловање као у Федерацији БиХ. Имамо информацију да је чак имовина Срба повратника у подручју РС где се налазе селафије, узурпирана и да су људи морали да продају своју имовину члановима селафијског покрета, а поготово у пограничним деловима РС - истакао је Ђокић. - Неопходно је побољшати и сарадњу свих безбедносних агенција у БиХ да би се спречила било каква активност селафија. Ми ћемо то и предложити МУП РС.

Џевад Галијашевић, експерт за борбу против тероризма, каже за "Новости" да селафије имају највећа упоришта у Прњавору, на подручју Озрена и пограничним местима у РС, у којима је велика концентрација Бошњака повратника.

- По налогу из Сарајева, имају задатак да покажу да је РС нестабилна и да није могућ заједнички живот у РС Бошњака и Срба. Тиме би дискредитовали власт у РС - објаснио је Галијашевић. Рад им је превасходно усмерен на “одвлачење пажње” односно, желе да се не истражује овај покрет у Федерацији БиХ и Сарајеву, где им је центар.

Вођа Незим Халиловић Мудерис

Чак 79 селафија из БиХ су у систему ЦИПСА и имају БиХ држављанство, што им је наравно обезбедио Харис Силајџић по завршетку рата - каже Галијашевић.

- Међу њима је и 19 ноторних терориста. Вођа свих селафија у БиХ је Незим Халиловић Мудерис хатиб џамије Краљ Фахд у Сарајеву, ратни командант 4. муслиманске бригаде, добитник ратних признања "Златни Љиљан" и "Грб са златним мачевима" - тврди Галијашевић.

С.Мишљеновић - Вечерње новости
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Poslije Dzevada prvo ce da rijese vedrana :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Мени већ пријете...

У ал' ће се Ники обрадовати, кад се Вехабије "ријеше" Ведрана :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Nicky wrote:Poslije Dzevada prvo ce da rijese vedrana :wink:
Sta bi ti bez njega,uveno bi od tuge ko cvijet! :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Selefije opkolile Srpsku

Radikalne islamističke grupacije postoje i na teritoriji Republike Srpske, ali njihovo djelovanje na ovim prostorima nije tako izraženo kao na području Federacije BiH.

Ovo je "Fokusu" potvrdio Petar Đokić, predsjednik Odbora za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske, te istakao da je Odbor na jučerašnjem zasjedanju razmatrao informaciju o djelovanju grupa selefija na području RS i BiH.

- Te grupe, nažalost, djeluju i na području RS. Zaključili smo da MUP ima punu podršku da se materijalno i tehnički opremi kako bi mogao da bude u funkciji izvršavanja svojih zadataka u sektoru javne bezbjednosti i da eventualno može pratiti aktivnosti takvih grupacija - pojasnio je Đokić.

On nije mogao precizirati o koliko se grupa radi i na kojem području djeluju, jer je sadržaj informacije strogo povjerljiv.

Ipak, Đokić je ukazao na potrebu bolje saradnje i komunikacije između svih bezbjednosnih agencija u BiH.

A kako te grupe djeluju na jednom prostoru najbolje se, upozorili su analitičari, može zaključiti na primjeru sela Gornja Maoča, kod Brčkog, gdje su sljedbenici najradikalnijeg tumačenja islama - vehabizma - potpuno odvojeni od svijeta.

Profesor Fakulteta bezbednosti u Beogradu dr Darko Trifunović rekao je "Fokusu" da Gornja Maoča nije jedino selo u BiH koje su prigrabili radikalni islamisti. Oni su prisutni, mahom, u pograničnim mjestima, odnosno u neposrednoj blizni nevidljive linije razgraničenja RS i FBiH.

- U ovom trenutku slobodno se može reći da su okružili Republiku Srpsku. Grupišu se na ivičnim područjima, grade vjerske objekte bez ikakve potrebe i planiraju konačni obračun s "nevjernicima" - rekao je dr Trifunović.

On je pojasnio da i zapadne obavještajne službe imaju saznanja o pregrupisavanju radikalnih islamista u BiH, ali da će teško neko nešto konkretno preduzeti, jer je Evropa u strahu od vehabija. Što se tiče BiH, vehabije su, smatra Trifunović, upravo ta militantna snaga na koju računaju Bošnjaci. Kada se to zna, naveo je on, onda i ne čudi nadmeno i oholo ponašanje zvaničnog Sarajeva, kako prema druga dva naroda u BiH, tako i prema međunarodnoj zajednici.

- U BiH postoje svi indikatori opasnosti od islamskog ekstremizma, ali niko ništa ne radi da to otkloni. Čak ni međunarodna zajednica. Jedina snaga koja se u ovom trenutku može oduprijeti tim grupama jeste policija RS, ali pitanje je koliko bi ona bila uspješna u takvim akcijama, s obzirom da nije obučavana za gerilsko ratovanje - naveo je Trifunović i naglasio da bi vlasti RS morale zatražiti povratak nadležnosti s BiH na entitetski nivo i to u sektoru bezbjednosti.

Internet džihad
Radikalni islamisti, upozorio je Petar Đokić, putem Interneta i drugih elektronskih medija pokušavaju da prenose poruke čiji je cilj zastrašivanje građana i unošenje nemira.

- Smatram da oni nemaju snagu da budu nosioci velikih ekstremnih akcija, ali pojedinačno mogu biti opasni, tako da se službe moraju organizovati i boriti protiv njih - upozorio je Đokić.
http://www.fokus.ba/vidi.php?rub=2&vijest=19424
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Selafije, Vehabije, koliko je toga...
Ne sumnjam da problem postoji ali i stampa ponekad pretjeruje. Valjda se zna koliki je obim problema.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

vrsta8472 wrote: Selefije opkolile Srpsku
Opkolili, napadaju!!!
Ma, presjekli koridor!
Eno ih rasirili postekije na Pavlovica mostu i klanjaju,
i izuli se bosi,
ne mozes proc' od smrada,
kolko im noge smrde!

Mamicu im njihovu...
Last edited by Dripac on 27.03.2009. 21:08, edited 2 times in total.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

che wrote:Sta bi ti bez njega,uveno bi od tuge ko cvijet! :wink:
Realno njegove izjave mi daju snagu za zivotom. Kazu da je mnogo zdravo nasmijati se dobro, pa ja zato citam sta on pise i smijem se svaki dan... :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Dripac wrote: eno ih rasirili postekije
ne mozes proc' od smrada,
kolko im noge smrde!
To ti je gore od bilo kakvog suzavca.. Skine carapu, mlatne pred masu i da vidis kako padaju :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nicky wrote:
che wrote:Sta bi ti bez njega,uveno bi od tuge ko cvijet! :wink:
Realno njegove izjave mi daju snagu za zivotom. Kazu da je mnogo zdravo nasmijati se dobro, pa ja zato citam sta on pise i smijem se svaki dan... :D
:oops:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Nicky wrote:
che wrote:Sta bi ti bez njega,uveno bi od tuge ko cvijet! :wink:
Realno njegove izjave mi daju snagu za zivotom. Kazu da je mnogo zdravo nasmijati se dobro, pa ja zato citam sta on pise i smijem se svaki dan... :D
Eh,a mi vama! :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ako ovako nastave, ima da napujdamo lovacko drustvo, na celu sa Hunterom na njih :D rasturit ce ih u paramparcad. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

A dje ga je hunter, nema ga, da ga nije neka zenka spopala?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

che wrote:Eh,a mi vama! :lol:
Vi? Kome? Nije ti dobro...

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

Jel treba da zovemo Hajduka Veljku i Marka Kraljevica???
Oni znaju kako se bori protiv Turaka, mislim protiv oni sto idu na nas, tako barem stoji u epskim pjesmama. :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

ONI NAS OPKOLJAVAJU :D Kako to ??? :lol: PA ONI SU SAMO SA JEDNE STRANE , :D a mi njima Lisnju i Mravicu sa sve cetiri strane okruzujemo i oni se ne osjecaju ugrozenim: :lol:
Sutra cu da kupim 50 buntova bodljikave zice ,ima da ih ogradimo kao one sto su bili na Manjaci :D napolje ce moci samo onaj ko nauci napamet Bibliju :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

KAMIKAZA wrote:ONI NAS OPKOLJAVAJU :D Kako to ??? :lol: PA ONI SU SAMO SA JEDNE STRANE , :D a mi njima Lisnju i Mravicu sa sve cetiri strane okruzujemo i oni se ne osjecaju ugrozenim: :lol:
Sutra cu da kupim 50 buntova bodljikave zice ,ima da ih ogradimo kao one sto su bili na Manjaci :D napolje ce moci samo onaj ko nauci napamet Bibliju :D
Par budala kojima sopstveni zivot nije puno vrijedan predstavljaju poprilicnu opasnost za okolnu, cak vise nego 1000 obicnih ljudi. Zato ih treba drzati na oku.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

čiča wrote: Zato ih treba drzati na oku.
KOD NAS SE KAZE NA NISANU :D :smt066
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

KAMIKAZA wrote: KOD NAS SE KAZE NA NISANU :D :smt066
Svako mjesto ima svoje izraze, nisam ja nešto upoznat sa prnjavorskim mentalitetom. :lol:

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »


Post Reply