"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

che wrote:Ma kakvi madžahedini...nisu to ti,ovo su ljetni sa kratkim hlacama :P
Te ce izgleda biti novi modni hit ovoga ljeta: kratke hlace, duga brada i kama za kaisom :D

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Ma nece imati ko da prati modu :wink:

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

hehe nedaj se Veco nece te niko tuci samo ti nastavi sa pisanjem vjesti.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Motajica wrote:
che wrote:Ma kakvi madžahedini...nisu to ti,ovo su ljetni sa kratkim hlacama :P
Te ce izgleda biti novi modni hit ovoga ljeta: kratke hlace, duga brada i kama za kaisom :D
...a zamislite tek zenske.. gore marama a dolje string...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Motajica wrote:
Te ce izgleda biti novi modni hit ovoga ljeta: kratke hlace, duga brada i kama za kaisom :D
Covjece pa ja sam moderan,znao sam ja da sam in, al mi niko nije vjerovao, jos da si dodao stomak preko kaisa, bilo bi kao da si mene opisivao. :D A jel mora biti i cuna podrezana, ili moze ovako ? :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Babrinjo
Posts: 503
Joined: 06.02.2007. 21:58
Contact:

Post by Babrinjo »

Balkan......balkanci....politicari.....vjernici...sve ratnik do ratnika....svi nam krivi europa Amerika svi protiv nas svi nas mrze a mi jako pametni obrazovani kulturni ...da takvi smo mi balkanci....zvjeri... azdaje ...udavi i sami sebe mrzimo sto smo takvi ali ipak udri podrugima mozda nam bude bolje...blago nama i nasoj djeci........
“I personally believe winning and losing matters to you until the last day of your life.”

mracajac
Posts: 3
Joined: 20.02.2008. 00:39

vehabije i hanefije

Post by mracajac »

VEHABIJE su izvorni muslimani koji se drze izvornog islama i ne prilagodjavaju se okolini gdje prispiju ili gdje dodju (ne menjaju stil oblacenja brade ne piju alkohol nejedu svinjsko meso zene su pokrivene one se nesmiju rukovati sa drugim muskarcima itd)oni su jos prije postojali na ovim prostorima ali je komunisticka vlast bila zabranila na prostyorima bivse sfrj.pa su svi odjednom postali hanefije to su muslimani koji se prilagodjavaju okolini gdje dodju.sve u svemu to su oni isti muslimani sto su dojuce jeli slaninu i ubijali se od alkiohola,samo suse toboze vratili vjeri i alahu,jer ako mu se zena pokrije ona od islamske zajednice dobija neku mjesecnu naknadu mozda nije tacno ali radi se oko 200 us dolara,a novopeceni vehabija ima povlastice za neke kredite ili pomoc koje muslimani dobijaju u bih a sponzorisano od arapskih zemalja, sasvim sigurno ovaj vehabiski pokret daje ruznu sliku na zapadu o bih ,sto ce usporiti kasnije ulazak bih u eu ukidanje viza i veca ekonomska ulaganja u bih od strane eu itd





COVJEK PIJE DA ZABORAVI ALI NE ZABORAVI DA PIJE :x :x :x

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: vehabije i hanefije

Post by che »

Nek si nam objasnio,svaka ti čast,bili smo u zabludi svo ovo vrijeme.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Babrinjo wrote:Balkan......balkanci....politicari.....vjernici...sve ratnik do ratnika....svi nam krivi europa Amerika svi protiv nas svi nas mrze a mi jako pametni obrazovani kulturni ...da takvi smo mi balkanci....zvjeri... azdaje ...udavi i sami sebe mrzimo sto smo takvi ali ipak udri podrugima mozda nam bude bolje...blago nama i nasoj djeci........
Ja sam Balkan boy i smrdim na znoj....Vlade Divac balkan boy,Aristotel balkan boy....

Sta je Babrinjo,snijeg i led ubili ono balkansko u tebi?!

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

U jednom se svi slazemo: niko od nas ne voli mudzahedine, bilo uvozne - bilo domace muslimanske teroriste! Slazem se i rado se pridruzujem horu koji im spominje "mater koljacku" i sve sto uz to ide...

Nikog normalnog ko zivi u Srpskoj ne moze iznenaditi ni informacija da postoje naoruzani pojedinci i grupe koji su u svom fanatizmu spremni da prospu rafal po svemu sto je Srpsko...

Mislim da nema potrebe da se na ovom topicu iznova vracamo na ove dvije gore navedene stvari!!!

Ja jos uvjek mislim da "vijesti" koje optuzuju prnjavorske muslimane da se naoruzavaju, " dakle informacije koje niko od odgovornih u policiji ne moze da potvrdi - ne treba da se objavljuju na mojoj lokalnoj web-stranici.
Last edited by Dripac on 05.03.2009. 01:49, edited 1 time in total.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Sto je Dripac ”zapjenio”?

Post by Dripac »

Bosanski kuhar ( iliti ”Dva oprobana nacina da zaprzite bosanski lonac”)

Postoje vijesti koje su smisljene i pisane da bi stvorile napetost i PODIGLE TENZIJE. A postoje i one koje spustaju napetost i doprinose OCUVANJU krhkog bosanskog MIRA. Potpuno ista informacija moze se, u zavisnosti od toga KO I KADA je saopsti, koristiti u oba cilja - u cilju MIRA, a i u cilju RATA.
Last edited by Dripac on 05.03.2009. 01:50, edited 2 times in total.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Vijesti za ocuvanje mira (”Zaprska na ulju")

Post by Dripac »

Evo vam primjer: Sjetite se kad je policija u Srbiji, u Sandzaku, prije par mjeseci brzo i profesionalno razbucala grupu muslimanskih terorista. Dan poslije mogli smo zavaljeni u fotelju u Vecernjim novostima procitati saopstenje MUP:a Srbije u stilu - "bagra je pohapsena, situacija u Sandzaku mirna…"

Takva informacija djeluje UMIRUJUCE na javnost. Iako mrski muslimanski teroristi djeluju oko nas, i to zabrinjava, obavjestajne sluzbe i policija rade svoj posao i hapse bagru! Posten narod, musliman il’ srbin, ne treba da brine. Srbija djeluje u pravcu mira! Brzo i efikasno je pohapsila bandu, sudice im se pravedno, po zakonu! Svaki posten covjek, srbin ili musliman mora biti zadovoljan ovakvim ishodom i moze spokojno da spava.

Sta je karakteristicno za ovu vijest:
1. Izvor informacije – pouzdan ( MUP, Javno tuzilastvo)
2. Informacija je objavljena NAKON obavljene policijske akcije
Last edited by Dripac on 05.03.2009. 01:51, edited 1 time in total.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

”Zaprska na svinjskoj masti ili kravljem maslu"

Post by Dripac »

Ratnohuskacke vijesti (”Zaprska na svinjskoj masti ili kravljem maslu”)

Evo skolskog primjera:
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1235378611

Ovakva informacija pravi paniku i pisana je u ratnohuskackom tonu! Vijest kaze: muslimani se oko nas naoruzavaju, dok nasa spora policija nema pojma o svemu! Rezultat: Ljudi postaju sumjicavi, pocinju da se plase za svoju i za bezbjednost svoje djece. I srbi i muslimani zakljucuju da drzava ne garantuje njihovu sigurnost. Vedranovi stricevi u koji zive u Lisnji su sigurno uznemireni, Vedranu prijete muslimani iz Beca. Vukovi se na forumu ”prebrojavaju” i prisjecaju prosliog rata. Muslimani povratnici s pravom zakljucuju: ako si musliman onda i nisu potrebni dokazi, nego si KRIV – sve dok ne dokazes suprotno. Pri tome se ne zna ni sta, ni kome treba da dokazes, jer te niko nista nije ni pitao, niti na kraju krajeva tvoja prica ikoga i interesuje.

Sta je karakteristicno za ovu vijest:
1. Izvor informacije – nepouzdan (neizvjesna ”dokumentacija” koja je u posjedu Glasa Srpske)
2. Nadlezni organi ”nemaju saznanja” , a ni namjeru da ispitaju optuzbe

Radi naseg (prnjavorskog) dobra i mira, ovakve informacije treba prognati sa prnjavor.info.
Pitanja?

Bonus pitanje:
Zasto obavjestajne sluzbe, policija i javnost ne dobiju uvid u ”dokumentaciju” koju je novinar Glasa iskopao?
Last edited by Dripac on 05.03.2009. 01:53, edited 1 time in total.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: ”Zaprska na svinjskoj masti ili kravljem maslu"

Post by KAMIKAZA »

"Dripac"Ratnohuskacke vijesti (”Zaprska na svinjskoj masti ili kravljem maslu”)
OVO JE IPAK KULINARSTVO :D

Evo skolskog primjera:
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1235378611

Ovakva informacija pravi paniku i pisana je u ratnohuskackom tonu! Vijest kaze: muslimani se oko nas naoruzavaju, dok nasa spora policija nema pojma o svemu! Rezultat: Ljudi postaju sumjicavi, pocinju da se plase za svoju i za bezbjednost svoje djece.

MISLIM DA JE STRAH OPRAVDAN; I DA SE U DOSADASNJIM RATOVIMA DOKAZALO DA JE MEDJUNACIONALNO POVJERENJE ODLIKA BUDALA; NE SAMO SRBA VEC I DRUGIH NACIJA.

Muslimani povratnici s pravom zakljucuju: ako si musliman onda i nisu potrebni dokazi, nego si KRIV – sve dok ne dokazes suprotno. Pri tome se ne zna ni sta, ni kome treba da dokazes, jer te niko nista nije ni pitao, niti na kraju krajeva tvoja prica ikoga i interesuje.

NIJE LI TO VISE SARAJEVSKA POLITIKA ? NESTO NE PRIMJECUJEM DA SE U RS MUSLIMANI SLABO VRACAJU ILI DA HODAJU PO NJOJ SA STRAHOM.

Sta je karakteristicno za ovu vijest:
DA JE ISTINITA :D

1. Izvor informacije – nepouzdan (neizvjesna ”dokumentacija” koja je u posjedu Glasa Srpske)
PA GOSPODA NAVEDENA U TEKSTU SU ODBILA DA SE OCITUJU; ZAR SI OCEKIVAO DA CE NEKO OD NJIH KAO DOKAZ DA IMA ORUZJE; IZACI NA TRG NAORUZAN DO ZUBA I NARUCITI PICU. :D

2. Nadlezni organi ”nemaju saznanja” , a ni namjeru da ispitaju optuzbe
NECE NI IMATI; JER TAMO SJEDE NESPOSOBNI LJUDI; KOJI SU TU DA BERU PLATU I RADE ONO STA IM SE REKNE,A POSTO ODOZGO NEMA KO DA IM NAREDI (jer ne zeli da mu se fotelja zaljulja) ONDA SE NJIHOV RAD SVODI NA HVATANJE NEKIH SITNIH PRESTUPNIKA I KOKOSARA.

Radi naseg (prnjavorskog) dobra i mira, ovakve informacije treba prognati sa prnjavor.info.

TU SI U PRAVU; SA TACKE GLEDISTA VEHABIJA; ALI NEKO JOS ZIVI OVDJE; ZASTO DA NE BUDE INFORMISAN NA VRIJEME; NE SAMO SRBI VEC I MUSLIMANI; JER U NAS ZIVI I PORED POZAMASNE CIFRE VEHABIJA JOS I MAKAR 85 % NORMALNIH MUSLIMANA; NJIH NIKO NE STAVLJA NA LISTE JER SE NE MJESAJU SA TIM DJUBRADIMA, oni imaju pravo na zivot i na normalno oblacenje, jer u nasem gradu su oni dio kulturre, a zamotani koji je na srecu jos jako malo, su simbol ne samo nase vec svjetske nekulture.


Pitanja?

Bonus pitanje:
Zasto obavjestajne sluzbe, policija i javnost ne dobiju uvid u ”dokumentaciju” koju je novinar Glasa iskopao?
SAM SI REKAO DA JE NI NE TRAZE. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Javnost - i lavovi i ovce

Post by Dripac »

Zaboravio sam dodati da se od ponavljaca u razredu ne ocekuje da ove skolske godine shvate materiju, mnogo je gradiva...

Za ponavljace, pomoc pri odgovaranju na bonus-pitanje, pojasnjene pojma "Javnost":
Javnost - to sam ja, ti, on, ona, ono, mi, vi, oni -SVI!!!
Al' prije svih - JA licno!
Svi mi skupa (citaj:Javnost) iako smo naizgled u istom krdu - ili kupujemo "poluinformacije" (ovce) ili ZAHTJEVAMO kompletan uvid u tzv "dokumentaciju"(lavovi).
Last edited by Dripac on 02.03.2009. 16:06, edited 2 times in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Mene uopste ne cude ovakvi natpisi po novinama, nekome iz vrha sto RS sto BiH odgovara makar mali sukob, verbalni, fizicki, politicki. Vehabije su prava prilika da se malo vanrednog stanja zavede i disciplinuje ko nije dobar. Zato me i ne cudi sto policija nema objasnjenja za ovo. Da postoji opasnost postoji, samo nekome odgovara mrsimudjenje nakon kojega se obicno svi Srbi kohezivno skupljaju na jednu a Muslimani na drugu stranu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Javnost - i lavovi i ovce

Post by KAMIKAZA »

Dripac wrote:Zaboravio sam dodati da se od ponavljaca u razredu ne ocekuje da ove skolske godine shvate materiju, mnogo je gradiva...
Ponavljaci su puno bolje potkovani znanjem :D ostalo im je bar nesto gradiva u glavi od prosle godine. :lol:
Ko je rekao da neko nema interesa da izazove mali sukob, ali ko moze sukob da ogranici, i prosli je trebao da bude mali, pa izgibe narod, mada oni koji su ga zeljeli su ostvarili svoj cilj, imovina je pograbljena, oni su se obogatili, sta sad dobija neko sukobom ? Dobija samo produzavanje, konfuznog stanja, ali sta ocekivati od nekog ko je spreman da se digne u zrak na trgu, samo da bi eventualno unio strah onima koji ostaju ili da bi ubio i ranio nekoga od pripadnika druge vrste, danas se sukob ne vodi kao zadnji put ,za sitne interese, on se vodi bez nekog konacnog cilja, pogledajte samo Irak, idioti se dizu u zrak medju svojim sugradjanima koji su iste vjere kao i oni, a sve u nadi da ce osloboditi zemlju, od koga je osloboditi ako u svakom napadu nasumice ubijes 50 ili 100 svojih , to sve govori da se sukob ne vodi izmedju hriscana i muslimana ,vec izmedju ludaka i normalnih, kad to shvatimo i mi a i normalni muslimani, onda cemo poceti da gradimo zajednicku drzavu, i prestat ce onakvi kao Silajdzic i njemu slicni da se*u kako smo im mi u RS neprijatelji, a mudzahedini braca, taj brat se podigne u zrak u sred svoga sela, gdje su mu pravi rodjaci oko njega, a da nece u Sarajevu ili Banja Luci, zabolje ga za nama ko smo i kakvi smo,bitno je da oni zasiju strah, zato pamet u glavu i opicite po njima , mislim po mudzosima, jer sa njima nema buducnosti ni Muslimanima, ni Srbima u BiH, a ako su nekome toliko dragi , sto bi rekli bujrum, hajte za njma, imaju oni dovoljno otvorenih ratista.
Bas me interesuje sta ce policija poduzeti protiv navedenih, vjerovatno ce ih pozvati u stanicu da ih pretresu, da slucajno pod kaputom ne kriju negdje puskomitraljez :lol: ,da je neko napravio anonimnu prijavu protiv nekog Srbina da posjeduje oruzje, u nas bi ga policija naizmjenicno derala pendrecima dok nebi priznao gdje je ,a njih nisu ni saslusali, po tome se vidi da smo prava drzava. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

HAUGH!
nema zabave bez zena i rakije

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Ti si Kamikaza stvarno opsjednut muslimanima, balijama, turcima, vehabijama i mudzosima
pa me ne bi cudilo da nisi ni sam takav ? Daj covece smiri se sta si zapjenio ko bjesno pasce!
Kome sluze sve te dezinformacije i ratohuskanje ??? Pa pored sve te bijede i jada u RS
jos nam treba neki novi bezvezni rat da i ovo malo sirotinje izgine !
Da se zapuca garantujem da bi Kami prvi pobjego glavom bez obzira za Svabiju i
od tamo nastavio i dalje da pise na forumu kao veliki Srbski Heroj grada PrnjaOra :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Pobjegao bi :lol:
Ne vjerujem, ostao bi tu gdje jeste :lol: :lol:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Iako i sam spadam u onu skupinu " zabrinutih građana " nemam namjeru da o svemu ovome sudim na osnovu poluprovjerenih informacija. Da ih ( vehabija ) ima, ima ih, da se još uvijek neki paćenici zakržljalog mozga lože na rat, lože se.
Meni je samo sumjiv slijed događaja u poslednjih par mjeseci.
Čim se digne halabuka na Milin profitersko-pljačkaški opus svi režimski mediji odjedared počnu sa teorijama zavjere, oštrenjem hladnog i podmazivanjem ušuškanog vatrenog oružja.
Nisam i ne želim biti naivan, ali mi prizivanje duhova prošlosti djeluje prilično sumnjivo.
Ovo nije prvi, a sigurno ni poslednji put da se pažnja javnosti skreće sa bitnih problema sa kojima se svakodnevno suočavamo. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Zalosno je to sto se sve svodi na pricu, a ono cega se ja bojim je to dok neki islamski fanatik neude u skolu, bolnicu, opstinu i nepobije ljude ili djecu u skoli sto je vrlo moguce za ocekivati nista se nece uraditi po tom pitanju. Ovo se netice samo srba, nego i muslimana i hrvata jel svi oni imaju djecu po skolama ili rade u nekim drugim ustanovama. Kod nas dok nepadne glava nista se nepoduzima





VRJEME JE DA OTVORIMO OCI I POSLUSAMO RAZUM SAMO DA NEBI BILO KASNO KAD NAM DODE IZ DUPETA U GLAVU
POSMATRAM VAS

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Mislim da je najvece globalno zlo radikalni islam zbog kojeg se opet moze zaratiti na
ovim prostorima. Tih par fanatika moze da napravi nevidjeno zlo i idemo onda svi u propast.
Da se mene pita ja bih sve te tzv. vehabije i mudzose protjerao iz zemlje i poslao u
primitivne muslimanske zemlje neka tamo prave probleme! Posteni muslimani ce gadno
da nastradaju ako se dese bilo kakav eksces sa vehabijama, o posledicama ne smijem
ni da mislim!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Motajica wrote:Tih par fanatika moze da napravi nevidjeno zlo i idemo onda svi u propast.
Da se mene pita ja bih sve te tzv. vehabije i mudzose protjerao iz zemlje i poslao u
primitivne muslimanske zemlje neka tamo prave probleme!!
Vi'š, i muslimani bi njih rado otjerali (čak i one Sarajevske barabe) jer i njima stvaraju zlo, a ne trebaju im više jer je rat završen, samo, problem je što su im podijelili državljanstva zajedničke nam države, a osim toga, ti muđzosi i vehebije su se "nakotile", i kako ćeš onda s' njima otjerati i tu djecu koja imaju ovdašnje mjesto rođenja i pasoš??? Ne ide, demokratija i te stvari (mada kod nas obično nema demokratije, al' je pristupljena tamo gdje je nepovoljna)...

Inače, slazem se sa Aqua.. Ima tu i "prodaje magle" odozgo...

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Magla ili ne to je grudva koja ce da pokrene lavinu, i svi odosmo u tri ljepe p. materine
POSMATRAM VAS

Post Reply