"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by Dripac »

"Vijest" sa gornjim naslovom je objaviljena na prnjavor.info. Nakon sto su imenom i prezimenom prozvani ljudi iz naseg komsiluka i uz mostvo detalja (da bi zvucalo ubjedljivo) optuzeni da se ilegalno naoruzavaju , na samom kraju texta se konstatuje da MUP, EUFOR, SIPA... "nemaju saznanja" o ovom slucaju! Citaj - sasvim je moguce da je sve LAZ, izmisljotina nadri-novinara Gorana M!

Ko pamti zadnji rat on prepoznaje i ratnohuskacko "novinarstvo" u ovom textu. Objavljivanjem ovakve vijesti prnjavor.info i sam postaje saucesnik u (nedaj boze!) nekom novom zlu. Nasa odgovornost je veca utoliko sto se radi o NASIM, a ne komsijama "novinara" Glasa Srpske, i odjek ovakve "poluvijesti" u Prnjavoru je mnogo jaci nego u Banja Luci. Zato, molim urednistvo stranice prnjavor.info:

SKLONITE OVAJ TEXT SA MOJE FAVORIT STRANICE!!!

Ovo je kraj texta i vjerovatno jedini provjereni dio:
Niko ne zna ništa

U Kancelariji za odnose s medijima EUFOR-a nemaju podatke o ovome, jer su "ingerencije te vrste na domaćim obavještajnim i bezbjednosnim službama".

Portparolu SIPA-e Željki Kujundžiji uputili smo pitanja u pisanoj formi, ali odgovori nikada nisu stigli.

Direktor Uprave policije MUP-a Federacije BiH Zlatko Miletić kaže da nema saznanja o ovom naoružavanju.

- Rezultati istrage o djelovanju vehabija i selefija još nisu za medije - kaže Miletić.

Novinar u kabinetu direktora policije RS Tijana Savić takođe kaže da policija ne može da govori o operativnim saznanjima.

- Ta krivična djela koja pominjete još nisu procesuirana - kaže Savićeva.

_________________________________________________________________________________
A sam text glasi:

Naoružavanje pripadnika vehabijskog pokreta i bošnjačkog stanovništva na prostoru Republike Srpske i Federacije BiH, kao i prikupljanje novca za njihovo djelovanje, ubrzano je u posljednje tri godine.

Prema dokumentaciji koja je u posjedu "Glasa Srpske", izvršeno je više primopredaja nekoliko stotina automatskih pušaka i pištolja, desetina kilograma eksploziva, hiljada komada municije, te novca.

Prema tim dokumentima, u naoružavanju vehabija učestvuju i Sanad Hebib, rođak bivšeg pomoćnika ministra policije RBiH Avde Hebiba, te imam džemata Tevhid u Beču u Austriji Muhamed Porča, koji je neformalni vođa vehabijskog pokreta u BiH.

Pominje se i Ismet Dahić, ali nije poznato je li riječ o bivšem ministru policije Kantona Sarajevo ili se radi o drugoj osobi istog imena.

U dokumentu pod nazivom "Spisak prijema oružja", datiranom na 3. mart 2006. godine, Zenica, stoji da je Naser Abdurahman Al-Saed "za đemat Lišnja Salku Vukoviću predao 10 komada automatskog naoružanja, osam automatskih pušaka, dva kalašnjikova i 50 okvira sa municijom". Lišnja je selo kod Prnjavora, navodi se da je dostava oružja za Lišnju "izvršena preko pogrebnog preduzeća Sveti Anto" iz Zenice.

- Senadu Džiniću predato je 17 automatskih pušaka i 51 okvir sa municijom. Đevadu Haliliću predato je pet pištolja marke duga devetka i 100 komada metaka - navedeno je u dokumentu.

Dalje stoji da je za džemat Prnjavor Senadu Čajiću predato 15 automatskih pušaka i sanduk municije. Za selo Konjuhovce, piše, "dostavu je izvršio Muhamed Porča".

- Mehemedu Husoviću, Prnjavor, predato je 12 pištolja marke TT kalibra 7,62 mm, i 24 okvira sa municijom. Novac u iznosu od 50.000 KM uplaćen je na račun Mirsada Srebrenikovića u Zagreb - stoji u dokumentu koji je potpisao Al-Saed.

"Glas Srpske" je u posjedu i računa koji je preduzeće "Sveti Anto" izdalo na ime Admir Hađiselimović za navodno kupljenu pogrebnu opremu i druge troškove.

U zapisniku o kupovini, koji je sačinio i potpisao Omer Kebić, navedeno je da je 23. marta 2006. godine izvršena kupovina 40 pištolja TT, 1.000 komada metaka kalibra 7,62 milimetra.

- Na Račun Reufa Bjelopoljca uplaćeno je 19.500 KM. Pištolji su predati Admiru Hađiselimoviću u kampu na Vjetrenicama. Ostatak novca je predat Halidu Mujezinoviću. Tačno 6.000 KM - navedeno je u zapisniku.

Treći dokument je "zapis o izdavanju oružja", datiran na 17. jun 2007. godine u Zenici, koji je potpisao Asim Hamzić.

- U Zenici je 16. juna 2007. godine po naredbi gospodina Ćustovića izdato braći Hamzić iz Dervente sljedeće naoružanje. Asimu Hamziću 15 automatskih pušaka i 1.250 metaka kalibra 7,62 mm, dva pištolja marke duga devetka i 50 metaka. Ševki Hamziću sedam kilograma plastičnog eksploziva, šest pištolja kalibra 7,65 milimetara i 120 metaka - navedeno je u zapisniku.

Dodaje se da je trećem bratu Edinu Hamziću predato pet automatskih pušaka, 700 metaka kalibra 7,62 mm, snajper kalibra 7,9 mm sa optikom i 50 metaka kalibra 7,9 mm.

U jednom dokumentu se navodi da je u Zenici 9. avgusta 2007. godine Admir Hađiselimović u prisustvu Omera Kebića predao Sanadu Hebibu, rođaku Avde Hebiba, 45.000 evra "u kontekstu dogovora braće iz Sandžaka i Kosova za potrebe braće iz kampa Nanija".

Jedan od dokumenata je i zapisnik o primopredaji naoružanja i novca u Zavidovićima 9. januara 2007. godine između Ismeta Dahića i Reufa Tabakovića. Tabaković je preuzeo 117 automatskih pušaka, tri sanduka ručnih bombi M57, 50 pištolja TT 7,62 mm, 25 kilograma plastičnog eksploziva i novac u iznosu od 32.000 KM za kupovinu eksploziva marke "vitezit".

Muhamed Porča i njegov bliski prijatelj Zekerijah Mulamustafić takođe danima nisu odgovarali na telefonske pozive.

Bočinja i Kosovo

U zapisniku Islamskog vehabijskog centra Crkvice, datiranom na 22. avgust 2007. godine, Zenica, navedeno je da je sekretar IVC Haris Švraka "pomoć koja je upućena preko IKB banke u iznosu od 80.000 maraka za potrebe đemata Nemila uručio Idrizu Kokiću".

- Za potrebe braće u Bočinji 35.000, za izgradnju džamije u Doboju 10.000, za borca 7. muslimanske brigade Aliju Jusagića 5.000, za kupovinu oružja za braću na Kosovu 30.000. Novac za Kosovo preuzeli su Selim Neđipi i Abit Abazi, stoji u dokumentu.

Niko ne zna ništa

U Kancelariji za odnose s medijima EUFOR-a nemaju podatke o ovome, jer su "ingerencije te vrste na domaćim obavještajnim i bezbjednosnim službama".

Portparolu SIPA-e Željki Kujundžiji uputili smo pitanja u pisanoj formi, ali odgovori nikada nisu stigli.

Direktor Uprave policije MUP-a Federacije BiH Zlatko Miletić kaže da nema saznanja o ovom naoružavanju.

- Rezultati istrage o djelovanju vehabija i selefija još nisu za medije - kaže Miletić.

Novinar u kabinetu direktora policije RS Tijana Savić takođe kaže da policija ne može da govori o operativnim saznanjima.

- Ta krivična djela koja pominjete još nisu procesuirana - kaže Savićeva.

Goran Maunaga - Glas Srpske
Last edited by Dripac on 25.02.2009. 09:45, edited 3 times in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Мени је неки дан на посао дошао један вехабија из Лишње. Довео жену. Углавном видим ја брада без бркова, кратке хлаче...човјек невјеровато елоквентан и културан. Питам шта му све то значи. Да ли Ислам у Босни практикујем такву врсту Ислама и од када. Баш смо се фино испричали, почео он мени неке суре из К'урана да цитира. Ја сам му сам рекао да Алах нема сина :wink: на шта је он зашутио и није више самном причао.

Трагично је да такви ликови живе у нашој средини.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

U jebote,sjebo si vehabiju iz Lisnje svojim poznavanjem svjetskih religija.Jesam i ja vehabija,brada bez brkova i sl.Ne smijem pred tebe u kratkim hlacama! :P
Znas ti sta je tragicno.Tragicno je to sto od 60-70 000 ljudi koliko broji Prnjavor,ne znam tacno,samo imas 10-tak mladjih ljudi koji se bave humanitarnim radom,imas jedno 50-tak koji su iskreni vijernici i tu je tacka.A svi se nazivaju ,bar vecina pravoslavcima.
Jebes vehabije,ja sam za to da ih uvezemo i u grad i svako selo bar po jednu tekiju :) ,ne bi li se Srbi malo spametovali,a ni to ne bi pomoglo,vjerujem.
Treba ih jos vise naseliti ovdje,vidio sam da i među Srbima ima kandidata na prelazak u islam...pa evo sanse.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

moze se biti neke vjere, ali se ona ne mora i prakticirati...vjera nam je odredjena krstenjem, pa ko hoce da mijenja neka se pokrsti u zeljenu vjeru..
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

che wrote: vidio sam da i među Srbima ima kandidata na prelazak u islam...pa evo sanse.
Ti ih drzi ja cu sunetiti !!! :D Treba pomoci ljudima da sto brze predju.. :D .

Za Dripca, neznam samo kako bi jedan "novinar" znao ko je aktivista u selima oko Prnjavora, a kako vidim nije promasio u imenima, mozda u kolicini oruzja i jeste,u to ne ulazim.Cinjenca je da mi Srbi zanemarujemo opasnost, 1991 su se oni ,mislim na Lisanjce naoruzali, prvi Vukovic pa onda i ostali, kad su Veljko i njegovi napali i pohvatali sve, naravno 3 siromaka su stavljeni sa mitraljezom na dzamiju i stradali, kazem stavljeni ,jer sam znao ko su i kakvi su, ako je Bais nekom mislio zlo onda je zlo u svima nama, radnik ,siromak, htio je samo da posteno zivi ,nosio je vrece da bi prehran familiju, a i druga dvojica isto, ti isti koji se i danas pominju, su njih natjerali u smrt, svoje gu*ice su izvadili a njih zrtvovali, zato kazem da svi posteni muslimani treba da prijave tu djubrad, jer samo njih to kosta, neka se sjete ko je sta imao i dobio ili izgubio ovim ratom, neka se sjete kako su ih maltretirali ti isti muslimani ,njihove vodje po Petrovcu, i sta su bili prinudjeni da rade, pa tek onda nek se odluce dal im trebaju jos jednom vjerovati.
Vehabije ce biti i proci, milom ili silom ali narod, obicni smrtnici koji su zeljni kakvog takvog zivota, ce ostati i opet moraju skupa da zive, koliko ce kojih biti, zavisi od utakmice, ali i jednih i drugih je poslije svake igre sve manje, naravno ovo sto se sad sprema ce biti pravi turnir, ako do toga dodje, igra se na ispadanje, i trajat ce puno duze nego poslednja igra. Sad ako su svi za, da se pocne dok je lijepo vrijeme :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Bilo bi zanimljivo da dodje do kakvog ekscesa, da NATo malo spolovilo zasilji, nije odavno.
Za sve ostalo iz teksta, tu je nasa vrla policija.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Post by MASTER »

MA SVE MI OVO NEKAKO MIRIŠE NA BARUT..
NE BIH VOLIO DA SE DESI TA UTAKMICA,ALI NEKE UTAKMICE SE U ŽIVOTU MORAJU ODIGRATI HTJELI MI TO ILI NE.
,I NIŠTA NE ODLUČUJEMO,NAŠE JE DA IGRAMO,KAKO SA JEDNE TAKO I SA DRUGE STRANE :cry: :cry:
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

....sjeca li se neko Dervente i poslednjeg rata,ko je spremao rovove na Bijelom Brdu i Plehanu, ovako je isto i prosli put pocelo,jedini mi zadnji( SRBI) u nista nevjerujemo do smog pocetka,ali ovi iz Lisnje treba da slave Prnjavor i njihove mjestane,neka pogledaju istini u oci,ko razume shvatit ce :) :wink:
.....zivot je cudo.....

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Post by mudrac »

Mirno spavajte sve je pod kontrolom!

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

2+2=?

Post by Dripac »

Ja ustvari ne pricam o vehabijama, ja pisem o ratnohuskackom novinarstvu.
Ovaj text je po svojoj konstrukciji skolski primjer bas toga - "novinarstvo" u cilju uznemiravanja javnosti.
Radi se o teskim optuzbama koje niko od odgovornih iz policije ne moze da potvrdi!!! A kad jednom prica krene za sankom u zanatskom, onda "optuzeni" Muhamed iz texta za cas postane "osudjeni". A dok prica dodje do Pet lampi, "osudjeni" su svi redom - i Konjuhovcani i Lisanjci. Dok prica obidje grad Bevandinim krugom - onda uplaseni (ili mozda razljuceni) komsija Savo vec podmazuje svoju beretu...
Tek kasnije probudice se Kamikaza i kad se zlo vec desilo pricati kako su zrtve uvjek "mali ljudi", posteni Mujo ili komsija Savo, ko vec prvi opali. A u osnovi svega je bila obicna novinarska L-A-Z koju smo sami sirili, ko za sankom, ko na web-u!

Pitam se: ako forumasi (IT-krema Prnjavora, razuman svijet!) ne vide da neko od njih (ponovo!) pravi ovce, sta onda ocekivati od komsije Save? Dokle da nas schishaju, jedno su brada i kratke pantalone, al' ako tvrdis da je neko naoruzani terorista...

Otpor, stoko! kao sto pjesnik rece. Ja ne kupujem macka u vreci, pa to ti je!

Pazi sad ove postove gore napisane: sta sam rekao, probudio se cika Savo, vec mu mirise na barut, Plehan i Bijelo Brdo... E, o tome ja pricam! Kako dobro plasirana LAZ djeluje na "prosjecnog glasaca" ili efekti ratnohuskackog novinarstva...
Last edited by Dripac on 25.02.2009. 07:52, edited 2 times in total.

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Post by mudrac »

Lisnja je puna vehabija i ovaj clanak nije uopste ratnohuskacko novinarstvo!

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Prodaj kravu i kupi pusku i pravac na Lisnju istrebiti sve mudzose i balije!
Sva ova retorika me podsjeca na SDS politiku pocetkom 90-ih, bilo bi
izgleda lijepo da se sve to ponovi ili se mozda varam?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Vidi staga je ostalo zere u pepelu :D , ljudi niko ne zove na lincovanje Lisanjaca, naprotiv, trazi se da Lisanjci ,oni posteni kojih je najvise, srede stvari izmedju sebe da nebi komsija Savo za dzabe prodao kravu i ostavio djecu bez friskog mlijeka. :D
Glupo je pricati i uperati prstom u narod, ako je neko kriv zatvor ili metak u celo i gotovo, jer ako oni ojacaju u njih nema zatvor, vec samo metak u celo, jednom je jedan Musliman pametno rekao :"Ne ljutim se ja na sve Srbe , ja sam znao ko ce mi od njih zakucati na vrata, ko ce mi odnijeti pusku, ko namjestaj, ko ce me tuci ,sve prije nego je i poceo rat, ali znao sam i kome bi se mogao za pomoc obratiti,ali isto sam tako znao ko bi to sve radio od Muslimana, da smo nekim slucajem mi na vrijeme preuzeli vlast u Prnjavoru,i sve bi i u tom slucaju bilo isto , samo u drugacijim ulogama". ETO TAKO RAZMISLJA PAMETAN COVJEK; zna da smo svi isti , samo zavisi ko je u datom momentu jaci. :wink:
Nije SDS huskao na rat, mozda malo ,ali u tom momentu se narod morao na neki nacin pokrenuti, jer cinjenica je da je HVO sa svojim postrojbama :lol: jednog maglovitog jutra osvanuo ispred ergele, i zahvaljujuci pametnom oficiru, koji se odmah informisao kod lokalnog Hrvata, ko u stvari zivi na okolnjim brdima, naredio je brzinsko povlacenje, poslije toga se rusi most kod ribnjaka i pada odluka da se sukob prenese na Derventu, bar tako tvrde hrvatski izvori, e sad ako lazu,na dusu im. :D mada u nas u to doba nije bio niko spreman za rat, jos se govorilo, nece u nas , to se sve desava tamo nekom, kao sto se to i danas govori.Ali taj zadnji rat nismo mi Srbi poceli, pa zato nismo mogli ni da biramo, vrijeme, dan, mjesto, sve su drugi izabrali. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

KAMIKAZA wrote::D Vidi staga je ostalo zere u pepelu :D , ljudi niko ne zove na lincovanje Lisanjaca, naprotiv, trazi se da Lisanjci ,oni posteni kojih je najvise, srede stvari izmedju sebe da nebi komsija Savo za dzabe prodao kravu i ostavio djecu bez friskog mlijeka. :D
Glupo je pricati i uperati prstom u narod, ako je neko kriv zatvor ili metak u celo i gotovo, jer ako oni ojacaju u njih nema zatvor, vec samo metak u celo, jednom je jedan Musliman pametno rekao :"Ne ljutim se ja na sve Srbe , ja sam znao ko ce mi od njih zakucati na vrata, ko ce mi odnijeti pusku, ko namjestaj, ko ce me tuci ,sve prije nego je i poceo rat, ali znao sam i kome bi se mogao za pomoc obratiti,ali isto sam tako znao ko bi to sve radio od Muslimana, da smo nekim slucajem mi na vrijeme preuzeli vlast u Prnjavoru,i sve bi i u tom slucaju bilo isto , samo u drugacijim ulogama". ETO TAKO RAZMISLJA PAMETAN COVJEK; zna da smo svi isti , samo zavisi ko je u datom momentu jaci. :wink:
Nije SDS huskao na rat, mozda malo ,ali u tom momentu se narod morao na neki nacin pokrenuti, jer cinjenica je da je HVO sa svojim postrojbama :lol: jednog maglovitog jutra osvanuo ispred ergele, i zahvaljujuci pametnom oficiru, koji se odmah informisao kod lokalnog Hrvata, ko u stvari zivi na okolnjim brdima, naredio je brzinsko povlacenje, poslije toga se rusi most kod ribnjaka i pada odluka da se sukob prenese na Derventu, bar tako tvrde hrvatski izvori, e sad ako lazu,na







dusu im. :D mada u nas u to doba nije bio niko spreman za rat, jos se govorilo, nece u nas , to se












sve desava tamo nekom, kao sto se to i danas govori.Ali taj zadnji rat nismo mi Srbi poceli, pa








zato nismo mogli ni da biramo, vrijeme, dan, mjesto, sve su drugi izabrali. :wink:












:::::MISLIS LI NA DZGELUUUUU::::::::: :?:
.....zivot je cudo.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D A na koga bi drugog :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Pa sad da je bilo bas tu nije,ipak je jos tad bila vojska "nasa"na pomenutom mjestu...jos jedinstvena.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Ko je ustvari odgovoran...

Post by Dripac »

Ko je ustvari, imenom i prezimenom formalno-pravno odgovoran za vijesti koje se objave na Prnjavor.info?

Pitanje se namece citajuci zadnji dio texta "Bošnjaci povratnici traže zastitu":

"Oni su naglasili da će zaštitu tražiti i od pravosudnih institucija i podnijeti tužbu protiv vinovnika medijskih dezinformacija koje su ugrozile njihov i integritet njihovih porodica i Bošnjaka povratnika na području opštine Prnjavor."

http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1235716568

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Da, citao sam...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ko je ustvari odgovoran...

Post by vrsta8472 »

Dripac wrote:Ko je ustvari, imenom i prezimenom formalno-pravno odgovoran za vijesti koje se objave na Prnjavor.info?

Pitanje se namece citajuci zadnji dio texta "Bošnjaci povratnici traže zastitu":

"Oni su naglasili da će zaštitu tražiti i od pravosudnih institucija i podnijeti tužbu protiv vinovnika medijskih dezinformacija koje su ugrozile njihov i integritet njihovih porodica i Bošnjaka povratnika na području opštine Prnjavor."

http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1235716568
Ја објављујем.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nauci za 5 min sta znaci Vehabija

2 deo Nauci za 5 min sta znaci vehabija

Дотични који је именован у тим текстовима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Vedrane,
da muslimanski extermisti postoje u Bosni, niko upucen ne osporava. Ja pricam o nasim komsijama Lisanjcima i Konjuhovcanima koji su imenom i prezimenom prozvani, oklevetani, bez, kako ja vidim, ikakvog konkretnog dokaza. A prnjavor.info je ucestvovao u njihovom blacenju objavljivanjem poluinformacija, na sajtu sa kojeg se prnjavorcani informisu.

Kakva je tvoja odgovornost u tome?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Мој један дан када има "шкакљивих" вијести изгледа овако.

Јутрос објавим вијест о Жуни, зову ме да је избришем јер има низ нетачних података. Провјеривим видим стварно има. Онда ме зову неки ликови да ће ми просути зубе и да се нећу жив находати овим градом, због вијести о тучи оних младића и сада ме је контактрирао неки наш суграђанин из Беча који ми каже (да не цитирам све): Знаш ли ти смраду да само три Србске куће имају у Лишњи (од моја три стрица) и да се помолим за њих и тако свашта је још написао, пуно мржње и презира према истим тим свјим комшијама Србима.

Тако да ја овакве "оптужбе" примам годинама и више не обраћам пажњу на то. Ако неко хоће да ме удара, туче или тужи зна гдје ме може наћи.

Ја се за разлику од осталих не кријем иза никова!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Dripac, zasto ne bi smjeli na prnjavor.info objavljivati vijesti iz javnih medija. pa nisu prnjavorcani samo posjetioci ove stranice, nego je najveci dio siroko informisan...sto preko stampe, sto preko svih drugih elektronskih medija...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:Мој један дан када има "шкакљивих" вијести изгледа овако.

Јутрос објавим вијест о Жуни, зову ме да је избришем јер има низ нетачних података. Провјеривим видим стварно има. Онда ме зову неки ликови да ће ми просути зубе и да се нећу жив находати овим градом, због вијести о тучи оних младића и сада ме је контактрирао неки наш суграђанин из Беча који ми каже (да не цитирам све): Знаш ли ти смраду да само три Србске куће имају у Лишњи (од моја три стрица) и да се помолим за њих и тако свашта је још написао, пуно мржње и презира према истим тим свјим комшијама Србима.

Тако да ја овакве "оптужбе" примам годинама и више не обраћам пажњу на то. Ако неко хоће да ме удара, туче или тужи зна гдје ме може наћи.

Ја се за разлику од осталих не кријем иза никова!
Pa ti si pod udarom, je l prijavljujes to policiji?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply