"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by seljak iz skakavaca »

Nadam se da nece ostati na tom broju, i da ce im se pridruziti i gospodja po imenu "Sida". :P :twisted:
Dug i zdrav zivot im zelim!
Selam

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by MASTER »

PRIDRUŽUJEM SE ČESTITKAMA :D :D
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

Церић прети ЕУ!

Поглавар Исламске заједнице БиХ Мустафа Церић запретио Европи да ће одговарати због наводне гетоизације Бошњака, поручивши да „шехидска крв" у Босни није пала узалуд, јер је она „семе за све будуће генерације Бошњака"

Мустафа Церић
ЗАСТРАШУЈУЋЕ ПОРУКЕ... Мустафа Церић, поглавар Исламске заједнице БиХ

Поглавар Исламске заједнице БиХ реис-ул-улема Мустафа Церић назвао је Брисел, Стразбур и целу Европу лицемерима, запретивши им да ће, због одлуке да не укину визе грађанима БиХ, одговарати за све пред „оним који нас је створио, невиним жртвама и шехидима из претходног рата у БиХ"!

Политичка јавност, социолози и аналитичари у РС запањени су Церићевим порукама, изреченим на сахрани бошњачких жртава у Приједору. Политичари, аналитичари и социолози упозоравају да Церић отворено позива на рат и још већу исламизацију БиХ.

Михајло Парађина
ПАРАЂИНА: РЕИС НАС НЕЋЕ ИСТЕРАТИ ИЗ БиХ!

Председник Председништва Борачке организације РС Михајло Парађина тврди да би понашањем и порукама реиса Церића требало да се позабави међународна заједница, јер је очигледно да су његове изјаве усмерене против уставног уређења БиХ.

- Његова прича више доприноси утврђивању карактера рата него све друге пресуде, одлуке и анализе! Ако су овде гинули шехиди, онда је то био верски рат, а никако агресија! Међутим, у његовом иступу препознаје се и јасна намера да жели да истера немуслимане из БиХ. Јавно му поручујем да од тога нема ништа и да ће Срби остати на вековним огњиштима - каже Парађина.

- Шехидска крв није узалудно пала, јер је она семе засејано у Босни за будуће генерације које ће знати да цене своју веру, нацију и државу - рекао је Церић у Приједору.

Социолог Зоран Милошевић каже да су изјаве реиса Церића застрашујуће и да су мотивисане застрашивањем Срба и Хрвата. Он напомиње да стално понављање термина „шехид" у свакој прилици када се одаје почаст погинулим Бошњацима, буквално значи да муслимани у БиХ потврђују да је сукоб који је овде вођен био искључиво верског карактера.

- У исламу се сматра да је свака територија на којој је пала муслиманска крв њихова! Реисове речи припадају средњем веку, јер ако некога назовемо шехидом, то значи да је он свети ратник који је погинуо за ислам, односно за веру, а никако за нацију или државу! Ако Бошњаке који су изгинули у претходном рату реис назива шехидима, онда он поручује да су погинули борећи се за ислам, што баца ново светло на карактер трагичног сукоба у БиХ - истиче Милошевић.

Реисове претње Европи и свету због одлуке Брисела да грађанима БиХ не укине визни режим, Милошевић оцењује као недопустиво мешање једног верског великодостојника у теме којима не би требало да се бави.

- Ипак, његова реакција је донекле разумљива, јер Европа јесте ставила Бошњаке и целу БиХ у једну врсту изолације. Али, то треба гледати као упозорење, превасходно Бошњацима да се социјализују и прилагоде западноевропској цивилизацији! Наиме, Европа се плаши ислама и жели да га, на одређен начин, дисциплинује. Позадина целе приче са визама лежи у чињеници да муслимани одбијају да се прилагоде европским вредностима. Рецимо, у Немачкој постоје цели квартови који су чисто турски, а у неким школама нико не сме да проговори немачки, што изазива страх и неповерење. Европа је свесна опасности која јој прети и зато овако реагује - уверен је Милошевић.

Аналитичар Ненад Стевандић каже да је циљ Мустафе Церића додатна радикализација бошњачког корпуса. Стевандић оцењује да су драматични, запенушани говори попут оног у Приједору прави начин за тај посао.

факти

н Мустафа Церић је на место поглавара ИЗ по други пут изабран 2005. године и од тада почињу његови стални упливи у политичке воде у БиХ

н Под његовим вођством ИЗ је својевремено изнела и Предлог промена Устава БиХ, а сам Церић је више пута означен као идеолог бошњачке политике

н Прошле седмице Европска комисија изоставила БиХ из пакета земаља региона којима се укида визни режим


- Ако су погинули Бошњаци шехиди, онда се овде водио верски рат и ту нема дилеме! Међутим, и сам Церић је контрадикторан јер један дан прича о агресији и о томе како су се Бошњаци бранили, а други дан погинуле назива шехидима! То не иде једно с другим - упозорава Стевандић.

Он додаје да су Церићеве поруке у вези са визним режимом прилично дискутабилне и образлаже разлоге зашто управо првом човеку ИЗ БиХ не одговара укидање виза.

- Њему то и одговара јер му је у интересу да што мање људи иде у иностранство, где би могли да виде да нигде на свету не постоји верски лидер као што је Церић! Таквих нема ни у Ирану - каже Стевандић.
Ж. МАРКОВИЋ
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by Sheki »

Udri po njima Zare!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

Добре текстове пише, тај твој Жаре ;)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

Vehabije na vratima Dervente!

Pripadnici vehabijskog pokreta iz Nemile kod Zenice kupili oko 400 dunuma zemljišta u selu Kovačevci, odakle nameravaju da kontrolišu celu Posavinu
1
Pokrili celu bosnu... Pripadnici vehabijskog pokreta stigli i u RS
Pokrili celu bosnu... Pripadnici vehabijskog pokreta stigli i u RS

Vehabije iz sela Nemila kod Zenice već tri godine pokušavaju da naprave islamističku bazu u selu Kovačevci, koje je smešteno u blizini katoličkog samostana na Plehanu, u opštini Derventa! Islamski ekstremisti iz tog dela Federacije BiH nedavno su kupili čak 400 dunuma zemlje na području Plehana, i to pod izgovorom da nameravaju da izgrade lovište!

Odlično obavešteni sagovornici Pressa RS, bliski obaveštajnim krugovima, međutim, tvrde da veoma jak pokret vehabija iz BiH u Plehanu želi da napravi još jedno terorističko uporište, poput onoga koje već duže vreme, uz znanje vlasti Republike Srpske, BiH, ali i najviših međunarodnih krugova, imaju u Gornjoj Maoči kod Brčkog. U Plehanu tvrde da su pritisci na domaće stanovništvo, a posebno na meštane Kovačevca, počeli još pre tri godine, kada su se preko noći na zidovima srušenih kuća pojavili preteći grafiti, u kojima Bošnjaci iz Nemile i Vukotića kod Zenice tvrde da će preuzeti zemlju na kojoj žive Hrvati. Na oronulim zidovima čak su bila ispisana imena i brojevi telefona potencijalnih „mušterija", za koje se ispostavilo da su vehabije.

Fratar protiv prodaje zemlje

- Te poruke su shvaćene kao namera tih ljudi da kupe te porušene kuće i imanja oko njih! U protekle tri godine u nekoliko navrata su viđeni ljudi dugih brada koji su se motali po ovom području, a da niko nije znao o kome je reč! U međuvremenu, u susednom selu Velika, izvesni dr Dizdarević, koji živi u Americi, od jednog Hrvata koji je poreklom sa ovog prostora otkupio je gotovo 400 dunuma zemljišta! Tom poslu se usprotivio i plehanski gvardijan fra Mirko Filipović - rekao je Pressu bivši meštanin jednog od plehanskih sela, koji je ranije odselio sa ovog područja.

Reporteri Pressa RS obišli su nekoliko sela na području Plehana i pokušali da razgovaraju sa stanovnicima, ali niko od njih nije bio preterano raspoložen za priču. Doduše, neki meštani su potvrdili da su primetili nepoznate ljude koji se već duže vreme motaju po tom području, a viđeni su i u proteklih nekoliko dana. S druge strane, sveštenik u plehanskom samostanu fra Filip Zubak potvrdio nam je da je bilo protivljenja prodaji zemljišta u Kovačevcima.

- Ne znam ništa o tim grafitima. Međutim, istina je da smo se usprotivili prodaji zemljišta koje se nalazi u posedu Hrvata, iz prostog razloga što smatramo da bi ti vlasnici trebalo da se vrate na svoja ognjišta. Inače, ovde je za sada dosta mirno i sumnjam da bi muslimani iz susedne Velike nešto pokušavali da učine, jer su i u tom selu ostali samo starci - kaže fra Zubak.
2
Obeležili teritoriju ... Vehabije su na zidovima srušenih kuća u Plehanu ispisale grafite, o čemu je obavešten i MUP RS
Obeležili teritoriju ... Vehabije su na zidovima srušenih kuća u Plehanu ispisale grafite, o čemu je obavešten i MUP RS

Ni meštani Velike, pretežno bošnjačkog sela, nisu bili mnogo rečitiji. Ono što smo uspeli da čujemo jeste da oni odbijaju bilo kakvu povezanost sa vehabijama i natpisima na kućama u susednom selu. Kada je u pitanju kupovina zemljišta, meštani su nam rekli da je to urađeno zbog gradnje lovišta na tom području.

Ekspert za antiterorizam Dževad Galijašević kaže da su informacije o vehabijskim aktivnostima na Plehanu zanimljive i da, ako su tačne, znače da islamski ekstremisti prvi put pokušavaju da naprave bazu van Federacije.

Šire se prema Hrvatskoj

- Nije nemoguće da se to dešava, naročito ako su u pitanju vehabije iz Nemile! Reč je selu kod Zenice koje ima oko 6.000-7.000 stanovnika, od kojih su oko 250-300 pripadnici vehabijskog pokreta! U pitanju je samo jedan od krakova vehabijske hobotnice, koja počinje u Sarajevu i grana se na više strana u FBiH! Oni su dobro uvezani i sa lokalnom vlašću u Zenici, kao i sa nekim političkim strukturama - kaže Galijašević.

On ističe da lokacija uzvišenja Plehan nije slučajno odabrana jer, iako nije daleko od nekih kantona u FBiH, ipak predstavlja teritoriju unutar RS, sa koje se kontrolišu neke važne tačke.

- Kao i u Gornjoj Maoči, koja je, geostrateški gledano, izuzetno važna lokacija, tako je i sa Plehana moguća kontrola dobrog dela toka reke Save, a samim time i Hrvatske - kaže Galijašević.

U derventskoj policiji tvrde da nemaju informacija o organizovanju vehabijskog pokreta na području Posavine.

- Slučaj prijavljivanja grafita od pre tri godine je dokumentovan i to je jedino što mogu da kažem - kaže komandir policijske stanice u Derventi Mile Tadić.

EKIPA PRESSA RS
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by regeman »

evo ih u podmornici na ribnjaku.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re:

Post by Hunter »

vrsta8472 wrote:Мој један дан када има "шкакљивих" вијести изгледа овако.

Јутрос објавим вијест о Жуни, зову ме да је избришем јер има низ нетачних података. Провјеривим видим стварно има. Онда ме зову неки ликови да ће ми просути зубе и да се нећу жив находати овим градом, због вијести о тучи оних младића и сада ме је контактрирао неки наш суграђанин из Беча који ми каже (да не цитирам све): Знаш ли ти смраду да само три Србске куће имају у Лишњи (од моја три стрица) и да се помолим за њих и тако свашта је још написао, пуно мржње и презира према истим тим свјим комшијама Србима.

Тако да ја овакве "оптужбе" примам годинама и више не обраћам пажњу на то. Ако неко хоће да ме удара, туче или тужи зна гдје ме може наћи.

Ја се за разлику од осталих не кријем иза никова!
ti se krijes iza rendgen aparata i branis se radijacijom :))))
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Re:

Post by vrsta8472 »

Hunter wrote:
ti se krijes iza rendgen aparata i branis se radijacijom :))))
Да да, па приђи ми ако смијеш :D ))
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by Magyar »

...a braca Srbi pozurili da predaju svo oruzje i da se dobro isenluce na sve velike srpske praznike, kao to nam je obicaj.A sutra da dodje do necega uzecemo vile i rogulje pa se kao prave patriote tuci sa njima :evil: !
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by Hunter »

Ništa se ti ne brini za bracu Srbe, ne znas sta se sve cuva u slamaricama :)
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by KAMIKAZA »

E sto me imenovaste za moderatora ove politike,a sad bi ja njima rekao :evil: ufffff ,stosta bi im lanuo ali nesmijem. :D ETO DA POKAZEM DA SAM JA JEDAN JAKO UCTIV MODERATOR RECI CU SAMO :SRETAN BOZIC SVIM VEHABIJAMA; OD MENE IMATE PRASE I BURIC RAKIJE AKO SE USUDITE DA NASELITE TE NJIVE STO STE KUPILI :lol: Bas sam bio zabrinut gdje cemo ih pronaci da im se osvetimo za Ozren, a oni dodjose sami :mrgreen:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:E sto me imenovaste za moderatora ove politike,a sad bi ja njima rekao :evil: ufffff ,stosta bi im lanuo ali nesmijem.
Сад требаш да будеш на "нивоу", као што каже Жика у "Жикиној династији" :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:49, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

У Горњој Маочи похапшене вође вахабијског покрета
Datum: 02.02.2010 21:00
Autor: Небојша Томашевић

ГОРЊA МAОЧA - У акцији "Свјетлост" у Горњој Маочи ухапшено је шест особа, углавном лидера радикалног вехабијског покрета у БиХ.

Између осталих, ухапшени су Нусрет Имамовић (39), Елдин Имамовић (34) и Џемал Казаферовић (25). Одузета је знатна количина оружја, углавном ловачког, CD-ова и документације.

Према неслужбеним информацијама приведено је десет особа вехабијског покрета, а међу њима има и жена.

Портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубишић казао је да је током акције било "пасивног отпора", а неке агенције преносе да је у Горњој Маочи полиција затекла у више него запуштеном стању.

У акцији "Свјетлост" која је почела јуче прије свитања у Горњој Маочи код Брчког учествовало је око 600 полицајаца из здружених снага свих полицијских агенција у БиХ: ОБA, Граничне полиције БиХ, SIPA, МУП-а РС, Службе за послове са странцима, Полиције Брчко дистрикта, ФМУП-а, Управе полиција кантоналних МУП-ова у ФБиХ, као и представника EUPM.

Ова највећа акција полиције послије Дејтона изведена је по налогу Суда и Тужилаштва БиХ циљем откривања и кривичног процесуирања особа осумњичених за угрожавање територијалне цјелине БиХ, напад на уставни поредак и изазивање народносне, расне или вјерске мржње, раздора и нетрпељивости. Водио је Заједнички штаб формиран у Брчком у ком су били и главни тужилац БиХ Милорад Барашин и два тужиоца овог Тужилаштва.

Горња Маоча потпуно је изоловано мјесто у којем до сада нису важили закони државе БиХ, а многи то мјесто сматрају најснажнијим сједиштем радикалног ислама у регији. У Горњој Маочи живи се по шеријатском закону, а пут који води до овога, некада српског села Каравласи, готово је потпуно непроходан, а сви путокази према селу су на арапском језику.

На већини кућа су црне исламске заставе, а дјеца овог села уче по наставном плану и програму Јордана у школи која није у надлежности ниједног званичног министарства.

Вођа вехабијске заједнице Нусрет Имамовић, који је јуче ухапшен, написао је недавно на једном форуму да "самоубилачки напади нису забрањени, али их не треба користити осим у изузетним приликама и ситуацијама".

То контроверзно размишљање Имамовић је изнио на порталу "www.putvjernika.com", у одговору једном посјетиоцу, кога је занимало да ли је гријех "опасати се експлозивом и разнијети међу групом кјафира (невјерника)".

Имамовић је полицији у Брчком и Тузли одраније познат због насилничког понашања.

Према ријечима очевидаца, велики број полицајаца у аутобусима и возилима за специјалне акције запутили су се око поноћи у правцу Маоче.

- На сваких километар стајао је полицајац од границе па све до петље на Шићком. Видјели смо два аутобуса пуна полицајаца, сусрели смо и двадесетак полицијских џипова. Било је очигледно да почиње велика акција - изјавио је очевидац акције.

- Село Горња Маоча један је од разлога и зашто Босни и Херцеговини нису укинуте визе, рекао је недавно предсједавајући Заједничке комисије парламента БиХ за надзор над радом Обавјештајно-беџбједносне агенције БиХ Мирко Околић.

Крајем децембра "Глас Српске" објавио је свједочење Мухамеда П. који са супругом, мајком и двоје дјеце живи у кући поред пута који води у Горњу Маочу који је тада казао да се из Горње Маоче једном мјесечно чују пуцњеви јер су вехабије и муџахедини у шуми изнад тог села однедавно организовали одржавање вјежби из бојевог гађања.

- Пуцњеви се једном мјесечно чују тамо на ивици села Горња Маоча, кад од моје куће кренете једно два километра ка том селу. То сам чуо случајно кад сам ишао за стоком. Пуцњеве сам касније чуо у још два наврата, у размацима од по мјесец - рекао је он.

Истакао је да претпоставља да се ради о вјежби гађања бојевом муницијом и војним наоружањем јер се, каже, то доста разликује од звука испаљене маневарске муниције и дејствовања другог оружја.

Припадници SFOR-а су 2003. године ухапсили вехабијског вођу из Горње Маоче Сабахудина Фиуљанина под оптужбом да их шпијунира. Послије тог вођа је постао Енес Мујкановић, звани Aбу Омар ал Кхадаб, а послије њега Имамовић.

Шеф израелске дипломатије Aвигдор Либерман изјавио је недавно да "Aл-Каида" и друге исламистичке екстремне групе покушавају да успоставе базе на Балкану.

Министар спољних послова БиХ Свен Aлкалај је, међутим, одбацио такве изјаве као потпуно неосноване и додао да оне наносе штету међународном угледу БиХ.
Пут вјерника

Коначно је медијска хајка против мјештана Горње Маоче уродила плодом! Оно што су новинари, не сви, мјесецима понављали као папагаји како у селу Горња Маоча постоји "камп војне обуке потенцијалних терориста" коначно је стигло и до ушију њихових информативних извора.

Објављено је ово јуче на веб-сајту путвјерника.цом и наведено да је акција у Маочи скандалозно кршење људских права.

- Остало је да се само "топло захвалимо" медијима који лажима и клеветама упропаштавају мир и хармонију цијелих породица у Горњој Маочи како би ти новинари својим породицама поставили хљеб на трпезаријски сто. То исто можемо рећи и за полицијске структуре БиХ, стоји на сајту
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

http://www.islambosna.ba/forum/politika ... u-toku%29/

Ко има добар желудац нека ћита
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by KAMIKAZA »

Dobra stranica,ali su odbili da objavljuju moje komentare :D neznam zasto :lol: valda mi je jos uvjek preduga licna karta :smt005
Ali su bili kulturni rekli su mi da se moje misljenje ,na drugim forumima,kosi sa njihovim misljenjem,i sa njihovim pravilnikom,a narocito sa Glavom III clan 14 :D
Hajde nek im bude, poslao sam im pitanje zasto onda niko od njih ne postuje clan 12 iz iste te glave III.
Ali ako me nece,neka im bude,samo da znaju da ce ako mene ne uzmu ,biti na velikom gubitku :smt005
http://www.islambosna.ba/forum/register/
Ocigledno da oni posjecuju i Prnjavor.info :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by seljak iz skakavaca »

Pustite ljude da zive, vi´s da su se samovoljno izolovali...

Treba i ostatak poslati gore, pa dobro ograditi :lol: :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by KAMIKAZA »

Ovo je bila preventivna akcija ,da sutra ne reknu , da ih srbi opet drze u logorima :D Koga li ce sad da strpaju u hag,za ovaj logor Gornja Maoca :lol: mozda Dodika :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by čiča »

@kamikaza
Pa nećeš valjda i ti u vehabije, jest da imaš bradu :mrgreen: , ali tvoj način života se ne poklapa sa njima.
Nego meni ovo sve dođe manje više smješno, 600 policajaca ide na njih 20ak, ko da hvataju Ramba, Terminatora, Betmena i Supermena odjednom. Medijski prenapuhana akcija izvedena po naređenju onih koji vode glavnu riječ, tj. Amerikanaca, a možda i ovih iz EU.
Nego komadant kamikaza, da li držiš prnjavorske vehabije još uvijek na oku ili su i oni juče "nastradali" u Maoči. :lol:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by KAMIKAZA »

:D Ma ova akcija je samo maska, sve je bilo vec najavljeno,nasli su samo lovacko naoruzanje,i jedan lovacki mitraljez :D bas bi volio vidjeti u kojoj kuci u bosni nema nesto brzometno. :D A pogotovu u vehabija,ispade da se vehabije ubrzano naoruzavaju prackama. :smt005
AID je njima tu akciju najavio prije nego sto je organizovana, :) zalosno je to sto se u nas desava,ali to je nasa stvarnost,nema vize dok ne otjerate Musu Pusu iz bosne :D oni misle da je on neki mudzahid. :D
Ovi vehabije iz mog sela su dobri,ne jedu ne piju,ne j*bu,ja sve moram za njih da radim... :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:43, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

ВЕХАБИЈСКИ ПУНКТОВИ И У СРПСКОЈ


Сви пунктови: Маоча, Сарајево, Травник, Зеница и Беч за своју координирајућу улогу у БиХ имају политичку, а често и друштвену подршку, коју им обезбјеђују некадашњи припадници обавјештајних служби и политички лидери, а снажан утицај имају Харис Силајџић, Бакир Изетбеговић, Бакир Алиспахић и многи други, који на свој начин и за свој интерес координишу над логистичким центрима и оперативним пунктовима вехабизма у БиХ


Разговарао: Петар БУРГЕР


ДОБОЈ, 16. ФЕБРУАРА (СРНА) - Члан Експертског тима југоисточне Европе за борбу против тероризма и организованог криминала Џевад Галијашевић тврди да је Горња Маоча само једна од активности које вехабије и припадници терористичких организација несметано проводе у БиХ и наглашава да се неки вехабијски пунктови налазе и на подручју Републике Српске.

"Маоча је један од оперативних пунктова, заснован на територијалном принципу, који није најважнији територијално-оперативни пункт у БиХ, јер постоје много већи по обиму, садржају и људству. То су Жељезно Поље и Шерићи код Зенице, Мехутићи код Травника, Каменица код Теслића, затим неколико села код Санског Моста. Постоје и пунктови око Прњавора и Дервенте у Републици Српској, у којима се већ формирају вехабијске заједнице" - упозорава Галијашевић у интервјуу Срни.

Он наглашава да је, "са становишта координације вехабија и њихових територијално-оперативних и логистичких пунктова у БиХ, веома важна џамија краља Фахда у Сарајеву, у којем истакнуто мјесто има мудериз Незим Халиловић".

Галијашевић наводи да оперативни вехабијски пунктови нису једини у БиХ, јер постоје и они које чине поједине невладине и хуманитарне организације, међу којим је најважнија "Активна исламска омладина-младеж" (АИМ), која је била и остала један од најбитнијих оперативних елемената, важнији од било којег територијалног пункта, јер се ту могло највише дјеловати међу младима.

"Јавна је тајна да већ годинама у Сарајеву и другим већим градовима БиХ постоји такозвана `шеријатска полиција`, иза које се крију младе вехабије, одлучне у намјери да бошњачку омладину `образују` на прави начин" - истиче Галијашевић.

Према његовим сазнањима, Маоча се, осим територијално-оперативног пункта, убраја и у логистички, који не служи само за трансфер новца, наоружања и опреме - који су у недавној полицијској акцији заплијењени.

"Маоча је много више значајна због трансфера идеологије у оперативно-функционалном и војном смислу" - истиче Галијашевић.

Он каже да је тако вехабијски вођа у Маочи Нусрет Имамовић, у оперативном смислу, био прилично увезан са једим од важнијих оперативних пунктова у Бечу, иза којег стоји Мухамед ефендија Порча.

"Имамовић је био, такође, близак са Сафетом Дургутијем у вехабијском пункту у Травнику, који је сада замјеник директора тамошње медресе и особа коју Савјет безбједности већ дуго времена проглашава терористом. Томе треба додати и вехабијски пункт у Зеници у којем је главна личност Еим Навада, који је координатор између иностраних и домаћих вехабија" - упозорава Галијашевић и истиче:

"Сви ти пуктови: Маоча, Сарајево, Травник, Зеница и Беч за своју координирајућу улогу у БиХ имају политичку, а често и друштвену подршку, коју су обезбиједили и данас обезбјеђују некадашњи припадници обавјештајних служби и политички лидери, а снажан утицај имају Харис Силајџић, Бакир Изетбеговић, Бакир Алиспахић и многи други, који на свој начин и за свој интерес остварују координирајућу функцију над логистичким центрима и оперативним пунктовима вехабизма у БиХ".

"У територијално-оперативном вехабијском центру у Маочи, која није најбитнији пункт, али га не треба потцјењивати због онога што је у њему пронађено током полицијске акције, слободно се може рећи да се обављала војна разрада организационог дјеловања, јер су вршени обука и припреме за герилски начин ратовања и за терористчке акције које не подразумијевају самоубилачке акције" - истиче Галијашевић.

На простору БиХ и од раније, а сада посебно, постоји проблем (према неким ранијим подацима) више од 200 агената иранске тајне службе - напомиње Галијашевић и истиче да је видљива појава иранских институција и културних аташеа, као и новца којим се финансирају разне активности на простору БиХ.

"Тако се Иран смишљено интегрисао у политички систем Странке демократске акције (СДА), јер се у њој налази Хасан Ченгић, који већ тридесетак година чини најважнију карику у ланцу везивања БиХ и Ирана. За њега америчка обавјештајна служба претпоставља да се крије под именом Јусуф" - наводи Галијашевић.

У БиХ, према најновијем извјештају америчког Стејт департмента, има више од 1 040 правних субјеката и физичких лица за које је оцијењено да су блиска подршка тероризму, међу којима се помиње оганизација Босанска идеална футура (БИФ), у којој дјелују исти људи забрањене организације "Ел Хараменија", чији је рад забранио Стејт департмент.

"Случај Маоча и тамошње вехабије треба цијенити као људе који су имали терористичке намјере и пријетње за БиХ и због тога их треба третирати као озбиљну терористичку групу. Саме вехабије, које, успут буди речено, не воле да их називају тим именом, за себе кажу да су само `Алахови ученици` и `Посланикови сљедбеници`. Вехабизам у суштини заговара одбацивање сваког модернизма и враћање светој прошлости" - појашњава Галијашевић.

Он наводи да вехабизам у БиХ није скоријег датума, већ је почео да продире осамдесетих година прошлог вијека, када су млади људи са ових подручја почели да одлазе на школовање у арапске земље. "Зато се данас вехабизам добро раширио у БиХ и, осим иностраних, главну ријеч данас воде домаће вехабије" - додаје Галијашевић.

Према његовим ријечима, вехабизам је најпроширенији у немодернизованим дијеловима Азије и многи га окривљују за подстицање терористичких група у Авганистану, Саудијској Арабији и Ираку, па се зато између вехабија и Ал каиде слободно може ставити знак једнакости.

"Због тога, као и због новчане помоћи исламских финансијских центара моћи, вехабизам и вехабије полако али сигурно добијају све више присталица у исламском свијету и незадрживо се шире. Вехабије своје вјеровање форсирају на најупадљивији и најоштрији начин, између осталог, убијајући велики број људи, жена и дјеце који нису успјели да испуне њихове стандарде исламске чистоће и аутентичности" - истиче Галијашевић.

Галијашевић вјерује да су поједини поклоници вехабизма са својим вехабијским идеолошким увјерењима подупрли терористичке нападе у САД и Европи, а међу њима има и муслимана из БиХ.

"Вехабије су препознатљиве по свом изгледу, обичајима и понашању. Носе дуге браде, кратко су подшишани и панталоне су им обично скраћене до чланака. Ријетко се друже и комуницирају са комшијама који нису њихови сљедбеници.

Он каже да вехабије клањају раширених ногу и лактова, ударајући о под, чиме у суштини симболизују одлучност за борбу и добровољно жртвовање за ислам.

"Ријеч је о екстремним фундаменталистима, који су спремни да дају живот за џихад, али и да друге одведу са собом у смрт" - закључио је Галијашевић у интервјуу Срни.

(крај)нт
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
trucker
Posts: 118
Joined: 14.02.2010. 07:39

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by trucker »

Вех'бија :D


:smt005 :smt005 :smt005


Чини ми се рођаче, да је стандард покварио људе...

Post Reply