"Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Htio sam samo ovom statistikom da vam pokazem da se njih uvjek vise vrati nego sto je otjerano,a naravno za vrijeme rata su im Srbi pobili i u tom selu na stotine mladica, kao da se radilo o Njujorku a ne o selendri,nije ovo Somalija pa da ne postoje predratne statistike o svemu,ako ih je bilo 1853 i kako tvrde vratilo ih se samo 22 % odkud onda 1000 domacinstava, koliko ih zivi u kuci 0,3 osobe. :D Ili su te kuce ipak nadopunili neki novi Mudzosi. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Jebi ga Kami ti kao da nisi cuo za kloniranje,eto kako opet ima ljudi u kucama. Ljudi su napredni :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ma jok, :D to su one silne silovane Muslimanke naradjale Srbcice.... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Jest da ih je jedno 30 % crnih al nema veze, prepala se zena kad je vidjela crnca pa se to prenjelo na djete
POSMATRAM VAS

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

Poturice se polako naurozavaju bice opet rata u sledecih 5-6 godina a mozda i pre
vreme je da se probudite i naoruzate dok nebude kasno !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

slovenac wrote:Poturice se polako naurozavaju bice opet rata u sledecih 5-6 godina a mozda i pre
vreme je da se probudite i naoruzate dok nebude kasno !
U pravu si janez...evo ja dobio depesu da ce me poturice mobilisat za pet do sest godina radi izvodjenja rata na teritoriji Socijalisticke Federativne Republike Bosne i Hercegovine a u svezi mog poturizma.Uz to moram sa sEbom ponjet geveru,papovku,saFun i SDO(samo s ovcetinom)...ako budem im'o koji dHum-dHum metak bilo bi pozelnije.Naravno da cu se odazvat' pozivu jer ako to ne ucinim tada ce me strasna i jedna od najmocnijih svjetskih tajnih sluzbi,PMS(poturicka misteriozna sluzba)uVatit i otkinit mi glavu!Ned'o mi kruV i 'ljeb!!!Doceracu i oklopnog kad'laka da me ti janez ne usmrtis...o zemljo otvori se i progutaj prvo mene pa onda i ovog janka odmah za mnom!!!
Srebrena Krila

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

seha wrote:
slovenac wrote:Poturice se polako naurozavaju bice opet rata u sledecih 5-6 godina a mozda i pre
vreme je da se probudite i naoruzate dok nebude kasno !
U pravu si janez...evo ja dobio depesu da ce me poturice mobilisat za pet do sest godina radi izvodjenja rata na teritoriji Socijalisticke Federativne Republike Bosne i Hercegovine a u svezi mog poturizma.Uz to moram sa sEbom ponjet geveru,papovku,saFun i SDO(samo s ovcetinom)...ako budem im'o koji dHum-dHum metak bilo bi pozelnije.Naravno da cu se odazvat' pozivu jer ako to ne ucinim tada ce me strasna i jedna od najmocnijih svjetskih tajnih sluzbi,PMS(poturicka misteriozna sluzba)uVatit i otkinit mi glavu!Ned'o mi kruV i 'ljeb!!!Doceracu i oklopnog kad'laka da me ti janez ne usmrtis...o zemljo otvori se i progutaj prvo mene pa onda i ovog janka odmah za mnom!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: cojeka ludog :)

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

Jesi i ti mozda poturica kad tako pises Seha ? Bice rata kad tak ali ovaj put ce se to brzo rijesiti
sad znamo sta i kako treba uraditi dase eliiminise neprijatelj brzo i efikasno.
Mudzosi crno vam se pise treba pakovat kofere za Tursku.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Ludake u ustanove, dajte hljeba normalnim!

Post by Dripac »

slovenac wrote:Poturice se polako naurozavaju bice opet rata u sledecih 5-6 godina a mozda i pre
vreme je da se probudite i naoruzate dok nebude kasno !
Ja se stvarno cesto pitam ZASTO se ovakve NEBULOZE tolerisu na forumu i kako moderator "Moderator" rezonuje kad se odluci da NE OBRISE izjave koje tako ocigledno odisu mrznjom, netolerancijom, ratnim ludilom i sadrze direktne pozive na naoruzavanje i neki novi rat nakon svega sto smo u proslim ratovima prezivjeli.

Moderatore, kako ti razmisljas po ovom pitanju?
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Ludake u ustanove, dajte hljeba normalnim!

Post by Hirurg »

Dripac wrote:
slovenac wrote:Poturice se polako naurozavaju bice opet rata u sledecih 5-6 godina a mozda i pre
vreme je da se probudite i naoruzate dok nebude kasno !
Ja se stvarno cesto pitam ZASTO se ovakve NEBULOZE tolerisu na forumu i kako moderator "Moderator" rezonuje kad se odluci da NE OBRISE izjave koje tako ocigledno odisu mrznjom, netolerancijom, ratnim ludilom i sadrze direktne pozive na naoruzavanje i neki novi rat nakon svega sto smo u proslim ratovima prezivjeli.

Moderatore, kako ti razmisljas po ovom pitanju?
e moj dripac tu su moderatori stavljeni cisto da ima neko :D cast izuzetcima poput AQUA :)

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

slovenac wrote:Jesi i ti mozda poturica kad tako pises Seha ? Bice rata kad tak ali ovaj put ce se to brzo rijesiti
sad znamo sta i kako treba uraditi dase eliiminise neprijatelj brzo i efikasno.
Mudzosi crno vam se pise treba pakovat kofere za Tursku.
Janko,ja sam potomak poturice Zivojina Kukurjeka,prvog cojeka koji je promjen'o svoju nacionalnost i uzeo turcinsko drzavljanstvo jos daleke 1576-e. 8) Od tad svi moji preci a i danasnja vamelija,kao i sve ostale poturice,pricamo turski a ja posto sam bio kaurski vazal u SFRJ,znam srpski pa poNJekad poNJesta napisem ovd na vorumu.I da ti sapnem da i ja znam da ce bit blitzkrieg jer ce kamere da budu sa blitzovima koji kad bljesnu umore momentalno 'iljadu ljudi i ostale zive sile.Ti si janko veoma predvidiv...de ako ti nije nestA napisi 'ocel mi otpast notak s noge sto sam ga odadro dok sam igro vuzbala na ledini!!! :roll:
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ma pustite ,kakva mrznja, Janez nas samo zaje*ava, nema pametnijeg posla :D
Janez odma da si prestao da mrzis narode i narodnosti ove nase drzave, ili cu ti od tvojih kozni trofrtaljki napraviti tanga, pa ce tvoja nacija narednih 100 godina da ih nosi i morat ce ispastati zbog tvoje mrznje :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

KAMIKAZA wrote:Ma pustite ,kakva mrznja, Janez nas samo zaje*ava, nema pametnijeg posla :D
Janez odma da si prestao da mrzis narode i narodnosti ove nase drzave, ili cu ti od tvojih kozni trofrtaljki napraviti tanga, pa ce tvoja nacija narednih 100 godina da ih nosi i morat ce ispastati zbog tvoje mrznje :lol:
Neznam Kamikaza ko ovdje siri ljubav prema mudzosima i poturicama mislim da si ti na prvom
mestu :) Nemam licno nista protiv muslimana ali nek se drze dalje od mene i moje kuce !
Sjeticete se sta sam ovde pisao kad za 5-6 godina budemo opet ratovali neznam onda
ko ce da se smeje ?? Islam je najvece zlo sto je moglo snaci ljude vrijeme je da se to
zabrani u ovim prostorima !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

seha wrote:
slovenac wrote:Jesi i ti mozda poturica kad tako pises Seha ? Bice rata kad tak ali ovaj put ce se to brzo rijesiti
sad znamo sta i kako treba uraditi dase eliiminise neprijatelj brzo i efikasno.
Mudzosi crno vam se pise treba pakovat kofere za Tursku.
Janko,ja sam potomak poturice Zivojina Kukurjeka,prvog cojeka koji je promjen'o svoju nacionalnost i uzeo turcinsko drzavljanstvo jos daleke 1576-e. 8) Od tad svi moji preci a i danasnja vamelija,kao i sve ostale poturice,pricamo turski a ja posto sam bio kaurski vazal u SFRJ,znam srpski pa poNJekad poNJesta napisem ovd na vorumu.I da ti sapnem da i ja znam da ce bit blitzkrieg jer ce kamere da budu sa blitzovima koji kad bljesnu umore momentalno 'iljadu ljudi i ostale zive sile.Ti si janko veoma predvidiv...de ako ti nije nestA napisi 'ocel mi otpast notak s noge sto sam ga odadro dok sam igro vuzbala na ledini!!! :roll:
Seha, ti si u dusi dobar momak, ali onaj ko nije odrastao s tobom tesko moze tu tvoju dobrotu i naivnost prozrijeti iz tvojih textova o Zivojinu Kukurjeku.

Ja se ponekad slatko nasmijem tvojim textovima, a ponekad mi bude zao sto pokusavas "zabaviti" auditorium koji ne poznaje taj vid, nazovimo ga, humora.

Okani se teskih tema, mozes ti to, nisu na ovim temama solisti kojima ti trebas bas udarati. Meni je jako drago sto si ti na forumu kao jedan od rijetkih predstavnika prnjavorskih "manjina", al' ponekad pomislim da bi bilo nesto manje teskih rijeci na ovom forumu kad bi se ti vise posvetio temama o muzici i ljubavi, stvarima za koje si prirodno nadaren. Jer, jednostavno, za svadju je potrebno dvoje. Okani se tema o kojima si vec rekao sve sto si imao. Sviraj nesto veselo, al' pusti narodnjake, nije to tvoj stil!

Ostajemo dobri?
Zivio!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Dripac wrote:Meni je jako drago sto si ti na forumu kao jedan od rijetkih predstavnika prnjavorskih "manjina",

Ostajemo dobri?
Zivio!
Eeeeeeeee svaka ti dala, ti kad ga suknes i Seha ostane bez teksta :D Prnjavorskih manjina :lol: prcccccc, Seha vidis li ti kako je kad od jednog naroda postane manjina, pa onda nacionalna manjina, pa grupa, pa vas onda nema nigdje, sunce ti kalaisano ovo je scenarij kao na Kosovu :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Kami, mislim da si " profulo " poentu Dripčevog teksta, ali nije ni važno.

Mislim da je mnogo bolje dijeliti ljude po tome kakvi su, a ne kome se ( i ako se ) Bogu mole.

Mislim da bi moderator ovog poforuma trebao da skine prašinu sa gumice i malo počisti nagomilano smeće.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

KAMIKAZA wrote:Htio sam samo ovom statistikom da vam pokazem da se njih uvjek vise vrati nego sto je otjerano,a naravno za vrijeme rata su im Srbi pobili i u tom selu na stotine mladica, kao da se radilo o Njujorku a ne o selendri,nije ovo Somalija pa da ne postoje predratne statistike o svemu,ako ih je bilo 1853 i kako tvrde vratilo ih se samo 22 % odkud onda 1000 domacinstava, koliko ih zivi u kuci 0,3 osobe. :D Ili su te kuce ipak nadopunili neki novi Mudzosi. :?
Procjene se vrše prema nagađanjima, muslimani žele sa jedne strane reći da ih ima puno, sa druge da su ih Srbi protjerali, pobili, napravili genocid, itd. Jbga oni izgleda nešto neodlučni, možda je genetski uzrokovano, pa tako se ne mogu oprijedeliti za jedno ime naroda/nacije, sad su Bosnjaci, dojučer bili muslimani, ne bi me čudilo da se sutra ne nazovu marsovci.
Što se tiče povratka, postoji, međutim čisto sumnjam u toliki procenat povratnika.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

aquarius wrote:
Mislim da je mnogo bolje dijeliti ljude po tome kakvi su, a ne kome se ( i ako se ) Bogu mole.
AQUA,NIJE TIIITO BOG :wink:

Izraelac?
Posts: 1
Joined: 02.06.2009. 01:04

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by Izraelac? »

Meni zaista nije jasno zasto napadate i vredjate SEHU rata ce biti kad Amerika odluci.
Raspad SSSR<JUGE i ostalih stvari i stvaranje novog svjetskog poretka od strane Judeo-bankarskih iluminata je u tokku.
Bice jedna vjera i jedna vlada Hriscanstvo,Islam i ostale religije bice jednostavno unistene i opet kazem bice samo jedna religija i jedna vlada.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by KAMIKAZA »

Izraelac? wrote:Islam i ostale religije bice jednostavno unistene i opet kazem bice samo jedna religija i jedna vlada.
Karadzicu prestani da sapces ljudima :D vidis i sam da je sve propalo :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by regeman »

opet kazem bice samo jedna religija i jedna vlada.
A debeli iz Laktasa ce garant da se gura za premijera :smt003
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by che »

Izraelac? wrote:Meni zaista nije jasno zasto napadate i vredjate SEHU rata ce biti kad Amerika odluci.
Raspad SSSR<JUGE i ostalih stvari i stvaranje novog svjetskog poretka od strane Judeo-bankarskih iluminata je u tokku.
Bice jedna vjera i jedna vlada Hriscanstvo,Islam i ostale religije bice jednostavno unistene i opet kazem bice samo jedna religija i jedna vlada.
Jer je seha bosnjacko-bankarski iliminat :smt005

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

Вехабије тероришу Мостарце!

Вехабије и група Бошњака жестоко се потукли у источном Мостару. Три особе тешко су повређене, а Мостарац Магдин Диздаревић (36) је у животној опасности


Припадници вехабијског покрета
ПРАВДА ПО ИСЛАМСКИМ ЗАКОНИМА... Припадници вехабијског покрета


Тројица Мостараца тешко су повређена у масовној тучи између групе присталица вехабијског покрета и муслиманских верника у источном делу Мостара, док је Магдин Диздаревић (36), један од учесника тучњаве, у животној опасности, потврђено је Прессу у мостарској полицији.

Према сазнањима Пресса РС, шансе да тешко повређени Диздаревић преживи су минималне, а још двојица актера туче су у мостарској болници. Лекари кажу да је Диздаревић задобио тешке повреде главе, које би могле да буду кобне због обилног крварења.

Диздаревић је прексиноћ оперисан у мостарској болници „Јужни логор".

- Прогноза је веома неизвесна и смртни ишод је могућ због масивног унутрашњег крварења у пределу главе - казали су Прессу РС на одељењу интензивне неге мостарске болнице.


Исламска заједница БиХ: сукоб групе грађана!

Мостарско муфтијство Исламске заједнице тврди да уопште није упознато са прексиноћним сукобом и да „не знају за проблем вехабија" у граду на Неретви, иако је и МУП потврдио да су у тучи учествовали припадници вехабијског покрета.

- Не знамо ни да се то догодило, а ако и јесте, то не треба везати за сукоб између верника, јер, ако је то тачно, сукоб се догодио на јавној површни, а не у харему „Шарићи". За нас је то сукоб групе грађана! Реч је о злонамерном покушају измишља сукоба са наводном верском позадином. Ми у Мостару немамо тај проблем, ако мислите на људе који се другачије облаче од других верника - тврди секретар муфтијства Назиф Гариб.



Епилог тучњаве, која је избила прексиноћ у близини муслиманског гробља „Шарићи", шокирао је све становнике бошњачког дела Мостара, од којих је већина огорчена на припаднике вехабијског покрета због њиховог агресивног понашања и све чешћих провокација и испада у граду.

Сведоци прексиноћне туче тврде да су сукоб код гробља изазвале управо вехабије када су напале Магдина Диздаревића док се шетао тим крајем. Масовна туча избила је када је Диздаревић помогао својим друговима, али је у жестоком сукобу који је уследио управо он извукао најдебљи крај.

Срећко Бошњак, портпарол МУП-а ХНК, потврдио је да је у тучи учествовала група вехабија, али је истакао да полицији још увек није познат мотив туче.

- Све што засад знамо јесте да су у тучи учествовале присталице вехабијског покрета и да су три особе тешко повређене. Привели смо више особа како бисмо утврдили починиоце и мотиве овог инцидента - каже Бошњак.



Источни део града у страху од екстремиста... Мостар
Источни део града у страху од екстремиста... Мостар



Безбедносни стручњаци тврде да овај случај мора да дигне на ноге све надлежне институције у борби против ширења радикалног вехабијског покрета, који је све бројнији у бошњачком делу Федерације БиХ. Иако Мостар до сада није важио за језгро ширења вехабизма, чије се присталице препознају по дугим брадама и скраћеним панталонама, упућени тврде да се њихов број у источном делу града повећава из године у годину.

Џевад Галијашевић, експерт за антитероризам, каже да су највећа уточишта вехабија на подручју Средњебосанског и Зеничко-добојског кантона, али да су у последње време све бројнији и у Мостару. Он тврди да је реч о смишљеној стратегији, будући да су главна вехабијска упоришта управо на местима разграничења са Србима и Хрватима.


Плочкинић: Напали су и двојицу Словенаца!

Лео Плочкинић, председник НВО „Кроација либертас", тврди да су мостарске вехабије само у последња два месеца изазвале најмање две туче са тешким последицама. Он каже да се вехабије окупљају у неколико приватних објеката. Углавном је реч о објектима у власништву Исламске заједнице, која се, иначе, званично ограђује од овог покрета.

- Пре десетак дана вехабије су напале двојицу Словенаца, а мало пре тога сина кантоналне тужитељке. То је велики проблем за Мостар, поготово што припадници вехабијског покрета регрутују нове присталице из реда сиромашних бошњачких слојева, привлачећи их месечном „платом", која достиже и 600 марака. Једина њихова обавеза је да ништа не раде и да се облаче у складу са строгим исламским нормама - тврди Плочкинић.



- Мостар је веома важан због напетих односа са Хрватима из западног дела града и зато управо ту имају стратешки распоред. Додуше, вехабије нису толико бројне на подручју овог кантона, као што је то случај у Средњебосанском и Зеничко-добојском кантону - каже Галијашевић, и истиче да у Мостару тренутно има до хиљаду присталица вехабијског, односно селефијског учења ислама, који и у теорији у пракси представљају најрадикалнију муслиманску групу.

Д. РИСОЈЕВИЋ
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by MASTER »

HEHEHEHEHE...POTUKOŠE SE...
MA OPET ĆEMO BITI MI KRIVI :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: "Vehabije u RS i FBiH ubrzano se naoružavaju"

Post by vrsta8472 »

ПРЕСС РС

Шеријатски закони у Федерацији БиХ: Бигамија у Кладњу!

Председник Савеза демобилисаних бораца Тузланског кантона Нијаз Хоџић живи са две жене с којима има четворо деце, иако закон у БиХ бигамију забрањује


На папиру једна, а у кући две жене... Уобичајена пракса у ФБиХ


Председник Савеза демобилисаних бораца Тузланског кантона Нијаз Хоџић живи у шеријатском браку са две жене Ремзијом и Емином, с којима има четворо деце. Хоџић каже да је потпуно свестан да важећи закони у БиХ забрањују бигамију, али да он поштује шеријатско право које му дозвољава да има више жена!

Хоџић, који је на челу једног од најмасовнијих борачких удружења у Федерацији БиХ, чињеницу да отворено крши прописе БиХ прво је обелоданио у сарајевској штампи, а потом отворено признао и Прессу РС.

- Живим са две жене и не знам зашто бих то крио, када шеријатско право то допушта. Венчао сам се 1981. године са Ремзијом, а од 1990. године са мном живи и друга супруга Емина. Њих две се слажу као рођене сестре и са обе имам по двоје деце. Закон не дозвољава венчање с две жене, али дозвољава шеријатско право и то ми је довољно - каже Хоџић.

Ништа спорно

Он истиче да он и Емина нису законски венчани, али да је упркос томе Емина променила презиме у Хоџић, а пре тога име.


Пухало: Хоџић не крши закон!

Психолог Срђан Пухало каже да Хоџић не крши ниједан закон у БиХ тиме што живи са две жене. Он истиче да је Хоџић само пронашао начин да држави гурне прст у око и да индиректно каже „живим како хоћу и не можете ми ништа".

- Њега нико не може спречити да живи са две жене, јер при томе не крши ниједан закон. Свако може на такав начин да живи са више жена. Хоџић је пронашао начин да од себе направи великог муслимана, а да му при томе нико не може ништа - каже Пухало.


- Она је из мешовитог брака и звала се Јагода. Мени за љубав је променила име у Емина. Из брака са Ремзијом имам сина Алију, који је полицајац у Кладњу, и ћерку Амру, а с Емином ћерке Азру и Аиду - каже Хоџић.

Хоџић каже да не види ништа спорно у спровођењу исламских закона у БиХ, за разлику од јавност у РС која у томе препознаје намеру неких кругова у ФБиХ да на мала врата у БиХ уведу шеријатске законе! Они истичу и да у обзир треба узети чињеницу да шеријатска правила не заговара нека „затуцана особа", већ јавна личност и председник једне од највећих борачких организација у ФБиХ. Саговорници Пресса РС кажу да би Европа требало да отвори очи и најзад швати да водећи бошњачки политичари на сва звона говоре о европском путу и европским вредностима БиХ, а да се с друге стране у Федерацији БиХ живи по шеријатским законима, који важе само у традиционалним исламским земљама попут Саудијске Арабије, Кувајта, Јемена...

Професор историје на бањалучком Филозофском факултету Ранко Пејић каже да је Хоџићево признање њега не изненађује, јер одавно има сазнања да у Федерацији БиХ има особа која живе у складу са шеријатским правом. Пејић каже да ни бошњачки политичари и верски поглавари не крију наклоност према исламским вредностима и начину живота.

- Европски пут БиХ је за Бошњаке најобичнија парола. Њихови политичари нису искрени када говоре о европским вредностима, јер Европа почива на хришћанској традицији и пут у Европу значи прихватање тих вредности, а они то не желе. Њима ЕУ треба како би могли даље да шире ислам - каже Пејић.

- Уверен сам да - додаје он - нико од бошњачких политичара неће осудити тај пример многоженства и начин живота који се заснива на шеријатском праву. Напротив, они ће га бранити тврдњама да је реч о традиционалним вредностима Бошњака - каже Пејић.

Утицај вехабија

Посланик СДС-а у Народној скупштини РС Костадин Васић каже да се у готово свим федералним институцијама могу видети исламска обележја. Он истиче да исламски фундаменталисти и вехабије имају све већи утицај на Бошњаке у БиХ.



Ремзија и Емона се слажу као рођене сестре... Нијаз Хоџић



- Бошњаци у БиХ се полако одричу европских вредности и корена и све више подлежу радикалном исламском учењу, чији центар у БиХ је сарајевска џамија краља Фахда. Пример у Кладњу показује да Бошњаци не одустају од онога што је њихов „отац нације" Алија Изетбеговић пропагирао у својој „Исламској декларацији", а то је стварање исламске државе у БиХ у којој владају исламски закони и шеријатско право - каже Васић.

Д. МОМИЋ
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply