Vlada Republike Srpske

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:ja sam krao po svjetu i gradio i ulagao tu gdje sam se rodio
Ma nema sta, cestitam ti. Ti si moj idol. :wink: :smt038 :smt023

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Снимак емисије на којој је Додик гостовао. На РТС.
http://www.rts.rs//page/tv/sr/story/20/ ... Dodik.html
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nije Dodik lud, radi ono sto su svi drugi radili od nas, drzi se parole ,zavadi pa vladaj, sad se moze samo desiti da hrvati potraze svoj dio kolaca, iako sumnjam, jako su slabi u federaciji, a u nas ih procentualno i nema utopili su se tu negdje izmedju nas, niko ih ne dira i ono malo sto ih je ostalo tu, pokusava da prezivi, bez mjesanja u neku veliku politiku, u stvari u nas se moze reci da ih niko nije ni dirao,ono malo sto ih je otislo 1995 su u stvari bili zrtve politickih igara,jednostavno receno hrvati u nas ni ne postoje, kao ni drugi narodi i narodnosti osim naravno muslimana, da se sad neko ne uvrijedi :D ne zelim nista lose reci, ali znam da su se u nas te vjerske zajednice, poistovjetile sa nama srbima, iako na nezadovoljstvo nekih njihovih glavonja iz vjerskih i politickih vrhova, licno sam rastao u takvim uslovima i nikad nisam znao ko je ukrainac, poljak,galcijan, rusin, ceh,italijan, :smt017 sta je jos ono bilo u nas ? uglavnom nisam ih razlikovao od nas, a ni oni mene, eto oni su ,bar neki isli na svoje folklore, i kroz to su njegovali neke uspomene na svoje porijeklo, sve drugo nam je bilo isto.Ne mislim ja sad ni da su muslimani pali sa neba kod nas uoci rata :D njih sam odvojio zbog sistema ishrane, drugog pristupa vjeri itd,itd, jednostavno kriscani su po meni jedno a oni su taj givikt sa druge strane koji drzi ravnotezu, i manje je spreman na kompromis i utapanje u drustvo, samo iz tog razloga podrzavam Dodikovo misljenje o trecem entitetu i uvodjenju ravnoteze u BiH; e sada ko tu sta dobija a ko sta gubi, neka strucnjaci prouce, ali nerealna je situacija, da u zemlji gdje je zivjelo 19 % hrvata, nema danas nista njihovo, Dejton, nas srbe zbog toga obiljezava kao crne ovce, naravno da je i kad bi bio treci entitet, onda nikad nebi dosao u pitanje opstanak RS, jer bi se onda i u stvarnosti vidjelo da smo tri ravnopravna naroda, i da srbi nisu dobili RS na stetu hrvata i muslimana, vec da su kao narod koji je sa 49 % zastupljen u BiH treba i mora da ima i 49 % teritorije,19 % hrvata treba da ima 19 % teritorije, ostalo je muslimansko, tako je to i dejton predvidio i samo tako mozemo graditi stabilnu zajednicku drzavu, ako nam je to svima zelja, a ako nije, niko nikoga nemoze da prisili na suzivot, svakom svacije, i opet cemo svaki ponaosob biti veci od kosova, i ako je neko njih priznao zasto nebi i nas. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ekonomski, politicki i ko zna kakav jos expert. Tata si :smt023

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

vec da su kao narod koji je sa 49 % zastupljen u BiH treba i mora da ima i 49 % teritorije,19 % hrvata treba da ima 19 % teritorije, ostalo je muslimansko, tako je to i de
Kako lupash :lol:

U FBiH ima po procjenama 2.4 miliona a u RS oko 1.2, 1.3.
1.3 miliona nije 49 odsto od 3.6 vec malo vise nego trecina.
Mislim cak i da je tacno to sto si rekao, ne vidim zasto takav princip, jedan procenat zemlje, jedan covjek. Gori si od Karadze, on je htjeo sva katastarska srpska zemlja da ide Srbima. :D

Nego, Hrvati nisu dobili entitet zato sto:
Srba nema u Hrvatskoj, a Hrvata u Bosni- B. Luka i Posavina prazne, srednja Bosna takodje, osim onih uvoznika vocnih jogurata u Posusju, gdje ih vecina zivi u Zagrebu, nigjde ih i nema.
Sto se Ivo Miro Pero Jovic Kusic bori za dobru poziciju unutar FBiH jer vidi da Tihic polako odlazi, bolestan je ozbiljno, a od Harisa su i rodjena djeca digla ruke. Pa eto malo pritiska da se nacini ne bi li kakav ministarski sto pao.
Ako vidis izvjestaje komisije EU i MMfa FBiH treba restruktuiranje jer je preskupa. Ne znam zasto bi onda treci entitet bio u skladu sa time.

edit

na kraju krajeva, zar sporazum iz Pruda ne govori u prilog nekakvom drukcijem uredjenju? Ili je ovo samo za domacu upotrebu dok se taj prudski new deal ne sprovede.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Mene vec duze vrijeme nesto drugo jakooo interesuje...

Svjedoci smo da kod nas takoreci svaki drugi covjek nesto studira :)

E sad, ili niko nista na kraju ne zavrsava ili su svi glupi?!?

Mislim, cinjenica je da jedni te isti profesori predavaju na po 5 faksova u BL (+ malo i na Dobojskom), istovremeno imaju i politicke funkcije i jos ko zna kakve radne obaveze (raznorazni privatni savjetnici, ...).. I tako, u jednoj nezaposlenoj zemlji jedan co´va ima 15 funkcija i ubara 15 plata.. Haj ok,
ali stvar je i u tome sto onda oni nisu nigdje koliko treba, nigdje se ne posvecuju dovoljno (na stetu studenata, ali i svih nas)..
Zar nema nekakav zakon koji brani takve stvari, pa da se moraju opredjeliti za ovo ili ono;
zar su toliko pohlepni;
ili to jednostavno nedostaje strucnih ljudi pa oni moraju da se "cijepaju" (jadnici :-) )
????

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A ne. Da se teritorija Srpske ne dira. To bi trebalo ostati tako kako jeste. Vjerujem da je narod osjetljiv na takve promjene, i uvijek ce biti. Drugacije uredjenje Bosne,uz maloprije spomenuti uslov, svakako na bolje, svaki normalan Srbin bi prihvatio. Svakako da se od BIH napravi nekakva federacija ili konfederacija recimo republika bilo bi jos bolje. Da se dobije i pravo formiranja sopstvenih reprezentacija u sportu bilo bi fenomenalno. 8) :lol:

Sve u svemu, nisam pametan da prokontam sta ko u ovoj situaciji zeli. Gledah tu emisiju sa Lemijem u Beogradu. Realno gledano, on ne umije sastaviti prosto-prosirenu recenicu, padezi ga ionako vec hebu, ali je sustina, ako se pohvata, osrednje dobra. Velim pak, nisam pametan da prokontam kakve su njegove prave namjere sa tim, kakve su alternative...

Sta vi mislite? Drugacije uredjenje BIH?

Da bude povezano sa temom, da li Vlada RS i Lemi dobro rade u tom pravcu?

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

seljak iz skakavaca wrote:Mene vec duze vrijeme nesto drugo jakooo interesuje...
Svjedoci smo da kod nas takoreci svaki drugi covjek nesto studira :)
Cini ti se. Ako cak i u Banja Luci svaki drugi nesto studira, ne znaci da je slucaj i u ostalim dijelovima RS. Cinjenica je da samo 4% stanovnista ima visoku strucnu spremu (mada ce ovi sa privatnih fakulteta sad da nam 'poprave' prosjek), oko 30% nema zavrsenu ni osnovnu skolu. Ponekad pogledam neku emisiju gdje gledaoci salju komentare putem sms poruka. Rijetko koja poruka da je smisljeno i pravilno gramaticki napisana. Na kraju dolazimo do zakljucka da je oko 80% stanovnistva polupismeno.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Veco, citamo i mi novine. Samo nam opterecujes ovu temu. Pisi nesto. U vijesti ovo kaci.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Vedran kada više nema šta da kaže odmah isječe nešto iz "nezavisnih" novina i to je amin, a glupo bi bilo uopšte komentarisati takve tekstove.
A Kami druže molim te nemoj više ulagati u svoju zemlju toliko, pa previše je jbg i jelde da su sada radikali dobri :lol:
>>>---------------------->>>

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nisam rekao da su radikali dobri i posteni, vec da je to Bozo ,a on je radikal :D
A sto se tice gore navedenog sto je Rege rekao, ja sam te podatke cuo prije rata, znaci relevantni su bili i odraz su poslednjeg predratnog popisa stanovnistva, ne mislis valda da bi se trebali djeliti po danasnjem stanju, danas je slika strukture stanovnistva u BiH izvracena i lici na onu iz doba turaka :D hrvati su u hrvatskoj, otjerani ili dobrovoljno, nevazna stvar, danas cine po nepotvrdjenim podatcima 7 % stanovnistva u nas i kad se jos oduzmu oni koji su povratnici na papiru, ostaje nekih 2 % skoncentrisanih u dvije tri opstine, da ne govorimo o srbima koji su raseljeni i nikad nisu stekli uslove da se vrate na svoja ognjista, najveci dio ih je otisao u srbiju i dalje,zar da danas djelimo po danasnjem popisu, ili ipak mislis da je realno po poslednjem predratnom, jer samo po tome smo svi u istoj poziciji.Neznam zasto to ne pase muslimanima, jer ako je tacno da su im srbi toliko pobili koliko tvrde, oni sa ovim modelom naveliko dobijaju, ali mislim da su slagali bar pola, a i znaju da su u stvari oni rastjerali i pobili srbe a ne obrnuto, pa bi sad da izvuku korist iz svog genocida. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ovnistva u nas i kad se jos oduzmu oni koji su povratnici na papiru, ostaje nekih 2 % skoncentrisanih u dvije tri opstine, da ne govorimo o srbima koji su raseljeni i nikad nisu stekli uslove da se vrate na svoja ognjista, najveci dio ih je otisao u srbiju i dalje,
A sta tek reci o muslimanima, koji se nalaze po cijelom svijetu, vjerovatno dobrovoljno :D
Ti se ponasas poput onih hrvata kad krenu da pricaju o krajiskim Srbima, kako su sami otisli.

Nego, ne odgovara Haretu jer je nesposoban, politka zrtve je jedina koja mu odgovara a popis bi mogao reci nesto i o drugoj strani price i poteglo bi temu sto se Srbi ne vracaju, pa ga gurnuti u zapecak, a on to nece, sad ce fondovi EU jos malo pa bi da se koprca.
znaci relevantni su bili i odraz su poslednjeg predratnog popisa stanovnistva
Znam da 50 odsto Srba u Bosni nije bilo, jedino ako kokoske i svinje racunamo. nebitan je procenat stanovnistva, jer ja zaista nigdje nisam cuo za takvu vrstu podjele, koliko stanovnika toliko procenata zemlje, cuce te Obama pa ces kod cika crnog sam u sobicu :o :D
rastjerali i pobili srbe a ne obrnuto, pa bi sad da izvuku korist iz svog genocida
Svi vole da smanjuju, uvecavaju i sl, zato je i bitno da se tacno utvrdi ko je koliko, cijom krivicom i zasto ginuo, da ne bi tvojim i mojim potomcimaneko opet ispostavljao racune.

Kakav je taj IDc? jesu objektivni ili ne? Cak i da nisu, ne vjerujem da bi za 50 odsto mijenjali brojke
d tog broja, 39.684 osobe su civili, a 57.523 su vojne zrtve, pokazuju podaci Istrazivacko-dokumentacionog centra Sarajevo. Direktor Centra Mirsad Tokaca rekao je da su od toga broja 64.036 lica bosnjacke nacionalnosti, 24.905 Srbi, 7.788 Hrvati, a 478 drugih nacionalnosti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Post by night eagle »

Slažem se sa Kamijem i Regemanom a znam i zašto muslimanima ovo ne odgovara: trenutno braće Bošnjaka u jedinoj nam Bosni nema onoliko koliko bi oni htjeli da imaju, džaba im sav islamski "uvozni" cvijet iz Alžira, Maroka, Saudijske Arabije kada su domaći u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj. Oni imaju samo CIPS dokument i dodju na glasanje a ustvari i to ukradu Tihić i Slilajdžić jer Lagumdžija ne zna (ili ne može). Ipak i mi treba da se zabrinemo zašto oni hoće status quo (bar još neko vrijeme dok ne ostvre san o unitarnoj Bosni - malo sutra), jer u ovakvoj situaciji im to ide na ruku. Tu mislim na poražavajuću demografsku sliku Srba. Samo u Prnjavoru je u 2007. godini umrlo oko 160 ljudi više nego što je rođeno beba. Prirodni priraštaj u našem gradu, tj. na teritoriji čitave opštine je negativan od 2003. godine i nastaviće da bude negativan. Slična situacija je u cijeloj RS. Dvije opštine koje jedine imaju pozitivnu stopu nataliteta u RS su Zvornik i Banja Luka, s tim da je u Banjoj Luci broj rođenih beba u odnosu na broj umrlih u 2007. godini veći samo za 10 (deset). Kada se zna da se u Banja Luci rađaju djeca iz više opština (Laktaši, Srbac, Gradiška, Prijedor, Mrkonjić, Kotor Varoš, Čelinac, Prnjavor) onda vam je valjda jasno kako su to poražavajući podaci. Ovo je samo jedan aspekt negativne demografske slike a ima ih još pesimističnijih. Na žalost svih nas.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Eto ti statistike turske, svih drugih je izginulo skupa ,upola manje nego njih, e pa malo sutra. neznam samo kako su stigli srbi da siluju i pobiju tolike ,a znamo da nismo neki bas vrijedan narod, znam ja da lazu svi po malo, ali ovi bas pretjeruju u svemu, i sad bi jos da im mi svi vjerujemo.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:Eto ti statistike turske, svih drugih je izginulo skupa ,upola manje nego njih, e pa malo sutra. neznam samo kako su stigli srbi da siluju i pobiju tolike ,a znamo da nismo neki bas vrijedan narod, znam ja da lazu svi po malo, ali ovi bas pretjeruju u svemu, i sad bi jos da im mi svi vjerujemo.
Imas neku drugu? Sto ne odradi Mile ili Cava neku statistiku, uporedi, kaze kako stoje stvari, skine pritisak sa sebe, izbije jedini adut FBiH politicarima iz ruku, posto vecina zivi u 92oj jos uvijek i samanisu u vlaznim Alijinim snovima, pa tako tu pricu zavrse jednom za sva vremena.
Meni je stvarno turbono da se vec 15g a i kako je krenulo i sledecih 10 ce, prica o tome ko je koga i na koji nacin, a dok se sve to desava na nasoj miloj sceni evo n.eagle okaci podatak:


amo u Prnjavoru je u 2007. godini umrlo oko 160 ljudi više nego što je rođeno beba. Prirodni priraštaj u našem gradu, tj. na teritoriji čitave opštine je negativan od 2003. godine i nastaviće da bude negativan. Slična situacija je u cijeloj RS.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Problem je sto nasa vlast za 14 godina nije jos stigla da popise ni svoje mrtve, a kamo li tudje, zato nam se i desavaju ovakve banalne stvari, gdje neki idioti tvrde nesto sto i vrapci znaju da je laz, a mi nemamo sa cime da ih pobijemo, ovo mislim da nemamo argumente, :D a ne oruzje, najrealniji je novi popis stanovnistva , koji bi se naknadno uporedio sa predhodnim i saznali bi sve,ali to nece braca muslimani :D jer oni su na spiskove mrtvih stavili i one sto su u svedskoj,i onda tim mrtvim izdali nove pasose, :D a uspjesno su tome pridodali i par hiljada mudzahedina, kojima su dodjelili iste te pasose, tako da popis ne dolazi u obzir ,samo u nas, svugdje u svjetu je to mjerodavno ali u nas nije.
Prije neki dan na hrvatsko -slovenskoj granici, ispred mene Tojota RAV bosanske table, a unutra jedna zamotana na desnom sjedalu, cekamo mi, policija se uzhodala, i ja se malo pobunim, jbga dosadilo mi, pitam koliko dugo ce da traje, na to ce pandur kroz smjeh: ovo ti je zemljak, hajde nam prevedi sta prica :D poslije par minuta su ih pustili a onaj isti dok je mene kontrolisao kaze, kakva ste vi to drzava, covjek vozi bosanski auto, ima bosanski pasos, a neznaju ni jedne bosanske rijeci ni on ni zena,dok sam ih kasnije prolazio virnuo sam malo u njihov auto, baja je crn kao da je sa Alijom Sirotanovicem ugalj kopao, a moj zemljak. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:Problem je sto nasa vlast za 14 godina nije jos stigla da popise ni svoje mrtve, a kamo li tudje, zato nam se i desavaju ovakve banalne stvari, gdje neki idioti tvrde nesto sto i vrapci znaju da je laz, a mi nemamo sa cime da ih pobijemo, ovo mislim da nemamo argumente, :D a ne oruzje, najrealniji je novi popis stanovnistva , koji bi se naknadno uporedio sa predhodnim i saznali bi sve,ali to nece braca muslimani :D jer oni su na spiskove mrtvih stavili i one sto su u svedskom Sirotanovicem ugalj kopao, a moj zemljak. :?
Ma nek bude i da je pobijeno 55.000 Srba a 15.ooo muslimana, opet ce onda oni reci da je to laz, da smo u mrtve gurali mrtve penzionere iz Niske banje i sl.
Problem je sto svi hoce svoju istinu a da pravo tudjeg na istu ne priznaju. Zato nasi nece da priznaju da je ijedan Musliman ubijen kao civil bukvalno, zato Hrvati najvece etnicko ciscenje tretiraju kao vojnu pobjedu bez mrlje, dok su Vehabije i momci iz dzamahirije humanitarni radnici?

Opet, tihic je ukapirao da ta politika koju su vodili ne pije vode vise ni kod EU niti u BiH, pa je smanjio dozivljaj. Ostao je samo Haris jahac, valjda da ovim imigrantima, kao kod nas Seselj zagrijava krv tokom vikend pauze.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Sheki »

Nema novca za isplatu inostranog duga RS

Vlada se zadužila 30 miliona maraka

Autor: Tijana Veselinović | 12.06.2009. - 05:00

Vlada se zadužila 30 miliona maraka

Banjaluka - Očigledno postoje problemi sa punjenjem budžeta RS, samo što Vlada RS to neće da prizna, komentar je ekonomista na odluku Vlade o korišćenju 30 miliona KM sa računa posebnih namena za potrebe finansiranja redovnih budžetskih troškova.

Vlada RS je na pretprošloj sednici odobrila 30 miliona maraka sa računa od privatizacije i sukcesije imovine bivše SFRJ, koji će biti doznačen na jedinstveni račun trezora Ministarstva finansija BiH. Ministar finansija RS Aleksandar Džombić tvrdi kako se ukazala potreba da se privremeno koristi ovaj novac zbog značajnog povećanja rate za ino-dug koja je za jun iznosila oko 26 miliona maraka, a inače je oko 6-7 miliona KM. Džmbić objašnajva kako je Ministarstvo finansija RS obavezano da vrati pozajmljeni novac najkasnije do 31. decembra 2009.
S druge strane, u Upravi za indirektno oporezivanje BiH, koji nisu upoznati sa odlukom Vlade RS, kažu da se sa jedinstvenog računa redovno plaća ino-dug entiteta, zajedničkih institucija i Brčko distrikta.
“Procedura je takva da se novac od prikupljenih prihoda prvo odvaja za otplatu ino-duga, a onda se preostali deo raspoređuje”, objašnjava portparol UIO BiH Ratko Kovačević.
Budžetom RS za 2009. planirano je 121 milion KM za otplatu ino duga. Ove godine Srpska je, kako nam je rečeno u UIO BiH, ukupno isplatila 44 miliona KM, a u junu šest miliona. Za ovaj mesec, prema planu, preostala je isplata još oko milion KM. U UIO BiH kažu da se sav novac isplatio od prikupljenog PDV.
“Ovo samo govori da je situacija suprotna onoj kakvu prikazuje Vlada RS. Sve veći broj preduzeća postaje nelikvidan, ljudi ne primaju plate, a to znači da se u budžet sliva manje doprinosa”, ocenjuje ekonomista Damir Miljević. On podseća da je Vlada RS do sada sprovela samo nekolicinu od 120 mera za ublažavanje posledica krize. “Ako se Vlada ne usmeri na privredni sektor, izvršenje republičkog i opštinskih budžeta biće manje od polovine”, upozorava Miljević.

Predstavnik Udruženja ekonomista “SWOT” Stevo Pucar kaže da je akutna potreba rekonstrukcija privrednih preduzeća i povećanje njihove konkurentnosti. “To je i predviđeno u vladinim merama. Ako ništa ne bude urađeno, bojim se da će i javne finansije biti u velikim problemima”, dodaje Pucar.

Ministarstvo finansija: U budžetu sve u redu

Ministarstvo finansija RS tvrdi kako Srpska ima potencijal da prevaziđe značajniji izostanak prihoda „ako stend baj aranžman sa MMF ne bude sproveden zbog neispunjenih obaveza drugih struktura i obaveza vlasti u BiH“. „Uprkos činjenici da bi pojedinci želeli da postoje problemi sa budžetom RS, ne možemo da pričamo o bilo kakvim poteškoćama prilikom isplata plata”, rečeno nam je nedavno u Ministarstvu finansija RS nakon što je kasnila isplata aprilskih plata budžetskim korisnicima.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Sheki »

Partizanu prija podrška iz Srpske

Autor: Bojan Božić | 12.06.2009. - 05:00

Predsednik Košarkaškog kluba Partizan Predrag Danilović i trener šampiona Srbije Duško Vujošević juče su boravili u Banjaluci gde ih je primio premijer Srpske Milorad Dodik. Na ovom sastanku se razgovaralo o prethodnoj sezoni i nastavku saradnje u narednom periodu.



Premijer Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da se nastupi Partizana prate u Republici Srpskoj i da ovaj klub ima veliki uticaj na mlade sportiste na ovim prostorima.
- Sastali smo se na kraju sezone u kojoj je Partizan ostvario odlične rezultate u Euroligi i u kojoj je bio neprikosnoven u svim domaćim takmičenjima. Ovo je bila prilika da se osvrnemo na našu saradnju i razgovaramo o zajedničkim planovima za budućnost, odnosno da prvi ljudi Partizana predstave svoje interese. Moram da kažem da sam fasciniran rezultatima Partizana s obzirom na činjenicu da klub egzistira u skromnim uslovima, a da je igrao sa daleko organizovanijim klubovima. Međutim, ljudi iz Partizana su svojim entuzijazmom i stručnošću uspeli da ekipu uvedu u sam vrh evropske košarke – rekao je Dodik.
Predsednik Partizana Predrag Danilović zahvalio se premijeru Srpske na podršci koju su crno- beli imali u prethodnom periodu.
- Želim da se zahvalim našem velikom prijatelju na gostoprimstvu i svemu onom što je činio za naš klub. Danas smo razgovarali o saradnji ali i o nekim drugim stvarima jer smo povezani smo sa dosta kopči. Dodik je čovek koji podržava naš rad u Partizanu i nikada nismo krili da smo veoma ponosni što imamo čvrstu vezu sa Republikom Srpskom. Nadam se da ćemo i u narednoj sezoni, kao i do sada, imati blizak kontakt – naglašava Danilović.
Prvi čovek Partizana osvrnuo se sporazum sa čelnicima Eurolige prema kojem će Partizan u ovom takmičenju, s obzirom na rezultate u prethodnom periodu, sigurno nastupiti u naredne dve godine. Danilović tvrdi da nije nezadovoljan ovim sporazumom, iako će crno-beli imati zagarantovane samo dve sezone nastupa u Evroligi.
- U sklopu celokupne reorganizacije Evrolige, neki savezi su se odrekli mesta u ovom takmičenju, pa se i Partizan morao prilagoditi novim okolnostima. Ne vidim neku štetu u činjenici da ćemo imati zagarantovane dve godine nastupa u najelitnijem takmičenju. Sigurno da bi svi voleli da su to tri godine ali ako mislimo dalje da igramo moramo da osvajamo trofeje. Za nas je dve godine igranja u Evropi velika stvar. Zadovoljni smo jer moram da vas podsetim da je postojala inicijativa da se sve anulira i da se krene od nule. Između nula godina i dve godine jasno je što je bolje.
Danilović tvrdi da je naziv Igokea uz ime šampiona Srbije u prethodoj sezoni izbrisan isključivo iz tehničkih razloga.
- Da je saradnja prekinuta Igokea sigurno uz svoje ime ne bi nosila naziv našeg kluba. Nadam se da će saradnja između ova dva kluba u narednom periodu biti još intenzivnija –zaključio je predsednik šampiona Srbije.
Trener Partizana Duško Vujošević, smatra da podrška Republike Srpske olakšava funkcionisanje njegovog kluba.
- Igrajuću u evropskom takmičenju borili smo se i predstavljali Srbiju i sve Srbe. Možda nismo u punoj meri prepoznati koliki doprinos dajemo tamo gde se nalazimo, mada i u Srbiji ima ljudi koji dosta pomažu. Godinama već traje saradnja Partizana i Igokee odnosno Partizana i Republike Srpske i to je nešto što će se nastaviti. To u velikoj meri olakšava funkcionisanje našeg kluba - ističe Duško Vujošević.

Dodik: Čekamo pozivnicu za NLB ligu

Premijer Srpske potvrdio je da je Igokea Partizan zainteresovana za pozivnicu u NLB ligu.
- Mi smo aplicirali za pozivnicu, a procedura koja se provodi je jasna. Ima i drugih zainteresovanih klubova ali jedan od njih je Igokea. Mislim da bismo mogli sigurno da uđemo u najuži izbor,
a o konačnim odlukama je još rano govoriti
rekao je Dodik.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Nicky »

Sigurno ce NLB liga dozvoliti da imaju 3 ekipe iz BIH. Crnjak :lol:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Sheki »

E sad povezite ova moja dva prethodna dva posta sa objavljenim vijestima... Pa povezite sa jos i protestima oko RK Boska. I onda dajte vase misljenje o svemu tome... :smt005 :smt006

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Kradoljub i SNSD

Post by seljak iz skakavaca »

Politicka organizacija Lopova, iliti SNSD i dalje grabi kao i uobicajeno!
Kod nas se organizuju raznorazne stvari (SP u Raftingu, bem ti :D ), i sve sa jednim ciljem- izvuci iz toga debelu novcanu korist, sto bi se u narodu reklo POKRASTI; a ne radi promocije grada i drzave, kako to oni pokusavaju oslikati (a nasli su nacin :lol: )
Da ne sirim dalje, evo clanak o radu Kradoljuba Davidovica u BL,
i iz kog razloga je sav taj cirkus na Vrbasu i napravljen

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=51

User avatar
oko_sokolovo
Posts: 89
Joined: 30.07.2009. 10:06

Re: Kradoljub i SNSD

Post by oko_sokolovo »

Прочитајте и коментаре по овој вијести!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Nicky »

Strasne stvari...bez komentara. Jos jedan dokaz koliko se stimaju izbori. Zar nije ocigledno da tog Davidovica ama bas NIKO ne voli u toj Banja Luci. Bas me zanima kako li onda pobijedi... :roll:

Post Reply