Vlada Republike Srpske

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vlada Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Прњаворчанин Златан Клокић министар за економске односе и регионалну сарадњу у Влади РС?!

Image


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Micha
Posts: 1
Joined: 13.08.2014. 20:41

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Micha »

Napokon mladi ljudi da isplivaju na površinu. Srećno Zlaja Care! :smt006 :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Nista licno protiv momka nemam,ali zbog ovakvog sistema sam ja i stotine ako ne i hiljade ljudi napustili ovu ucmalu sredinu,u nas su uvjek ista prezimena u politici,ako sjasi jedan uzjasi drugi,kao da se politika i fotelja ostavljaju u nasledstvo,zato nam i jeste ovako.Jos jednom da kazem nemam nista licno protiv njega,neznam ga,i tom momku stvarno zelim sve najbolje,puno uspjeha i zdravlja,ovo je samo moje skromno misljenje. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Vlada Republike Srpske

Post by nenad 10 »

Uplivao se kaze ne isplivao 8)

User avatar
Fataliti
Posts: 16
Joined: 13.07.2007. 14:57

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Fataliti »

Pa dokle više..... u nedogled očigledno. Nemam ništa protiv Zlatana ali......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vlada Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Mislim da je ovo sve sr*nje,i drzava ako je drzava,i ministri,a najvece smo mi koji biramo,sta je sada ovdje novo,evo ovaj momak je jedini nov,a rekao sam kako i koliko je nov,ovo ostalo je sve sljam koji smo gledali vec godinama,sta je novo na Tegeltiji,Mirjanicu,Kasipovicu ili Golicki,mozda gace ali sve ostalo je vec prestaro i svima nama poznato,jedino sto jos svaki od njih ima jos po jedan novi stan ili lokal,jer svaki put kad se kandiduju oni podju sa ubiranjem danka od "privrednika", (sumnjivih) koji u njihovom uspjehu vide svoj uspjeh,jer sa njima znaju kako treba,i koliko to kosta.Sve to treba govn*vom mocagom rastjerati,bar im treba fizicki izmjenuti licni opis,mozda nam bude lakse gledati ih sa novim izmjenjenim licnim opisom. :smt021
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svraka »

ТЕОРЕМ : Никада није тако лоше да неби могло бити још и горе.

ДОКАЗ ТЕОРЕМА : Формирање Владе РС у години 2014.

АКСИОМ (правило које се не доказује, него се узима као тачно, по дефиницији) : Миле је Бог твој, немој имати другога Бога, нити му се клањати. Ако Миле каже да ће министар бити кила соли, прихвати то са радошћу и захвалношћу.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Iris »

Mora da je jadnik ekstremno poslušan, kako kažu on radi, zato je i postavljen. Onaj ko misli svojom glavom kod Baje ne može doći do izražaja.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svraka »

Naš veliki prorok sa ovih stranica predskaza svojevremeno da će Kalabić biti novi premijer. Omašio je, očito. Ali ne može se sve ni ubosti. Ima jedno predskazanje za koje i ja vjerujem da će se obistiniti. A to je da ova Vlada neće sastaviti ni dvije godine. (Ni godinu, po meni.) I da će Mile otići zajedno sa njom. Tužno je, i zabrinjavajuće, što se tako nešto neće desiti mirnim, redovnim, demokratskim slijedom događaja. Već sada mirišem u zraku velika sranja. Bavim se ozbiljno mišlju da promijenim podneblje. Proroče, ako ima neka bauštela za matorca mojih godina, javi mi. Pranje suđa bi mi pasalo. Nisam otišao 92., ali sad je zaista krajnje vrijeme.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vlada Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Сврака, немој ићи. Види како је начелник комуналне полиције из БЛ постао министар унутрашњих послова. А ти сачекај ту годину, можда будеш и ти министар :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Jos nije kasno za Dragojla,on bi postao premijer da nije pozelio vise,porastao mu apetit,a Mile plasljiv,plasio se da ga ovaj nebi prevazisao u lopovskim radnjama,ali ima jos nade,politika je cudo.Ljudi koje je Dragojlo isforsirao su mu dosli glave,evo ja smijem da se kladim da ce ga i ovaj privrednik i donator :) Nikolic izdici,ima da mu noge odu iznad glave. :D Da mi date Dragojla na kurs,iako je izblamiran ja bi ga digao na tu fotelju za 6 mjeseci,ovako ne ide,izabrao je dikonje za savjetnike,a i on je dikonja :D i stalno pada nize. :wink:
A sto se tice baustela,nebi vam preporucio,za tanjire neznam,ja ih perem svaki dan,a zena ni eura neda za moj trud,ako su svi takvi bjezite od toga. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svraka »

Upravo je Lukač najistaknutija faca zbog koje mislim da je ova vlada smiješna.

Kaže upravo Čavić:"Ova Vlada nije predložena da misli, nego da sluša." Ja bih dodao: i da debelo naplati svaki ministar svoju poslušnost, kao i odricanje savjesti i odricanje korištenja mozga.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vlada Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Прави си за министра :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Vlada Republike Srpske

Post by svraka »

Poslušan sam, nemam savjesti, ne koristim mozak. I sve sam ove karakteristike dobro naplatio? To si htio reći?
Mislim da me nisi dobro procijenio.

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Vlada Republike Srpske

Post by Boromir »

[quote="svraka"]ТЕОРЕМ : Никада није тако лоше да неби могло бити још и горе.

ДОКАЗ ТЕОРЕМА : Формирање Владе РС у години 2014.

АКСИОМ (правило које се не доказује, него се узима као тачно, по дефиницији) : Миле је Бог твој, немој имати другога Бога, нити му се клањати. Ако Миле каже да ће министар бити кила соли, прихвати то са радошћу и захвалношћу.[/quo
Image
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Ja sam nekako,po mojoj slobodnoj procjeni ,zakljucio da u ovoj novoj Dodikovoj vladi kolo ipak vode Bosnjaci,nebi nikog da vrijedjam ali Srbi su za sada tu slabo zastupljeni,meni licno ne smeta sastav,ali mi smeta srbovanje SNSDa koji sastavlja ovakvu vladu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by ZMIJA »

VLADA JE NOĆAS
IZABRNA.
SAD JE KASNO.
ŠTA
NEĆE UMJETI


A nije umjela ni jedna.
Kda je pred Izvršnim odborom Esensdesa Mandatar Džombić ,prepričavao ekspoze koji će podijeliti Nrdonoj skupštini na uhovid,a bio sam protiv ADž i cijele Vlade,smatrajući da odlaskom Dodika na mjesto Predsjednika Republike dolazi idealana prilika da se formira potpuno strančaka mlađa Vlada i tako prekine sa svim repovima koje su već imali jer su dva mandata opsana za svakaoga,i koji je,Ekspoze,imao 7 milijardih brojeva od čega 4 milijarde decimala,izašao sam važno za govornicu.kao Drug Član,i rekao da su svi ti brojevi nevažni jer se o njima ne odlučuje ovdje,ni u Evropi,a da glavana i sva politika Vlade mora da bude borba za svakao pojedino mjesto.
Mandatar me gledao belo.
Ostalima, koji me malo bolje poznaju,bilo je dosadno.
Kad prodaš Telekom,**** ti se za radna mjesta.
Noćas je Vlada izbarana i sada je kasno.
Kandidate za članaove Vlade,trebalo bi zatvoriti u neki tržišni i privredni gvantanamao, dati im malo preduzeće i polijevati vodom dok ne postignu rast prihoda,uduplju broj radnih mjesta makar to bilo ukupno komada 4.a ne dati da stepeničare i rukavičare,čekaju Dodika na stepenicama i vuku za rukav u pogledu kredita Ierbea.
Ko prođe test davljenja novim zapošljavanjem,dalje ide,dalje ide,dalje ide,u baraž.Pa možda postane ministar.
Svaka Vlada na prostorima Bivše Juge ima jednu jedinu mogućnost i jedan jedini zadatak.Stvoriti društvenu i ekeonomsku klimu za otvaranje novih radnih mjesta.
Pri tome nema mogućnosti za stotine i hiljade.Za jedno ,dva ,tri,pet.
Vlada i Vlast mora učiniti da se svakaom ko nešto privređuje ili je odlučio da privređuje,otvore oči i mogućnost da zaposle nekoga.
Takvog Vlada treba da ljubi u guzicu.Ali da stanu u red.Da rdnomjestodavcu ne uzimaju mnogo vremena.
Jer Državi i društvu, skida jednu obavezu s vrata.A donosi u kasu.
Nu. To nije brz posao.Ni lak.To je propišavanje krvi svakoga dana.Uz predpostavku da se za pola mandata uspije svatiti stanje stvari.
R.V.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Ja sam nekako,po mojoj slobodnoj procjeni ,zakljucio da u ovoj novoj Dodikovoj vladi kolo ipak vode Bosnjaci,nebi nikog da vrijedjam ali Srbi su za sada tu slabo zastupljeni,meni licno ne smeta sastav,ali mi smeta srbovanje SNSDa koji sastavlja ovakvu vladu.
To se tebi Care samo priviđa.Kolo još nije ni zaigrano, a ti po narodnoj nošnji šicaš.Nije važno kakve je mačka boje, već hoće li miševe da lovi.A što se tiče Srbovanja,ono je ''veće'' u Federaciji,i kod sastavljanja Vlasti na nivou BiH i ''strukturalnom'' hašpšenju Srbova za ratne zločine.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Meni je svejedno ,ali da te macke druge boje ne podju da love samo nase miseve,dokazano je da bas ove macke koje ste izabrali,imaju apetit,pa se nesto plasim da ne izumru nasi misevi.Gledam i Golicka se izjasnjava kao Bosnjakinja,ova Dr.Jaca isto,ne cudi me sto se Resicka tako izjasni ali sta bi ovim snajkama,da ih neko nije kresno oko izbora pa vjeru promjenise. :) Ili je to Dodik naredio da ima nacionalnu strukturu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by ZMIJA »

To su nase divne žene ministrice, na ćelu sa ženom prmijerkom, koje su sposobnije od mnogih muškaraca.Nas jedino žene i mogu spasiti.To ko se kako izjašnjava je obična glupost, koju smo sami sebi zajedno sa strancima i zakonom nametnuli.Bar bi ti to, Kami morao znati i priznati.Malo bi morao biti džentlemen,kad su dame u pitanju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vlada Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Dodikova mjesovita vlada,kao da ih je mjesao u mjesaonici stocne hrane. :D Sve ovo ili se zavuklo njemu odzada ili im je on zavukao sprijeda,ovo je neka seksualna koalicija.kako Golicka ostade na toj funkciji,bas se stalno pitam...joj jesmo drzava. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Vlada Republike Srpske

Post by nenad 10 »

KAMIKAZA wrote:Dodikova mjesovita vlada,kao da ih je mjesao u mjesaonici stocne hrane. :D Sve ovo ili se zavuklo njemu odzada ili im je on zavukao sprijeda,ovo je neka seksualna koalicija.kako Golicka ostade na toj funkciji,bas se stalno pitam...joj jesmo drzava. :D
:smt023 :smt023 :smt023 .Svaka ti je ko u Njegosa!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Vlada Republike Srpske

Post by ZMIJA »

REINDUSTRIJALIZACIJA
I DRUGI MITOVI

Na ovim prostorima smo za vrlo kratko vrijeme stigli od Zlatne do Zahrđale kašike.
Obrnut put je mnogo teži.
Ako, predhodno,Radna Grupa ustanovi da je moguć.
Mislim,Studija Izvodljivosti.Fizibiliti,STJ.
Oktobarski Feši Vik kreiro je kolekciju za ovaj mandat.Kolekciju poslanika i ministara koje će birači nositi sledeće četiri godine.
Modna revija će se odvijati, izgleda,pod sloganom Reindutrijalizacaija.
Nezna se da li nam je još samo to ostalo ili ostalo nije uspjelo.
Sramota je spominjati Reindustrijalizaciju u prisustvu Kineza Đure,u trenutku kada je umrla Bobar Banaka i u vremenu dok traje Prvobitna Akaumaulacija Džipova.
Industrijalizacija podrazumijeva.

.Teški krvavi i znojavi rad.Od kojeg smo se mi odvikli.Naš najteži rad je Rušenje Režima.

. Istovremeno otvaranje frontaova u nekoliko industriskih grana.Npr. Industrija čelika, Drvana Industriaj,Tekstilna industrija.

.Prizvodnja mašina.Od abkant presa do robotizovanih teških linija.

Državni mehanizam ili privatnu incijativu.Koja ne obuhvata samoparonice auta,igraonice i kafiće.

I jednu sitnicu.Tržište.Inžinjere,organizatore,obrazovanje i iskusne radnike,možemo zanemariti.

Na ovim prostorima prvu,jedinu i zadnju Industrijalizaciju proveo je Drug Tito i Drugarica Partija.
Bio je to vijek u kojem još nije bilo posve kasno za industrijalizaciju.Cementare,željezare,rafinerije,koksare, livnice,hidroelektrane,mašine alatljike,kvalitetan eksim sektor.
Ovo je vijek Teritorijalizacije,a ne Industrijalizacije.
Male zemlje kao Republika Srpska,nemaju mogućnosti za Industrijalizaciju.Jer nemaju Tržišta,Državnog Kapitala,Privatnog Kapitala niti Radnike.
Male zemlje, kao Republika Srpska,moraju da se dugorčno orejntišu da iskoriste svoje male šanse.Kojih je veoama mnogo.
Ali, i za to treba krvavi rad.Zašto niko neće da proizvodi drvene tiple ili prirodnu užad u Republici Srpskoj.Pa to stiže iz Turske.
Da li je Turčin gladan a mi nismo.Kakvom on kašikom jede,Ili struže po dnu.
Zaboravili smo šta je Struga.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Klokić pohvalio dobru saradnju sa UNDP-om

Post by vrsta8472 »

Klokić pohvalio dobru saradnju sa UNDP-om

Image

BANJALUKA - Ministar za ekonomske odnose i regionalnu saradnju Republike Srpske Zlatan Klokić istakao je danas, na sastanku sa delegacijom Fonda UN za stanovništvo /UNFPA/, da Vlada Srpske podržava sve aktivnosti čiji je cilj unapređenje odnosa između Vlade i specijalizovanih agencija UN.

Klokić je upoznao delegaciju, koju predvodi direktor kancelarije UNFPA za BiH, Makedoniju, Srbiju i /samoproglašeno/ Kosovo Doina Bologa, o tome da će se buduća saradnja sa specijalizovanim agencijama UN ostvarivati posredstvom Kancelarije UNDP-a u Banjaluci.

Klokić je pohvalio dobru saradnju sa UNDP-om i zahvalio za pomoć tokom poplava koje su prošle godine zadesile Republiku Srpsku, saopšteno je iz Ministarstva za ekonomske odnose i regionalnu saradnju.

Bologa je izrazila zadovoljstvo zbog dosadašnje saradnje institucija Srpske i predstavnika UNFPA u BiH, i predstavila aktivnosti u vezi sa programom za saradnju za period 2015-2019. godina.

Ona je istakla kao veoma važnu ulogu Ministarstva za ekonomske odnose i regionalnu saradnju kada je riječ o koordinaciji aktivnosti institucija Republike Srpske.

Ona je dodala da fokus svih aktivnosti Fonda UN u BiH ostaje u dosadašnjim okvirima, te da se nada daljem razvoju saradnje.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Kl ... 87604.html


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply