Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Republika Srpska

Post by seljak iz skakavaca »

Nece se takav od mene kru´a najesti :) :lol:
Nit´ volim zurbu i ´stres´ kad krenem na odmor, nit´ sta krijem :D
Skroz drugo je kad nasi zemljaci povuku za sobom prikolicu stranog odpada, pa moraju castiti da bi im se progledalo kroz prste :wink: i tu je citava "filozofija".
Ko daje dobrovoljno? Niko!

Mada je ovo skroz nesto drugo, jer se radi o organizovanom kriminalu i svercu drogom.. ..

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by Franz »

To sa lokalnim akcijama privodjenja dilera je po mom skromnom misljenju jedno veliko nista...jer dok je god "musterija" bice i dilera.

A ti uhapseni, moguce da su samo stali na zulj nekom krupnijem.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Republika Srpska

Post by MAXIMUS »

A ti uhapseni, moguce da su samo stali na zulj nekom krupnijem.
:arrow: ili su pokušali da soliraju ... da se zna ko je ,,gazda,, :smt045
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Republika Srpska

Post by MAXIMUS »

MAXIMUS wrote::smt098
Sad će da bi pojačali ,,učinkovitost,, :mrgreen: startovati par klinaca vikendom po kafićima i eto akcije ,,enormnih razmjera,,
Šta sam rek*o ... evo sinoć bila racija ( i to sa specijalcima ) po Prnjavoru !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Republika Srpska

Post by LEGIJA »

Moje misljenje za raciju sa sprecijalcima sinoc je da se to trebalo desiti i puno ranije,nasa policija kada pravi raciju omladina se i ne boji ali sinoc kada su se specijalci sa puskama pojavili nije nikom bilo svejedno.Nisu obavili raciju u svim kaficima pa bi se moglo ocekivati i veceras da dodju.U svakom slucaju podrzavam racije ovakvog tipa.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Republika Srpska

Post by MAXIMUS »

Ako je bilo razloga , potrage za određenim licima a pogotovo rezultata i sklanjanja sa ulice i javnih mjesta ljudi opasnih po okolinu ili ne daj bože radnji povezanih sa narkoticima ... slažem se i PODRŽAVAM !
Međutim ako je to još jedna akcija na papiru , deklarativno , radi količine izvještaja i pravdanja javnosti za kupovinom novih automobila , opreme za prisluškivanje i sličnih drangulija koju poreski obaveznici plaćaju a oni nemilo troše .... to se već da nazvati i drugim imenom što policiji , onakvu kako je ja vidim i smatram da treba da bude , ne priliči !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Republika Srpska

Post by murgo »

MAXIMUS wrote:
MAXIMUS wrote::smt098
Sad će da bi pojačali ,,učinkovitost,, :mrgreen: startovati par klinaca vikendom po kafićima i eto akcije ,,enormnih razmjera,,
Šta sam rek*o ... evo sinoć bila racija ( i to sa specijalcima ) po Prnjavoru !
to je trebalo da se sprovede vec prije nekoliko godina!
A povremene racije bi trebale biti i to u svakom kaficu ili diskoteci!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Republika Srpska

Post by rocky »

Moje misljenje je da treba vise policije u civilu koji ce se ubacivati medju one koje trebaju , izvcuci sto vise informacija i tako stici do vrha piramide!
Ovako sa racijama se hvataju samo oni sa dna piramide, isprepadaju ostali a nikada se nece stici do vrha! Racija da al kad se ide na nesto sigurno, al to od kafica do kafica izgleda malo i smijesno.
Idemo dalje ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

MAXIMUS wrote:Ako je bilo razloga , potrage za određenim licima a pogotovo rezultata i sklanjanja sa ulice i javnih mjesta ljudi opasnih po okolinu ili ne daj bože radnji povezanih sa narkoticima ... slažem se i PODRŽAVAM !
Međutim ako je to još jedna akcija na papiru , deklarativno , radi količine izvještaja i pravdanja javnosti za kupovinom novih automobila , opreme za prisluškivanje i sličnih drangulija koju poreski obaveznici plaćaju a oni nemilo troše .... to se već da nazvati i drugim imenom što policiji , onakvu kako je ja vidim i smatram da treba da bude , ne priliči !
potpis...najlakse je poslati raciju i napraviti izvjestaj..a ovamo ne mogu da udju u trag otkud nekome pare i novo auto bez dana radnog staza.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Republika Srpska

Post by Njegovan »

СРЕЋАН НАМ ДАН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ!

СРЕЋАН НАМ ДАН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

Webometric: Beogradsko sveučilište pet puta bolje od zagrebačkoga
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB - Da se Hrvatska nikako ne može zvati zemljom znanja, dokaže se barem dvaput u godini. Toliko često Webometric objavi rang-ljestvicu najboljih svjetskih sveučilišta na kojoj se baš nikada među prvih tisuću ne nađe niti jedno hrvatsko sveučilište.

A povijest se ponovila i početkom ovog mjeseca kada je objavljena najnovija rang-ljestvica prema kojoj je Sveučilište u Zadru, koje se našlo na 1254. mjestu, naše najuspješnije sveučilište. Slijedi ga Sveučilište u Zagrebu koje je zauzelo 1449. mjesto, a splitsko se našlo na 3737. mjestu.

Koliko god ti podaci porazno zvuče, činjenica je da su Webmetricsovi rezultati prije šest mjeseci bili još “tragičniji”. Tada je najbolje rangiran bio Filozofski fakultet u Zagrebu koji se našao na 1617. mjestu, dok je Sveučilište u Zagrebu zauzelo 1912. mjesto. Znak da se ipak napredovalo pokazalo je Sveučilište u Splitu koje je prije pola godine na ljestvici bilo pod brojem 3798, kao i Zadarsko sveučilište koje se na prošloj ljestvici nalazilo na 2266. mjestu.

Koliko god bilo “bolno” vidjeti hrvatska sveučilišta loše rangirana, zacijelo mnogo veći udarac dožive neka od najpoznatijih europskih sveučilišta – britanska, francuska, njemačka, talijanska – kada vide da ih nema ni među prvih 45 na svjetskoj rang-listi. Točnije, jedino je europsko sveučilište među najboljih 50 u svijetu švicarski ETH koji se našao na 46. mjestu. Prvih deset mjesta tradicionalno je rezervirano za američka sveučilišta. A MIT (Massachusetts Institut of Technology) drugu godinu za redom na prvom je mjestu. Slijede ga Harvard pa Stanford i Berkley, a Cornell je na visokom petom mjestu.

Da cijela situacija bude još “bolnija”, Sveučilište u Beogradu na najnovijoj ljestvici gleda nas s “visokog” 299. mjesta. I Sveučilište u Novom Sadu koje je na 800. mjestu bolje je rangirano od bilo kojega hrvatskoga kao i Sveučilište u Kragujevcu koje je zauzelo 1157. mjesto.

Dva najveća slovenska sveučilišta prošla su još bolje. Štoviše, Sveučilište u Ljubljani našlo se u samom vrhu, točnije na 201. mjestu od gotovo četiri tisuće rangiranih sveučilišta u svijetu, a Sveučilište u Mariboru zauzelo je 667. mjesto.

Zašto smo tako loši, u čemu je problem? Odgovor je, kažu na sveučilištima, u metodologiji rangiranja sveučilišta. Kriterij po kojem se radi rang-ljestvica, naime, jest vidljivost na svjetskoj mreži, broj i opseg te popularnost kao i utjecaj internetske stranice sveučilišta. A naša sveučilišta nemaju objedinjeni web-prostor...

Dosad je na Sveučilištu u Zagrebu nekoliko puta najavljeno kako će se krenuti s objedinjavanjem weba jer bi samo taj potez mogao najveće hrvatsko sveučilište bitno pomaknuti naprijed na rang-ljestvici najboljih svjetskih sveučilišta. Dok se to ne dogodi, Hrvati se mogu tješiti nimalo blistavim činjenicama da su od zemalja u okruženju lošije plasirana tek sveučilišta u BiH i Makedoniji. Tako je, primjerice, najbolje rangirano sveučilište iz BiH, ono sarajevsko, za oko 1400 mjesta lošije plasirano od najuspješnijeg hrvatskog sveučilišta, onoga u Zadru.

HRVATSKA
1. Sveučilište u Zadru - 1254. mjesto
2. Sveučilište u Zagrebu - 1449. mjesto
3. Fakultet strojarstva Sveuč. u Osijeku - 2524. mjesto
4. Fakultet ekonomije Sveuč. u Osijeku - 3671. mjesto

SLOVENIJA
1. Sveučilište u Ljubljani - 201. mjesto
2. Sveučilište u Mariboru - 667. mjesto
3.Sveučilište del Litorale - 2022. mjesto
4. Sveučilište Nova Gorica - 3692. mjesto

SRBIJA
1. Sveučilište u Beogradu - 299. mjesto
2. Sveučilište Novi Sad - 800. mjesto
3. Sveučilište Kragujevac - 1157. mjesto
4. Sveučilište u Nišu - 1455. mjesto

BiH
1. Sveučilište u Sarajevu - 2661. mjesto
2. Sveučilište Mostar - 3887. mjesto
3. Sveučilište u Zenici - 4613. mjesto

WORLD RANK UNIVERSITY SIZE VISIBILITY RICH FILES SCHOLAR

2661 University of Sarajevo 2,867 4,185 2,362 2,337
3887 University of Mostar 4,782 3,859 2,353 6,984
4613 University of Zenica 5,610 6,781 3,028 3,425
4923 University of Tuzla 5,248 7,641 2,267 4,231
5006 Faculty of Electrical Engineering University of Banja Luka 4,950 7,006 4,325 3,562
First | Previous | Next | Last | Universities 1 to 5 of 5

IMPORTANT: For each country only the Higher Education Institutions ranked till the 6,000th position are included. Complete coverage is over 17,000 organizations, The Catalogue's full list could be
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Republika Srpska

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 03:55, edited 1 time in total.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by Franz »

Predizborni trik. Stara fora za nove budale.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Pa oni su vec jednom popusili na koridoru :D Mesic se od tada boji sa dvogledom da gleda u tom pravcu a kamo li da predje savu :lol: ako pokusa opet ce da ide na radnu obavezu kupljnja sljiva u Potocanima kao 1989 :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by che »

KAMIKAZA wrote:Pa oni su vec jednom popusili na koridoru :D Mesic se od tada boji sa dvogledom da gleda u tom pravcu a kamo li da predje savu :lol: ako pokusa opet ce da ide na radnu obavezu kupljnja sljiva u Potocanima kao 1989 :smt005
A rahmetli Alija?Kako ce bez drugara? :smt003
On sad u alahovoj basci ukuplja za rakije :smt005

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by Franz »

Jos sad kad raspala marioneta Rajko Kuzmanovic odbrusi Mesicu... :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Republika Srpska

Post by Magyar »

che wrote:
KAMIKAZA wrote:Pa oni su vec jednom popusili na koridoru :D Mesic se od tada boji sa dvogledom da gleda u tom pravcu a kamo li da predje savu :lol: ako pokusa opet ce da ide na radnu obavezu kupljnja sljiva u Potocanima kao 1989 :smt005
Eeeee nema vise tih sljiva u Potocanima, tu je sada izbjeglicko naselje, ali mogao bi da krpi rupe po putu :smt005 :smt005

A rahmetli Alija?Kako ce bez drugara? :smt003
On sad u alahovoj basci ukuplja za rakije :smt005
Ne smije Alija da ukuplja za rakiju, vjera mu zabranjuje :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Republika Srpska

Post by MAXIMUS »

srbin janez wrote:MESIĆ IMA PLAN ZA REPUBLIKU SRPSKU:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dodi ... 71125.aspx
Nevjerovatna izjava !
Prvo odlazak na Kosovo pa sada ovo ... na kraju karijere bez ikakvog vidnog razloga osim ... mržnje i pakosti !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Znate kako se kaze u nas:"Kad se tone i za dlaku se hvata" :D
Mesic je proslost za hrvatsku,njemu je sada cilj da ostane bar nekome u sjecanju,ako bi se nekad (u sta sumnjam ponovo pojavio na politickoj sceni);kao on je bio neka sila,sta je to on napravio do sada, :D mora prvo da posahranjujemo one sto ih je on pobio :smt005 .Prica koju je sam plasirao,da je on rasturio Jugoslaviju ,i sve drugo je samo za malu djecu,ali kao vic ne kao neka prica :lol: jer ni oni ne vjeruju u sve njegove nebulaze :P Bio je sitna marioneta ekstremista iz inostranstva i hrvatske prije rata,zbog toga je kupio sljive par godina, a kad im je trebala budala,postavili su njega,sto bi se u narodu reklo:"Isao je dobrovoljno kao bibac u svatove", :D ,eto nekim cudom su uspjeli,a da nisu,on bi opet kupio sljive a oni bi sjedili u Cikagu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Republika Srpska

Post by MAXIMUS »

Možda tebi tako izgleda ali on je po meni mnogo sposobniji igrač !
Odradio je posao kao što reče za hrvatsku emigraciju ( da ne upotrjebim težu riječ ) ali imao je mudrosti da se na vrijeme sklone od Tuđmana i to mu se isplatilo na izborima na kojima je pobjedio . Evo sada ograđuje se od Senadera a mnoge marifetluke mu pripisuju a ovaj kao ,,nema pojma šta se radilo ,, !
Vješto izbjegava sve prepreke i ograđuje se , jednostavno ima nos za skloniti se na vrijeme !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Republika Srpska

Post by Magyar »

A sta vi mislite da je Stipan ostao jos predsjednik, i da Mile raspise referendum na proljece, i Stipe posalje vojsku?Slozice te se sa mnom da bi to znacilo objavu rata?Koga bi mi poslali da brani nasu Republiku Srpsku? :roll:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Republika Srpska

Post by MAXIMUS »

Ja bih poslao one napaljene ,,specijalce,, što šamaraju tinejdžere po kafićima u toku racije !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by Franz »

E to je tek odred za ne povjerovati da ipak postoji i cini to sto cini...drama drzava! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Republika Srpska

Post by Magyar »

Da li bi se Vi latili za pusku pa u odbranu RS? :?
Sve što možeš danas, uradi juče!

Post Reply