Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Да постоји не би се скривали иза "борачких категорија"... ;)
Срамно је злоупотребљавати "морални капитал" борца за овакве хијенске представке!

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Bio bi red da se onda neko izvini čovjeku jer su ovo optužbe najcrnje moguće. Kakav šljam može ovako nešto smisliti. Hoće li neko osim SDS-ovaca danas da stane u odbranu ministra kog navodno optužuju za ratni zločin. :oops: :oops:

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Ево...
БН ТВ wrote:Борци тврде: Мектић је частан човјек!
Понедељак 4.4.2016. 16.50
Поводом вијести објављене у Народним новинама од 02.04.2016. године, под насловом: "Борци поднијели пријава против Мектића због ђела ратног злочина и недозвољене трговине", Борачка организација општине Прњавор са гнушањем одбацује све наводе и оштро протестује због манипулација припадницима борачких категорија.

Обзиром да Борачка организација општине Прњавор заступа највећи број припадника ове популације, а и сам министар Драган Мектић је члан исте, званично саопштавамо да руководство и ниједан орган Борачке организације не стоји иза ових навода, а у складу са досадашњим сазнањима цијенимо све наводе као нетачне и злонамјерне.

Посебно инсистирамо да се као извор информација не смију наводити "припадници борачких категорија" јер то изазива велики револт код истих.

Иначе, министар Драган Мектић је у својој средини познат као частан борац и старјешина и велики поборник за заштиту људских права и слобода.

Цијенимо да је наведени текст политичке природе и захтијевамо да се борачка популација и њени заступници на овај начин не сврставају у контекст истог, а у потпуности подржавамо сваку борбу против криминала и корупције на свим нивоима.

ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!

Борачка организација општина Прњавор

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Republika Srpska

Post by bičbožiji52 »

Dragan Mektić, časni čovjek i primjeran komunista, dočekao je svojh istorijskih pet minuta da zabije eksere u mrtvački sanduk jedne od triju nacionalističkih stranaka,(a koje su zapalile i podjelile Jugoslaviju u malaom BiH).jednu od setrara koja se zove SDS i koja eto slučajno pripada narodu iz koga potiče i drug Dragana Mehtić.
Svaka čast Dragane,ovi nacionalisti nisu ništa dobra donijeli svojim narodima sem što su ih gurnuli u rat, opljčkali i sve narode i narodnosti doverli do prosjačkog štapa,a njih jedna nekolcina uživa u plodovima od pljačke društvene, odnosno državne svojine.
Jednom komunista uvjek komunista. :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Republika Srpska

Post by svjedok.saradnik32 »

Borci traže smjenu ministra: Mi nećemo u parkove mi ćemo doći u vaše kabinete
Četvrtak 7.4.2016. 11.53
Problemi boračke populacije Republike Srpske se nagomilavaju. Težak položaj, loš status, nezaposlenost, a kap koja je prelila čašu jeste neisplaćen borački dodatak na godišnjem nivou. Demobilisani borci sa područja Semberije i Majevice su na današnjoj pres-konferenciji izrazili nezadovoljstvo i zatražili smjenu minista rada i boračko-invalidske zaštite Milenka Savanovića.

Za isplatu boračkog dodatka na godišnjem nivou i za početak rješavanja problema borci su Vladi dali rok sedam dana, a u suprotnom će, kako kažu, preduzeti rigoroznije mjere.

"Demobilisane borce uzmu u usta samo političari pred izbore i nikad više. Nažalost, vidi se sad i sa ovim boračkim dodatkom koji kasni@, kaže Jovan Marinković, predsjendik Boračke organizacije u Ugljeviku.

"Naš ministar kaže da se mi malo strpimo. Ja bih poručio našem ministru da se on strpi bar dvije plate, a ne oni koji nemaju nikakva primanja da se strpe, i da takav čovjek predstavlja boračku populaciju stvarno je sramotno", kaže Marinković.



Iz Boračke organizacije grada Bijeljine poručuju:

"Zbog ovakvog ponašanja vlasti prema demobilisanim borcima, a prvenstveno nesposobnosti ministra koji predstavlja boračku populaciju, mi tražimo ostavku ministra Savanovića i tražimo da na njegovo mjesto dođe neko ko će na bolji način predstavljati borce", ističe Miodrag Stevanović, predsjednik Boračke organizacije u Bijeljini.

"Borci su satjerani u ćošak, nezadovoljstvo kuliminira, i ukoliko ne dođe do ozbiljnijeg pristupa i rješavanja nagomilanih problema, slijede radikalne mjere. Nije to naša želja, ali ako ne može drugačije, ići ćemo tako", najavio je Risto Radić, predsjednik Predsjedništva Boračke organizacije opštine Lopare.

"Molim institucije Republike Srpske da u što kraćem roku riješe naše probleme, da ne bismo išli na radikalnije mjere; mi nećemo spavati u parkovima - mi ćemo spavati i boraviti u njihovim kabinetima", poručili su borci.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Krčum napustio SDS zbog najavljenih protesta protiv vlasti?!

Dušan Krčum napustio je SDS i priključio se vladajućem SNSD-u. Krčum je, do danas, obavljao funkciju potpredsjednika Gradskog odbora SDS-a Banjaluka, a bio je i član Glavnog odbora SDS-a.

U saopštenju koje je uputio javnosti objasnio je zbog čega se odlučio da promijeni partijski dres.
Saopštenje prenosimo u cjelosti:

“Poslije višemjesečnih neslaganja sa aktuelnim pristupom i djelovanjem SDS na političkoj sceni i permanentnog odstupanja od ideje nacionalnog afirmisanja koju sam od samog njenog osnivanja podržavao, njegovao i širio, danas sam odlučio da podnesem neopozivu ostavku na mjesto potpredsjednika Gradskog odbora SDS Banja Luka, člana Glavnog odbora i istupim iz članstva ove partije, koja je sve manje i srpska i demokratska. Ova odluka nije bila jednostavna, ali bezidejnost i podanička politika koju rukovodstvo SDS-a sprovodi zarad uhljebljenja malog broja, isključivo predsjedniku Bosiću lojalnih, kadrova u takozvanim zajedničkim institucijamaBiH – nisu okvir u kojem ja mogu afirmisati svoje političke stavove. Svjesno urušavanje stranačke organizacije u Banjoj Luci i konstantno popuštanje pred interesima daleko slabijih i manjih koalicionih partnera, kao i krajnje ignorisanje stavova članstva u najvećoj izbornoj jedinici, u mnogome su doprinijeli da donesem ovu odluku. Kap koja je prelila čašu i učvrstila moju odluku je najava protesta protiv aktuelne vlasti. Kao jedan od osnivača SDS u Mostaru, dugogodišnji funkcioner stranke, a prije svega kao čovjek i privrednik, ne mogu više da stojim u istoj koloni sa ljudima koji ruše legitimno izabranu vlast, rizikujući nerede,ali i urušavanje Republike Srpske! Ti isti ljudi, koji se sada, navodno, stavljaju na čelo protesta, sve ovo vrijeme nisu htjeli izaći direktno na izborni duel ni za jednu pojedinačnu funkciju, umjesto kreativnih rješenja za prevazilaženje ekonomskih poteškoća – nudili su nekreativni kriticizam, lične uvrede i aktivnu političku borbu sveli na dodvoravanje bošnjačkom političkom vrhu, čiji interes, sasvim sigurno nije jačanje nego urušavanje Republike Srpske.

Moja odluka nije ni ishitrena ni nepromišljena i nije rezultat nekog ličnog nezadovoljstva svojom pozicijom u SDS.

Kao magistar elektrotehničkih nauka, sa jasno profilisanom nacionalnom i političkom sviješću, nastaviću svoj politički angažman u SNSD, jer sam uvjeren da u tom političkom okviru mogu u punom kapacitetu zastupati ideje zbog kojih sam, u najtežim trenucima, ušao u politiku i na kojima je, u krajnjoj mjeri, i osnovana Republika Srpska. Između nedifinisane probošnjačke politike aktuelnog rukovodstva SDS i otvorene i jasne politike zastupanja nacionalnih interesa srpskog naroda koju uprkos svim pritiscima sprovodi Milorad Dodik i SNSD, ja sam izabrao politiku očuvanja i jačanja Republike Srpske. Nisam ni prvi ni jedini koji se odlučio na ovaj korak, moj put će uskoro slijediti i drugi ugledni članovi SDS.”

Atv

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Licni interesi preovladavaju.

(tražio da bude postavljen na jednu od funkcija u Savjetu ministara BiH. Pošto mu to nije pošlo za rukom, onda se bezuspješno borio za mjesto zamjenika direktora Agencije za identifikaciona dokumenta BiH.)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

УЗДАЈ СЕ У КЉУСЕ
И У УЛИЧНЕ ПРОТЕСТЕ,
САМО УСЕ
НЕ УЗДАЈ СЕ

Краду побједници ал краду и Цензусаши.
Србија Јуче Данас Сутра.
Актуелна епизода са Цензусашима у Србији, каквих је формирано више него што сироти Цензус може да поднесе, долази до свог финала.
Неко од њих је запријетио да ће организовати Уличне Протесте. Ако их се децензусира.
То није оно Слабом Курцу и длаке сметају. Већ Кад немаш Курац трљаш длаке да расту.
Ако оставим по страни све могуће варијанте крађе и манипукације, јер са ове даљине то није могуће знати за какавтакав оквир тврдње или става, могуће је, само, сумњати у то да је прво објављено да Вучић и Србија имају 58% а остала сића није ни близу Цензуса а да се, касније, предзору, почело масовно цензусирати, најзанимљивији политички феномен у Србији је та пријетња Уличним Протестима.
Како они који не могу да скупе Пет Посто, могу да пријете Уличним Протестима.
Како то да Улични Протести постају Институција Система.
Како то да се Улични Протести потежу у ситуацији када се знало да ће Вучић побиједити. То што је била дилема колико није била дилема како. Свим расположивим приручним средствима које му Власт омогућава.
Тако се у Београду дошло у идентичну ситуацију као и у Бањалуци.
Они који не могу да побиједе на изборима, пријете побједом на улици.
Улица не може да буде рјешење у какотако организованој држави.
Јер та Цензусрана Опозиција у Србији годинама, као и сва јавност, гледа шта ради Вучић и не подузима ништа. Да барем смијешно штракује глађу, као ономад Николић. Ништа. Још и скоро сви саучествују са њим у уништавању Србије. Оног политичког, институционалног и економског дијела Србије.
Цијела та по трећи пут пропала опозициона булументарија, није прстом мрднула да покуша да уједини незадовољство, ако га има, да му нађе заједнички множитељ, да каже Народу и Јавности шта хоће, шта може и шта предлаже Србији.
Сада, када је Вучић потпетио Српску Напредну Странку, када је, како изгледа, шутнуо Дачића, када је остале размрвио ко сунце и мрмци балегу, када је себе изједначио са Србијом, јер Он и Србија побјеђују уједињени, сада би позвали Народ Сербски на 27и Март.
Нисам за то.
Кад дозволиш да те јебе Вучић, нек те јебе и Карић, и Љајић и Кркокркић.
Тако је и у Републици Српској.
Опозиција, по задатку и налогу Странаца, пуних десет година добошари Режим Лопови Криминалци Пљачкаши. Бирачи пуних десет година гласају за ту Власт.
Сада, у октобру који први дође, а Опозиција у Српској би да не дође још барем десет година, локални су избори. Нема назнака да ће се негдје, што се тиче Опозиције, убрати каква златна побједа. Нема ни Власт неку узгојицу, додуше.
Али, Опозиција би хтјела Уличне Протесте, пред изборе.
Очито је да желе да Властима Српске прије избора узму оно што би Опозиција Србије Властима да узме послије избора.

А ни глогиња немају.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Ako neko najavljuje tako velike proteste onda ne podnosi zahtjev deset dana uoci protesta,vec bar mjesec dana,za te proteste treba i policija da se spremi,znaci treba vremena.Meni ovo djeluje kao namjerni propust da bi se poslije vadili kako nije neko odradio svoj posao,a u stvari su sami organizatori zakazali.Za tih par ljudi sto ce da dodje na proteste ne treba im nikakvo obezbjedjenje. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

НЕЋЕ СЕ БОСНА
ГЛАВЕ НАНОСАТ

На отварању Џамије Ферхадије у Бањалуци, Народ се, Вјерници, показао много паметнијим и разумнијим од цијелог Ферхадијског дипломатског, радикалног и територијалистичког Кора.
Није се одазвао тој првокласној Геополитичкој Провокацији.
Истина, осим најаве доласка Премијера Турске, ништа није одавало овакву представу везану за једна вјерски објекат.
Послије сваког рата, Цркве и Џамије бивају много важнијима, већим, националнијим и политичкијим него иначе.
Градња Ферхадије, није била у сврху вјере, нити у сврху дуга родном крају, једног Србина Православца који је отет и превјерен.
Био је то Геостратешки потез. Територијална Дубина. О којој ће много касније, говорити мали турски професор. Као и градња На Дрини Ћуприје. Јер. Џамије одмах преко ријека Алаџа, Фехадија, знак су и биљег Турског Освајања. Запосједања Територије.
Рушење Ферхадије није било српско дивљаштво. То је такође био Геостратешки потез.
Њена обнова, пак, није вјерски чин, није у корист и за потребе вјере, већ је Прворазредни Геостратешки Чин.
Зато је ту доведен Премијер Турске.
Који је говорио као да је све урађено само за то да он дође и одржи свој пријетећи говор.
► Имате 78 милиона пријатеља
► Када код вас крене крв на нос...
► Кад се код вас нешто мало сруши, код нас земљотрес
► Заједно плакали, са Алијом
► Дао сам инструкције Турској да се заврши обнова Ферхадије
► Народ Бањалуке
► Наша заједничка културна баштина
► Бићемо и у Фочи
► БиХ, једно биће, једно срце
► Сви градови у БиХ да буду уједињени
► Аманет Алије Изетбеговића
► БиХ ће бити онаквом каквом си је сањао
► Уз БиХ нека увијек буде Турска...
Уз још понеке типично Давутоглуовске просерице, ово је окосница Геополитичког Пледоајеа једног званичника Турске, предсједника једне велике турске Партије.
То је Освајачка Бесједа.
То што је он некидан поднио оставке, и што је у техничком мандату, то не умањује његове ријечи. Увећава их. Чини их још опаснијима.
Ово се може узети као директна пријетња Турске према БиХ.
Сви валидни политички фактори Српске и Срби у Заједничким органима БиХ, требали би осудити овакав наступ.
Од Сарајског Политичког Круга то се не може очекивати.
Ја сам, дабоме знао да ће то тако бити са Давутоглуом.
А знао је то, види се, и Исламски Народ у БиХ.
Што посебно поздрављам и цијеним.
Ну.
Ово је мали корак за Џамију Ферхадију а велики корак ка Распаду БиХ.
Овакве поруке код Срба и у Републици Српској не могу да се прихвате. То нису распјеване Поетске Дубине. То су Стратешке Дубине турских пријетњи.
Добро је да је у Бањалуци обновљена Џамија Ферхадија.

Али Република Српска треба сваког дана да ради на Самосталности, као да ће до њеног рушења доћи већ сутра
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

ŠAROVIĆ NA ČELU SDS-a UMJESTO BOSIĆA?
BANJALUKA, 12. MAJA /SRNA/ - Predsjednik Srpske demokratske stranke /SDS/ Mladen Bosić, najvjerovatnije, biće smijenjen nakon protesta u Banjaluci zbog avanturizma u vođenju stranke, saznaje portal "Srpska onlajn" iz izvora bliskih najužem rukovodstvu ove stranke.

"U najboljem slučaju Bosić će morati da podnese ostavku zbog avanturizma u vođenju ove stranke, čiji je rejting u posljednjih nekoliko mjeseci alarmantno počeo da pada. Nema sumnje da će gubitak skupštinske većine u prestonici SDS-a - Bijeljini i zakazani protesti, kao Bosićev posljednji avanturistički potez, ubrzati njegov odlazak", navodi isti izvor.

Prema informacijama iz izvora bliskih najužem rukovodstvu SDS-a, već je sve pripremljeno da se SDS zahvali Bosiću na dosadašnjem radu, a kormilo stranke prepusti Mirku Šaroviću, koji već duže vremena pretenduje na to mjesto.

"Na sprovođenju ovog plana u djelo već su angažovani mnogi u vrhu SDS-a, poput ministra bezbjednosti u Savjetu ministara BiH Dragana Mektića, gradonačelnika Bijeljine Miće Mićića, načelnika opštine Prnjavor Siniše Gatarića, ali i nekih osnivača SDS-a koji žive u Srbiji, poput Momčila Mandića", ističe se u tekstu.

Isti izvor dodaje da su oni mišljenja da bi dalji opstanak Bosića na čelu SDS-a vodio potpunom gašenju stranke.
Ништа без наших Прњаворчана. Просто не могу да вјерујем колико га дуго трпе. Синиши би било најбоље да батали ову локалну политику, нађе себи овдје адекватну замјену и да иде даље у прву лигу. Са Мектићем раме уз раме, само тако могу против Додика.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Ma ima da bude vruce kao u paklu,ovi treba Bosicu da dovedu demonstrante,a ako ne dovedu onda oni treba da sjednu u njegovu fotelju,i sta sad mislite hoce li oni da dovedu ili nece :) ma rastjerat ce oni i one koji htjednu da idu,samo da zauzmu njegovo mjesto. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

vrsta8472 wrote:
ŠAROVIĆ NA ČELU SDS-a UMJESTO BOSIĆA?
BANJALUKA, 12. MAJA /SRNA/ - Predsjednik Srpske demokratske stranke /SDS/ Mladen Bosić, najvjerovatnije, biće smijenjen nakon protesta u Banjaluci zbog avanturizma u vođenju stranke, saznaje portal "Srpska onlajn" iz izvora bliskih najužem rukovodstvu ove stranke.

"U najboljem slučaju Bosić će morati da podnese ostavku zbog avanturizma u vođenju ove stranke, čiji je rejting u posljednjih nekoliko mjeseci alarmantno počeo da pada. Nema sumnje da će gubitak skupštinske većine u prestonici SDS-a - Bijeljini i zakazani protesti, kao Bosićev posljednji avanturistički potez, ubrzati njegov odlazak", navodi isti izvor.

Prema informacijama iz izvora bliskih najužem rukovodstvu SDS-a, već je sve pripremljeno da se SDS zahvali Bosiću na dosadašnjem radu, a kormilo stranke prepusti Mirku Šaroviću, koji već duže vremena pretenduje na to mjesto.

"Na sprovođenju ovog plana u djelo već su angažovani mnogi u vrhu SDS-a, poput ministra bezbjednosti u Savjetu ministara BiH Dragana Mektića, gradonačelnika Bijeljine Miće Mićića, načelnika opštine Prnjavor Siniše Gatarića, ali i nekih osnivača SDS-a koji žive u Srbiji, poput Momčila Mandića", ističe se u tekstu.

Isti izvor dodaje da su oni mišljenja da bi dalji opstanak Bosića na čelu SDS-a vodio potpunom gašenju stranke.
Ништа без наших Прњаворчана. Просто не могу да вјерујем колико га дуго трпе. Синиши би било најбоље да батали ову локалну политику, нађе себи овдје адекватну замјену и да иде даље у прву лигу. Са Мектићем раме уз раме, само тако могу против Додика.
Vrsta ja sam neozbiljan, ali ti si smiješan kad komentarišeš ovkave tekstove. :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Неозбиљан, моје мишљење да је Синиша много бољи од Младена. Младен је бескрван, нема муда не знам ко га је сада натјерао да изађе из ормана пар мјесеци пред изборе. Што није правио протесте прошле године, када је било исто као и сада и као што ће бити након ових протеста?!

Замисли да су Синиша и Драган у врху странке, не би се Миле понашао овако лежерно.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

To je druga tema, ja se slažem da opozicija generalno a SDS kao vodeća partija je imala dosta promašaja u prošlosti a posebno jer nije imala petlju za bilo šta. Bosiću više zamjeram na sujeti, lošem kadrovanju, ne preuzimanju odgovornosti...ali to su druge teme, ja hoću da ti kažem da je smiješno komentarisati tekst koji pišu kvazi portali kojima je jedini zadatak pljuvanje po svemu što nije režim. :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

ЦИЉ
САЗАПОВОГ НАПАДА
НА РТРС
ЈЕСТЕ УТАПАЊЕ
У БОСАНСКУ
ТЕЛЕВИЗИЈУ

Сарајевско Крило Есдееса, Драган Мектић, својим односом према новинарима и уредницима Ертеереса и Срне, показало се, био је само претходница Савеза За Промјене у њиховој најезди на Радио Телевизију Републике Српске.
Додуше РТРС се дуго и држао. Док је на ред дошао Вучић, па Србија, па Србијански Медији, па Патријарх и СПЦ.
Захтјев Опозиције, На Протесту, па послије и у Народној Скупштини, да се на РТРС уведе Принудна Управа, може имати само двојаку позадину.
► Или Сазап мисли да има, или има, боље уреднике, новинаре и водитеље од РТРС.
► Или то раде, као надничари, за неког и по нечијем налогу.
Јасно је да се ради о овом другом.
Јер њихова захтјевна лепеза фантастично се пдудара са рецептима оне старе Курвештине, Џина Шарпа.
Јер цијели Есдеес и Сазап су инструментаријум Мађународне Заједнице, Сарајевских Шаптача Унитаристима и самог Сараја.
Поред Есенесдеа, у Републици Српској им је проблем и РТРС.
Они, Сазаповци, су прихватили задатак, свјесно или кобудале, да се укине РТРС.
То им је у крви.
Када смо, давно, покренули недјељни лист Репблика, ја, Влада, и група новинара и уредника у склопу Гласа Српске, имали смо намјеру да Српска има недјељник. Јер нико не може да очекује да ће увијек бити на власти па да њему треба лист. Чим је Иванић, и СДС, засјео у Владу, укинуо је Републику.
Дакле, укинуо је Републику Републици Српској. Није чак желио да она служи ни влади или Педепеу.
Тако се и данас понаша Сазап.
РТРС има сто мана.
Највећа му је што није успио да за петнаест година одњегује нове, младе, образоване новинаре.
Али је ту крива и Власт.
Као што је крива и за то што од Срне није начињена велика и важна агенција.
Кривица коју набацују Сазаповци, Нема нас на РТРС, смијешна је.
Јавно је обзнањено да их се позива.
Али они, и сва Јавност треба да знају да је РТРС Државна Телевизија. И да њом влада Држава Српска. Онако како Државом влада Парламент и Влада.
Колико опозиције има у Парламенту, толико може да је буде и на Државној Телевизији.
Никаква равноправност није могућа. Јер је нема ни у Парламенту. И јер је нема ни на приватним медијима који се баве информативом.
Напад Сазапа на РТРС има за циљ утапање РТРС у Босанску Телевизију.
Фашизација РТРС-а од стране Мектића, теза да је то војно крило СНСД, несумњив је фашистички епитет, јесте артиљеријска припрема.
Српска Демократска Странка, од Педепеа се то не очекује, мора да дође себи и да престане да ради за Сарајево.
Без обзира ко то код њих, од Босића па надоле, схвата или не схвата, ко прихвата и свјесно ради а ко само иде ко рага у млад купус.

Јер ово је веома добар макадамаски пут за уништење Српске Демократске Странке.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Republika Srpska

Post by neozbiljan »

Zmija, kopirao sam ti link nekidan od emisije 1 na 1 sa Branislavom Božićem, novinarom! Između ostalog on kaže i "koliko god neko izgledao svemoguć, samo za nekoliko mjeseci može izgledati smiješan", to je bila njegova poruka kolegama novinarima!

RTRS jeste državna televizija, ali njom ne treba da vlada državna vlast! To je javni servis svih građana a ne samo onih koji podržavaju vlast! Mile možda u njihovim očima jeste svemoguć, ali za veoma kratko vrijeme može biti smiješan a oni će i dalje ostati novinari ali će u našim očima biti smiješni!

Prvi koji je na našu političku scenu uveo komuniciranje sa novinarima tako što će ih vrijeđati je MD, a Dragan Mektić je za njega u tom pogledu "mala maca". Da ne bude zabune, osuđujem Dragana Mektića zbog njegove komunikacije sa medijima, ali gadi mi se RTRS!! Jer daje šansu kriminalcima i kvazi stručnjacima da zauzimaju medijski prostor i javno vrijeđaju ljude!! :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

ПРОСЈЕЧНИ
ЈАВНИ УГЛЕД
МИНИСТАРА
ПАО ИСПОД
1,3 МЕКТИЋА

Фарма и Парови су дефинитивно изгубили битку. Задњи који се држао је Тлзп али након 5о нијанси белог и они су посустали. Сви пред Мектићем.
Драган Мектић, суровом окрутношћу именован за Министра Безбједне Сигурности у склопу Савјета Министара д.о.о. БиХ, јер је недорастао тој, без обзира што је измишљена и магловита, функцији у било којој Држави па и Дркави, каква је БиХ, ево већ другу годину прави будалу од себе и од свих нас.
Не знам шта су му рекли они који су га ту инсталирали. Јер се и не зна ко су они. Мада извори блиски мени то знају. И кажу да то сигурно није Есдеес јер се то ни Есдеесу не би могло догодити.
Или му нису рекли ништа, знајући да ће све усрати или су му рекли нешто а он схватио више него што су они очекивали.
Прво што није схватио јесте да министар те безбједности не треба да иступа у јавности. А по могућности ни да га снимају само у офу већ да се не зна куд иде и шта ради.
Па је почео да лицитира са хапшењима високих функционера који су криминалци. Као што је ономад зборио она сарајска полицајчина Лукач.
Мнијем да су из исте ергеле и да су им шаптачи били исти. Мада су им увета нешто различита.
Такав Клен Мектић, ко душу је дао да улети у мрежу свих могућих приградских обавјештајних и тајних служби. И да буде искориштен и понижен.
Па је онда, у недостатку моћи, силе и контроле, доспио до новинара.
Напад на новинаре задњи је стадиј.
То је као кад се свађаш са телевизором.
Сад ће му ишчачкати сврачије гнијезто које је оборио док је имао девет година.
Ну.
Феноменологија Мектић у оваквим Насеобинама, каква је БиХ, занимљива је као изванредан примјер механизма за анализу Опште Дерегулације.
Мектић девалвира јавну административну функцију, до голе кости, до самог дна. Он обезвређује било какав озбиљан рад у том сегменту. Сада већ дотле да нормалан професионалац тешко може прихватити да тај посао ради послије Мектића.
Дабоме да Мектић није сам у томе. Читава је галерија таквих, од Црнадака, Новалића, Звизидића, Шаровића... све у множинама, који су присебнији само у томе да, као кокоши, не серу по дворишту.
Све то одговара оним лажовима о европском путу, о механизму координације, о реформским агендама, о страним инвестицијама...
Све су то кордони оних који ће сутра, законито произвести неспособне, јалове и неодговорне лидере и вође, функционере и премијере, а у много одговорнијим ситуацијама.
И који ће све предати на длану било коме ко то затражи.
Можда се Карцином Мектић може некако и поднијети. Да цијела Српска Демократска Странка није почела да личи, и да се понаша, на њега.
И да, за то вријеме, док Мектић дивља по Јавности, Сарајске Илегалне Структуре, политичке, безбједносне и иностране, не раде свој посао.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

ИСТОРИЈСКИ АПСУРД.
САМО СРБЕ
ПОЗИВАЈУ НА
ЗАЈЕДНИЧКИ ЖИВОТ.

А Срби будале. Па се одазивају а и сами упињу. И тако неколико Ратова.
Врхбосански Надбискуп, Кардинал Пуљић, устао је у одбрану Фрање Блајбуршког, Комарице, након његовог халуцинантног фашистичког успоређивања Бањалуке и Блајбурга. Чиме је не само опљувао Бањалуку већ облатио и Хрвате Бањалуке, који су отишли или протјерани, да су злочинци и колаборационисти, као и они што су стријељани на Блајбургу.
Ну.
Попови, кад се петљају у Политику, не добије се запетљај цријева, као кад то раде љекари. Добије се запетљај Историје.
Приглупи Политички Комарица правдао се тезом да је нападао политичаре Српске а не Бањалуку а Врхпуљић то још ласерује на Додика. Зрео је у Савез За Промјене.
Јебо га Додик у дупе.
Што је точно рекао Врхпуљић.
► Додик бјежи од истине о страдању Хрвата на подручју тог ентитета.
► Хрватски политичари никада нису на озбиљан начин отворили питање повратка Хрвата у Републику Српску.
► Недопустиве су Пријетње.
► Десетљећима им се пријечи повратак.
► Позива да Бањалука буде мјесто заједничког живљења.
► Бањалука, мјесто гдје ће се иправити ратне неправде нанесене Хрватима.
Прва ставка. Истина о страдању Хрвата бањалучког и цијелог подручја Српске је непромјењива истина и од ње нико не бјежи јер је очита. Које је нинансе, да ли је то страдање, изгон или одлазак, о томе се дају писати повијести, хисторије и историје.
Непобитно је да је судбина Хрвата на српским подручјима, ма гдје то било, запечаћена оног тренутка када су Ватикан и Њемачка признале Државу Хрватску која је тим чином почела истребљење Срба из Хрватске. Хрвати су тада међу Србима изгубили сваку шансу. Као и за повратак, након олујисања Срба из Хрватске.
Друга ставка. Због свега тог, немогуће је озбиљно отворити питање повратка Хрвата. Нека га отвори Пуљићева црква, ако је то у могућству.
Трећа ставка. Нисам евидентирао да неко некоме овдје пријети. Додик је веома благо, за моје стандарде, говорио о Комарица Испадица.
Четврта ставка. Нико не пријечи повратак Хрвата. Већ се Срби, овдје истјерују из легално замијењених кућа и имања са Хрватима. Пуљић, гледе тога, Претјерано Сере.
Пета и Шеста ставка. Има она пјесма Масима Савића ...ал за љубав касно је.
Бањалука и Република Српска је, без ријечи, има година, угостила Папу који је дошао да запишава територију католичанства. На само два километра од Дракулића гдје су Усташе, уз саслужење католичког Фра, за једно јутро побиле, без испаљеног метка, више од 2.300 Срба.
Сад видим да је јавно требало тражити да се Папа огради од тога или да не долази.
Представитељи Католичке Цркве у Бањалуци, као и врхбосански, као и они на Дрини, ако их има, као и они у региону Пребиловаца, јер Пребиловци нису једнина, на једном мјесту, немају никакав кредибилитет да говоре о односу Срба према Хрватима. У ратовим Браства и Јединства. Јер су они саучесници рушења тог заједничког живота и тог братства и јединства. На обични Пук, Живаљ, требали су раније мислити а не сада оптуживати Политичко Вођство Српске. Јер је то ријалитистичка, таблоидна чињеница преко које се могу мало додврити Сарају и Међународној Заједници. И ништа више.
Република Српска мора да им каже, мада то не може рећи званична политика, јавно, да нема разговора док се Католичка Врхбосанска Црква не огради од Градине, Дракулића, Пребиловаца и осталих фашистичких истребљења.

Кад већ потежу Заједнички Живот
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

ТРЕБА ДА БУДЕ
НАУК СРПСКОЈ
ЗА СВА ВРЕМЕНА,
СВИ НАШИ УНИВЕРЗИТЕТИ

Попис становништва је још једна Осма Офанзива коју је Република Српска организовала против себе.
Још једна изгубљена битка послије ратова Братства и Јединства. Још један класични српски неопрез. Још једна вјековна српска доброта, наивност и понизност. Још једна аналфабетска трагедија српских мудоклапчина које се изабере за посланике и делегате у Парламентарној Скупштини БиХ и које се именује у Савјет Министара. Још једна клективно психолошка мањкавост Срба да не мисле прво на себе, и Српску, већ на сваку ћаршијску и страну прилуду.
Сада је јасно неколико чињеница.
► Законотура о Попису прихватана је и подржана без икакве мисли о интересима Срба и Српске.
► Српска и Срби су кобудале улетјели у подвалу. Тражили су Попис да се установи стварно стање становништва а добили су Попис који намеће муслиманску таблицу множења и нестварно присуство муслимана, Бошњака, Норвежана, Швеђана, Нијемаца, Холанђама, Данаца... нарочито у Српској.
► Република Српска није се осигурала у тој Законотури. Није уградла механизам ентитетског пописа, није уградила механизам консензуса страна, није омогућила да издвоји свој Попис и објави га, није изградила валидну процедуру непризнавања Пописа.
► Посланици ПС и чланови СМ обавили су у случају Пописа, да је само у том случају, Противсрпски Посао.
Шта треба да убудуће раде они који се шепуре у парламенту БиХ и у Савјету Министара:
► Да траже од Народне Скупштине подршку за своја гласања и прихватања и да се усагласе са њом, без обзира да ли су из Позиције у Срској или Опозције. То треба законски регулисати за српске сарај парламентарце и чланове Савјета Министара, укључујући и ЧланаП.
► Да за сваки пројект На Нивоу БиХ, траже Споразум Страна. Има у Дјетону па нека прочитају.
Шта треба Република Српска и Политичке Странке да подузму:
► Да заједно, Парламентарне Странке, објаве политичку декларацију о непризнавању Пописа.
► Да заједно, Парламентарне Странке, објаве политичку декларацију о непризнавању прегласане одлуке Уставног Суда о Конститутивности свих на цијелом подручју БиХ.
► Да Народна Скупштина Републике Српске донесе одговарајућу одлуку о непризнавању Пописа.
► Да Народна Скупштина Републике Српске „врати“ Химну и Грб Републике Српске.
► Да се учини да сви који су досад били у ПС БиХ и у Сарај Дому Народа, као и у Савјету Министара, не могу бити поново кандидовани и предлагани.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

КРЕЋЕ
ВЕЛИКА ОФАНЗИВА
НА РЕПУБЛИКУ СРПСКУ.
ТРЕБА ОДРЕДИТИ
ГДЈЕ ЈЕ СТАЉИНГРАД.

Пошто није успјело одвајање Србије од Српске, као од Косова што је успјело, Велики Кројачи су одлучили да одвоје Сарајево од Београда. Вучић је, тако, испао Политичка Будала, ишашвши у Каменолом Сребреница.
То је, недавно, подцртано изјавом оног Сребреничког Дурака да нико није добродошао у Сребреницу ко не признаје Геноцид.
Али тај наивни излет Вучића, којим је он хтио више милошта да убере код Берлина, Брисела и Вашингтона, него код Сарајева, треба смјестити у шири Мозаик.
► Бакиров удар на Дан Републике
► Човићев удар на Попис, на основу Уговора о дјелу, наручилац Бакир
► Кавазовићев удар на Влахе
► Судски удар на промоцију Босанског Језика
► Звиздићев удар на Писмо Намјере и одлагање аранжмана са ММФ.

Власти Републике Српске требају предузети велику кампању да Јавности Републике Српске разјасне и објасне случај Непотписаног Писма Намјере, позадину, консеквенце, захтјеве и излаз из таквог уцјењивачког стања Сарајева.
Јер, ово је преломни догађај.
Сада је јасно да Сарајево, са ММФ и другим Шаптачима Унитаристима, иде на економско исцрпљивање Републике Српске.
Крајњи циљ је да се изазову масовни немири из којих ће се изродити Кооператвна Гарнитура која ће Републику Српску предати Сарају под ноге. И под Сећију.
Највјероватније је за вођу те гарнитуре одређен Младен Босић.
Власти Српске, министри надлежни и економисти, треба да образложе Јавности посљедице захтјева ММФ-а. И да објасне зашто су пристали да то потпишу.
Јер, тамо се захтијева смањење доприноса на основу запослених, што смањује буџетске фондове и маневре. А у крајњој инстанци, смањује Моћ Владе и Власти. Кредити које даје ММФ имају исти циљ и исту посљедицу.
Захтијева се приватизација или реструктуирисање, што је само друга ријеч, квалитетног и неквалитетног јавног сектора.
То значи да Влада Републике Српске губи преостале полуге Власти и да се своди на Владу Кантона. Са Владом, све то губи и Република Српска.
ММФ једноставно лаже да ће смањење допрноса на плате повећати запошљавање.
Сваки економски и тржишни послодавац ће рећи да то није тачно.
Само тржиште може да повећа запошљавање. Уз економски а не колонијални банкарски сектор.
У нашем случају то није могуће јер је овдашње, цијело босанскохерцеговачко, тржиште, само отворена четверострана промаја а приступи тржишту ЕУ, па и оближње Хрватске, блиндирани су. То што нешто меса иде у Турску, то није никакав тржишни показатељ који иде у корист ЕУ и ММФ.
Отпуштања у Јавном Сектору, замрзавање плата и увођење трезорских исплата, значи даље рестрикције. То такође треба да изазове Протесте и Обојене Револуције.
У тим Украјинским Сценаријима, Република Српска ће проћи баш као Украјина. Узеће јој Сребреницу, Брчко, Добој... ко зна шта су лудаци смислили у својим главама, не би ли Срби изазвали какву пуцњаву да се с њима заврши по рецепту Олује. Пошто је Јасеновац престао са радом.
Република Српска цијели овај пројект, а поводом Случаја ММФ, треба јавно и тајно размотрити. И одредити Тактику и Стратегију.
Јасно је да су Избори 2018е један од оријентира.
По мом мишљењу, ако процијене да их не могу добити за Босића и Курвештине Промјенаше, ићи ће на Обојену Револуцију сакривену Масовним Незадовољством.
Та тактика и стратегија Републике Српске треба да, обавезно, обухвата престанак даље кооперативности у пакету. Већ разматрање, што више пред Јавности, сваког новог корака понаособ.
У недостатку Пара, Пријатеља и Савезника, Јавност је један од веома битних Саборац
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

Мимикрија код животиња: гмизавци, инсекти, бескичмењаци, грабљивице...
http://www.znanostblog.com/pet-najbolji ... u-prirodi/
Image

Мимикрија код људи:


О потребама за мимикријом код животиња нема збора: Божије Слово о Стварању...
О потребама за мимикријом код људи просудите сами!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by vrsta8472 »

Миле се барем касније јавно покајао, а ови твоји?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by просвјета »

http://www.rtvbn.com/3825111/uzbuna-mek ... savjetnika
Мектић добио "опасног" савјетника

Андрија Кулић, бивши директор "Павловић банке" и зворничке "Алумине", од понедељка, почеће да ради као специјални саветник за организовани, привредни криминал министра безбједности БиХ, Драгана Мектића!
Image

Post Reply