Republika Srpska

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Garant kao prava Sarajka mislis na Stakleno Zvono i njihovu pjesmu,ili onu narodnu od Tomislava Colovica Profesore danas me ne pitaj. :D
Ipak si ti mislila na ovu staru : :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Znam ja tvoga Zlaju prije nego sam upoznala i tebe i Dodika sve su to titovi pioniri,i Mileta zovu u dokolici šefe i majstore.
Bio je je Dodik kod Duške u studiu,u toj emisiji POŠTENO, ima svega samo nema poštnja za Srbe,a bogami ni za Hrvate
Kad taj, sad slobodno mogu reći po tebi od Mileta bolji tvoj Zlaja. javno kaže da u BIH nije bila nikkava agresija već da je bio građanski rat, i kad zatraži da se procesuira pokolj nečijih golobradi sinova, unauka i braće,mladih vojnika koji nikom nisu bili krivi, samo su htjeli ići svojoj kući, a pobijeni su kao paščad u Dobrovoljačkoj i na Tuzlanskoj malti ,kad to iz svojih usta javno izusti Zlaja, i ja ću mu reći bravo profesore.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

ZMIJA wrote:Možda bi bilo najbolje uvesti nama političare iz vana, jer su se naši kako ti ustvrdi svi popišali u sebe,možda bi ovi uvozni bili bolji po tvom razmišljanju.

Mi sve sebi možemo oprostiti, samo nemožemo oprostiti sosptveni udspjeh,a to je da mi trenutno nemamo boljeg političara od Dodika, ma ko ga koliko ospravao,bar što se tiče vanjske crte političke odbrane Republike Srpske,ma koliko to mnogima bilo gadljivo i degutantno ovog momenta.
to za raju u kafani..ulazak u nato u okviru BiH, jacanje Covica i uvodjenje Lagumdzije tj BiH nivoa u projekte RS...malo morgen.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

Ne razuijm te :?: :?: :!: :!:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

ZMIJA wrote:Znam ja tvoga Zlaju prije nego sam upoznala i tebe i Dodika sve su to titovi pioniri,i Mileta zovu u dokolici šefe i majstore.
.
pa , zato i rekoh da je najveći mudrov u BIH trenutno , pa eto i sam si rekao ... Mileta zovu šefe il majstore (ko nekog vozača il građevinara) a Zlaju profesore , to i jest bila poruka mog prošlog posta :D :P i što bi Zlaja bio moj :?: zmile --ta ti nema smisla :)
Nego,, nikako zmijo koju da dodaš na profesorov i majstorov "PROJEKAT VIJEKA" ... de nam reci koju , ti znaš da grlica voli čuti tvoje mišljenje :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Ovdje je Dodik pomjesao babe i zabe :)
Na Drini moze da gradi Hidro centralu samo ako Srbija i Bosna obostrano potpisu suglasnost oko toga,entitet je nevazan,jer bi se u protivnom radilo o povredi suvereniteta i integriteta jedne drzave :) A drzavne zakone ne moze da mjenja kao ove nase. :)
Bosanci u stvari legalni predstavnici BiH traze da se dobit djeli 50:50 sa Srbijom,sto je logicno,ako bi oni zajedno ulozili novac,a posto oni ne daju nista onda ne moze tako jer sto je nekome u interesu da dadne pare i da ne dobije nista. :) Druga solucija je Dodikova,52 % investitoru a 48 % djele RS i Srbija,to je malo logicnije,e sad se postavlja pitanje,koja budala iz BiH ce potpisati ovu Dodikovu zelju i koliko ce za to da mu se ponudi para ? :D
Iz ova oba predloga se vidi da su ih predlagali budaletine ,jer se mimolaze sa stvarnoscu,kao prvo mora se raditi preko nivoa drzave,drugo su entiteti i trece opstine u kojima se radi i gradi,jer ako ne budu zastupljeni interesi samo jednih od ovih koje sam nabrojao,od posla nema nista.Dodik moze da buce kao tele po RS jer nece niko da se kaci sa budalom,mjenja zakone jer niko nije spreman da mu stane na put i da ga kao onog Libijskog odvedu za uvo iz hotela u nepoznatom pravcu,niko ne pokusava da ga tuzi jer svako kaze dok ga tuzim i dok se zalim na odluku ovog naseg podmitljivog suda,on ce kao i ja odavno nestati sa scene,zato se svako iz samo njemu poznati razloga drzi one (budalu niti je*i niti kuci vodi :D ),ma nije te zajebao sam se,vec one da pametniji popusi :D pooooppppuuuusssstttttiiii,ebe me tastatura,ali vi ste razumjeli sta sam htio da kazem,i dok pametniji popustaju budale kolo vode i zaradjuju milione. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

grlica wrote:pa , zato i rekoh da je najveći mudrov u BIH trenutno , pa eto i sam si rekao ... Mileta zovu šefe il majstore (ko nekog vozača il građevinara) a Zlaju profesore , to i jest bila poruka mog prošlog posta :D :P i što bi Zlaja bio moj :?: zmile --ta ti nema smisla :)
Nego,, nikako zmijo koju da dodaš na profesorov i majstorov "PROJEKAT VIJEKA" ... de nam reci koju , ti znaš da grlica voli čuti tvoje mišljenje :smt006
A što bi to profesori bili bolji od majstora.a ovo tvoj svati uslovno jer si rekla da je profesor bolji od majstora, a ja sam uvjek za majstore :lol: :lol:
Kad se odvojimo od BiH države monstruma, to će biti projekt vijeka,ali to ne vide kratkovidi, to vide vizionari poput majstora i mene nas dvoje to najbolje razumijemo :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Republika Srpska

Post by regeman »

ZMIJA wrote:Ne razuijm te :?: :?: :!: :!:
da bi izbacio sds iz igre treba mu podrska hdza i sdpa...kracenjem vecine daje na znacaju hdzu i sad i u buducnosti, a podrska SDPa uslovljena da oko energetike ide sve preko BH nivoa..sto je i ok, jer je bh jedna zemlja u medjun.vodama ali nemojmo onda palamuditi o istom kao cuvaru srpske. plus ulazak u nato uvijek jaca centralnu vlast, a pitanje imovine znaci zadnju prepreku za ulazak u nato.
Novi ugovor: Sardarovu sve, Ugljeviku simboličnih 1,8 posto
piše: Slobodan Vasković

Nastavlja se krčmljenje resursa Republike Srpske i njihovo poklanjanje bjelosvjetskim mešetarima, koji su u ovom entitetu otkrili Eldorado. I odniješe sve iz njega.

Prema pouzdanim informacijama, u toku je izmjena Ugovora između TE Ugljevik i “Comsara”, prema kome u kome TE Ugljevik više neće imati 10% učešća u kompaniji “Comsar Energy Srpska”, kao što je to do sada bilo precizirano tim dokumentom.

“Comsar Energy Srpska” osnovana je prije tri godine, a njen većinski vlasnik je ruski tajkun Rašid Sardarov, biznismen, najblaže rečeno, vrlo vrlo sumnjive reputacije.

“U ovom preduzeću, TE Ugljevik će, nakon izmjena Ugovora, imati samo
1,8% vlasništva. Uz to, mijenjaju se još drugi brojni članovi i svi odreda na štetu RS”, tvrde moji sagovornici.

Vlada Republike Srpske je 1. jula ove godine donijela odluku da kompaniji “Comsar Energy Srpska”, čiji je većinski vlasnik ruski tajkun Rašid Serdarov, dodijeli koncesiju na eksploataciju uglja u Ugljeviku.

To je izazvalo pravo buru među zaposlenima u Rudniku i termoelektrani „Ugljevik“, ali Vlada RS je istrajala na svom stavu.

Koncesija je dodijeljena za eksploataciju uglja na ležištu “Ugljevik Istok 2”, a iz Vlade RS je rečeno “da ovom koncesijom nije ugrožen rad postojeće Termoelektrane Ugljevik u njenom produženom vijeku, odnosno do 2039. godine”.

Ovom porukom, Vlada je pokušala umiriti sindikat, koji je prethodno zatražio da kompletno ležište ,,Ugljevik Istok” pripadne ovom javnom preduzeću, kako je to i ranije planirano.

Ugovor Vlade RS, odnosno Elektroprivrede RS sa kompanijom Rašida Serdarova nikada nije objavljen.
Svjetlo dana ugledale su saqmo neke odredbe Ugovora prema kojima “Comsar Energy”, vlasnik buduće Termoelektrane “Ugljevik 3”, nema nikakvu obavezu snabdijevanja strujom potrošača u RS.

Iz “Comsar Energy” su ranije saopštili da će svu proizvedenu struju izvoziti na inostrana tržišta, pa neće biti konkurencija Elektroprivredi RS.
Ruski tajkun Rašid Serdarov u RS je stigao prije tri godine kada je entitetskoj vladi uputio „pismo namjere“, navodeći da ozbiljno planira graditi dvije termoelektrane u Ugljeviku. Serdarov je tada zatražio i dvije koncesije - jednu na eksploataciju oko 45 miliona tona uglja, te na izgradnju termoelektrane.
Međutim, mediji su tada utvrdili da je sjedište firme “Comsar Energy Limited” na Kipru, a na adresi (na kojoj je navodno sjedište kompanije) nije bilo ništa, osim žbunja. Firma nije imala svoj internet sajt, kao ni finansijske izvještaje koji bi potvrdili njenu sposobnost da u RS plasira stotine miliona evra.



“Elektroprivreda ne ograničava vlasnika da struju proizvedenu na ovaj način direktno ponudi na slobodnom tržištu trećim licima. Vlasnik RiTE Ugljevik 3 neće imati obavezu snabdijevanja električnom energijom tarifnih potrošača u RS ”, navodi se u Ugovoru, čiji dio je objavio portal capital.ba.


Odmah je osnovana i firma ”Comsar Energy Republika Srpska”, u kojoj je ruski biznismen imao 90 posto vlasništva, dok je preostalih deset posto RiTE Ugljevik. Sardarov je tada obavijestio Vladu RS da je za investiciju u Ugljeviku, “kao i druge u Jugoistočnoj Evropi”, ranije registrovao firmu “Comsar Energy Limited”.

Pismo namjera Vladi RS u ime “Comsar Energy Limited” potpisao je Žan Fransoa Kordeman, kontroverzni biznismen i jedan od akcionara belgijskog “Ocean” fonda. I Rašid Sardarov ima akcije u tom fondu i tu je veza između njega i Kordemana.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Od Republike Srpske zahvaljujuci ovakvoj politici ,ce za 50 godina ostati sampo jedan ogromni krater: :)
Nas niko ne treba da napada ,mi smo sami sebi najvece zlo. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

htjela sam ovo da napišem na temi popis , al aj može i ovde , taman da se nadovežem na Zmileta. Bilo je pitanje : Da li ste državljanin :
1) F BiH ; 2) RS 3 ) ne izjašanjava se. Znači nigdje nema državljanin BiH ! To trik pitanje ne znam šta će donijeti :?: :shock: i ja sam vrlo zabrinuta zbog tog trik pitanja. Znači ovaj popis biće izgleda ---dobijen rat bez ispaljenog metka :( Možda sam u krivu , ako ima neko nek mi objasni ovo trik pitanje.
Sve ovo je dosad nametnuto ; nametnuti su ovi Bošnjaci , podjela BiH preko popisa građana ....
Zar ne bi bilo najjednostavnije da se dijelimo na : Bosanske Srbe , Bosanske Hrvate , i Bosanske Muslimane . Kad kažeš : Srbi , Hrvati , Bošnjaci , ja se pitam gdje je tu moja mila i draga Bosna i Hercegovina?

HVALA kamikanu na objašnjenju " PROJEKTA VIJEKA" , čovjek je toliko zbunjen politikom ove zemlje da bi svako trebao imati po jednog Kamikazu da mu malo približi stanje u ovoj zemlji :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Republika Srpska

Post by seljak iz skakavaca »

Moze li draga grlica da objasni, kad je vec zulja podjela i trikomanija (koja mi je bas, eto, simpaticna) sta znaci adresa na koju bi mi iz inostranstva trebali da saljemo nase ispunjene formulare za popis gradjana,.. Elem,

Agencija za statistiku
Zelenih beretki 26
Sarajevo

Bas ta adresa govori, eto, da "bosanski srbin" ne zelim, i necu biti. Istovremeno, ta adresa govori i "Srbine, ne salji. Muslimani- dobrodosli, da nas bude vise". :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

regeman wrote:da bi izbacio sds iz igre treba mu podrska hdza i sdpa...kracenjem vecine daje na znacaju hdzu i sad i u buducnosti, a podrska SDPa uslovljena da oko energetike ide sve preko BH nivoa..sto je i ok, jer je bh jedna zemlja u medjun.vodama ali nemojmo onda palamuditi o istom kao cuvaru srpske. plus ulazak u nato uvijek jaca centralnu vlast, a pitanje imovine znaci zadnju prepreku za ulazak u nato.
A, tako vidiš nisam znala za to ,pa sa SDS om nije trebalo ni ići u bilo kakvu koaliciju, i na bilo kom nivou, i bilo kada, jer su se pokzali nepouzdanim, vole izdati, i ako je išta Dodik pogriješio, pogriješio je što je išao u tu neiskrenu koalciju sa ovim biovšim komunistima, a sada dobrim domaćinima,jer oni su izdali Titu, izdli Radovana, a šzto ne bi izdali i Dodika.
Nije ni latinima vjerovati ,ali sa nekim se mora eboga ti.
Pusti ti te međunarodne vode u kome je BiH država,ovakava kakava je ne treba nikome, i po svim procjenama ovdje će se desiti razlaz .
Pust tii NATAO on je faktor stabilnosti i sile, i ako se odcijepi Republika Srpska,a zašto se ne bi odcijepila ,ako može Kosovo može i Republika Srpsaka,nama NATO treba kao kišobran bez obzira što kiša ne pada ,neka ga zlu ne trebalo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

ne znam šta da ti odgovorim , Sarajevo je glavni grad BiH uvijek bilo ... to jedino mogu da kažem , što znači administrativni centar itd...
I mene skoro vrijeđaju ti nazivi "ulica zelenih beretki" , s obzirom da kod nas nemaš npr. ulicu Vojske RS il npr. Trg Radovana Karadžića. Možda me nisi shvatio do kraja ; ovo je vrijeme kada se cijela Evropa ujedinila skoro , ljudi (države) se zbližavaju , ujedinjuju ---a mi se djelimo --- to meni smeta . Ajd već kad se djelimo što se ne podjelimo ko ljudi , na ono što smo oduvijek i bili . Svi smo mi iz Bosne i Hercegovine , i u inostranstvu zovu te Bosanac, ko god da si ... al izgleda je grlica pogriješila vijek u kojem se rodila. Da sam makar Jugosloven , najlakše bi nam bilo svima ---ali propo projekat :( :? :|
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Republika Srpska

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Zar ne bi bilo najjednostavnije da se dijelimo na : Bosanske Srbe , Bosanske Hrvate , i Bosanske Muslimane . Kad kažeš : Srbi , Hrvati , Bošnjaci , ja se pitam gdje je tu moja mila i draga Bosna i Hercegovina?
Te Bosne i Hrecegovine više nema draga moja Grlice,isto kako nema ni Jugoslavije, jel' ta tvoja Bosna I hercegovina koje više nema bila je Jugoslavija u malom,a kako je umarala mama od iste bolesti će umrijeti i njena kćerka, valjda je to i više od logike, a o genetici je i suvišno govoriti.
Ovakava BiH je neodrživa, i to su konačno svatili i oni koji su razbijali Jugoslaviju ,kad su BiH bili ostavili za sjeme, ali i kad bi bili neki plodovi kao takvi su veoma gorki i ne trebaju nikome.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Republika Srpska

Post by seljak iz skakavaca »

grlica wrote:ne znam šta da ti odgovorim , Sarajevo je glavni grad BiH uvijek bilo ... to jedino mogu da kažem , što znači administrativni centar itd...
I mene skoro vrijeđaju ti nazivi "ulica zelenih beretki" , s obzirom da kod nas nemaš npr. ulicu Vojske RS il npr. Trg Radovana Karadžića. Možda me nisi shvatio do kraja ; ovo je vrijeme kada se cijela Evropa ujedinila skoro , ljudi (države) se zbližavaju , ujedinjuju ---a mi se djelimo --- to meni smeta . Ajd već kad se djelimo što se ne podjelimo ko ljudi , na ono što smo oduvijek i bili . Svi smo mi iz Bosne i Hercegovine , i u inostranstvu zovu te Bosanac, ko god da si ... al izgleda je grlica pogriješila vijek u kojem se rodila. Da sam makar Jugosloven , najlakše bi nam bilo svima ---ali propo projekat :( :? :|
Sahrajevo nije problem, problem su zelene beretke, u tom multietnickom gradu, nekada. Nedaju nam da se dijelimo, i meni uopste nije drag onaj grb na pasosu, ali, drugi nemam, zabranili. Drzim u koricama, i cutim.
Ne zovu, za njih sam iz Srbije ili Jugoslavije (ni ovo mi nije milo reci, ali,..) i gotova prica (kazem li "Iz Bosne",.. a, ti musliman,.. ), a za nase iz RS.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

Sta bi sa onim da se svim ulicama i svim gradovima mora vratiti predratni naziv,vazi li to samo za RS ili za sve :) Zasto to Mile srbenda ne pomene ? :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Republika Srpska

Post by svjedok.saradnik32 »

Mile narodu preko Gmaila: Vi ste moje najveće razočarenje!



Pomislio je-Zašto i ja ne bih napisao jedno pisamce,narodu - i to preko Gmaila


Da li su se posvađali ili nemaju vremena od posla, ne zna se? Ne tako davno i vlasnik Nezavisnih novina Željko Kopanja odlučio je preko svog lista da podvuče crtu Miloradu Dodiku i kao prijatelj i kolega zatraži od predsjednika da od sebe odagna kriminalce i sumnjive likove. Pukao mu valjda film, ko će znati.

Evo prije neki dan, vodeći se ovom praksom, i bivši direktor Republičke uprave za geodetske i imovinsko pravne poslove, Dr. Tihomir Gligorić, odlučio je da predsjedniku Srpske, Mili Dodiku, uputi otvoreno pismo. Zamjeri Tiho Mili da je ovaj ogrezao u korupciju i kriminal, te da ga je razočarao i kao čovjek i kao partijski kolega.

Dosadilo je Mili. U zadnje vrijeme svi, i lideri suprotstavljenih stranaka, i politički analitičari, i profesori sa fakulteta, i novinari, i ljekari, i penzioneri, nema ko ga ne proziva. Pomislio je-Zašto i ja ne bih napisao jedno pisamce,narodu - i to preko Gmaila. Prihvatio se tastature , ali ga je umor ubrzo savladao. No sa prvim snom, riječi su krenule same od sebe.

Narode, kako ste?

Znam da ne živite dobro, mada meni i nije toliko loše. Imam fotelju, prijanja mi dobro uz tijelo, družim se sa domaćom i svjetskom elitom, kulturnom i političkom, viđam se sa lijepim ljudima i ženama, sportistima od imena, poznatim glumicama i režiserima, ulažem tuđe pare u svoj ugled, kud će mi bolje?! Ali baš zato što je meni jako dobro vi ne možete da živite ljudski. I ja bih se loše osjećao da nad glavom imam ovakvoga predsjednika kao što sam ja, ali tako vam je grah pao pa trpite.

Logično je i razumljivo da niste zadovoljni životom i da vam je prikipilo. I meni bi, iskren da budem, prikipilo da sam na vašem mjestu, a kako sve ovo izdržavate meni stvarno nije jasno.

Znam da krpite kraj sa krajem. Znam da nemate ni za šećer i ulje, a kamoli za duhan i kafu. Znam da nema posla a samim tim ni para i da ste u velikoj depresiji. Sve znam, dobro sam upućen, ali šta vam ja mogu sami ste sebi birali put. Vjerovali ste mi na riječ kada sam vam rekao da ćete živjeti bolje, ali moje je da obećavam a ne da nekome ispunjavam želje. Tako vam je to u politici.

Pjevao sam pjesme koje ste htjeli da čujete. Možda ste mislili da je meni Mitar Mirić omiljeni pjevač i ona njegova pjesma ''Ne može nam niko ništa...’’ Ma jok! Meni je omiljena grupa EKV i pjesma Dum, dum, jer ja, iskreno govoreći, jedino želim da vladam. Ali šta ću moram da izigravam budalu ispod šatora i da se prilagođavam ukusu naroda.

Iskren da budem i meni je dosadilo ovo vladanje nad vama. Mislim, kao što ste vi zaslužili boljeg predsjednika, da sam i ja zaslužio bolji narod. I ja bih više volio da sam rođen u Švedskoj, pa da sam tamo premijer ili predsjednik. Ili da sam kralj, još bolje. Ali nisam. Primoran sam da živim u ovoj Bosni i da vičem kako volim Srpsku. Da foliram kako ne znam da RS nije država i da nisam svjestan kako mi BiH daje mogućnost da se bavim politikom i da budem čovjek od moći i funkcije.

Mislite li da je meni prijatno što se petljam sa svakakvim kriminalcima prihvatajući njihove usluge i poslovne saradnje?! Mislite da je meni milo što me zovu Mile Ronhil i povezuju sa kojekakvim Đukanovićima i Radončićima. Jest’ malo sutra! Pa i ja jedva čekam da se sklonim u onaj svoj mali kućerak od par stotina kvadrata na Dedinju i da se ne bakćem sa svakojakim barabama. Da odem u penziju i da ne razmišljam o ničemu, a naročito ne o vama!

Eh, da sam bogdo premijer Švedske ili da sam Njemački kancelar, vjerujte da mi do lopovluka ne bi bilo. Dobar je tamo standard nema potrebe da se čovjek kompromituje. A zeznuta je i policija. O zatvorima da ne govorim. Uostalom, tamo je i narod drugačiji. Ne bi on meni dao da se ja igram sa njim kao što sa vama zvrčke pravim. Znaju oni udarit po mandatu svakog ko im o novčaniku i standardu radi.

Mene ustvari i čudi kako to da imam ovako odvezane ruke da sa narodom, to jeste sa vama, činim ovakve ludorije. Ovo što vi trpite niko trpio ne bi i da vam iskreno kažem malo sam zbog toga i razočaran na sve vas. Vi ste zapravo moje najveće razočarenje, jer dozvoljavate da vas muzem kao kravu.

Predsjednik Mile
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

opet ja :D
Stalno razmišljam o tom popisu i šta će biti poslije popisa. Eto, nek bude po zmijinom --- mi se podjelili , nema BiH one kćeri YU na umoru. A šta ćemo Zmile sa Bošnjacima u RS. Sad je nas više(u RS) , ali bilo nas je više i na popisu AG monarhije pa evo dokle smo došli. Šta ćemo za jedno 100 . godina (možda i manje ) sa tom RS. Kad se Bošnjaci nakote , već su vratili svu svoju imovinu u RS , čak imaju i potpuna svoja sela (Konjević polje npr.) , mi to nismo uradili u FBiH. Nismo se vratili , prodali smo sve svoje što se moglo prodati ...
Ti znaš da su oni , baš ti Bošnjaci (ne mislim na muslimane , one Bosance ) već baš mislim na te novopečene Bošnjake gotovo primitivne građanske svijesti , kod njih su pravila gora nego za vrijeme Sulejmana ... a za razliku od nas --- oni se kote (ko mi nekad dok se konoplja uzgajala i od nje pravila odjeća i kreveti) a mi se već dugo "slabo nešto kotimo " , i zamisli prešišaju nas , kao što su nas već jednom prešišali pa izbio rat. Onda bi nam pasala i ovakva BiH kakva je sad , bolje i to nego da nas nema... a prešišaće nas kad -tad , znaš kako njihova sveta knjiga kaže: --ČUTI I TRPI DOK NE UZMEŠ VEĆINU. kOLIKO JE SAMO NEOŽENJENIH I NEUDATIH KOD NAS , PA TEK ONIH SA SAMO JEDNIM DJETETOM... a kod njih : mašala! Pogledaj samo to Konjević polje. Kako mi nemamo u FBIH makar jedno selo da je većinski naše. A oni ih imaju više u RS.
EtO , da završim sa jednim sjećanjem kad je potpisan Dejton --BOLJE POD JELIKU , NEGO POD ALIJU! Eto koliko smo pametni , samo se bojim da nam se to ponovi , možda neće meni ali mojoj unučadi .... ne daj Bože!
Dobro je rekao Kamikaza za onu praznu ploču , ja bih dodala samo još to, da u svakom gradu BiH treba staviti tu praznu ploču za opomenu :(
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

Sarajevo nije problem, problem su zelene beretke, u tom multietnickom gradu, nekada. Nedaju nam da se dijelimo, i meni uopste nije drag onaj grb na pasosu, ali, drugi nemam, zabranili. Drzim u koricama, i cutim.
Ne zovu, za njih sam iz Srbije ili Jugoslavije (ni ovo mi nije milo reci, ali,..) i gotova prica (kazem li "Iz Bosne",.. a, ti musliman,.. ), a za nase iz RS.[/quote]

Zato treba podhitno staviti onaj krst na Zlatište , zauzeti Trebević i naša sela PODSTICAJIMA za mlade bračne parove, pokrenuti! :D a , za te vani , što nas Bosanske Srbe zovu muslimanima --tj Bosnu poistovjećuju samo sa jednom vjerom -- reći odma Ja sam Bosanski Srbin , a nisam nikakav Znak eR eS! :smt006
što rekla moja jedna kona --BITNO JE DA SI NEKI SRBIN :D :P :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

nadam se da ste citali knjigu "Jelena 93"autor Mile Kondic,ili"Zaborav je ubijanje istine"
A Grlice ja nisam prodala svoju imovinu iako sam imala ponudu od par vehabija i NECU IZ INATA,NIKAD!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

VJESTICA wrote: A Grlice ja nisam prodala svoju imovinu iako sam imala ponudu od par vehabija i NECU IZ INATA,NIKAD!
U neka davna vremena ,kad sam se zadesio na Kosovu,pa onako kroz pricu,svakako mlad neiskusan vojnik ,pitam o svemu i svacemu jednog kapetana,inace je bio rodom iz Prizrena,i on mi objasni kako su albanci potisli srbe i zasto smo mi tu,naravno rece mi :"Djete cuvaj glavu ,tanki su to srbi,radi se samo o jednako prgavom narodu mozda i gorem od siptara".
Nisam kontao da kosovski srbin prica tako nesto,ali onda mi je objasnio zasto,siptari su prvim srbima ponudili ogromne pare,400-500 hiljada maraka za stracaru,ili kucicu u nekom selu.Na pocetku su kupovali svaku trecu ili cetvrtu kucu,za tu punu cjenu,onda su svom komsiji davali 200 a onom sto ostane u sendvicu 20 000,poslednji je isao za dzaba.Nadam se Vjestice da si nesto naucila iz ovog posta :D nemoj da budes poslednja,jer srbi su cudo,znao sam neke koji su nas uvece tapsali po ramenu,i kleli se da ce izginuti sa nama,zaboravljajuci da smo mi dosli da izginemo sa njima i za njih,ujutro su nestajali u pravcu beograda,nisu se ni pozdravili ni sa kime,cak ni sa onim jadnim komsijama koji su ostali.Ostajala je uvjek,ama bas uvjek sirotinja,kojoj bi taj novac da su uzeli puno znacio,njima nikad nebi ni zamjerio da su prodali kuce i otisli,jer tu su samo za patnju znali,ali oni su bili Srbi,vjerni svom narodu i zemlji koju su gazili.To su bili oni pravi Srbi,ali njihova djeca su stradala,njihovo sjeme se zatrlo,nema tamo vise dobrih srba ,nema vise onih koji su popljuvali pare i izabrali smrt,ostali su samo ovi koji su prodavali,ne mogu uticati na bilo ciju odluku,ali covjek mora da razmisli prije nego sto donese losu odluku za svoje potomstvo i kaze ja nisam prodao i necu prodati.Dobri ljudi se zrtvuju a losi caruju,vrijeme je da se dobri ljudi okrenu sebi i sebi slicnima,a ne da vjecito nose krst na ledjima zbog losih ljudi.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Republika Srpska

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote: oni se kote ko mi nekad dok se konoplja uzgajala i od nje pravila odjeća i kreveti
Sta hoces ti da kazes da se mi srbi samo sexamo kad smo drogirani :D ima 100 dunuma da zasadim,ako ce to da popravi natalitet srbima. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

Nikad necu prodati to imanje!Nisam cak pokrenula ni zahtijev za obnovu te oceve vikendice jer ne zelim da zatrem trag te tragedije koja je zadesila srbe(moju porodicu)na tom podrucju.Iako sam samohrana majka tri sina,nadam se da cu im usaditi prave vrijednosti,i da ce ako ikad budu u prilici(neprilici)da biraju izmedju vjere i vecere izabrati ovo prvo,vodjeni mojim vaspitanjem.Tad cu znati da sam uspjela u svom naumu.Nadam se da vecina dijeli moje stavove!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Republika Srpska

Post by grlica »

draga moja vještica , dragi Ibrahim (ubiše mi ga na OBN ) drago ono dijete što ga majka ostavila u Bijeljini ---zar je to srpska majka -- dragi moj Kamikan , draga moja Zmija , Mile i RS :|
Vidi se zmile da ta sentimentalnost za bravarom , pardon majstorom, nikad ne prestaje :D valjda će izglasati tog Sejdića i Fincija --da i ja kao OSTALI , tj . Bosanski Srbin imam priliku da se kandidujem :smt002 :D :P
I vještice prvo što bi uradila vas majke bi opskrbila bilo kako , povećala bi vam onaj dodatak (kojeg su mi priznali al ostaavili na pošti) , i svašta - nešta bi vam pružila ( čak i konoplju na recept) . Otvorila bi Ministarstvo za ženska pitanja -- gdje bi sve sabrala što muči žene :D :smt006
Onim Hrvatima bi dala taj treći entit, a BiH bi nazvala ako treba (al samo pod velikim pritiscima) Konfederacija SRBA HRVATA MUSLIMANA I OSTALIH, ko ona prva Juga Zmile :D :smt006
i tako ... samo da mi ne otimaju Srpsku Bosnu ,
il što bi rekao Lepi Mića
KO ZA SRPSKU BOSNU LJUTU BITKU BIJE
TO SU BRAĆA SRBI S GORE ROMANIJE
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Republika Srpska

Post by VJESTICA »

I vještice prvo što bi uradila vas majke bi opskrbila bilo kako , povećala bi vam onaj dodatak (kojeg su mi priznali al ostaavili na pošti) , i svašta - nešta bi vam pružila ( čak i konoplju na recept) .



Vjeruj lakse mi je doci do konoplje nego do antibiotika bez recepta... :smt033
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Post Reply