AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

AUTOPUT made in bolan

Post by seljak iz skakavaca »

Provirio sam malo na jedan forum (necu reci koji 8) ) i naisao na interesantne price o famoznom autoputu BL-Gradiska..... putu koji kosta iznad svakih svjetskih granica, putu koji nikad da se zavrsi..
Bez autorskih prava cu kopirati, tj citirati jedan zanimljiv tekstic...

Ево, сад је прилика да испратимо неку ствар до краја. Дакле, имовинско-правни односи на дионици су 100% ријешени (нису хтјели кренути са радовима док сви не буду ријешени), финансијска конструкција затворена, изабрани извођачи. Извођачи имају рок до краја 2009. године да заврше пут до ријеке Саве. Ето, ја бих волио да за годину дана оживимо ову тему да видимо шта се урадило.

Ovo nije tacna informacija. S obzirom da se moja kuca nalazi na ovoj dionici, znam da je ostalo jos nerijesenih slucajeva. Mnogi su jos uvijek na sudu ili je samo pola imovine isplaceno.
Tunel koji je skoro napravljen je u losem stanju. S obzirom da se urusava ne samo zemlja oko tunela nego i sam tunel, pojedini ljudi su izlozeni opasnosti jer tacno ide ispod njihove kuce. Teren je dosta mocvaran. Znam, jer sam se kao mala igrala iznad mjesta gdje prolazi tunel. Velike su podzemne vode, a na povrsini mozete vidjeti i rupe koje je voda iskopala. Ljudi koji rade na izgradnji su dosta drski. Ljudima salju policiju s prijetnjama da ce ih izbaciti na ulicu. Ulaze u posjede i ruse dvorista iako ta porodica nije isplacena. Prozivaju ih, i prozivali su nas po novinama i televiziji. Iznosili lazne cifre koje su nam "navodno" nudjene i koje navodno mi trazimo. Advokati rade zajedno sa ljudima protiv kojih se boris. Stanovnici su stalno izlozenii prijetnjama da ce biti prinudno iseljeni u smjestaj koji im NIJE OMOGUCEN. Mnogi su prijavili visak prostora u kojim istjerani mogu da zive 6 mjeseci, a tog prostora nemaju, medjutim drzava im placa iako niko kod njih ne zivi. Omalovazavanje, vrijedjanje stanovnika je stalna pojava, a gradonacelnik kao i sam Dodik navodno o tome ne znaju nista. Nedavno je jedna gospodja morala ispred zgrade vlade cekati Milorada Dodika da bi ga zamolila da ju ne izbace iz kuce. Jedan poziv je rijesio sve, iako su im sledeci dan srusili pola dvorista i ubili par zivotinja.

Eto, ovo je bilo malo informacija o famoznom "auto-putu" koji je popucao po sredini iako je star samo par mjeseci. Nestabilno je sve, a mislim da su tuneli definitivno najopasniji jer im se vec x puta urusava sto pojedinci mogu da osjete u svojoj kuci :) !

Poz
Mislim, sta reci :roll: Procitao sam jos i da se jedan od tunela kopao sa obe strane, ali da su se mimoisli :smt005 :smt005

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Jebes Nadrealiste sta je ovo... :smt005 :smt005 :smt005 Pozdrav za Milu Ronhila i njegove saradnike. :smt021 :smt006 :smt018

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

seljak iz skakavaca wrote:
Mislim, sta reci :roll: Procitao sam jos i da se jedan od tunela kopao sa obe strane, ali da su se mimoisli :smt005 :smt005
PA JEL AUTOPUT ILI NIJE :D HOCE LJUDI DA BUDE MODERAN TUNEL SA DVE RORE !!! :wink:
Nego ima tu istine , ali cifre koje se pominju i sistemi na koje ljudi hoce da dodju do lakih para su strava, evo npr. bas taj jedan kod tunela, mozda i ova sto pise, je prijavio 7 razliciti firmi na svom imanju, to je neki servis, auto praona... itd, e sad postoji dokumentacija i avionski snimak pre nego sto se pocelo sa njim pregovarati koji dokazuju da je sve to naknadno skrpito na brzaka uz naravno opstinske veze, su mu izdana odobrenja i covjek sad trazi 8 raznih odsteta ,7 za firme i 1 za imanje :D milioni su u pitanju, e takvima ja nebi dao nista, samo pendrek po guzi i njemu i onom ko mu je pomagao ,kao i onom ko ga brani.Svakom je naravno njegova kuca najdraza i najljepsa, tesko je neovisno koliko ti plate izaci iz necega gdje si rodjen i gdje si sanjao da ces provesti zivot do kraja u miru, ali visa sila, pre neki dan slusam jednog naseg Prnjavorcanina kako prica:"E sad kad prodje autoput kraj nas, a ide tacno preko moje kuce ja ako dobijem i poooo miliona, ko ga j... a i sinova nedovrsena kuca je blizu pa i njemu moraju dati odstetu jer ce da bude glasno od auta , on ce sigurno dobit 250 iljada.............", da ne duljim cova ih vec potrosio :lol: ,a put i ako bude isao nece kraj njega, mada on to nece skontati ni kad put bude zavrsen . :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Vjerujem da ima na obe strane po malo istine kao i neistine, jbg, takav smo narod... Mozda i kamencice po dvoristu broje, i svaki po deset marki hoce da naplate, ali ni ovi na vlasti nista bolji nisu..
Glupo mi je da je "drzava" uopste dozvolila da se na takvim podrucijima grade kuce i sl., jer skica autoputa nije "juce" crtana, postoji sigurno dugi niz godina...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Gradjevine su u 90 % slucajeva nelegalne, ili legalizovane preko nekih partijskih kumova, iz ove ili one stranke, ne treba nam bolji primjer od nase magistrale :D ono je danas jedna malo sira ulica, sa milion prikljucaka, naravno nepreglednih i neobezbjedjenih za taj kapacitet saobracaja, ali sta uciniti , praviti novu zaobilaznicu, :? pa cim se pocelo pricati o zaobilaznici i autoputu nikle su zgrade pumpe oko moguce trase, sad ako neko provali da ce ici kroz Brezik auto put ,do ujutro su lesinari pokupovali moguce interesantne parcele, a ako su samo 10% sigurni da ce se graditi put oni odmah udaraju temelje i grade, strasno, a siromak ako razapne sator oni ga tjeraju da sklone. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Prosto je nevjerovatno kako smo mi uvijek pametniji narod od drugih. Kad je neko miletu pomenuo koliko je auto put preskup ovaj je kao ispizdio. A i po Americkom i Evropskom prirucniku cijen 1 km ovakvih ravnicarskih autoputeva bi za nas slucaj trebala biti 40 odsto manja nego sto je ispala na kraju.
Druga stvar, nigdje na planeti autoput kao glavne firme ne rade one firme koje iza sebe imaju 0 km izgradjenih autoputeva.

Trece, zasto su Austrijancima dali sve moguce trase kao BL- jug, Doboj- Bijeljina i sl. a na vladi ostavili tu jednu jedinu dionicu do Gr gdje ce kao i oko zgrade vlade njih 50 oprati po milion evrica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Naravno.. Covjeku trebaju pare za jos par "ovakvih projekata" :

Image
Sta se sve moze kupiti za platu od 5000 maraka...
(sa nekim cudnim rabatom, za upola cijene)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

HAHAHAHAAHA! Nema vise cile mile tamo, stig'o Mile na Dedinje. :smt005 Nabijem ga na k*rac. Dabogda se nesretno objesio na mostu pobjede. :roll:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Malo je deset ari za sijanje krompira; :D a jel kupio i traktor ? :lol:
Mile Mile, ja mislio da cu i ja nesto da uvrnem od tog Telekoma a ti sve spiska na vile, samo gadan smo mi narod imamo i mi vile :D i rogulje ,cuvaj se !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

citat

""DODIKOVA GAJBA
Premijer RS iskeširao 850.000 evra za ekskluzivnu kuću od 400 kvadrata na Dedinju

BEOGRAD - Milorad Dodik, premijer Republike Srpske, nedavno je pazario superekskluzivnu vilu od 400 kvadrata u beogradskom naselju Dedinje. Prema nekim informacijama, Dodik je za ovu nekretninu iskeširao 850.000 evra, što je dvostruko manje od cene kvadrata u ovom prestižnom kvartu.

Naime, kako smo juče mogli saznati u nekoliko agencija koje se bave prometom nekretnina, cena vile u novogradnji sa placem na Dedinju ne ide ispod dva miliona evra. Pored kuće od 400 kvadrata, Dodik je kupio i garažu od 45, odnosno prateće prostorije od 63 kvadrata, a uz vilu je išao i plac veličine deset ari.

Inače, vilu je Dodiku prodao izvesni Slobodan Vuković, a ugovor je zaključen između Komercijalne banke, kao vlasnika objekta, i premijera RS. U ime ove banke ugovor je potpisao Ivica Smolić, predsednik njenog izvršnog odbora. Ugovor je overen u Prvom opštinskom sudu u Beogradu 16. maja ove godine, samo dan nakon formiranja Vlade Srbije, što otvara prostor za spekulacije da je ekskluzivna vila nagrada Dodiku za podršku strankama vladajuće koalicije u toku predizborne kampanje.

Naravno, postavlja se pitanje otkud prvom čoveku RS ovoliki novac i kako je jedna od najvećih srpskih banaka pristala da ispod tržišne cene proda svoj rezidencijalni objekat. U izjavi za banjalučke medije Dodik je juče rekao da svi koji su zainteresovani za njegovu imovinsku kartu mogu da dobiju informacije na nadležnim mestima.

- Pre izvesnog vremena odlučio sam da prodam dva stana u Beogradu i za taj novac, zajedno sa kreditom jedne poslovne banke, kupim pristojan prostor koji se može iznajmiti - rekao je Dodik.

On je naveo da je prodao dva stana od po 78 kvadratnih metara u beogradskom Bulevaru revolucije, jer nije mogao da nađe adekvatne ljude kojima bi iznajmio ove nekretnine u potkrovlju.


ZINI DA TI KAŽEM!

Pred januarske parlamentarne izbore Milorad Dodik je bio čest gost domaćih političara, pa je pored toga što je sa Vojislavom Koštunicom i Veljom Ilićem proslavio srpsku Novu godinu u centru Beograda, sa istom ekipom bio i na avgustovskom Saboru trubača u Guči. Da Dodik baš i nije probirljiv, pokazuje i činjenica da su ga podjednako često viđali i sa Tadićem i Dinkićem.
Nedavno je na pitanje ko mu je bliži, Tadić ili Koštunica, odgovorio:
- Zini da ti kažem!


- To je imovina koju sam obezbedio još dok sam se bavio privatnim biznisom 1989, na bazi legalnih poslova i uz plaćanje svih poreza - naglasio je Dodik.
Premijer RS je dodao da će ovaj kupoprodajni posao biti završen uskoro, da će sve biti urađeno u skladu sa zakonom, te da nema potrebe za spekulacijama. Dodik je podsetio da su dva stana u Beogradu prijavljena u njegovom imovinskom kartonu kao imovina u inostranstvu, naglašavajući da Srbija za njega "i nije inostranstvo". U njegovoj svojini je i stan u Laktašima od 77 kvadrata koji je otkupio, kao i "pežo 607".

S druge strane, niko iz Komercijalne banke nam do zaključenja ovog broja juče nije odgovorio kakvom se to poslovnom politikom njihovi čelnici vode kada prodaju nepokretnosti po upola nižoj ceni.""
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D Ko je rekao da je prodano u pola cijene, nemoj tu da panjkate covjeka i banku :D on je platio duplo vise od onog sto vrijedi , samo sto je taj milioncic imao slucajno u malom dzepicu,(usparao od usta jadnik), pa ga je dao na ruke jer sta bi tek onda narod rekao da je sve sto je dao islo preko racuna !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

ja sam samo citirao sta sam nasao ovdje

http://arhiva.kurir-info.co.yu/arhiva/2 ... 2007.shtml

to ne znaci da dijelim necije misljenje ili stav prema necemu. ja sam neutralan kao pop.
pozdrav
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Baj d vej, kurir je radikalsko glasilo koje bukvalno na naslovnoj strani okace svoju psovku upucenu nekome. Ne kazem da to u vezi Mileta nije tacno, ali ovi vole da pretjeraju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A gdje Miletov Q 7?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nesto mislim, na tom Dedinju su se stvarno redali i zivjeli na visokoj nozi sami vladari, pa red bi bio da tu bude i on, al ima jos nesto, niti jedan od tih vladara nije zivio dugo tu, a njihove familije bar do sada su poslije svega postajale socijalni slucajevi, sa nekom tamo titulom koju su mogli da okace macku o rep :D , e sad koliko ce Dodik da izdrzi tamo i kako ce mu potomci da zive je pitanje, ali istorija se uvjek ponavlja, i bolje da je ostao u Laktasima poslije mandata i orao njivu nego sto je to uradio !!! :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:Nesto mislim, na tom Dedinju su se stvarno redali i zivjeli na visokoj nozi sami vladari, pa red bi bio da tu bude i on, al ima jos nesto, niti jedan od tih vladara nije zivio dugo tu, a njihove familije bar do sada su poslije svega postajale socijalni slucajevi, sa nekom tamo titulom koju su mogli da okace macku o rep :D , e sad koliko ce Dodik da izdrzi tamo i kako ce mu potomci da zive je pitanje, ali istorija se uvjek ponavlja, i bolje da je ostao u Laktasima poslije mandata i orao njivu nego sto je to uradio !!! :wink:
Nemoj tako, ofalice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:D IHHHHHHHHHHH STO BI SAD RADO NAPISAO JEDNU PJESMICU MILI; I NJEGOVOJ VILI :lol: AL JEB*S BUDALU; JOS CE ME IZDEVETATI KAD POPIJE DVIJE NA NEKOM ZBORU !!! :smt044
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Post by corkan »

Valjda ce dočekat dok legija izađe iz zatvora ili ce mu invalidi doci glave mozda se i nestigne useliti.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Državne pare lete u prazno
Autor: Tijana Veselinović | 20.05.2008 - 06:00


BANJALUKA - Vlada RS i austrijska kompanija „Austrojet“ uradiće studiju o ekonomskoj isplativosti avio-linije Banjaluka-Salcburg tek za šest meseci, odnosno kada istekne ugovor o prevozu putnika. Po dosadašnjim podacima, ova relacija je neisplativa jer u proseku bude 15 putnika u avionu koji ima 37 sedišta.

Vlada RS obavezala se da „Austrojetu“, koji je obezbedio letove tri puta sedmično na relaciji Banjaluka-Salcburg, plaća sva prazna mesta u avionu. To znači da ova austrijska kompanija nema finansijski rizik, jer će imati mesečni prihod oko 100.000 evra, bez obzira na broj putnika. Karta u jednom pravcu košta 143, a povratna 282 evra sa aerodromskim taksama.
Inače, kompanija „Austrojet“ nudi samo jednu liniju i to ovu iz Banjaluke do Salcburga i nazad, što znači da se, recimo, za dalje putovanje avionom mora kupiti karta druge kompanije. U banjalučkoj agenciji „Ars turs“ prodaju karte samo za „Austrojet“ i nisu povezani s drugim kompanijama koje prevoze putnike iz Salcburga.
Poređenja radi, onome ko putuje iz Banjaluke u SAD, isplativije je beogradskim „Jat ervejzom“ leteti na relaciji Banjaluka-Beograd-Frankfurt jer vozi jedna kompanija, a i karta je malo jeftinija. Cena povratne karte Banjaluka-Frankfurt, preko Beograda, sa taksama, u „Jatu“ košta 650 KM, odnosno oko 325 evra.
„Nisam to računao, ali je za očekivati da je ‘Jatom’ nešto jeftinije iz Banjaluke do Frankfurta“, rekao je direktor banjalučkog aerodroma Velimir Bobić.
Ministar saobraćaja i veza RS Nedeljko Čubrilović kaže da će Vlada snositi odgovornost ako avio-linija Banjaluka-Salcburg ne bude isplativa.
„Mi smo tražili prevoznika za Beč, ali niko nije hteo, čak ni ‘BH erlajns’ iz Sarajeva. Prihvatili smo ponudu ‘Austojeta’ za koju ćemo znati da li je isplativa za šest meseci kada istekne ugovor i kada svedemo sve račune“, dodao je Čubrilović.
Međutim, on nije rekao zbog čega su dogovoreni letovi čak tri puta sedmično, pošto Vlada RS snosi sav finansijski rizik.
„Ako se nakon šest meseci bitno ne promeni, Vlada RS više neće donirati ovaj let“, najavio je Čubrilović, objašnjavajući da Vlada RS obezbeđuje mesečnu garanciju od 100.000 evra ako nema putnika.
Ministar saobraćaja i veza RS Nedeljko Čubrilović i predstavnici „Austojeta“ potpisali su ugovor o putničkoj avio-liniji Banjaluka-Salcburg 21. aprila. Ministar je rekao da se „Austrojet“ obavezao da će uspostaviti avio-školu i avio-servis na banjalučkom aerodromu, kao i čarter let sa Tivtom u letnjoj sezoni, te da će zaposliti domaće osoblje. On je dodao da studije, koje su rađene za potrebe banjalučkog aerodroma, pokazuju da postoji potencijal za razvoj avio-saobraćaja, ali pod uslovom da ovaj aerodrom bude modernizovan.
Čubrilović je podsetio da je za ovu modernizaciju Vlada u 2006. izdvojila tri miliona KM, u 2007. šest miliona KM, a da su u toku pregovori za kredit od 21 milion evra.

Za „Skaj Srpsku“ 850.000 maraka
Vršilac dužnosti direktora „Skaj Srpske“, kompanije koju je Vlada osnovala prošle godine u februaru, rekao je da je Vlada odobrila 850.000 KM za sufinansiranje potreba formiranja kompanije i stvaranja uslova za početak njenog rada. On je podsetio da su u toku pregovori za nabavku dva aviona za ovu kompaniju, „ali da je još rano govoriti o detaljima“.

Danas rasprava o mreži autoputeva
Predstavnici Vlade RS, austrijskog „Štrabaga“ i konsultantske kuće „Diloit“ danas će obaviti završne razgovore pred potpisivanje ugovora o izgradnji, korišćenju i održavanju mreže autoputeva u RS koje je najavljeno za 26. maj, najavio je ministar Čubrilović. On je dodao da će na trasi izgradnje autoputa Banjaluka-Gradiška biti prinudnog iseljenja u slučajevima gde su sve pravne instance iscrpljene. „Gde su imovinsko-pravni odnosi praktično rešeni, gde imaju i odluke i suda i Vlade i gde su sve pravne instance iscrpljene, u tim slučajevima će biti prinudnog iseljenja“, rekao je Čubrilović.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

.ebiga, kad su cijene ne prihvatljive za "normalnog covjeka"...
Ovde ima letova koji kostaju 10-tak eura, recimo Inzbruk-Dortmund , mada je suludo porediti ova dva slucaja zbog konkurencije koja ovde vlada...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ryan-Air ftw!

Samo low-cost kompanije dovesti!!! Ali to toga naravno nema nista, jer onda Mile & Co. ne bi imali na cemu da peru pare, jer ljudi voze po Evropi po 20-30 eura.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Low cost kompanije nemaju interse, jer vecini trebaju vize..a i nema jos uvijek razgranatog online placanja. tek tamo od 2009 bi se mogla desiti navala pojedinih LC kompanija na podrucje BiH i Srbije.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ma dobro, ali recimo Hrvatska koja moze ici negdje vani, isto ih nema, bas zato sto ne daju mafijasi politicari. A vidjeces kod nas da i kad ne bude viza da ih opet nece biti, bas iz ovih gore navedenih razloga.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Hrvati imaju, naravno ne toliko koliko bi trebali sa obzirom na turizam, ali British A. ima letove iz Dubrovnika..tu je i Germanwings..za R.air i easy jet nisam siguran.
A vidjeces kod nas da i kad ne bude viza da ih opet nece biti, bas iz ovih gore navedenih razloga.
Sad ce do kraja godine potpisati svi sporazum o slobodnom nebu, a tad ce moci da ga izduvaju manipulatori. tad ce letjeti ko bude imao interes.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Novi projekat
Strategijom razvoja grada do 2015. godine predviđena je izgradnja podzemne saobraćajnice u Ulici kralja Petra Prvog Karadorđevića, odnosno od Narodnog pozorišta RS do "Tržnice", procijenjena vrijednost ulaganja je 25 miliona KM.

Ovim projektom, koji bi trebalo da se realizuje od sljedeće do 2012. godine, planirano je da sadašnja Ulica kralja Petra Prvog Karađorđevića postane pješačka zona, a da se saobraćaj odvija kroz tunel.

U toku su geomehanička ispitivanja terena kako bi se ispitale mogućnosti spuštanja saobraćajnice i da bi se poslije toga moglo ići u izradu idejnog projekta, saopšteno je iz Administrativne službe grada.

Milenko Šajić, portparol Administrativne službe grada, naglasio je da je ovo velika investicija do čije bi realizacije došlo u dužem vremenskom periodu.

"Kada se izradi idejno rješenje, naredni korak je izrada urbanističko- tehničkih uslova i projektne dokumentacije za izgradnju nove saobraćajnice. Po izradi dokumentacije biće poznato kolika je vrijednost takve investicije, ali je sigurno da su za realizaciju potrebna ogromna sredstva, kao i vrijeme za izradu svih pripremnih radnji prije same gradnje", pojasnio je Šajić.

Mišljenja stanovnika glavnog grada RS su većinom podijeljena. Mnogi stariji Banjalučani smatraju da se ovakvim projektom gubi autentičnost grada, dok mlađi podržavaju ideju.

"Projekti ovog tipa su kvalitetni i ta ideja je fantastična. Grad se povećava i logično je da je to potrebno uraditi. Mnogi govore da je to smiješno, da mi nismo Tokio, ali smatram da je to vrlo dobra ideja", rekao je Nedeljko Petrović, student iz Obilićeva.

Verica Kunić, načelnik Odjeljenja za prostorno uređenje Administrativne službe grada, kazala je da se svaki plan donosi kako bi se jedan prostor u gradu pravilno osmislio, a da njegovo ostvarivanje, kao sljedeći korak, zavisi od novca kojim grad raspolaže.

"Banjaluka ima veliki problem, oskudno centralno područje ispresijecano je ulicama zato smo došli na ideju da napravimo podzemnu saobraćajnicu. Na taj način bi u centru grada mogle biti napravljene brojne pješačke staze i nekoliko trgova, dok bi oko centra bio napravljen saobraćajni prsten", kazala je Kunićeva.
Da li je stvarno potreba, il je to jos jedna praonica para...
Al´ Ronhil ima ideja, wow.. :)

Post Reply