AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Tuneli, mostovi, izlazi, nadvoznjaci... Nadam se da ce biti poseban izlaz za Vrsane, odnosno za Crkvenu i Civcije, preko Kalabica naravno. Racunam da ce to Drago da sredi...

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Sheki wrote:Tuneli, mostovi, izlazi, nadvoznjaci... Nadam se da ce biti poseban izlaz za Vrsane, odnosno za Crkvenu i Civcije, preko Kalabica naravno. Racunam da ce to Drago da sredi...



paaaaaaaaaaaaaaa bice im izlaz ali u........... :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:
P.S Bas me interesuje koliko ce km autoputa po Strabagu kostati u poredjenju sa onim koji prave Lemi i onaj njegov kompanjon iz Laktasa?


:lol:

Garant je stigla naredba da bude sto vise mostova do Doboja.
Барем 2/3 пута треба да буду тунели, вијадукти и мостови....треба се направити тунел Цер у дужини од 800 м.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Nafilovali su vec tebe. Dakle, bice toga jos. Sve sami tuneli, kao da ovdje prave, a ne kod nas gdje je najvisi vrh nesto oko 600 m... Pih... Lijep dogovor. Hvala Gospodu sto ne placam tamo porez. 8) :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:
..треба се направити тунел Цер у дужини од 800 м.
SUPERRRRRRRRRRRRR; BAS MI TREBA GARAZA ZA TRAKTORE I KOMBAJN !!!! :smt005 Znao sam ja da ce mi se Dodik revansirati na neki nacin; zato sto sam glasao za njega !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

KAMI; auto put je jedinstvena prilika da nase selo konacno bude povezano sa ostatkom svijeta ako nije sa Prnjavorom..???
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Барем 2/3 пута треба да буду тунели, вијадукти и мостови....треба се направити тунел Цер у дужини од 800 м.
Zajebavam se, koliko sam ukapirao radove finansiraju Austrijancu, uz svu koncesiju.
Zanimljivo je pitanje koncesionog zemljista, posto i ono ide uz put..ko ce to dobiti, zna se sta isto znaci za a.put.. i kako je definisano, to nisam vidjeo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Pa dogovor i tu Rege. Strabag ce morati pokazati papirima da je skuplje izasao, otprilike onoliko po km kao sto i Lemi trosi u ovom djelu... I Lemi opravdan... :roll:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Postoje neke price ,a naravno iz povjerljivih izvora,da ce cijena kvadratnog metra i cjena objekata koja ce se placati kao odsteta vlasnicima, biti i do 20-30 puta manje nego sto su se placale prilikom izgradnje autoputa Banja Luka-Gradiska, za isto zemljiste i za iste takve objekte.
Ljudi se sa pravom pitaju a pitanje je valda opravdano,ko je sada a ko prije odredjivao vrijednost, jer ako zivimo u istoj drzavi zasto nebi vazili i isti zakoni i iste cijene. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Graditelji autoputa traže još novca

Skuplji kilometri asfalta do Gradiške

Autor: Tijana Veselinović | Foto:D.Božić | 02.04.2009. - 05:00


BANJALUKA - Rukovodstvo „Puteva RS” još nije odlučilo da li će biti odobren zahtev izvođača na drugoj deonici autoputa Banjaluka-Gradiška o povećanju cene radove, rečeno nam je u JP „Putevi RS”. Direktor ove firme Mladen Lazendić ranije nam je potvrdio da su tri izvođača tražila dodatnih deset do 15 odsto novca u odnosu na dogovorenu cenu iz osnovnog ugovora, odnosno još osam do 12 miliona evra. Ugovorena cena za gradnju 26,5 kilometara druge deonice autoputa je 79,5 miliona evra.

Lazendić nam je u decembru rekao da su firme „Konstruktor” iz Splita, „Integral inženjering” iz Laktaša i italijanski „Vidoni” pravdali zahtev cenama nafte koja je bila različita kada je ugovor potpisivan i kad su izvođeni pojedini radovi. U resornom ministarstvu su tad rekli kako nisu upoznati sa zahtevom, tvrdeći da je to „nelogično, jer je cena nafte drastično smanjena”. Međutim, sad u „Putevima RS” kažu da „u zahtevu izvođača radova piše da je građevinski materijal na svetskom tržištu poskupeo zbog čega traže još novca za materijal koji su nabavili i utrošili u radove”.
„Proveravamo da li su njihovi zahtevi opravdani. Ako budu, poslaćemo ga resornom ministarstvu i Vladi RS koji su investitori „, objasnila je portparolka „Puteva RS” Natalija Popadić. Ona nije mogla da kaže na koji način će se eventualno obezbediti dodatni novac za drugu deonicu autoputa, kao ni da li će se Vlada dodatno zadužiti kod onih banaka od kojih je i uzela kredit za autoput.
Ugovor sa ova tri izvođača o gradnji druge deonice podeljene u tri lota potpisan je u decembru 2007, radovi su počeli 28. marta 2008. Dogovoreno je da autoput bude završen najkasnije do 31. decembra 2010.
U Republičkoj upravi za geodetske i imovinsko-pravne poslove kažu da su na autoputu rešili sve imovinsko-pravne odnose, osim tri lokacije koje se nalaze na prilaznim mestima na autoputu. „To ćemo uskoro rešiti, ali nerešene lokacije ne smetaju radnicima koji prave autoput”, rekao je direktor Uprave Tihomir Gligorić.
Autoput Banjaluka-Gradiška praktično neće imati funkciju ako ne bude napravljen most na Savi na granici sa Hrvatskom. Projekat za taj most ne postoji, a u „Putevima RS” kažu da tu dokumentaciju rade hrvatske institucije.

Završena radna verzija projekta za autoput do Doboja
U „Putevima RS” kažu da je Institut za građevinarstvo Hrvatske (IGH) dostavio radnu verziju projekta za autoput Banjaluka-Doboj koji treba da gradi austrijska kompanija „Štrabag”.
Po rečima portparolke „Puteva RS” Natalije Popadić, radnu verziju projekta trenutno revidira Institut za građevinarstvo Banjaluka. „Putevi RS” sklopili su ugovor sa IGH iz Zagreba koji ima rok da do 17. juna završi konačan projekat za autoput Banjaluka-Gradiška čija dužina je predviđena na 72 kilometra.
Direktor Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove Tihomir Gligorić kaže da su na predviđenom autoputu rešili sva tehnička pitanja, a da za par dana počinju za rešavanjem imovinskih poslova. Eksproprijacija zemljišta koštaće oko 72 miliona KM, a radovi na autoputu oko 490 miliona evra. Predviđeno je da gradnja počne sredinom godine.

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Kami mozel meni jedno 200 kvadrata tunela za formulu molim te
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

VRSTA I JA SMO CAK U TOM TUNELU PLANIRALI DA GAJIMO SAMPINJONE; ALI SE UPLELE NEKE BABE I REZERVISALE 100 KVADRATA ZA NEKE KACE SA KISELIM KUPUSOM :D U JEDNOM DJELU CE SE NACI MJESTO I ZA TEBE; MADA JE VELIKA GUZVA ZA TA MJESTA :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Imam i ja nekih sadnica fikusa pa ako moze i to nije na odmet zbog kisika
POSMATRAM VAS

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ma moze, ima da ga natrpamo cim prodje Dodik sa delegacijom i primi posao :D kad mogu oni da napasaju krave i ovce na Banjaluckom aerodromu sto nebi i mi mogli da razvijamo poljoprivredu :D Hunter ce sa nama uzgajati neku rasadu preko zime, pa cemo imati paradaiza i paprika za okupljanje forumasa. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Pa kad se podparimo da otvorimo kafanu i postavimo pecenjaru, a kafana nek se zove drugi kilometar
POSMATRAM VAS

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Тражио сам карте нове трасе ауто-пута и ...
Postovani,

Javno preduzece ''Putevi RS'' trenutno ima samo velike karte buduceg autoputa Banjaluka-Doboj, na kojima je svaki kilometar na posebnoj karti. Trenutno smo u izradi manje karte, pa cim ista bude uradjena poslacu Vam jedan primerak te karte da mozete staviti na web stranu Prnjavorа.

Srdacan pozdrav,

Saradnik za informisanje
Natalija Popadic
----------------------------------
tel. 051/309-128
fax. 051/308-316
mail. npopadic@putevirs.com
info@putevirs.com
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ceka se da se projekat dostavi od strane Instituta za Gradjevinarstvo Hrvatske.
Onda ide na provjeru u nasem institutu pa polovinom juna kazu da ce poceti radove..autoput nam je potreban kao budali samar.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

A koliko će biti ograničenje brzine na tom autoputu???
Ako ne mogu voziti sa svojim porsche-om min. 280, onda taj put ne valja ničemu. :evil:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

BETMEN wrote:Pa kad se podparimo da otvorimo kafanu i postavimo pecenjaru, a kafana nek se zove drugi kilometar
Predlažem da specijalitet kuće bude kobasica sa žara i dva jaja na oko ... nazovite specijalitet ,,vijadukt,, 8) malo zvučnije ime da se može bolje naplatiti !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Post by BETMEN »

Ili jos bolje da je nazovemo kara na zaru nekako zvucnije odjekuje, zamisli ulazi tip u kafanu i kaze molim karu na zaru. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
POSMATRAM VAS

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Aутопут Бања Лука-Добој до краја 2011. године
Datum: 22.04.2009 23:00
Autor: М. Филиповић, Ж.Добрић
Image

БAЊA ЛУКA - Директор пројеката за југоисточну Европу аустријске компаније "Штрабаг" Рудолф Краф рекао је да очекује да ће градња аутопута Бања Лука - Добој бити завршена у планираном року, иако радови највјероватније неће почети у току ове године.

Изградња аутопута Бања Лука - Добој, у дужини од 72 километра, требало би да буде завршена до 2011. године. Краф је, послије јучерашњег састанка у Бањој Луци са премијером Српске Милорадом Додиком и министром саобраћаја и веза РС Недељком Чубриловићем, казао да је "Штрабаг" на добром путу да на вријеме обезбиједи новац за спровођење овог пројекта.

Додао је да је "Штрабаг" заинтересован и за градњу аутопута на коридору 5Ц који пролази кроз РС.

Додик је изјавио да ће до половине ове године бити ријешени имовинско-правни односи у 2.800 случајева, чиме ће бити омогућено да у августу или септембру почну припреме за изградњу трасе аутопута Бања Лука - Добој.

- Очекујемо да ће у септембру почети припремни радови на изградњи тог аутопута и до тада треба да урадимо још низ послова који се односе на договор о међусобним правима и обавезама - рекао је Додик.

Краф је напоменуо да је већина најважнијих ствари ријешена и да нема сметњи за реализацију овог пројекта.

- Осим неких мањих техничких и законодавних питања, све се реализује према плану и сигурно је да ћемо успјети да испоштујемо договорено - нагласио је Краф.

Додик је рекао да је институт из Загреба требало да до марта ове године заврши изведбени пројекат аутопута Бања Лука -Добој.

- С тим се мало касни, али очекујемо да ће и то бити убрзо ријешено - рекао је Додик и додао да "Штрабаг" не жели да започне изградњу трасе док не буду ријешени сви имовинско-правни проблеми.

Нагласио је да је са представницима "Штрабага" разговарао и о оснивању нове заједничке корпорације ради обезбјеђења пролазности код међународних финансијских институција.

- Представници "Штрабага" и даље гарантују да ће пројекат реализовати по утврђеном плану - казао је Додик.

Чубриловић је казао да је став Владе РС да у предузећу "Aутопутеви РС", задуженом за ове пројекте, а које је заједнички основано са "Штрабагом", задржи учешће од 10 одсто и право одлучивања у свим важнијим питањима.

- Разговарамо и о варијантама обезбјеђења новца потребног за реализацију овог пројекта - казао је Чубриловић.

Уговор о додјељивању концесије за градњу мреже аутопутева у РС, вриједан 2,9 милијарди евра, представници Владе РС и "Штрабага" потписали су у новембру прошле године у Бањој Луци.
Idemo dalje ...

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Post by čiča »

Malo ozbiljnije pitanje.
Kojom će pravcom ići autoput BL-Doboj??? BL-Prnjavor-Derventa-Doboj ili nekom alternativom rutom??

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ukucaj u youtube autoput B. Luka- Doboj izbacice ti vizuelni izgled trase i usputna mjesta, ima link na nekoj od prethodnih stranica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kokan_62
Posts: 89
Joined: 23.01.2008. 18:03

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by kokan_62 »

da li je napravljena karta (ruta)puta kroz prnjavor!KAMI ti si koliko vidim najupuceniji pa me interesuje hocu li pokupiti kakvu lovu od oduzete zemlje!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AUTOPUT made in bolan

Post by KAMIKAZA »

Tesko :lol: pare ce da uzmu samo ovi sto imaju zemlju sa one strane rijeke Lisnje :D rijeke Lisnje :smt005 , pri tome mislim na onaj kanalizacioni odusak :D njima ce koliko sam ja cuo drzava da da po cijeni gradskog zemljista tj. zone u kojoj se zemljiste nalazi, tako da ce svi oni profiteri koji su kupili zemlju sa zapadne strane Prnjavorskog Nila :D dobiti znatno skromniju ali ipak pozavidnu cifru u odnosu sta su oni placali onim babama tj. 3,5 km po kvadratu a znamo da su placali po 0,50 km pri kupovini :D al to je stvar financijske policije , da navedemo samo da svi oni koji se nalaze sa lijeve obale Nila :D ima da kasiraju 30 km po kvadratu tj. 30000 km za dunum, e oni su ga uboli do bola,dobili su 20 km vise po kvadratu od nase danasnje sluzbene cijene, to je kao da se kaze; pice za cijelu kafanu,Dodik placa. :D E sad cisto sumnjam da si se ti nasao medju ove dvije grupe. :smt005
Sluzbena opcija, tj. ona bivsa gdje put zadire u Cer, je u tom djelu izmjenjena i silazi od novog naselja, preko Novine barake :D pravo na Kekinu njivu, prelazi preko sadasnjeg mosta bratstva i jedinstva koji povezuje Keku galcijana i Vuje Marinkovica Srbina, tu autoput pravi najvecu stetu i nepravdu, razdvajajuci njih po stare dane, a sa tim naravno odsjeca i ostala okolnja sela, ali tu produzava preko Bibkine bare :lol: pa na Suskovu baru itd.itd, dalje je vec ugrozen Vrstin komsiluk, pa ce ih on navesti. :D
Nadam se da sam vam pomogao da shvatite gdje se odstupilo od prvobitnog plana. :smt002
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply