AUTOPUT made in bolan

Politička dešavanja u Republici Srpskoj i BiH

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne moze i jare i pare. 'Oces da se vozis, rusi malo. Ionako pola tih objekata nema dozvolu :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:
Izgradnja autoputa naišla na probleme

Izgradnja dionice autoputa Banja Luka - Doboj, koja u dužini od 30 kilometara prolazi koz prnjavorsku opštinu, predstavljaće najveći problem u ostvarenju projekta. Naime, autoput najvećim dijelom prati stari magistarlni put Banja Luka - Prnjavor, a taj dio je veoma naseljen i bogat stambeno-poslovnim objektima.

Problem predstavlja to što će sa desne strane magistrale u pojasu širene 50 metara morati biti porušeni svi objekti u cilju izgradnje prnjavorske dionice, koju u Direkciji za puteve i infrastrukturu smatraju najkritičnijom, zbog potencijalnog neslaganja velikog broja lokalnog stanovništva, koji bi bili suočeni sa rušenjem.

Iz Centrlnog ureda za imovinsko-pravne odnose u Banjoj Luci upozoravaju da će u Prnjavoru situacija biti sliča kao u Lakatašima, jer će u obje opštine stanovništvo biti izrazito pogođeno rušenjem objekata i oduzimanjem zemljišta.

- Olakšavajuća okolnost problema u laktaškoj opštini predstavlja činjenica da se naselje nalazi u ravnici, pa je moguća izgradnja puta neposredno pored naselja uz izmjenu projekta ili, u krajnjem slučaju, tzv. "izmještanje objekata". Prnjavorska opština nažalost predstavlja nerješivu zagonetku u načinu obeštećenja pogođenih stanovnika, koja stoji pred Vladom i našim Uredom ali je zasigurno da će objekti biti rušeni - izjavio je načelnik Centralnog ureda za imovinsko pravne odnose, Radoljub Krčević.

Na konferenciji za štampu, koja će se održati sutra u 15 časova, Načelnik opštine će se zvanično oglasiti povodom novonastalog problema.

Bosnal
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Koliko puta ces se quotovati jos, cisto da znam. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Мрзим кад поставим неки интересантан текст на крају једне странице, па онда морам ставити на почетак, како би што више људи прочитало ту важну информацију.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

imam jedan prijedlog kuda bi trebala proci trasa autoputa kroz prnjavor. najbolje rjesenje bi bio pored rijeke lisnje, jer je tu najmanje rusenja. uz to bi se mozda uradio i nasip pa bi stete od poplava bile manje...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Na putu milijarda

Imovinsko-pravni odnosi na trasi autoputa Banja Luka - Doboj trebalo bi da budu riješeni do 30. juna iduće godine kako bi austrijska kompanija "Strabag" mogla da počne izgradnju ove dionice autoputa, dugačke 71 kilometar, saopšteno je nakon jučerašnjeg sastanka predstavnika opština kroz koje će autoput prolaziti s ministrom pravde RS, Džerardom Selmanom, i ministrom saobraćaja i veza RS, Nedeljkom Čubrilovićem.


U prilog tome ide i usvajanje izmjena i dopuna Zakona o eksproprijaciji, kojim su data dodatna ovlašćenja Republičkoj upravi za geodetske i imovinsko-pravne poslove i Pravobranilaštvu RS, da mogu ući u posjed nekretnine za koju se proglasi da je od opšteg interesa. Takođe, rekao je ministar Selman, biće formirani posebni timovi ako bi eksproprijacija bila što prije završena.

- Nijedan vlasnik nekretnine neće biti oštećen. Ako dođemo u situaciju da vlasnik nije zadovoljan, ima mogućnost da pokrene sudski postupak. Tada se, prema procjeni vještaka, određeni iznos sredstava deponuje na depozitni račun kod suda, a na osnovu odluke o utvrđivanju opšteg interesa, donosiće se rješenje o eksproprijaciji i eventualno će se ući u posjed i prije pravosnažnosti odluke. Vlasnik nekretnine uvijek ima mogućnost da, ukoliko se saglasi sa iznosom sredstava, ne vodi sudski postupak. U suprotnom, i ukoliko se bude vodio sudski postupak, taj iznos će ga čekati na deponovanom računu suda - objasnio je Selman.

Ministar Čubrilović je napomenuo je da na trasi autoputa Banja Luka - Doboj predviđena izgradnja 20 mostova i vijadukata ukupne dužine 4.336 metara, a procijenjena vrijednost radova jeste 489 miliona evra.

- Rok za završetak izgradnje autoputa Banja Luka - Doboj biće definisan ugovorom o izgradnji, koji će biti potpisan tek nakon izvršenja svih obaveza i konstituisanja novog preduzeća. "Strabag" je spreman da gradi i do 100 kilometara autoputa godišnje samo ako smo mi spremni da ispoštujemo naš dio poslova. U najnepovoljnijem slučaju, autoput do Doboja trebalo bi da bude gotov 2011. godine - najavio je Čubrilović.

Saradnja republičke geodetske uprave i pravobranilaštva RS, s lokalnim zajednicama kroz koje prolazi trasa autoputa Banja Luka - Doboj doprinijeće, prema mišljenju načelnika opštine Laktaši, Milovana Topolovića, bržem rješavanju imovinsko-pravnih odnosa na toj dionici.

- U narednih mjesec dana sve nadležne institucije trebalo bi da imaju podatke o trasi autoputa kako bi na području svake opštine znali status i vlasništvo imovine koja se nalazi na predviđenoj trasi. Samo tako nećemo imati problema koje smo imali s dionicom autoputa Banja Luka - Gradiška - rekao je Topolović.

Putni pravac Banja Luka - Doboj kroz Prnjavor prolazi u dužini od oko 33 kilometra, kroz Laktaše oko 14 kilometara, Doboj 13 kilometara i Derventu 11 kilometara.

(Fokus)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Najjace kad rece Cenićka prije par dana: "CAK SU USPJELI DA U LIJEVCU POLJU NADJU BRDO KROZ KOJE CE DA GRADE TUNEL" :lol: :smt005 :smt005 :smt021 Sta jos dodati na to? :lol:

kokan_62
Posts: 89
Joined: 23.01.2008. 18:03

Post by kokan_62 »

kuda tacno ide trasa autoputa kroz prnjavor!!!!!!!!!!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Ne znaju jos, a znaju da pocinje izgradnja za koji mjesec! :smt005 :smt005 :smt005

Ne znam zasto se smijem, ovo nije ni smijesno...

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

negdje sam ovdje citao, da dio prolazi kroz Okolicu, gdje su vecinom kuce "novih doseljenika " i da ce se one navodno morati rusiti... koliko tu ima istine, to ne znam...ali ako je tako onda je jedan dio "preko Lisnje" tj. nije na teritoriji grada...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

murgo wrote:negdje sam ovdje citao, da dio prolazi kroz Okolicu, gdje su vecinom kuce "novih doseljenika " i da ce se one navodno morati rusiti... koliko tu ima istine, to ne znam...ali ako je tako onda je jedan dio "preko Lisnje" tj. nije na teritoriji grada...
Tacno tako. Medjutim problem je sto su Putevi RS izradu projektne dokumentacije dali hrvatskoj firmi, koja taj posao prebacuje u centralu u Split. Posto oni kasne, ovde kasne sa kupovinom zemljista tj sredjivanjem geod.imovinskih prava, tako da je onaj Gligoric rekao da ce se morati uzimati zemljiste napamet jer ne znaju dali ce trasa 10m lijevo ili desno ali eto ugradice se.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kokan_62
Posts: 89
Joined: 23.01.2008. 18:03

Post by kokan_62 »

dokle smo dosli u vezi trase auto puta !zna li se tacno kuda prolazi kroz prnjavor!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Evo link na youtubeu

graficki prikaz trase, vidi se i stara trasa puta za lakse raspoznavanje.

http://www.youtube.com/watch?v=agMM_FRQXIQ
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Po svemu sudeci imaju neke najnovije izmjene ,trasa kroz Prnjavor se spusta nesto nize, pa tako prakticno ide od novog naselja ravno kraj klaonice i uklapa se u ovu vec planiranu ,negdje ispod ul. Mirka Bjelica tj, ispod Leburine klaonice,mada jos nije sigurno, ipak niko do danas nije ni uzeo uzorke terena, sto je osnovni preduslov za gradnju, jer nemogu da shvatim da neko investira milijarde, a da pri tome ne gleda gdje nailazi na klizista ili barustine, ako ga budu ovako gradili, mislim napamet, onda on nece izdrzati ni 5 godina.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

jer nemogu da shvatim da neko investira milijarde, a da pri tome ne gleda gdje nailazi na klizista ili barustine, ako ga budu ovako gradili, mislim napamet, onda on nece izdrzati ni 5 godina.
Nista se ne brini, od zadnjeg autoputa kod nas, dole ispod magistrale kod ZC 2sto se vidi malo stare trake, mnogo je gradjevina uznapredovala :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Vjerujem ja da su uznapredovali, ali vjerujem i da je moguce da ce se ponoviti iste greske, covjek gradi kokosinjac pa gleda gdje ce ga postaviti, a ovi pice autoput, planiraju mostove ,i druge stvari a jos se nisu na zemlju spustali, sto bi rekli je*e lud zbunjenog, npr. kad se radi put u Austriji, taj isti Strabag, preceslja teren ,busi, kopa, mjeri, crta, planira,godinama ,a u nas, nadleti avion ili uzmu sa youtube neki satelitski snimak, i za pet minuta trasiraju 74 km puta, naravno paze oni odma i koliko ce im trebati mostova , bar ovih najvaznijih, a sicu ko sisa, njima ako se budu bunili poruse naselja i gotovo, ipak je donesen takav zakon, koji stiti sve sta oni urade.Ko je recimo u Austriji ili drugoj zemlji radio negdje autoput kroz naseljena mjesta,a da pri tome nije planirao niti jedan zastitni zid,mislim ako se uzme u obzir da su naselja vec tu, trebalo je i to da se planira, a pravi zastitni zid kosta vise nego jedan most, po meni ce narod oko tog puta biti strasno zakinut, i najbolje ce da prodje onaj kome budu srusili kucu, onaj koji ostane ce da se odseli sam. Nemogu da shvatim da se ugovor o visini sredstava potpisao, i da se zna koliko ce sve da kosta , a da se jos nezna kome ce da se rusi kuca ili firma, nije li to ipak znak da u nas nema vlasti ,ili ima ali tiranijskog tipa ,nije li to signal da ce sve biti nelegalno i po sistemu svrsenog cina ? :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:
jer nemogu da shvatim da neko investira milijarde, a da pri tome ne gleda gdje nailazi na klizista ili barustine, ako ga budu ovako gradili, mislim napamet, onda on nece izdrzati ni 5 godina.
Nista se ne brini, od zadnjeg autoputa kod nas, dole ispod magistrale kod ZC 2sto se vidi malo stare trake, mnogo je gradjevina uznapredovala :D
То је требала да буде пруга, па је зато ту насип. Иначе педесетих година прошлог вијека у Прњавору је требала да се направи Фабрика аутомобила Прњавор или ФАП. Тадашње локалне власти то нису дозволиле (једна од паметнијих ствари) па су онда тражили град са П и нашли су Прибој. Дијелови тог пружног насипа најбоље су очувани у барама испод Металекса.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Tacno tako, to je jos jedan znak da smo uvjek birali neke idiote u vlast :D , grad bez pruge, puta i plovne rijeke, nikad nema perspektivu, a mi smo jedni od tih. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:a da se jos nezna kome ce da se rusi kuca ili firma, nije li to ipak znak da u nas nema vlasti ,ili ima ali tiranijskog tipa ,nije li to signal da ce sve biti nelegalno i po sistemu svrsenog cina ? :?
Ови моји "обожаваоци" мене називају Видовиотом Зорком.

Прије три године за први април сам одлучио да се мало нашалим са вама, и уз помоћ једне особе написао овај текст.
Izgradnja autoputa naišla na probleme

Image

Izgradnja dionice autoputa Banja Luka - Doboj, koja u dužini od 30 kilometara prolazi koz prnjavorsku opštinu, predstavljaće najveći problem u ostvarenju projekta.

Code: Select all

Зар није тако? Све сам погодио осим што сам омануо који километар у дужину
Naime, autoput najvećim dijelom prati stari magistarlni put Banja Luka - Prnjavor, a taj dio je veoma naseljen i bogat stambeno-poslovnim objektima.

Code: Select all

И ствармо скоро читавом дужином прати стару магистралу.
Problem predstavlja to što će sa desne strane magistrale u pojasu širene 50 metara morati biti porušeni svi objekti u cilju izgradnje prnjavorske dionice, koju u Direkciji za puteve i infrastrukturu smatraju najkritičnijom, zbog potencijalnog neslaganja velikog broja lokalnog stanovništva, koji bi bili suočeni sa rušenjem.

Code: Select all

Просто невјероватно, све погођено.
Iz Centrlnog ureda za imovinsko-pravne odnose u Banjoj Luci upozoravaju da će u Prnjavoru situacija biti sliča kao u Lakatašima, jer će u obje opštine stanovništvo biti izrazito pogođeno rušenjem objekata i oduzimanjem zemljišta.

Code: Select all

У боцу
- Olakšavajuća okolnost problema u laktaškoj opštini predstavlja činjenica da se naselje nalazi u ravnici, pa je moguća izgradnja puta neposredno pored naselja uz izmjenu projekta ili, u krajnjem slučaju, tzv. "izmještanje objekata". Prnjavorska opština nažalost predstavlja nerješivu zagonetku u načinu obeštećenja pogođenih stanovnika, koja stoji pred Vladom i našim Uredom ali je zasigurno da će objekti biti rušeni - izjavio je načelnik Centralnog ureda za imovinsko pravne odnose, Radoljub Krčević.

Code: Select all

Овдје није истина само име овог шефа
Na konferenciji za štampu, koja će se održati sutra u 15 časova, Načelnik opštine će se zvanično oglasiti povodom novonastalog problema.

Code: Select all

А конференција за штампу поводом овог случаја ће сигурно бити
Bosnal
01.04.2006. Komentari: 0
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1143891438

Ево вам доказа да сам Видовита Зорка :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ovo je bilo nesto kao u Nadrealista za sarajevski zid :D nego hajde da uzmemo neku paru na ovim prorocanstvima... :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ајмо :D

Ти ми Ками налази муштерије (најбољи би били ови наши локални политичари) њима свима могу да - прорекнем судбу :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

KAMIKAZA wrote:..... jer nemogu da shvatim da neko investira milijarde, a da pri tome ne gleda gdje nailazi na klizista ili barustine, ako ga budu ovako gradili, mislim napamet, onda on nece izdrzati ni 5 godina.
U sve što do sada nisi vjerovao sada ćeš početi, osim ako nisi toliko zalužen likom i djelom Poglavara :wink:
>>>---------------------->>>

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

vrsta8472 wrote:

Problem predstavlja to što će sa desne strane magistrale u pojasu širene 50 metara morati biti porušeni svi objekti u cilju izgradnje prnjavorske dionice, koju u Direkciji za puteve i infrastrukturu smatraju najkritičnijom, zbog potencijalnog neslaganja velikog broja lokalnog stanovništva, koji bi bili suočeni sa rušenjem.


da nije decenijama bilo mnogo divlje gradnje , nebi mozda bilo ni ovog problema...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

hahaha, Veco sta si to pogodio, tetke ti? hahahhaha :lol: :lol: :lol: :lol: jooooooj kako je tebi lijepo u tom tvom svijetu. Da mi je tvoja glavudza da malo odmorim... :lol: :lol: :lol: :lol:


Inace, te kuce treba rusiti. Odrediti neku pausalnu odstetu za placeve i cepaj. Nema tu CILE MILE, STIGO MILE, DODIK MILE!! Ko je kriv baustelcima koji su stedili da bi ulozili stotine hiljada maraka u KOVANE OGRADE? Cepaj, rusi, pa nek prodaju u staro gvozdje!!


P.S Bas me interesuje koliko ce km autoputa po Strabagu kostati u poredjenju sa onim koji prave Lemi i onaj njegov kompanjon iz Laktasa?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

P.S Bas me interesuje koliko ce km autoputa po Strabagu kostati u poredjenju sa onim koji prave Lemi i onaj njegov kompanjon iz Laktasa?


:lol:

Garant je stigla naredba da bude sto vise mostova do Doboja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply